Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) Tüzi válasza salieri. (#23797) üzenetére

Ezt pont a minap kérdeztem meg én is.
Szabály szerint nem szabályos.
Amúgy rendőre válogatja. Akiket megkérdeztem nem b.szogatnának érte. (megjegyzésem: ha nincs meg a napi limit/szar napja van/etc, akkor ad egy csekket érte).
Erre felhozta példának a fényvisszaverős bicajos felsőket. Minek a bicajra villogó, meg prizma, amikor a ruha sokkal nagyobb felületen ver vissza fényt? Hülye a szabályozás, ez van. Ha fasz a rendőr akkor megvág, ha normális akkor nem.

Amúgy amint hallom rájöttek, hogy kicsit vissza kellene venni a lendületből bicajos-buzerálás fronton, elvileg júniustól nem fogják ennyit csesztetni a népet... :U

(#23800) venember83: ennyi :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#23802) salieri. válasza Vasinger! (#23799) üzenetére


salieri.
őstag

akkor nem teszek rá,ha nem fogadják el :DDD

más: Tudok valahol venni ezt a szép neon zöld színű Farnese Vini nadrágot?

(#23803) tvamos válasza ludsimon (#23764) üzenetére


tvamos
nagyúr

En elmennek a helyedben. Ha marcsak a tobb szem tobbet lat alapon is!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#23804) Tüzi válasza salieri. (#23802) üzenetére

fogós kérdés...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#23805) attiati


attiati
veterán

egy 10 éves használt ktm treking bicón miket néznétek meg feltétlenül vásárlás előtt?

Ezek közül a zárak közül melyik megbízható? max 10e-t költenék rá, de hosszútávra venném, nem feltétlen ennek a használt bicónak :)

[ Szerkesztve ]

(#23806) belaazallat


belaazallat
addikt

Tegnapi nap megkerültem a Balatont.

14fős csoporttal. A telihold nem hozott szerencsét a csapatnak, 4 defekt, egy lánc szakadás, 1 bukás, 1 küllőtörés, majd egy váltó leszakadás.

Ezek miatt ránk sötétedett.

Km óra szerint 216,15km-t mentem, kerek 25,0 átlaggal. Kétszer rossz helyen kanyarodtam le. :DD

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#23807) szki válasza belaazallat (#23806) üzenetére


szki
őstag

Gratulálok! Ez aztán komoly teljesítmény!
Gondolom sokan nem nézték ki volna belőled! De mi már láttuk mire vagy képes!

Más: úgy látom ma az eső mindent visz:(

[ Szerkesztve ]

(#23808) ludsimon válasza belaazallat (#23806) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez az amit ajánlottál. :)
Az a 25-as átlag nem is olyan rossz ilyen sok sz*rral útközben!

Én szombaton próbaversenyt csináltam volna, tegnap meg valami kis lazító 80-100-as kört, de sajnos egészségügyi problémák miatt elmaradt a dolog.

Vérvétel megtörtént, szerdán vissza bőrgyógyászatra...

Te bicikliddel történt valami?

Végig főúton mentetek???

[ Szerkesztve ]

undefined

(#23809) ludsimon válasza belaazallat (#23806) üzenetére


ludsimon
veterán

Egyik ismerősöm pedig tegnap nagyon brutálisat tekert.
Budapest-Galyatető-Kékestető-Budapest 235 km. :D
Másik ismerősöm meg Gerecse-Pilis túra 220 km-el és 2100 m szintel. :Y

Sokszor elszontyolodok, hogy még milyen sok van az ő szintjükig, pedig milyen jóó lenne egyszer egy ilyen egész napos brutál tekeréshez olyan kedvem lenne.

undefined

(#23810) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Sajnos úgy tűnik abba kell hagyjam a megterhelő kerékpározást. :O
A hét végén mentem 2x47km-t a velencei dombokban főleg terepen.

Nem nagyon kíméltem magam, aminek meg is lett az eredménye.
Délután szerettem volna pihenni egyet -mert fáradt is voltam- de egyszerűen nem tudtam elaludni, olyan erősen -és gyorsabban a kelleténél- vert a szívem,a fejemben pedig enyhe fájdalmat éreztem a szemeim mögötti részen.
Mondom felpörgettem magam, majd lenyugszom kicsit...
De estére ugyanez történt.
Be is vettem 2db Nervenpflege-ét,hogy jobbat aludjak, de nem segített.
A szívem csak kalapált és -fáradt voltam ugyan-de az alvás nem ment, nagy nagy sokára tudtam lenyugodni.

Mintha egy erős kávét letoltam volna.(pedig nem ittam semmilyen italt, ami indokolta volna ezt a jelenséget)

Éreztetek már hasonlót egy-egy megterhelő nap után?

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#23811) ludsimon válasza Doki-HUN1978 (#23810) üzenetére


ludsimon
veterán

Én éreztem ilyet, akkor mikor nem eleget tekertem! :K
Alig bírok elaludni, a lábam kívánkozik kifelé. :)

undefined

(#23812) tvamos válasza Doki-HUN1978 (#23810) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amikor este jartam gyurni 9-10 korul, akkor en sem tudtam aludni... volt, hogy reggel 4-5-ig. Nagyon szar volt. Azt mondta az orvos, napkozben csinaljam... akkor jobb volt. Most nem jarok gyurni. Ellenben, nem lehet, hogy hogutat/napszurast kaptal?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#23813) rétisün válasza belaazallat (#23806) üzenetére


rétisün
veterán

gratula! :C :R

az összes hátráltató körülmény mellett tegnap legalább nem áztatok. a szél mennyire volt erős arrafelé?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#23814) tvamos válasza belaazallat (#23806) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is szeretnek gratulalni! Kemeny! 216 km... :R

(#23809) ludsimon
Az a Kekesi tura is nagyon szep!
En regen sokszor nyomtam a Jaszbereny-Hatvan-Galyateto-Kekeks-Gyongyos-Jaszbereny utvonalat... Kekes Pestrol... Szupi!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#23815) szki válasza Doki-HUN1978 (#23810) üzenetére


szki
őstag

Elég kemény terepen 47 kilométereket tekerni!
Szerintem ásványi só, és folyadékvesztés lehet a háttérben. Illetve talán a keringésed még nem elég edzett ilyen terhelésekhez.
12 éve kondiztam rendszeresen heti 4x, és akkor azt nem komálta nekem se a szívem/keringésem. Ma már sokkal komolyabb terhelést is elbír.

(#23813) rétisün : Az eső csak akkor esik a Balatonnál, ha mi tekerünk arra:)

[ Szerkesztve ]

(#23816) venember83 válasza Doki-HUN1978 (#23810) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem lehet, hogy inkább csak fokozatosan kellett volna belecsapni, és nem rögtön ennyire belekezdeni?

(#23817) salieri. válasza Doki-HUN1978 (#23810) üzenetére


salieri.
őstag

Ki vagy bukva.
Nem kellett volna így nekiugrani!
Szilvásvárad maratonra készülsz ?

(#23818) venember83 válasza salieri. (#23817) üzenetére


venember83
nagyúr

Legalább ő készül. Még ha nem is a legjobb módját választotta. :)

Ez is az intersportos Genesis? Kb. mikortól lettek kazettásak az agyak az országúti bringáknál? Gondolom, hogy menetes koszorúval rendelkező bringát nem igazán szabad már venni a megfelelő minőségű cserealkatrészek hiánya miatt.

(#23819) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Ez Ebike-on kívül Ti még honnan szoktatok rendelni? Minél gyorsabban szeretnék egyenes kormányt, olcsó első és hátsó trekking kerekeket, de az ebike-on a legtöbb termék ezekben a kategóriákban piros kosaras. Nézegettem még a hajtány kerékpárt, de ott sincs ami kellene.

Előre is köszi.

Üdv

May the force be with you!

(#23820) salieri. válasza venember83 (#23818) üzenetére


salieri.
őstag

Ezt nézd meg a genesis helyett
Be lehet szerezni minden alkatrészt szerintem.

(#23821) rétisün válasza N.GÁBOR (#23819) üzenetére


rétisün
veterán

bikemarket, bringabutik, ami így hirtelen eszembe jut...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#23822) csabi94 válasza ludsimon (#23808) üzenetére


csabi94
őstag

Nem jössz a versenyre? :(((
Most nézem, csak a próbaverseny marad el.

[ Szerkesztve ]

(#23823) ludsimon válasza csabi94 (#23822) üzenetére


ludsimon
veterán

áááh, kihagyhatatlan!

Ha esik ha fúj, ott leszek!

Csak akkor még nagyobb lebőgés lesz, mert ha esni fog csak a keménymag marad akkor meg tényleg utolsó helyen végzek. :O

Be is neveztél? :)
Mert olvastam, hogy írtad Cube Maratonra megkaptad a fizut.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#23824) csabi94 válasza ludsimon (#23823) üzenetére


csabi94
őstag

Jaja, neveztem, ott leszek. :)

(#23825) ludsimon


ludsimon
veterán

Azért kíváncsi leszek ennek a hulladék bringának hol áll meg a vége.
Holnap záródik az aukció.

undefined

(#23826) belaazallat válasza ludsimon (#23808) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Igen ez volt, amit ajánlottam. Nettó idő volt 8 óra 32 perc, a megállások miatt 12óra 32 perc lett a bruttó menetidő. Ahol nem volt nagy forgalom, ott a főúton mentünk.

Rosszul csináltuk, mert mindenki megállt, amikor vmi történt, ha lassabban is, de tekertünk volna tovább nem lett volna ilyen. A megállások miatt volt hogy, síkon 35-38-as tempót diktálta vezető. Meg is lepődtem hogy egész jól tudtam tartani.
Nekem küllőtörésem volt, hátsó kerékben elszállt megint egy.

(#23813) rétisün

Köszi!
Fonyód -Balatonszentgyörgy: Kicsit szembe-oldalszél
Balatonszentgyörgy-Keszthely: Hátszél
Északi part oldal szél
Déli part szembe-oldalszél

A szél nagyságáról csak annyit, hogy volt hogy egy bringával ~65kg -os csajszit félméterrel pakolt odébb a szél, mikor kijött a szélárnyékból.

Szerk: Emlékszel még a Szigligeti kerékpárút minőségére? "Megjavították". Ahol a gyökerek felnyomták az aszfaltot, ott lemaratták a kitüremkedést, nem döccen ellenben igen ráz.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#23827) fpeter07 válasza salieri. (#23802) üzenetére


fpeter07
veterán

Tegnap egy Astanás országútist láttam. Milyen jó, hogy a mi városunkban készülnek a versenyekre. ;]

(#23828) N.GÁBOR válasza rétisün (#23821) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Köszi szépen, időközben sikerült megoldani a helyi biciklon révén.:)

May the force be with you!

(#23829) ludsimon válasza belaazallat (#23826) üzenetére


ludsimon
veterán

Az széép!!
Gratulálok, szép teljesítmény ekkora szélben! :R

De kár, hogy nem lehettem ott. :(
Megtapasztaltad milyen a szélárnyék. ;)
Én is sikerült múltkor nagyon enyhe emelkedő, egy könyöklő outis mögé 'ragasztani' az első kerekem. 33-37 km/h közötti tempót mentünk. :K

[ Szerkesztve ]

undefined

(#23830) belaazallat válasza ludsimon (#23829) üzenetére


belaazallat
addikt

Ne sajnáld, lesz még októberben is. Arra jöhetsz. ;)

Megpróbálom ma bevitetni a bringát a szervizbe, kerékfűzésre.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#23831) :MTC:kandur


:MTC:kandur
tag

Aki ért hozzá: Ez milyen váz lehet?
Nyilván le van fújva, kérdés, hogy mit rejthet a festék? Hirdetésben sincs feltüntetve, de lehet érdekelne...

[ Szerkesztve ]

★★★★★

(#23832) belaazallat válasza szki (#23807) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi!

Én sem gondoltam, hogy végig bírom, pláne ilyen körülmények között!

Volt velünk egy srác, aki tüdő beteg. 44%-os a tüdő kapacitása. Úgy voltam vele, ha ő bírja, akkor nekem is bírnom kell. Szegénynek túl nagy volt a tempó Almádinál kiszállt. Utána úgy voltam vele, ha már addig eljutottam, akkor végig kell hogy menjek.

Egyedül nem tudtam volna végig csinálni. Fejben kell még erősödni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#23833) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!

Világítást keresek a bringámra. Nem megyek vele este túl sűrűn így nem is szeretnék túl drágát venni,de azért vackot sem szeretnék. Ezt néztem ki: [link] Mi a véleményetek róla? Esetleg hasonló árban mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#23834) amargo


amargo
addikt

Hétvégén letekertünk szembe szélbe Velencére inkább kerülve a főutakat, próbáltunk valami köztes állapotot találni, igaz Martonvásárnál kikényszerültünk egy kicsit.
A lényeg, hogy a szembeszél mondjon le!
Tárnok után döngölt földúton mentünk és montival 2,0 barátnőm pedig az 1,3-al.. a lényeg, 18 átlag.. Én már csak röhögtem, hogy lejtőn is rendesen tekertem, mert szépen belém kapott a szél.

Haza felé, viszont hátszelet kaptunk így 30 feletti átlaggal jöttünk, igaz már végig aszfalton, mert a Kápolnásnyék-Tárnoki szakaszon vonatra pattantunk - ez van, de én a 7-et körlekedés szempontjából gyilkosnak tartom és pont délután fogalomban indultunk haza.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#23835) #83216640 válasza JHONNY 79 (#23833) üzenetére


#83216640
törölt tag

Arra jó, hogy ne büntessen meg a rendőr. Egyébként városban elmegy, de elhagyatott területen nem használnám.

(#23836) Genji


Genji
őstag

Ennél ebben árkategóriában van jobb vétel? Alkatrészekről esetleg vélemény? MTB összteleszkóp a koncepció. Köszi!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#23837) venember83 válasza Genji (#23836) üzenetére


venember83
nagyúr

Ennél olcsóbban elöl-hátul mozgó új gépet nemigen fogsz kapni. Az alkatrészek használható minőségűek, az árkategóriának megfelelőek.

(#23838) JHONNY 79 válasza JHONNY 79 (#23833) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Mit ajánlanátok helyette?

(#23839) Genji válasza venember83 (#23837) üzenetére


Genji
őstag

[link] - Esetleg 400k-ig bezárólag, van akkora ár/érték előrelépés alkatrész szinten, hogy valamelyik másik jobb vétel lenne? Köszönöm!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#23840) ludsimon válasza amargo (#23834) üzenetére


ludsimon
veterán

Nagyon szép dolog így letekerni ilyen szélben, elismerésem a barátnődnek is!
Nagyon jó dolog ez mikor van olyan közös program amit szerettek. :)

undefined

(#23841) fpeter07 válasza Genji (#23839) üzenetére


fpeter07
veterán

[link] :Y Miért kellett linkelni az oldalt? :D

(#23842) venember83 válasza Genji (#23839) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, egyértelműen van, de csak a Flown és Rogue modelltől. Azokban már lényegesen jobb a teló, a hajtómű, a váltás, illetve a Rogue-ban már a tag is.

(#23843) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

(#23812) tvamos, (#23815) szki, (#23816) venember83, (#23817) salieri.

Köszönöm a válaszokat Uraim! :R

A Buda maratonon igen kiábrándítónak éreztem a teljesítményem a hegyen és van itt a közelünkben egy nagyobb domb, amin csináltam időre egy szintfelmérést, hogy legyen összehasonlítási alapom a későbbiekre. Nyilván nem volt kellemes, de a kerékpársport nem arról szól, hogy kellemes legyen közben a közérzeted.
Valószínűleg ez is "segített" a dologban.

Igazatok lett...

Voltam az orvosnál, EKG rendben, vérnyomás 110/70 ülve.
Valószínűleg túlságosan nagy hirtelen igénybevételnek tettem ki a szervezetem és így "tiltakozott".

A jövőben nem ilyen "hűbelebalázs" módjára kell hozzáálljak a bringázáshoz... :W

Azt eddig nem említettem, hogy gyerekkorom óta szívritmus zavarom van, amire gyógyszert szedek. Rosszullétek nagyon ritkák, általában stresszhelyzetkor jönnek elő, fizikai terhelésre még nem jött soha.
Érdemes sportorvossal megnézetnem magam, mielőtt elkezdek komolyabban bringázni?

Kösz: Doki

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#23844) Genji válasza fpeter07 (#23841) üzenetére


Genji
őstag

Hát leszűrtem 2012es MTB Fullyra, azért :)
Igen erre ácsingóztam, de a büdzsé lehet nem engedi.

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#23845) szki válasza Doki-HUN1978 (#23843) üzenetére


szki
őstag

A terep bicajozás előtt nem árt kellő aerob kondit szerezni sok-sok sík tekeréssel!
Egy komolyabb orvosi vizsgálat biztos nem ártana. Persze jó szakorvost találni nem egyszerű!

Korábban 2 évente jártam szív és érrendszeri (stroke) szűrővizsgálatra a Pécsi Honvéd kórházba az egészségpénztáram jóvoltából. 13 éve egyik alkalommal egy kis szívzörejt kimutattak, mert nagyon érzékeny az UH műszerük. Utána alaposabban kivizsgáltak, és azt mondták: "A mitrális belső vitorla prolabál. Ezzel száz évig simán elélhetek, de azért élsportoló ne legyek".
Én megfogadtam a tanácsot.

(#23846) Doki-HUN1978 válasza szki (#23845) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

"Én megfogadtam a tanácsot." :))

És épp ezért "csak" 200 km-ereket tekersz naponta, meg annyit futsz , mint én bringázok...

:D :R

Szerk: Köszönöm a jó tanácsot! :R

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#23847) szki válasza Doki-HUN1978 (#23846) üzenetére


szki
őstag

Nem a megtett táv a lényeg, hanem a tempó, az iram! Egy gurigázós 180 km bicajon kevésbé megterhelő a szívemnek 130-as pulzussal, mint mikor pár hete 9 km-t futottam 191-es átlagpulzussal:)

Szerintem a komolyabb terep bicajozás előtt kell a sík kilométer gyűjtögetés. De lehetőleg rendszeres tekeréssel, és nem hetente egyben 100 km-t lenyomva:) Fokozatosan lehet a szervezetedet terhelni, és egyre többet fog bírni!

(#23832) belaazallat: Még egyszer le a kalappal!
"Rosszul csináltuk, mert mindenki megállt, amikor vmi történt, ha lassabban is, de tekertünk volna tovább nem lett volna ilyen. A megállások miatt volt hogy, síkon 35-38-as tempót diktálta vezető. "
Azért az picit sok a 25-ös tempó után. Így könnyen ki lehet merülni ilyen hosszú túrán!

(#23848) Doki-HUN1978 válasza szki (#23847) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

"Fokozatosan lehet a szervezetedet terhelni, és egyre többet fog bírni!"

Igen, erre lassan rá kell jönnöm nekem is. ;]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#23849) ludsimon válasza Doki-HUN1978 (#23843) üzenetére


ludsimon
veterán

Hegyi bringázáshoz is alapfeltétel a jó alapállóképesség. Ez a legelső ami szükséges bármilyen biciklire felülsz.

Alapállóképességet a legkönnyebben úgy tudsz növelni, ha hosszúkat tekersz, megállás nélkül kezdésként 30-40 km-eket heti 3-4 alkalommal bőven elég kezdésnek.
Utána folyamatosan emelni minden héten 10%-al magát a tekerési időtartamot. Tehát ha 1. hét tekertél összesen 10 órát akkor ahhoz adsz hozzá +1 órát és így szépen minden héten növeled.

Egyébként én úgy gondolom alapállóképességet a legnehezebb szerezni. Izmot gyorsabban lehet építeni, mivel arra vannak legális/illegális szerek stb, míg az alapállóképességért ténylegesen meg kell dolgozni, azt nem lehet gyorsítani a fejlesztésén.

Alapállóképesség fejlesztésére pedig 60-75% pulzustartományban a legcélszerűbb maradni.
Az érrendszer és a szív itt fejlődik a legjobban.
Erről bővebben:
[link]
[link]

Nagyon hosszú folyamat, arra fel kell készülnöd, ha versenyezni szeretnél, akkor bizony kiemelkedő alapállóképességre lesz szükséged ami éves szinten ~20 k km-el már el lehet érni.
De ha nem versenyzésre, hanem csak magadhoz képest szeretnél egy kicsit fejlődni akkor végül is nem olyan hosszú a folyamat. 2-3 hónap alatt elég sokat lehet fejlődni a fentebb leírt folyamattal.

Ha verseny a cél akkor nagyon fontos, hogy télen sem szabad leállni, különben átáll a szervezet raktározó üzemmódra és elkezdi lebontani az izmot.
Téli spinning, görgőzés heti 5-6 óra kell, hogy ne álljon át a szervezet raktározó üzemmódba, különben elkezdi leépíteni az izmot.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#23850) csabi94


csabi94
őstag

Erről mi a véleményetek? Egyik haveromnak lenne. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.