Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) belaazallat válasza #51736960 (#16347) üzenetére


belaazallat
addikt

Pár használt:
[link]

[link]

[link]

[link]

51-56 cm-es/ 20-22"-es méret körül érdemes nézelődni, ez gyártóként eltérhet. Ki kell próbálni, melyik a legideálisabb méret.

KTM, Gepida ezek az általam ismert neves gyártók.

Szerk:

(#16349) rétisün
Nekem meg az alatt a félóra alatt nem hűlt ki a kezem.

Mióta újra rendszeresen bringázok, véradáskor, orvosi vizsgálatkor soha nem hiszik el a beírt adatokat. Nem hitték el, hogy 127kg voltam, vérnyomásom rendszeresen 120/80, és mióta újra bringázok a pulzusom is alacsonyabb, többször újra mérték.
Most télen meg alkalom szerűen járok spinningre.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#16352) #51736960 válasza belaazallat (#16351) üzenetére


#51736960
törölt tag

köszi szépen, nagyjából képbe kerültem :R

(#16353) dudi6 válasza #51736960 (#16352) üzenetére


dudi6
senior tag

Sportoutlet, nekem ilyenem van és nagyon szeretem...Itt és itt is van jó pár akció ami már majdnem 50%-s. itt is jó árak szoktak lenni. Ezek pedig használtak: testbike és bikemag és expressz

[ Szerkesztve ]

(#16354) szki válasza belaazallat (#16351) üzenetére


szki
őstag

Csak így tovább!

Kétségtelen, hogy a rendszeres sport által a keringés rendkívüli lesz. Kívülről ez nem látszik úgy, mint például az izomzat fejlettsége. Szív, tüdő teljesítőképessége, a szövetek/sejtek vérellátottsága, és anyagcseréje lényegesen jobb hatásfokú, mint az átlagembereknek.

(#16355) DemonDani


DemonDani
addikt

egy elemlámpaszaki dobjon már egy privit nem akarok itt spamolni, sürgös lenne, előre is köszi a segítséget :B

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#16356) belaazallat válasza szki (#16354) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Köszi! Van még hova fejlődni! De már most meglátszott a spinning hatása, nem tunyultam el annyira, mint korábban télen szoktam. Téli ruházatban az emelkedőnek, amit a szervizből jövet "megmásztam" ki kellett volna fárasztania, főleg ilyen téli körülmények miatt, de magam is meglepődtem milyen könnyen feljutottam. Amint az idő engedi megyek tekerni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#16357) belaazallat válasza dudi6 (#16353) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Pest környéki üzletet keresett, nem hiszem, hogy a kaposvári bringaüzlet akciója miatt lejönne ide...
Másik ő trekkinget keres, nem cross-t. Bár a crossra is lehet csomagtartót és egyéb kiegészítőket rakni, de akkor azt figyelembe kell venni az árba.

Pár személyes megjegyzés: én alivio szint alá nem adnám, és a Kelly's bringák ára felszereltségükhöz képest akciósan is magas.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#16358) dudi6 válasza belaazallat (#16357) üzenetére


dudi6
senior tag

Amikor nyáron vettem a bringát, felhívtam őket és azt mondták, hogy 2 hetente járnak Pestre és fel tudják hozni a bicót ha kell. Szerintem azóta se változtak a dolgok, igaz most nem hívtam fel őket...Direkt nem konkrét kerékpárokat linkeltem neki(kivéve a sajátom), hanem oldalakat ahol tud keresgélni, segítőkész szándékkal...

[ Szerkesztve ]

(#16359) fpeter07 válasza belaazallat (#16341) üzenetére


fpeter07
veterán

Vehetek én fel két bakancsot is egymásra, akkor sem lesz melege a lábujjaimnak. Hozzáteszem alul sem egy nadrág volt rajtam, hanem két aláöltözet. Természetesen aki a Tour de Francera, vagy hasonló minőségű versenyre készül, nem engedheti meg magának a fázást.

(#16360) #51736960 válasza dudi6 (#16353) üzenetére


#51736960
törölt tag

hú, nem semmi árak, köszi a tippet!

(#16361) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Mi az általános eljárás egy balesetnél, aminél nem történik komoly személyi sérülés?
Ma megvolt az első balesetem, rám nyitották a kocsiajtót, én meg bele az ajtó élébe.
Centin múlott, h vannak még ujjaim. :o A fékkar cserére szorul, a váltó csak esztétikailag sérült, más látható kár nem keletkezett. Mivel szinte sérülés nélkül megúsztam, ezért megegyeztünk, h egy ötezrest hozzám vág és elbúcsuzunk egymástól. Viszont utólag megbántam, h ilyen olcsón ott hagytam. Itthon kiderült, h azért jobban fáj itt-ott, mint akkor éppen, még talán kivizsgálásra is el kell majd mennem a hüvelykujjam miatt, de remélem csak megrándult. Illetve találtam még hibát a gépen. A levert fényezést hogy szokás javítani, de legalábbis konzerválni a foltot? Le kéne lakkozni?

(#16362) fpeter07 válasza Teasüti (#16361) üzenetére


fpeter07
veterán

Itt van néhány tudnivaló leírva. [link] Szerencsére személyes tapasztalom még nincs.

(#16363) bubi92 válasza fpeter07 (#16362) üzenetére


bubi92
őstag

érdekes írás, viszont mi a helyzet olyan esetben, hogy SZABÁLYOSAN haladok bicikli úton, és rám nyitják az ajtót/elütnek stb... DE mondjuk, nappal van, és csak a közértbe ugrottam le, és nincs nálam lámpa, vagy nincs prizma a küllőkön. akkor mi a helyzet?

(#16364) dqdb válasza bubi92 (#16363) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor megszívtad :U A küllőprizma állandóan fent lehet, a lámpa pedig simán elfér sisakban/zsebben, amíg beugrasz a boltba. Nem egy nightride-ra alkalmas fotonágyút kell vinni, egy ceruzaelem méretű minilámpa is megteszi.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#16365) wikings2


wikings2
őstag

Vannak itt Triálosok is? :P Kevésbé vagyok tracking kerékpáros, inkább mtb rider, de jó lenne beszélgetni 1-2 Ph!-s kocka-triálossal :D

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#16366) bubi92 válasza dqdb (#16364) üzenetére


bubi92
őstag

jó persze ezek evidens dolgok, de akkor is?:D

én trialoztam másfél hónapot:D

[ Szerkesztve ]

(#16367) Doki-HUN1978 válasza Teasüti (#16361) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Lehet hogy én tudom rosszul, de ha rád tudják nyitni az ajtót, akkor -feltehetőleg- nem tartottál elég oldaltávolságot?!

Ez esetben meg Te vagy a hunyó.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#16368) belaazallat válasza Doki-HUN1978 (#16367) üzenetére


belaazallat
addikt

Vagy az autó állt meg szabálytalanul. :U

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#16369) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Az út hófedte volt nyomvályukkal. Haladni csak a nyomvályuban lehetséges, még autóval is.
Ez esetben fizikai korlátok miatt nem tartható az ajtónyitási oldaltávolság (de ilyen szituáció autó-autó esetén is könnyen keletkezhet egy szűk utcában, ahol egyszerűen nincs ennyi hely).
A kresz meg kimondja, h hogy nyisd ki az ajtót. :U
És ha jól gondolom, akkor az ajtó nyitása nem az én felelősségem, aki hátulról érkezik. Ha kocsival mentem volna, most ajtaja se lenne, de rosszabb esetben lába sem.

szerk: az eredeti kérdésem az lenne, h elégedett lehetek egy ilyen egyezséggel, vagy túl olcsón adtam magam? Mit kell ilyenkor tenni? Úgy tudom helyszínelni csak komolyabb személyi sérülésnél kell, de ha sikerül egyezségre jutni, akkor minden rendben. ugye? vagy másként kellett volna tennem? mit szokás ilyenkor? betét lapot kitölteni és kártérítési igényt benyújtani? ez esetben meg közelebbi ismeretséget kötni (adatok egyeztése)?

[ Szerkesztve ]

(#16370) dqdb válasza Doki-HUN1978 (#16367) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem.

23. § (3) A jármű ajtaját az utas csak akkor nyithatja ki, ha ezzel a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti.

40. § (7) A jármű ajtaját a vezető csak akkor nyithatja ki, ha ezzel a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti.

Ettől függetlenül a gyakorlatban érdemes méteres oldaltávolságot tartani parkoló kocsisor mellett, csak szűk egyirányú utcákban ezt néha nehéz kivitelezni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#16371) Doki-HUN1978 válasza dqdb (#16370) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ezzel én sem voltam tisztában egészen... :B

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#16372) dqdb válasza Doki-HUN1978 (#16371) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sőt, az a legszebb, hogy a legutolsó KRESZ-módosításig bringásként kötelezve voltál, hogy a sáv közvetlen jobb szélén tekerjél állandóan, szóval a szabályokat betartva esélyed sem volt megelőzni az ilyen eseteket. Most már lehetőséged van saját magadnak megválasztani az oldaltávolságot.

Az Andrássy úti bringasáv is azért veszélyes a parkoló autók és a járda közé beszorítva, mert míg egy vezető kiszálláskor általában számít arra, hogy forgalmi tényező jöhet közbe, ezért belenéz ajtónyitás előtt a tükörbe, addig egy utas - tisztelet a kivételnek - sose teszi ezt meg. Az Andrássyn pedig nincsen menekülési zóna, egy keskeny folyosóba vagy szorítva.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#16373) Teasüti válasza Doki-HUN1978 (#16371) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jogsi nincs még? :)

(#16374) lorcsi


lorcsi
veterán

(#16375) Teasüti válasza lorcsi (#16374) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyen termo felsőre áhítozom már hónapok óta. :)
Érdekes még a középső rétege, az egy mez? Tehát aláöltöző, mez, termo felső, soft shell?

Lábfejre nem láttam semmi különlegeset.

(#16376) Doki-HUN1978 válasza Teasüti (#16373) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Az meg mi?! :Y

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#16377) Doki-HUN1978 válasza lorcsi (#16374) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Srác hová megy ennyi göncben, szibériai kalandtúrára?!

Ennyi rétegben, még ha ácsingózna akkor sem fázna.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#16378) Teasüti válasza Doki-HUN1978 (#16377) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Gondolom nem csak egy rövid tekerés erejéig tartózkodik kint.
Hosszú időre meg bizony túl kell méretezni, mert még akkor is megérezheti a tested a hideget, ha egyébként komfortosan érzed magad. Inkább szaunázz sztem, ha választani kell. :)

szerk: meg hát na, -13 van felénk napközben éjjel meg -26-tal riogatnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#16379) dqdb válasza Doki-HUN1978 (#16377) üzenetére


dqdb
nagyúr

"a Hajtás Pajtás egyik rutinos futára"

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#16380) rétisün válasza Teasüti (#16378) üzenetére


rétisün
veterán

"Inkább szaunázz sztem, ha választani kell."

azért azzal is vigyázni kell, mert ha átizzadod a ruháidat, éppenséggel a vizes ruhák miatt fázhatsz. hiába a technikai aláöltözet, ha a kabát (akár pont egy softshell) már nem vezeti ki az izzadságot.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#16381) Teasüti válasza rétisün (#16380) üzenetére


Teasüti
nagyúr

a termo vizesen is megfogja a meleget. nedves leszel, de attól még nem fázol törvényszerűen. a kabát nekem soha nem vezette ki az izzadságot. :) lenne is vmi, ha a nedvességet átengedné (sajnos az ujjai egy picit át tudnak ázni szakadó esőben). a párás levegő szellőzik át rajta, nem közvetlenül vezeti ki a nedvességet.

(#16382) rétisün válasza Teasüti (#16381) üzenetére


rétisün
veterán

"a termo vizesen is megfogja a meleget"

ezt sajnos nem fogom tudni kipróbálni, mert a kabát alá már nemigen fér be egy thermo :N de eddig nem is nagyon hiányzott, mire eltűnik a hó, és lehet bringázni, már enyhül az iő is, remélem....

melóbajárás persze egész más téma, ott rövid távban kell gondolkodnom, illetve ahhoz öltözni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#16383) venember83


venember83
nagyúr

Shimano, Pro, IXS téli kesztyűket próbáltátok? Ezeket viszonylag jó árban tudnám beszerezni.

(#16384) rétisün válasza venember83 (#16383) üzenetére


rétisün
veterán

ilyent (kicsit máshogy néz ki, de ugyanúgy ultimate a típusa) használok, de ez nem téli, inkább csak őszi-tavaszi, szélálló, mínuszokban már kevés lenne. nekem -1-2 fokban még elég, annyi kompromisszummal, hogy elinduláskor általában fázik benne a kezem, kell pár km, mire bemelegedek, utána már jó.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#16385) bubi92


bubi92
őstag

most megyek csepel boltba, másfél-két órán belül rakok fel képeket a royal3* vázról :U

(#16386) Bici válasza bubi92 (#16385) üzenetére


Bici
félisten

Azt meg tudod kérdezni, hogy van-e náluk rapid 4* váz 58-as méretben és ha igen, mennyiért és milyen színben? :) köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16387) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Egy ilyen Ktm Life One megér 75 ezret szerintetek? Erről lenne szó: 1 2 3 4

[ Szerkesztve ]

(#16388) Doki-HUN1978 válasza dudi6 (#16387) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha nem zavar a női váz, akkor nem rossz vétel... :)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#16389) dudi6 válasza Doki-HUN1978 (#16388) üzenetére


dudi6
senior tag

:)) Barátnőmnek kell...Csak hát Acera hátsó váltó, a teló nem lockolható....nem tudom mi legyen... :F

(#16390) bubi92 válasza Bici (#16386) üzenetére


bubi92
őstag

fhuu most olvastam csak, hogy írtad, de email címükre írsz, akkor elég gyorsan válaszolnak, nekem konkrétan pár perc alatt vissza írtak.

meg persze azért is érdemes megkérdezni előre, ne hogy úgy járj mint most én:D, hogy persze, hogy csak rózsaszínben volt a váz készleten :W :W :O :DD , ami végülis nekem mindegy lett volna mert úgyis festőnél fog kikötni, de azért csak fura lenne a fél városon át bkv-zni egy szép kis pink vázzal:D így az lett belőle, hogy keddre jön olyan amilyet szeretnék(kék :U )

a másik, hogy én úgy mentem oda, hogy nekem 56-os váz kell és kész! korábban rengeteg oútin/fixin ültem és 56 az a méret ami ideális. na most a boltban miután mondtam, hogy 56-os, egyből mondták, hogy inkább 52-es:D végül is felpattantam egy 54-esre és az a középút. pont jó. teljesen más a geometriája az ÚJ csepel vázaknak, tehát érdemes kipróbálni vásárlás előtt, nehogy nagy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#16391) zsolt19900


zsolt19900
őstag

pénzhiány miatt eladó a bicajra frissen vett alkatrészeim kellékeim garmadája, olcsóbban a bolti árnál.
A következők lennének:

teljes shimano váltószett (pöccintős váltókarral -fékkarfüggetlen-) első + hátsó váltó és minden bovden 3*8-as rendszer

egy pár fehér trinity jó minőségű fékkar

egy 27.2-es átmérőjű zoom 40cm hosszú nyeregcső fekete

egy bikefun luganó nyereg nonpress zónás :)

egy Polisport Mississipi 'V' fékkel kompatibilis sárvédő szett

és egy fekete szép hangú csengő, ezzel úgy vagyok, ha valaki elvisz több darabot a meghirdetett dolgokból ingyen odaadom neki!

tudom, hogy nem hirdető ez a forum, de gondoltam beteszem, hátha érdekel valakit, privátban keressetek az árak a bolti árnál alacsonyabbak, mert nekem feleslegessé váltak a cuccok, és gondoltam, hátha szolgálna valakit még, mivel minden teljesen új, csak gondok adódtak a biciklivel és nincs több pénzem rá, és ezeket amiket rávettem, most kiárulom :)

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#16392) Doki-HUN1978 válasza dudi6 (#16389) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ennyiért nagy csodát ne várj! :N

120-akért ritkán adnak full deorét, meg lockot.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#16393) dudi6 válasza Doki-HUN1978 (#16392) üzenetére


dudi6
senior tag

Néha ki lehet fogni. Erről a Kellys Omegáról lemaradtam, mert a barátnőm hezitált, elsőre nem tetszett neki a fekete szín benne, aztán 2 nap múlva már tetszett neki :Y , de akkora már elvittél. :O Deore váltók, lockolható teló, 45 ezerért lett volna (boltban 120 körül találtam) Akkor lehet megpróbálom lealkudni 70-re...

(#16394) Doki-HUN1978 válasza dudi6 (#16393) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Gondolom a lopott kerók közé is párhuzamosan felkerült az igazi gazdájától?! :DD

Ha nem, akkor piszok jó vétel lett volna...

Ezek a nők, mi?! :F

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#16395) dudi6 válasza Doki-HUN1978 (#16394) üzenetére


dudi6
senior tag

kb. 2 hete volt ez és nem nagyon emlékszem a hirdetésre, de ha jól rémlik papírjaival hirdette...Elveszik az eszünket. Szülinapjára veszem ajándékba, még a végén jobb kerékpárja lesz mint nekem (Mongoose crossway 350). Inkább vennék magamnak egy közepes montit ennyiért... :U (mondjuk ezt)

[ Szerkesztve ]

(#16396) Doki-HUN1978 válasza dudi6 (#16395) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ezen ne is gondolkozz! Vedd meg azt neki! :DDD

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#16397) zsolt19900


zsolt19900
őstag

annyiban módosult az eladásos dolog, hogy az egész bicaj eladóvá válik, nem szeretném offolni a topikot, akit esetleg érdekel az írjon privátban ocsó de normális bicajról van szó

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#16398) gaborbol


gaborbol
őstag

Hello!

Kerdes, hatha valaki tud segiteni. Bringat szeretnek venni :)

Jelenleg futok(fel maraton-maraton) es ez melle szeretnek bringazni keresztedzeskent, valamint kovetkezo evtol lehet inkabb az lenne a fo irany nem a futas.
Egy viszonylag jo minosegu orszaguti bringat szeretnek, amit egyszer megveszek es evekig jo.

Ezert inkabb most szannek ra tobbet, persze az en tudasomnak szinte barmi megfelelo lenne.

Ezt neztem ki:

[link]

Velemeny esetleg? Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#16399) rétisün válasza gaborbol (#16398) üzenetére


rétisün
veterán

trek: (ha jól tudom) első tulajnak élettartam garancia a vázra, ez mindenképpen pozitív

aluminium váz/villa: merev, a legkisebb repedést/kavicsot is meg fogod érezni, amire ráhajtasz (bár tulajdonképpen ez az outi feeling :D ) karbon villa (támvilla) javítana a komforton, de persze ez már az árban is meglátszana.

felszereltség: nem sok minden derül ki az adatokból, kép alapján sora fékváltókar (a 2x8 sebesség is erre utal), a váltókról, fékekről semmi konkrét. hobbi szinten, első országútinak valószínűleg bőven megfelel, az ár/érték arányt tekintve abszolút nem tudok mihez viszonyítani, nem tudom mennyire számít drágának (olcsónak?) ennyiért :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#16400) anaqer válasza gaborbol (#16398) üzenetére


anaqer
veterán

Specifikációk.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.