Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22301) Ariadne válasza ludsimon (#22299) üzenetére


Ariadne
őstag

Á, nálam fázósabb, olyan nem létezik. :DDD Tényleg normál nyári idő volt, rendes izzadós.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#22302) KaraDani


KaraDani
addikt

Na a mai loser storyt el kell mesélnem: 19:22 es vonattal mentem volna Pestre Kaposvárról egy haverommal. 6:50 re begurulok, megveszem a helyjegyet, frankó 7 kor irány a peron. Hívom havert hol van? Hát tegnap nem kicsit rúgott be és nem találja a diákját, keresi majd holnap reggel jön. Hát szépen kiröhögtem, hogy ezt a losert :D Erre találkoztam egy régi osztálytársal, aki tolta ki a peronra az outi-t. Na elkezdtünk dumálni a 4es peronnál, ahova szokás szerint bejön a gyors... 9:25kor összenézünk, hol a vonat, nem lesz meg így Dombóváron a csatlakozás :F Erre pályamunkás odaszól, hogy Dombóvárra itt áll a 2esen, mondom jah jó, akkor felszállunk. Erre megyünk visszaszól, hoyg meddig mentek? Mondjuk Pest, erre ja hát ez a személy, a gyors amire van az IC csatlakozás 3 perce elment az 1esről :D Néztünk, röhögtünk, vakartuk a fejünket, hogy annyira dumáltunk, hogy még az se tűnt fel, hogy senki nem állt mellettünk a peronon :)) Az lett volna csak szép, ha nem kérdezi meg meddig megyünk, és elmegyünk a személlyel dombóvárra, ott meg kamillázunk, hogy az utolsó vonat mindefelé már elment, mókás lett volna a 20kilós túrahátizsákokkal éjszaka hazaevickélni ;] Srác ráadásul faluban lakik, úgyhogy itt alszik nálam, mert már ő sem tudott hazamenni vonattal, 40 km et meg annyira nem poén éjszaka főúton 20 kiós hátizsákkal végigküzdeni. Szal ügyesek voltunk, és kelhetünk 4:30 kor holnap reggel hogy felérjünk időben :DD :W

(#22303) KaraDani válasza ludsimon (#22292) üzenetére


KaraDani
addikt

Szerintem pont az e heti időjárás volt a legjobb bringás szempontból, szép idő, de nem az a rekkenő hőség.

(#22304) rétisün válasza ludsimon (#22295) üzenetére


rétisün
veterán

[OFF]telefonbillentyűzet nem király :( (sztem) sms-t sem írok, inkább felhívom, akinek sms-t írnék, annyira nem szeretem a telefonbillentyűzetet. persze lehet, egy mai komoly telefonon lehet normálisan írni, az enyémen (from múzeum :D ) nem annyira...

ja, és én is nagyon fázós vagyok. :K [/OFF]

KaraDani: azért annak is megvan a feelingje, amikor megállsz valamiért, és hirtelen olyan vagy, mint akit nyakonborítottak mondjuk izzadsággal :D
de ma pl. kifejezetten jó bicajos idő volt, nem túl meleg (azért emelkedőn kiizzadós), szél alig, ilyen maradhatna márciusig :)) (nem fog :N )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22305) venember83


venember83
nagyúr

No, végre megvolt a sör is, itthon vagyok a számomra élvezetesre sikerült Maros maraton után. S még 1 pedáldöngölőt is megelőztem. :))

(#22306) ludsimon válasza rétisün (#22304) üzenetére


ludsimon
veterán

Igazából most van tervbe véve egy Bluetooth-os összehajtható, gumi qwerty billentyűzet. :DDD
Kicsit se vagyot telefonbuzi mi? :D

De egyenlőre mellőzöm.
Majd a lámpa, meg minden után fogok venni, mert egyenlőre luxus, elvagyok a pötyögéssel is. :)) A prioritás az első. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22307) Ariadne válasza venember83 (#22305) üzenetére


Ariadne
őstag

No mesélj, milyen volt? Hogy szuperáltak az új kerekek?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#22308) venember83 válasza Ariadne (#22307) üzenetére


venember83
nagyúr

Kerekek? Csak a hátsó új. De jól szuperált, bár lassan be kell vigyem centrálni, meghúzni a küllőket. Különben ezt a versenyt nagyon élveztem, az utolsó két és fél kilométeren volt vagy négy-ötszáz méter, ami nem tetszett, ott el is csúsztam a homokos részen a mély traktornyom szélén, meglett a szokásos, szinte kötelező harci sérülés. :DDD Nem volt túl technikás a pálya, inkább mászás és ereszkedés, ennek ellenére 1 embertől hallottam, hogy nem tetszett neki, a többiek mind jól érezték magukat, már amennyire a sok technikai probléma megengedte. Most pedig alvás, mert 7 óra múlva kelni kell s kell menni dolgozni.

(#22309) amargo válasza Ariadne (#22296) üzenetére


amargo
addikt

Éjjel szét lehet fagyni. Legalábbis erdőben.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#22310) Ariadne válasza amargo (#22309) üzenetére


Ariadne
őstag

Na jó, de éjjel télen erdőbe menni bringával, azért az már tényleg súlyos függőséget jelent. :DDD Persze, egyébként most is csak napközben van jó idő, de legalább napközben jó idő van. :) Még...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#22311) rétisün válasza Ariadne (#22310) üzenetére


rétisün
veterán

"de legalább napközben jó idő van."

bizony, azért kell még menni, amíg lehet :K

gyerekek, biciklizzetek sokat, mer a biciklizés jó, értem? :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22312) Thulcandra válasza rétisün (#22311) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ahogy elnézem előrejelzést a mai nap az első és egyben az utolsó amikor igazán jó idő lesz ezen a héten, valószínűleg az utolsó kellemesen meleg nap idén.
Ezért úgy döntöttem félre is rakom a munkát és csinálok egy utolsó hosszabb túrát, eltekerek egy olyan helyre ahol még soha nem jártam.
Kicsit várok még melegebb lesz, aztán indulás!

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22313) ludsimon válasza Thulcandra (#22312) üzenetére


ludsimon
veterán

Én is pont ezt néztem az időképen, úgyhogy szerintem ma gurulok egy keveset a Scottal. :)

undefined

(#22314) rétisün válasza Thulcandra (#22312) üzenetére


rétisün
veterán

a tegnapi után én mára nem terveztem komolyabb bringázást, de elnézve az időképet, vagy még megyek ma, vagy ki tudja mikor.....
szóval sztem én is megyek, ha akkorát nem is, mint tegnap

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22315) ludsimon válasza rétisün (#22314) üzenetére


ludsimon
veterán

Még korai a téli álom. :))

undefined

(#22316) rétisün válasza ludsimon (#22315) üzenetére


rétisün
veterán

:P

a héten szabin vagyok, csak nem fogok szabi alatt téli álmot aludni :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22317) ludsimon válasza rétisün (#22316) üzenetére


ludsimon
veterán

Majd szabi után, igaz? :P

undefined

(#22318) iwu válasza Ariadne (#22199) üzenetére


iwu
addikt

ehhez elég a kápi bringaút is:) 1 hét alatt 7 defekt a 2 bicón.
tele van királydinnyével...

nálam is van belső is és defektszett is. sajna kell!

ÜDw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#22319) venember83


venember83
nagyúr

Szörnyű, megnéztem a BlackBox rendszerrel rendelkező RS telók árait és semmivel sem olcsóbbak, mint a Fox telók. Meg a fene fog kiadni szinte kétszázezer forintot egy új telóra. :U

(#22320) Jorus válasza fpeter07 (#22181) üzenetére


Jorus
nagyúr

Előfizetők ma kapják, partnerüzletekben holnap, újságosoknál szerdán lesz elérhető a szeptember-októberi szám.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22321) Ariadne válasza Jorus (#22320) üzenetére


Ariadne
őstag

Kíváncsi leszek arra a cikkre az erdőben bringázásról a természetvédelmi őrökkel... :U Mindenesetre más érzés így indulni túrázni, hogy tudja az ember, hogy potenciálisan 10k- csekkel jöhet haza bármikor a túráról, nincs ez jól így... :(

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#22322) dqdb


dqdb
nagyúr

Eszméletlen jó idő van bringázáshoz. Ha a tervezett kört nem egy Nagykörúton belüli kitérő előzi meg, akkor még jobb lett volna, mert az Andrássyn lévő "izé" ismét felidegesített, miután a Podmaniczky helyett sikerült véletlenül a Nagymező utcába befordulni :(((

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22323) kingabo válasza iwu (#22318) üzenetére


kingabo
őstag

Én Csepelen a bringa úton ma szedtem össze 2 defektet. :W Aki akácfát ültet a bringaút mellé az, (úgy is sejtitek...)

(#22324) ludsimon válasza kingabo (#22323) üzenetére


ludsimon
veterán

Mekkora a fa?

undefined

(#22325) R válasza ludsimon (#22324) üzenetére


R
aktív tag

ha valaki már nem bicajozna a köv. szezonig annak át tudnám venni a bringáját tesztelésre :)

(#22326) amargo válasza kingabo (#22323) üzenetére


amargo
addikt

A II. Rákóczi-n? Mert ami ott van azt nem nevezném bringa útnak, azzal az elcseszett nagy fejlesztéssel. Már írni akartam Miskabának, hogy melyik okoska gondolta azt, hogy 5m ként patkázni jó dolog, mert hogy nem egyszintbe hozták az úttal, hanem ilyen lekerekített patkát raktak oda..
A kerékagy-on is volt valamikor, csak most nem találtam meg, ha arra járok fényképezővel, akkor csinálok róla már pár képet.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#22327) fpeter07 válasza dqdb (#22281) üzenetére


fpeter07
veterán

nekem most pl pont ez a merida az álmom, majd sok év múlva valóra válik talán :)
szerk: az az időfutamos sisak durván néz ki :D

[ Szerkesztve ]

(#22328) ludsimon válasza R (#22325) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó vicc. :D

Ennyire bejön mindenkinek a Scott-om? :F

Babusgatom, fent van a padláson. :K
Nem mentem vele ma, mert 5-re értem haza a suliból, és mire kilihegtem magam 6 körül már meg hirtelen akkorát csökkent a hőmérséklet, hogy el is ment a kedvem tőle. :(

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22329) ludsimon válasza amargo (#22326) üzenetére


ludsimon
veterán

Padka 5 méterenként? :Y
Hát azt ku***ra elcseszték. :W
Tudod mikor mennék én azon a bringaúton, inkább lefokoznám járdának. :W

A képeket várom erről a patkáról.

undefined

(#22330) szatocs válasza ludsimon (#22328) üzenetére


szatocs
őstag

Jóféle, nem bánnám 2. bringának. :D

=== Szatocs ===

(#22331) ludsimon válasza szatocs (#22330) üzenetére


ludsimon
veterán

Már folyik a nyálatok mi? :DDD ;] :P

De látni még semmi, rajta ülni az élvezet!
Érezni a minőséget az ember segge alatt. :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22332) dqdb válasza fpeter07 (#22327) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor, hogy kicsit a szívedet fájdítsam, nézd meg olívazöldben is. Ha lett volna akciós darab abban a színben, akkor azt veszem meg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22333) fpeter07 válasza Thulcandra (#22312) üzenetére


fpeter07
veterán

én is fel akarok egy dombra tekerni, nem voltam még ott, de asszem meg fogok halni, busszal már voltam ott és hát nem olyan lankás :D de szép a kilátás, be lehet látni az egész várost
szerk: (#22332): az ezelőtti jobban tetszik színre úgy hogy nem jött be :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#22334) dqdb válasza fpeter07 (#22333) üzenetére


dqdb
nagyúr

Feketében esetleg? :DDD Nem mintha a mostani ezüst színben nem jönne be. Még a TFS Trail-ek barnás színe nagyon szép (élőben is), de az a modell számomra váz túl meredek hátsó dőlése miatt kiesett (nuku normál hátsó sárvédő, és az városba már túl montis lett volna).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22335) venember83 válasza R (#22325) üzenetére


venember83
nagyúr

Kilométerenként ötven forint, plusz minden karbantartási művelet a bérlőt terheli, valamint valamely alkatrész sérülése esetén az min. ugyanolyan kategóriájú alkatrésszel pótolandó. De október közepéig még bringázok.

ludsimon: Nem lenne rossz a Scott városi bringának, bár személy szerint inkább egy outi vagy még inkább ss.

[ Szerkesztve ]

(#22336) R válasza venember83 (#22335) üzenetére


R
aktív tag

váltok inkább skate-re :)

(#22337) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Na, 18 óra után pár perccel sikeresen hazaestem egy nagyon kellemes túra után, emitt vagyon összerajzolva :

Tárnokréti után még nem jártam soha, így onnét komoly tudományos felfedező út volt ám a dolog! :D
A célomat persze már itthon kitűztem, nevezetesen a Fehér tavat, de ne a települést nézzétek, van ott egy tó is, csak ezen a képen nem látszik, és az sem, hogy a Fertő-Hansági nemzeti park része.
A tavat aztán csak megközelítenem sikerült, mert a hátsó ösvény nem volt járható magas vízállás miatt - ergo kezdtem elsüllyedni. :D Aki nem ismerné a Hanságot, annak itt megjegyezem hogy régen egy hatalmas láp - mocsaras vidék volt volt, de mióta lecsapolták már csak bizonyos helyeken ilyen (szerencsére, meg azért sajnos is), akit érdekel bővebben [>KLIKK<]

Az út végig erdőben, árvízvédelmi töltésen, szántások, csatornák és folyók mellett vitt, aszfalton alig mentem pár kilométert (Tárnokrétin keresztül pár száz métert illetve Cakóháza és Markotabödöge között azt a keveset) egy kis szakaszon meg volt bringatolás is.

Google szerint az odautam (téglalapnál fenti - jobb oldali vonal) 34.6 km - vissza pedig (alsó - balodali) 32.8 km volt.
Meglepetésemre el se fáradtam, csak a seggem ment szét, na meg a nemzeti parkban egy magaslesen hemperegtem egy órát kajálás - nézelődés céljából.
Jóság volt :)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22338) Thulcandra válasza fpeter07 (#22333) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Errefelé nincsenek dombok, de felüljáró az van egy halom, némelyik veszett meredek, jól lehet gyakorolni rajtuk a "nem elég az oxigén" műveletet.
Távolabbi kilátás meg akkor van szép, ha felmászol egy magas fára :D

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22339) Jofi81 válasza Thulcandra (#22337) üzenetére


Jofi81
őstag

Irigyellek, hogy ilyen környéken laksz... :)

(#22340) KaraDani válasza Jofi81 (#22339) üzenetére


KaraDani
addikt

+1 :K Bár a dombok hiányoznának.

(#22341) fpeter07 válasza dqdb (#22334) üzenetére


fpeter07
veterán

ha már a színt kéne választanom... :D de az is szép

Annál a Trailnél miért jó az hogy az ülésnél és a váznak a felsőcsövével össze van kötve? Gondolom nem anyag pazarlásért :D

szerk: sztem zeg-en is jól lehet bicajozni, mondjuk vmi jó kis pályát építhetnének ;] csak az a baj kevés a terep, 80% beton..

[ Szerkesztve ]

(#22342) amargo válasza fpeter07 (#22327) üzenetére


amargo
addikt

Küldtem egy privátot, pont egy Merida matts tfs 500V-t árulok.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#22343) dqdb válasza fpeter07 (#22341) üzenetére


dqdb
nagyúr

Eléggé meredeken jön le a felsőcső, gondolom ezért volt szükség plusz merevítésre. Az ívelt forma sejtésem szerint már tisztán a designról szól, de ezt inkább erősítse meg egy hozzáértő.

amargo: látom, hozzám hasonlóan neked se jött be a szadista gyári nyereg :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22344) rétisün válasza fpeter07 (#22341) üzenetére


rétisün
veterán

jól mondod földim, itt is jókat lehet bicajozni :K
igaz én erdőbe kirándulni/sörözni járok, bicajozni meg egy egy alapból cyclocross, de egyre inkább outisodó konát (vagyis inkább ilyen vázra épített bicajt) használok, szóval nem annyira hiányzik a terep :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22345) ludsimon válasza venember83 (#22335) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi az, hogy nem lenne rossz? :F

undefined

(#22346) Ariadne


Ariadne
őstag

Az Extreme Channelen volt ma este egy riport egy egészen elképesztő versenyről, azóta ez után kutatok. Azt hittem, hogy a Cape Epic lehet a legdurvább extrém maraton (maraton ez még egyáltalán?), de lehet mégsem. Van egy verseny Costa Ricán, a La Ruta de los Conquistadores: 4 nap, 360 km, 11.500 méter szint (!!!), szinte végig a dzsungelben, működő tűzhányó, mérgeskígyók, kávéültetvényeken és térdig érő (!) sáron át... Az első napi szakasz 100 km és 4400 m szint, az kb. egy Beac Maxi, és aztán még van három nap. :Y A Csendes-óceántól indulnak, és a Karibi-tenger a végállomás. Ez valami egészen elképesztő, és évente több száz ember végigtekeri, igaz csak az indulók fele ér célba...
itt egy kupac fotó
egy lány beszámolója, a 100km/4400m 6,5 óra alatt megvolt neki, jézusom...
ez a srác kevésbé volt szerencsés, viszont van humora :)
egy videó összefoglaló egy résztvevőtől.
Állat jó lehet... Azóta azon gondolkodom, vajon hol lehet a teljesítőképesség határa montin, ha ezt is ennyien képesek teljesíteni. Bár valszeg az edzettség itt csak alapfeltétel, agyban kell ott lenni, hogy végig tudjanak menni. Nem semmi...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#22347) kingabo válasza amargo (#22326) üzenetére


kingabo
őstag

Nem a II. Rákóczin, a Kvassai híd után, ott van egy "bringa út" is kb 50m és elötte van vagy 10 kis fiatal akácfa, illetve amellett az egyedül álló ház mellett még több. (a lámpa elött) Ha már erről az útról beszélek, lenn az úton sem lehet menni, mert a csatornafedők sz@rul vannak lerakva és elég kellemetlen átmenni rajtuk. Nameg 80+al elözgetnek az autók, az egyik 10cm-re ment el mellettem és a szele nekilökött a patkának én meg estem egy nagyot. Szerencsére a "járdára" estem, a bringám viszont az út közepére... Azóta nem merek ott az úton menni akár milyen sz@r is a járda inkább ott. (bocs, de nincs jobb jó szó az út/járda minőségére)

(#22348) Thulcandra válasza Ariadne (#22346) üzenetére


Thulcandra
senior tag

:Y Ez teljesen nekem való! Leszámítva a 11.500 méter szintkülönbséget persze :DDD

Az első napi 4400 szint is durva, főleg, hogy kizárnak ha nincs meg 12.5 óra alatt...

Mondjuk ha lehet tolni is a cangát... annyi idő alatt simán feltolom :D

Vajon a legmagasabb pont ahol tekernek hány méterre lehet tengerszint felett? Csak mert van akinek a teste már a 3000 méteren lévő ritkább levegőt sem bírja csupán puszta létezéshez, nem hogy még tekerni is ott teljes erőbedobással.

Lényeg: aki ezt végigtekeri az minden gátlás nélkül mocskos büszke lehet magára.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22349) dqdb válasza Ariadne (#22346) üzenetére


dqdb
nagyúr

A lány beszámolója tényleg nem semmi. Durva az első nap 6.5 órájában mért 150 bpm-es átlagos pulzus, az aznap elfogyasztott 8.3 liter folyadék, valamint az elégetett 5353 kalória is brutális.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22350) amargo válasza ludsimon (#22329) üzenetére


amargo
addikt

No volt egy kis túlzás benne, igazából egy 500m-es szakaszon 10 ilyen van.. és van egy rész, ahol 50m belül több is van.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.