Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21051) Xantomas válasza dave93 (#21047) üzenetére


Xantomas
őstag

Eh, egy köpésre laksz a KS kerékpártól. Egyes cuccaik drágábbak, mint a ridebikenál, mert nem nagy raktárkészlettel dolgoznak, de az aktuális nagykes akciókról mindig kint vannak a plakátok, és másnapra hozzák is cókmókot.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#21052) venember83 válasza dave93 (#21050) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, Meme nem saját magát reklámozta, nem ez volt a célja. Én meg csak poénból írtam, tehát nem "erről fúj a szél". ;)

(#21053) dave93 válasza Xantomas (#21051) üzenetére


dave93
őstag

Hát elég sokat járok a Veres Péteren, de esküszöm nem tudtam, hogy ott van egy ilyen. Köszi :R
venember83: Okés :DD

(#21054) komo95


komo95
csendes tag

helló,

ez [link] megérné 27 k-ért városi gépnek?
köszi előre is :)

(#21055) spartan1 válasza ludsimon (#20996) üzenetére


spartan1
aktív tag

csóró montisnak letörted a kedvét mikor otthagytad :D Száguldozóóól???Hát te is megőröltél?? :DD

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21056) fpeter07 válasza Jofi81 (#21043) üzenetére


fpeter07
veterán

Azthittem kisebb :) Majd holnap sztem megtudom mérni.

(#21057) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Vettem ma egy használt bringát, mivel másra épp nincs pénz, meg nekem úgy is mindegy csak tudjak vele hajtani mindenféle hülye helyeken. Ha jól nézem egy teleszkópos mtb-ot sikerült megkaparintanom, legalábbis így, parasztul ennyit tudok mondani, mert annyiféle canga változat van már, hogy azt nekem nincs kedvem mind ismerni.

Késő délután ütöttem nyélbe az üzletet, hazatekerés alatt úgy tűnt minden rendben van, de azért itthon még átnéztem jobban is, ezek után is arra jutottam, hogy minden rendben, csak a váltót kell beállítanom.

Este hat volt már, de nem bírtam megállni, ha már van "új" pajtás, akkor ismerkedjünk meg vele, mutassuk meg neki mit szeretünk csinálni, aztán közben meghallgathatjuk az ő véleményét is ezekről a dolgokról.

Uccuu neki, ki a sínek mellé a mezőgazdasági útra, 8-9 kilométer hosszan, aztán kanyar, el egy falu mellett, át az autópálya fölött egy mezőgazdasági felüljárón, a kavicsos utat ezek után föld út váltotta, be az erdőbe, az erdőből ki egy csapásra ami nem is út, csak a vadászok használják, le van kaszálva a fű egy kocsi széltében, ennyi - itt egy róka nagy meglepetésében előttem ugrált pár méteren aztán beugrott a sűrűbe - végre leérek erről a füves borzadályról. Kavicsos út ismét, elhaladok egy nádassal körbevett tó mellett, odaérek a felüljáróhoz ami visszadob az autópálya felett, a felüljárón állva balra tó, jobbra tó, sűrű nádas, nagyon szép, alattam pedig hajtanak az autók... minek építették ide ezt a szart?
Erősen sötétedik, és én még legalább 10 kilométerre vagyok városomtól, tekerek mint a hülyék, vissza a sínek mellé igyekszem, aztán valamiért beveszek egy kanyart, mikor egyenesen kellett volna mennem... de nyugodtan tekerek tovább kb. 2 kilométert, mire észreveszem, hogy rossz irányba megyek. Fordulj! A természet aztán kiengesztelt egy nagyon szép aganccsal villogó őzbakkal, ami hosszú perceken át előttem ugrált az út melletti kaszálón.
Visszaérek a kérdéses fordulóponthoz, most már jó irányba haladok, ki is érek a sínek mellé, innen már egyenes az út, 5-6 kilométer és az udvari lámpa fényében szemlélem új pajtásomat és magamat, -Na, jó volt? - kérdem tőle mosolyogva, aztán jót röhögök milyen mocskos koszosak lettünk mindketten.

Szeretem az új cangám úgy érzem - remélem ő is szeretni fog engem!

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#21058) Bikeman válasza KaraDani (#21036) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Nekem az van mindkét bringán hátul, az egyiken, a régin, egy kevláros 2 éve, még bírja, az új bringán egy másik kevláros, 700 km után ezen még bőven látszik a "gyémántminta".

Különben most vettem 2db majdnem új (szintén a gyémántminta felfedezhető még rajtuk) drótosat a régi bringámra, összesen 3000 Ft.-ért... :D

A Smart Sam -nekem- "A" gumi, hátulra szoktam használni, előre Pana Dart, régi bringán drótosban, újon kevlárosban.

[ Szerkesztve ]

(#21059) Meme


Meme
aktív tag

Bogyókák!
(Aki nem bogyó, annak Tisztelt hölgyem/uram! ;] )

Lenne egy kérdésem.
Mi lenne, ha a komplett használt bicajok mellett a leendő honlapunkon lenne egy bringakonfigurátor?
Nem mindenkinek felel meg a gyári-majdnem gyári bicaj.
Mi lenne, ha bontott alkatrészekből lehetne összeállítani azt, ami neked tetszik, vagy amire van pénzed.
Igy lehet egy valóban jó alapod a fejlesztésre, vagy összehozhatod a számodra tökéletes bringát.

Nem egyszerű a móka, sok kérdésem van már nekem is magamhoz :U

Mit szoltok ti ehhez?

Szevasztok bogyókák!

(#21060) spartan1 válasza Thulcandra (#21057) üzenetére


spartan1
aktív tag

tetszett az irásod :K Legyen ez hosszú kapcsolat az új paciddal :R :R

meme-szerintem kifejezetten jó ötlet :C

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21061) lorcsi válasza Meme (#21059) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem nagyon jó ötlet :K

(#21062) Mawyx


Mawyx
senior tag

Találtam egy bike parkot [link]. Chopakon [link] voltunk kirándulni Szlovákiában. Sajnos nem próbálhattam ki a hegyről lejövetelt, párom nem engedte. Elmentem egyedül sífelvonózni, mire visszajöttem átértékelte a dolgot, mondta közben informálódott, többféle nehézségű pálya van és van sisak + proti, így elhoz engem ide és bicajozhatok.
Menetidő autóval 4óra Bp-ről, de nyomni kell neki.
Árak itt.
Képek itt.
Jó a honlap, sajnos még nem beszélek angolul, de elég érthető, könnyen kezelhető.
[kép1]
[kép2]
[kép3]
[kép4]
[kép5]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#21063) Thulcandra válasza spartan1 (#21060) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Köszönöm, ha már egy embernek tetszett akkor megérte leírni! :R

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#21064) Thulcandra válasza Mawyx (#21062) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Na, ez jó helynek tűnik!

Főleg, hogy: "GIANT BIKE PARK JASNA is suitable for everybody keen on downhill bike riding. " - AZ ÓRIÁSI JASNA KERÉKPÁR PARK mindenkinek tökéletes aki a lejtőn lefelé gurulós cangázás kedvelője.

Természet - lejtőn lefelé :D Ez nekem való! Hegyre fel nem igazán szeretek tekerni :/

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#21065) Ariadne válasza Meme (#21059) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmm, lehetséges az, h lesz némi közöd a 24h-n az egyik csapathoz? Gyanús az egyik csapatnév. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#21066) amargo válasza JColee (#21031) üzenetére


amargo
addikt

Amikor 2 éve feltörték a kocsim(igaz nem lopás), ott rontottam el a bejelentést, hogy nem fekete bmw/audi/merci-t mondtam, mert akkor talán nem álltam volna betegen másfél órát a hidegbe..

Apám kocsiját meg 9 éve is ellopták (2 autót loptak már el Tőle) 30 perc múlva jöttek ki, mivel Csepelen volt a lopás, ha a 3 irányt lezárják, akkor még ki sem tudják vinni a kocsi, de igazából ismerik a bontó helyeket is.. csak nem foglalkoznak vele, amíg nem a megfelelő kocsid van..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21067) Meme válasza Ariadne (#21065) üzenetére


Meme
aktív tag

igen-igen, összehoztunk 2 csapatot.
A kolegám a kapitány a gyanus nevünél, a másiknak még nincs neve, de ott virit a nevem a kapitányoknál:))

Szevasztok bogyókák!

(#21068) ludsimon válasza spartan1 (#21055) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem törtem én senkinek le a kedvét. :D

undefined

(#21069) Mawyx válasza Thulcandra (#21064) üzenetére


Mawyx
senior tag

Felfelé én se szeretek, de a felvonó 10perc alatt felvisz, fél óránként indul. Gyorsan le kell érni, hogy minél több fordulót lehessen csinálni :K
Asszem jövőnél korábban nem jutok oda vissza :( de hamarosan itt a névnapom, azért bepróbálkozok ;]
Nagyon meredekek a lejtők, nem akar kapásból fejre borulni az ember a bicajjal együtt? A bicajok geometriája olyan érdekes, hogy a kormány sokkal magasabban van és hátrafele lejt. Azért hogy ha hegyre lejtőre kerül a bringa, akkor áll vízszintben, mármint egyensúlyban? A normál montimmal lépcsőn se merek lemenni, annyira meredken előre bukik, hogy félek átfordulok a kormányon (volt már ilyen :DDD )
Az meg nem lenne nyerő, ha majd 20ezerért kikölcsönznék egy bringát, de nem merneék a nyergébe ülni, csak a büfében símogatnám magam mellett :U
Csajok is voltak, ők jóval óvatosabban jöttek lefelé.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#21070) venember83 válasza Mawyx (#21069) üzenetére


venember83
nagyúr

Thulcandra: Giant az márkanév, Giant bike park Jasna.

Mavyx: Pontosan ezért van olyan magasan a kormány, hogy ülésen ülve se legyenek gondok az előreeséssel, valamint azért hogy elég mélyen üljél, viszonylag alacsonyan legyen a súlypontod, bár ez a két dolog eléggé kötődik egymáshoz.

Nagyon szezonvégi hangulatom van. :O

(#21071) fidig


fidig
tag

Fertő tónál ázunk...s remélem nem fázunk :)
7mm esőt mondanak...az soknak számít?? :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#21072) szatocs válasza Meme (#21059) üzenetére


szatocs
őstag

Én most sem tudom a honlapod címét, pedig a profilodban már sokszor meglestem, hátha fel van tüntetve. :D

=== Szatocs ===

(#21073) Ariadne válasza Mawyx (#21069) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha nem tudsz még, tanulj meg addig kiállni a nyeregből, amikor állsz a pedálokon és a nyereg "mögé ülsz", egészen hátra tolva a súlypontodat, az hasznos lesz. Meg úgy általában meredekebb lejtőknél hasznos, h ne essen át az ember a kormányon. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#21074) venember83 válasza Ariadne (#21073) üzenetére


venember83
nagyúr

Mondjuk DH meg freeride gépeknél lényegesen egyszerűbb is hátra ülni, mivel alacsonyan van az ülés, de legtöbb esetben simán ülésben lehet maradni hála a geónak meg a hátsó rugóstagnak.

(#21075) iwu


iwu
addikt

hali bringások!
upgradelnék kicsit a bicómon.
van 3 választottam:
első
második
harmadik

melóba járkálnék vele, semmi hegyi cucc meg hasonlók...
járatlan vagyok a bicók közt. Ti melyiket javasolnátok? illetve alternatíva ebben az árkategóriában? (jó ár érték mutató kell - nem a nevet akarom megfizetni)

Üdw, iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#21076) Meme válasza iwu (#21075) üzenetére


Meme
aktív tag

ha melóba járás, akkor inkább ne mtb-t hanem cross bicajt.

Ha mégis mtb-t szeretnél, akkor ne feltétlen Meridát, pl a Konák is igen jó akcióban vannak most.

Ha használt is szóba jöhet, akkor privizz!
(nem szétgyilkolt bicajokról beszélek)

Szevasztok bogyókák!

(#21077) Hasaggymeg válasza KaraDani (#21036) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

De nem ilyennel tekertél?! :DDD Most már kíváncsi lettem arra a biciklire!

(#21042) fidig...hideg lesz,készülj fel! :K

(#21049) venember83 ..hol is van az pontosan Meme ?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#21078) venember83 válasza iwu (#21075) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezek inkább hegyre, vagyis dombra vannak. Aszfaltra cross vagy országúti, ízlés szerint. Megfontolandó Meme ajánlata is, a linkelt termékek áráért már nagyon jó alig használt cuccokat lehet vásárolni pl. nála is. :K

(#21079) Hasaggymeg válasza fidig (#21071) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Jó közepes.

(#21057) Thulcandra...te hol tekersz,valami természetvédelmi területen?! :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#21080) venember83 válasza Hasaggymeg (#21077) üzenetére


venember83
nagyúr

Memének Vácon van üzlete a központtól nem messze, Árpád út 44.

(#21081) KaraDani válasza Bikeman (#21058) üzenetére


KaraDani
addikt

Kösz az infot, próbálok vadászni akkor ilyeneket olcsóbban, csak elég ritka a 28" as.

Hasaggymeg sry, de nem értem most mire gonolsz?

(#21082) Hasaggymeg válasza KaraDani (#21081) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem baj,csak küldj egy képet arról a bicikliről! :))

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#21083) KaraDani válasza Hasaggymeg (#21082) üzenetére


KaraDani
addikt

Oks majd küldök ha hazaértem melóból :)

(#21084) rétisün


rétisün
veterán

ismeri valaki a kcnc cuccokat? konkrétan outi lánckerekek kompatibillitása érdekelne, jók-e mezei shimano (105-ös) hajtóműhöz?
egyszerűen csak jobban néz ki (sztem legalábbis) mint a gyári shimano lánckerekek, csak tudni kéne, jó-e :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21085) fpeter07 válasza Thulcandra (#21057) üzenetére


fpeter07
veterán

De rég láttam már rókát.. meg őzt is :D Szeressétek meg egymást ;)
#21059: Jó 5let, ha az ára is írva lesz mellette nem lehet rossz :)
#21062:: így se olyan olcsó, de én is szívesen kipróbálnám :D

[ Szerkesztve ]

(#21086) Xantomas válasza Meme (#21059) üzenetére


Xantomas
őstag

nagyon jó ötlet, de... Én még a honlapotok címét sem tudom :D

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#21087) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Most értem haza egy ~55 kilométeres tekerésről, a táv majdnem fele "off-road" ökörködés volt a Nagy-Duna mellett és a Magyar oldali ágain. Egész móka alatt két körtét meg egy gyenge közepes sárgarépát ettem meg, de azt hiszem legközelebb többet viszek, vagy rakok mellé főtt tojást vagy halat.

Valaki ajánlhatna nekem egy jó ülést, mert ezt a selle royal mach nyerget vagy nem nekem találták ki, vagy alapból ratyi én nem tudom, de mocskosul elintézte a seggem...
Magas vagyok, vékony, és csontos a seggem, szóval hasonló kiadású emberteremtmények elmondhatnák nekik milyen nyereg vállt be.

Az uccsó mtb-omon valami totál noname ülés volt, de az soha nem cseszte szét a seggem - persze azt ellopták... a cangával együtt...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#21088) fpeter07


fpeter07
veterán

Most volt egy fáradalmas 10km-es túra :) Amúgy elég érdekes volt ez a hely, mert allig kellett felfele tekernem, egész végig gurultam :D

(#21089) Meme válasza Hasaggymeg (#21077) üzenetére


Meme
aktív tag

általában ülök a seggemen :C

Szevasztok bogyókák!

(#21090) xcbiker


xcbiker
addikt

a 24h-sra ki megy?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#21091) Dirtyz válasza xcbiker (#21090) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ariadne, venember83, KaraDani, Meme és szerénynek cseppet sem nevezhető személyem :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#21092) ludsimon


ludsimon
veterán

Ejj de bejövős ez a gyönyörű cipő. :R

Ezt fogom megvenni. :K
Tudtok jobb árban ilyet?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21093) ludsimon


ludsimon
veterán

Most nézem van állítólag a BigBike-ban is.
Pedig az aztán a kicsi bolt. :Y
Ott megyek el minden nap, suli előtt megkérdezem a választékot.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21094) Ariadne válasza xcbiker (#21090) üzenetére


Ariadne
őstag

Én csak nézőként végül, jobb a békesség. :) Ha érdekel a dolog, és jövőre nekilátunk, egy pH!-s csapatot simán össze lehet hozni szerintem. :K

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#21095) xcbiker válasza Ariadne (#21094) üzenetére


xcbiker
addikt

asszem mivel én már lekéstem a nevezést, max kint valamelyik csapatba társulok be menet közben, ha nem lesz túl rossz idő.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#21096) komo95 válasza komo95 (#21054) üzenetére


komo95
csendes tag

[link]
erre vki? :F

(#21097) ludsimon válasza Ariadne (#21094) üzenetére


ludsimon
veterán

Neked tetszik a cipőm amit választottam? :B

undefined

(#21098) Dirtyz válasza Ariadne (#21094) üzenetére


Dirtyz
őstag

Na ne csináld már... :((

Védd a fákat, egyél hódot!

(#21099) KaraDani válasza Dirtyz (#21098) üzenetére


KaraDani
addikt

Én megyek helyette :B Amúgy én úgy tudom, de lehet rosszul, hogy venember83 se jön.

ludsimon: szerintem jól néz ki!

[ Szerkesztve ]

(#21100) Ariadne válasza Dirtyz (#21098) üzenetére


Ariadne
őstag

Amennyit idén bringán ültem, azzal nem vállalnám be... Tavaly megcsináltam a gázló 90-et meg a Desedás 10 órásat előtte, és így sem volt könnyű, reggelre nagyon rosszul lettem meg minden, kihajtottam magam teljesen... Most meg sehol sem vagyok ahhoz az erőmhöz képest sem, és azért egy alap kondi az kell.

De szeretem ezt az egészet, szóval ott leszek segíteni meg fényképezni (barátom indul, meg a klubból másfél csapat), és a mindennap bringával melóbajárásra török (még mindig nem sikerült maradéktalanul megvalósítani :B ), télen is, és akkor menni fog a jövő év. :)

ludsimon: Jól néz ki nagyon az a cipő, kérdés, mennyire kemény a talpa. Felpróbálás mindenképp kell, aztán meglátod, melyik lesz kényelmes.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.