Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21551) spartan1 válasza ludsimon (#21549) üzenetére


spartan1
aktív tag

volt egy időszakom mikor biztonságosjános voltam egy telephejen.A vadászok és a mezőőrök ellenőriztek szúrópróbaként.Ők adtak nekem egy fa@a aksis lámpát ami volt vagy 3 kg de a fényereje irtózatos volt.Na azt kellene összepréselni és feldobni a kormányomra :K

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21552) fidig válasza becuszabi (#21541) üzenetére


fidig
tag

Megnéztem, és a hajtókaroknál kotyogást, mozgást nem észleltem, kiállva hátrafelé tekerve viszont kisebb kattanásokat hallok...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#21553) Jancsi válasza ludsimon (#21546) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Városba ilyen erős lámpa felesleges. 70-80lm-el és egy 18-20 fokos optikával már jól lehet látni, de azt is le kell hajtani különben nagyon vakít.
Az erős lámpákkal az a baj, hogy ha a kormáynra szereled (máshová nem is nagyon tudod) és beállítod kicsivel a vízszintes alá hogy rendesen bevilágítson előtted 30-40métert akkor a szembejövőt garantáltan jóidőre elvakítod. De ha nem hajtod fel rendesen a lámpát akkor csak magad előtt látsz pár métert, de azt olyan fényesen hogy a visszaverődő fény téged vakít el.

fidig

Ellenőrízd a hajtómű és lánckerék csavarokat, lehet azok lazultak meg, vagy a vázban a monoblokk.

spartan1

Ha olcsón szeretnél korrekt fényerőt és nem gond a rövid üzemidő jó meogldás egy sima izzős lámpa és egy pár akku. Olyan lámpát kell nézni amibe szabványos izzó megy, azután pedig keresni katalógusból krypton vagy halogén izzót.

(#21554) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Kérdezném a hozzáértőket, hogy egy BR-M775 féknyeregre épülő rendszer teljesítménye mekkora előrelépés egy XT V-fékhez képest.

Tiszta Windows rendes ház

(#21555) spartan1 válasza fidig (#21552) üzenetére


spartan1
aktív tag

lehet hülyeségnek fog hangzani de egyszer úgy jártam,hogy az első váltóm bovdenvége picit beleért a hajtokarba és apró kattanás hangokat nyomott.Már mindent leellenőriztem mire végül rájöttem a bibire ;) .Azóta ha véletlenűl fura hangot hallok autómatikusan odanézek.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21556) spartan1 válasza Jancsi (#21553) üzenetére


spartan1
aktív tag

Szerinted ez mennyibe jönne ki nekem./tudom,utánnanézek :B /Számit valamelyest az üzemidő is :K

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21557) Manitou válasza Jancsi (#21553) üzenetére


Manitou
addikt

Amit most vettem aldis fejlámpa az is 75 Lumen, és hát elég vakító ha belenéz úgy rendesen az ember. Nem hiába van ráírva, hogy közúti közlekedésben előírt világításra nem alkalmas.

(#21558) fidig


fidig
tag

Jancsi: köszi megnézem majd.
Spartan1: bovden tuti nem lóg bele...tekerés közben a hajtókaron is érezni a kattanást...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#21559) Manitou válasza Gyok2 (#21554) üzenetére


Manitou
addikt

Előrelépés, kérdés indokolt-e a tárcsafék neked a V fékkel szemben, vagy csak maga a tudat hogy tárcsaféked lesz már pluszban hozzátesz a filinghez kicsit :K :D
A mostanival nem vagy elégedett, vagy csak szeretnéd a tárcsát is kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

(#21560) Jancsi válasza spartan1 (#21556) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Valami ilyesmi lámpára gondoltam (bár azt hittem hogy egy sima izzós lámpa kb feleenyibe kerül) [link], egy pár akksi [L:http://www.hqelektronik.hu/info/hu/accu-r14_2500.html][/L] és egy 0,83A-es izzó. Úgy már lenne kb 30-32lm fénye, igaz csak 3 óráig. Így kiszámolva lehet annyira már nem is éri meg :F Akkor marad a 12V-os spot+ akksi a kulacstartóban :D

Manitou

A fejlámpa amúgy sem jó kerózáshoz, csak kiegészítésként. Nincs semmi térézet a meredeken beeső fény miatt.

Gyok2

BL-M775 fékkarral próbáltam ilyen féket, elég nyúlósnak tünt, nem éreztem hogy mennyire húzom, csak cibáltam és lassult. Elképzelehtő hogy csak nem volt rendesen beálítva és karbantartva.
Fékerőben talán picit a V fék alatt van a tárcsa, de sokkal jobban adagolható. Az Avid fékeit nézegetted már, azok sem rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#21561) Fecogame


Fecogame
veterán

Ilyen bringát láttatok már? :Y

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21562) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Én úgy tudtam egy jó tárcsafék erősebb egy jó V-féknél.

Tiszta Windows rendes ház

(#21563) Manitou válasza Gyok2 (#21562) üzenetére


Manitou
addikt

szerintem is kicsit erősebb a tárcsa :K Mármint a jó tárcsa

(#21564) ludsimon válasza Jancsi (#21553) üzenetére


ludsimon
veterán

Ne haragudj, tudom mi az a sötétben vaklálás, fosni attól, hogy 25Km/h-nál mikor jön egy gödör amit nem látok és felütéses defektet kapok...

Elegem van, ha lámpa, akkor legyen az lámpa is, ne gyertya erejű, mert azzal szart se érek.

Természetesen rendesen beállítanám, és fölöslegesen nem nyomatnám high-ba, csak ha már nem elég a low.

De inkább legyen egy erős lámpám, mint belemenjek valamibe, vagy éppen vaklálva 15Km/h-val menjek.

Persze, hogy a biciklis társaimra is gondolok, bicikliúton alapból lejjebb állítanám sötétben a lámpát, és lowba nyomatnám ha látom, hogy van is forgalom a bicikliúton..

Tegnap este fél 12-kor egy bringást se láttam, és hazafele 20Km/h-val tudtam haladni a szar Cateye miatt.
Akkor inkább költök egy normális lámpára.
Pont.

undefined

(#21565) ludsimon válasza Jancsi (#21560) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha jól szórja akkor városba még elmegy.

A HL-EL320-as is 1000 candelás.

Csak nem szórja rendesen a fényt. :W
De szvsz ha szórná is, 25Km/h-nál nem érne semmit 1000 candela.
Azt tudom, hogy 8k-t nem ért meg.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21566) becuszabi válasza Fecogame (#21561) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Ennek kevésbé agyoncicomázott változatait a Tour de France időfutam szakaszain is lehetett látni. Merthogy ez arra való.

fidig: a pedálodat is nézd meg, ha annál ment tönkre a tengely, ott is érezhetsz kattanást.
A múltkor az integrált tengelyes hajtóművem csapágya betegedett le. Na az nem egyszerűen kattogott, hanem folyamatosan recsegett. Szétszedtem, a csapágyakat amennyire tudtam átmostam, telenyomtam sűrű zsírral és lőn csoda, elhallgatott. Régen volt olyan monoblokkom, amit szintén meg tudtam úgy szabadítani a porzáróktól, hogy ki tudjam takarítani és ott is volt javulás. Ezek sajnos nem egyszerű szerelési feladatok, úgyhogy ha nem találod meg a zaj forrását, akkor kénytelen leszel venni egy új csapágyat. Persze lehet, hogy ezután is fogsz kattogást érezni, de akkor legalább tudni fogod, hogy nem a csapágy a hibás és lesz belőle egy tartalékod ;]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#21567) lorcsi válasza Manitou (#21544) üzenetére


lorcsi
veterán

tényleg többa különbség :)

jó volt..most már ment is a keró mikor tekertem :D
ráfabrikáltam még gyorsba a km órát és az első pilácsot is
mentem, mint a meszes :D

(#21568) Jancsi válasza Gyok2 (#21562) üzenetére


Jancsi
aktív tag

A tárcsafék előnye az adagolahtóság és a sártűrés.
A fékerő szoros összefüggésben van azzal milyen messze van a fék a tengelytől(lásd 160-as és 203-as féktárcsa) , a felnit is fel lehet úgy fogni mint egy 559-es féktárcsát.
Az eddigi fékeim közzül a párhuzamos XT produkálta a legerősebb fékhatást, de nagyon könnyen blokkolt.
A triálban nem véletlenül használnak még mindig felnifékeket

ludsimon

Tudom milyen sötétben menni, a utóbbi időben mindehová bringával megyek. Városban egy EL-210-est használok, elég hulladék, de majd kap egy pár jobb LED-et.
Ha szabályozható a lámpa teljesítménye és a fókusza akkor nincs vele gond.
Építettem már pár lámpát teljesítmény LED-ekkel és általános probléma volt, hogy amint kiértünk az erdőböl le kellett hajtani mert elvakította a szebejövőket, de ha lehajtottuk akkor az útrol visszavert fény minket vakított el és nem is láttunk túl messzire.
Az talán a legnagyobb gond, ha beállítom, hogy lássak előre 10-15 métert akkor már elég magasra esik a lámpa hogy vakítson. Főleg az alacsonabb autók sofőrei számára zavaró, nem véletlenül van olyan alacsonyan az autók fényszórója. Tervbe van egy olyan projet, hogy a villa szárára rakjuk a lámpát, de nem lesz egyszerű feladat.
Juteszembe rá is csörgök már haverra, hogy teljesít a 24 óráson a lámpám, elég-e a 360-380lm. :D

(#21569) fidig válasza becuszabi (#21566) üzenetére


fidig
tag

Tekerés közben érzem a pedálon a kattanást...
Nem nagyon szereltem még bringát, de vhol el kell kezdeni :) majd megnézem vmelyik nap, most sajnos elég kevés időm van rá.

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#21570) ludsimon válasza Jancsi (#21568) üzenetére


ludsimon
veterán

EL-210...

Van a családban, jó szar.
Arra jó, hogy meglássák, hogy jövünk, többre nem. :DDD

Ha szabályozható a lámpa teljesítménye és a fókusza akkor nincs vele gond.

Pontosan. A fókusz miatt gondolkodtam el nagyon komolyan, hogy az LD20 helyett inkább a P14 lesz. :K

Igaz, hogy az LD20 6 fajta módon képes világítani/villogni, de a legnagyobb probléma a fix fókusszal van.

A P14-ben sajnos csak egy low, és egy high mód van, de viszont állítható gyönyörűen a fókusz. :R
Úgyhogy pont ez miatt lesz P14. :K

Itt megnézheted, milyen is ez a P14. Tekerj 2:40-re, ott kezdi a lényeget mutatni.

Jut eszembe, honnan van 380 lumenes lámpád? :Y
Mennyit bír ki, 10 percet? ;] ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21571) ludsimon válasza spartan1 (#21551) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha még egyszer 8k körül kellene vennem lámpát Cateye helyett inkább egy ilyet vennék.
Tartó pedig itt.

Nagyon barátságos áron van! ... és igen erős. :R
Összesen 9900Ft-ért postával együtt megéri!
Teszt róla ugyanitt.
Nagyon szépen szórja a fényt, mintha biciklire találták volna ki. :)

KaraDani-val beszélgettünk este, hogy Ő nem annyira bízik az ilyen kínai rendelgetésekben.
40 pozitív visszajelzésem van, ebből minimum 20 HongKong-i rendelés, hanem több..
Eddig 1x fordult elő, hogy kellett 2 hetet várnom, most nyáron, az összes többi 7 nap alatt hétvégével együtt megérkezett.
Nekem nincs negatív tapasztalatom ezzel a kínai rendelgetéssel kapcsolatban.

Arra baromira kell figyelni, hogy ne noname-t vegyünk kintről, mindenképp legyen valami márkája.
A noname mind hamisítvány, koppintás, és egy átverés. Egyszer én is belebotlottam ilyenbe, de aztán kerültem a noname márkákat, és azóta teljesen meg vagyok elégedve a cuccokkal.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21572) Jancsi válasza ludsimon (#21570) üzenetére


Jancsi
aktív tag

A fix fókusz sem egy tragédia ha 10 és 20 fok között van.
Nem rossz a video alapján, de szobában elég csalókák a lámpák, a fal éa a bútorok nagyon sok fényt vernek vissza.
A lámpát én építettem, a burkolatot leszámítva, 3db Cree XR-E LED van benne, fejenként 1,25W-al meghajtva, 2db 10 és egy 18 fokos optikvával. 5 órát működik egy 6V-os 4,5Ah-s zselés akksiról, ami majd le lesz cserélve egy 4 cellás li-ion-ra, ami nem 800 gramm, csak 200, elenben négyszer ennyibe kerül.

(#21573) ludsimon válasza Jancsi (#21572) üzenetére


ludsimon
veterán

Azért valamennyire lehet látni milyen erős.
Ha nem lenne erős, akkor nem látnánk a szobából semmit. :))

Gratulálok a "kis" építményednek. :R
Szép munka volt!

Elég brutális, hogy ennyit bír, még így is, hogy 380 lumenes. :R

undefined

(#21574) fpeter07


fpeter07
veterán

Nézegettem biciklis ruhákat. Kérdés, akinek van milyen volt a "hagyományos" ruha után? Én ha elmentem biciklizni tiszta víz volt minden egyes ruhám :B :D

(#21575) spartan1 válasza Jancsi (#21560) üzenetére


spartan1
aktív tag

köszi a segitséget :R Akkor tényleg marad a bolti ledes+aksi lampionság :D

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21576) spartan1


spartan1
aktív tag

a mostani is jó városba [link],de kell egy erősebb is

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21577) rétisün válasza fpeter07 (#21574) üzenetére


rétisün
veterán

"tiszta víz volt minden egyes ruhám"

mér' mész esőben biciklizni? :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21578) becuszabi válasza fpeter07 (#21574) üzenetére


becuszabi
aktív tag

A kerékpáros ruházatban is izzadni fogsz ;) ...de annyi különbség azért lesz, hogy egyrészt hamarabb megszáradsz, másrészt a nedves ruha nem fogja kidörzsölni a bőrödet. Szóval mindenképpen megéri.
...a testhez álló vagy lazább (hagyományosabb szabású) ruházat kérdése már egy külön téma

"Aki szívből él, az élből szív"

(#21579) spartan1


spartan1
aktív tag

tegnap este 21.00-fele tekertem egy jóizű 50km-et a tiszai gáton.Hozzászoktam,hogy tök üres a gát ilyen korom sötétben,de most nagyon meglepődtem.Mindenfele villódzó fény volt a gáton,rengeteg emberke,főleg gyalogosok zseblámpáztak.Halgattam a zenét és halkan hallottam,hogy mikor elmentem melettük akkor kiabáltak nekem.Mint kiderült,teljesitménytúrázók voltak és a kiabálás ez volt/hajrá-hajrá,kitartás :D /..Úgy látszik,azt hitték,versenyző vagyok,nekem viszont jól esett mert a végén már olyan szinten röhögtem,hogy majd lefordultam a pacimról..Viszont jó volt látni a sok embert amint legyalogolják a 20-30-40km-t jókedvűen,vidáman :K Sajna kevés felénk az ilyen rendezvény pedig volna rá igény :K

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21580) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Közérdekű közlemény!
2009. szeptember 19. Bükk Kerékpáros teljesítménytúra
[link]

Ha van kedvetek gyertek, nagyon jó szokott lenni, baráti a hangulat, szép a táj, fincsi a tea és a zsíroskenyér. Én tuti ott leszek a 110-es távon.

ludsimon

Köszi. Hívott haver fél 1-kor, hogy a körideje nem változott a nappalihoz képest és 5-en érdeklődtek a lámpa után. :D

spartan1

Gyere el a Bükk TT-re, igaz elég messze van, de a hangulat nagyon jó.

(#21581) spartan1 válasza Jancsi (#21580) üzenetére


spartan1
aktív tag

köszi a meghivást de tényleg messze van és a munkám miatt nem hinném,hogy lenne rá időm.Sajna csak az esti tekeréshez szokott időm lenni,ezért is kellene egy erősebb lámpa a mostaninál:Viszont ha lessz még idén itt nálunk szeged környékén akkor nem hagyom ki..szerintetek ez nagyon puding
Cateye HL-EL300
?

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21582) ludsimon válasza spartan1 (#21581) üzenetére


ludsimon
veterán

Elég gyenge...
Lásd, ami nekem van, 1000 candlepower-es, és még az is gyenge.

Ha neked erős lámpa kell, miért nem veszel olyat amit fentebb linkeltem? :F
Erős is, és majdnem ugyanennyibe kerül.

Lásd, itt és itt, ez már elég erős, és szépen szórja a fényt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#21583) golyani válasza ludsimon (#21573) üzenetére


golyani
addikt

esetleg próbálj szerezni olyasmi üveget a 320-as elé mint ami nekem van. mert én meg vagyok elégedve a fényével, habár nem vártam csodákat. de a két falu között hazatudok jönni nyugodtan mert látok, kátyút macskát, még táblát is. mert kipróbáltam az üveg nélkül és úgy nekem is csak egy kis apró pontot világított de hát az elég nyomorék volt...

de ha meg olyan nagy fényerő kell miért nem vártok egy újabb hozé lámpa gyártási kört?

[ Szerkesztve ]

(#21584) ludsimon válasza golyani (#21583) üzenetére


ludsimon
veterán

Mint írtam, nekem nem csak a szórással vannak gondjaim, hanem a fényerejével is.
Nekem nem elég.

Inkább egy állítható fókuszos lámpát veszek.

undefined

(#21585) ludsimon


ludsimon
veterán

Nekem pár évvel ezelőtt HL-500-asom volt. Elég jól világított, csak annyi volt vele a problémám, hogy hamar lemerült. Utána jött az EL320-as.

Előkeresem a HL-500-ast. Kicsi az esélye, hogy meglesz, már nem tudom hová tettem.
Még az is jobb ennél amíg nem lesz jobb.

undefined

(#21586) spartan1 válasza ludsimon (#21582) üzenetére


spartan1
aktív tag

nekem nem bizonyiték a szobai képek a zseblámpa fényéről.Szerintem a külvilágba egész mást mutatna.Nem akarom megvenni azt a cateye-t csak érdeklődtem.Sajna nem bizok a külföldi rendelésekben mégha másoknak be is jött.Lehet én vagyok maradi de olyan lámpát szeretnék ami kifejezetten keróra készült,bár vannak jó házi készitésűek is az tuti.erről viszont nem találok semmilyen érdemleges tesztet sem :(

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21587) spartan1


spartan1
aktív tag

[link] ez viszont kifejezetten tetszik nekem.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21588) golyani válasza spartan1 (#21587) üzenetére


golyani
addikt

hát az én hl-el320g-mra is 10lux-os valami van ragasztva.

(#21589) spartan1 válasza golyani (#21588) üzenetére


spartan1
aktív tag

hl-el320-ról láttam pár teszt képet és szépen világit de a rögzitéséről és a házáról sajna nem sok jót irnak,ha lehet hinni bennük.De ez a SUPRALED tetszik nagyon :K

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21590) golyani válasza spartan1 (#21589) üzenetére


golyani
addikt

városi használatra a rögzítése elég szerintem. nekem legalábbis. a háza meg... nem kell leejteni:D

(#21591) Manitou


Manitou
addikt

Szerintem meg kicsit túlparázzátok ezt a lámpa dolgot :D

lorcsi Sokat és balesetmenteset :K

[ Szerkesztve ]

(#21592) spartan1 válasza Manitou (#21591) üzenetére


spartan1
aktív tag

nincs itt para :D Csak nem mindegy mire adok ki 10-15k-t :))

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21593) spartan1


spartan1
aktív tag

ez szerintem nem igaz 295lux.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21594) Manitou válasza spartan1 (#21592) üzenetére


Manitou
addikt

Nem rád gondoltam.:N
Amúgy meg aldis fejlámpa háromezeröté ráfabrikálva a kormányra teljesen jó :K 50m-re elvilágít, városba még sok is. :K

(#21595) blazsey2 válasza spartan1 (#21593) üzenetére


blazsey2
senior tag

Miért,kevésnek találod?Az enyém ennyit tud [link]És már írtam egyszer hogy piszkos jó fénye van.

[ Szerkesztve ]

PSN ID:blazseydr

(#21596) spartan1 válasza blazsey2 (#21595) üzenetére


spartan1
aktív tag

Én már összekavarodom.Némelyik sigmára azt irják 16-40 lux.Erre meg 295 lux.Amúgy megvagy vele elégedve??éjszakai bevetésre alkalmas??

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21597) blazsey2 válasza spartan1 (#21596) üzenetére


blazsey2
senior tag

Tökéletesen elégedett vagyok vele,és már egyszer raktam is róla képet[link]

PSN ID:blazseydr

(#21598) spartan1 válasza blazsey2 (#21597) üzenetére


spartan1
aktív tag

Beugrott,a vadászrepülő :C tölthető verziójú kellene mint a BLS-40??

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#21599) blazsey2 válasza spartan1 (#21598) üzenetére


blazsey2
senior tag

Nekem négy 2100 mAh Panasonic van benne és elég sokáig bírja.

PSN ID:blazseydr

(#21600) spartan1 válasza blazsey2 (#21599) üzenetére


spartan1
aktív tag

láttam van itt egy erősebb is BLS-23 POWERLIGHT.Lehet a Xenon tipusoknál máshogy mérik a fényerőt??Ennél erősebbet nem találtam ebben a tipusban.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.