Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22651) ludsimon válasza Thulcandra (#22649) üzenetére


ludsimon
veterán

Én 18 éves múltam.

Igen, elég gyors az anyagcserém.
Sokszor eszek keveset.
Van, hogy 3 óránként eszek, de mindig keveset, mert nem megy egyszerre sok.
Érdekes dolgok. :U

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22652) Hasaggymeg válasza Thulcandra (#22639) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én is,de amúgy is az ólcsóbb megoldások híve vagyok.Nincs semmi drága kütyü a bringámon. :(
#22644) ludsimon ...itt tekertél és nem vettél észre?! :(( :D A soványság miatt pedig ne aggódj,nem tartozik a modern társadalmi betegségek/elhalálozási okok közé,SŐT!.Még 15-20 év és visszavágysz majd a soványságba,amikor viszont leadni a fölösleget már nagyságrendekkel nehezebb és életbevágóbb lesz mint most felszedni! ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22653) Dirtyz válasza ludsimon (#22646) üzenetére


Dirtyz
őstag

"Nem vagyok rá büszke, de én 182cm vagyok, és 66Kg."

És? Én 40 múltam (de csak egy kicsivel :B ) 183cm vagyok és 75kg. És eszem ágában sincs meghízni. dagadtan nem lehet tekerni :D

Védd a fákat, egyél hódot!

(#22654) rétisün válasza Hasaggymeg (#22652) üzenetére


rétisün
veterán

főleg ha a fölösleg sörhasként jelentkezik :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22655) KaraDani válasza Dirtyz (#22653) üzenetére


KaraDani
addikt

Jó azért van kettőtök között ezekszerint azonos magassággal 9 kilo, azért az nem mind1. Mondjuk a difi nagyja a vádlidon, meg a combodon van neked :D

Ludsimon: átpasszolok neked 10 kilot, akkor énis okés lennék meg te is ;)

(#22656) ponti_ak válasza Meme (#22647) üzenetére


ponti_ak
addikt

Maeter! Az ülést+nyeregcsövet vinnél róla.. Lehet..?! :D Viccvót. Bűn lenne leszedni róla, ez így komplett, karaj kis gép amúgy ez is.. ..csak nézek, hogy mik vannak nálad. És főleg: mennyiért. :Y :C

Köszi a cumó(ka)t, holnap megyek érte/tük (+ teló-állítás miatt is..)

Ja, én is is híznék, amúgy, de nem megy, én is "gyorsan élek", mint a többiek is../185cm, 28,5év, 68,5kg.. :U / Valaki megdobhana pár kilóval (USD-ben vagy combra, mindegy.. :DDD)

(#22657) Dirtyz válasza KaraDani (#22655) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nem is vastag a vádlim és a combom sem... :B

Védd a fákat, egyél hódot!

(#22658) fpeter07


fpeter07
veterán

ez a teló olyan mint egy féllábú róka, ha középen lenne jobban tetszene :) csak akkor átmenne a gumin..

[ Szerkesztve ]

(#22659) Tamoo válasza fpeter07 (#22658) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

úú szvsz ezek elég borzasztóan néznek ki

(#22660) kisza25 válasza fpeter07 (#22658) üzenetére


kisza25
félisten

ennyiből lehetne a teló középen a villa fölöt :U
ez így borzasztóan néz ki
Dirtyz: a te súlyod nagyjából ideális :K
az én 178Cm/85Kg-om már kevésbé :DDD , de ez szezonon kívüli súlyom, szezonban 78Kg

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22661) Noddy válasza ludsimon (#22646) üzenetére


Noddy
senior tag

Én 175 cm vagyok 54 kilóval és én se lány vagyok. Próbálok hízni, de nem megy. A sportolással próbálok egy kis izmot felszedni, de inkább csak inasabb leszek, mint izmosabb.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#22662) raczger válasza kisza25 (#22660) üzenetére


raczger
őstag

[link]
Nem ilyenre gondolsz?
Egyébként Cannondale-nek nagyon jó, picit extrém (pontosabban nem megszokott) megoldásai vannak, de nagyon jók ezek állítólag.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#22663) kisza25 válasza raczger (#22662) üzenetére


kisza25
félisten

pont ilyenre gondoltam :)
Noddy : amikor konditerembe jártam voltam 92Kg-is a 178 Cm-emhez :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22664) Hasaggymeg válasza fpeter07 (#22658) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Cannondale specialitás.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22665) ludsimon válasza Dirtyz (#22653) üzenetére


ludsimon
veterán

Igaz, igaz! :R

undefined

(#22666) ludsimon válasza KaraDani (#22655) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi, az jó lenne. :DDD

undefined

(#22667) Ariadne válasza fpeter07 (#22658) üzenetére


Ariadne
őstag

Lefty a becsületes neve, itt látszik közelebbről. Még New World Disorder videókban ugrálós bringában is láttam ilyet, teljesen strapabíró. Ritka jószág, mert a cannondale-ek azért nem szoktak olcsók lenni, de azért lehet látni belőle egyet-egyet.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#22668) Klemens válasza Jofi81 (#22536) üzenetére


Klemens
őstag

Szia!
Köszönöm, de nem.
:R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22669) Hasaggymeg válasza Ariadne (#22667) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Régebb volt egy a Mountex-ben,valami 1,6 milláért vesztegették.Mennyi lehet 2 villaszárral?! :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22670) CyB0RG


CyB0RG
csendes tag

Kihasználva a talán utolsó kellemes hétvégén idén, sikeresen túlvagyok egy könnyed 50km-es távon, körbetekertem a Velencei tavat. Nagyon kellemes volt, kevesen voltak (hiába, minél kevesebb az ember, annál szebb a táj... :) ) és az idő is csodálatos volt! :DD
Remélem ti is nyomjátok és kihasználjátok amíg lehet. :))

(#22671) rétisün válasza CyB0RG (#22670) üzenetére


rétisün
veterán

igen, én is megyek amíg lehet, most értem haza ~55km lett a vége....holnap talán kicsit hosszabbra is lesz időm, aztán én is attól tartok, hogy erre az évre lassan vége a jó időnek
viszont így szezon végén talán jóárasítva lehet majd venni idei alkatrészeket, ha már egyszer ebben a bicajbizniszben is egymást hajszolják bele a gyártók az évenkénti frissítésbe :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22672) golyani válasza Hasaggymeg (#22669) üzenetére


golyani
addikt

én ezen (fél)villa láttán mindig azon agyalok hogy hogyan oldották meg hogy a becsúszó ne forogjon a külső szárban.

(#22673) fpeter07 válasza CyB0RG (#22670) üzenetére


fpeter07
veterán

én könnyed 3 km-es túrán :D napon normális az idő de ahova már nem 'süt' ott már fázott a kezem, lassan közeleg a szezon vége :(

(#22674) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Fuji bringákról kinek mi a véleménye?

Tiszta Windows rendes ház

(#22675) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Kis színes OFF..
Ma kicsipették a váci zónázó vonaton a zsírúj Conti Mountain King hátsó gumimat az ajtóval (közlekedő). :( A belsőnek annyi, még jó hogy pont szervizbe vittem.. Ehh.

Vettem nyerget is (mert azt meg ellopták múlt szombaton, tömött nyeregtáskával együtt..Hogy száradna le a keze annak a kis genyónak. :(( Én is hibás voltam, mert kint hagytam, de akkor is.. :O ). Szóval egy Spec. Avatar 143 lett, nem WTB , de fasza, sportos, jó, tetszik ! :C @Meme: Nagyon kösz! Árát mondjad majd, még lógok vele!! + hozzá egy 350-es, szép matt fekete Kona cső, 2csavaros. Patent. + teló beállít, BB7 szintén, zsír jó minden...

Node! ..elindulok 1 próbakörre.. vált.. nem veszi be... Jajmiez? :F Reccs.. ..lánc a földön. :Y 2,5 év után megadta magát, pedig alig volt kopott.. na jó, kicsit nyúlott már.. Vert seregként (mint akinek a bele úszik..) vissza az üzletbe.. Szóval: új lánc is. Ehh. (szerencse, hogy régi sor jól megy vele, semmi ugrás..) Pont jókor, mondjuk.. Csere egy Deore láncra.. Ezt is kösz, Cr@zy B1k3r! :R A régi Conti gumik is visszajöttek, mert a montizás még odébb lesz, egyelőre nem költözünk mégse.. Addig országúton meg jobb a sima profil.. Ma/holnap felrakom a poplock-ot is..

Ja, és karadani kollégát személyesen is megismertem (a Syncros csőből kitaláltam, hogy ő lesz az). Örültem a találkozásnak, jót dumáltunk!
Jó tekerést, remélem szép utatok volt hazáig. :))

ui: azt hittem mára vége, de nem.. hazaérve is ért meglepi: a balos NW csuka pántja nem old ki, meghalt benne a gomb (vagy a rugó..). Anyád. Most vehetek új csatot is..? :(

Szóval ma minden összejött, de van ilyen.
Holnap még tekerek egy jót, amíg szép az idő. Menjetek ti is. :)
Üdv: ponti

(..bocs, hogy hosszú lett..)

[ Szerkesztve ]

(#22676) aesir válasza CyB0RG (#22670) üzenetére


aesir
veterán

Ezen a héten nem bringáztam, mert holnap maraton. A kettő együtt azért nem megy:) Ha kicsit is megterhelem a combomat nagyobb tempós tekeréssel vagy egy emelkedővel, akkor már 20-25 km után nem tudok futni, teljesen elkocsonyásodik az összes izmom.

Van saját életem...

(#22677) CyB0RG válasza rétisün (#22671) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Hehe... Én pont e miatt a hajszolás miatt jutottam el odáig, hogy csak akkor nézem meg a boltok felhozatalát, ha valamit cserélnem kellene, vagy 'kinőttem'. :)
Különben a most befigyelő lakáshitel törlesztőjét is simán elnyelné a bringa. :DDD

(#22678) CyB0RG válasza fpeter07 (#22673) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Nem baj, sok kicsi sokra megy! :K
Próbáltad már a bringás kesztyűket? Sokat védenek, de nyáron sem izzad bele a kezed.

(#22679) CyB0RG válasza aesir (#22676) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Azért egy maraton nem semmi. :R Én ehhez még kevés lennék nagyon, főleg futni csak lassan szeretek. :D A jelszavam: "Lassan, keveset!" :DDD

(#22680) fpeter07 válasza CyB0RG (#22678) üzenetére


fpeter07
veterán

még nem, majd egyszer, lehet sisak mellé veszek egyet :) márha lesz sisakom..
holnap talán még lesz jó idő lesz, lassan meg kezdődik a téli álom.
aesir: maratont futni? :D tavaly 10 percesbe meghaltam, pedig vmi 2300m lett :R

[ Szerkesztve ]

(#22681) aesir válasza CyB0RG (#22679) üzenetére


aesir
veterán

Hát én sem gyorsan futom:)

Így még én sem futottam le a teljes távot, csak úgy hogy 8 kör a Szigeten. De ott minden bokrot ismerek, könnyebb sokkal beosztani az erőt mint így, hogy nem tudok a távon mihez viszonyítani. Az biztos hogy lefutom, csak még nem tudom fejben hogyan fogom helyretenni a résztávokat.

Egyébként a bicajozás nagyon jó tüdőt csinál a futáshoz, szerintem sokkal jobbat mint az úszás.:)

fpeter07: két éve amikor nekiálltam futni én is így voltam. Aztán egyszercsak elkezdett jól esni, utána meg nagyon jól esni:)

[ Szerkesztve ]

Van saját életem...

(#22682) rii


rii
nagyúr

nem tudj valaki?

ipc-1l + eneloop 200 mah

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22683) rii válasza rii (#22682) üzenetére


rii
nagyúr

tárgytalan

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22684) Dirtyz válasza rii (#22682) üzenetére


Dirtyz
őstag

[link]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#22685) KaraDani


KaraDani
addikt

Na megjöttün mi is Vácról 1 órája. Én is örűltem a találkozásnak ponti_ak kollegával, tényleg jót dumáltunk :D. Jól bevásároltunk mind, köszi Meme :R Barátnőm bicaja szuper, és nagyon szép :B , az új nyeregcsövem is frankó nagyon, könnyű, és nagyon durván néz ki ;] . Sajnos a hajtóműszervíz nem járt sikerrel, akkor jónak tűnt, de később újra rákezdett, a nyekergésre, szerintem a bal hajtókarnál van vmi gebasz, én úgy érzem/hallom. Hazafelé meg szuper kellemes kis utunk volt, kényelmesen hazatekertünk, több pihivel, Vác főtere szép :K , ott megebédeltünk, meg ittam egy sört, utána kicsit dunapart, meg útközben Dunakeszin egy fagyi.

(#22686) Klemens


Klemens
őstag

A vázaknál a furatok azok mindnél ugyan akkora?
Találtam egy ilyen vázat. Van nekem egy hagyományos még acél vázas montim. Ha megveszem ezt a vázat, akkor áttudnám pakolni bele a cuccokat?
Persze nem véglegesen szeretném, hanem ideiglenesen amíg nem lesz megint pénzem.
Igazából a lényeges a kormánycsapágy és a hajtóműcsapágy furatmérete.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22687) rii válasza Dirtyz (#22684) üzenetére


rii
nagyúr

jáááj de faja :D

nagyon'köszi!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22688) Dirtyz válasza Klemens (#22686) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nem feltétlenül egyformák, sőt, régi acélvázas montinál biztos, hogy nyeregcsővet, első átdobót, és ami kérdéses, középcsapágyat is kell cserélned, sőt, valószínű, hogy villát is.
A régi acélvázakban jellemző volt az 1"-os fejcső, mig a mostaniknál az 1,1/8-os.
De miért nem vársz még egy "kicsit", ameddig nem lesz annyi pénzed, hogy megvedd a kiszemelt vázat? Ja, és ez miért nem jó?

rii: szivi ;)

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#22689) Klemens válasza Dirtyz (#22688) üzenetére


Klemens
őstag

Értem, hát az gáz.
A kiszemelt vázra nem kellene sokat várnom. Ez az acél váz azért nem jó, mert már szegény jó rozsdás, meg öreg, meg eléggé tré. :D
Mostanában nagyon rámjött a bringázhatnék. A mostani brimgámmal nem nagyon lehet rendesen. A hátsó fogaskoszorú szinte teljesen elvan kopva.
Pár évvel ezelőtt 22K-t költöttem rá (B+ fékváltókar, B+ V fékek, duplafalú felni, hajtúmű)
Ezeket ha átpakolom erre a vázra akkor egy számomra korrekt bringát kapok. Amikor meg megjön a következő fizum (nagyjából 1 hónap), akkor meg váltó csere, csapágy csere meg ilyenek.

szerk.: Ja, meg van egy Zoom Gordo 621-es első villám (Ő már 5 éves, de még nekem jó, nagy dög :D ), ezt is áttudnám rakni és akkor így ha minden jól megy, akkor kormány, stucni, nyereg, nyeregcső meg egy hátsó duplafalú felni kellene, mert a többi van.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22690) Dirtyz válasza Klemens (#22689) üzenetére


Dirtyz
őstag

És mi lenne a kiszemelt váz, ha nem titok?

ludsimon: ha ennyire (már-már kórosan :D ) vonzódsz a kerékpáros lámpákhoz, érdemes beszerezned a mostani bikemag-ot.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#22691) Klemens válasza Dirtyz (#22690) üzenetére


Klemens
őstag

Amit az előbb belinkeltem. :D
Magellan Pyxis

Vagy talán ez: Gepida Karaton

Csak ebbe undorítóan nézne ki a kék első villám. De van hozzá üléscső és kormánycapágy.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22692) Dirtyz válasza Klemens (#22691) üzenetére


Dirtyz
őstag

Azt azért tudnod kell, hogy a két váz köszönő viszonyban sincs egymással, mint minőségben, mint felhasználási területben.
Míg a Pyxis egy crosscountry versenyváz, addig a Karaton egy dirt váz.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#22693) Dirtyz válasza aesir (#22681) üzenetére


Dirtyz
őstag

Huhh, az kemény lesz holnap, szorítok Neked, de csak távolból, edzésen leszünk a Pilisben :) Ha korábban írod, kimenetem volna kisérni egy kicsit, bár az nem túl szabályos.
Én már túl vagyok egyen, meg vagy két tucat félmaratonon. Kb 10 éve hagytam abba a versenyszerű (de nagyképű voltam :B ) futást. Időnként kacérkodom a gondolattal, hogy újra kellene kezdenem, de ilyenkor beülök egy csöndes sötét sarokba és megvárom míg elmúlnak ezek az abszurd gondolataim :D Bár a téli alapozáshoz kelleni fog majd a futás, sajna...
Majd írj, hogy milyen volt.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#22694) ludsimon válasza Dirtyz (#22690) üzenetére


ludsimon
veterán

Már kóros? :DDD
Egyszerűen szeretem mindenből a legjobbat venni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22695) ludsimon válasza Dirtyz (#22690) üzenetére


ludsimon
veterán

Egyébként köszönöm a linket! :R
Hasznos volt számomra.

undefined

(#22696) Ariadne válasza Klemens (#22686) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez egy nagyon szép váz. :K Viszont ráírva, hogy "3 year guarantiee", jáááááj, könyörgöm, angol szótár legalább... :W

Venni viszont így, hogy egyébként is régebbiek az alkatrészek, és cserére szorulna több dolog is, érdemesebb egyben, sokkal olcsóbb. Most jóárasítanak az üzletek mindenféle új bringát, ilyenkor van a szezonja, érdemes körülnézni. Na meg persze használtak terén is, pl. jó hely erre a bikemag.hu apróhirdetési rovata.

mindenki: Na tegnap akartam menni egy Janihegyet aszfalton, de későn indultam viszonylag és nem vittem első lámpát (de hogy miért, mikor ott a hozé? :W ), ezért öt körül az Árnyas út - Budakeszi kereszteződésnél úgy kellett döntenem, hogy visszafordulok. :N Pedig nagyon jól esett, régen ez volt az "edzőköröm", Janihegyre Szilágyi E. fasor - Szépilonka - Árnyas út - Budakeszi mellett jelöletlen balra fent az erdőben - Szépjuhászné - aszfalton/sárga jelzésen fel. :)
Viszont este 11-kor párom felhívott, hogy nem mennék-e ki a Ligetbe hambizni egyet, ők akkor értek vissza a Pilis mélyebb zugaiból (Királyi út, Visegrád) :D. No összekaptam magam, és csapattunk egy jót a városban. Egy meztelen hátsójú pasast már a Ligetben sikerült megvilágítanom a Hozé lámpával, épp egy kocsi hátsó üléséről kászálódott ki. :P

Hmm, na majd még ma menni kéne valamerre. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#22697) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Ebéd előtt toltam még egy 30 km kört ebben a ragyogóan szép időben. Vicces, hogy egyáltalán nem voltam másnapos pedig tegnap ittam 5 és fél sört. Remélem jövőhéten is lesz még olyan jó idő mint ma van, mert erre a hétre ennyi volt a tekerés.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22698) KaraDani válasza Thulcandra (#22697) üzenetére


KaraDani
addikt

Otthagytál fél sört? Olyat nem szabad! ;]

(#22699) Thulcandra válasza KaraDani (#22698) üzenetére


Thulcandra
senior tag

:N megosztottam egyet egy barátommal :P

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22700) csaabz


csaabz
őstag

2010es KTM-eket néztétek már?
A tavalyi kissé ingerszegény vázfestést most elég komoly váltotta le....
Főleg a merev farúak sikerültek jól.
Kár, h piszok drágák...

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.