Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22501) rétisün válasza Taknyoshal (#22496) üzenetére


rétisün
veterán

ha esik az eső? hát megázok :D egy kis eső miatt nem fogok gyalogolni, tömegközlekedni meg főleg.....mondjuk melóbajárás más, ott a melósruha, átöltözök, mire meló vége, a másik göncöm megszárad, a sulibe neked magaddal kéne vinni száraz ruhát.

Klemens: ilyen bicaj hosszabb távra? próbálj meg guggolva gyalogolni, kb. olyan remek szórakozás lesz. vagy mész végig a nyeregből kiállva.....

ha már eladó cuccoknál tartunk.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22502) Thulcandra válasza Klemens (#22497) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Az ok, hogy bejön, de ezt nem arra találták ki, hogy kilométereket menj vele.
Igaz még mindig nem mondtad pontosan mit akarsz, de ha szeretnél tekerni több mint 5 kilométert akkor ezt a cangát felejtsd el.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22503) Taknyoshal válasza Thulcandra (#22500) üzenetére


Taknyoshal
tag

Na de hát ez az nem akarok minden francot magammal vinni. 5 váltás ruhát meg ilyenek. Ilyen szempontból nem praktikus a bicó. Am nem lehet kapni valami átlátszó szemüveget?

(#22504) Klemens válasza rétisün (#22501) üzenetére


Klemens
őstag

Igen. Hosszabb távra ez gondolom megfelelőbb lenne.

Taknyoshal: Lehet nem a legjobb a fék, de egy B+ fém V fék teljesítményét csak tudja.
Én valamilyen szinten azért lajikus szemmel nézem, nem értek a bringákhoz. Jobb lenne egy 125-ös vagy 250-es cross moci vagy egy forgalomból kivont zsiguli. A szereléssel nem lenne gond (autószerelőnek tanulok), csak tankolni, fenttartani...

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22505) ludsimon válasza rétisün (#22482) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem arról van szó!
Én is megcsinálok ilyen könnyebb melókat rajta fék, váltó beállítás, centírozás stb.
De nincs mit!
Ez az, hogy én szépen használom, és nincs vele gond, hogy javítani kellene.
Különben én is mindent magam javítok.
Most meghalt a számítógépben a vga hűtés, azt látnád, hogy megsufniztam. :DDD

undefined

(#22506) Thulcandra válasza Taknyoshal (#22503) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Miért ne lehetne, sőt van amelyik munkavédelmi még is jól néz ki!

szerk: whoops, ez bifokális, alsó részében van egy 1.5x nagyító :D de példának megfelel azért :) Egyébként optikában bármilyen keretbe raknak neked sima lencsét ;)

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22507) Ariadne válasza Klemens (#22491) üzenetére


Ariadne
őstag

Kérdés még, hogy mennyit szánsz rá. Ez a bicaj semmiképp sem lesz jó neked, ez kifejezetten és csak ugrálásra jó. Pár lépcsőfok meg padka az még nem ugrálás, az városi közlekedés... ;) A bikemag apróhirdetéseiben több normálisabb dolgot találsz, nézd meg még ott is.

mod: Na túl sokáig olvasgattam, lemaradtam jól... :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#22508) ludsimon válasza Manitou (#22485) üzenetére


ludsimon
veterán

Made in china? :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22509) rétisün válasza ludsimon (#22505) üzenetére


rétisün
veterán

én is szépen használom :P ......csak mindig kitalálok valami variát, amihez eetleg nem árt a célszerszám, illetve a kopó alkatrészek (hajtómű, lánc, fogsor) cseréjéhez se árt, ha itthon akarom megcsinálni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22510) Taknyoshal válasza Thulcandra (#22506) üzenetére


Taknyoshal
tag

Be kell egyet szereznem, mert ilyenkor már nem a legjobb a napszemüveg.

Hétvégén kiszedtem az első kereket és kiszedtem az avid bb5 fékbetétjeit, hogy megnézzem milyen állapotban vannak. Visszaraktam és azóta tök bénán fog a fék. :F Mitől?
Pöpec volt pedig.

(#22511) ludsimon válasza rétisün (#22494) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem inkább mérgezett sünt akartál írni? :DDD

undefined

(#22512) ludsimon válasza iwu (#22495) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor viszont kívánok sok-sok esti tekerést vele.
Használd egészséggel!

undefined

(#22513) Ariadne válasza Taknyoshal (#22510) üzenetére


Ariadne
őstag

Decathlon gazdaságos szemcsit tudom megint ajánlani, annak cserélhető a lencséje, van átlátszó és sötét is, és óccsó.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#22514) rétisün válasza ludsimon (#22511) üzenetére


rétisün
veterán

tulajdonképpen testhezállóbb...ööö izé avatarhozállóbb lett volna :C :K

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22515) Klemens


Klemens
őstag

Kicsit terepes, esetleg hosszabb távú (akár terepesebb, akár aszfaltos) útra milyen bringa lenne való? :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22516) ludsimon válasza rétisün (#22509) üzenetére


ludsimon
veterán

Bocsi, nem megy telefonon olyan gyorsan a válasz...

Majd ha lesz rá anyagi keret akkor én is be fogok szerezni ilyen speciális szerszámokat.
Egyenlőre az legyen az utolsó. :D
Mod: Ez a fránya billentyűzet.
Keret helyett képet. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22517) Thulcandra válasza Klemens (#22515) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Szerintem válassz ki egy - két MTB cangát ami tetszik aztán kérdezz rájuk itt újra, hogy milyen minőség, melyiket éri megvenni.

A szitu az, hogy minden használatra más - más canga a jó. De ezt csak akkor érdemes figyelembe venni, ha az ember sokat teker hosszú távon.
Egy MTB canga nem lesz igazán jó 50 km távra aszfalton.
Egy trekking canga meg nem lesz jó terepen 5 km távra sem.

Én csupán azért ajánlok MTB -ot mert látom neked elsősorban a kinézet a fontos, másodsorban meg még nem igazán tudod mit akarsz, de ha tényleg akarsz terepen is tekerni akkor jobb ha MTB -ot veszel. Szerk.: Vagy nézd meg még a cross cangákat is, azok is jók, ha nem túl durva terepre viszed.

(Mert persze kinek mi a terep, az én kecskémmel hajtok szinte mindenhol, kavicsos úton, földúton, sárban, fűben, szántásban, ott is ahol nincs is út, amerre lehet menni én megyek...)

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22518) rétisün válasza Thulcandra (#22517) üzenetére


rétisün
veterán

"az én kecskémmel hajtok szinte mindenhol, kavicsos úton, földúton, sárban, fűben, szántásban, ott is ahol nincs is út, amerre lehet menni én megyek..."

erre mondaná ludsimon, hogy nem szépen használod :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22519) Thulcandra válasza rétisün (#22518) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Pedig esküszöm nagyon szép látvány mikor az ember sárvédők nélkül leszánt egy felüljáról a sáros útra 40-50 km/h sebességgel :DDD

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22520) Klemens válasza Thulcandra (#22517) üzenetére


Klemens
őstag

A sima MTB-k közül nem igazán volt olyan. Árban is inkább 100K felett vagy 30-40K, de azok nem voltak bejövősek.
Találtam még ezt, de hosszabb távra ez sem megfelelő. :W
Árban viszont csábítóbb.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22521) Taknyoshal válasza Thulcandra (#22517) üzenetére


Taknyoshal
tag

Mondanál egy olyan cangát, ami nem országúti, de hosszabb távra jó? Tehát a MTB nem jó hosszútávra? Pedig én azzal tolom.

(#22522) KaraDani válasza Thulcandra (#22517) üzenetére


KaraDani
addikt

Egy Cross/Treking canga gyönyörűen el tud menni (nem extrém) terepen is. Szóval ezt így cáfolnám, hogy terepen még 5km - re se jó. Maradjunk annyiban, hogy montival jobban tudsz haladni keményebb terepen. Többen csinálátuk végig a 24h ás monti verseny crossal, és a klubból az egyik srác igen jó köridőket ment így is.
És fordítottja is igaz lehet, otthon most nagyjából végig aszfaltos 68km es túrán egy MTB s gyerek előzőtt csak meg minket, pedig mi crossal voltunk öcsémmel (srác nyilván kicsit jobb erőnléttel bírt :) )

Taknyoshal: hosszabb aszfaltra/vegyes nem dúrva terepre praktikusabbak: cyclocross, cross, treking, és a fittnes bicajok is akár. Az igazán túrabicajok, amikkel relatív gyorsan lehet haladni, de elég kényelmes üléspozícióban tekersz hossz távon azok a Cross és Treking bicajok. Persze ha terepen mész hosszútávot akkor az arra megfelelő MTB kategória.

[ Szerkesztve ]

(#22523) rétisün válasza Taknyoshal (#22521) üzenetére


rétisün
veterán

pl a az ún. fitnessbringák pont ilyenek....
de akár a trekkingek is inkább aszfaltra, hosszabb távra valók, mint egy monti.
persze ezek a bicajok minden gyártónál megvannak, csak éppen most a merida volt kéznél.

látom közben KaraDani már válaszolt, de kb. egyetértünk.

Klemens: itt is keresgethetsz, de Meme fórumtárs is biztos tud ajánlani jóféle bicajokat (kérdezd ludsimont :C )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22524) Thulcandra válasza Taknyoshal (#22521) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Nem azt írtam, hogy a MTB nem jó hosszú távra. Azt írtam, hogy aszfalton nem igazán jó hosszú távra. Én is MTB -al tekerek bármilyen hosszú távot míg össze nem esem, de ha végig aszfalt a terep, akkor egy arra való cangával messzebre jutsz / kevésbé fáradsz el, mint egy montival.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22525) KaraDani válasza Klemens (#22520) üzenetére


KaraDani
addikt

Na itt meg rétisün előzött be, és itt is egyetértünk :) Én is Ludsimon is Meme-től vett használt bicajt, én egy Cross-t, Ludsimon egy Fitness-t, mind a kettő nagyon jó kis bringa.
Amúgy szerintem nálad az a baj a kereséssel, hogy tipikusan ezek az ugrálós geometriájú bicajok tetszenek neked kinézetre (ahogy az eddigi linkjeidből kivettem). Jól néznek ki, de nem haladásra találták ki őket. :N

(#22526) Thulcandra válasza KaraDani (#22522) üzenetére


Thulcandra
senior tag

A trekking cangákat én csak ott tudom terepen elképzelni ahol rendes egyenletes kitaposott út van. Nincs rajtuk teleszkóp, egy össze - vissza gödrös úton ahol nem is tudod kikerülni mindet szétráz a fenébe.
A cross cangák persze már játszanak rosszabb minőségű terepen is.

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22527) Klemens válasza KaraDani (#22525) üzenetére


Klemens
őstag

Akkor kérek szépen egy pl. linket, hogy kimondottan milyen fajta bringát nézzek.
Előre is köszi!
Árban olyan 60K-ig gondolkodon. Apróbb hiányosságok beleférnek (váltó, fékkar hiánya, esetleg fék hiánya, ezekből van faja B+).

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22528) KaraDani válasza Thulcandra (#22526) üzenetére


KaraDani
addikt

Manapság már az új trekingek nagyérszén van első teló. De mondjuk az igaz, hogy a sok sallang rajtuk lehet nem bírná a rázkódást annyira frankón , néha elhagysz ezt azt, max könnyeb lesz a bicaj :D

Klemens: Ne az árát nézd hanem a formáját inkább, meg azért linkeltem ezt, mert szerintem ez tetszeni fog kinézetre is :): [link] Ez MTB, és abból az XC kategóia ami a haladósabb.
De ha nagyon komoly terep nem szerepel tervben, csak tényleg normális földesút, túraútvonalak max akkor simán jobb lehet egy Cross kategória, nem MTB ami nagyobb kerékátmérőjű, kicsit vékonyabb gumik, nagyobb tempó, jobb minőségű úton, és kényelmesebb testtartás. Pl.: [link]
Ezek újak tényleg ne az árat nézd, csak a kategóriát lesd meg, aztán használtan találhatsz 60 ért simán tök jó felszereltségű bicajt magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#22529) rétisün


rétisün
veterán

"Tiszteld a legtöbb autót, mert nem ismer sem szabályzatot, sem kíméletet" :DD

ez már 1930-ban is így volt :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22530) KaraDani válasza rétisün (#22529) üzenetére


KaraDani
addikt

:DD

Meme: egy privi vár, ha esetleg ezt olvasnád előbb :)

(#22531) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok nekem egy olyan problémám lenne, hogy a hátsó váltó alsó fogaskereke nem áll szemben a szorzó fogaskerekével 5-6-7-ben ezért kicsit kerreg ami engem nagyon zavar(magellan draco)mit lehetne vele csinálni, hogy szemben legyen :F kicsit kifele kellene fordítani,ez megoldható valahogy?
váltó SHIMANO Acera

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22532) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

hali
Vmi jobbféle "higiénikus" kulacsot keresek, ami nem veszi át úgy a szagokat/ízeket. 0.75 vagy 1L-eset. Tudnátok ajánlani vmit? köszi

[ Szerkesztve ]

(#22533) amargo válasza Tamoo (#22532) üzenetére


amargo
addikt

zefal kulacs decathlon-ba a legolcsóbb.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#22534) kisza25 válasza Tamoo (#22532) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ACOR H2O Alumínium kulacs Non-Toxic higiénikus belsõ betéttel
A zárókupak tisztán tartja az ivórészt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22535) Kickass válasza amargo (#22533) üzenetére


Kickass
őstag

ezt jo lett volna hamarabb tudni :) akkor nem veszem meg a hervis gazdasagos muanyag kulacsot amibe allandoan belepeneszedik a cucc

(#22536) Jofi81 válasza Klemens (#22527) üzenetére


Jofi81
őstag

Mit szólnál egy 5 hónapos Caprine Greenway-hez, szürke-narancs színben, 2 és fél év garanciával, mondjuk 40K-ért?

(#22537) Tamoo válasza amargo (#22533) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

aha köszi, ez a zefal szimpatikus és a deca is elérhető csak kár, h nincs rajta porvédő sapka
az acor-t néztem én is, csak netről nem akartam rendelni egy szál kulacsot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22538) KaraDani válasza Kickass (#22535) üzenetére


KaraDani
addikt

Abba is csak akkor penészedik a cucc ha nem mosod el használat után. :D Ha elöblíted tiszta vízzel és nem hagyod benne 1 hétig az itókát akkor nincs semmi gáz vele.

(#22539) Kickass válasza KaraDani (#22538) üzenetére


Kickass
őstag

ha hosszabb utra megyek es nem csak vizet toltok bele hanem vmi lotyit/limonadet akkor mar par ora mulva is latom benne a kis foltokat hiaba volt elotte akkuratusan kimosva kioblitve kiszaritva, szvsz eleg rossz minosegu

(#22540) rétisün válasza Kickass (#22535) üzenetére


rétisün
veterán

mér penészedne bele? én kimosom, mielőtt elraknám, plusz sose hagyom rajta a tetejét. aztán ha mégis penészedik., hát észre se vettem eddig :D
menetközben meg nem nézegetem, hanem iszok belőle. mondjuk én isostart szoktam vinni eddig (pont elfogyott tegnap) de azon nem vettem észre ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22541) Kickass válasza rétisün (#22540) üzenetére


Kickass
őstag

nemregen vettem eszre h 3-4 ora alatt is siman megjelentek benne a kis peneszfoltok, nem hiszem h tul egeszseges lenne igy inni belole :D a nagyobb baj h a kis szivokajaban is szokott lenni azt meg nehez kitakaritani, ugyh egy ideje nem is hasznalom, beszerzek egy ilyen aluminiumot abba legalabb belole nem rohad bele a cucc :D

(#22542) kisza25 válasza Kickass (#22541) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja csak az aluminiumba nem rakhatsz nagyon savast mert azt meg megmarja
vendéglátásban ezért is van betiltva
az acort is víz ivásra ajánlottam, nem tudom, hogy a nontoxic az pontosan mit is takar nekem ilyen van, de semmilyen különleges bevonatot sem fedeztem fel benne
lehet,hogy az nem is penész, hanem oldódik a kulacs anyaga :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22543) KaraDani válasza Kickass (#22539) üzenetére


KaraDani
addikt

Szerintem is inkább a kulacsod anyaga oldódik kicsit, mert a limonadé tuti nem penészedik be, főleg nem ennyi idő alatt.

(#22544) rétisün válasza Kickass (#22541) üzenetére


rétisün
veterán

tudod: ami nem öl meg, az megerősít :K :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22545) kisza25 válasza KaraDani (#22543) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja viszont savas ami lehet, hogy oldja az olcsó műanyagot
erre valaki

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22546) ludsimon válasza kisza25 (#22531) üzenetére


ludsimon
veterán

Hú, de visszataszító avatarod van.
Nem is tudom, hogy lehet ilyet csinálni/csináltatni.
Már nem azért, hogy belekössek... :U

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22547) Hasaggymeg válasza szatocs (#22463) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ajánlom a castrol-t. :DD

(#22546) ludsimon ...Hát a Karadanié sem kutya,de a Rétisüné a legédesebb!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#22548) amargo válasza kisza25 (#22531) üzenetére


amargo
addikt

A többi fokozatban meg jó?
A bowden van megnyúlva valószínűleg.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#22549) ludsimon válasza Hasaggymeg (#22547) üzenetére


ludsimon
veterán

Miért?
Szerintem tök aranyos az avatarja.
Szerintem közel nincs olyan morbid, mint az illetőé. :Y

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22550) Kickass


Kickass
őstag

ok, akkor javasoljatok nekem valami jominosegu kulacsot amit nem mar szet az esetlegesen savas lotyi de nem is rohad bele (persze normal takaritast fiyelembe veve) :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.