Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 22:59:26

LOGOUT.hu

Egy kis előszó a totyikhoz, amit jó ha mindenki elolvas:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Ez se gyenge [link] ÁJ KÓR HETES halott papagájért :F

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12852) Norb3rto válasza DeltaPower (#12851) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Ennél a hsznél volt egy kép csávó minden nélkül trollfej rávágva a képre és egy inteles doboz a kezében :DDD

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#12853) bartucc válasza DeltaPower (#12851) üzenetére


bartucc
addikt

Meg AMD procit kapott, és nem tünt fel, hogy átverés?! :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#12854) gabe_ válasza DeltaPower (#12851) üzenetére


gabe_
őstag

Nekem olyan csere ajánlatom volt, hogy a laptopomért törött kertiszéket+kp-t... :DDD
Válaszra se méltattam... :U

Sovány szakácsban sose bízz!

(#12855) M_o_g_y_i válasza bartucc (#12853) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mér' tűnt volna fel, proci oszt jóvan! :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12856) bsh


bsh
őstag

nincs valakinek 2x4gb ddr3 1600-as 1.5v-os ramja? kölcsönbe is elég, amíg megjön az enyém. ja és nem ilyen nagy bordás valami legyen.

[ Szerkesztve ]

(#12857) M_o_g_y_i válasza bsh (#12856) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Csak akkor van, ha valaki nekem is ad kölcsön valami DDR3-at. :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12858) alázógyík válasza bsh (#12856) üzenetére


alázógyík
őstag

A ramok mellé egy félmeztelen nagymejjű szőke nemkéne? ;]

(#12859) bsh válasza M_o_g_y_i (#12857) üzenetére


bsh
őstag

1333@1.5v / 1600@1.65v bontatlan kingmaxokat tudok adni. 2x2 g-t

(#12858) alázógyík: NEM!!!444 ;]

[ Szerkesztve ]

(#12860) Ramius válasza alázógyík (#12858) üzenetére


Ramius
őstag

Ide jöhet.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#12861) george11 válasza GrandeP (#12814) üzenetére


george11
senior tag

Most nem azért, de ...
Te/ti nyilván egységsugarú félkocka szerzetek vagytok szakma nélkül. Ezzel nincs is baj, de szerinted ki a búbánatos f@sz fogja ezt neked megcsinálni 3 vagy akár 6000ft-ért? :DDD
Azért mert valakinek lakatos a szakmája nem azt jelenti, hogy két doboz sörtért megcsinálja ...sőt... hidd el bőven többet keres óránként, mint te ;) Számolgass úgy, hogy anyagköltség + óránként alsóhangon 4000ft(+ rezsi). És akkor a terveket te viszed készen. ;)
Mivel mostanában mindenki közgazdász/bölcsész/informatikus lesz, így a kétkezi szakmák óradíja szépen kúszik felfelé(hála égnek) ;] :DDD
Magyarul vedd meg 7900-ért, mert ennyiért nem fogja neked egy lakatos sem megcsinálni, és akkor még hol van a homokszórás+porfestés, ami ezen is van.

Ez olyan, mint amikor beállít hozzám valaki 2db jawa/mz/simson fékkarral, hogy polírozni kéne. Amikor mondom neki, hogy 2k/db,(mert vagy 40 perc elmegy a kettővel) akkor meg sírni kezd, hogy hát az új csak 600ft ... akkor vedd meg azt bazze' :W

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#12862) M_o_g_y_i válasza bsh (#12859) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Én pedig ilyet. ;)

:U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12863) bsh válasza M_o_g_y_i (#12862) üzenetére


bsh
őstag

ez mi? sörmelegítő? :F :DDD
privátban megy a cekcuális ajánlat

[ Szerkesztve ]

(#12864) WunderKinder válasza george11 (#12861) üzenetére


WunderKinder
tag

Igazad van teljesen. :R :C

Én is adtam már oda az ügyfélnek a 200 oldalas programozási leírást mikor sokallta az órabérünket. De valamiért így sem tudta megcsinálni...
De ezt az informatikusok is ismerik:
"Úgyis csak gombokat kell nyomogatnod, ezért pénzt kérnél?" :W

(#12865) DeltaPower válasza george11 (#12861) üzenetére


DeltaPower
őstag

Te miről beszélsz itt Dzsordzs? :D Homokszórás, porfestés? Nem iparművészeti kiállításra lesz, hanem használni :P

Ehhez hasonlót, csak nagyobb méretűt csináltunk. 4m maradék zártszelvény, 1,5 m bontott gázcső, 2db bontott kapugörgő, némi maradék rozsdamentes lemez. Flexel méretre vágva minden, a lakatos haver 15 perc alatt összerakta, mikor itt volt a garázskaput hegeszteni. Festve nincs de igény esetén egy fél flakon spray elég rá. Persze nem ilyen szép és íves, de a célnak tökéletesen megfelel.

Ha lakatossal csináltatsz ilyet saját anyagából, akkor jóhogy tetű drága. Ezért kell a lakatosra csak azt bízni, amit otthon nem tudsz megcsinálni :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12866) george11 válasza WunderKinder (#12864) üzenetére


george11
senior tag

A programozásban sem a gombok nyomogatása kerül forintba, hanem az, hogy tudod, hogy melyik gombot kell lenyomni :D
Ugyan ez van a kétkezi szakmunkáknál is. Nem a CO drót a drága, hanem az, hogy tudod mit mivel, meddig, hogy ne szakadjon rá a vevőre, meg ne legyen rajta görögdinnye méretű varrat :DDD

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#12867) george11 válasza DeltaPower (#12865) üzenetére


george11
senior tag

Hát ki hogy van vele. Én ,ha magamnak csinálok/csináltatok valamit, akkor igyekszem a bolti minőséget felülmúlni. Nem úgy fogom fel, hogy jó lesz az félig rozsdásan is .... :U

Az meg szép, hogy találtál bontott ezt azt, és a komád összekendácsolta, és megint más az, amikor elmész egy műhelybe, és megcsináltatod. Vagy szerinted az a normális árszabás, hogy "a haver ingyé összevarrta?" :F
Csak magyarországon büdös(még) a szakmunka, de nem kell neki sok idő, és aranyat fog érni, mert egyik fiatal sem akar koszos lenni meló közben. Márpedig valakinek meg kell csinálni ezt is. Jó példa erre a fémcsiszolás, ami a hazai árakhoz képest kinnt egészen mást mutat, mert ott sincs elég szakember, nincs képzés, nincs utánpótlás, senki nem akar műhelyben dolgozni.
Ami munka itthon elmegy mondjuk 40-50K körül, az kint lazán megy 3-400K körül, és, ha szépen dolgozol, akkor sorban állnak az ügyfelek. Eljön ez az idő idehaza is nem is olyan sokára :K

Szóval ne gyere a haver 15 perc alatt összerakta szöveggel, mert én is meg tudok csinálni egy 40K-s melót 5 max 6 óra alatt(ahogy a mai nap példája is mutatja), de attól még az árát elkérem, mert más szopna vele vagy 20 órát, mire végezne. :U

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#12868) bartucc válasza DeltaPower (#12865) üzenetére


bartucc
addikt

Na de festéssel megint ott vagy, mintha vettél volna egy egyszerübbet, ha venned kell az anyagot.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#12869) BaKeSZ87 válasza M_o_g_y_i (#12862) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Hány V-ot adsz nekik?

(#12870) george11 válasza bartucc (#12868) üzenetére


george11
senior tag

Főleg, hogy a flakonos spray annyit ér, mint egy lehugyozott sóskifli :DDD
Porfestés ami dukál minden használtai tárgyra, és akkor nem pattan le róla a szín, ha véletlen hozzáérsz körömmel :D

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#12871) M_o_g_y_i válasza BaKeSZ87 (#12869) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ezen a frekin 1,62V-ot kaptak. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12872) DeltaPower válasza george11 (#12867) üzenetére


DeltaPower
őstag

Arra ne számíts mostanában, hogy sorba állnak az ügyfelek és 3-400k-t szakítasz per hónap. Amíg senkinek sincs pénze semmire se, addig ugyanúgy tákolni fognak ahogy mi is. A bolti minőség egy dolog, a szépségből lentebb adunk, hogy olcsóbb legyen, de használható.
Különben nem "ingyé varrta össze", két komplett 2 szárnyas garázskaput csináltattunk vele, amit a helyszínen hegesztett össze, és összerakta mellé az emelőt is, aztán összesen kért amennyit kért.

Mogyi: mivel hűtöd?

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12873) george11 válasza DeltaPower (#12872) üzenetére


george11
senior tag

"Arra ne számíts mostanában, hogy sorba állnak az ügyfelek és 3-400k-t szakítasz per hónap."

khmm ... nem írok semmit, mert geciség lenne azt hiszem, meg némi ellenszenvet váltana ki :U (amúgy be is baszna, ha nem lenne meg rossz esetben is a 300K/hó ezzel a melóval :U, és még most a nyár végi pangásban is két-három hetes átfutással tudok munkát vállalni ;) )

ezt csak úgy halkan jegyeztem meg :B

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#12874) BaKeSZ87 válasza M_o_g_y_i (#12871) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Ilyen timingokkal bírja az enyém is a 2000-et, hátha megy még feljebb.

(#12875) M_o_g_y_i válasza DeltaPower (#12872) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Amennyi levegőt kap a procihűtő környékén, a 3x14-es venti keltette "légcsatornában". :))
(#12874) BaKeSZ87: nálam nem is a memória a szűk keresztmetszet, hanem a proci, ami ráadásul különlegesen jó mem. vezérlővel rendelkezik, mert hivatalosan csak 1333/1600-ig bírja. :U
De ezek az értékek csak a tesztek erejéig voltak így, a HWBOT versenyen.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12876) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

kőkemény :W :Y :DDD

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#12877) M_o_g_y_i válasza Norb3rto (#12876) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ezt a hsz.-t töröltesd szerintem... :U :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12878) DeltaPower válasza george11 (#12873) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ellenszenvet miért is? Ha fél milliót keresel havonta engem az se zavar, ha megdolgoztál érte. Örülj neki hogy ennyi melód van... De amit mondtál nem lehet az összes kétkezi munkára vagy akár csak a fele részére se általánosítani. Építőipar most kezd megrogyni, villanyszerelő haveromék 1 hónapban jó ha 3 hetet dolgoznak, és van hogy külföldre kell menniük munkáért. Persze a pénzük is a munka mennyiségéhez hasonlítható, vagyis kevés.
Az meg a másik, hogy tényleg úgy lehet normális lóvét keresni, ha te vagy a főnök a saját bizniszedben, egy alkalmazott lófaszt se keres, még akkor se ha jó szakember.
Abban viszont igazad van, hogy sacc 10 éven belül elég nagy hiány lesz szakmunkásból.

Norberto: én nem tudom eldönteni, hogy ez a gyerek nagyobb gyökér, vagy az Esspé-Foszfor duó

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12879) george11 válasza Norb3rto (#12876) üzenetére


george11
senior tag

Ha ezért nem jár ban, akkor csalódtam az egész emberiségben :U :O

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#12880) Norb3rto válasza M_o_g_y_i (#12877) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Bünti :C

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#12881) M_o_g_y_i válasza george11 (#12879) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Respect... :U :O :U :O

(#12880) Norb3rto: mosmá' megyek a modkerbe! :o :DDD
Válasz ;)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12882) alázógyík válasza george11 (#12873) üzenetére


alázógyík
őstag

Akkó hozzáásört. :U

(#12883) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

e e e e e

(#12884) alázógyík: remélem ezzel nincs gond :DDD

[ Szerkesztve ]

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#12884) alázógyík válasza Norb3rto (#12883) üzenetére


alázógyík
őstag

A második e az egy tipikus önkiszolgáló. :DDD

(#12885) fero02 válasza Norb3rto (#12883) üzenetére


fero02
veterán

Az első e rendesen földhöz vágott. Kíváncsi lennék a további berendezéseire.

(#12886) george11 válasza DeltaPower (#12878) üzenetére


george11
senior tag

Nem az a lényeg, hogy mit dolgozol/szolgáltatsz, hanem, hogy hogyan.
Van vagy 15-20 felnis emberke az országban, de ennek ellenére a munkák java(kb 90%) 4-5 embernél csapódik le. Pedig a többiek olcsóbbak...
Ehhez azért kell nem kevés év szopás, és "önsanyargatás", de a végére meghozza a gyümölcsét. Az első 3-4 évben én is azért harcoltam, hogy legyen elég meló, hirdettem mindenhol, ha kész lett egy új meló már tettem is fel a képet róla ... mindegy mit hoztak megcsináltam akár mínuszos végelszámolással is, csak legyen referencia.
Most meg ott vagyok, hogy 2 éve nem hirdetek, az oldal nem frissül, és 6X annyi meló van :F A tavaszi szezonban kb 2 hónapos átfutások vannak.
A főnök téma meg evidens ... dolgoztam én anno épp eleget beosztottként, és kerestem a főnökök zsebébe. Többet ilyet nem fogok.
De van ennél durvább téma is a fémcsiszoló szakmán belül(nem felnik, hanem más cuccok) kecskeméten is ... aniték most laza fél évre előre be vannak táblázva, úgy, hogy most pl hajnali háromkor kezdik a műszakot, hogy végezzenek estére a napi adaggal, és hárman nyomják.
Ha valamit aránylag kevesen csinálnak, és jó tudsz benne lenni, akkor az főnyeremény, csak kell egy "kis" kitartás mellé, meg valamilyen szinten be kell áldozni az egészségedet. :U

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#12887) fero02 válasza Norb3rto (#12876) üzenetére


fero02
veterán

Nos. Ezen a gyepes területen ahol van. Körbekeríteném mobil kordonnal, azokon kívül kamerák és nézők. Aztán egyszer csak előballagna God Vazzeg és kapna 2 db percet, ami alatt bármit csinálhatna. Büntetlenül. ;]

Enjoy.

(#12888) Norb3rto válasza fero02 (#12887) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Vipes jegyet kérnék :DDD

(#12889) fero02: ez jó hír :C

[ Szerkesztve ]

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#12889) fero02 válasza Norb3rto (#12888) üzenetére


fero02
veterán

Free a dolog. Azt elfelejtettem mondani, hogy 12 kameraállásból közvetítene a Yt élőben.

(#12890) bsh válasza M_o_g_y_i (#12871) üzenetére


bsh
őstag

:Y széttuningolt csodával haggyámán heee :DDD

[link]:DD

[ Szerkesztve ]

(#12891) God Vazzeg válasza fero02 (#12887) üzenetére


God Vazzeg
veterán

;]

(#12892) DeltaPower válasza george11 (#12886) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ha valamit aránylag kevesen csinálnak, és jó tudsz benne lenni, akkor az főnyeremény, csak kell egy "kis" kitartás mellé, meg valamilyen szinten be kell áldozni az egészségedet.
Ha ez az utolsó rész nem volna benne, akkor elmondhatnánk, hogy felzárkóztunk a fejlett országokhoz.

fero: a 2 Godi után egy Gyíkot is sorba lehetne állítani intruderrel, azt meg a redtube közvetítené ;]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12893) george11


george11
senior tag

[link]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#12894) fero02 válasza DeltaPower (#12892) üzenetére


fero02
veterán

Sztem csutka fölösleges lenne, mert a púzóján felnyúlva fordítaná ki az arcát a féregnek. :B

(#12895) M_o_g_y_i válasza bsh (#12890) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ennek ennyi a "gyári" értéke ill. alig kevesebb. :U
~100 MHz ment rá pluszban, az meg lóPH!asz... :P
De ha mégsem kell, hát nem. :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12896) george11 válasza DeltaPower (#12892) üzenetére


george11
senior tag

Sosem fogunk felzárkózni ...
Az egészség beáldozása meg nem csak a porról szól, meg a vegyszerekről, hanem a stresszről. Nem olyan mókás 5-6 hónapot végig tolni év elején napi 14-16 órában heti hét napban megállás nélkül fizikai munkával. Pedig ezzel alapozza meg az ember az egész évet, így csinálni kell nincs mese.
Júlus környékén jön a béke,amikor már elég napi 8-10 óra, és a hétvégéből 1-2 nap szabad. Aztán jön a szeptember, ami átmenet, és utána indul a bolondokháza újra. December/január/február/március a csúcs... napi 8-10 telefon, hogy lenne XY felni, de kéne már egy hét múlva, és vegyül előre, nem leszek hálátlan stb...
Új ügyfélnél nyilván nem vállalja be az ember, de sok olyan van, aki már évek óta heti rendszerességgel hoz munkát(autó/motorépítő cégek, autópiacok, felni nepperek, kiállítók, ilyenolyan boltok). Na ezeknek nem jó nemet mondani, de a többi ügyfelet sem lehet várakoztatni a végtelenségig. Ennek az egész szarnak az összeszervezése az amitől összeszakad az ember :(

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#12897) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Estére

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#12898) DeltaPower


DeltaPower
őstag

[link] :Y :C

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12899) george11


george11
senior tag

van még mit tanulnod grande :DDD

[ Szerkesztve ]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#12900) M_o_g_y_i válasza george11 (#12899) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ez igen... :Y :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.