Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 22:59:26

LOGOUT.hu

Egy kis előszó a totyikhoz, amit jó ha mindenki elolvas:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) M_o_g_y_i válasza george11 (#13048) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

És akkor Te lennél a felnib@xó, mint Jim a pitével. :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13052) Chaser válasza bartucc (#13050) üzenetére


Chaser
titán

Normális tagnak tűnt régebben, de bazz, ő majd full passzív 150-200kg-os gépeket fog árulni mikor a világ a miniatürizálás felé halad? Ekkora méretben meg tömeggel tényleg hatalmas művészet összehozni egy hűtőt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13053) bsh válasza GrandeP (#13047) üzenetére


bsh
őstag

van a cégnél egy fél köbméter ilyen levágott profilhulladék, eladó 200.000 Ft! :C

ki keresett itt a múltkor szobai ventilátort? bartucc?

(#13054) george11 válasza TeeBee73 (#13037) üzenetére


george11
senior tag

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13055) M_o_g_y_i válasza Chaser (#13052) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Régebben leteszteltem a hűtőmet passzív/fél-passzív módon és elvitte a 6 magot alapfrekin, pedig ment rá az IBT ezerrel.
Thermalright HR-02 És nincs több kiló, "csak" 860 gramm. :DDD

---FIGYELEM!!!---
Valami régebbi filmes tükörreflexes fényképezőgépet (Zenit, Praktica) keresek, apró pénzért. :K :U
Nem is a gép érdekel főleg (bár ha működik pár tekercset ellőnék vele), az objektívet szeretném kipróbálni, milyen képet sikerül vele digitális géppel készíteni.
Ha tudtok ilyenekről kérlek szóljatok! :R

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13056) bsh


bsh
őstag

e :C

e

[ Szerkesztve ]

(#13057) george11 válasza bsh (#13056) üzenetére


george11
senior tag

Ne legyél már kispályás ... e
:DDD
ee
nemE

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13058) bsh


bsh
őstag

e

(#13057) george11: nesze

[ Szerkesztve ]

(#13059) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

GrandeP megszerezte végre az áhított "húzódzkodót". :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13060) bsh válasza M_o_g_y_i (#13059) üzenetére


bsh
őstag

hát de legalább spórolt ezeöccázt rajta! ;]

e, e, e, e

[ Szerkesztve ]

(#13061) M_o_g_y_i válasza bsh (#13060) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az első képen a csillogósnak milyen má' a hóna alja! :Y
Gyors fogyástól? :F
Azért adnék neki... :U :))

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13062) bsh válasza M_o_g_y_i (#13061) üzenetére


bsh
őstag

nemisnéztem...
tess, ennek asszem rendben van a hónajjjja is, meg csillogósos is.

[ Szerkesztve ]

(#13063) M_o_g_y_i válasza bsh (#13062) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Látszik, hogy szőke! :DDD Na jó, inkább világosbarna.
B+ fordítva van rajta a farmer... :U
Ez (a seggmarkolós) egyébként az utóbbi idők legjobb e-je (szerintem). :K :R

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13064) Fantomas80 válasza M_o_g_y_i (#13059) üzenetére


Fantomas80
tag

:DD :DD :DD :DD :C :C

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#13065) alázógyík válasza GrandeP (#13047) üzenetére


alázógyík
őstag

:K

95K, hát persze. :DDD

(#13066) alázógyík válasza M_o_g_y_i (#13059) üzenetére


alázógyík
őstag

:C

(#13067) george11 válasza alázógyík (#13065) üzenetére


george11
senior tag

Azon agyalok, hogy csinálni kéne egy ilyen hűtőt, és meghirdetni reális áron(kb 15K).
Aztán várni a reakcióját ennek a csökkent képességűnek :DDD

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13068) bsh válasza george11 (#13067) üzenetére


bsh
őstag

én adok neked hozzá profilokat :)
ha másolnád, akkor csak elszállna magától méginkább, hogy őt már utánozzák is...

(e e)

[ Szerkesztve ]

(#13069) alázógyík válasza george11 (#13067) üzenetére


alázógyík
őstag

Egyből kettőt rendelnék. :DD

(#13070) george11 válasza bsh (#13068) üzenetére


george11
senior tag

Szálljon :DDD
Egyre jobban érzem, hogy rendelnem kell pár hőcsövet a konrad-tól ;]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13071) M_o_g_y_i válasza bsh (#13068) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az első ÍGY barnult le. :U

És van neki egy kis x@ros "kutyája" is. :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13072) bartucc válasza george11 (#13067) üzenetére


bartucc
addikt

Komolyan, nem lenne rossz ötlet, ha hatékony, és halk hűtés kikisérletezése lenne a cél, de ki fog a full passzív hűtéseiért, amik tényleg 200 kilósak lesznek, egy új autó árát kifizetni? Kezdjük ott, hogy semennyire se mobilis a cucc. A gép, amihez építed, ér fél millát max, a hűtés meg 5-öt? 100 ezerből kapni lehet olyan házat, hogy kávét is főz, meg elmosogat, nem hogy hűteni tud, gyakorlatilag hangtalanul.

Szerintem sok volt a belélegzett alumíniumpor az utóbbi időben. ;]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13073) george11 válasza bartucc (#13072) üzenetére


george11
senior tag

Bilibe lóg a keze, és ennyi :U

Azt hiszi, hogyha egy talphoz hozzátesz X hőcsövet, meg fűzöget rá bordákat, akkor megnyeri vele az Xprize díjat :DDD
Nem mellesleg egy full passzív hűtésnek is meg kell állnia max 30-40kg-nál(+gép), árban meg olyan 100-120K körül. Ha ez a keret nem tartható, akkor okafogyott az egész project.

[ Szerkesztve ]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13074) Chaser válasza george11 (#13067) üzenetére


Chaser
titán

Tudsz rá madarat aki megvenné 15k-ért?:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13075) george11 válasza Chaser (#13074) üzenetére


george11
senior tag

Egy egyedi full passzív hűtő elmenne annyiért. Már, ha nem ilyen móricka módon van összerakva/hajlítva . :U

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13076) bartucc válasza george11 (#13073) üzenetére


bartucc
addikt

Az lehet, de elnézve az árakat, amibe egy hőcső kerül önmagában, előbb lesz gazdasági totálkárja... Addig nincs is baj, amíg magának készítette, és szerzett tapasztalatokat, hűtés terén. De rossz felé fejlődött, ha a piacot nézem. Simán lenne kereslet 5-6 ezerért is, normális hűtőbordákra, amit rá tudok fogadni egy átlagos vga-ra, és 12-es ventivel megtámogatva hűteni.

De a passzív verzió 10-szer annyiba kerül, és 80 fok és felette. Tél felé megyünk, lehet ez a racionális indok. :DDD

Chaser: volt a Zalmannak egy ilyen előkészített háza, passzív hűtéssel. Simán elmenne 25k-ért is, ha pl házakhoz árulna szetteket, vagy egyedi rendelésre. De nem, ő meg a saját feje után, bár lehet, hogy egyszer bejön neki. De írdatlan sok pénzbe fog neki kerülni addig, ha magának mókázik csak, semmi piacképeset nem virít.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13077) Chaser válasza george11 (#13075) üzenetére


Chaser
titán

Jah az igen, de nem egy ilyen antenna:D Azt mondtad olyat csinálnál és felraknád 15-ért ;] Hát fakkom venne egy ilyen sz@rt amit fene tudja hányszor hajlítgattak meg.

bartucc: Igen egy passzív háznak lenne értelme és talán vevőköre is ha megfizethető. Persze ahhoz már tényleg kellene szaktudás sok területről. Anno sokat jártam a léghűtés topikba, mérnök gyerekek mutattak sw-eket amik hőmérsékletet modelleznek. No maradjunk annyiban gépészmérnökök is fejüket vakarták full passzív megoldásokra:D Sok kísérletezgetés meg munka órán árán ha sok ember összefog, akkor lehetne valami zalman alternatívát összehozni. Ugyanakkor már annyit fejlődtek a vízhűtések is hogy nem feltétlen lenne rá kereslet. Valami peltier elemes dolgot kéne akkor csinálni persze az megint nem olcsó olcsó. Ha az ember normális passzív hűtésre tervezett cpu meg vga hűtőt tesz a házba és inkább költ jó minőségű ventire meg hangszigetelt házra kb ugyanott van és még mindig jóval olcsóbban az előbbieknél...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13078) george11 válasza bartucc (#13076) üzenetére


george11
senior tag

Anno adtam el ilyen passzív zalmann házat kemény két darabot is.
Mire beszereltem mindent, a pöcsöm is tele volt hővezető pasztával :DDD

Melleseleg mi a baj a heatpipe árakkal? :F Átlag 3K 8db belőle.
A többi meg már sallang. :U

[ Szerkesztve ]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13079) george11 válasza Chaser (#13077) üzenetére


george11
senior tag

És a peltier másik felét mi a makkal hűtöd le? :DDD
Víz, vagy léghűtés a nyerő a föld nevű bolygón :K

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13080) bartucc válasza george11 (#13078) üzenetére


bartucc
addikt

Öhm, én azt hittem hogy a "8" az átmérőt jelöli, nem a darabárat. Kis esti fail :DDD

De szerettem régen, mikor még havi szinten szereltem gépet erre-arra, az ezüstös fajta pasztát, főleg ha valami fekete műanyaghoz értém utána.

#13079: Földdel, elásod a kertben, már csak a kábeleket kell kivezetni a gödörből. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13081) george11 válasza bartucc (#13080) üzenetére


george11
senior tag

Most már én is azt hiszem :DDD (mondjuk annyiért meg LOL az ár :DDD )
Sima rézcső, benne némi ammónia ... lehet ezt kapni szerintem értelmes árban is :U

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13082) bartucc válasza george11 (#13081) üzenetére


bartucc
addikt

Hm, egy Hyper TX3 szintű hűtő ki is jön kb 15 ezerből... Mennyi is aprón? 3-3,5k?

Hülyének is megéri! :C

Aki ilyenbe belefog, az úgyis hozzájut/hozzáfér valahogy, olcsón. Meg mondjuk nem hátrány egy CNC gép, ha akad a közelben a bordákhoz. Átlag embernek, akinek nincs egyik se kéznél, annak tényleg horribilis összeg, és a végeredmény se lesz az igazi. Ahogy a srác árazása és a munkák minősége is mutatja.

A szélrózsa irányában széjjel flexelt Ninja hűtőtől dobtam egy hátast, de ő meg nyert vele 5(!) fokot, most már csak 82, nem 87 fokos a borda. :U

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13083) george11 válasza bartucc (#13082) üzenetére


george11
senior tag

Azért jönne ki annyiból, mert nem sok helyen kapni ...
Találni kell valami kínai kontaktot, és és ontani fogja raklapszám a csöveket 3euró/db áron :DDD (és még így is véresre keresni magát vele)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13084) Chaser válasza george11 (#13079) üzenetére


Chaser
titán

Na oda kell a tudás:) Pl be lehetne fogni hűtésre azt is, ha tudná az ember hasznosítani az onnan kijövő hőenergiát. De ha tudná is az kiba drága. Viszont pl teát főzni jó lenne:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13085) bsh


bsh
őstag

kockahomártopik :O (e)

(#13086) george11 válasza bsh (#13085) üzenetére


george11
senior tag

pöttyet borostás :D

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13087) bartucc válasza george11 (#13086) üzenetére


bartucc
addikt

Hirdettek itt múltkor borotvát is. :DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13088) george11 válasza bartucc (#13087) üzenetére


george11
senior tag

használtat ... :(

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13089) bartucc válasza george11 (#13088) üzenetére


bartucc
addikt

Szerintem a csaj is az. De kitudja. :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13090) Chaser válasza bartucc (#13089) üzenetére


Chaser
titán

Mai nap kérdése. Ha mindenképp választani kell a kettő közt a borotva legyen használt vagy a pin@?:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13091) george11 válasza Chaser (#13090) üzenetére


george11
senior tag

A p@na :DDD

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13092) Chaser válasza george11 (#13091) üzenetére


Chaser
titán

Így van, az csak egy használati tárgy, míg a borotva egy személyes tárgy :K ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13093) bartucc válasza Chaser (#13090) üzenetére


bartucc
addikt

Hát szerintem előbbit kapok boltban is újat, boltban nem. Meg elvileg nem kopik el, tudtommal. ;]

Mint ahogy Borát mondta: "15 évesen működni még jól, aztán lógni mint varázsló kabátujja". :DDD Nem pontos idézet.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13094) Chaser válasza bartucc (#13093) üzenetére


Chaser
titán

Hát sztem olvasd el újra amit írtam és értelmezd:D segíjtek:
Ha mindenképp választani kell a kettő közt
Egyes, leülhecc' ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13095) bartucc válasza Chaser (#13094) üzenetére


bartucc
addikt

Sz@r voltam nyelvtanból. :DDD Akkor nem kérdés, szerintem. ;]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13096) bsh válasza george11 (#13086) üzenetére


bsh
őstag

polírozd le róla bzmeg :D

'ne!

(#13097) george11 válasza bsh (#13096) üzenetére


george11
senior tag

na ez már nem borostás :Y

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13098) Chaser válasza george11 (#13097) üzenetére


Chaser
titán

Csúnya is lenne hátulról b+:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13099) george11


george11
senior tag

vótmá?
Ajánlom a 60-as kommentet :U

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#13100) bsh válasza george11 (#13097) üzenetére


bsh
őstag

e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.