Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 22:59:26

LOGOUT.hu

Egy kis előszó a totyikhoz, amit jó ha mindenki elolvas:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) Zeki


Zeki
nagyúr

(#98002) Chaser válasza 313313 (#97998) üzenetére


Chaser
titán

Atkoltozol pesti faluba vizsga.utan, jovo ilyenkorra mar vehetsz egy mercit ha jol.csinalod ( : - nem vicc -

Szerk:
Zeki
Menni is fognak, ezt az ingatlanost meg pitsan rugnam, leirasban az van zart udvari kocsibeallo, lentebb meg h +1 m ft-ert ( : es kb a lakas kotelezo tartozeka

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98003) storm3 válasza Chaser (#98002) üzenetére


storm3
senior tag

Mert Pesten ketkezzel keresik a villanyaszt?

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#98004) 313313 válasza Chaser (#98002) üzenetére


313313
addikt

Tisztában vagyok a nyári pesti árakkal. Villanyszerelést 20.000ft/m2-es áron vállalnak új építésű házban. Ebbe a behúzott kábel, csatornák, szerelő dobozok vannak benne, kapcsoló/konektor/világító test erre még rájön. 100m2-es pecóba ez 2 millás munka, 2 embernek 1 max 2 hét.

Kecsón is hiány szakma, nem véletlenb tanulom :D mondjuk érdekel is a dolog...

Szerk.: Egyik tanuló "srácank" akivel együtt csináltam a tanfolyamot, 800k-t adtak volna kézbe, 160-180m2-es 2 szintes ház villany beszereléséért. Adott volna mindent a kivitelező, ez csak a munkadíj volt, 2 hete lett volna rá.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98005) 313313 válasza Zeki (#98001) üzenetére


313313
addikt

Ami durva, a belvárosi 73m2-es lakásunk lassan 25m felett eladható... Jövő év elején lehet kiszállunk belőle.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98006) Zeki válasza 313313 (#98004) üzenetére


Zeki
nagyúr

Uhh, finom!
És miért nem vállalta be a srác?

Jaja, durván mennek az árak. És még mindig nem a teteje.

[ Szerkesztve ]

(#98007) Zeki


Zeki
nagyúr

Facebookon:
Béremelést hozott az ősz!🍂📈

Elérhető nettó 170-190.000 Ft már próbaidő alatt is!
Szabadon választott 2 vagy 3 műszakos munkarend!
Teljesen szabad hétvégék!

Végre szeretnél egy olyan céget, ahol a főnököd megbecsül és számít a véleményed?

Betanított gépkezelő.

----------
Egy Mercis hidretéshez azt írta valaki, hogy a fagyi-galamb sziondróma miatt hagyták ott sokan a Mercit.

[ Szerkesztve ]

(#98008) Zeki válasza Zeki (#98007) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mondják a diákok, hogy a Cabtechnél milyen lazaság van, sokat telózgatnak munka közben, ha be sem megy csak beírja magát, vagy tovább írja magát, akkor is megkapta a zsetont a diák.

(#98009) ekrisztian válasza 313313 (#98005) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Én már eladtam :)
Ne sokáig habozz, mert szerintem nemsoká beszakad ez az ívelés.

(#98010) Zeki válasza ekrisztian (#98009) üzenetére


Zeki
nagyúr

Amíg nem jön a másik Merci gyár, addig emelkedés lesz. Ha bővül a termelés, a beszállítóknak is rá kell kapcsolniuk. Az meg mégtöbb munkaerőt kíván. Az meg helyben már így sincs.
Szerintem.

Osztják a Mercit rendesen. :)

(#98011) 313313 válasza ekrisztian (#98009) üzenetére


313313
addikt

Feleségem 34 hetes terhes, idén már nem csinálunk semmit, max pihenünk év végéig :D
Jan 1-től adómentes az ingatlanunk, ha eladjuk, azt mindenképen megvárjuk....
Belvárosi lakás, azokat 1-2 hét alatt elviszik. Meg majd kérünk segítséget, ha már van... (anyós értékbecslő, vannak építőiparba ismerősei is...)
Max megvárjuk, még apóssal 1:1-be eltudjuk cserélni a belvárosi házát :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98012) storm3 válasza Zeki (#98010) üzenetére


storm3
senior tag

Az addig megvan, hogy epulnek a munkasszallok, szoval nemsoka lefittyen ez az iveles. :)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#98013) KTU válasza storm3 (#98012) üzenetére


KTU
addikt

Szerintem nem ugyanaz a célközönség. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#98014) Zeki válasza storm3 (#98012) üzenetére


Zeki
nagyúr

Munkásszállón senki sem fog évekig élni. Mindegy hány száz vagy ezer embernek épülnek ezek, az biztosan átmenő forgalom lesz.
Külföldieknek teljesen okés, de aki magyar és MAJD bejön neki a meló+ fizetés kombó, az később ide akar költözni. Esetleg azért is akar, mert itt tucatnyi helyre mehet majd melózni, elég csak beszólni a portán...

(#98015) Chaser válasza storm3 (#98003) üzenetére


Chaser
titán

meg az összes építőipari munkást, mert nincsenek:)

313313 mondjuk aki nm-re akarna velem villanyt fizettetni már az ajtóban seggbe is rúgnám :d ha az x nm-s lakásba y-t akarok akkor is z ft, ha y+50-et akarok akkor is? ( : kiállásra számolja értelmesebbje, jelenleg 6-8-10e/kiállás, villanykapcsoló is külön kiállásnak számít, ha 5 állású csillár az 5 kiállás ( : szerelvényezés persze külön téma, az anyag is és az ára is, de ezzel legalább lehet kalkulálni, ennél csak a regelt villanyászok keresnek jobban kevesebb munkával
ez nem "nyári" ár, villanyt egész évben lehet szerelni, akár fűtetlen lakásban is, építkezések is mennek egész évben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98016) 313313 válasza Chaser (#98015) üzenetére


313313
addikt

Mivel építőiparban elképesztő módon emlekednek az árak, azért írtam "nyári" árat :D
m2-es árral egyetértünk, csak megemlítettem, mint érdekesség. Kiskőrös környékén 600-700k körül ment egy új építésű kb 100m2-es ház vezetékezése. Mondjuk ennek is már jó 3 hónpja.

Szerk.: Tavasszal beszéltem ismerőssel, neki olyan 100m2-es háza van, házon belül több szinten. Neki valami rokona/ismerőse tett ajánlatot "baráti" 600k-s áron, vezetékek újrahúzása, kapcsolótábla csere, talán alap kapcsolók/ajzatok már benne voltak az árban...

Szerk2: Tavasz elején halottam olyat is, hogy kapcsoló/konektor csere 1.500-2.000huf/db+a szerelvény ára... Csillár csre 3000ft-tól, na ez kb az igazi lehúzás...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98017) Chaser válasza 313313 (#98016) üzenetére


Chaser
titán

nem mindegy h benne voltak v nem és hány db, a legolcsóbb vállalható sorolható kapcsoló/konnektor családok kb 700ft-tól indulnak, középkategóriásak kb 1e ft
kapcsoló csere kb szerelvényezés, de a régit is le kell venni, az erre se olcsóbb, sőt ( : + pár db-nál kiszállási díj, ha azt nézed h kb bármelyik/bármilyen szervizben is alap a pár ezres óradíj és megkezdett óra is egésznek számít nem nagy pénz
nekem mázlim volt, összehaverkodtam egy iparossal, először ő is jött a nm árral ( : azóta már utcában van villanyász ismerős, menet közben meg én is megtanultam ami nekem kell h bővíteni tudtam a meglevőeket, tavaly az öreg ámerikában' volt ((( :
én nem "húzósra" csináltattam, fix mbcu kábelek vannak, öreg mesélte volt egy mérnök ügyfele, minden egyes konnektor és kapcsoló külön kismegszakítóról ment, összesen 300 körüli kismegszakító volt ( : - a tag is mbcu-val csináltatta

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98018) fero02 válasza 313313 (#98016) üzenetére


fero02
veterán

Miért lehúzás? Mi ebben a lehúzás? :F

(#98019) 313313 válasza Chaser (#98017) üzenetére


313313
addikt

Helységenkét számolj 3 konnektort meg 1 kapcsolót átlagba (fürdő, konyha, wc, nappali, talán 3 szoba plusz lépcsőház). Ez 32db az 32k, kismegszakítók db-ja 1k, fi relé 6k, szerelő doboz kb 10k, vezetéke, ez-az, max 100-150k az anyag, erre rárak 400-450k-s munkadíjat, 5 nap alatt megvan, de lehet 2-3. Értem én, hogy a szak munkát meg kell fizetni, de ne ismerősöket/rokonokat akarjunk lehúzni, lehet bennem van a hiba...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98020) fero02 válasza 313313 (#98019) üzenetére


fero02
veterán

Szerintem ez az a szerelési mód, amiből épeszű ember nem kér. ;)

(#98021) Chaser válasza 313313 (#98019) üzenetére


Chaser
titán

nálam csak a konyhában van 16 konnektor:) - pontosabban lesz - , majdani pc helyén 10 ( : inkább több legyen mint kevesebb
ha nincs pontos info arról mit csináltak, milyen anyaggal, akkor nem lehet rá mondani semmit

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98022) troll81


troll81
addikt

Wifi jel erősítő t keresek.valakinek elfekvoben? :D topikaron :D milyet keressek? Melyik a jo? :D

(#98023) KTU válasza 313313 (#98019) üzenetére


KTU
addikt

Relatív, miért mennyit kérnek.

Konyhánkban 12 konnektor van + 2db rejtett tűzhely + mosogató, csak az a 2db az állandó eszközös.
Hűtő fagyasztó nem itt van.
Alternatív kapcsolók minden szobába (dupla plusz szimpla).
Tizenpár éve építkeztünk, de csak tizenakármennyi kismegszakító van az egész házra szektorokra bontva.
Ha minden konnektorhoz, kapcsolóhoz külön kismegszakítót raksz, sokkal több vezeték kell, ehhez meg több csatorna + vésés.

(#98021) Chaser: nálad a pont :K

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#98024) storm3 válasza Zeki (#98014) üzenetére


storm3
senior tag

Elhiheted, hogy azok akik most jonnek tobbnyire a legalja kateg. Nincstelen alkoholistak, megvaltas lesz a szallo +200k netto, igy inkabb kocsmat nyissal mint lakast vegyel. :)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#98025) ekrisztian válasza Zeki (#98010) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szerintem, az emelkedés a kamu hitelek miatt van. Nem magyarázom el miért kamu. Nagy csalodás lesz a CSOK is.
A következő lépcső az áfa.
Ha vissza emelik mindenki drágulást vár, még használt piacon is.
De sztem nagyon nem lesz az.
Megint hanyatlás lesz.
Következő a Erdogan politikája, az is bele játszik a forint árfolyamába.
És ha a borul a forint, amit már megmondtak, hogy vége a stabil euro szintnek :D biztos az erősödik..
Szóval a végén itt a Merci gyár, egyetem, Szilvási diák lakások..
Ez csak 1% sztem.
Én egyenlőre kivárok a vásárlással.
4-5 év múlva eldöntöm Mirganisztán vagy Orbanisztán legyen a lakásom házam helye..

(#98026) Zeki válasza storm3 (#98024) üzenetére


Zeki
nagyúr

:)
Azt elhiszem.
A nyomdában is ha már nem tetszik a cigánynak a meló, nem elzavarják, hanem megkérdik hol szeretne dolgozni üzemen belül.

Na de emelkedjenek csak a bérek, mert alkoholista sem lesz. A diákok meg úgysem alkalmasak kemény melóra, mert lelépnek. Bár ahogy hallom, nem csak a diák van úgy vele, hogy "ja, ezt én nem fogom csinálni" és egyből lelép.

ekrisztian

A CSOK nem csalódás, működik.
A Merci gyárat nem önmagában kel nézni, hanem a beszállítókkal és az egyéb helyi üzemekkel.
Még nem bővítette a Merci az üzemét, mégis megy az ingatlan meg albérlet felfele.
Már a munkaerőközvetítő cégek is albikat vadásznak.

Én nem jönnék haza a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#98027) DeltaPower válasza KTU (#98023) üzenetére


DeltaPower
őstag

Minek annyi kismegszakító? Helyiségenként egy elég, a fixre beépített nagy fogyasztású cuccoknak (pl. villanytűzhely, bojler) lehet külön rakni, esetleg ha szervert akarsz a szobába akkor annak is lehet sajátja, de hogy konnektoronként külön kismegszakító az erős overkill szerintem. :U

A másik hogy Chasernek igaza van, ha a villanyász úgy jönne ide hogy m2-re adja az árajánlatot, akkor érzékeny búcsút vennék tőle illetve elhajtanám a búsba aktuális idegállapottól függően.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#98028) tibibi válasza ekrisztian (#98025) üzenetére


tibibi
őstag

Azért az elszállt ingatlan árakban közrejátszik más is ;) Még 5-6 évvel ezelőtt.de inkább régebben, ha volt egy kis pénzed beraktad a bankba,ha sok volt 20-30 milla megéltél a kamatokból.
Most a szinte 0% kamat miatt magyar inkább vesz egy lakást és kiadja.Persze sok esetben hitelt vesz fel ismét, aztán majd megint elszaladnak a kamatok és lesz sírás rívás :K

(#98029) tibibi válasza Zeki (#98026) üzenetére


tibibi
őstag

Tényleg működik :DDD most még ;) aztán azt a 10 millát vissza,meg a 3 gyereket fel is kellene nevelni .

(#98030) 313313 válasza KTU (#98023) üzenetére


313313
addikt

És Chaser:
Most éppen nem fogalmaztam meg jól, de már említettem párszor.
Nem kellett vésni semmit, nem volt semmi extra, csak egy 30-40 éves házban az alu dróttal behúzni a rezet, max berakott volna pluszba 1-2 kismegszakítót a meglévőek mellé.
Szerintem Kecsón se nagyon kérnek el egy 100-110m2-es új ház bevillanyozásáért 700-800k-nál többet.
Adott példát azért hoztam fel, mert az egy "baráti" árajánlat volt, bemondásra, természetesen írás nélkül. Nyílván nem fogadták el....

Másik példa: Ismerős panel lakás. Új megszakítók (eddig 4-5db volt, most lett max 1-2vel több) fi relé, kapott egy csinos dobozt az egész, bevésett a panelba 6-8m-en kábelt, felrakott 2 lámpát. Lámpán kívűl mindent a villanyász vitt, nem kért 50k-t.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98031) ekrisztian válasza tibibi (#98028) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Igen ez kimaradt.
Az én megérzésem is ez.
Most nem deviza bum lesz, hanem simán alapkamat emelés, az meg rántja magával a fix forint hitelt is.
Most azon agyalok, hogy kellene a megmaradt pénzt eurora váltani, persze úgy hogy ne 328Ft ért vegyem meg :D

(#98032) 313313 válasza ekrisztian (#98031) üzenetére


313313
addikt

Felhívhatsz 1-2 pénzváltót egyedi árfolyamért...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98033) Chaser válasza KTU (#98023) üzenetére


Chaser
titán

több kanóc kell ha mindent külön körre akarsz, de annak az ára nem vészes, ha van álmennyezet nem proléma a több kábel, egyébként jah lehet vésni rendesen ( : nálam 20 kör van, sok minden egyedül, sokkal kevesebb hibaforrással is jár és ha smartosítani' akar az ember így könnyű megoldani, legfőképp ezért raknak manapság mindent külön körre

szerk:
DeltaPower
bojlernél "kötelező" külön kör, sok esetben még külön fi relét is raknak elé
ha van egy szobád, külön van a konnektoroknak kör és külön a világításnak, ha a tv/box/bármi lecsapja a konnektort világítás maradni fog, ezért is érdemes - más kérdés, h sok esetben a fi relé lecsap mindent és akkor cumi ( : -, hűtőnél is nagyon jó, elmégy 1-2-3 hétre, mindent lecsaphatsz, hűtő meg marad - itt is a fi relé lehet mókás ha mégis gond van, sztem azt ki is köttetem a fi körből -

313313
az más téma, szépen le akart gombolni róla egy kis ft-ot

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98034) tibibi


tibibi
őstag

Csak egy szösszenet villany ügyben.Vettem egy tanyát kellene villany 2 démász partner simán lepattintott a 3 ismerős vállalta, 25m az oszloptól, szekrény + egy betonoszlop 380 ezer 2 hónapja kifizetve villany azóta sincs ! Két hetente érdeklődök valami kamu mindig van :W Ennyit a szakember hiányról.

(#98035) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Boldogot a Pityuknak! :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#98036) tibibi


tibibi
őstag

Van pár telefon eladó doggee x5 lte 1gb 7k ,gretel A7 5k ,vodafone 785 . 3k egybe 12k

(#98037) TeeBee73 válasza tibibi (#98036) üzenetére


TeeBee73
addikt

Képeket+speckót tudsz adni?
Mod: nincs kedvem neten keresgélni.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#98038) DeltaPower válasza Chaser (#98033) üzenetére


DeltaPower
őstag

Nemtom egyáltalán engedi-e az áramszolgáltató, hogy a fí relét kikerülve bármit is a hálózatra köss :) Szerintem érdeklődd meg előtte, egy csomó gyökér új szabályt hoztak mostanában.

Olyanra gondoltam én is, hogy minden helyiségben lenne egy rejtett doboz a falban, a helyiségenként a fő dobozban egy nagyobb (pl. 16-os) automata, a helyiségben levő dobozban pedig több kisebb, 5-10 amperes a világításnak, konnektoroknak, stb. Csak ehhez csúnyán szét kellene vésni a falat, nem szeretnék falon kívül lógó dobozokat. Meg igazából ennyire nem kell túlbiztosítani szvsz.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#98039) Chaser válasza DeltaPower (#98038) üzenetére


Chaser
titán

lakáson belül kb azt csinálsz amit akarsz, én még belső ellenőrzéssel nem találkoztam
teljesen jó a fi relé, csak vannak helyzetek amikor teljesen nem jó ( :
amit mondasz azt nem csinálnám meg, falat erősen szét kell hozzá lyukasztani, véső nem is nagyon kell oda, dobozmaróval csináltam az ilyeneket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98040) DeltaPower válasza Chaser (#98039) üzenetére


DeltaPower
őstag

Lakáson belül igen, de a szekrényben az óra mögé kell a fí relé, különben amennyire tudom nem adnak rá engedélyt.
Nálam is csak egy utólagos kósza gondolat volt a szobánkénti biztosítékdoboz, pedig van belőle egész kicsi, 16x16x8 centis 4 biztosítékhelyes, az bőven elég egy szobára, vagy 8 helyes 24x20 centis. De most hogy már be lettek vakolva a csövek-dobozok, még egyszer nem állok neki vésni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#98041) Chaser válasza DeltaPower (#98040) üzenetére


Chaser
titán

belül van, dobozba hova raknád? az le is van zárva, csak a főmegszakítóhoz van egy kis ablak - aztán lehet h férne még mellé egy relé is de passz -, fi relé belülre megy a "kapcsolótáblához"
nem kértem senkitől engedélyt rá, berakta a villanyász bácsi és ennyi:) egyébként elműs srác a klíma órájánál mondta h belülre tegyek utána kismegszakítót és fi relét, annál van ilyen kis doboz, talán 6 helyes
nem kinn élsz, vagy már hazagyüttél'?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98042) fero02 válasza DeltaPower (#98038) üzenetére


fero02
veterán

Engedi. Vagyis engedné. Az alapvető érintésvédelmi mód a TN (nullázott) rendszer, ha a külső (szolgáltatói) és belső (lakáson belüli) rész is megfelel a követelményeknek. Csak ehhez az ÉV módhoz méretezett megszakítókat kell alkalmazni. De mióta alanyi jogon 1 fázison 32A kérhető, azt meg boldog-boldogtalan kéri, így ez az ÉV mód kicsit picsán van rúgva. Az ÁVK (áram védőkapcsoló = fí-relé) mindig is egy kiegészítő védelmi mód volt.

A második bekezdésedben leírtak szerintem butaság, csak a hibalehetőségek számát növeled és nem olcsóbb megoldás, ha egyetlen (jól méretezett és kivitelezett) elosztószekrénnyel rendelkezel.

Chaser: plombázott részben nem lehet ÁVK. Csak elmenő (ún. mért oldalon). Ott meg oda teszed és annyit teszel, amennyit jónak tartasz.

[ Szerkesztve ]

(#98043) troll81


troll81
addikt

Wifi jel erősítő vel kapcsolatban senki :D nem hasznaltok?

(#98044) DeltaPower válasza fero02 (#98042) üzenetére


DeltaPower
őstag

Na ezt jó tudni, elküldhettem volna a démászosokat a búsba, mikor a fí relé miatt kukacoskodtak.
A több szekrényes megoldásban mi a hibalehetőség? Így elsőre pl. az jutott eszembe hogy ha a helyiség saját megszakítói nem elég gyorsak, akkor mire leold, addigra le fog oldani a központi szekrényben a helyiség fő megszakítója is.

Chaser: igen, újra itthon, belátható ideig maradok is.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#98045) 313313 válasza DeltaPower (#98044) üzenetére


313313
addikt

"Így elsőre pl. az jutott eszembe hogy ha a helyiség saját megszakítói nem elég gyorsak, akkor mire leold, addigra le fog oldani a központi szekrényben a helyiség fő megszakítója is"
Az esetek nagy többségében így is lesz. Talán annyit nyer, hogy helységenként lesz egy kapcsolótáblád, ez kinek előny, kinek hátrány...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98046) Chaser válasza fero02 (#98042) üzenetére


Chaser
titán

akkor jól rémlett, nálam minden szabáJos :)

DeltaPower
a tékozló fiú hazatért ( :
minél több kötés, annál több hibalehetőség, hiába bír a vezeték x ampert, kötés után már kevesebbet fog, jók ezek az új wagok, de a régi porcelánok nem rontották a vezető képességet kb semennyire, viszont iszonyat nagy hodályok, az öreg villanyásznak van még egy dobozzal

szerk: 313313
nálam majdnem mindig a fu relé oldott le elsőnek, felrúgtam pl egy vödör vizet ami rácuppant egy feszültség alatt levő fúróra, fi relé kapcsolt le, egyszer volt olyan h a kinti dobozban a fő kapcsoló csapott le, eldurrant benn egy égő, pontosabban felrobbant ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98047) fero02 válasza DeltaPower (#98044) üzenetére


fero02
veterán

Nem küldhetted volna el őket, mert követelmény az ávk megléte. Sőt, eph-nak is lennie kell. Szóval azért annyira nem voltak szerintem kukacosak...

A főelosztó és az alelosztó között nagyobb keresztmetszetű vezeték szükséges. Távolság kérdése, de akár drágábbra is kijöhet így, mint ha mindent a főelosztóba viszel. A lépcsőzetességnek amúgy is illő meglennie. De 99%-ra mondom, hogy ha merev zárlatot csinálsz, akkor a kiselosztóban a biztosíték fent marad és a villanyórához kell menned, hogy legyen áramod. Amit Te írsz lehetőséget, az inkább a túlterhelésre vonatkozik.

(#98048) fero02 válasza Chaser (#98046) üzenetére


fero02
veterán

Az sem volt jó, nehogy azt hidd. Az alu vezetékhez tulajdonképpen semmi sem volt jó. Talán a wago a legjobb dolog hozzá, ha megfelelően van használva és biztosítva.

Fí relé és mérő alatti megszakító lekapcsolásra: nem mindegy, hogy fázis-föld, nulla-föld, vagy fázis-nulla zárlatról beszélünk. Első kettőnél a fí relé szólal meg, utolsó esetén a kismegszakító.

(#98049) gabe_


gabe_
őstag

Kecskemét és környéke adok-veszek -villanyszerelek topic... :))

Sovány szakácsban sose bízz!

(#98050) fero02 válasza gabe_ (#98049) üzenetére


fero02
veterán

Nem lehet mindig csak cefrézni... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.