Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11151) kmarci25 válasza donat_sz (#11149) üzenetére


kmarci25
veterán

A CEC egynaposán voltam. Csak ajnálani tudom. Előtte már egy éve benne voltam a presszóban, meg filterben is, elolvastam Hoffmann könyvét, néztem egy rakat youtube videót, de igazán ott értettem meg, amit korábban láttam, olvastam, mert nagyon jól magyarázott Döníz, és nagyon jók voltak a kóstolások is, tisztázott sok mindent. A nap végén meg van egy jó fél óra latte art, az alapokat megmutatja, segít benne.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11152) koxx válasza kmarci25 (#11151) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Latte artra amugy is kulon tanfolyam kell, azt nem lehet 1 ora alatt megtanitani.

(#11153) kmarci25 válasza koxx (#11152) üzenetére


kmarci25
veterán

Nyilván, de arra pont jó volt, hogy mind az 5en tudtunk egyedül egy szivet önteni. :D

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11154) adamssss


adamssss
veterán

Nincs olyan kurzus ami csak a pressora megy ra, mert nekem a latte teljesen kiesik, nem iszom tejet, a novenyi cuccoktol meg a hideg raz?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11155) donat_sz válasza kmarci25 (#11153) üzenetére


donat_sz
senior tag

Sokat segített, amit írtál, ha hasonlóan tudok majd róla vélekedni, akkor elégedett leszek!

(#11156) koxx válasza adamssss (#11154) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A latte artot epphogy erintik ezek a kurzusok, foleg a presszora mennek ra. Az mondjuk nem baj ha kepben vagy ezekkel is. En meg ugy mentem el latte art kepzesre, hogy par basic mintat tudtam onteni.

(#11157) tuzpenge válasza koxx (#11156) üzenetére


tuzpenge
őstag

"En meg ugy mentem el latte art kepzesre, hogy par basic mintat tudtam onteni." -> úgy mint 2 elefánt egymással szemben az ormányukkal szívet formálva???? ;] ;] ;] :D :D :D ??

ˣ

(#11158) fecke78 válasza adamssss (#11154) üzenetére


fecke78
senior tag

Barista növényi italt kostoltad? , én is nagyon tej párti vagyok , de most kostoltam kokuszós barista fehér izét , nagyon finom volt .

(#11159) Mr.Csizmás válasza Alabástrom (#11148) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nekem ma volt az espresso része. hát azért lehet káromkodni rendesen, hogy pár tized gramm, meg őrlőn pár mm állítás mennyit jelent ízben, állagban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11160) adamssss válasza fecke78 (#11158) üzenetére


adamssss
veterán

Kostoltam… a kokuszos valoban ihatobb de az meg nekem nem megy a kv-hoz. Egyedul a jeges kvt szeretem de az megint mas. Egyebkent csak presszo.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11161) RetepNyaraB válasza adamssss (#11160) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sztem minden tanulás\szokás kérdése.
Én már a sima tej ízét bírom rosszul, pedig talán másfél éve iszom növényi löttyöt. Persze ahogy tejből, növényi italból is van, ami elrontja\elviszi a kv ízét. Oatly, Alpro gluténfrí zab (és pár spéci boltos barista verzió) nem árt. Más lesz az íze, mint tejjel, ennyi.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11162) kchris78 válasza Mr.Csizmás (#11159) üzenetére


kchris78
veterán

hany tiz ml-t tol le az ember egy ilyenen? :)

(#11163) adamssss válasza RetepNyaraB (#11161) üzenetére


adamssss
veterán

Igazabol nekem nem a novenyi tejekkel van a legnagyobb bajom hanem szimplan en a kb-bol a presszot szeretem. :B
ma amugy lefoztem az uj kv-t a de Tomassot. Kicsit lassan jott le ezert 39mp-ig kellett ereszteni. Allagra jo lett de nekem megint kicsit savanya lett.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11164) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Használt gépet vettem, úgyhogy egyből át akartam vízkőteleníteni cirtomsavval. Azért megnéztem előtte a hivatalos forgalmazó videóját youtube-on, hátha valamit amúgy elrontanék. És tényleg, a srác azt mondta, hogy citromsavval semmiképpen nem szabad réz bojleres gépet vízkőteleníteni. Ez téynleg így lenne? Tudtommal a citromsav az egyik leggyakrabban használt vízkőtelenítő kávégépeknél, úgyhogy gyanús...
A gépem hivatalos instruciója egy konkrét vízkőteleínőt ajánl, ami valóban nem citromsav, de nem is mond semmit arról, hogy citromsavval ne. Most akkor tényleg felejtős a citrom és vegyek speckó cuccot?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#11165) Alabástrom válasza Mr.Csizmás (#11159) üzenetére


Alabástrom
senior tag

És amúgy mi a benyomás a tanfolyamról? Esetleg egynapos home-ot is csináltál már korábban?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#11166) donat_sz válasza Alabástrom (#11165) üzenetére


donat_sz
senior tag

+1 engem is érdekelne a tapasztalat vagy akár egy élménybeszámoló is minden napról külön-külön :)

(#11167) kchris78 válasza donat_sz (#11166) üzenetére


kchris78
veterán

+1 ! :)

(#11168) Mr.Csizmás válasza Alabástrom (#11164) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

vannak tejsavas decalc cuccok is.

tanfolyam: [link] ilyen interaktív beszélgetős workshopos, mindenféle panelek vannak, elmélet, szagolgatás, gyakorlat gépen, kis elmélet, gyakorlat. én a kvázinulla tudásommal (van finom bestbuy meg sz@r kv szint, meg automata gép) ugortam bele ebbe, és eddig nem bántam meg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11169) Alabástrom válasza Mr.Csizmás (#11168) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi. És ha nincsenek millás gépeid, amik a tizedgrammokat meg miliméteres őrlőbeállításokat le tudják konzekvensen követni, akkor is valid egy ilyen tanfolyam, vagy az úgy már overkill? Meg ha 10ezer Ft / kilós kávék alatti árban vásárolgatsz?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#11170) donat_sz


donat_sz
senior tag

Kávéfőző (Sage Bambino Plus esetemben) tisztítására mi a "best buy" tabletta?
Van esetleg ajánlott alternatíva a gyári "Sage BEC250" helyett?

(#11171) Mr.Csizmás válasza Alabástrom (#11169) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

szerintem valid, mert a munkahelyi kávé minőségét is tudnám növelni az eddigiek alapján (Delonghi EC31.21 + jobbféle tégla -> kell valami rendes kar, mérleg meg daráló, ha összedobjuk a casht)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11172) nyunyu válasza donat_sz (#11170) üzenetére


nyunyu
félisten

Tavaly valami noname tablettát vettem a kávégépboltból, 10db került 1490-be.
De most ezt árulják helyette, jóval drágábban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11173) kchris78 válasza nyunyu (#11172) üzenetére


kchris78
veterán

Én Media Marktban vettem 2-3000Ftért 100dbot piros fedeles dobozban. Az nem jó? :)

(#11174) kmarci25 válasza Alabástrom (#11165) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha érdekel a kávé és a kávézás, akkor mindenképp érdemes. Nagyon sok olyan tudást ad át, ami érdekes, hasznos, megtanítja, hogy mire érdemes figyelni, mikor megszagolod akár az őrleményt, akár az elkészített kávét, milyen ízeket keress, mikor savanyú már a kávé, mikor túl keserű, egy kávéból hogyan tudod kihozni a legtöbbet. Az egyéni ízlésre is tekintettel volt, volt olyan kávé, ami nekem pont jó volt, a többiek arra szavaztak, hogy még lehetne édesebb, de ebből nem volt vita. Nekem személy szerint nagyon hasznos volt. Egyébként egy Sage Bambino Plus van nekem is otthon, illetve még a kickstarter kampány elején sikerült jó áron megvenni a Timemore Sculptor 064S-t, de kézi őrlővel, vagy más kúpos őrlővel sincs gond, ha olyan van, azzal is használható a tudás. Volt olyan a képzésen, aki csak kotyogóst használt és ezen nem is akart változtatni, csak egyszerűen érdekelte a dolog.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11175) donat_sz válasza kchris78 (#11173) üzenetére


donat_sz
senior tag

pont ez az amiért kérdezem én is, hogy annyi féle tabletta van nagy széles egységár spektrumon, hogy jogosnak tűnik a kérdés, hogy a 28Ft/db ártól 800Ft/db árig elég széles a spektrum.

(#11176) RetepNyaraB válasza donat_sz (#11175) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Vízkőre egy-két teáskanál citromsav feloldva a tartályba (tartály és bojlerméret függő) és 10mp csurog 10mp szünet stílben átengedni. Majd egy teljes tartály hideg tiszta víz. Felesleges költeni bármire.
Alutartályra nem szerencsés, oda tejsavas jobb. Rézbojlerre nem tudom miért nem ajánlja a lelit, én nem foglalkoznék vele. Icm épp most pucolt gyönyörűre egy öreg dallacortét, a hardcore totyikban ott a kép.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11177) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#11176) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Vízkőre egy-két teáskanál citromsav feloldva a tartályba (tartály és bojlerméret függő) és 10mp csurog 10mp szünet stílben átengedni. Majd egy teljes tartály hideg tiszta víz. Felesleges költeni bármire. Alutartályra nem szerencsés, oda tejsavas jobb. Rézbojlerre nem tudom miért nem ajánlja a lelit, én nem foglalkoznék vele. Icm épp most pucolt gyönyörűre egy öreg dallacortét, a hardcore totyikban ott a kép.

Kv zsírra tersonet, vagy pulycaff.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11178) donat_sz válasza RetepNyaraB (#11177) üzenetére


donat_sz
senior tag

Ez a tabletta a backflashnél kell szerintem, így ha jól értem a KV zsír a fő célpont, megnézem ezt a tersonet/pulycaff opciókat, köszi!

(#11179) Horvi válasza donat_sz (#11166) üzenetére


Horvi
őstag

Engem is érdekelne.

Egy másik kérdés, hogy valaki volt már ilyen cupping eseményen? Van ajánlott ahova érdemes menni? CEC-nek láttam, hogy van meg talán a Madalnak is. Gondoltam meglepem az asszonyt egy ilyen közös programmal.
Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#11180) adamssss


adamssss
veterán

Szallodaban vagyok jelenleg ahol nem volt mas mint nespresso, igaz ez a lapos pogacsa kivitel. Hat konkretan elvezhetetlen volt pedig elhihetitek hogy ket het alatt nem tanultam meg pressot kesziteni, de egy jo kezi orlovel, egy minisegi kv-bol, alap karos geppel tenyleg csodat lehet muvelni a nespressohoz kepest.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11181) Menotti válasza adamssss (#11118) üzenetére


Menotti
aktív tag

Alacsony savasságu kávéhoz ajánlom:
[link]

Itt is nézz szét:
[link]

(#11182) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

A nem tul tavoli multban egy maganszallason kiprobaltuk a filter kavet. (Moccamaster, elore orolt kave (one eleven) zero tapasztalat, de volt egy kis irott how-to)
Teljesen odaig voltunk meg vissza.
Azota voltunk par itthoni es kulfoldi specialty kavezoban es azon kaptuk magunkat, h a reggeli tejes es a tobbi szimpla pressot 90%-ban filterre csereltuk... es lattunk (ittunk) csodakat is.
En annyira nem lepodtem meg, de a parom azt mondta, h a sok savasabb presso utan (ami kevesbbe az o vilaga) ezt adna napi szinten sot meg tan a reggeli flatwhite-ot is lehet lecserelne.

Szova a kerdeseim:
Kezdjuk inkabb az elejen.
- Mennyire konnyen hozhato a kavezos filter elmeny otthon?
- Gondolom az orlo itt sem elkerulheto… ha igen akkor van “atjaras” espresso <--> filter?
- Van e ajanlott setup? (full, nem csak kancso es merleg)
- Hajlando lennek nagyobb osszeget is szanni a projektre es nem elkovetni azt a hibat amit mashol mar megtettem, miszerint jo less az kezdesnek (nem lett az, inkabb vettem volna a jobbikat elsore)

Kis kerdezoskodes es keresgeles utan szembejott a Fellow marka ami designban jonak tunik es a teszteken sem szerepel rosszul. (a kerdes csak az, h ebbol mennyi igaz a valodi eletben?)

Roviden :DDD ennyi

(#11183) koxx válasza No.01 (#11182) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az orlo nagyon fontos
1Z zp6 es nem lesz gondod [link]
Szukseged lesz egy profi hattyunyakas kiontore ami sajnos szinten nem olcso, itt nem a kommersz konyhai tefal vizmelegitore kell gondolni :) Bartenders oldalan most akciosak a Fellow kiontok, ez ala nem nagyon mennek
Amit szinten nem tudsz kikerulni az egy jobbfajta merleg, aminek a belepoje 20-25e ft, a tetejen az acaiak vannak 100ezer koruli aron, de sztem felesleges. Timemore merlegei kozott erdemes korbenezni az avx cafe oldalan, egy nano barista mar jo valasztas lehet vagy egy mirror 2.
Lehet benne lesz 250-ben mire mindent megveszel, persze jo kavekat kell venned nem a sparos sargacsibot es akkor megerkeztel.
A tobbi reszet passzolom, mint uvegkancsok meg V60 felszerelesek. Loveramics cseszevel nem lohetsz melle.

[ Szerkesztve ]

(#11184) No.01 válasza koxx (#11183) üzenetére


No.01
őstag

Koszi a gyors valaszt! ;)

Igen sejtettem, h az orlo itt is szamit. Ezert is volt szimpi ez a Fellow mert ott van a csomagban minden: merleg, kionto, orlo... de tovabbra sem tudom, h ez mennyire hipszter marka vagy valoban jo es minosegi dolgokat arulnak?

Van esetleg valami kezdo filtereseknek szolo YT csatorna esetleg masik forum ahol van valami kiindulasi pont?
Mar regebb ota terveztem, h belevagok a presszozasba otthon, de ugy voltam vele, h hiaba is tudnam megvenni a gepeket ha nincs meg a tudas…
Igy mar lassan 1 eve tervezem, h elmegyek valami kezdo de jofajta iskolaba ahol 1-2-3 nap alatt megtanulom az alap dolgokat…

Ez mind szep es jo, de egy orlo es kavegepnek kell hely boven (ez a kisebbik problema) covidig szinte csak tejes dolgokat ittunk azota viszont csak az elso kave csuszik tejjel a kis felesegemnek ugytunik most volt a palfordulas… es a kovetkezo bokkeno is o volt eddig reven azt nem latom magma elott, h o reggel felkel es nekiall szoszmotolni a dolgokkal ugy ahogy azt en tennem. A filter ilyen szempontbol tan jobban kezelheto.

Jo nyomon jarok az alapokat illetoen?

(#11185) koxx válasza No.01 (#11184) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gyere be a barista flow facebook csoportba ott van egy csomo filteres szaki, en inkabb espresso/tejes vonalon nyomulok :)
Egy alap barista kepzes sztem mindig hasznos ha nullarol kezdi az ember. Sok felesleges kinlodastol megkimeled magad.

(#11186) RetepNyaraB válasza No.01 (#11182) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Koxxnak mindenben is igaza van. Emellett kis hangon javaslok egy hario switchet, amely príma átmenet a hardkór filter felé, csak nem lehet elrontani és nem kell hozzá drága hattyúnyakú kancsó. Cserébe mondjuk 10% bent marad a minőségből. Így is nagyon jó, HA őrlő és alapanyag megvan. Tudok adni kölcsön (switchet).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11187) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Most egy új kv-t próbálok pontosan egy De Tomasso-t. 18g-ot darálok és 36g-ot próbálok kinyerni. Viszont ennyi mennyiség 55mp alatt jön le? Gondolom ez nem túl jó ha a 25-30mp-es szabályt nézzük.. mit tegyek? Állítsam az őrlőt nagyobb szemcsére? Vagy a mennyiséggel variáljak, esetleg a tamperelés erősségével?

Menotti: köszi megnézem. :R

köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11188) koxx válasza adamssss (#11187) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A tamperelés legyen konszisztens.
Természetesen az őrlő durvább irányba való tekerésével tudod állítani. De miért ragaszkodsz a 25 sechez egy duplánál? Ez valami ezeréves olasz tradícionális "szabvány". Ha 45 sec alatt folyik le és ízlik akkor nem jó?

(#11189) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Úgy tűnik, hogy közel két hónapig nem fogom használni az eszpresszófőzőmet. Ennyi időre inkább leengedjem a vizet a bojlerből, vagy mivel egy pici mindenképen marad benne, akkor már inkább legyen tele és kevésbé poshad be, ha nincs levegő fölötte?

Utána, első használat előtt, egy enyhe citromsavas átöblítése az egész rendszernek?

Amúgy elmentem ma a helyi szupermarketbe. Volt 9 féle kávéfőző-vízkötelenítő, egyikre nem volt ráírva az összetétel, a többi 8 vagy tiszta citromsav volt, vagy az összetevők között első helyen citromsav állt. Szóval tényleg nem fogok aggódni ezen. Pláne, hogy használtan vettem a gépet, az előző tulaj így szinte biztos, hogy citromsavval nyomatta, szal már úgyis mindegy. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#11190) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Illetve tudnátok ajánlani olyan kávét, aminek egész alacsony a koffeintartalma, de élvezeti értéke is van? Frissen pörkölt, minőségi kávék között nem találkoztam még ilyennel.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#11191) Alabástrom válasza Alabástrom (#11189) üzenetére


Alabástrom
senior tag

kicsúsztam a szerkesztési időből... Még egy kérdés: A komplett rendszer citromsavazásakor a kifolyó víz kissé zöldes színű volt. Gondolom réz-oxid vagy valami egyéb fém-oxid. Ez mire utal? Aggódjak miatta, rossz állapotban lehet a belseje? Vagy ez normális?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#11192) Jolida válasza Alabástrom (#11190) üzenetére


Jolida
tag

Szinte minden pörkölő árul decaf-ot.

Ha nem akarsz rendelni, bemész a Medimarkt-ba és veszel Avx-et.
https://www.avxcafe.hu/porkolt-kavek-teak-7786/koffeinmentes-8107/kozepesen-sotet-pork-francia-8110

(#11193) kmarci25 válasza Alabástrom (#11190) üzenetére


kmarci25
veterán

Impresso-nál van "fél" koffeinmentes: Anytime.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11194) RetepNyaraB válasza Alabástrom (#11190) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Magasföldi afrikaiakban kevés.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11195) sz.zs. válasza Alabástrom (#11190) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem szinte az összes Mo.-i pörkölő ( már a nevesebbekről írok )koffeinmentese teljesen rendben van . Roastopus, CM, Pacific, Pall & Yotz Kapuczíner , avx a teljesség igénye nélkül.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#11196) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Köszönöm mindenkinek a "koffeinszegény" választ, cserébe hátha érdekel valakit, amit a citromsavról találtam:

A leggyakoribb háromféle vízkőtelenítő a kávégépekhez a citromsav, a tejsav és a szulfonamid sav.

A citromsavnak két hátránya van, egyik, hogy könnyen megmarja a fémeket (ha jól értem, nem csak a rezet, de a rezet azt biztosan), ezért nagyon óvatosan kell bánni az adagolással és hogy mennyi ideig áll a felületen, a másik, hogy magas hőmérsékleten kiválik belőle kálciumcitrát, ezért ha a kávéfőző forró vízkőtelenítés közben (márpedig az enyém működéséből adódóan fűt közben, ráadául a fűtőszál a bojler belsejében kígyózik), akkor bizony kiválik, és pont, hogy eltömíthet dolgokat, több kárt okozva, mint hasznot.

A tejsavról nem kerestem infót, de annyiba belefutottam, hogy az alumíniumot és a cinkezett felületeket megtámadja.

A gépem gyártója a szulfonamid-ot ajánlja (Puly Descaler Espresso), ez nem támadja az anyagait, ráadásul sokkal gyorsabb és hatékonyabb is a másik kettőnél (úgy írták, hogy 10-szer gyorsabb és 6-szor hatékonyabb, ki tudja, hogy hasonították össze...), ezért amikor csak gyorsan átnyomatja a gépen az ember (ahogy kell), akkor sokkal jobb is.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#11197) adamssss válasza koxx (#11188) üzenetére


adamssss
veterán

Igazábol csak azért érdekel az idő mert gondolom nem véletlen, hogy ezt adták meg a szakik. Azt tudom elképzelni, hogy pl több ideig érintkezik a kv a vízzel akkor esetleg már olyan anyagokat old ki amelyek nem kívánatosak.

Egyébként rájöttem a tamperelés volt nálam a gond. Nyomtam izomból mint süket a csengőt. Most visszavettem fél erőre ami nálam még mindig elég sok és most 30mp körül jönnek le az 1:2-höz shotok és baromi jó ízűek meg állagúak szóval a tamper-t kell jól eltalálnom. Főleg így hogy kevsébbé nyomom sokkal könnyebb vízszintesre megcsinálni, kb elsőre megy. Korábban ezzel is szenvedtem.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11198) koxx válasza adamssss (#11197) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor neked egy ilyen kell és megoldódott egy életre a tamperelés gondja [link]

(#11199) adamssss válasza koxx (#11198) üzenetére


adamssss
veterán

No igen. Csak ez megint egy 20-as és így a büdös életben nem tanulok meg, szóval inkább kísérletezem és tanulom a kellő energiát. De köszi.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11200) fecke78 válasza adamssss (#11199) üzenetére


fecke78
senior tag

Van azért az olcsóbban is , csak nincs felmárkázva

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.