Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10701) sz.zs. válasza frank04 (#10700) üzenetére


sz.zs.
senior tag

58,5 mm kell hozzá tamper és puck is.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#10702) RetepNyaraB válasza frank04 (#10700) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kart inkább az expolygonról vegyél, eredetit, vagy utángyártottatt - nem tudom az AVX kínai kar minőségét (pl milyen öntvény). Persze az drágább lesz valamivel/vagy nem fanyelű.
Kosárból ne R, hanem RL legyen (perem nélküli). Ebből asszem nincs 15-ös, de a szűrőlap miatt 18-asba is 16g körül fog férni.
Tamperből 58,5mm a méret, az 58-as lötyögni fog.
A pukkszkrínből 58-as. (vagy amit sz.zs. ír, 58.5)
A felsőszűrőt le ne cseréld a szutyok IMS-re, az hibás koncepció a GC-hez, valami tévedés miatt mégis fél Európa használja. Ha mindenképp cserélnéd, akkor szintén expolygon, iparira.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10703) frank04 válasza RetepNyaraB (#10702) üzenetére


frank04
tag

Köszönöm az infókat.

Karban erre gondoltál, gondolom. Nyitott Szűrőtartó Gaggia Classic Gyári
Kosarat megtaláltam. VST Precíziós 2cs.szűrő 18gr p.nélk
A kosárba lehet rakni kevesebbet, mint 16g (puckscreennel)?

Tamperből létezik, hogy csak 1db 58.5mm-es van? Az lehet AVX-es? Nem tudom, mennyire gagyi, és mikor mennek ezek tönkre.

Illetve puckscreent nem találok expolygonon egyértelműen, tudnátok linkelni egyet, ami jó? AVX-en nincs 58.5-es.

Felsőszűrőt, ha nem érdemes, akkor hagyom, de ha érdemes, akkor azt is linkelhetnétek.

(#10704) flash- válasza RetepNyaraB (#10610) üzenetére


flash-
veterán

na sajna egyre savanyúbb... feljebb vettem a hőfokot, talán savanyússágot elveszi.

és ha erősen megőrlöm viszont kevesebbet töltök a kosárba akkor a végeredmény állagra olyan viz szerűbb (nem pedig túl kásás mint amikor nem őrlöm annyira finomra cserébe dugig töltöm a kosárt, mert akkor van hogy finomabb is, de mint a kása olyan az állaga,kávézóba ilyet még sose hoztak,azok mindig víz szerűek állagra úgyhogy gondolom nem ilyennek "kell" lennie a kávénak hogy kásás, ivás után a fele benne marad a csészébe)
a lé meg tök fekete, és izre-színre olyan munkahelyi italautomatás álló kávégépből kijövő kávé szerű lesz, lesz cserébe nem savanyú hanem inkább "földes" ízű..
na most itt tartok, a kávé friss kapucziner velencei gondolások kedvence
a fenti tünetek miktől lehetnek?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10705) body007 válasza frank04 (#10703) üzenetére


body007
addikt

precíziós szűrő mi?

...mivel a lyukak pontos távolsága + / - 1 mm....

Hát ez minden csak nem precíz. :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10706) flash-


flash-
veterán

illetve sry kifutottam a szerkesztési időből.

Barista mérlegnek melyiket?
AVX 2912R
vagy ezt
AVX R09
ha nekem nem kell bt, akkor az olcsóbb is teljesen jó?

mindkettőt alá lehet tenni a dedica ec685 alá?
illetve ha már ilyen pontos konyhában kis dolgokat is méregetnék vele ( vitamin porokat, kisebb egyéb dolgokat)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10707) frank04 válasza body007 (#10705) üzenetére


frank04
tag

Itt olvastam, nem én találtam ki. Azt írtátok, jobb mint az IMS.
De amúgy mik ezek a honlapok... Valamire nem is írnak méretet AVX-ék, az expolygon meg...

(#10708) iatti válasza frank04 (#10707) üzenetére


iatti
aktív tag

nézem az árát, ér ez ennyit? szerintem nem. nekem is van egy 20g--os, amit kb 11ezerért vettünk. azt is sokaltam, de úgy voltam vele, nem úr aki nem pazarol. :DD igaz a fiókban pihen. nem akarlak lebeszélni, de ims kosárral is van élet, töredék áron ;)

(#10709) frank04 válasza iatti (#10708) üzenetére


frank04
tag

Eladod 11ért? :)
Ilyen kell bele? IMS GA 12/18g 58mm-es Precíziós Szűrőkosár
Ehhez mekkora tamper és puckscreen illik?

(#10710) iatti válasza frank04 (#10709) üzenetére


iatti
aktív tag

egyenlőre pihen fiókban. én is ezt az ims kosarat használom, azért avval kalkulálj, 17-18g kávéval működik. a 12-es szám csalóka. tamper 58.5. pukszrín meg nekem nincs.

(#10711) sz.zs. válasza iatti (#10708) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Robis szénhez persze, hogy nem kell vst :))

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#10712) RetepNyaraB válasza body007 (#10705) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valamit elbasztak a leírás fordításban. A VST az egyik legjobb kosár, ezen nincs mit vitatkozni. Az más kérdés, kell-e. Klasszikus blendek esetén aligha ad hozzá egy IMS-hez képest, viszont háromszor annyi.

frank04@ expolyn az M10 menetes utángyártott fej+tetszőleges fanyél valszeg olcsóbb a gyárinál és sokkal jobb megfogni, ránézni. Az is krómozott réz.
A kosarakba nem lehet tetszőleges mennyiségű kávét rakni, mert ha alultöltöd nem működik rendesen. Ha túl sokat, akkor se. Ld. 100Ft teszt.
Tamper nem megy tönkre sose. Legyen nehéz, vastag talpú és kész.
Szűrőlap tényleg nincs épp avx-en; de valszeg feltöltik majd. Mindig szokott lenni, sőt, ilyen fancy kinézetű is, mint a fos IMS felsőszűrő - csak ez állítólag működik.

flash-@ nem túl friss a babod? Mikori pörkölés? A velenceiről nagyon nehezen képzelem el a savanyát 30% robival, az arab rész meg feltehetőleg valami brazil :Y
Illetve ahhoz nem kell hő, sőt.
Nem emlékszem már mindenkire; ez milyen gép és kar, kosár? Dedica gyári? Nyomifoki?
Ha annyira finomra őrlöd, hogy átmegy a por a kosáron, az török kv kb. Biztos, hogy retek módon csatornásodik, de azt pucér kar nélkül nem látod, csak tapasztalod.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10713) iatti válasza sz.zs. (#10711) üzenetére


iatti
aktív tag

ez legalább nem bántja a hasamat, mint a citromlé :D na majd elkérem Stereofantól az ő 18g-át, azt csinyálok tesztet.

(#10714) iatti válasza RetepNyaraB (#10712) üzenetére


iatti
aktív tag

pont írni akartam hogy inkább háromszor drágább, meg még marad pár sörre való is. azért vicc az ára.

(#10715) pythonubung válasza RetepNyaraB (#10602) üzenetére


pythonubung
újonc

FB -> Kék Elefánt -> zabtejes teszt (Oatly, Dryk, Alpro sorrend), hozzászólások még érdekesek talán.

(#10716) RetepNyaraB válasza pythonubung (#10715) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Dryket most ittam a kávébazáron; az jónak tűnt, de meg se kérdeztem az árát. Oatly Rossmann onlány shopban 999Ft, az verhetetlen szerintem a méregdrága növényi italok között.

frank04@ tele az avx tamperrel, van vagy kétszáz féle 58.5-ös. Én amúgy 58.6-ost használtam a vst mellé és jó volt, bár valóban passzos.
Itt meg van szűrőlap. Vegyél hozzá rögvest papírt is, akkor nem megy tele zaccal

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10717) Sodrás Géza


Sodrás Géza
újonc

Sziasztok!

Sajnos kiderült a Dedica főzőmről, hogy nem jó, de az a baj, hogy nem nagyon rossz. 2 hónapja vettem és még garis, de nem tudom, hogy meg fogják-e csinálni, mert ugyan főz kávét és gőzt is ad, de gyengét. Nem nyomja át csak a bolti kávét gyenge tamperrel, és nem csinál tejhabot, mert gyengén fúj. Van valami mérő, ami méri a szivattyúnyomást, ha esetleg panaszkodnék? Bevittem javítani de félek, hogy azt mondják majd, hogy ez jó.

(#10718) Sodrás Géza


Sodrás Géza
újonc

Ja és alatta víz is van, gondolom valahol ereszt. Eddig így használtam, aszittem ez ilyen, de egy barátom megnézte és azt mondta, hogy hibás.

(#10719) sz.zs. válasza Sodrás Géza (#10718) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ha nem javítják meg ne hagyd annyiban, ez biztos hogy hibás, pláne ha még ereszti is a vizet.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#10720) body007 válasza RetepNyaraB (#10712) üzenetére


body007
addikt

Gondolom elírták ha már precíziós. Inkább tízed pontos lehet :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10721) TDX válasza body007 (#10720) üzenetére


TDX
tag

Fordítási hiba, a VST oldalán a +/- 1.0mm arra vonatkozik, hogy a lyukak mintája mennyire van középen.
Hole pattern is centered to +/- 1.0 mm and placement is oriented for uniform extraction throughout the entire puck.

Már vége az Én hozzászólásomnak? Mi lesz ez után velünk?!?!

(#10722) frank04 válasza RetepNyaraB (#10712) üzenetére


frank04
tag

Köszi az M10 karösszerakó tippet, egy fokkal olcsóbb, és diófa nyelű lesz így.

VST-re visszatérve, ezek a kosarak fogyó eszközök? Tehát a mindennapi használattól x idő múlva kipúposodik az alja vagy egyéb baja lesz?
Mert ha igen, akkor megértem, hogy IMS. De ha nem, és kibír tizen évet, túlél 3 gépet, akkor hosszútávon nem tétel az ára.

[ Szerkesztve ]

(#10723) TDX válasza frank04 (#10722) üzenetére


TDX
tag

több tízezer shotot is kibírhatnak a VST/IMS/Pullman precíziós szűrők, otthoni használattal nem fogod őket lecserélni (hacsak nem lesz egy másik szűrő ami megtetszik, pl. sworksdesign, wafo wagy hasonlók)

Már vége az Én hozzászólásomnak? Mi lesz ez után velünk?!?!

(#10724) TheProb


TheProb
veterán

Hey!

Ha valaki most szállna be a kávézásba, tudom ajánlani aprón a szettemet: garanciális Dedica, Catler CG8011, komplett barista szett

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#10725) flash- válasza RetepNyaraB (#10712) üzenetére


flash-
veterán

mas kavet is inkább savanykasra fozok, ha finomabbra orolok akkor meg nagyon hamar átmegy spriccel. pedig a cm800at a gyari kalibraciohoz képest vagy 4-5el tekertem az állito kosarkan finomabb orlesre es igy is kb a 10es erosseg korul orlok. nyomasfokozos a kar de nem tudom mit kell nezni mi ez a csatornasodas?
vagy a hofokkal lesz baj? felvettem a hofokot maxra a kavefozon de igy sem az van hogy leegeti a nyelvem ,nem forro max meleg

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10726) Anubris válasza flash- (#10725) üzenetére


Anubris
őstag

Mérlegek közül amit linkeltél az első van nekem is, problémám nincs vele.
Nagyobb csésze kávé esetén ki kell szedni a csepegtető tálcát.
Méretben szélesebb/hosszabb mint a dedica ezért vettem egy apróbb változatot is.

Ha forróbb kávét akarsz akkor azt tudod tenni, hogy lefőzés előtt benyomod a gőz funkciót, hagyod 4-5-öt villogni majd vissza kapcsolsz az egyik kávé készítő gombra.

(#10727) RetepNyaraB válasza flash- (#10725) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nyomifoki karnak minden mindegy. Ne őröld finomra. Hőfokra próbáld a kolléga ajánlását. Gép legyen mindenesetre meleg és a kart tartsd rajta melegedés alatt. Ne hidd el a gyárnak, hogy egy perc alatt üzemkész akkor sem, ha hőpatronos.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10728) PuffyDog


PuffyDog
junior tag

Hali!
Nincs valahol jó kávé akció a mai napra tekintettel?

=>> iPad Pro 11 128GB (2021) 100%-os akksival eladó! | ZenBook eladó! <<=

(#10729) aradebil2 válasza RetepNyaraB (#10727) üzenetére


aradebil2
senior tag

Nyilván nyomifoki és nyomifoki között is van különbség, de a munkahelyi Electroluxon pl. úgy folyik át majdnem az összes bolti tégla kávé, kivéve amire rá van írva hogy espresso-ra őrölve, hogy öröm nézni. :W

(#10730) RetepNyaraB válasza aradebil2 (#10729) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hát, alapvetően ezért szoktuk azt a demagóg javaslatot tenni, hogy bolti őrölt és nyomifoki cserélendő szemes+rendes kosár kombóra 🤷

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10731) flash- válasza RetepNyaraB (#10727) üzenetére


flash-
veterán

probalkozom sokszor csak savamykas jon ki, ez igy ranezesre milyen őrlés, finom vagy durva?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10732) kmarci25 válasza flash- (#10731) üzenetére


kmarci25
veterán

Ránézésre elég finom őrlés.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10733) RetepNyaraB válasza flash- (#10731) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Talán inkább finom. Egy joghurtos pohárból tudsz betöltő tölcsért gyártani akkor nem így fog kinézni őrlés után és könnyebb elrendezni is, ha lekoppintod a pultra (amit nem igazán szeretek, de ennél jobb lesz).

Azt a gyári alu(?) kart én esetleg kicserélném, zéró hőtartása van.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10734) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#10617) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Vége felé a mathias rex pörkölő rendelés.

4 zacsi
1 mexikói
1 valami afrikai (uganda..?)
1 Guatemala
1 kolu

Az afrikai sajnos kuka volt, majd írok nekik. Full döglött. Kínos.
A mexikóiból sehogy nem tudtam különösebben érdekeset kihozni a zacsi végéig, de nem volt rossz.
A gauatemala és Kolumbia viszont zeljesen rendben vannak. Előbbi sima, szép; második hozza az elég tipik kolumbián savakat, vörösboros utánérzéssel.

Elég sötétre pörkölt szemek (klasszik, semmi fancy világos filter), hibás, törött nincs. Rendes zacsi.
Azt kell mondanom az árért több, mint oké. Ja, a négyből kettő egy hónapos pörk, legközelebb erre figyelek rendelésnél. De aki rögvest bontaná, annak még jó is. Sajna a döglött ugandai is a hónapos vót.

Na most következik a two wheels vagy mi a neve.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10735) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Graef őrlő alkatrészekket, kiegészítőket lehet rendelni valahonnan, van erre itthon csatorna vagy külföldi rendelésben kell gondolni?

Aurea mediocritas

(#10736) Jolida válasza AXisBOLD (#10735) üzenetére


Jolida
tag

Mármint a graef.hu webshop-ján [link] kívül?

(#10737) Fross


Fross
csendes újonc

Van most 50 ért egy AVX EM TB1(tamper-rel blind shakerrel) az mennyire lenne jó kezdő gépnek egy C3 ESP-vel szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#10738) AXisBOLD válasza Jolida (#10736) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Igen, azon kívül.
Ott nem találtam meg ezeket:

Aurea mediocritas

(#10739) TheProb válasza AXisBOLD (#10735) üzenetére


TheProb
veterán

3D nyomtatásban tudok segíteni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#10740) body007 válasza RetepNyaraB (#10734) üzenetére


body007
addikt

A Peach Paradise-re rápróbálok (az a Kolumbiai) :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10741) AXisBOLD válasza TheProb (#10739) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszönöm, közben úgy néz ki megoldódik.

Aurea mediocritas

(#10742) Taltos0711


Taltos0711
csendes tag

Rendesen akciós az AlzaCafé, ha valakit érdekel...

(#10743) body007 válasza body007 (#10740) üzenetére


body007
addikt

Meg is jött a kolumbia :K
Ez igen gyors kiszállítás volt és még ingyenes is. Nagy piros pont nekik :C

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10744) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Nespresso kapszuláról szeretnék továbblépni.
Szempontok, hogy időnként iszunk koffeinmentes kávét is, illetve ha nagyobb társaság van, akkor sokszor lefőzünk többféle kapszulát (pl Frei ízesített).

Amit kinéztem:
1. DeLonghi Dinamica automata gép: ez tetszik, főleg a hűtőbe tehető tejtartály és a könnyen elkészíthető tejes kávék. Ugyanakkor nem tudom mennyire lenne könnyű cserélgetni a kávék között. Fogad darált kávét is, ez megoldás lehet, viszont akkor kéne külön mellé egy jobb daráló is, gondolom.
2. DeLonghi Dedica 885 + a Dedica daráló (esetleg Sage BCG820?): ez szimpi kezdő kombónak tűnik, csak félek tőle, hogy a Nespresso után, illetve az automatákhoz képest macerás lenne a használata.

Szóval nem igazán tudok dönteni a kettő között, hogy melyik irányba érdemes elindulni.

(#10745) Osynho válasza HThomas (#10744) üzenetére


Osynho
addikt

A legjobb megoldás leszokni a koffeinmentes és főleg az ízesített Frei kávékról. :D ;]

Az irodában Dinamica gépet használunk, elégedettek vagyunk vele, átlagos, korrekt kávét csinál, a tejes rész is ügyes.

A Dedica egy elterjedt, használható gép, de lehet, hogy inkább 58-as karú, bojleres cuccot néznék. A 2 örlő viszont nem a legjobb ár/érték arányban, egy Graef, Catler, AVX kevesebből kijön, lehetne komolyabb gépet, vagy eszközöket venni.

A karos gép használata nyilván macerásabb, mint egy automatáé, cserébe lehetséges jobb italt készíteni és a szervizigénye kisebb. Az egymás után főzés annyira nem jó egy kazános gépnél, várni kell 5-6 percet 2 művelet között.

A daráló esetén érdemes figyelembe venni, hogy egy ilyen mű ízű kávé után, napokig, hetekig minden beletett bab át fogja venni az ízét.

(#10746) RetepNyaraB válasza Osynho (#10745) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Miért kellene várni? GC esetében esetleg, de kettő shot ott sem gond. Túlmelegedő Europiccola, vagy E61 HX gépnél valid, na de itt nem ilyen árkategória kerestetik (még GC se asszem).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10747) HThomas válasza Osynho (#10745) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Köszi! Szerintem veszek egy olcsó darálót az ízesített cuccoknak, aztán a többit meg meglátjuk, még gyűjtöm be az inputokat a döntéshez :)

"Graef, Catler, AVX"
A Graef CM 702 esetleg?

(#10748) Osynho válasza RetepNyaraB (#10746) üzenetére


Osynho
addikt

GC esetében biztosan várni kell, pedig kicsi a kazán. 2 kávé még nem is gáz, de mire 5-öt lefözök, az első vendég el is felejtette milyen volt a kávé. :D A kérdező nagyobb társaságot írt. És akkor még ha bejön a képbe egy kis tejes móka, akkor valóban meglesz a délutáni program. :D

(#10749) Osynho válasza HThomas (#10747) üzenetére


Osynho
addikt

Volt 702-esem korrekt őrlö. Viszont a Catler CG8011 kb ugyanaz, talán még jobb anyagminőséggel, de olcsóbban.

(#10750) tuzpenge válasza RetepNyaraB (#10746) üzenetére


tuzpenge
őstag

BTW: a robottal simán lehet egymás után többet is készíteni ugye? Csak bírja az ember....ott nincs gond a hővel ugye??? Sőt azt gondolnám a 2.-3. presszó még jobb is lesz mint az első ahol nem melegítem elő kart.....
Ez amúgy kérdés akart lenni... ;) ;]

ˣ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.