Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10201) RetepNyaraB válasza aradebil2 (#10200) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jah, valóban. Nem néztem, hogy forgalmazzák. Ez jó ár. Szóval a Graefről rengeteg tapasztalat van, mint legolcsóbb, garantáltan presszóképes, motoros őrlő.
Ennél többet nem lehet róla mondani - lassú, hangos, ha adagonként őrölsz, ütni-verni kell, hogy kiadja amit beleraktál.
Egy k4 kézi is köröket ver rá. Csak hát azt tekerni kell.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10202) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok

tesóm hazautazik hozzánk az ünnepekre, és nagy instant kávé szerető - na meg nem is vagyok hajlandó napi 3-4x rendes kávét főzni neki :D. tudtok ajánlani valami faszább instant kávét?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10203) koxx válasza FireKeeper (#10202) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Van fasza instant kave? :DDD Kb tokmindegy, Davidoff vagy Nescafe.

(#10204) body007 válasza FireKeeper (#10202) üzenetére


body007
addikt

Gold

ez nem olyan rossz :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10205) Alusky válasza koxx (#10203) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Az előre zacsizott 3:1 cuccok, meg az üveges ami csak kávépor azért minőségi különbség van közöttük :DDD , gondolom ez érdekli. Én szoktam venni, de azokból is csak ízesítettet, csokis meg cookie ízűt stb.

Ezeknek nem valami nagy a koffeintartalma azért lehet bögreszám inni napi 3-4-et. Egy ilyen ember inna egy tisztességes duplát lehet kukorékolna. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#10206) nyunyu válasza koxx (#10203) üzenetére


nyunyu
félisten

Apáméknál bő 20 évig a Jacobs Krönung volt a goto instant kávé, de az jól eltűnt a boltokból az utóbbi pár évben, mióta átkerültek a Kraft Foodstól a Douwe Egberts-hez. (Omnia...)

Nescafék nekem nem ízlenek.
Davidoff meg egy dupla áron adott Csíbó.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10207) apholyon


apholyon
aktív tag

Hátha van itt, aki az automatás fórumon nincs... Milyen szemes kávét ajánlanátok automata gépbe, főként tejes italokhoz? Nem baj, ha drágább, de azért ne legyen horror, nem kell flancolás meg a cibet macska sz@ra... :DDD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#10208) kmarci25 válasza apholyon (#10207) üzenetére


kmarci25
veterán

Szerintem nézd meg palyotz és/vagy a Kapucziner blendjeit, azok finomak és az automatával is kihozható belőlük jó. Ha az is drága, akkor bolti szemes, azokat viszont nem ismerem...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10209) nyunyu válasza apholyon (#10207) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem most bejött a pár oldallal ezelőtt emlegetett aldis mexikóma. (2999/fél kiló?)
Cappucinonak nekem jobban ízlik, mint az előtte ivott Meinl Melange (16€/kiló volt egy random Billában), pedig az direkt tejeskávénak vettem, és annak amúgy kiváló is.
Viszont a mexikóit finomabbra kell őrölni, mert sokkal gyorsabban folyik le.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10210) vtechun válasza apholyon (#10207) üzenetére


vtechun
veterán

Spar premium kávék szerintem nagyon jók az árukért. Uganda, India, Columbia és Brazilia van

(#10211) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

[link]
Amikor vasárnap reggel halálra unod magad és már kipróbáltál majdnem mindent. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#10212) RetepNyaraB válasza Alusky (#10211) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Yézus. Az a sok qrva drága készülék (weber szajré :Y) és kiegészítő, aztán a végén készít belőle egy teszkós 3in1 kapucsínót 🤦:))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10213) Alusky válasza RetepNyaraB (#10212) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Unalom, meg ez már inkább a nézettség miatt van. Múltkor láttam egy videót azon a csaj két púpos teáskanál nádcukrot rakott bele, az ugye összetapad úgyhogy valóságban 4 teáskanálnyi is volt. :D
Én is szeretem az édeset, de azért... Bár ha vesz az ember akármilyen késztermék jegeskávét mindegyik 7-10g/100ml, úgyhogy azokba még több van. :DDD

Meg van aki a kávéra rakja rá és azzal főzi le. Én egyszer próbáltam eldugította a szűrőt úgyhogy pár mili kávé lett a végeredménye. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#10214) kmarci25 válasza RetepNyaraB (#10212) üzenetére


kmarci25
veterán

Nagyon fontos, hogy a kis kekszeket először egy Weber csőbe tegyük, és szigorúan csak ez után áztassuk tejbe. Enélkül az egész semmit nem ér. :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10215) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Lidl - ma.
Azonnal vennem kellett egyet! Kurva jók a dobozok! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10216) Pease


Pease
csendes tag

Sziasztok!

Ajándékba szeretnék venni egy elektromos örlőt, DeLonghi EC 685 Dedica-hoz.
AVX CG1
Catler CG8011

Láttam korábbi hozzászólásokat, de van valakinek ezekkel az őrlőkkel tapasztalata? Graef már sok lenne árban. Kézi örlő tudom, hogy jobb lenne én is Kingrindert használok, de elektromos kellene. Köszi előre is. pl. Catlerről valaki írta, hogy ütni kell, hogy kijöjjön a maradék örlemény.

(#10217) Dorian válasza Pease (#10216) üzenetére


Dorian
félisten

CG1-et is ütni kell. Én nagyon nem szerettem, sokszor elállítódott, lejött az ékszíj, meg ilyesmi.
Aztán vettem egy nagy levegőt és vettem 100-ért egy sokkal jobbat, sokkal szebbet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10218) vtechun válasza Polarstar (#10215) üzenetére


vtechun
veterán

nyugtass meg, hogy szemes, és ha igen mennyibe kerül?

(#10219) Pease válasza Dorian (#10217) üzenetére


Pease
csendes tag

köszönöm! :(

(#10220) Polarstar válasza vtechun (#10218) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen! Szemes.
2500. Kicsipénz.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10221) RetepNyaraB válasza Pease (#10216) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Catler az egy graef cm800. Ütni kell, persze. Vagy elfelejteni az adagonként őrlést és mérlegre őrölni.
Amúgy az összes "olcsó" kis kúpost ütni-verni kell és a drágábbakat meg pumpálni, vagy hasonló trükkök. Igazán kevés port visszatartó gép kb. egy kezemen megszámolható van a piacon és egyik sem a 100k alatti kategória.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10222) scream


scream
veterán

Hali!

Érdeklődnék/keresnék DeLonghi Eletta Cappucino cseréjére, fejlesztés végett megbízható : őrlőt, kis(ebb) méretű presszó gépet és tejhabosítót (ha a gépen van, az se gond, lehetőleg a "hagyományos" karos kivitelben, mindezt, ha lehet, akkor ~120-150e Ft körül.

Nem iszok/iszunk kifejezetten sok kávét, az is valamilyen tejeses/habos - fejenként 2-2/nap max, viszont feleségem alternatív tejjel issza, így a tejtartályos megoldás elég macerás lett - egyrészt tárolás, másrészt cserélgetés és nem utolsó sorban mosogatás szempontjából. Ez az egyik ok, amiért cserén gondolkozom, a másik az aránylag nagy méret, illetve nem elhanyagolható az sem, hogy érdekel a téma (mégha egyelőre alacsony szinten is vagyok) és úgy gondolom, hogy ilyen "kész" géppel nem tudok haladni benne.

Mit ajánlanátok, mit lehet érdemes néznem? :F

Akár megbízható használt is érdekes lehet.

(#10223) RetepNyaraB válasza scream (#10222) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Avx hófehérke+ugyanitt a catler 8011

Esetleg használt dedica+cm702\800
Dedica főleg akkor, ha a tulaj már lecserélte a kart valami normálisra.

Ha nem riadsz vissza a kézi őrléstől, akkor egy kingrinder k4 jobb minőség, mint az olcsó elektromosok. De kb egy perc\50-60 fordulat 16g őrlése. Hamar el tud veszni a romantikája, ha vendégek vannak pl.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10224) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Sziasztok
Németeknél le van akciózva ez a kávéfőző.
Hallott már valaki erről ? 34 ezerért csak megéri nem?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10225) kmarci25 válasza vodrosjozsi (#10224) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez az egyik Sage gép klónja. Itt általában az őrlő lehet a szűk keresztmetszet, de 34ért szerintem megéri. Főleg, ha sötétebbre pörkölt kávékat iszol.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10226) vodrosjozsi válasza kmarci25 (#10225) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Igen, ettől tartok én is de ha van rá 3 év gari ami alap a lidl-nél, akkor lazán megéri 34ért.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10227) kmarci25 válasza vodrosjozsi (#10226) üzenetére


kmarci25
veterán

Vagy max elrakod utazósnak, úgyis olyan kompakt méret! :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10228) vtechun válasza vodrosjozsi (#10224) üzenetére


vtechun
veterán

hol van ez 34 ezerét? én 389 eurot látok

(#10229) vodrosjozsi válasza kmarci25 (#10227) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

      
Tegnap még volt a képek között 300 eurós kedvezménykód, ma már ahogy látom már nincs sajnos.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10230) RetepNyaraB válasza vodrosjozsi (#10229) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

400 eurós gépet csak a kamu kínai webshopok szoktak 90 százalékra leárazni, míg megadod az email címed :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10231) vodrosjozsi válasza RetepNyaraB (#10230) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Az ebay topicban volt, valid német lidl oldal

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10232) body007


body007
addikt

Hát ez meg miből van, h ennyibe kerül? :U :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10233) koxx válasza body007 (#10232) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagyon kis helyen terem es keves keszul belole. Izre nem jobb mint egy 10-ed ennyibe kerulo jobbfajta etiop vagy costa rica.

(#10234) Melorin


Melorin
addikt

Nincs valaki Hatvan környékén aki leőrölne nekem 250g kávét? :B
Tévedésből szemesen küldte a Kapucziner és nem tudok mit kezdeni vele így :DDD

(#10235) cSuwwi válasza Melorin (#10234) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Bemész egy közértbe, és a sárgába kell önteni :D
A bilikék már nem is tudom mi volt, mákdaráló? De rég volt. Kíváncsi lennék mit adna ki egy sárga, már örléskor döglött lenne.

[ Szerkesztve ]

(#10236) Melorin válasza cSuwwi (#10235) üzenetére


Melorin
addikt

Időgépet tudsz adni kölcsön? :D

(#10237) Polarstar válasza cSuwwi (#10235) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen a kék a mákdaráló volt...
Olyan 1986-ig..
:DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10238) looser válasza Polarstar (#10237) üzenetére


looser
addikt

2017-ben voltam Bécsben és ott még voltak a kassza mögötti elpakolós soron kávé(?)darálók :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10239) Polarstar válasza looser (#10238) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az egy másik világ.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10240) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ehhez mit szóltok?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10241) vodrosjozsi válasza Polarstar (#10240) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Jó zenét csinál de mi köze van a kávéhoz?

;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10242) RetepNyaraB válasza Polarstar (#10240) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bagira nagyon jó cuccokat csinált mindig is. Persze sokkal inkább világos vonal, mint klasszik. Honduras meg általában kellemes terület, hálás babok tudnak lenni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10243) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Sziasztok
Ez fogyasztható? :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10244) Polarstar válasza vodrosjozsi (#10243) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Én vettem. Szerintem jó ha friss. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10245) cSuwwi válasza vodrosjozsi (#10243) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Heh, szokás mondani hogy reklámozni/akciózni azt kell amit normál áron nem adnak el.
Ez alapján a válasz sejthető. De kellenek a kísérleti nyulak, vedd meg és számolj be, ha nem jó legalább tudjuk mit kerüljünk el :)
Régebben örököltem egy kávézó/teázó felszámolásból egy jókora adag bio zöld teafüvet. Az ára horror volt ahogy utánanéztem, de illatra és kinézetre is mezei szalma volt bedobozolva. Meg lehetett inni ha akarta az ember... :D Azóta a bioval óvatosan bánok.

(#10246) nyunyu válasza vodrosjozsi (#10243) üzenetére


nyunyu
félisten

Nézd meg a lejárati dátumát, ha 2025-tel kezdődik, akkor vedd meg.

Feljebb emlegetett fémdobozos Tanzánia/Honduras/Brazil babjaiknak 2025.01, a karácsonyi blendjüknek 2025.03 volt a dátuma, amikor tegnap végigtúrtam a Bajcsyn a kínálatukat.

(Bakker, mikor fogom meginni a Bécsből hozott kávéimat? Közben vettem fél kiló Aldi mexikóit, meg mindegyik fémdobozos Lidlesből egyet)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10247) Polarstar válasza nyunyu (#10246) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hehe. A Mexikói brikkával nekem jó volt. El is fogyott. Remek a Bagira kávéja is.
Még decemberben a seggére verek a fémdobozosnak is. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10248) wolfman


wolfman
veterán

Szisztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Van nekem egy Gastroback 42612 kávégépem. Csak egy filter van hozzá, a duplafalú két adagos. Szeretnék hozzá egy duplafalú egy adagosat vagy akár sima falú két adagosat is. Viszont nemtudom pontosan milyen átmérőjű filter kell hozzá. Neten látok ezt azt, le is tudom ezt mérni centivel, de nem vágom, hogy a megadott átmérők most a külső vagy belső átmérők-e, elég vakon van a dolog. Ebbe tudnátok segíteni melyik méret kell? 54mm-es?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10249) kmarci25 válasza wolfman (#10248) üzenetére


kmarci25
veterán

54-es. Ha az van odaírva, hogy "for Sage/Breville", akkor tuti jó. Amazonon találsz IMS kosarat, nem olcsó, de jó. AVX-en is találhatsz hozzávalót, Alin meg egy csomó noname-et.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10250) apholyon


apholyon
aktív tag

Hoppá, ide nem dobtam be, Lidül akció :)

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.