Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) mekker válasza Alusky (#10047) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem ha nincs illata egyáltalán, akkor íze sem lesz. Cold brew-nak bekészíteném, úgy nagyon gyorsan elfogy, mert azt 30-40 grammból is csinálhatod.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#10052) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Frei kávék. Nagyon haragszom magamra, hogy nem olvastam el az összetevőket. Csak az aromát érzem most vagy 3 hétig míg elfogy :( Az összes kávéja ilyen ennek a márkának? Valahol el kellett sírnom a bánatom. Köszönöm.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#10053) Alusky válasza wiggen123 (#10052) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Én szeretem az ízesített kávékat, :DD az Aldiban szoktam venni a 750 milis kávéjukból. A kókuszos az frankó, a mogyorós nagyon égett ízű, a dohányos meg inkább vaníliás.
Vennék a szemeseikből is, csak hát akkor darálót is kell szerezni, meg még nem izzítottam be a kávégépet se. Késes darálóm mondjuk van, bár az szar, de ebbe a topikba el kéne férnie.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#10054) RetepNyaraB válasza wiggen123 (#10052) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem mindegyik, pl a reptéren ittam múltkor valami nem ízesítettet - és a többi értékelhetetlen foshoz képest, amit árulnak Ferihegyen a Costa, Starfucks& baráti köre, meglepően jó volt.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10055) Polarstar válasza wiggen123 (#10052) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Teljesen hagyományos kávét is vannak és ha friss - megéri! -szerintem persze.-

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10056) Alusky válasza mekker (#10051) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Felbontottam, olyan 70%-os illata van. Érzem, hogy nem erős mint újonnan, de még bőven határozott. Simán mehet a gépbe.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#10057) mekker válasza wiggen123 (#10052) üzenetére


mekker
őstag

Vettem én is kettőt. A marcipán (macaron) határozottan szar, a narancsos-csokisat direkt ajánlásra vettem, és ez már élvezhető. Csak 2 személyes kotyogósban használjuk (feketén) - a többi eszközzel valahogy nem sikerült eltalálni, és gyomorsav íze lett mindkettő félének. Tejes italnak - a csomagolás tanulsága szerint - csak akkor jó, ha utánédesíted, különben semmilyen ízű lesz a hígítástól az aroma. Egy kollégám szokott régen Frei kapszulákat vásárolni (pl. málnásat), és azok rendben voltak. Szóval szerintem ezek nem szarok kivéve a marcipánost, csak érzékenyek az elkészítés módjára.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#10058) tKb.


tKb.
tag

Sziasztok!

Oscar vízlágyító párnát akkor is érdemes használni, ha desztilált vízzel (epsom, szódabikarbóna) készítjük a kávét?

Kiadta a Bambino Plus, hogy vízkőteleníteni kellene (elvileg 3 hónap után kellene cserélni a vízszürőt, de ez elmaradt). Kellene azt is cserélni vagy ha a párnát használjuk, akkor azt ki is lehet venni? Tényleg 8-12 hónapig 1 ilyen párna? Ezt csak beledobja az ember előtte este és aztán kiveszi?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#10059) sz.zs. válasza tKb. (#10058) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Kevert víz esetén teljesen felesleges.
az Oscar párna egyébként is egy nagy rakás kaki.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#10060) tKb. válasza sz.zs. (#10059) üzenetére


tKb.
tag

Köszönöm, akkor se szűrő se párna nem szükséges, hanem néha Puly Caff vízkőoldót átnyomatjuk rajta meg fejtiszítót és ennyi a karbantartás?

(#10061) RetepNyaraB válasza tKb. (#10060) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pully Caff az a zsíroldó, citromsav a vízkőre. Vagy tejsavas valami gyári. Utóbbi jóval drágább és kímélőbb a gép belsejével, bár ez igazán csak alumínium belsőre vonatkozik.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10062) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Aeropresshez vagy egyéb filteres kávéhoz való őrlőből van valami bestbuy mostanában?

(#10063) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Segíséget szeretnék kérni.
KV főzőgépet szertnék vennia az asszonynak karácsonyra.
Ezeket nézegettem:
DeLonghi EC 685 Dedica vagy AVX EM3202SW Hófehérke Kávégép
Árban megegyezik a kettő.
Mit javasoltok ?

(#10064) Süvi válasza Tocika (#10063) üzenetére


Süvi
őstag

Amikor a kávézást kezdtük én is gondolkoztam az AVX-es gépeken, kerestem róluk tesztet, leírást, de nem igazán van (átcímkézett kínai gépek?)
A Dedica EC 685 nagyon jó kis kezdő gép (ha esetleg van forrás, akkor az EC885 még jobb), Később érdemes hozzá egy örlőt is venni, amit tud eszpresszó finomságút, nagyon sokat ad a kávézás élményéhez, ha nem bolti döglött őrölt kávét tesztek bele)

[ Szerkesztve ]

(#10065) aradebil2 válasza Süvi (#10064) üzenetére


aradebil2
senior tag

Igen az AVX-ek kínai gépek saját branddel, elvileg az AVX által custom építettve. Jó lenne ha valahol lehetne róluk független tesztet nézni/olvasni. A Hófehérke a nevét és a színét leszámítva nem néz ki rossznak, de mivel most kezdik csak megkapni őket az első vásárlók ezért tapasztalat még nincs velük kapcsolatban.

(#10066) RetepNyaraB válasza Tocika (#10063) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A hófehér mintha pides lenne, meg opv beépített - és az nem mindegy. A delonghit csak állítani lehet három lépésben (asszem). De valóban dedicáról lehet tudni sok mindent, az új avx-ről semmit.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10067) Tocika


Tocika
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R :R :R
Akkor inkább maradok a Delonghi-nál

(#10068) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

Ajánlást / infót szeretnék kérni, mivel én nem vagyok jártas a kávézás művészetében (napi 2x kapszulás Tchibo Cafissimo...). Az irodában másfél millás automata van, érzem a különbséget, de őszintén: nekem bejön a kapszulás is.

Lényeg: édesanyámnak volt egy több, mint 30(!) éves Szarvasi gépe, ami feladta a szolgálatot. Vettünk neki hasonlót (ma kapható Szarvasi), de nagy csalódás, közel sincs már meg a régi minőség, minden baja is van (2-3 év után). Ő több kávét fogyaszt, szeretném meglepni valami normális géppel, de még egy Szarvasit biztosan nem veszek, ha meg beállítanék egy több százezres automatával, akkor leszedné a fejemet... Létezik a kettő között valami megoldás? Miket érdemes nézegetni / Ti mit használtok?

Előre is köszönöm!

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#10069) Dorian válasza apholyon (#10068) üzenetére


Dorian
félisten

Nehéz kérdés. Ha valaki idősebb és hosszú évtizedekig megszokott valamit, akkor a megszokás hatása lehet jóval erősebb, mint a magasabb minőség.
Anyámék is szarvasival főznek, megszokták ezt: A sok és híg, összegégetett löttyöt, jól megcukrozva.
Mutogathatom én nekik a frissen pörkölt közepesen sötét kávét frissen darálva presszógépből, h milyen telt ízű, meg cremás, csak a vállukat vonogatják.
Vettek egy drága Bosch automatát is, szerintük rosszabb, szerintem csak máshogy szar.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10070) dethroner válasza apholyon (#10068) üzenetére


dethroner
veterán

Vedd meg a drága automatát nekik és hazudd azt, hogy olcsó volt :DDD
Philips automatákra folyamatosan kapok kuponokat, pl Ep1224 most 100-ért vehető, ingyen szállítással. Kuponkód BLACK10

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10071) kmarci25 válasza dethroner (#10070) üzenetére


kmarci25
veterán

Szarvasi után nem fog ízleni, ha ugyanazt az ízt szereti és keresi. De más lehetőség tényleg nincs.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10072) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Munkahelyre vetten egy kúpos őrlőt az Aldiban. A kése nem tűnik vészesnek, viszont legfinomabbra állítva sem elegendően finom. Emiatt arra gondoltam, hogy egy kicsit moddolok rajta, mint mondjuk az otthoni Graef -en, alátétet rakva az alsó késre. Majdnem teljesen szét is tudtam szedni, de valamiért az alsó kés nem nagyon akar lejönni a helyéről, mintha valami még ott tartaná.

Valakinek van tapasztalata, hogy mi okozhatja ezt? Milyen "trükkel" oldhatták meg a gyártónál ezt? Mellékelek képet is. Köszi!

(#10073) apholyon válasza Dorian (#10069) üzenetére


apholyon
aktív tag

Magamnak nem venném meg az automatát, de egyébként nem rossz. Ismerősnél volt (nem emlékszem milyen márka), használtan vették, de sokáig jól működött egyébként. Ezek a "karos" kávéfőzők milyenek?

#10071 kmarci25 Ezzel úgy vagyok, hogy nem kellett elöltöltős mosógép sem a felültöltős után, aztán nem, hogy megszokta, de egyenesen imádja...

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#10074) vtechun válasza Tocika (#10067) üzenetére


vtechun
veterán

Facebookon írta az AVX, hogy számtalan előnye van a Hófehérkének a DéLonghival szemben

ezt írta: "Többen kérdezték, hogy miért vásárolják meg inkább ezt a gépet, mint egy Delonghi Dedica gépet. Egy kis összehasonlítás, hogy miben jobb az AVX Hófehérke. A Hófehérke gépben van PID hőmérséklet szabályzó-Dedica-ban nincs. Ennek értéke kb 20000 Ft. A Hófehérke kávégép gyárilag saválló karral és kosarakkal van szerelve-Dedica géphez ALU+Műanyag kart adnak. A kar+kosár értéke kb 10000 Ft. A Hófehérke gőzkarja is jóval komolyabb, mint a Dedica-é. Ez kb 5000 Ft felár. Ha mindent összeadunk, akkor jól látható, hogy kb 30-35000 Ft-tal magasabb értékűnek tekinthető a Dedica-hoz képest a tudása alapján."

én mindenképpen a Hófehérkét venném(és veszem is majd szerintem), nagyon sokat számít többek között a PID-elési lehetőség (vízhőfok).

(#10075) RetepNyaraB válasza vtechun (#10074) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Illetve az opv. Azt nem tudtam, hogy a dedica alu karral szerelt. Az nagyon gáz azért. Jah ezek együtt fehér oldalra billentenek erősen.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10076) vtechun válasza RetepNyaraB (#10075) üzenetére


vtechun
veterán

szerintem paraméterei alapján abszolút best buy most a piacon, várok még Black Friday-re, puhítom az asszonyt is, aztán szerintem a Gaggia Classic-ot lecserélem rá

(#10077) RetepNyaraB válasza vtechun (#10076) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azért a GC lehetőségeihez képest nem egy liga ám. Ha az olasz nincs modolva és nem is tervezed, az más.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10078) vtechun válasza RetepNyaraB (#10077) üzenetére


vtechun
veterán

ez egy szakadt Gaggia, kolléga adta kölcsön, nagyon nem vagyok vele megelégedve, moddoláshoz nem értek, meg nem is akarok egy ormótlan tákolmányt a konyhába

(#10079) Alusky válasza apholyon (#10068) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Ha van a közelben kávégép szerelő az általában szokott gépet is árulni, én is onnan vettem az öregeknek kétszer is, 50-60 ezerért lehet kapni 200 ezres gépeket felújítva, fél év garival. Jura, Saeco, Delonghi stb.

Ha csak egymagára főzött akkor meg fogja szokni. Nem kell sznob szintre emelni, teljesen jó egy alapgép, alap kávé amit ő is megvesz magának a boltban (úgyse venne mást utána se) meg beállítani alap szinten aztán jó lesz az.

Családosok szoktak nehezen átállni, mert a Szarvasit megborították kávéval aztán átfőztek rajta fél liter vizet, mindenkinek elég volt, a presszógépek erre nem igazán alkalmasak, csak több lépcsőben és totál más lesz az íze. Egy személy viszont a Szarvasin is kb. ugyanazt a kávé/víz arányt használja, csak a vízhőmérséklet meg a nyomás más.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#10080) apholyon válasza Alusky (#10079) üzenetére


apholyon
aktív tag

Itt a közelben sajnos semmi sincs. :N

Ezek a "karos" gépek milyenek, mivel tudnak többet egy Szarvasinál? Csak annyi, hogy + tejhabosítás? Például ez a "Hófehérke" elég tetszetős...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#10081) Dorian válasza apholyon (#10080) üzenetére


Dorian
félisten

Korábban már írtam. Ezekkel nem egy szétégetett keserű, híg löttyöt lehet csinálni, amit cukor meg tej nélkül meg se lehet inni, hanem sűrű, krémes, kismennyiségű kávét, aminek van önmagában is íze és nem kell hozzá cukor, h iható legyen.
Cserében nagyon nem árt viszonylag friss pörkölésű szemes kávét venni, és csak főzés előtt az adott adagot, tizedgrammos mérlegen ledarálni egy normális őrlővel. Sokan nem akarják ezt a "tökölést"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10082) RetepNyaraB válasza vtechun (#10078) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

yep, alapon nem nagyon adja. Illetve bele kell tanulni. Viszont az ormótlan tákolmány nagyon nem úgy van, bár ízlésekről nem lehet vitatkozni. A klasszik olasz ipari dizájn házi képviselője kifejezetten gyönyörű iparművészetileg. Sosem késő rájönni :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10083) ANDROID??? válasza RetepNyaraB (#10082) üzenetére


ANDROID???
addikt

:C

(#10084) Alusky válasza apholyon (#10080) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Mármint melyik kar, mert több is van. :DDD A Szarvasinak is van karja, vagy ő a másikfajta Szarvasit használja?

Ezek szivattyús presszógépek nagyobb nyomáson dolgoznak és alacsonyabb hőfokon, mivel nem a víz forráspontja és zárt térből kiszökési hajlama folyatja át a vizet a kávén, hanem a szivattyú nyomja át. Finomabbra darált kávéhoz is vannak tervezve, kevesebb víz van átfolyatva a kávén is, így egy krémes, sűrűbb kávét ad, tömörebb ízzel. Klasszikus értelemben ezt szokás felhígítani melegvízzel utána aki akarja, de ezeket is lehet használni Szarvasi féle kávézásra hogy átnyomat rajta annyi vizet ami kell épp, ha 1-2 emberről van szó, mert annyi kávé még belefér. Ki kell tapasztalni, hogy mikortól romlik az íze, mert ezek a szivattyús gépek a nagyobb nyomás miatt, ha túl sok vízzel van főzve mindent kimosnak a kávéból, azt is amit nem kéne már. Erre a Szarvasi kevésbé hajlamos, az viszont a túl meleg víz miatt ad másfajta ízt.
Igazából ez két teljesen külön kávékészítési módszer, valamennyi átfedéssel.

A kis kar az gőzt ad, tejbe kell rakni és felhabosítja, de vannak gépek amik forróvizet is adagolnak ki vele a teához vagy a kész kávéhoz hígítani pl. vagy előmelegíteni vele a poharat meg a gép többi részét.

Karos alatt a manuális gépeket is lehet érteni, de az megint egy más műfaj, az biztos nem fog kelleni anyukádnak. :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#10085) flash-


flash-
veterán

van valami iránymutató hogy dedica ec685 kávéfőzöhöz (espresso) melyik típusú kávé a legjobb?(ami kevesbe savas,stb)

kozepes,kozepesen sotet vagy sotet porkoles?
egyeb tipp?tehát hogy hogy válasszak hozza kavet

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10086) kmarci25 válasza flash- (#10085) üzenetére


kmarci25
veterán

Olyat keress, ami közepesen sötét vagy annál sötétebb pörkölés. Ízjegyeknél ne vagy kevés gyümölcs legyen. Brazil kávék jellemzően ilyenek. Amiben viszont tényleg 0 sav van, az a monsooned malabar, épp most van itthon az avx-től és eléggé jó, van vagy 2 centi crema, két hogy hamar eltűnik. Maga a kávé finom, 20g be, 30 g ki, 30 mp alatt.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10087) iatti válasza flash- (#10085) üzenetére


iatti
aktív tag

szegedről a malabar, vagy a dolce víta. de ez is jó, és árban is baráti. na meg ezeknél jelölik a dátumot. ez most a legfrissebb beérkezés. https://www.kavegourmet.hu/GORIZIANA-CAFFE-AROMA-PIU-szemes-kave-500g

(#10088) Janusz001


Janusz001
őstag

Üdv, lavazza vonalon van hasonló íz, mint a starbucks dark roast? Eléggé megszaladt az ára, kipróbáltunk eddig dallmayr, illy,segafredo szemeseket, de nem nagyon ízlettek. Most egy lavazza super crema vettünk, ez egész jó, csak van itt elég sokféle még, hátha jobban ismeritek őket.

(#10089) kmarci25


kmarci25
veterán

Eladom a kéziőrlőm, mert már van Sculptorom. :DD Én szeretem, jó kis őrlő, csak már felesleges.
Varia kézi.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10090) vtechun válasza RetepNyaraB (#10082) üzenetére


vtechun
veterán

arra céloztam, hogy, ha a gépet telerakom nem odaillő kapcsolókkal, meg egyéb kallantyúkkal, akkor már nem lesz olyan kinézete, mint alapon - így alapon meg eléggé buta, legalábbis ez a példány és nekem

(#10091) Sped válasza flash- (#10085) üzenetére


Sped
aktív tag

Közepes és sötét pörkölés, a már említett Malabaart főzöm most én is Dedicán, fantasztikusan finom. De a Pallyotz szicília vagy indiai is nagyon fincsi, meg az Impresso klasszik vonalon bármi. Nekem ezek a kedvenceim. Világos pörkölés ezzel a géppel nekem nem jön be.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#10092) Tocika válasza vtechun (#10074) üzenetére


Tocika
aktív tag

Ha én árulnám én is hasonló jókat írnék róla.....
Lehet még várok egy kicsit és megvárom a vásárlói tapasztalatok.
De amúgy nagyon szimpatikus a termék nem kizárt , hogy mégis ez lesz.

(#10093) RetepNyaraB válasza Tocika (#10092) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ebben a kategóriában csodák nem lesznek; kis termoblokkos cucc (vagy hasonló, bojlermentes, esetleg thermo jet felépítés), klasszikus vonal fogyasztására. Amit adnak hozzá pluszban a rabló, fogalmatlan és érdektelen nagy cégekhez képest, az pont elég lehet a sikerhez. Nagyon el kell cseszni, hogy rossz vásár legyen.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10094) .tnm


.tnm
addikt

Hátha tudtok segíteni. Vettem egy Lidl sajátmárkás (Ernesto) vízszűrő kancsót, elsősorban a kávégéphez, meg vízforralóhóz, illetve 3 db tartalék betétet a nyáron. Gondoltam időnként azért árulnak majd még betétet hozzá. Hát azóta se. Esetleg tudja valaki, hogy milyen betéttel kompatibilis ez a kancsó (amit lehet itthon is kapni).

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10095) Polarstar válasza .tnm (#10094) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Figyelj, erre van egy pofon egyszerű megoldás. A dobozára mi van írva? Ha még megvan.... Illetve a vevőszolgálat készséggel válaszol neked erre is - gyorsan.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10096) nyunyu válasza .tnm (#10094) üzenetére


nyunyu
félisten

Aqualogis Pure+ nem jó bele?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10097) .tnm válasza Polarstar (#10095) üzenetére


.tnm
addikt

Nincs meg a doboza (vagy nem találom, de ez általában azt jelenti, hogy kidobtam.)
A vízszűrő patronoké viszont megvan és azokra az van írva, hogy kompatibilis az ernesto vízszűrő kancsókkal, úgyhogy feltételezek egy körkörös referenciát miszerint a kancsó dobozára meg az lesz írva, hogy kompatibilis az ernesto vízszűrőkkel...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10098) .tnm válasza nyunyu (#10096) üzenetére


.tnm
addikt

Hát így kép alapján azt tippelném, hogy nem. De passz. Ilyen helyére kéne: Ennek az alján nincs olyan bevágás sajnos.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10099) apholyon


apholyon
aktív tag

KRUPS EA890110 Evidence - ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Gondolom nem high-end kategória, de jó lehet általános használatra, megér ennyit? MM-ban most 118k.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#10100) aradebil2 válasza apholyon (#10099) üzenetére


aradebil2
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.