Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7451) Somatom válasza fesii (#7450) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon sok ügyfelünk van, de így, három év után már ritka az újdonság. Meg, minden autóban ott a céges teló és egymás között bármennyit dumálhatunk. Órákig szoktunk diskurálni menet közben. Ha valakinek új is egy cím, más már biztosan volt ott és elmondja a tutit, hogy ne kelljen keresgélni a kaput, a mérleget, a bejelentkezést, stb., és így általában gyorsan mennek a rakodások. Ez a túrám már agyonismételt, tudom az összes alvóhelyet, közértet, stb. Így ez már tényleg "majommeló". Sztem nincs ebben semmi megerőltető, félgőzzel is megcsinálja az ember. Persze, vannak nagyon fos túrák is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7452) Somatom


Somatom
veterán

Éhesen beszabadultam egy francia közértbe. 80 Euró és alig vettem valamit. :W

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7453) Zolás válasza Somatom (#7452) üzenetére


Zolás
addikt

És mi lesz a menü? Csiga gilisztával?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7454) Somatom válasza Zolás (#7453) üzenetére


Somatom
veterán

Ma egy rizses, paella-szerű valami a vacsi. Azért fura, mert kagylós, rákos, kalamáris, de van benne két fél csirkecomb is. Holnap töltött kalamári lesz, burgundi mártásban. Vettem még 8 Boursin sajtot, két camembertet, egy tubus rendes Wasabit, meg sütiket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7455) kisninja


kisninja
őstag

Olvasgatom a fórumot és beköszöntem nektek, most rakom le a C-t (ez ingyenes) Aztán lehet egyből a D (talán ez is ingyenes) aztán az E-t hozzá. Aztán erősen filozóm, hogy szakmát váltok. (sofőrnek.... tudom nem leszek egyből jó sofőr meg kell tapasztalat, de valahogy be kell kerülni az angliai híradókba az elakadt kamionnal :D )

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#7456) Zolás válasza kisninja (#7455) üzenetére


Zolás
addikt

Magyar híradó már nem is jó? Csak egy híd kell, és már sztár is vagy.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7457) dlaj válasza Somatom (#7452) üzenetére


dlaj
őstag

Az lehetett a baj, hogy szomjas is voltál! 😂

(#7458) HoTaZo válasza Somatom (#7454) üzenetére


HoTaZo
őstag

Én is olyan paelákat ettem náluk, csak tengeri herkentyűk nélkül. :D
Holnap tessék visszamenni és Compté sajtot és la Rosette szalámit venni! Ha kedveled az erősebb sajtokat is akkor a Munstert is ajánlom.

(#7453) Zolás : Ha, a zúzát szereted, akkor a csigát is fogod. Petrezselymes, fokhagymás vajban sütik, mint a békacombot. Gilisztát ők sem esznek, de ezt te is tudod. ;)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7459) Dexar007 válasza kisninja (#7455) üzenetére


Dexar007
veterán

Ne fossa. 99%ban csak fogod a kormanyt,es unatkozol.

Give me your cum,bull!

(#7460) Somatom válasza HoTaZo (#7458) üzenetére


Somatom
veterán

Ettem már csigát, nagyon fínom volt. Tegnap láttam konzervben, de azt nem mertem bevállalni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7461) HoTaZo válasza Somatom (#7460) üzenetére


HoTaZo
őstag

A konzervcsiga macerás, neked kell összerakni, házat venni, forrázni, vajat összeállítani, tölteni. Mondjunk, ha nagy, olasz kagylótésztát kifőzöl s abba töltöd, akkor a kulináris élvezetekkel is játszol. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7462) kisninja válasza Zolás (#7456) üzenetére


kisninja
őstag

Már ma reggel is az voltam :D Eddig ketten vezettek előttem kérdeztem milyen volt városban, első alkalommal. Hát eddig senki nem válaszolt kitörő örömmel :DD több volt az izgulás padkázás. Én nem padkáztam de elsőként érdekes volt azért élveztem.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#7463) Somatom


Somatom
veterán

Kimerre unatkozik? Én Waldshut, svájci határ. Még egy hét a hatból. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7464) Freiherr válasza Somatom (#7463) üzenetére


Freiherr
őstag

Singen előtt a 81-en sörözgetek, meg 3 hét meló, szerdán lőttem ki otthonról.

XXX

(#7465) Zolás válasza Somatom (#7463) üzenetére


Zolás
addikt

Hazaestem hétvégére, de reggel megyek tovább.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7466) Somatom


Somatom
veterán

Bírom ezeket a svájciakat, nem cicóznak. Lenne még cirka öt fogás, hogy meg legyek rakva. 12:00 -kor kiszállt a manus a baggerből és közölte, hogy egy óra ebédszünet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7467) Zolás válasza Somatom (#7466) üzenetére


Zolás
addikt

Olaszoknál félig sem lennèl...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7468) Dexar007 válasza Somatom (#7466) üzenetére


Dexar007
veterán

Pedig allitolag a nyugatiak tudnak dógozni,ezert tartanak ott ahol. ;]

Give me your cum,bull!

(#7469) #27070592 válasza Somatom (#7466) üzenetére


#27070592
törölt tag

Egy óra ebédszünet az még elfogadható szerintem. A nyugati melós nagyon ragaszkodik ahhoz amit egyszer (jó régen) kiharcolt magának a munkaadójával szemben.
Egyszer bútort vittem egy Milano melletti kis koszfészekbe. Kézzel szedegették le a motyót, de 12:00kor ott is lesétáltak a platóról és közölték hogy három óra szieszta van..Akkor kurva ideges voltam, mert mindez pénteken történt és azon kívűl volt még egy lerakóm, Milano túloldalán, de utólag egyértelműen nekik adtam igazat. Ha három óra szieszta, akkor három óra szieszta. Pont.

Igazából nekünk magyaroknak kellene erről a szocreál sztahanovista idegbajról leszokni végre. Kevesebb ember halna meg nyugdíj előtt szívrohamban.

(#7470) Dexar007


Dexar007
veterán

Elneztem a topikot- :DDD

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#7471) Somatom válasza Dexar007 (#7470) üzenetére


Somatom
veterán

Régóta mondogatjuk már neked, de végre magadtól is rájöttél. :K

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7472) Zolás válasza Somatom (#7471) üzenetére


Zolás
addikt

Fura hogy magától beismerte...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7473) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!
Németbe a 311-es főút téli időben milyen szokott lenni? Bevállalható?

(#7474) Somatom válasza #77081088 (#7473) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyjából. Mi rendszeresen járunk rajta. Honnan, hova mennél?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7475) #77081088 válasza Somatom (#7474) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ulmtól Tuttlingenig.Tavaly októberben kezdtem ezt a melót,télen a 8-as pályán mentem Stuttgartig,onnan A81 Tuttlingenig. Az a rész nem volt problémás soha,a rendszeres dugók miatt menyek inkább a 311-es úton.
De azon meg akad néhol egész meredek szakasz,pl Rulfingen és Krauchenwies között.

(#7476) Somatom válasza #77081088 (#7475) üzenetére


Somatom
veterán

Én útálom az elejét. Csupa falu, meg körforgalom. Ezen szoktam menni: A8 -> A7 -> 10 -> 30 (Bieberachig) -> 312 -> 311. Tuttlingen felé járható szokott lenni. Waldshut -nak van egy levágás, ami viszont télen nagyon rizikós.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7477) #77081088 válasza Somatom (#7476) üzenetére


#77081088
törölt tag

Az a levágás merre is van? Melyik út? Csak hogy kerüljem :)

(#7478) Somatom válasza #77081088 (#7477) üzenetére


Somatom
veterán

Azt el fogod kerülni, mert a 311 -es továbbmegy Tuttlingen felé.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7479) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok! Valaki jar/jart kozuletek negykezben? Hetfon indulunk egyik baratommal olaszba, de meg negykezbe sosem vezettunk. Mire kell nagyon odafigyelni? Olvasgattam mar neten a dologrol, de hatha van amit nem irtak. :D

(#7480) fesii válasza thEndeR (#7479) üzenetére


fesii
aktív tag

Mind egy parkapcsolatban. :) Tolerancia. Én sokáig négykezeztem, úgy fogalmaznek ha megtaláltad a nagy ő-t akkor sztem nem olyan vészes dolog. Nem tudom egyszeri alkalom lesz-e vagy folyamatosan toljatok innentől kezdve ha egyedi eset akkor tokmindegy egy alkalomnal nem lehet nagy probléma egyedül az osszeszokatlansag.

(#7481) Freiherr válasza thEndeR (#7479) üzenetére


Freiherr
őstag

Arra kell figyelni, hogy te és a társad is állandóan pihenjetek, ja meg a kártyacserére.

XXX

(#7482) HoTaZo válasza fesii (#7480) üzenetére


HoTaZo
őstag

Velem előfordult, hogy egy hét végére annyira "összeszoktunk", hogy csak az volt a kérdéses, hogy melyikünk veszi elő hamarabb a kést.
Furamód a társával (engem tettek be helyettesítőnek) tök jól kijöttünk. Egy harmadikkal szinte barátok lettünk egy hét alatt. Vele csak azért vettük volna elő a kést, hogy vértestvériséget kössünk.

thEndeR : Azért az 561-est olvassátok át, a rátok vonatkozó részt főleg. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7483) #77081088 válasza Somatom (#7478) üzenetére


#77081088
törölt tag

Gugli térképen keresem azt a telepüpést,de nem értem… Baden környékén van Waldshut,odáig nem megyek.

(#7484) Somatom válasza #77081088 (#7483) üzenetére


Somatom
veterán

Ne keresgéld, nem fogsz rátévedni, ha Tuttlingent ütöd be célnak! A lényeg az, hogy garancia nincs rá, mert a 311 -en vannak benne necces kanyarok, meg emelkedők, de egy forgalmas út, biztos, hogy takarítják. Figyelni kell a rádiót, időjárásjelentést. Vannak alternatívák. Pl. a 30 -ason lemenni Ravensburgig és onnan a Bodeni tó északi partján. Vagy, az A96 -on Lindauig. Nézd meg Térképben, hogy azok mennyire férnek bele neked (illetve, az irányítódnak).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7485) Zolás válasza Somatom (#7484) üzenetére


Zolás
addikt

Én a Bodeni tó felé szoktam menni. Jó az amit írsz, csak nem biztos hogy 4.5 óra alatt végigérsz rajta, megállni meg nem nagyon tudsz sehol. Így meg beleesik egy 30km autópálya egy wc-s parkolóval, és egy benzinkúttal. Meg rengeteg traffipax, mert nehogymár ne :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7486) thEndeR válasza fesii (#7480) üzenetére


thEndeR
tag

Folyamatosan igy fogunk menni, viszont csak 2 napot leszunk osszezarva, hetfo reggel elindulunk olaszba ott kedd reggel pakolas es utana egybol haza, hetente egy ilyen kanyarunk van neha neha ketto ugyhogy nem hetekig fogjuk egymast boldogitani. :DDD

Hotazo: Koszi, elolvasom mindenfelekeppen.

(#7487) Somatom válasza Zolás (#7485) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint melyik útvonalon nincs parkolóhely?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7488) Zolás válasza Somatom (#7487) üzenetére


Zolás
addikt

Amelyiket te írtad.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7489) Somatom válasza Zolás (#7488) üzenetére


Somatom
veterán

Több útvonalat is írtam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7490) #77081088 válasza Zolás (#7488) üzenetére


#77081088
törölt tag

A 311-es úton Ulmtól Tuttlingenig (110km) 5-6 pihenő van legalább.

(#7491) Somatom válasza #77081088 (#7490) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a 30 -ason megy, az +12Km, viszont gyorsabb. Ott is vannak pihenők. Biberach és Riedlingen között, a 312 -esen még estefelé is símán vannak parkolóhelyek, mert kevesen járnak arra. Utána a 311 -es már zsufi szokott lenni este, viszont több "dugi" parkolási lehetőség is van az út melletti, kis ipari zónákban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7492) #77081088 válasza Somatom (#7491) üzenetére


#77081088
törölt tag

Igen,ezt nevezik helyismeretnek is pl :) És ezek a "dugi parkolóhelyek" ingyenesen használhatóak? :)

(#7493) Somatom válasza #77081088 (#7492) üzenetére


Somatom
veterán

Persze. Példaképpen egyet kinéztem a navimból:
48.05475, 9.35583
Itt már többször aludtam. Mengennél, az első körforgóban kell lemenni az ipari zóna/reptér felé. De, sok hasonló hely van a 311 -esen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7494) metaksza


metaksza
tag

A soforallas.com-nál is lesz Black Friday, illetve már van. -30% a prémium hirdetés feladásából, nem tudom, vannak-e itt cégvezetők :D

(#7495) #27070592 válasza metaksza (#7494) üzenetére


#27070592
törölt tag

Fuvaros cégvezető nem sok lehet egy geek fórumon. ;)

Mi lenne ha a cégek 30 százalékkal több pénzzel jelentenék be a sofőröket?
Jó pénz a kézbe kapott 600k, de ha rakodás közben eltöröd a lábad, az 2-3 hónap szívás is lehet filléres táppénzen.
Ha valaki a nyugdíjra is gondol, akkor pláne.

(#7496) Somatom válasza #27070592 (#7495) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor emelniük kéne a fuvardíjakat, amitől nem kapnának megrendelést. Kiderülne, hogy a nyugati cégek bizony nemzeten belül tartják a jól fizető fuvarokat és csak az olcsó, vagy fos melókat adják át a keleteurópai cégeknek. Ha az autó, az alkatrész, az üzemanyag és az útdíj is ugyanannyi, akkor vajon mitől tud egy keleteurópai cég olcsóbban fuvarozni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7497) Freiherr válasza #27070592 (#7495) üzenetére


Freiherr
őstag

100-at akartál mondani szerintem, és még az is karcsú lenne.

XXX

(#7498) Dexar007 válasza Somatom (#7496) üzenetére


Dexar007
veterán

csak az olcsó, vagy fos melókat adják át a keleteurópai cégeknek"

Pontositva: a fos melokat a keleti sofor kapja,ha nyugaton szeretne dolgozni. ;]

A keleti lehet szar fizuert dolgozik,de cserebe kapja az 1-2-3 ezer km-es fuvarokat,mig a nyugati napi 5x rakodik..es mar sokkal inkabb raktaros-targoncas,mint kamionos.

Give me your cum,bull!

(#7499) Somatom válasza Dexar007 (#7498) üzenetére


Somatom
veterán

Látom, nem érted. Nehéz lesz a te szinteden elmagyarázni, de megpróbálom. A kelet és a nyugateurópai vállalkozásokban az a közös, hogy a bevételből finanszírozzák a működési költségeiket és ami utána megmarad, az a nyereség. Nem az a lényeg, hogy hány Km jut egy rakodásra, hanem az, hogy mennyi bevétel jut egy Km -re. Az EU hiába papol az áruk és szolgáltatások szabad áramlásáról, attól még egy német megrendelő, akkor is német fuvarozónak adja a megbízást, ha lenne olyan keleteurópai, amelyik olcsóbban elvinné. Ebből a különbözetből járnak jobban a nyugati fuvarozók. Keleti azt kapja, ami keletre megy, vagy, ami a nyugatinak már nem éri meg.
Ami engem illet, már kifejtettem, hogy nem lehet az én díjazásomat egy német sofőréhez hasonlítani, mert nem élek ott. De, ugyanannyi idő alatt, még így is többet keresek, mint egy keleti cégnél dolgozó sofőr, miközben a rezsim ugyanannyi, mint az övé. Mindezt úgy, hogy a valós alapfizetésemmel vagyok bejelentve és német TB -m van. Kollégámnak nemrég volt egy műtéte és inkább kint csináltatta meg, mert egy kicsit más volt az ellátás színvonala.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7500) Dexar007 válasza Somatom (#7499) üzenetére


Dexar007
veterán

Mint mikor a taxis magyarazza a vilag dolgait a nyoc altalanosaval. ;]

Valtoztatna barmit is ha ott elnel? Ketlem. Amint megszolalsz rogton levagjak,hogy nem bennszulott vagy,es azonnal mas kalapba kerulsz.Persze papiron ezt nem lehet,meg az eselyegyenlosegi ombucman is segiteni fog ha hatranyos megkulonboztetes er.Janem..Mert a keleti munkavallalo csak arra kell,hogy felnyaljak a padlot. Ez az igazsag. :U Ennek a legjobb peldaja Svajc. A nemetek meg legalabb probalnak a latszatra adni.

Give me your cum,bull!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.