Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) Freiherr válasza Somatom (#7700) üzenetére


Freiherr
őstag

Ez így van, francnak sem hiányzik. A múltkor dobtam ki egy csomó térképet, de egy 15 fontos London térképet megtartottam, hajtogatós, kb. 5cm vastag.

XXX

(#7702) HoTaZo válasza Somatom (#7700) üzenetére


HoTaZo
őstag

& Freiherr

Úgy bizony!
Egyik főnököm mondott olyat, hogy legszívesebben kivenné a GPS-eket az autókból, papír alapút adna.
Mondtam neki, hogy ¼ évente meg újat is adhatna akkor már, mert ezekhez (elméletileg) annyi időnként jön friss térkép, XXI. Századot írunk.
Nem tetszett neki...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7703) Somatom válasza HoTaZo (#7702) üzenetére


Somatom
veterán

Én meg a mobiltelefont, a nyomkövetőt, aztán majd én jelentkezek, ha akarok. Visszamehetünk az időben, de akkor a fuvarteljesítési időket is annak megfelelően számoljuk!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7704) HoTaZo válasza Somatom (#7703) üzenetére


HoTaZo
őstag

Pontosan! :K

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7705) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Egy kollégám sikeresen kizárta magát a kabinból. Kulcs, telefon, minden bent. Komoly feszegetések árán tudott rányomni egy pálcával a jobb oldali ajtó blokkolóra.
Még szerencse, hogy a telephelyen történt (néhányunknak ez volt az utolsó nap az évben), volt segítség, de a hideg igencsak betett nekik.
Állítólag, elől az elektromos dobozban van rá megoldás, hogy kiblokkolja az ajtót.
Nem tudjátok véletlenül, hogy miként lehet? Volvo fh.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7706) Zolás válasza HoTaZo (#7705) üzenetére


Zolás
addikt

Euro5 volt aminél működött, az új zárja az elejét is. A trükköt magát nem ismerem, de ha új van akkor felejtsd el, nem tudod kinyitni az elejét sem.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7707) HoTaZo válasza Zolás (#7706) üzenetére


HoTaZo
őstag

Még a régi.
Mondjuk, logikus hogy nem engednek ilyen ponthoz olyan könnyen.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7708) Zolás válasza HoTaZo (#7707) üzenetére


Zolás
addikt

Igazából le lehet bontani az egész elejét, ha felnyitod. Ezért lett zárható. Meg a trükk miatt is. Szétrabolják a kamiont.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7709) KAMELOT


KAMELOT
titán

Szombat éjjel megérkeztem a telephelyre majd reggel 10-kor leraktak. Utána a kollégámmal ketten jöttünk haza a kamionnal pót nélkül! Hála istennek bécs és környékén már nyoma sem volt a dugónak. Este 11-kor a szlovák telephelyen voltunk, így sikeresen hazaértem éjjel 1-kor a házikómba! Legközelebb január 4-én indulok!
Mindenkinek Kellemes Ünnepeket Kívánok!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7710) HoTaZo válasza KAMELOT (#7709) üzenetére


HoTaZo
őstag

Kellemes Ünnepeket Neked is!

Én már szerda este óta élvezem az itthonlét örömeit. Napi alvásmennyiségem drasztikusan megnövekedett. Mintha a tartalék aksik tartalékait is tölteném. Jól esik. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7711) KAMELOT válasza HoTaZo (#7710) üzenetére


KAMELOT
titán

Hehe....Én alszok jó sokat a kabinban. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7712) KAMELOT válasza KAMELOT (#7711) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt egy jó dok film! 7:10-nél legalább elmondja az igazságot és ezt kéne mindenhova felírni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7713) Freiherr válasza KAMELOT (#7712) üzenetére


Freiherr
őstag

Hol?

XXX

(#7714) KAMELOT válasza Freiherr (#7713) üzenetére


KAMELOT
titán

Bocs a link lemaradt! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7715) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
Mindenki épségben hazaért?
Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek! 🎄🍾

Üdv: Mcrazy

(#7716) Somatom válasza Mcrazy (#7715) üzenetére


Somatom
veterán

Ja. Holnapután indulok vissza. :O

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7717) Zolás válasza Somatom (#7716) üzenetére


Zolás
addikt

Másodikán indulok ki, de már előre tele a t@k@m vele. Alig tudtam hazajönni szombaton, ki kellett kerülni a fél országot Szlovákia felé.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7718) #77081088 válasza Zolás (#7717) üzenetére


#77081088
törölt tag

Én is belefutottam péntek éjszaka-szombat hajnalba hazafelé. Hihetetlen mekkora forgalom volt. Szilveszter után meg ugyan ez vissza felé gondolom. Még jó,hogy csak a 2. héten kezdek..

(#7719) KAMELOT válasza Zolás (#7717) üzenetére


KAMELOT
titán

Szombat délután indultam. Keresztül mentem egész osztrákot meg németet München felé. Normális forgalom volt a pályán! Mi a gond, hogy nincs kedved visszamenni?!?

(#7716) Somatom: Te már 27-én mész vissza? Az jó nagy xar! Szilveszterkor meg jösz megint haza?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7720) Somatom válasza KAMELOT (#7719) üzenetére


Somatom
veterán

Nem. Én 2/2 -ben vagyok és szerdánként váltunk. Tehát, 26. -án reggel indulok, este már a kamionban alszok és 27. -én reggel kezdem a gályát. Két hét múlva szerdán, azaz jan 9. -én végzek és csütörtökön jövök haza.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7721) KAMELOT válasza Somatom (#7720) üzenetére


KAMELOT
titán

A szilvesztert kint töltöd a kamionban?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7722) Somatom válasza KAMELOT (#7721) üzenetére


Somatom
veterán

Kint töltöm, de nem tudom, hogy a kamionban-e. Tavaly a cégtől hárman szilvesztereztünk Wörth -ben, a videódban levő Merci gyár parkolójában. Tavalyelőtt meg Nürnberg -ben voltam, az ottani haverjaimmal. Lehet, hogy idén bevisznek a telephelyre, de arra is jó esélyem van, hogy páran Schedleresek a solnhofeni cementgyárban leszünk, mert jópár pótnyi tüzelőanyagot kell felhalmoznunk. Az jó hely. Fedett grillező, kultúrált zuhanyzó és egy nagy, fűtött étkező. Szvsz. elleszünk. Persze, valamelyik svájci határra is van esélyem. Na, az szívás lenne.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7723) KAMELOT válasza Somatom (#7722) üzenetére


KAMELOT
titán

Mondjuk én a szilvesztert mindig itthon töltöm család + barátok! Úgyis a kamionok most állnak 4-ig. Ottani osztrák kamionok viszont mennek mert kell a kenyér a népnek! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7724) Zolás válasza KAMELOT (#7719) üzenetére


Zolás
addikt

Örültem volna ha nem rögtön másodikán indulok. 4 hónapja húzom csak a második hétvégékkel otthon, kicsit több idő jó lett volna. Főleg hogy szóltam, hogy pihenjünk kicsit.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7725) KAMELOT válasza Zolás (#7724) üzenetére


KAMELOT
titán

Az lóxar! Én 3+1 vagyok mindig pénteken szállok be!
Pénz mennyi 4 hétre?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7726) Somatom válasza KAMELOT (#7723) üzenetére


Somatom
veterán

Engem nem zavar, hogy kint vagyok. Karácsony van, tehát ünnepelni kell. Szilveszter van, ezért bulizni kell. Ez nekem nem gyere be. A spontanitást jobban szeretem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7727) KAMELOT válasza Somatom (#7726) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen ezt már tudjuk. :)

(#7728) Zolás: Sajnos az kevés, de nem tudsz mit csinálni. Azért jó a 3+1 mert az 1 hét alatt ki tudod magadat pihenni és el tudsz mindent intézni. Hétvégén amit otthon vagy 2 nap az olyan mint a semmi. Azért illendő lenne az a pár nap pihenő minden hónapban. Én nem tudnék így menni.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7728) Zolás válasza KAMELOT (#7725) üzenetére


Zolás
addikt

Napidíj van, januártól 21800 Ft. Inkább dolgoznék én is 3 hét 1 hét felosztásban, de olyan nincs nálunk.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7729) Somatom válasza Zolás (#7728) üzenetére


Somatom
veterán

Az még 70 Erzsi sincs. Enyhén szólva nem vagy túlfizetve.

Néztem ezeket a tüntetéseket. Rabszolgatörvénynek hívják, mert akár 12 órát is gályáztathatják az embert. Mi meg örülünk, ha 13 -mal le tudjuk zárni a napot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7730) KAMELOT válasza Somatom (#7729) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ja nincs túlfizetve....kevés az!
Ahol most vagyok ott idáig a 2x volt 9 óra feletti vezetésem. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7731) Zolás válasza Somatom (#7729) üzenetére


Zolás
addikt

Minden autóban töltött napra jár. Hétvége is. Legyél az autóban és megkapod. Egy teljes hét 153 pénz.
Hogy nehogy jól érezzem magam, ha másodikán reggel nyolckor ülök be, akkor reggel nyolctól számolja a napidíjat. Tehát felosztja a napidíjat órára, és úgy kapom aznapra a törtnapidíajamat.

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7732) KAMELOT válasza Zolás (#7731) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak viszont az már nem napidíjas fizetés. Tehát vagy napidíjban fizet vagy óradíjban. Szóval ez egy kicseszés.
Én pénteken kezdek. 10-kor bemegyek a telephelyre, majd onnét 11-kor kisbusz visz bécsbe a kamionhoz. bepakolok majd irány Asten vagy Wels, ahol este 7-8 fele megraknak, majd indulok tovább a svájci határhoz a fő telephelyre, ahol reggel 4-kor leszednek majd pihengélek hétfő reggel 7-ig. :)
A be- és kiszálláskori nap egész napnak van véve!!! Ezt így kéne a te főnöködnek is számolni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7733) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Hol tudok utána nézni,mi a megfelelő,megérdemelt bérezés?
Én ugye nem kamionnal járok. Az érdekel,ha pl egy 3.5t alatti dobozos autóval megteszek 500km-t,ebben 3-4 budapesti cím van,többi pálya. Ez szerintetek magyar pénzbe mit ér meg?

(#7734) KAMELOT válasza #77081088 (#7733) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt tudom, hogy aki nemzetközibe jár az 6-7 cent /km, de itt sajnos 20 000km környékét járnak. Éppen számolom ha te napi 500km mész és 20 munkanapod van akkor is a 10 000km megvan. 700euro környékén kell lenni a bérezésnek.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7735) #77081088 válasza KAMELOT (#7734) üzenetére


#77081088
törölt tag

Azt elfelejtettem írni,hogy ez alkalmanként van.
Egyébként az összeg bruttó vagy nettó,amit mondasz.
Ha nettó,akkor még a felét sem kapom... illetve a felét megkapom,bocs. "magyarország,szeretlek!"

[ Szerkesztve ]

(#7736) KAMELOT válasza #77081088 (#7735) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez az a pénz amit kézre kapsz! Ha alkalmanként akkor azt a munkáltatónál kell megkérdezni, de szerintem akkor is ennyi! Mindegy hogy napokat vagy hetet mész!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7737) zsolt19900


zsolt19900
őstag

baranyai régióba sincsenek nagyon túlfizetve a ce-sek, de úgy ahogy nézelődtem ill. tudom hasonlítani a nemzetközi wabis bérhez, úgy azt mondom, hogy ha az a preferencia, hogy minden délután másnap reggelig itthon vagyok az-az itthon alszom stb. úgy ahogy rendben vannak a bérek

ez itt kb 200-250e nettót jelent /hó

de vannak azért igazán vicces ajánlatok is.... okés, hogy "csak" C kategória kell hozzá -mivel egy kisebb hűtős autó- de cirka 180e nettóért elvárnák, hogy göngyölegezz, pénzt szedj be és árút is terítsél napi 8-10boltba

ilyenkor szokott a családi kupaktanács nagyot nézni és csak annyit kérdezni: ezt a bért komolyan gondolja? és a válasza az, hogy igen

szóval itt ez a szitu.... ha nagyon-nagyon jó helyet kifogsz itt Pécs ill. környékén, akkor akár napi bejáróssal meglehet a 300nettó

Amire én "várok" az-az, hogy meglegyen az évem és megpróbálhassam letenni a megfelelő adr-eket és a Moltranshoz bejutni.... azt mondják nyugis és jó helyeik vannak és a fizetés sem rossz.... no majd meglátjuk :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#7738) #77081088 válasza KAMELOT (#7736) üzenetére


#77081088
törölt tag

Azért nem a munka adót kérdezem,mert alul fizet. Nyilván nem a megadható összeget fogja mondani,hanem amit ő adni akar. De nem vagyok tisztában hogy miként számolják a fizetést.

(#7739) KAMELOT válasza zsolt19900 (#7737) üzenetére


KAMELOT
titán

Pont ez az. Nehéz olyan helyet találni, hogy megfelelő legyen a munkás számára és még jól is fizessen. Szerencse is kell hozzá na meg az, hogy kérdezősködj. Én sokat jártma helyekre és mindig kérdeztem a béreket a feltételeket. Mehettem volna bécse is hűtőzni minden hétvég otthon. Csak osztrákot kell járni. 1800eu fix és nem kell hajtani mert zöldségeket hordasz a telepőhelyről szét nagyraktárakba. rakodni sem kell csak ajtót nyitni. :) Utazni nem szeretek munkába, így ez ki lett lőve. Jobban szeretek 3+1 vagy 2+2 járni!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7740) Somatom válasza #77081088 (#7738) üzenetére


Somatom
veterán

Az sem mindegy, hogy a fizetés van alkalomra bontva, vagy maga a meló alkalmi. Az utóbbit alaposan át kell gondolni és 6B -s ceruzával írni a fizetési igényt. Ilyen csapdában már voltam. Otthonról átsétálhattam a telephelyre, a meló is kényelmes volt, normális ügyfelek és főnök, és a lóvé is jó volt alkalmanként. Szerettem csinálni, csak pont annyi alkalom volt, hogy egyik napról a másikra volt elég a lóvé. Annyiból nem tudtam volna előrébb lépni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7741) KAMELOT válasza Somatom (#7740) üzenetére


KAMELOT
titán

Alkalmi melóból aligha lehet előre jutni és főleg spórolni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7742) #77081088 válasza Somatom (#7740) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ez alkalmi munka,a fő állásom mellett csinálom,ha adódik. De már kezd a hócipőm tele lenni a lehúzással,kihasználással. Mondjuk a fenti számolgatásból a fő állásom is bőven alul van fizetve.

(#7743) KAMELOT válasza #77081088 (#7742) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi a fő állásod?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7744) Somatom válasza KAMELOT (#7743) üzenetére


Somatom
veterán

Sofőr egy temetőben. De, nem tud megélni a kilóméterdíjból. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7745) KAMELOT válasza Somatom (#7744) üzenetére


KAMELOT
titán

:DDD :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7746) #77081088 válasza Somatom (#7744) üzenetére


#77081088
törölt tag

Örülök,ha ennyire vicces,és gúnyt is lehet űzni a másik szerencsétlenségéből...
Vagyis nem örülök.

[ Szerkesztve ]

(#7747) Somatom válasza #77081088 (#7746) üzenetére


Somatom
veterán

Nemááá, ember!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7748) #77081088 válasza Somatom (#7747) üzenetére


#77081088
törölt tag

Én is mondhatnám ezt. Nem mindig van helye az ilyen poénoknak. Komolyan bajba vagyok,családostul. Ezt meg kihasználja a munkaadóm. És úgy van vele,hogy akkor elvállalom még kevesebbért is.
Ne vonj le semmilyen következtetést,mert nem ismered a részleteket,mi miért történt.

Na de ez az én problémám!

(#7749) KAMELOT válasza #77081088 (#7748) üzenetére


KAMELOT
titán

Most komolyan ott dolgozol? Miért nem keresel valami jobb helyet? Mennyit adnak ott?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7750) #77081088 válasza KAMELOT (#7749) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ha elmesélném az utolsó 2 évben történteket,lehet el sem hinnéd. Próbálok felállni ,ha sikerül lépek. Mondhatjátok,hogy önsajnálkozó vagyok.Bárcsak annyi lenne..
Ez már nagyon ne ide tartozik.

Az eredeti kérdésem ugye nem is erre vonatkozott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.