Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) Zolás


Zolás
addikt

Kamerán gondolkozom, egyre több a hülye, már kamionnal is le akarnak tolni az útról. Valaki használ ilyet?
Illetve láttam szupersztár Lacika egyik videóját, tudja valaki hogy milyen van neki? Ez a háta mögül veszi fel az egészet tetszik.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6202) zsolt19900 válasza Zolás (#6201) üzenetére


zsolt19900
őstag

Lacinak nem a fed kamera felvétele van feltoltve, nem azt látod, mivel az ahhoz igen drága lenne :-)

ha jól tudom, neki külön ott fityeg elől a menetrögzítő is

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6203) Zolás válasza zsolt19900 (#6202) üzenetére


Zolás
addikt

Pedig már beleéltem magam...
És melyik a jó kamera?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6204) zsid válasza Zolás (#6203) üzenetére


zsid
senior tag

Nekem TrueCam A7s volt, igaz nem a legolcsóbb de elég jó képe van. Egy balesetnél sajnos szükség is volt a felvételre.

<tRucKdriFteR>

(#6205) Somatom


Somatom
veterán

Én a pótra is tennék egy tolatókamerát. Csak azt nem tudom, hogy létezik-e ilyen. Mert valami egyszerű rögzítésű, kültéri kéne, ami este is lát és vezetékmentesen képes átvinni a képet egy 15m -re levő, Androidos kütyüre. Arra gondolok, hogy ha létezik FPV modell helikopter, akkor ez is megoldható.

Más. Tudja vki, hogy hol lehet kapni papír WC ülőkét?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6206) HoTaZo válasza Somatom (#6205) üzenetére


HoTaZo
őstag

Létezik, mert a mi tápszállító szerelvényeinken volt. De, azok gyárilag voltak felszerelve és a kabinban külön monitor volt nekik.

Más: DM, Rossmann, Orvosi segédeszköz ellátó, talán Decathlon még.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6207) Somatom válasza HoTaZo (#6206) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Nálunk nincs ilyen céges extra, úgyhogy vmi utólagos, egyéni (értsd: ecccerűen fel/ le szerelhető) megoldás kéne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6208) zsolt19900 válasza Somatom (#6207) üzenetére


zsolt19900
őstag

ahogy nézelődtem alin stb. autóba természetesen van, bluetootottyos kütyü: hátra felteszed, felszereled valahova, adsz neki 12voltot (gondolom tehernél 24es kellene) és akkor elől van a vevője, annak is adsz áramot ill. egy kijelzőt amin megjelennek a dolgok

sajnos nem csak az adatátvitellel lenne probléma szerinte, hanem a koszolódás ill. a kép minősége is hagyna kívánnivalót maga után

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6209) HoTaZo válasza Somatom (#6207) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ezeket a kamerákat a tartály gyártó (holland) szereli, mert tudják, hogy olyan helyekre is kell állni, ahova jobb, ha van.

Most hírtelen, ilyeneket találtam:
1
2

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6210) Somatom válasza zsolt19900 (#6208) üzenetére


Somatom
veterán

A BT nem jó. Karcsú az átviteli képessége egy video jelhez, és 8m fölött már dobja a jelet. Mindenképpen vmi Wifi megoldás kéne.

HoTaZo:
Ez egyrészt kábeles, ami pótcserénél gáz. Másrészt 100 ropiért inkább kétszer kiszállok tolatásonként.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6211) zsid válasza zsolt19900 (#6208) üzenetére


zsid
senior tag

Nálunk minden kocsin van tolatókamera ( igaz itt most csak teherautók vannak), meglepően kevés gond van a koszolódással és a minőség is . Ha nincs extrém rossz idő, akkor heti egyszer elég megtörölni a kamerát.

<tRucKdriFteR>

(#6212) HoTaZo válasza Somatom (#6210) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen, az ár az fogott vissza engem is, hogy kiegészítsem egy igény szerint helyezhetővel, amivel a tartály nyílásokat tudtam volna pontosan belőni. Így maradt a vonalazgatás.
Van ott azért valami antennás is, de annak is ára van.
Ha, a főnök nem hajlandó ilyenre áldozni, akkor marad a ki-beszállás és a sérülések.
A pótcseréknél csak egy plussz kábelt kellett csatlakoztatni, de neked végig kéne vinned a vezetékeket, vagy a kamerát úgy rögzíteni, hogy másnak se tetsszen meg, könnyű préda gyanánt.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6213) Somatom válasza HoTaZo (#6212) üzenetére


Somatom
veterán

Jól látod, a mobilitás megtartása a fő probléma. Meg, fölösleges pénzkidobás a kijelző, amikor minden autónkban van 10" -os, szolgálati Tablet. Az átvitel talán nem is lenne olyan nagy probléma egy router -rel.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6214) HoTaZo válasza Somatom (#6213) üzenetére


HoTaZo
őstag

Viszont figyelembe kell venned a gép árnyékolását is. Te se tudod akárhova rögzíteni a kamerát. Az ideális hely fent, középen, de te is nyitogatod a tetőt. Átviszi-e a jelet (akár wi-fit is) az egész szerelvényen? Nem "hagy-e cserben" az átvitel egy pont érzékeny helyen?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6215) Somatom válasza HoTaZo (#6214) üzenetére


Somatom
veterán

Arra gondoltam, hogy a routert (egy vízhatlan dobozban), vagy csak az antennáját kiraknám a tetőspoilerhez. Onnan tuti hátra látna és a fülkébe is. A kamera pedig mehetne hátul a portál felső kereszttartójára. Onnan jól látna és védett helyen lenne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6216) HoTaZo válasza Somatom (#6215) üzenetére


HoTaZo
őstag

Jó az ötlet! Most, hogy látom, a kereszttartótok fix, vagy kifordítható, gondolom létrával is el vagytok látva. De a rögzítést is meg tudod oldani különösebb átalakítás nélkül?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6217) Somatom válasza HoTaZo (#6216) üzenetére


Somatom
veterán

Persze. Egyébként létra sem kell hozzá. Tudom, hogy furán hangzik, de nekünk tök normál, hogy mászkálunk a pót tetején. Az elején, felül van egy kiállás. Ha fentről raknak, akkor oda mászunk fel, és onnan tekerjük ki/be a tetőponyvát. Holnap kb. ötször fogok felmászni a pót tetejére. Egyszerűen hátra sétálnék és felraknám a kamerát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6218) HoTaZo válasza Somatom (#6217) üzenetére


HoTaZo
őstag

A táposon, mi is rengeteget, de ott van "járólap". Azért, ha lesz megoldásod, akkor érdekelne a rögzítés, ami bírja a menetszelet, gallyakat és könnyen oldható, rögzíthető.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6219) Somatom válasza HoTaZo (#6218) üzenetére


Somatom
veterán

Ahhoz előbb megfelelő kamerát kéne találni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6220) HoTaZo válasza Somatom (#6219) üzenetére


HoTaZo
őstag

Pl. ilyen?
Ehez már csak a vízhatlan rögzíthető dobozkák kellenek.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6221) Somatom válasza HoTaZo (#6220) üzenetére


Somatom
veterán

Passz. Lehet. Utána kell nézni a lehetőségeknek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6222) Somatom


Somatom
veterán

Rám jár a rúd. Csak a következő parkolóig akartam eljutni, aztán pihi. De, nem így lett. :W

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6223) Mcrazy válasza Somatom (#6222) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ez nem szép látvány. Gondlom megszórtad a környéket gumi darabokkal. Sárvédőt nem szaggatta meg?
Ja, de. Nem csak begyűrte, meg is hajlította a tartóját.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6224) Somatom válasza Mcrazy (#6223) üzenetére


Somatom
veterán

Csak egy kicsit megigazította. De, azt nem tudom, hogy rendőri segítség nélkül hogyan fogják ezt a kereket kicserélni. Balra 20 cm -re a leállósáv záróvonala, jobbra 20 cm -re a szalagkorlát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6225) dlaj válasza Somatom (#6224) üzenetére


dlaj
őstag

Pár órája előzött meg egy olasz, akinek az előzés után lett hasonló defektje a pót bal középső kerekén. Már attól is kivert a víz, hogy ilyent láttam magam előtt 70 méterrel. :(
Mindenkinek boldog defektmentes évet kívánok! :)

(#6226) HoTaZo válasza Somatom (#6222) üzenetére


HoTaZo
őstag

:Y
Ez már annak a jele, hogy vár a megérdemelt pihenés!
Hanyadik hete is vagy kint? 10-14-22? ;]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6227) Somatom válasza HoTaZo (#6226) üzenetére


Somatom
veterán

Pont ma telt le a 4. hét. 10800 Km és hevenyészett összeadás alapján 70 rakodás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6228) Zolás válasza Somatom (#6227) üzenetére


Zolás
addikt

Ha egy héten háromnál többször rakodok, már szólok az irodista gyereknek, hogy okosabban hé. 70 az rohadt sok.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6229) dlaj válasza Zolás (#6228) üzenetére


dlaj
őstag

Nekem is csak (átlagosan) heti négy van. 2 loading, 2 unloading.
Még azt mondom, hogy havi 70 is elmenne, de ha arra gondolok, hogy ez 70 címkereséssel jár, akkor az öreg klasszikust kell idéznem: "női munka, csinálja a kurva anyja!" :)
(by Somatom)

(#6230) zsid válasza dlaj (#6229) üzenetére


zsid
senior tag

Ma 4 fel és 4 lerakodásom volt ( minden alkalommal teljes autó - bár most nem kamion ). A hét eddigi többi napján 3-3. Én gyúrok wazze :DDD

<tRucKdriFteR>

(#6231) Somatom válasza Zolás (#6228) üzenetére


Somatom
veterán

Majd egyszer levideózom a rakodásunkat. Délután Svájcból hoztam selejt autógumit. A lerakón kinyitottam a tetőponyvát, a hátsó ajtót, rátolattam egy aknára, megnyomtam a távirányító gombját, és a subi kitolta a motyót. Hátsó ajtó becsuk, úgy, kitekert ponyvával átgurultam a felrakóra, ahol egy homlokrakodó beborította a következő motyót. Ki sem szálltam a fülkéből, csak amikor visszatekertem a tetőponyvát. Ezt a cuccot elviszem 300 -ra, ott ajtó nyit, távirányítón gomb megnyom, stb. Holnap elvileg egyszer kell csak tetőt nyitnom, a többi csak ajtó, távirányító.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6232) Mcrazy válasza Somatom (#6231) üzenetére


Mcrazy
őstag

Visszasírod Te is a régi Liaz pótkocsikat, ugye? Amin az összes bógni vasat ki kellett szedni és végig túrni a ponyvát. Na nem is voltak 120 kilós sofőrök.. :D

Üdv: Mcrazy

(#6233) Somatom válasza Mcrazy (#6232) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem vagyok "született" kamionos, csak belecsöppentem. Dunsztom sincs arról, hogy milyen egy Liaz pótkocsi. Ponyvásoztam. Húzogattam a ponyvát, meg a macskákat előre, hátra, rakosgattam a rakoncákat, meg kötözgettem. Rohadtul útáltam az oldalról rakodást. A subinak is megvannak a nyűgjei, de összességében sokkal jobban bejön, mint egy ponyvás pót.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6234) HoTaZo válasza Somatom (#6231) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor most megint egy 6 hetest nyomsz? Mert mintha az előző is 6-os lett volna.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6235) Somatom válasza HoTaZo (#6234) üzenetére


Somatom
veterán

Dehogyis! Ősszel, meg tavasszal nyomok egy-egy hatost, mert akkor a legelviselhetőbb melózni. A többi az kéthetes, esetleg plusz két nappal (szerda helyett, pénteken megyek haza). Az bejön, mert jól fizetik (plusz 300 Euró az a két nap).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6236) Zolás válasza Somatom (#6231) üzenetére


Zolás
addikt

Ja hogy ilyen pótod van. Azt hittem spanifer le föl, meg ponyvázás ezerrel. Így is sokallom a rakodások számát, de ez még elviselhető.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6237) Mcrazy válasza Somatom (#6233) üzenetére


Mcrazy
őstag

Pedig azt gondoltam, dolgoztál olyannal, mert korban nem vagyunk messze egymástól. Akkoriban a ponyvák egy darabból voltak, valamint a felső ponyvatartót is ki kellett szedni és mind vasból volt. A ponyvát oda-vissza jobb szélén, középen, bal szélén fokozatosan tolni az oldalleccel. Amikor már nem ment, akkor az elejéhez menni és ott folytatni. 35 fokban igen Jó fogyókúra hatással bírt. Jó esetben 20-30 perc volt a szétszedés, 40 az összerakás. Azután jöttek a felül alucsővesek, majd a rolós és a napjainkban is használatos függönyös, 3 részes ponyvák. Én sokat jártam nyitott szerelvénnyel, de volt ezekben a szörnyűségekben is részem. A mai rohanó világban képtelenség lenne a régiekkel dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6238) Somatom válasza Mcrazy (#6237) üzenetére


Somatom
veterán

Korban talán nem vagyunk távol, de nekem csak 2000 -es a C, E, -m és csak 2004 -körül kezdtem kamionozni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6239) Zolás válasza Somatom (#6238) üzenetére


Zolás
addikt

Nyugi, nem vagyok furgonos, csak vicceltem 🤣🤣🤣

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6240) Somatom válasza Zolás (#6239) üzenetére


Somatom
veterán

:)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6241) Somatom


Somatom
veterán

Új szerelem. Egyik kollégám mutatott be neki. Ő egy német Lidl -ben ismerkedett meg vele. Ő az. Gyönyörű combjai vannak. Elősütött. Egy kis olajban kisütöm, majd kihúzom a csontját és frissen őrölt borsot szórok rá. Császárzsömlét félbevágok, vékonyan megkenem dijoni mustárral és bele a combit. Nagyon fincsi!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6242) dlaj válasza Zolás (#6239) üzenetére


dlaj
őstag

Matchbox-os!
Ez itten így kell mondani! :)

(#6241) Somatom, Ez bonyolult. Én inkább iszom egy sört! :)

[ Szerkesztve ]

(#6243) zsolt19900


zsolt19900
őstag

tudom nem "nagy" dolog, de sikerült a GKI vizsgám :) picit más volt, picit furcsább volt, mint amire fel lettünk készítve, de szerencsére segítőkész vizsgabizottság jött le és egész jól elment vele a nap :)

Most várom a kártyát aztán max. picit itt helyben belerázódás képen felkeresek valami C katos munkát, hát ha :) amíg nem lesz meg az E

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6244) dlaj válasza zsolt19900 (#6243) üzenetére


dlaj
őstag

Gratulálok! :)

(#6245) HoTaZo válasza zsolt19900 (#6243) üzenetére


HoTaZo
őstag

Gratulálok!
Hát igen, tudnak furák lenni ezek a vizsgák, de a lényeg, hogy sikerüljön.
Azért pár hét múlva érdeklődj a kártyád után, hogy elkerült-e a nyomdába. Nekem majdnem gond lett a hölgyike figyelmetlensége. Neki egy "Jaj hát, én nem tehetek róla, hogy... bla-bla." Nekem meg egy hét fizu kiesés lett majdnem.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6246) zsolt19900 válasza HoTaZo (#6245) üzenetére


zsolt19900
őstag

dlaj köszi :)

Hááát ezzel én sajnos most ráérek, mivel az OFA egyelőre úgy látszik elzárta a pénzcsapot, és így az E-re nem igen mehetek.... ezért is hajtok valami C-s jogsis munkára.... hát ha....
itt helyben mondjuk van egy nagyobb áruterítős mozgolódós cég + van felvétel általában mindig a posta teherautóira is, csak a fizetés nem valami fényes :) de legalább jönne a gyakorlat.... szóval valamit valamiért, majd meglátom

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6247) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Kedves fórumtársak egy két információra lenne szükségem!

Schmitz félpótkocsi bal hátulján van egy fékszelep amit be kell nyomni ha szétakasztanak.
Miért kell azt megnyomni mikor a töltővezeték lecsatlakoztatásakor automatikusan befékez a pótkocsi?

A másik kérdésem az euro6-os actrosal kapcsolatban lenne.
Van egy gomb a kormányoszloptól jobbra amin egy kanyaros út és egy pótkocsi hátulja látszik.
Mi az a gomb,mit lehet vele kikapcsolni?

Harmadik kérdésem, hogy van egy vészfékasszisztens kapcsoló amivel inaktiválni lehet ezt a biztonsági funkciót hogy ne blokkoljon.
Tempomatnál és tempomat nélkül is blokkol egy bizonyos távolságon belül ha be van kapcsolva?

A negyedik kérdésem hogy PPC-vel vagyis előrelátó tempomattal rendelkezik az autó vajon az adaptív tempomatot is tudják azért kérdezem mert ugye előbb említettem a vészfékasszisztenst?

Azt mondják, hogy az ablakot automatikusan felhúzza,ezt hogyan lehet kipróbálni?

Végül az utolsó kérdésem van két nyomtatványom.Az egyik aetr a másik 561-es rendeletről szól.
aetr szerint ha elkezdem a 45-ás pihenőt pl vasárnap 12:00-kor és átlépjük a hetet és kedden 9:00-kor megvan,mert az egyik héten kezdődő heti pihenő ami a következő hétbe nyúlik bármelyik héthez csatolható.

561-es szerint a hét hétfő 00:00-tól vasárnap 24:00-ig tart tehát az adott időtartományban kell meglennie a 45nek.

Melyiket érdemes követni?

(#6248) Teodor52 válasza Teodor52 (#6247) üzenetére


Teodor52
senior tag

Valamelyest sikerült találnom választ a kérdéseimre.

Az elsőnél ki kell húzni a piros gombot, akkor rögzítődik a póton a fék még akkor is ha a töltővezeték rá van kapcsolva így érthető a fordított folyamata is.

A második kérdésemre a válasz az az esp gomb

3-6-ig még nem sikerült választ találnom.

(#6249) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Tegnap összeszedtem a szlovákoknál egy 400€-s büntit, mert a gps rávitt egy harmad rangú (4 számjegyű) útra.
Tudtok valami beállítási tippet, hogy ilyen véletlenül se forduljon elő még egyszer? Se a szlovákoknál se máshol?

(#6247) Teodor52: 561-es és aetr közt a különbség, hogy azon országok, akik aláírták az 561-est (döntő többségben uniós országok), azoknál az érvényes, akik nem, azok aetr (Szerbia, Horváto. stb). Az érdekesség akkor van, ha egyik területről a másikba szól a fuvar. Akkor érdemes odafigyelni, mert van amiért az egyik megdicsér, a másik meg büntet.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6250) Somatom válasza HoTaZo (#6249) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól rémlik, akkor ez úgy van, hogy ha az útvonalad AETR országot is érint, akkor a teljes útvonalra az AETR előírásai érvényesek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.