Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) Somatom válasza zsolt19900 (#7150) üzenetére


Somatom
veterán

Azt kell megtudakolnod, hogy itthon milyen hálót használ (melyik szolgáltatóé a SIM).
Az APN beállítások a telódban vannak tárolva. Androidos esetén:
Beállítások -> Vezeték nélküli és egyéb hálózatok -> Továbbiak -> Mobilhálózatok -> Hozzáférési pontok nevei.
Itt tudsz APN -t beállítani. De, ha van neted, akkor ahhoz nem kell nyúlnod, jól van beállítva.
Eggyel alatta van egy olyan, hogy Mobilszolgáltatók. Arra bökve lehet a Hálózatkeresést kiválasztani (az automatikus helyett). Ekkor elkezd keresgélni, majd megjeleníti az összes elérhető hálót. Rábökéssel tudod kiválasztani, hogy melyikre szeretnél felcsatlakozni. Persze, nem biztos, hogy amit kiválasztasz, az fel is enged. Ha megszűnik az a háló (pl. mert határt lépsz), akkor addig nem lesz hálózatod, amíg újra meg nem csinálod a manuális felcsatlakozást, vagy át nem váltasz automatára.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7152) #77081088 válasza Somatom (#7151) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ezt az én kérdésemre is válasznak tekintem. Köszönjük! :R

(#7153) zsolt19900 válasza Somatom (#7151) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszi

telenoros lesz ez a "kamionosinternet" dolog 50gb fix és ha lejár akkor nincs net (de van szerencsére egy itthoni kis 2gbos csomagom az jó lesz vésztartalkénak)

gondolom akkor a vodás jobb lenne, de azt ahogy láttam 15k ért van és olyan szabályozáshoz van kötve (itthoni kinti használat aránya) amit egy kamionos nem igazán tud teljesíteni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#7154) Somatom válasza zsolt19900 (#7153) üzenetére


Somatom
veterán

Az egy EU -s szabályzás, ami minden csomagra és mindenkire egyformán vonatkozik. Az már más kérdés, hogy a szolgáltatók mennyire veszik "véresen". Főleg egy flottás csomagnál. Meg aztán a szolgáltatók egy kicsit másképp értelmezik a szabályokat, mint ahogy azok szólnak. Pl. szerintük, ha ők "méltánytalan használatot" állapítanak meg, akkor figyelmeztetnek, hogy hagyd abba ezt a felhasználási módot. De, valójában ők nem állapíthatnak meg ilyet, legfeljebb a gyanúját. A jogszabály szerint ilyenkor lehetőséged van igazolni a helyi kötődésedet és ezzel a méltányos használatot. Csak ez az opció "valamiért" kimarad az ÁSZF -jeikből. A legrosszabb esetben is csak annyit tehetnek, hogy beszer áron kiszámlázzák a nem méltányosan felhasznált adatmennyiséget. Ha jól tudom, akkor ez most cirka 6 Euró/GB.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7155) zsolt19900 válasza Somatom (#7154) üzenetére


zsolt19900
őstag

ó értem, köszönöm :)

A vodával annyira nem is szemezek amúgy, mert ha jól láttam 15k lenne az a csomag ami az igényeimnek megfelel, de ez a kamcsis net szerintem jó lesz :)
Tabletet viszek, azon továbbosztom, de gondolom ez lesz a legnagyobb problémám orioniaon :D az utam során, főleg az első pár hónapban....
Deee épp ezért szeretnék egy biztos megbízható net hátteret, mert elég sok slamasztikából ki tud húzni és elég sokszor fog tudni segíteni én úgy érzem :)

Láttam a "nagyöreg" egyik yt videójában bemutatott egy ilyen wifis "netvadászós" eszközt

ez szerinted(tetek) mennyire lenne járható út a jobb ill pontosabb wifik befogásában? Gondolom valami erősítős dolog, ami több ill. jobb hálózati erősséggel tudja fogni a wifiket.... de bennem pedig felmerül egy olyan aggály, hogy xy netre felcsatlakozom -ami mondjuk nem free, de nincs levédve stb.- ebből nekem nem lehet különösebb gondom?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#7156) Freiherr válasza zsolt19900 (#7155) üzenetére


Freiherr
őstag

Minek neked az a parasztvakítás, ha lesz 50 gigád? :F
Egyébként nekem most küldött 1 havi számlát az iQpro , 12 rongy, pedig semmi elmaradásom.
Asszem lesz egy jó kis beszédem velük. :(((

[ Szerkesztve ]

XXX

(#7157) Somatom válasza Freiherr (#7156) üzenetére


Somatom
veterán

Az hogy lehet? Én azt hallottam, hogy már az iQpro is átállt közvetlen fizetésre és a Telenor küldi a számlát. Én tavaly rendezkedtem be EQ -ra (korlátlan net + társkártya, 15GB roaming) és nagyon kényelmes, hogy Wallet -ben pár bökéssel le van tudva a számla. Csak tavaly még az összes német szolgáltató felengedett akár 4G -re is. Na, az királyság volt. Január óta van ez a szopatás németben.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7158) Freiherr válasza Somatom (#7157) üzenetére


Freiherr
őstag

Persze, Telenor küldi a számlát, félreérthető voltam.
Egyébként nekem vagy 3 hónapja jobb lett a cucc, szinte végig Vodán marad 3G- vel németben, ezért is basztat, hogy mi ez a 12 k-s számla.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#7159) zsolt19900 válasza Somatom (#7157) üzenetére


zsolt19900
őstag

Freiherr: nem tudom egyelőre mire lesz elegendő :B persze letöltögetni meg ilyesmit nem szeretnék róla természetesen.... :)

és Somatom: nekem is így írta most az ügyintéző az emailváltásunkban, hogy a mytelenoron keresztül tudom rendezni a számlámat, amennyiben igénybe veszem a szolgáltatást

Persze feltettem azt a kérdést is, hogy Angliával mi lesz a szitu, arra azt mondta, amíg eu tag (gondolom így vagy úgy) addig még megy ott is ez az internet, aztán meg gondolom nem.... úgy látszik mivel wabis leszek, erre is kell figyelnem és valami megoldást találnom.... de azt hiszem, oda valami helyi feltöltős stb. internetet kell akkor majd eszközöljek, ha úgy alakul

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#7160) Somatom válasza zsolt19900 (#7159) üzenetére


Somatom
veterán

Én két hetet vagyok kint, és a 15GB -ból símán tévézgetek hétvégenként. Az F1 futamokat szoktam nézni, meg, ha becsúszik vmi nézhető film. Persze, a MyTV -n visszaveszem a felbontást 360p -re, de így is símán nézhető.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7161) Freiherr válasza Somatom (#7160) üzenetére


Freiherr
őstag

Azt ajánlom, állj át az 50 gigás cuccra. YT folyamat 1080- on, online rádió nonstop, Spotify stream, így is marad vagy 10-15 giga 2 hét alatt , rohadt jó ,ha van sávszél. Mint mondtam, már itt németben is 3G nagyrészt, szóval neked is megérné.

XXX

(#7162) Somatom válasza Freiherr (#7161) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem ilyen egyszerű. Nekem itthon korlátlanom van, társkártyával, ami a routeremben van és emiatt kell a publikus IP is, hogy elérjem a router mögötti NAS -omat.
A 3G elérés pedig minden Telenoros kártyán ugyanaz. Én is Voda 3G -t használok németben.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7163) Freiherr válasza Somatom (#7162) üzenetére


Freiherr
őstag

+ 6 rongyot simán megér a 333%-os adatmennyiség, hogy élvezhessd a felvázolt előnyöket, te tudod.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#7164) Somatom válasza Freiherr (#7163) üzenetére


Somatom
veterán

A két kártyám összesen nincs 6 rugó, és símán kijövök a 15GB -ból. Legutóbb 4GB -ot hagytam benne. Ráadásul Telenoros kártya lenne, amivel ugyanaz a gáz, mint a mostanival. Svájcban is ki kell kapcsolnom. Bezzeg a Vodás kártyák 1 -es zónadíjjal mennek Svájcban is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7165) Somatom


Somatom
veterán

Állítólag tényleg elhárították a konfigurációs hibát és az O2 -n már van németben 4G (már, ahol hálózatilag van 4G). Ezt meg tudná valaki erősíteni? Lehet, hogy E-Plus = O2.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7166) #77081088 válasza Somatom (#7165) üzenetére


#77081088
törölt tag

Kiváncsi vagyok most már. Hétvégén beszámolok a tapasztalatról.

(#7167) Somatom válasza #77081088 (#7166) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Jövő hét szerdán majd én is kipróbálom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7168) Freiherr


Freiherr
őstag

E-Plus- on vagyok, 3G, teló 4G-n

[ Szerkesztve ]

XXX

(#7169) dlaj


dlaj
őstag

Szép napot mindenkinek!
IGO a téma!
Van arra megoldás, hogy "Áttekintés" nézetben a térképen látszódó határvonalakat ne vékony fekete, hanem vastagabb piros vonal jelölje? Jó lenne! :R

(#7170) Somatom válasza Freiherr (#7168) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem értem. Most akkor 3G -n, vagy 4G -n megy?

Dlaj:
Sztem ezt nem itt kéne kérdezned. Egyszer javasoltam valakinek, hogy melyik fórumon talál olyat, aki egy ilyen kérdés megválaszolásához kellő szaktudással rendelkezik. 24 óra kitiltással büntettek warez tevékenység támogatása miatt. :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7171) #77081088 válasza Somatom (#7170) üzenetére


#77081088
törölt tag

A megfelelő topikban sem fog erre segítséget kapni. Fb-on keressen rá az iGO csoportra,ott tuti segítenek.

(#7172) Somatom válasza #77081088 (#7171) üzenetére


Somatom
veterán

Ha tud a sorok között olvasni, akkor tudni fogja, hogy merre induljon. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7173) Freiherr válasza Somatom (#7170) üzenetére


Freiherr
őstag

A Telenor 3G, a teló 4G Telekomos. Most Voda 3G Würzburg felett

XXX

(#7174) Somatom válasza Freiherr (#7173) üzenetére


Somatom
veterán

Az nem is lesz jobb, mert a Telenor roaming szerződése szerint a német Voda csak 3G -ig enged fel. Az ÁSZF szerint 4G -nk csak O2 hálón lehet (az nem világos, hogy ezt hogyan kell értelmezni arra vonatkozólag, hogy az O2 és az E-Plus közösködik a hálózaton). A gyakorlat viszont az, hogy O2 -n sem kapunk 4G -t ott sem, ahol egyébként van 4G. Ezt Azbeszt fórumtársunk "elpanaszolta" a Telenornak (adatokkal alátámasztva és sikerült neki eljutnia egy technikushoz, aki képes volt értelmezni a helyzetet). Pár napja tette közzé a Telenor válaszát. De, akkor már mindketten itthon voltunk, így nem tudtuk ellenőrizni, hogy valóban történt-e változás. Ezért kértem itt megerősítést.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7175) dlaj válasza Somatom (#7170) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm. Ezzel egyidőben máshol is kérdeztem, talán lesz is a vonal átszínezéséből valami. Itt pedig azért kérdeztem, hátha valaki belenyúlt már ebbe a részébe. Tudom, hogy HoTaZo kolléga igen, de ő most biztos németben van offline! :)

(#7171) mr bauer, Köszönöm neked is! Ha nem járok sikerrel ott is érdeklődöm!

(#7176) HoTaZo válasza dlaj (#7175) üzenetére


HoTaZo
őstag

Túl gyors vagy! Lökj egy egybetűs választ, hogy tudjam folytatni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7177) dlaj válasza HoTaZo (#7176) üzenetére


dlaj
őstag

Tessék?

(#7178) HoTaZo válasza dlaj (#7177) üzenetére


HoTaZo
őstag

Rien, rien... ;] :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7179) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Első spanyol utam, Madrid alá megyek, de egesz Valenciáig lehozat a szervezőm (ha neki így jó...), nekem tetszik. Remelem, az egész országra jellemző az idáig tapasztalt logikus útjelzés.
Sikerült elvernem egy kis pénzt La Jonquerában, pedig csak sört akartam venni... :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7180) dlaj válasza HoTaZo (#7179) üzenetére


dlaj
őstag

Ha visszafelé is La Jonquerának jössz, Padrosa parkolóban összefuthatunk. A kedd estémet ott fogom eltölteni! :)

(#7181) HoTaZo válasza dlaj (#7180) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor inkább La Jonqueraban, a Shellnél. Ott a bolt mellette.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7182) dlaj válasza HoTaZo (#7181) üzenetére


dlaj
őstag

Persze, hogy kiraboljanak! :)
Azon a környéken egy bevásárlás alatt is tűnik el ez-az. A főnök fizeti a parkolót, vigyázz az értékeidre!

(#7183) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Örömmel tapasztaltam,hogy a német roaming tényleg jobb lett. Vodafone.de hálózat 3G, O2.de hálózat stabil 4G. Legalábbis ahol van térerő. Mondjuk ezt nem értem miért gyengébb,mint ausztriában,ott sem teljesen sík vidék :) , mégis 4G-4G+ végig.

(#7184) Somatom válasza #77081088 (#7183) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi az infót!
A gyengébb elérés oka az, hogy a Telenornak nem sikerült olyan német partnerrel roaming szerződést kötnie, amelyik normális lefedettséggel tudna 4G szolgáltatást biztosítani. Ausztriában olyan szolgáltatók a partnerek, amelyek itthon nem jelentenek konkurenciát. Németországban viszont csak a Telekom és a Voda tudna megfelelő hálózatot biztosítani. Nyilván próbálnak segíteni az itthoni leánycégeiknek azzal, hogy kinnt hátrányba kényszerítik az itthoni konkurenciát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7185) HoTaZo válasza dlaj (#7182) üzenetére


HoTaZo
őstag

Van egy másik bolt ott, a teknőcös, ami zárt és ha ott vásárolsz, akkor ingyenes a parkoló.
De gondolom te éjszakára akarsz leparkolni.
Ha, a te parkolód fizethető automatával, akkor ok.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7186) #77081088 válasza Somatom (#7184) üzenetére


#77081088
törölt tag

A gyengébb térerőt úgy értettem,hogy elég sok helyen még gsm hívás sincs. Pl Subentől Deggendorf felé haladva,akad olyan örnyék,vagy a 92-es pályán a hőerőmű (vagy mittom én miaz :D ) környéke. Jelenleg ahol van térerő,ott egész jó lett.
Közben újra elolvastam a válaszodat. :D fáradt vagyok,sorry! :)

[ Szerkesztve ]

(#7187) dlaj válasza HoTaZo (#7185) üzenetére


dlaj
őstag

Nekem kedd este kell a környéken megállni. Majd aznap értekezünk, merre is lenne jó.

(#7188) HoTaZo válasza dlaj (#7187) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok. Hétfő reggel rakok le elméletileg, a folytatást még nem tudom.

Amúgy mindig ilyen gyér a kamion forgalom, vagy csak a szombat miatt?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7189) dlaj válasza HoTaZo (#7188) üzenetére


dlaj
őstag

Mindig gyérebb, mint Európa közepén.
Egyébként pont e hét elején mérgelődtem, hogy egyes autópálya szakaszuk rosszabb mint a mi M1-ünk. Mondjuk az éppen nem volt fizetős, de majd kiestem az ülésből! :)

[ Szerkesztve ]

(#7190) HoTaZo válasza dlaj (#7189) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az A3-ason volt olyan szakasz, hogy annyira egyedül voltam kamionnal, hogy felmerült bennem, nincs-e tilalom?
Eddig nincs okom panaszra, amerre jöttem kifogástalan volt az út. Tetszik a táj, parkolási lehetőségek dögivel.
Melyik volt az a pálya?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7191) dlaj válasza HoTaZo (#7190) üzenetére


dlaj
őstag

A-66-os út Benavente - León közötti szakasza. A térképen is látszik, hogy hozzáfogtak az út felújításához. Biztos előbb rendben rakják, mint a mi M-1-esünket. 😎

(#7192) #77081088 válasza dlaj (#7191) üzenetére


#77081088
törölt tag

Az M1-et most is javítják. Azért már nem olyan baleset veszélyes.Illetve azt hallottam,hogy 3 sávosra bővítik.

(#7193) dlaj válasza #77081088 (#7192) üzenetére


dlaj
őstag

Csak legyen kész minél előbb!

(#7194) HoTaZo válasza dlaj (#7191) üzenetére


HoTaZo
őstag

Remélem, hogy nem kell majd arra mennem! :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7195) #77081088 válasza dlaj (#7193) üzenetére


#77081088
törölt tag

Hát nem kapkodják el az biztos. Németbe pl a 92-es pályán 10km-es szakaszt komplett kicseréltek kb 2 hónap alatt. Na ez nálunk nem megy még egyenlőre. Ráadásul ahogy láttam nagyon max 10cm martak fel,és ennyi. Még mindig úgy gondolják,hogy az a 10-15cm -vastag aszfalt elég ennek a kamion forgalomnak.

(#7196) dlaj válasza HoTaZo (#7194) üzenetére


dlaj
őstag

Én is! Mert akkor biztosan nem találkozunk! :)

(#7197) dlaj válasza Somatom (#7165) üzenetére


dlaj
őstag

Bizony változott a dolog jó irányba. Tegnap este jöttem Ausztria felől München-Nürnberg útvonalon. Jelenleg itt vagyok.
Ausztriától folyamatosan online rádiót hallgattam. Már azon is meglepődtem, hogy a határon sem szakadt meg a kapcsolat, és egészen idáig folyamatosan tudtam rádiót hallgatni.
Itt jelenleg mindkettő Telenoros kártyám a Telenor.de hálózatára csatlakozik full térerővel, ami mondjuk nem is csoda, mert elég közel van a torony.

(#7198) Somatom válasza dlaj (#7197) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, én is tapasztalom. Sok helyen lett 4G. Itt a telephelyünkön is (behoztak hétvégézni) 4G van, pedig az O2 térkép szerint csak 3G kéne legyen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7199) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Nos akkor ide is bekörmölöm :D

Elindulhatok a "lejtőn" :D sikeresen teljesítettem csütörtökön a városi vizsgát :) jövő hét papír intézés utána pedig a többi intézése és reményeim szerint -e hónapot követően- minél előbb elszeretném kezdeni a munkát :)

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#7200) dlaj válasza Somatom (#7198) üzenetére


dlaj
őstag

Igen, az kimaradt a leírásomból, hogy 4G-n jön az áldás. Ilyet sem láttam még a telefonom kijelzőjén Németországban!
Szóval most már csak a staukat kellene itt valahogy felszámolni. Ja, meg a 25 centes pfand-ot! :)

(#7199) zsolt19900, Big gratula! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.