Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9351) concret_hp válasza FehérHolló (#9350) üzenetére


concret_hp
addikt

mi az, hoyg nem tökéletes az eloszlás? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9352) FehérHolló válasza concret_hp (#9351) üzenetére


FehérHolló
veterán

Értsd úgy, hogy akarsz egy egyenletest, szerzel egy olyan hardvert, amivel meg lehet oldani, de rengeteg minta után vannak olyan értékek, amik kirívóan kevésszer/sokszor szerepelnek, és ez neked nagyon rossz.

Skynet is real. It's called Google.

(#9353) concret_hp válasza FehérHolló (#9352) üzenetére


concret_hp
addikt

alapból ott indul, hoyg informatikus szoftvert szerez erre ;]

de az adott esetben nyilván szar az egész és ki kell dobni, nem utólag berhelni, az gányolás :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9354) ittakary


ittakary
nagyúr

Gyerekek, ezt az irányítástechnika nevű csúfságot nem akarja helyettem megcsinálni valaki?

(#9355) KMan válasza ittakary (#9354) üzenetére


KMan
őstag

Nekem is ebben a felevben van.. :( Ki tartja?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9356) ittakary válasza KMan (#9355) üzenetére


ittakary
nagyúr

Petra bácsi. :D

Dr Aradi Petra

(#9357) CsiguszMaxim válasza adamssss (#9344) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Én mümenes vagyok

Lol most nézem elég régi volt a kérdés :DDD

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#9358) KMan válasza ittakary (#9356) üzenetére


KMan
őstag

Akkor az Bsc nem? :D Hol vannak a foliai?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9359) ittakary válasza KMan (#9358) üzenetére


ittakary
nagyúr

Perszehogyaz. Hogymijei? A diái amiket vetít? :)

Egy előadáson ülünk?

[ Szerkesztve ]

(#9360) KMan válasza ittakary (#9359) üzenetére


KMan
őstag

Nem ulunk egy eloadason, nekem Korondi tartja. Ezert kerdezem, mert beleneznek Petra diaiba :K

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9361) ittakary válasza KMan (#9360) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ááá értem. Ha megtudom, mindenképpen beírom ide.

A másik: haverom tegnap átküldött egy SW fájlt, és a legnagyobb meglepetésemre, egy autó volt benne :)

Le is rendereltem nyomban :)

(#9362) FehérHolló válasza ittakary (#9361) üzenetére


FehérHolló
veterán

Fordított rotációval rakták rá a gumit.

Skynet is real. It's called Google.

(#9363) JColee válasza FehérHolló (#9362) üzenetére


JColee
őstag

És tényleg, esélyes. :DDD

(#9364) ittakary válasza FehérHolló (#9362) üzenetére


ittakary
nagyúr

észre nem vettem volna :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9365) Cicero


Cicero
őstag

egyik haverom VIK-en van, és átmenne közlekkarra, járműgépészetire.
hogy beszéljem le róla? - azok alapján nem ajánlom neki amiket itt olvastam a karról -

(#9366) Jhonny06 válasza Cicero (#9365) üzenetére


Jhonny06
veterán

A kérdés inkább az, hogy érdekli-e a dolog, nem csak azért megy át, hogy "legyen valami". Egyik haverom építészmérnökin kezdett, azzal nem tudta tartani a lépést, aztán átment GTK-ra. Nem tudom, hogy az hogy jött a képbe, de valószínűleg a fentebb leírt dolog.

(#9367) Cicero válasza Jhonny06 (#9366) üzenetére


Cicero
őstag

ahogy ismerem elég autóbuzi a gyerek. bár ez kevés indoknak...

alapból közlekkarra ment volna, de rábeszélték vikre, "hogy az jobban megéri", "nagyobb a fizetés"..

én ilyenkor mindig csúnya dolgokra gondolok, bár a családi hátterét nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#9368) KMan válasza Cicero (#9365) üzenetére


KMan
őstag

jarmumernoki allitolag durvabb mint a sima kozlek... tudom, mert en is utananeztem.. :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9369) KMan válasza ittakary (#9361) üzenetére


KMan
őstag

Nem mondta el elso oran? :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9370) ittakary válasza KMan (#9369) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem nagyon emlékszem, hogy mondta volna, utána pedig már nem jártam be...

(#9371) JoinR válasza ittakary (#9354) üzenetére


JoinR
senior tag

Megcsináljuk, nyugi :)) kérdés mikor :D

(#9372) tototos válasza Cicero (#9367) üzenetére


tototos
őstag

viken is tud autókkal foglalkozni. BME-FRT

(#9373) bandus válasza ittakary (#9354) üzenetére


bandus
veterán

na az az egyetlen tárgy, amiből nem sikerült elsőre a vizsgám :)

utána inkább nem írnám le hogyan mentem át :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9374) KMan válasza bandus (#9373) üzenetére


KMan
őstag

Penz vagy sex? :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9375) adamssss


adamssss
veterán

Valaki tudna dobni egy linket,ahol meglehet nézni az elmúlt évek NG analízis zh-it?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9376) bpx


bpx
őstag

Jelenleg milyen kritériumoknak kell teljesülni a jogviszonyhoz?
Ez az aktuális verzió?

n*15 kredit érdekelne főleg, hogy van-e valami egyéb csavar is

[ Szerkesztve ]

(#9377) Korcsii válasza bpx (#9376) üzenetére


Korcsii
őstag

n*15 kredit nélkül kivágnak. Illetve ha összességében meg is van, de 30-at nem az utolsó két félévben szereztél, akkor meg esélyes a költségtérítés.

Ami a jogviszonyt illeti még, a passzív félév alatt elvileg szünetel (ami jó kérdés, hogy pontosan mit jelent - mondjuk hogy gyakorlatilag nincs?).

(#9378) bpx válasza Korcsii (#9377) üzenetére


bpx
őstag

info MSc, 2010. tavasszal kezdtem
eddigi félévekből 33+37+20 kredit, tehát önmagában az n*15 nem probléma egyáltalán

erről az utolsó 2 félév/30 kredites szabályról még meg kell keresnem a hivatalos leírást, mert nekem is rémlett, hogy van még valami extra kitétel, de nem találtam

a mostani félévem egy katasztrófa
a 20 kredites Diplomaterv 2-t úgy hiszem nem fogom tudni befejezni időben, tehát lesz max. 10 kreditem a maradék tárgyakból, és ugye akkor pont ott vagyok a 20+10 = 30 kredit / 2 félév határán

ez az utolsó államilag támogatott félévem, tehát a költségtérítés amúgy is bejátszana

[ Szerkesztve ]

(#9379) bpx


bpx
őstag

igaz ez nem abszolút hivatalos forrás, de közben ezt találtam:

[link]

Mikor sorolnak át költségtérítéses képzésre?

Minden tavaszi félév végén, ha már volt legalább 2 aktív féléved, de az utolsó két félévben nem szerezted meg a tantervben előírt kreditmennyiség 50%-át (azaz 30 kreditet) tetszőleges tárgyakból (nem csak a tanterviek számítanak) és az összesített korrigált kreditindexed a szak államilag támogatott hallgatóinak alsó 15%-ba esik, akkor átsorolnak költségtérítéses képzésre. Az összesített korrigált kreditindex az egyes félévek ösztöndíjindexe szorozva a teljesített/felvett kreditek arányával.

tehát akkor ha nem jön össze a 30 kredit sem, az a szankció, hogy átraknak költségtérítésre - ami nálam amúgy is megtörténne

(#9380) rallye válasza bpx (#9379) üzenetére


rallye
csendes tag

Hello!
És amúgy mi a véleményed az msc inforól? Milyen szakirányon vagy?

Üdv,
rallye

(#9381) KMan


KMan
őstag

VIK-es programozo es az uzleti jog [link]

Betelt a gyogyfurdok [link]

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9382) bpx válasza rallye (#9380) üzenetére


bpx
őstag

használható tudásban alig nyújt többet
hogy a munkaerőpiacon mennyit számít a BSc vs MSc, nem tudom (ahol jelenleg dolgozom, konkrétan semmit)
ha az ember dolgozik mellette, az sokkal többet ér tudásban/tapasztalatban
púp a hátamon az egész, alig várom, hogy végre végezzek (ami sajnos ebben a félévben már nem fog összejönni)

IIT rendszerfejlesztés szakirány, azzal nincs gond, viszonylag érdekes és teljesen korrektek

(#9383) Korcsii válasza KMan (#9381) üzenetére


Korcsii
őstag

Sajnos lehet vége a különleges üzleti jog óráknak :(
pedig emlékezetesek voltak...

[ Szerkesztve ]

(#9384) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Főként MSc-s kollégákat kérdeznék, de azért a többiek véleményére is kíváncsi vagyok.

BSc alatt dolgoztam 1000 forintos órabérért. Azóta lett diplomám, a közigazgatásban elhelyezkedve például visszaszámolva ~1300 forintot kapnék ezért. Érdemes szerintetek ismét egy ezresért vállalni olyan szakmai munkát, ami egyébként teljesen lefedi az érdeklődési köröm? Fő bajom az, hogy nagyon tetszik a cég, ahol dolgoznék, így nehéz dönteni.

Skynet is real. It's called Google.

(#9385) bpx válasza FehérHolló (#9384) üzenetére


bpx
őstag

ez milyen munkakör lenne?
egyébként ennél szerintem többet is kaphatsz, ha nem diákmunka

(#9386) FehérHolló válasza bpx (#9385) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mivel MSc-re járok, legálisan csak diákmunka formájában foglalkoztathatnak.
A munkakör pedig fejlesztőmérnök.

Skynet is real. It's called Google.

(#9387) concret_hp válasza FehérHolló (#9384) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem nem csak diákként foglalkoztathatnak, de ha igen akkor sincs capelve az órabér...

ha érdekel si jobbna jársz, mint a közigazgatásban kicsit több lével az tuti. közszférában csak ellustulni lehet, másrészt pedig nem nőnek túl dinamikusan a bérek, míg ha a versenyszférában maradsz, diploma után simán másfélszerzeődhet a béred egyből és máris bentebb vagy. 3-4 év tapasztalattal meg simán többet kell keresned, mitn amennyit közszférában esélyed lenne elérni valaha is.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9388) FehérHolló válasza concret_hp (#9387) üzenetére


FehérHolló
veterán

Jelenleg két ismerősöm dolgozik az Erik fiánál egy új projekten. Mindkettő egyetemista még, nem dolgoznak főállásban, de 1500-as órabérnél többet kapnak kézhez. :)
Elég szomorú lenne, ha én megragadnék 3-4 év múlva a 2000-es órabérnél (közszféra másfélszerese).

De most őszintén, túl köcsög vagyok, ha főként azért dolgozom, hogy pénzt keressek?
Mert lassan kezdem magam így érezni. Mintha mindenki szívességet tenne, hogy engem alkalmaz, amikor külföldön az itthoni sokszorosát tudnám megkeresni. (Nincsenek nyelvi akadályok.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9389) Drizzt válasza FehérHolló (#9388) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem, nem vagy az. Főleg ha a munkahelyek éreztetik ezt. Hiszen nekik érdekük, hogy inkább bűntudatod legyen, mint magasabb fizetésed. Nem szabad hagyni, hogy ezt az érzést rád rakják. Természetes, hogyha az ember valamiért megküzd minden nap, akkor annak szeretné valamiféle gyümölcsét, eredményét látni. A munkahelyhez szerintem úgy érdemes hozzáállni, hogy az elején már kötelező módon csak olyan feltételeket szabad elfogadni, amikkel elégedett vagy, s kölcsönös együttműködésnek kell tekinteni. Amit ha az egyik megszeg, vagy útközben felborítja a körülményeket, akkor a másik nyugodt szívvel felmondhat. Nem rabszolgák vagyunk, hanem értelmes, kreatív emberek.

Amúgy visszatérve a másik kérdésre, szerintem érdemes lehet kevesebb pénzért vonzóbb munkát csinálni. És ez sokrétű dolog. Mivel 2 évig dolgoztam napi 3 óra bkv-zással, ezért mostantól a legfontosabb szempontom, hogy kétszer fél óránál többet nem akarok utazni semmilyen munkáért. Szerencsére így is lett, most bkv-val is 35 perc körüli az út, kocsival 20-45 perc között forgalomtól függően.

Szakmai szempontból is talán érdekes a helyzetem, programozok most is, s korábban is, de korábban pénzintézeti szféra, most telekommunikáció. Egyiket utáltam, másikat jelenleg nem is tudom elképzelni, hogy másra cserélném Magyarországon belül(magasabb bérért sem).

I am having fun staying poor.

(#9390) FehérHolló válasza Drizzt (#9389) üzenetére


FehérHolló
veterán

Közöltem az interjún, hogy vagy tartják magukat a megbeszélt feltételekhez, vagy elég sürgősen el fogunk köszönni egymástól. Volt már egy eléggé negatív tapasztalatom ezzel kapcsolatban.

A többit meg köszönöm neked is. Egyelőre úgy döntöttem, hogy először lerakok valamit az asztalra, aztán közlöm, hogy többet is adhatnának ezért. (Elég gyorsan tisztáztuk az elbeszélgetésen, hogy pénzben a felajánlott órabér kétszereséért maradnék hosszútávon, heti 40 órában a cégnél.)

Ha esetleg valaki visszaolvasva jut el idáig: 1000/óra-ért jelenleg szórólapozni is tudnék.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9391) KMan


KMan
őstag

Na miva' mindenki tanul? :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9392) norbiphu válasza KMan (#9391) üzenetére


norbiphu
senior tag

ja + diploma 1 + meló :DDD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#9393) bandus válasza FehérHolló (#9384) üzenetére


bandus
veterán

kicsit késő, de leírom a véleményem, szerintem határozottan igen :K abban az esetben ha ennyi pénz elegendő neked a kiadásaidra. élvezed, sereted amit csinálsz, ez nagyon fontos. ráaásul gondolom előrelépési lehetőséged is lesz, nem úgy, minta közigazgatásban..

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9394) broaff


broaff
tag

Sziasztok!

Szeretnék hozzájutni a VIK-es (villamosmérnök) Bsc-s anyagokhoz de sokszor a wikin és egyéb oldalakon is név/jelszó-val lehet bejutni ami nekem nincs mert nem BME hallgató vagyok. Van-e lehetőség arra, hogy ezekhez hozzáférjek? Ha nem személyre szóló a user/pass akkor azt valaki megtudná adni? Ha nem lehet, akkor esetleg valami rendes ember tudna anyagokat küldeni?

Leginkább a következők érdekelnének:

"háre1-2" bármi(a legfontosabb), matek1-2 gyakok segédanyagok, digit1-2 gyakok, előadás jegyzet

Köszönöm!

(#9395) Korcsii válasza broaff (#9394) üzenetére


Korcsii
őstag

hmm... lehet nem véletlen...

(#9396) Jhonny06 válasza Korcsii (#9395) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mi nem véletlen? A legtöbb egyetemen bárki számára hozzáférhető az összes anyag, itthon vagy külföldön. Valóban nem véletlen. Balfasz társaság.

(#9397) concret_hp válasza Jhonny06 (#9396) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem mindenhol vannak public és nem public anyagok is.

btw nem nagyon látom, hogy miért kéne mindennek publicnak lennie :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9398) Korcsii válasza Korcsii (#9395) üzenetére


Korcsii
őstag

...mivel pl vannak helyek, ahol az itteni fóliákat tolják mindenféle forrásmegjelölés és egyéb nélkül... nekünk se élvezet csak ezért beVPNezni... köszönjük

(#9399) broaff


broaff
tag

Korcsii: Szerintem nem túl gyakori itthon az ilyen fajta lopás. Vagy ha van is, akkor csúnya pénzeket fizet az aki ezt meg meri csinálni. De szerencsére a világ nem erre halad, példának említeném az MIT-t (gondolom nem kell bemutatni), ők pl. kiteszik az előadásokat, jegyzeteket, vizsgákat, stb. mert miért rejtegetnék a tudást az érdeklődőtől? De nem csak az MIT, ott van a Stanford, Hardvard stb. stb. Egyébként a BME-nek is vannak ilyen kezdeményezései.

De azért tisztáznám, hogy NEM akarom felhasználni sehol, csak a tudás kellene.

(#9400) concret_hp válasza broaff (#9399) üzenetére


concret_hp
addikt

nem túl gyakori? :)
volt olyan fóliasor, amit 2 vidéki "egyetemen" is megtalálta a gugli, úgy, hogy a szerzője természetesen nem tudott róla.

és lehet azt mondani, hogy az MIT meg stb mekkora király, de ott nem lopja el senki az anyagodat forrásmegjelölés meg minden nélkül :U

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.