Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-29 19:55:01

LOGOUT.hu

IQOS cigaretta

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) koqxdio


koqxdio
csendes tag

Üdv!
Hevítőmet cserélték, üzemel :-)

(#702) tome0001 válasza koqxdio (#701) üzenetére


tome0001
senior tag

sziasztok,
Az IQOS 3.0-nak mennyi most a hivatalos dohánybolti ára?
Köszi előre is

(#703) focvis válasza tome0001 (#702) üzenetére


focvis
veterán

Egy hónapja 31 vagy 32 ezer Ft volt.

(#704) zoltan6 válasza tome0001 (#702) üzenetére


zoltan6
őstag

Szerintem már csak duo van,sima 3-ast már nem árulják.Nekem eltört a garis 3-asom pengéje,aztán már duora cserélték nagy örömömre. :K

(#705) SztiviVander válasza zoltan6 (#704) üzenetére


SztiviVander
őstag

És akkor vinned kellett a komplett dobozt gondolom mert eddig törésnél csak a hevítőt kellett vinni és azt cserélték, de a duonak más a töltőtokja is mint a sima hármasé.

(#706) zoltan6 válasza SztiviVander (#705) üzenetére


zoltan6
őstag

Semmit nem kellett vinnem,csak a régi rossz hevitőt,azt cserélték.A töltőtok ugyanolyan,tehát kompatibilis a duo hevítőjével.

(#707) SztiviVander válasza zoltan6 (#706) üzenetére


SztiviVander
őstag

A duo tokján két külön led mutatja hogy egy heets-re vagy kettőre van töltve. Az oké hogy a sima 3as tokja is feltölti a duo-t, de ettől még nem teljesen ugyanolyan a kettő.

(#708) Kerni62


Kerni62
tag

Hali. Lassan két hete használok egy 2.4-est hibátlanul. (Már nem is hiányzik a cigi, tök jó ez a bűzmentes élet.)
Feleségemnek is megtetszett, és neki vettem egy 3.0 duo-t mondván, hogy szebb és modernebb, de valami nem stimmel vele. Állandóan benne marad a dohány, csak az üres hüvely jön ki, valamint szívás közben ki-ki csúszik a Heets. Lehet, hogy visszaadom és Ő is kap egy 2.4-est. Szerintetek?????

(#709) nylontacsko válasza zoltan6 (#704) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Detto :)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#710) dav100


dav100
újonc

Sziasztok, szeretnék érdeklődni tőletek, hogy van e valameilyen infótok, véleményetek az iqosshop.net oldalról illetve az ott forgalmazott termékekről? IQOS 2.4plus-t szereztnék vásárolni. Megbízható a termék amit ott árulnak? köszönöm a válaszokat.
csak azért vagyok óvatos mivel iqos hivatalos oldalon azt írják, hogy csak doháynboltokból vásároljunk. viszont teljesen legitnek tűnik az oldal.

(#711) zoltan6 válasza dav100 (#710) üzenetére


zoltan6
őstag

Hát nem tudom,Román székhelyű az oldal.Biztos hogy eredetit árulnak,csak a garival nem tudom mi a helyzet náluk.Szerintem jobban jársz ha itthoni dohányboltban veszed.Ahogy elnézem az árak se jobbak,hogy megérné rendelni,plusz még van 2000ft szállitási díj is.

(#712) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Van egy 3.0 duo-m, eddig bronze-t szívtam, majd kipróbáltam az amber-t majd vissza a bronze-ra, hirtelen elég égett műanyag íze van (rendszeresen tisztítom a heatert), átver az íze és eddig is ilyen volt vagy valami probléma lehet? Tapasztalt valaki már ilyet? Vagy lehet az iqos féle alkoholos tisztítópálcás tisztítás után érzem ezt a fura ízt, előfordulhat hogy nem vártam eleget tisztítás után?

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#713) ice9 válasza dav100 (#710) üzenetére


ice9
tag

A facebookos iqos csoportba van egy csaj aki szlovákiából küldi az akciós iqos-okat.
2.4 plus 49 eur, 3.0 duo 99 eur. Mindegyikhez jár 10 doboz általad választott heets.

A járvány/korlátozások előtt hetente járt át Magyarországra és foxpostal adta fel a csomagokat. Most nem jöhet át, így maradt a GLS ami 15-20 eur. Érdemes páran összeállni, és szétdobni a csomagköltséget, ha gondoljátok. Megbízható. Én is tőle rendeltem kb 2 hónapja.
Garanciát itthon is lehet érvényesíteni. Gyártástól számított 1 év 3 hónap talán. Fel kell hívni az ügyfélszolgálatot és beregisztrálják. Elérhetőséget el tudom küldeni privátba, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#714) haxiboy válasza ice9 (#713) üzenetére


haxiboy
veterán

Csak heetset is lehet rendelni nála?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#715) kicsi007 válasza ice9 (#713) üzenetére


kicsi007
tag

Heets érdekelne engem is...

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#716) zoltan6


zoltan6
őstag

Heetset minek akartok? annyi mint nálunk 3,5 euró ,meg ugyanazok az ízek vannak.

(#717) haxiboy válasza zoltan6 (#716) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez esetben tárgytalan :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#718) sixpak


sixpak
nagyúr

Üdv.
A gyári tisztítópálcika helyettesíthető valami home made megoldással, kifogytam éppen...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#719) sneakers9024 válasza ice9 (#713) üzenetére


sneakers9024
újonc

Engem érdekelne. Köszi előre is.

(#720) Tibee86 válasza sixpak (#718) üzenetére


Tibee86
veterán

Fültisztító, ecet, gyógyszertári alkohol.

(#721) sixpak válasza Tibee86 (#720) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, akkor nekiesek. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#722) haxiboy válasza sixpak (#721) üzenetére


haxiboy
veterán

Izopropil alkohol a legjobb, igazából mindent ezzel tisztítok :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#723) sixpak válasza haxiboy (#722) üzenetére


sixpak
nagyúr

Eceten kívül csak pálinka van itthon, azt meg sajnálom. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#724) SztiviVander válasza sixpak (#723) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ecet helyett tökéletes a sósav vagy a kénsav is. Mármint akkor ha gyakran akarsz új hevítőt venni...

(#725) focvis válasza sixpak (#723) üzenetére


focvis
veterán

Én is a 20%-os esetes tippet kaptam, azóta azzal pucolom. Azt a részt ami a számhoz érhet, azt öblítem utána folyóvízzel, hogy ne legyen ecetszagú; illetve mostanában ezt a részt alkoholos kézfertőtlenítővel tisztítom. (És mindennap, mikor indulok munkából haza, Flóraszepttel áttörlöm a hevítőt és a tokot is - semmi baja egyelőre.)

(#722) haxiboy : Az izopropanol - úgy tudom - mérgező, csak kesztyűben érdemes használni. Ne legyen igazam!

[ Szerkesztve ]

(#726) haxiboy válasza focvis (#725) üzenetére


haxiboy
veterán

Egy pillanat alatt elillan, nem kell nyúlkálni hozzá, meg meginni sem :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#727) SztiviVander válasza focvis (#725) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ezek a "tippek" úgy keletkeznek hogy valami nagytudású kitalálja, egy másik gondolkodni képtelen továbbadja, aztán még többen leírják mindenhova, és egy hét múlva amikor már 50-en írják ugyanazt a hülyeséget sokfelé akkor az már valami csodás lifehack-nak tűnik. Az alkohol semmilyen fémet nem mar meg, de ugyanez nem mondható el a savakról. Bár végülis egyszer gariba kicserélik, utána meg majd lehet venni újat vagy fikázni hogy mekkora egy szar ez mert milyen hamar tönkremegy, nem hevít rendesen, nem tölt, pirosan villog, stb stb :D Mellesleg a flóraszept is mérgező. Ha megiszod...

(#728) Tibee86 válasza SztiviVander (#727) üzenetére


Tibee86
veterán

Hamar tönkremegy ecet nélkül is, a hevítő akkuja egy évet nem bír ki... A duo-nál már lehet egy fokkal jobb a helyzet.
Egyébként tapasztalat, hogy tönkremegy tőle, vagy netán dohányboltod van? ;]
Ha bármi alapja lenne a mondandódnak még akkor is többet költesz el évente a gyári semmitnemérő pálcikákra, mint amennyibe egy hevítő kerül.

(#729) focvis válasza SztiviVander (#727) üzenetére


focvis
veterán

Én elfogadom, hogy a 20%-os ecet korrozív, és agresszívabb az etanolnál. De az etanol sem semleges a fémekre, lásd E10-es benzin potenciális károkozásait az öreg autóknál.
Nyilván nem kell meginni a klóros Flóraszeptet :N , a izopropanollal viszont az a helyzet, hogy a bőrön keresztül is felszívódik (kizárólag autó viaszolása előtt használom, kesztyűben, zsírtalanításra); ha elparolgott, akkor már nincs vele gond.

Megfontolom, hogy a továbbiakban valami alkoholos cuccal pucolom a hevítőt (pl. denaturált szesszel, minden másért kár volna).

(#730) sixpak


sixpak
nagyúr

Inkább elmentem bevásároltam gyári " fülpiszkából"...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#731) SztiviVander válasza focvis (#729) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az etanol maga nem a fém alkatrészekre káros a régi autókban hanem a nem-alkohol-álló régi gumi alkatrészekre (üzemanyagrendszer tömítései pl) meg a szűrőkre amiket telenyom az alkohol által feloldott dzsuvával. A fém részekre az káros hogy az alkohol jobban elegyedik a vízzel mint a benzin, azaz az alkoholban lévő víztől korrodálód(hat)nak a fém alkatrészek. Több alkohol -> több megkötött víz. Valóban mérgező bőrön át is az iropropil, feltéve hogy sikerül legalább 15gr-ot (már ha "csak" 70kg vagy) feszívatnod a bőrödön át. Az meg azért szép teljesítmény lenne, főleg amikor egy belemártott fütisztító pálcikás, vagy spray-ből (amiben összesen nincs 15gr alkohol) belefújós pucolásról beszélünk :)
-
@Tibee86
Nincs dohányboltom, ha az lenne akkor pont azt mondanám hogy marassátok csak mert akkor többet adok majd el :D Viszont tudom mit okoz a nem saválló fémekkel a sav mert egyrészt jártam kémia órákra általánosban és középiskolában is, másrészt szokam ecetet és sósavat is használni és ez utóbbit nem salátába. Persze, lehet úgy is hozzáállni hogy ha amúgyis csak egy évet bír az akku akkor miért ne menjen tönkre már 3 hónap alatt. Pálcikákra én speciel nem költök egy fillért se, de egy hevítő 10e Ft, abból egy év alatt annyi gyári pálcika jön ki hogy naponta többször is takaríthatod. Én meg hetente 1x szoktam (de ez nyilván nem a követendő példa) pont azért mert ha tönkremegy akkor veszek egy másikat, de azért ezt a tönkremenést nem siettetem azzal hogy olyat tunkolok bele aminek ott semmi keresnivalója. Ehez képest már fél éves és nem akar tönkremenni, pedig vennék már egy duót de amíg ez jó addig minek.

(#732) Tibee86 válasza SztiviVander (#731) üzenetére


Tibee86
veterán

Nekem 11 hónapot bírt ki a 3.0-ás hevítőm mire az akku teljesen megadta magát (napi 20-25 szál).Mikor cserélték és az első szálat elszívtam az újjal akkor tűnt fel igazán, hogy már régen cserélni kellett volna, annyira hamar kikapcsolt korábban a régi. Addig viszont minden nap tisztítva volt ecettel. A jelenlegi is lassan fél éves, és még nem ment tönkre 2x. Nyilván az ember nem belemártja és áztatja benne, kétszer végighúzom rajta erősebben a fültisztítót vagy az ugyanolyat mint a gyári (pengevédő nem árt) és olyan mint újkorában. Nekem nem volt sok kémia órám max alsóban, de az ecet után jön az alkohol, valamennyire csak semlegesíti, vagy nem. :D
Passzolom mennyi lehet a gyári pálca hozzá, annyit használtam amennyi a dobozban volt gyárilag, de még újkorában is alig lehetett vele kitisztítani rendesen. Mondjuk legyen ~200ft/10db. Ha naponta tisztítja az ember és nagyon jó fej leszek két darabbal megoldja, akkor bőven kijön a matek.
Csak alkohollal is megoldható, csak szenvedősebb, sokat kell kapargatni a pengéről a maradékot.

(#733) SztiviVander válasza Tibee86 (#732) üzenetére


SztiviVander
őstag

11 hónapja hol vettél 3-ast? külföldön? én nem mondtam hogy mindenki kivétel nélkül pár hónap alatt szét fogja maratni, de szerintem az ecet inkább salátába való meg vízkövet oldani és ha valaki azzal tisztít akkor abban benne van a lehetőség hogy nem keveset használ, nem mossa le róla alkohollal, vagy esetleg beszivárogtatja az elektronikához ami szintén hálás lesz érte. plusz én nem igazán láttam még hogy egy hét után (napi 1 doboz) vastagon állna a dzsuva pengén. a tövénél igen, ott szépen összegyűlik de onnan amúgy is kapirgálni kell. és igen, én is pengevédőt használok meg egy fém kaparópengét (made in china) és az pont elég. pengét nem is szoktam vele csak a tövénél használom, a pengéről szerintem a gyári kefe (mármint a 2.4-es újabb fajta keféje, a régi fajta dupla átmérőjű bumszli a puha sörtés keféjével az tényleg egy kalap xart ér a pengének) is simán leszedi azt amit le kell. illetve nekem a cap szokott nagyon tele lenni retekkel, abból tudom hogy eltelt megint kb egy hét és ideje pucolni amikor már nehezen jön át rajta a pára. azt meg a kaparóval nagyja kiszedés után forró vízzel átöblítem csap alatt és 3-4 napig pazar, utána meg csak simán jó. a naponta pucolgatást kb két hétig csináltam (egyébként egy pálca a két végével elég volt), aztán meguntam :D de aliról kb harmad áron lehet rendelni a gyári alkoholos pálcát, nem muszáj mindent itt aranyáron megvenni.

(#734) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

Olvastam, hogy többen ecettel tisztítjátok meg a pengét, teljsen jó, én is azzal csinálom, mástól nem lesz tiszta, legalábbis nem kb 30-60 mp-es sikálástól, viszont vigyázni kell vele, én úgy tisztítom, hogy az ecetes üveg száján többször kinyomom a fültisztítóból az ecetet, mert ha belefolyik, hosszú távon szétcseszi az elektronikát. :N Ecetettel való tsiztítás után még átpucolom a gyári tisztítóval is, ha az nincs kéznél jó a gyógyszertári alkolhol is.

Volt amikor belefolyt, az első pár heetsnek nagyon ecet íze volt

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#735) nairda válasza SztiviVander (#707) üzenetére


nairda
friss újonc

A 3.0 és a 3.0 duo töltője között nincs különbség?
A 3.0 töltője kb 20x tölti fel a hevítőt...tehát akkor a 3.0 duo hevítőjét?!

(#736) Tangerine


Tangerine
senior tag

Annyira mérgező az izopropil-alkohol, hogy a gyári fülpiszka is abba van mártva. Illetve a legtöbb alkoholos fertőtlenítőben is izopropil alkohol van kisebb/nagyobb részben.
Ami nagyon mérgező, az a metil-alkohol.
Az ecetet én is hallottam illetve citromsavat vagy citromlevet, ami kb. ugyanolyan hatékony mint az ecet, de nem büdös.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#737) SztiviVander válasza nairda (#735) üzenetére


SztiviVander
őstag

Fogalmam sincs hogy hányszor tudja a sima 3as tokja feltölteni a duot, de az uriember aki igy használja talán már kitapasztalta. Egyébkent mivel a 3as holder és a duo holder mérete tökugyanaz igy nem hiszem hogy a duoban kétszer akkora akksi lenne. Valószínűbb hogy a sima 3as akksija is elbirna két heetset egymás után (meg a 2.4-es is), de a piacgazdaság nem arról szól hogy vegyél egy terméket ami mindent tud amit tudhat és használd azt tiz évig.

(#738) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !

Október közepe óta használok egy Iqos 3.0-t.
Az a gondom mostanában, hogy nem megy bele a heets az ezüst csíkig. kb olyan 3-5 mm amit kéne hogy bemenjen. Próbáltam már tisztítani mindennel, de semmi.
Mi lehet a gond ?

Előre is köszi

(#739) SztiviVander válasza tomi_x (#738) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az hogy a cap tele van a heets-ből kipotyogott trutyival. Abből kapirgáld ki a kokszot, pl ha más nincs akkor egy fogpiszkálóval.

(#740) bubucs


bubucs
friss újonc

Sziasztok! 3 hete használok iqos 3 duo-t. Használat közben azt vettem észre, hogy a készülék egyre jobban felmelegszik, tegnap végül kicseréltettem a hevítőmet. Viszont az új hevítő is eléggé felmelegszik, mondjuk nem annyira mint az előző, de ott is idővel lett egyre rosszabb. Két dolog merült fel bennem. Vagy a töltőtokommal van a probléma, vagy ennek igazából ilyen a normál működési hőmérséklete. Szóval tapasztaltabb használóktól szeretném megkérdezni, hogy a cap rész mennyire melegszik fel használat közben? Köszönöm ha válaszolok, szép napot!

(#741) Bozek válasza bubucs (#740) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mégis mit vársz tőle? 350 fok van belül. :)

(#742) bubucs válasza Bozek (#741) üzenetére


bubucs
friss újonc

Ezzel tisztában vagyok. A sütőmben is 250 fok van belül, az ajtaja mégse meleg. Anyukám 20 éves sütőjének forró az ajtaja. Így feltételezem, hogy léteznek manapság olyan technikák, amivel el tudják érni, hogy egy magas belső hőmérsékletű eszköz külsō borítása ne legyen forró. Persze lehet az iqos nem tartozik ezek közé, ezért gondoltam megkérdezek olyanokat, akiknek nagyobb tapasztalata van az adott eszközzel. Persze a te válaszod is hasznos, hisz nyilvánvalóvá tetted, hogy rossz fórumon próbálkozom. Elég lett volna annyit írnod, hogy igen, ez normális, minden iqos készülék ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#743) SztiviVander válasza bubucs (#742) üzenetére


SztiviVander
őstag

Azért egy kívül hideg sütőnek (vagy akár egy vízforralónak) nem fél mm-es műanyag borítása van :)
De normális keretek közt ez normális, nyilván ha megégeti a kezed az már nem. A 2.4-es is pont ugyanúgy fel tud forrósodni mint a duo. Igazából én akkor veszem észre hogy melegebb (akár a 2.4-esem akár a duo) amikor pl vacakabb egy-egy heets és alig jön belőle pára. Meg akkor is jobban melegszik ha el van már tömődve kicsit a cap és nem az egész cap-en megy át a beszívott levegő hanem mondjuk csak egy részén.

(#744) Bozek válasza bubucs (#742) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jó arány, már a 2. hozzászólásod személyeskedés...

(#745) dararoland válasza Kerni62 (#708) üzenetére


dararoland
friss újonc

Kivetel elott szet kell huzni (nem muszaj teljesen lehuzni)

Ha vegig neztetek volna regisztraciot kovetoen az oktato videokat. Nem tennel fel egyszeru kerdeseket.

(#746) koqxdio


koqxdio
csendes tag

Sziasztok!
Nekem hevítő töltés problémám van továbbra is(3 Duo, 2 hónapos) , egyszer cserélték a hevítőmet, utána pár napig jó volt, aztán kezdődött minden elölről. Összevissza jelzi ki, hogy 1 vagy 2 van hátra. Mikor visszahelyezem a töltőtokba midig kell egy picit fordítanom is rajta, hogy kezdődjön a töltés.
Kétnaponta tisztítom, kb fél doboz a napi "adag".
Valami peches darabot fogtam ki mert ismerőseim 3x igénybevettebb készülékei hibátlanul üzemelnek. Ami pozitív, hogy a fenti hibák miatt kezdett elmenni a kedvem a bármilyen fajta dohányzástól.

(#747) zoltan6


zoltan6
őstag

Akciós lesz a 2,4 plus Iqos 1 héten keresztül a dohányboltokban:

(#748) kistusik


kistusik
tag

Van rá esély, hogy a duo is akciós legyen?
Lehet hogy lesz utódja a 2.4 nek?

[ Szerkesztve ]

(#749) nylontacsko válasza kistusik (#748) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Ezek költői kérdések :)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#750) kistusik válasza nylontacsko (#749) üzenetére


kistusik
tag

Szoval igen és igen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.