Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-29 19:55:01

LOGOUT.hu

IQOS cigaretta

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Szellem. válasza dox187 (#399) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Amúgy nàlam nem csak 5-6 slukk utàn fogy el a szufla, hanem amikor kikapcsol a fűtés még akkor is van bőven dzsedàj a cuccba!!

(#402) SztiviVander válasza Szellem. (#401) üzenetére


SztiviVander
őstag

Türkiznél viszont semmivel nem tűnik többnek a pára. Gondolom azért mert abból eleve több jön mint a nem mentolosokból.

(#403) Szellem. válasza SztiviVander (#402) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nálam volt értelme, mert ott is észrevehető a hatása. Több a füst a blázban.

(#404) domerator


domerator
veterán

Fontolgatom, hogy 3.0-ról váltok 2.4pluszra... abban tényleg nagyobb és tartósabb a hevítő penge?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#405) Szellem. válasza domerator (#404) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem hiszem, hogy ez ilyen lenne. Ugyan annyi a probléma a 2.4-el, mint a 3.0-val. Az esetek többsége user error.

(#406) Dax27 válasza domerator (#315) üzenetére


Dax27
csendes tag

Nem kepes ra.

(#407) SztiviVander válasza Dax27 (#406) üzenetére


SztiviVander
őstag

A duo es a multi igen.

(#408) SztiviVander válasza domerator (#404) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ugyanakkora. Ha nagyobb (magasabb/szélesebb/vastagabb) lenne akkor hogy menne rá ugyanaz a heets mint a másikra?:)

(#409) dox187 válasza domerator (#404) üzenetére


dox187
csendes tag

Nálunk egy 2.4+ és egy 3.0 van használatban... akárhogy nézegetem, teljesen ugyanolyannak tűnik a penge, és közvetlenül egymás után használva is ugyanazt az élményt adja, kb ugyanannyi slukkal (a 2.4 7 hónappal többet volt használva, ezért abban átlag 1-2 slukkal kevesebb van az öregebb akku miatt). Ami még különbség, hogy a 3.0 gyorsabban tölt (mindkettő egysége), és kevesebb alkalmat tud tölteni.

Egyébként én inkább egy multi beszerzésén gondolkozok. Sokszor elfelejtem visszarakni a töltőbe a cuccot (mobil app rám szól, de akkor meg már nem tudom, hogy hova tettem :D ). Emellett sokszor van olyan, hogy nincs időm "rámelegíteni", és egymás után jó lenne 2 heets-et elpárologtatni.

alá sírás

(#410) domerator válasza domerator (#404) üzenetére


domerator
veterán

Na vettem egy 2.4pluszt. Jobban megsüti a dohányt, mint a nálam levő 3.0. Elhiszem hogy valószínűleg az én 3.0 példányom gyengébb, de az ügyfélszoli akadékoskodott, hogy heets nélkül tökéletes a kütyü. Így inkább visszaadom a 3.0-t és marad a 2.4plusz. Mellesleg sokkal jobban tetszik.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#411) nylontacsko válasza domerator (#410) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Illetve,
ahhoz továbbra is tartom magam, hogy tovább "működik" a 2.4.
Velem elcseréltette az asszony az ő 3-asát az én 2.4-emre mert tovább lehet szívni a 2.4-et.
Cserélték is a 3.0 hevitőjét és azután is, ugyanez a jelenség áll fenn.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#412) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

December 9-től (állítólag) 15e Ft lesz a 3.0.
"Készletkisöprés" kezdődik.
Helyet kell csinálni a Duo-nak :)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#413) kory24 válasza nylontacsko (#412) üzenetére


kory24
őstag

Igen annyiba kerül már most is.

Mivel bejött a DUO, ezért a sima 3.0 "beakciózták", illetve mert a 3-asok jobban bírják a hideget, mint a 2.4p (0-50 vs 10-40)

(#414) SztiviVander válasza kory24 (#413) üzenetére


SztiviVander
őstag

25e a hármas. Duo meg már a boltokban van egy hete, szóval a helycsináláshoz kicsit késő lenne. Mellesleg nem kell kinthagyni a hidegben, akkor nem hűl 10 fok alá és akkor a 2.4-et is lehet szivni minusz 10-ben is.

(#415) tailor74 válasza SztiviVander (#414) üzenetére


tailor74
őstag

Kivéve ha valaki egész nap a szabadban dolgozik...Ugye?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#416) SztiviVander válasza tailor74 (#415) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ha meztelenül dolgozik valaki kint a mínuszban akkor jogos a felvetés. Amúgy kabát belső zsebe pl. De akinek ezt el kell magyarázni az valószínűleg még óvodás tehát jobb ha nem szív ilyesmit (sem).

(#417) kory24 válasza SztiviVander (#414) üzenetére


kory24
őstag

"2.4-et is lehet szivni minusz 10-ben is."

Elkezdeni el lehet, de ha -10fokba kezdi el az illető, akkor lehet úgy jár, hogy nem ér végig vele, nem?
Azaz nem bírja akku pengét hevíteni 6 percig vagy a 14 slukkig, hanem pl csak 4 percig vagy 10slukkig?

De ez csak feltételezés részemről

(#418) tailor74 válasza SztiviVander (#416) üzenetére


tailor74
őstag

Értem az ironiát, de konkrétan egész napos vadászat során tehetem én akármelyik zsebembe, egy óra múlvamar csak pirosan világít mindkét hevítő. Meleg helyiségbe betéve 5 perc múlva müködőképes újra.

Én azt tapasztalom egyébként, hogy a párás(ködös-nyírkos) hideg az, amit végképp nem bír. (2.4-es készülék)
A tiszta hideg időben még nem volt gond vele.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#419) SztiviVander válasza kory24 (#417) üzenetére


SztiviVander
őstag

2db 2.4-esem van, a héten volt reggel -3 is, mindkettőt ugyanugy szivtam el a reggeli kávéhoz mint +15ben. Majd akkor vitasd ezt ha nem csak elképzelésed lesz róla.

(#420) SztiviVander válasza tailor74 (#418) üzenetére


SztiviVander
őstag

Bár nem egész nap de jópár órát én is vagyok/voltam velük minuszban (pedig ugye elvileg +10 alatti készülék hőmérsékletnél már nem garantált a működése) kabát belső zsebben tartom mert a farmerzseb az valóban vékony és ott jobban áthülne (bár a lábam azért csak melegiti 36fokkal belülről). Egyszer se volt még piros villogás. A litium akku nem barátja a hidegnek, semmilyen eszközben sem.

(#421) kory24 válasza SztiviVander (#419) üzenetére


kory24
őstag

Nem vitattam semmit, csak érdeklődtem.
Nincsenek elképzeléseim, se tapasztalataim csak infóim, visszajelzéseim, amiket a PM képviselőktől, illetve a fogyasztóktól kapok....

Ezért is kérdeztem itt is.

Elég sok ellentétes tapasztalat kering...

(#422) zoltan6 válasza tailor74 (#418) üzenetére


zoltan6
őstag

Fűthető mellény? kinából kilehet fogni néha ilyen 6-7 ezer ft-ból
[link]

(#423) SztiviVander válasza kory24 (#421) üzenetére


SztiviVander
őstag

Oké bocs kicsit túlregáltam. De amióta bejöttek a hidegek azóta minden egyes nap bekommenteli valami okos hogy húúú hideg van és 10 fok alatt majd a 2.4esek nem működnek és úgykellnektekmiértaztvettetek. Aztán amikor valaki aki beírja a piros ledet akkor jön az "áhááá ugye hogy megmondtuk hogy nem működik", pedig csak annyi van hogy az illető mindig elfelejti megemlíteni (kérdésre azért kiderül) hogy ja hát mellesleg kint hagyta a kocsiban/teraszon és az eszköz lehült 10 fok alá és akkor jogos is hogy nem működik (igazából nem jogos, de hát ezt ilyenre csinálták meg). A többség azt hiszi hogy egy készülék adatlapján a levegő hőmérsékletét adja meg a gyártó és még véletlenül sem a készülék hőmérsékletét. Na ezt unom már borzasztó módon, hogy abszolút laikusok tömik hülyeséggel mások fejét, azok meg természetesen még tovább terjesztik.
Igazából a 2.4 és 3-as között csak a beállítás a különbség. A 2.4-et úgy állították be hogy amikor a belső hőmérséklet szenzora 10 fok alatti hőmérsékletet mér a bekapcsoló gomb megnyomásakor (tized mp alatt) akkor ne induljon el. És hogy miért? Mert a hármast is el kellett adni valamivel, a mágneses tok meg a fél perccel gyorsabb újratöltési idő nem biztos hogy elég lenne ahoz hogy valaki azt válassza első készüléknek vagy lecserélje a 2.4-est egy hármasra. Az egyszerű laikusnak (főleg miután kitömték a fejét hülyeségekkel) meg a jajjhahidegleszakkormajdnemfogműködni már egy elég jó indok a drágább megvételére. Pedig ha kicsit használná valaki az agyát akkor hozzáértés nélkül, simán józan paraszti ésszel is rájönne hogy mi a helyzet. Pl. akkor gyanús lenne hogy ha ez így működne ahogy egyesek előadják akkor a 3-as (meg a duo és a multi) se lenne sokkal tovább használható mert ugye itt nálunk nem csak a 0 és 10 fok közötti hőmérséklet fordul elő ősszel/télen hanem mínuszok is...

[ Szerkesztve ]

(#424) kory24 válasza SztiviVander (#423) üzenetére


kory24
őstag

Értem köszi szépen a részletes infót, tapasztalatot. :R

Én nem dohányzok, emiatt nem használok iqos-t sem :)

Csak dohányboltban dolgozok, és szeretnék minél jobban képben lenni, ha vevők érdeklődnek tudjak nekik segíteni. Ezért is követem ezt a topikot, meg vagyok tag facebook csoportban is, hogy valós visszajelzéseket, tapasztalatokat is megismerjek, ne csak a gyártó által közölt nyers infókat....

Ezért is kérdeztem itt a 2.4-et úgy, hisz ha a gyártó képviselőjét kérdem, akkor esélyes, hogy (részéről érthető okból) azt mondja amit Te is, hogy a legbiztosabb ha vesz az ember valamelyik 3-ast, közbe meg kis odafigyeléssel használható lenne a 2.4p is....

(#425) tommy6961


tommy6961
csendes tag

Sziasztok!

A mai hírlevélben van infó:
A hevítők és töltőtokok külön-külön is megvehetők 2.4-es és 3.0 készülékekhez az értékesítési pontok kivételével a szűkített választék miatt.
Illetve benn van, hogy a 3.0-ás készülék 14.990,- Ft.

(#426) tobias40 válasza tommy6961 (#425) üzenetére


tobias40
veterán

Tehát akkor hol vehetőek meg? :U

(#427) zoltan6 válasza tobias40 (#426) üzenetére


zoltan6
őstag

ha nincs az értékesítési pontokon,akkor sehol,csak feketén :DD

(#428) tommy6961 válasza tobias40 (#426) üzenetére


tommy6961
csendes tag

Olyan Iqos és kiegészítő értékesítési pontokon ahol teljes a választék. Az online bolt keresőben is lehet külön ezekre keresni.

(#429) tommy6961


tommy6961
csendes tag

A tájékoztatás:

(#430) tobias40 válasza tommy6961 (#429) üzenetére


tobias40
veterán

OK,köszi csak nem volt egyértelmű számomra...

(#431) .-Szenti-. válasza animatrix11 (#1) üzenetére


.-Szenti-.
csendes tag

Sziasztok!
Az elmúlt pár évben napi 3 doboz mentolos marbit szívtam. Egy milánói kiruccanás alkalmával találkoztam először az IQOS-al, megvettem 70€-ért vettem bele heetset és a harmadik próbálkozás után bedobtam a táskámba, hogy iszonyat rossz..
A párom már akkor is gyűlölte a cigi szagát rajtam (őszintén okádék szagom volt a cigitől...) eszembe jutott, hogy van egy ilyenem és megpróbálom újra. Vettem enyhén mentolost (2019.11. Hó végén 1300Ft-ért) és megvolt a mellék íz, szerencsétlenkedés vezetés közben, de pozitív volt a benyomás. (Vagy a cigi és ennek a szaga vagy a párom nyugalma) eltelt 3nap és vidéken autóztam. Megálltam egy dohányboltnál, hogy vegyek heetset, nem volt. Semmi gond, kérek a jól bevált marbiból 3dobozzal... az első dobozt kinyitottam és rágyújtottam, rossz volt az íze, a szagától hányingerem lett... Eltelt 30perc, kinyitottam a másik dobozt hátha csak régi volt vagy nedves volt a dohány... nem... ennyire rossz íze volt az elmúlt években is csak nem tűnt fel...
1hete nem dohányzok az IQOS helyettesíti és abszolút nem büdös a kezem, ruháim... érdemes kipróbálni ha az ember leszeretne szokni vagy csökkenteni a mennyiséget. Én 2.4P-t használok.
Remélem tudtam segíteni! :)

(#432) honeker


honeker
őstag

Uj iz van már a trafikban ?

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#433) tailor74 válasza honeker (#432) üzenetére


tailor74
őstag

Tudomásom szerint hétfőtől (dec.16.) rendelhető, plusz amíg a trafikba ér, kb. csütörtöktől lesz..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#434) HellGreg


HellGreg
őstag

Ma vettem Párkányban Bronze-t, háááát, talán a nem-mentolosak közül a legjobb eddig. Csokiról szó nincs, de nem is baj nekem.

[ Szerkesztve ]

(#435) corebonts


corebonts
csendes tag

Halihó! Tegnap döntöttem végre, hogy kipróbálom ezt a csodát - az utolsó lökés a 3.0 leakciózása volt.
Szegeden élek és az lenne a kérdésem, hogy valaki tudja-e, hogy Szerbiában-Romániában hogyért megy a heets és van-e több íz?
Szlovákiában most 3.5 euró, jól tudom? Ott is trafikok vannak vagy sima boltokban lehet venni? Az ízek ugyanezek, mint itt + a bronz?

(#436) HellGreg válasza corebonts (#435) üzenetére


HellGreg
őstag

Bronze meg Sienna van Szlovákiában, és igen, 3.5 euróba fáj.

(#437) honeker


honeker
őstag

3.5 euro 1175 ft .....nálunk 1300- minimum a dohányboltban...fasza

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#438) SztiviVander válasza honeker (#437) üzenetére


SztiviVander
őstag

sok helyen 1150...

(#439) bordi10 válasza SztiviVander (#438) üzenetére


bordi10
senior tag

1-2 példát pls...1300 alatt nem láttam még.

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#440) domerator válasza bordi10 (#439) üzenetére


domerator
veterán

Ujpalota, Ungvar utca allitolag 1200 alatt van

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#441) zoltan6 válasza bordi10 (#439) üzenetére


zoltan6
őstag

Google térkép az 1300ft alatt kapható heetsek helyeiről:
[link]

(#442) hanolfe


hanolfe
tag

Sziasztok!
Vettem egy IQOS 3-ast, akciózva. De nem vagyok hasra esve tőle. Vagy én csinálok valamit rosszul, vagy kifogtam egy hibás készüléket.
Nagyon hamar végez, sokszor 6-7 slukk és már rezeg. A leírás szerint a rezgés után van még 30 másodperc élvezkedni, de nálam a rezgés utáni slukk már hideg.
Előfordult, hogy tudtam 14 körüli slukkot, de nagyon ritka.
Másik gondom, hogy miután eltávolítom az elhasznált töltetet, a dohány bent marad a készülékben. Úgy kell kifújni belőle a másik oldalról.
A leírása szerint 14 körüli slukk vagy 6 perc a működési ideje. Ezt értsem úgy, hogy ha kb fél percenként beleszívok, akkor 6 percig kellene működnie? Ezt még nem próbáltam.
Ha megerősítetek benne, hogy nem megfelelően működik, akkor visszaviszem.

(#443) SztiviVander válasza hanolfe (#442) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nezd vegig a videokat.

(#444) Bozek


Bozek
nagyúr

Én is beszálltam a körbe egy 3.0-s verzióval, aztán majd meglátom, hogy mire megyek vele. Egyelőre a türkizt próbáltam (meg egy Amber-t vettem még), kicsit fura a cég világoskék Bondja után, de nem annyira problémás. Szerintem jóban leszünk. :)

(#445) hanolfe válasza SztiviVander (#443) üzenetére


hanolfe
tag

Milyen videókra gondolsz? A hivatalos oldalukon azok a dedós szintű bemutató filmecskék?
Megnézhetem 1000x is akár, attól nem javul meg a készülékem. Vagy ez a cucc tényleg ennyit tud? Rezgés után ígér még 30 másodperc hevítést. Ez nekem speciel még 5 másodperc sincs. És az ígért 14 slukk is nagyon szegény, füst, akarom mondani gőz mint egy gyenge őszi lehelet.
Véleményem szerint ez a készülék egy nagy semmi, körülötte hatalmas marketing hype-al. Az a dohány mennyiség ami benne van vicc, ráadásul több mint a fele meg sem pörkölődik, csak annyi amennyi közvetlenül a hevítővel érintkezik. És 1300 Ft egy doboz.

Oké, értem én, kevésbé káros mint a sima cigaretta, nem büdös, stb... de valahogy olyan érzésem támadt ezzel a termékkel kapcsolatban, hogy kitalálták hogy adjanak jóval kevesebbet ugyanazért a pénzért.
Nekem csalódás a készülék.

A véleményemmel nem vagyok egyedül:
https://www.youtube.com/watch?v=ZD6Tz0wz9K8

(#446) Bozek válasza hanolfe (#445) üzenetére


Bozek
nagyúr

"A véleményemmel nem vagyok egyedül"
Mondjuk azt azért nézd meg, hogy a videó készítője a liquid-es cuccokat reklámozza. Így nem nehéz rájönni, hogy miért van lehúzva. Még a kibontás előtt dobálja a Heets-et, meg a dobozt is, mint egy óvodás.

A 2.4-et nem húzta le, sőt, azt mondta, nem rossz. :D

"Rezgés után ígér még 30 másodperc hevítést. Ez nekem speciel még 5 másodperc sincs."
Akkor nézesd meg. De előbb megkérdezem, az 5 másodperc alatt hányszor szívsz bele? Mert az 30 másodperc vagy 2 slukk.

[ Szerkesztve ]

(#447) HellGreg


HellGreg
őstag

Ez a 3. nap rendes cigi nélkül. Elvagyok, nem hiányzik. Blue heetset szívok, meg néha nikotinmentes e-cigit. Ez így egész elviselhető párosnak tűnik. Tegnap próbáltam egy rendes cigit, de elég ocsmány íze van.

hanolfe: sok helyen olvastam, hallottam, hogy a 3-as rosszabb mint a 2.4.
Amúgy azt vettem észre, hogy ha kint hagyom a hidegben, vagy sokáig nem szívom (értsd: órákig), olyankor az első cigi fele annyit bír mint általában.

[ Szerkesztve ]

(#448) SztiviVander válasza hanolfe (#445) üzenetére


SztiviVander
őstag

Szerencsére nem kötelező használni és valóban nem is való ez mindenkinek. Felhívod üfsz-t, megmondod hogy nem jött be, elmondják mi a visszavitel menete és visszakapod az árát. Többire meg inkább nem is mondok semmit mert ahogy látom tök fölösleges lenne.

(#449) SztiviVander válasza HellGreg (#447) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ez egy elektronikai eszköz benne egy lítium akkuval, ne hagyd kint a hidegben. Ahogy a telefont se hagyod kint meg a notebook-ot sem.

(#450) domerator válasza hanolfe (#445) üzenetére


domerator
veterán

Fogj egy heetset es tekerj EGY reteg celluxot az ezust vonalra, hogy a dohany feloli resz kb 5 mm legyen es probald ki igy. Meg fogsz lepodni. Sajnos nem eleg ducira gyartjak a heetset, mellette dol be a fals levego.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.