Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-29 19:55:01

LOGOUT.hu

IQOS cigaretta

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) fant0mi válasza eboostr (#899) üzenetére


fant0mi
addikt

Aztan meg lehet tunkolni kezfertotlenitoben. :)

(#902) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!
Mentolos meg azelőtt mindenféle pattintós cigiket szívtam az utóbbi ~5 évben általában italozás mellé. Hol lehet ilyen eszközt beszerezni? :)

[ Szerkesztve ]

(#903) Zsolaf válasza b4lukapitany (#902) üzenetére


Zsolaf
addikt

Simán dohányboltban, nem mindegyikben árulják, de a neten ha rákeresel google térképen a hozzád közelihez írja h forgalmazzák e ott. Érdemes boltban venni, mert beregisztrálnak és ha bármi gond van vele javítják vagy cserélik.

(#904) fant0mi válasza b4lukapitany (#902) üzenetére


fant0mi
addikt

Egy csomo trafikban. Barhova betertem eddig, ott volt.

(#905) avorosafonya


avorosafonya
friss újonc

Sziasztok,

Tudja valaki, hogy 3.0 már sehol nem kapható? Szlovâkia esetleg? Illetve a duo szlovák áráról van vkinek infója? :))

(#906) Remiel


Remiel
őstag

99 euro és a multi is annyi 1 karton heetsel, legalábbis 2 hete így volt amikor kinn voltam

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#907) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok,

Kb. 1 hete kezdődött egy problémám, de nem jövök rá, hogy mi lehet az oka, illetve, hogy hogy tudnám orvosolni.

Azt már eddig is tapasztaltam, hogy vannak hibás töltetek, és valamelyiket egyszerűen nem tudja felhevíteni a készülék - valószínűleg a durván vágott dohány darab miatt megakad a melegítés...de ez kb. dobozonként 1-2 szál volt.

Nemrégiben azonban sajnos elkezdett sokkal több töltettel nem "füstöt" adni a készülékem, sőt, van, hogy csak forró levegőt ereszt át a szűrőn keresztül, és ténylegesen égeti a számat.

Az eszközömet rendszeresen tisztítom - attól függetlenül, hogy kb. fél éve leesett a tokja és letört belőle egy darab, az eszköznek működnie kellene.

Találkozott már valaki hasonlóval?

IQOS 3.0

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#908) májkimiki


májkimiki
őstag

Megtalált engem is ez az új divat. 46 vagyok 16 éves korom óta szivom. Kétszer sikerült kb. fél évre letennem a cigit. Aztán vissza szoktam. Próbára kértem pár napra a cimbitől, mert egy kicsit besokallt tőle. Nekem nagyon bejött, már át is vettem tőle a cuccot. Bronze, Amber, Yello, és zöld mentolos a sorrend. Közepesen erős dohányosnak mondanám magam. Nem a mennyiség miatt, hanem a hirtelen nikotin hiány miatti ingerültség miatt. Nos ez itt megszűnt és a reggeli krehálós köhögés is. Nem vagyok büdös. 4 nap után rágyujtottam a vésztarcsi cigiből. Félig sem szívtam el, égett olajosrongy érzés volt. Mint amit itt többen is leírtatok. Autóban nagyon király, nem kell széthuzatolni az agyam. A kocsi sem büdös. A kukoricás mellékíz kimodottan tetszik. Egy klón eszközt használok. Igazából én várnék egy csökkentett nikotin tartalmú variánst is.

(#909) need


need
addikt

Sziasztok..

Megy otthon a nyönyögés hogy büdi a cigi főleg este így hát elkezdtem nézegetni a IQOST
Na most van valami érdemleges különbség a 2.4+ vagy a 3.0 között vagy csak annyi hogy a 3.0 újabb kiadás..? Illetve mi a jelentősége a regisztrációnak..? a gary miatt kell..?

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#910) SztiviVander válasza need (#909) üzenetére


SztiviVander
őstag

(#911) need válasza SztiviVander (#910) üzenetére


need
addikt

köszönöm a meglepően sok információt de megtaláltam én is..inkább az érdekelt volna úgy mint személyes tapasztalat..de zt gondolom nekem bőven elég lesz a 2.4+ is..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#912) SztiviVander válasza need (#911) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az érdemleges különbségek ott vannak, tapasztalatra nem tudom mi lehetne. Nekem van mindkettő, semmi más különbség nincs köztük mint ami le van irva. A duo a kávéhoz két cigi miatt jó és nekem kb ebben ki is merül minden lényeges előnye.

(#913) need válasza SztiviVander (#912) üzenetére


need
addikt

köszi nekem ennyi elég is volt :R :R :R nem akarom én ezt annyira tul gondolni mivel csak otthon és este akarom..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#915) #56573440 válasza qltsar (#907) üzenetére


#56573440
törölt tag

hali.

Írtam is a trükköt, állítólag az iqos oldalon is javasolják, bár én nem futottam bele. Töltet nélkül -be van téve csak nem nyomom rá de ez mindegy végülis- indítom a hevítést, és amikor felfűtött a penge, 3.0-ánál vibrál, a 2.4-nél nem villog a led tolom be a töltetet. Vajpuhán megy bele, és így még nem futottam bele a füstölés problémába, ami azért előtte elő-elő fordult. Egy próbát megér. Extra ponttért picit meg lehet sodorgatni a töltetet előtte.

(#916) Imp0st0r


Imp0st0r
csendes tag

Sziasztok! A healcier nikotinmentes ízesített termékeket próbálta már valaki? Az összetevőkről ezt írják:

48% feketeta
27% növényi glicerin (ez a gőzképzéshez kell)
9% nátrium-karboximetil-cellulóz (élelmiszerekben használatos állagjavító)
13% víz
menthol (változó mennyiségben a különböző ízekben)
természetes aromák (az ízesített változatokban)
0,003% nátrium-benzoát (tartósítószer)
0,0013% kálium-szorbát (tartósítószer)

Tapasztalatok, vélemények?

(#917) qltsar válasza #56573440 (#915) üzenetére


qltsar
addikt

Szia,

Köszi a választ, bár nem teljesen értem :F

Ha arra gondolsz, hogy töltet előtt kapcsolod be a gépet, hogy hevüljön a penge, akkor igen, ezt már régóta így csinálom.

De ha visszaolvasod, nem (csak) a hevítéssel van a probléma, hiszen többször forró levegőt enged át, ergó működik, de valamiért nem "párologtatja" a dohányt át, valamint ilyenkor sokkal forróbb a levegő, mint normál működés esetén.

[ Szerkesztve ]

(#918) Imp0st0r


Imp0st0r
csendes tag

Sziasztok! A nikotinmentes Healcier termékeket próbálta már valaki? Az összetevőkről ezt írják:

48% feketeta
27% növényi glicerin (ez a gőzképzéshez kell)
9% nátrium-karboximetil-cellulóz (élelmiszerekben használatos állagjavító)
13% víz
menthol (változó mennyiségben a különböző ízekben)
természetes aromák (az ízesített változatokban)
0,003% nátrium-benzoát (tartósítószer)
0,0013% kálium-szorbát (tartósítószer)

Tapasztalatok, vélemények?

(#919) fant0mi válasza Imp0st0r (#918) üzenetére


fant0mi
addikt

Olvastuk 2 oraval ezelott is... Nincs tapasztalatunk.

(#920) sixpak válasza Imp0st0r (#918) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem is hallottam róla, szerintem kipróbalom, ha jól latom csak online rendelés játszik.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#921) slett27 válasza Runner_fxr (#877) üzenetére


slett27
addikt

Ezért van nálam Marlboro Gold hagyományos cigi is, mert idegesítő nagyon, horpad a homlokom. Azért ez még nem váltja ki a hagyományos cigizést koránt sem (nálam nem). :(
Naponta sajnos (kávéhoz) hagyományos megy 3-4 szál. De akkor sem 12-14. Kompromisszumnak jó.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#922) slett27 válasza need (#909) üzenetére


slett27
addikt

Erre mondtam azt én, hogy ahol fát vágnak ott hullik a forgács. :DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#923) SztiviVander válasza qltsar (#917) üzenetére


SztiviVander
őstag

Mert az sz*r az a heets. Dobozonként 1-2 elő szokott fordulni amibe nem jutott elég glicerin, vagy nem jó helyre ment vagy a fene tudja miért lett gyártási hibás. Illetve ha régebb óta (nem napok, hanem hetek/hónapok) nyitva van a doboz akkor szinte az összes olyan lesz, kiszárad. De ha nem jön gőz 2-3 slukk után se akkor én reflexből dobom ki belőle és teszek be gyorsan egy másikat.

(#924) SztiviVander válasza Imp0st0r (#916) üzenetére


SztiviVander
őstag

Mivel ez EU-ban nemigen kapható és leginkább kínából lehet rendelni ebay-en így túl sokan nem próbálták. Olvastam véleményt olyantól aki igen, annak speciel nem jött be és árulta face csoportban. Ott mellesleg szoktak hirdetni néha olyanok akik berendeltek ebay-ről pár kartonnal. De mivel nincs benne nikotin így egy dohányosnak a healcier olyan kb mint alkoholistának az alkoholmentes sör. Egyébként amennyire emlékszem olyasmit irt hogy nagyon kevés volt a gőz (sokkal kevesebb mint a heets-ből) és fura volt az íze mert nem dohány ugye hanem tea. Én kb itt le is mondtam még a kipróbálásáról is.

[ Szerkesztve ]

(#925) Tibee86


Tibee86
veterán

Nem jártam dohányboltba, mennyi lett az ára a heets-nek?

Az állandó témához: Ugye az már szinte mindenkinek alap, hogy előbb bekapcsolni, majd pár mp után beledugni a heets-et. Így nálam szinte 100-ból 1 ami olyan, mint amikről írtak. Amit észrevettem, hogy ilyenkor sok esetben egy nagyobb szál rajtamarad a pengén, amíg az nem jön le róla, addig gyakori. Mondjuk én csak sienna-t szívok, lehet aztán vannak különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#926) SztiviVander válasza Tibee86 (#925) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nem láttam sehol hogy bármilyen irányban változott volna. Legtöbb helyen 1300/doboz (+/- 10% a boltok kapzsiságától függően). Ahol tavaly októberben 1300 volt, ott tegnapelőtt is annyi volt.

(#927) Tibee86 válasza SztiviVander (#926) üzenetére


Tibee86
veterán

Júli 1-től nem szabadáras, így mindenhol ugyanannyinak kell(ene) lennie mától.
Mondjuk hazudtam az előbb, munkaügyben voltam egyben, ott kérdeztem a srácot, de nekem kellett erről felvilágosítani... Mondta, hogy jött valami ezzel kapcsolatban, de még nem nézte meg.

[ Szerkesztve ]

(#928) SztiviVander válasza Tibee86 (#927) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ja így már értem a kérdést. Nem is hallottam róla, de ha a dohányboltos se akkor nem is szégyellem magam emiatt :) Gondolom olcsóbb nem lesz, sose szokott, amikor valamit mr dohánymutyiék változtatnak...

(#929) Tibee86 válasza SztiviVander (#928) üzenetére


Tibee86
veterán

Közben rákerestem, 1330. Reméltem, hogy 1500 fölötti ár lesz, könnyebben ment volna az elengedés. :D

(#930) SztiviVander


SztiviVander
őstag

Hoppá, bár nem mai hír de most találtam a heets árváltozásra keresgélve. Ezek szerint tényleg nem árt óvatosan árulgatni olyasmit, ami a törvény szerint csak dohányboltban árusítható. Nem csak a heets töltet, de maga az IQOS készülék is ilyen kategória.

(#931) SztiviVander válasza Tibee86 (#929) üzenetére


SztiviVander
őstag

1500-ig még oké. Jó az hogy oké barokkos túlzás, de annyi volt már tavaly a dunhill is, szóval akkor még mindig nem lenne drágább. Mondjuk így azért csak jobb érzés hogy spórolok is vele :D Egyébként eddig is volt ahol majdnem 1500-ért adták, múltkor asszony hozott melóhelye mellől 1460-ért, és nem a belvárosból... Azt hitte szegénykém hogy ez is fix áras mint a cigi és mindenhol ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#932) qltsar válasza SztiviVander (#923) üzenetére


qltsar
addikt

:R

Köszönöm, reméljük, hogy "csak" kifogtam egy hibás szériát. Az 1-2 szállal tisztában voltam, de ilyen arányt még nem tapasztaltam. Illetve még néha "ragad" is 1-2 szál, valamint, volt, hogy már sikeresen beletörtem, mert valahogy néhány szálnál még a kerület is nagyobbra sikerült.

Elég random az itthoni quality control úgy tűnik... :(

(#933) Tibee86 válasza SztiviVander (#931) üzenetére


Tibee86
veterán

Persze, nyilván nem azon a 80-150 forinton múlik, mint amennyiért eddig vettem, de amúgy is már jó ideje le akarom tenni. Ezért is reméltem kicsit, hogy szép nagy áremelés lesz, az nagyobbat lökött volna ezen az érzésen.

(#934) Bozek válasza Tibee86 (#933) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szólj a dohányboltosnak, hogy neked adja 3000-ért... Azért, mert te le akarsz szokni, még ne más fizessen többet.

(#935) Bozek válasza SztiviVander (#923) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Illetve ha régebb óta (nem napok, hanem hetek/hónapok) nyitva van a doboz akkor szinte az összes olyan lesz, kiszárad."
Nekem volt már hetekig nyitva a doboz, de utána is el lehetett szívni rendesen. Mondjuk az biztos, hogy nem olyan, mintha frissen bontottad ki a dobozt, de én örültem is neki. Így legalább nem volt annyira erősen mentolos a kék, és el is tudtam szívni (rábeszéltek, de nem jött be).

(#936) Tibee86 válasza Bozek (#934) üzenetére


Tibee86
veterán

:DDD
Mintha bármi közöm lenne az árak alakulásához... Azt meg hadd engedtessem már meg magamnak, hogy olyan áron várom amilyenen csak akarom. Max a kölyködnek próbáld megmondani, ne vadidegen embereknek egy fórumon.

(#937) Csigusz 1 válasza Tibee86 (#936) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Adok én Neked 3000 1600 Ft-ért!
Te is jól jársz, mert 1500 fölött kapod meg, meg én is... :DDD

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#938) Tibee86 válasza Csigusz 1 (#937) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem jársz jól velem, mert pont az a lényeg, hogy annyiért végképp nem venném már meg. :D

(#939) Bozek


Bozek
nagyúr

Ma pozitív élmény volt, hogy nagyjából 10 km biciklizés (kb. fél-1 évente ültem az utóbbi időben kerékpárra) közben egyszer sem kellett megállnom, mert elfogyott a levegő. Pedig előtte is csak világoskék Bond-ot szívtam, az se volt erős, de akkor nem bírtam végig ekkora távot se.

(#940) Runner_fxr válasza slett27 (#921) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én azt vettem észre, hogy nagyon sűrűn kell tisztítani, sokkal sűrűbben mint az ajánlják. Illetve ha azt csinálod, hogy bekapcsolod a töltet nélkül, majd amikor rezeg akkor tolod bele, utána még vársz egy kicsit, akkor úgy már majdnem az elsőtől jó. Én mondjuk nem vagyok egy nagy dohányos, inkább koca bagós, sörözés mellé, ilyesmi. Nekem amúgy nagyon bejön az iqos. Kifejezetten megundorodtam a hagyományostól. Ennek sokkal jobb az íze és még így a kevés cigizés mellett is érzem, hogy kevesebb mocsok megy be a tüdőbe.

(#941) slett27 válasza Runner_fxr (#940) üzenetére


slett27
addikt

Ez így igaz. Nekem is nagyon hamar kokszosodik, de vettem egy rakás tisztítópálcát ami hozzá van. Én megállapodtam a napi 3-4 hagyományos Marlboro Gold / 10 IQOS. :) Főleg akkor gyújtok rá hagyományos cigire, mikor filmben látom és direkt hallatják azt a sercegő hangot és ki zoomolva mutatják ahogy ég a parázs mikor beleslukkolnak. :DDD (Nem ajánlott film ezért az Utolsó cserkész, mert abban Bruce Willis állandóan bagózik).

Amúgy mi van az IQOS töltetben ? Milyen dohány ? A dohány szára kerül bele ? Mert egyáltalán nem olyan mint a hagyományos cigiben.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#942) Csigusz 1 válasza slett27 (#941) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Lehet, hogy nikotinnal átitatott kukoricalevél... :DDD

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#943) domerator válasza slett27 (#941) üzenetére


domerator
veterán

Az Utolso cserkesz igenis ajanlott film :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#944) stuckart


stuckart
csendes tag

Sziasztok,

új Iqos tag vagyok, 2.4+
első tapasztalataim alapján egy szál heets kb. 3,5 perc/8 szívás eredményt hoz.
nektek megvan a 6/14?
mi a véleményetek, vigyem vissza vagy ügyfélszolg., vagy ez így normális?

(#946) Zsolaf válasza stuckart (#944) üzenetére


Zsolaf
addikt

Szia. Eleinte nekem is össze visssza csinálta, kell pár feltőltési ciklus mire beáll azt vettem észre. Ha nem akkor gondolom garanciás, jelezni kell.

[ Szerkesztve ]

(#949) stuckart válasza Zsolaf (#946) üzenetére


stuckart
csendes tag

köszi a választ!
igen, teljesen igazad van, mostanra sikerült kitapasztalni és remekül működik, hozza a számokat.

(#950) jUUh


jUUh
addikt

Sziasztok!

Nem igazán jöttem rá, hogy a 2.4 és a 3.0 között mi a különbség pontosan, ebbe tudnátok segíteni?

Samsung Galaxy S23+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.