Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-29 19:55:01

LOGOUT.hu

IQOS cigaretta

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Dax27


Dax27
csendes tag

Koca dohányos voltam és cikinek éreztem már, hogy sörözésnél a haverjaimat húzom le cigivel, így a barátnőmmel vetettem egyet Nyitrán egy másfél éve. Durván rászoktam a cigire emiatt, az egésznek van valami nagyon jó feelingje, sajna ma már egy dobozzal is elszívok belőle, így szerintem ez a megoldás a leszokás segítésére nem jó. Viszont semmivel nem jobb/egészségesebb mint a sima cigi, ez csak marketing. Ha valaki egészségesebben akar élni, inkább a liquides megoldásokat válassza, vagy tegye le teljesen a cigit, az iqos nem egészségesebb megoldás sajna.
https://www.sciencedaily.com/releases/2019/02/190211083119.htm
De ha rá googleöztök lehet találni több független szakvéleményt és sajnos mindegyik kitér rá, hogy nem kevésbé káros, mint a sima cigi.

(#152) bordi10


bordi10
senior tag

Sziasztok! Google Playen nem találom a megfelelő app-ot az IQOS-hoz, valaki linkelne egy működőt?

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#153) adomok válasza Dax27 (#151) üzenetére


adomok
tag

A 3.0.5 verziót szedd le és beállítás elején Dániát válaszd majd
[link]

(#154) Flashback válasza adomok (#153) üzenetére


Flashback
addikt

Ez mire jó?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#155) adomok válasza Flashback (#154) üzenetére


adomok
tag

Nem sok mindenre :DD Látod a készülék töltöttségét, ki/be lehet kapcsolni a hevitő rezgését, kiírja az eszköz adatait és elvileg ha valami hiba van vele azt is jelzi.

(#156) desolator válasza Dax27 (#151) üzenetére


desolator
senior tag

Igen, sajnos én is ezt olvastam sok oldalon, hogy ugyanolyan káros mint a rendes cigi. Ami érdekes, hiszen tényleg nem szívod be a sok égésterméket, de mégis ezt írják.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#157) Flashback válasza desolator (#156) üzenetére


Flashback
addikt

Nem gondolnám hogy annyira káros lenne. De az lehet hogy a mikro részecskék mérete az más és azért máshogyan szívódik fel vagy "mélyebbre" jut le. Persze attól nincs egészségesebb ha nem szívsz semmit.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#158) adomok válasza desolator (#156) üzenetére


adomok
tag

Minden káros ami nem a tüdőbe való :) De a lényeg, hogy ilyen tanulmányok mindig voltak/vannak és lesznek. A tényleges hatásokat, majd évek múlva fogjuk valóban megismerni. Ami biztos, hogy a normál dohányzás során az égés miatt (nem csak a dohány, hanem a papír is) rengeteg potenciálisan káros anyagot szívsz be. Az Iqos esetében ezt spórolod meg, cserébe a nikotin erőteljesebb. Nem véletlen, hogy sok kocadohányos az Iqos-tól rosszul is lesz. Fontos, hogy Iqos-t az fog választani, aki nem akar leszokni, mert abban nem segít, viszont nagon trendi. Az e-cigi használattal kapcsolatban sincsenek még valódi hatástanulmányok. Ott is olyan anyagot porlasztasz a tüdődbe, aminek ott nincs helye, így az sem egészséges, ráadásul a löttyre az összetevői miatt sokan allergiásak is. Szóval minden verzió káros, a legjobb leszokni róla :)

(#159) vicamuso


vicamuso
tag

Sziasztok!
Valaki esetleg gariztatta már az IQOS-át. Van egy 3.0-ám és eltört a hevítő penge benne. Amozon.de németországi vásárlás..
Felhívom a CallCentert és vajon cserélik gariba?
Köszönöm

(#160) torrente777 válasza vicamuso (#159) üzenetére


torrente777
tag

Telefonálsz és igen cserélik. Kapsz sms be egy cserekódot bemész egy forgalmazó dohányboltba és kb ennyi. Egyszer cserélik arra vigyázz következő törésre már nem.

(#161) vicamuso válasza torrente777 (#160) üzenetére


vicamuso
tag

Nagyon köszönöm!

(#162) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Milyen áron lehet megvenni jelenleg a IQOS 3.0? Egy ismerősöm 30e vett Nyíregyházán kb 2 hete. Tegnap Debrecenben 32e volt egy dohány boltban. Nem egységesek az árak?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#163) zoltan6 válasza PedroPascal (#162) üzenetére


zoltan6
őstag

Egységes árak vannak,Jelenleg 31990ft a 3-as,meg van még pár helyen a páros ajánlatból.ami tartalmazza a 3-ast meg a 2,4 plust 39990ft-ért.Aztán azt se tartom kizártnak,hogy trükközött vele a dohányboltos saját szakállra megbontotta a páros ajánlatost,aztán eladta külön-külön.

(#164) PedroPascal válasza zoltan6 (#163) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nekem is említette a páros 40e ajánlatot és 4 doboz heats is jár hozzá. Akkor mindegy hol veszem meg?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#165) west76 válasza PedroPascal (#164) üzenetére


west76
aktív tag

Hoppá, én megvettem a párost és nekem nem adtak hozzá heetset

(#166) vicamuso válasza vicamuso (#159) üzenetére


vicamuso
tag

Sziasztok!

Nem tudom volt-e, de pár infó a gariztatásról.

Amennyiben külföldi a készülék úgy egyetlen egyszer cserélik még hozzá a problémától függően vagy a tartót vagy hevítőt, és ennyi, utána már nem él rá a garancia. Viszont nem érdekli őket, hogy a felhasználó hibájából ered a probléma. (esetemben eltörtem a hevítő pengét)

A magyar vásárlásra viszont jár a 2 év garancia.

A külföldi vásárlás regisztrálását Customer Care-en azaz telefonon keresztül tudtam végrehajtani, illetve ugyanitt küldték a kódot is SMS-ben a csere tartozékra.

(#167) PedroPascal válasza west76 (#165) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Valami regisztráció szükséges hozzá, azt mondták. Helyben a boltban is megtehető tabletten.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#168) nylontacsko válasza PedroPascal (#167) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Párosban vettem meg. Regisztráltam is.
Heats-et egy darabot sem kaptam :U

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#169) west76 válasza PedroPascal (#167) üzenetére


west76
aktív tag

Hmm, akkor engem átb...tak, mert regisztráció is volt. Mindegy most már, költse gyógyszerre 😁

(#170) Marko1st


Marko1st
friss újonc

Hali! Kinek volt olyan tapasztalata ,hogy egyre nehezebb szívní a “cigarettát”?!
Iqos 3.0 mindegy hogy magyar vagy külföldi stick van benne
Hogyan lehetne ezt orvosolni kb1 hónapos a gép igyekszem minden nap tisztítani

(#171) torrente777 válasza Marko1st (#170) üzenetére


torrente777
tag

Próbáld ki ezt a 2 dolgot mielőtt bedugod a heets et kapcsold be a hevítőt várjál pár másodpercet aztán rakd bele a második miután beraktad a heets et húzd ki fordítsd el úgy rakd vissza lehet hogy segít vagy egyszerűen elromlott a hevítő és csere.

(#172) nylontacsko válasza Marko1st (#170) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Azt gondolom, hogy ez a Heats "hibája".
Nálam is előfordul, hogy egy-egy esetben (csomagonként) ez előfordul.
Olvasgattam egyéb fórumokon is, hogy ilyesmi előfordul.
Szerintem egy 1 hónapos eszköznél, nem igazán lehet hevítő hiba (bár nem kizárt, ugyanakkor kicsi a valószínűsége)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#173) PedroPascal válasza west76 (#169) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Megvettem végül a dupla csomagot 2.4 plus és 3.0 40e regisztráltam a boltban és így vehettem 4 doboz heets féláron azaz 650ft / db. Elnézést vagy nekem mondták rosszul előző nap vagy én emlékeztem rosszul, így 2 doboz volt grátisz. Mind a négy heets-ből kértem egyet majd elválik melyik válik be. Eddig nekem mindegyik szotyi ízű. Ez az íz csak az elején, pár napig lesz érezhető vagy tartósan így marad?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#174) El Joe válasza Marko1st (#170) üzenetére


El Joe
tag

Én egy kicsit meg szoktam sodorni a heets-et finoman az ujjaim között, mint a cigit.

(#175) wzol válasza nylontacsko (#172) üzenetére


wzol
tag

Írjatok folyamatosan a supportnak: kérni fognak fotót a Heets-ről, illetve a doboz azonosítószámát. Talán így megoldják. Amúgy a narancsnál a boltváltás segít, a kék felemás, a zöld szinte már orosz rulett kategória.

(#176) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok,
Budapesten (XI, XXII.ker) vagy Érd/Diósdon tudtok olyan helyet ahol jelenleg kapható a páros ajánlat (2.4 + 3 együtt) 40e körül?
Köszi előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#177) nylontacsko válasza tome0001 (#176) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Szerintem az első, közeledbe eső trafikban találsz.
Inkább csak a szín-kombókkal lehet macera.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#178) B.i.L válasza tome0001 (#176) üzenetére


B.i.L
senior tag

Bemész,megrendeled - ennyi,elsőre vehetsz több Heatset is akciósan asszem

Horgászni mentem...B.i.L

(#179) ram34 válasza adomok (#155) üzenetére


ram34
tag

Szia.
Én is letöltöttem az iqos appot a telóra, Dániát választottam, és amikor bekapcsolom a Blutooth-t az eszközön, látja is a teló de párosításnál egy idő után azt írja ki, hogy hibás jelszó vagy PIN-kód. Ilyenkor mi van? Ötlet, valaki? Köszönöm.

(#180) Baltincs


Baltincs
tag

Sziasztok! Egyre vonzóbbá válik a dolog számomra csak egy dolgot nem értek.
A 3.0 annyival "jobb", hogy mágnesesen csusszan a dobozba, meg nem 4 perc hanem 3,5 a hevítés (meg nem microusb hanem type-c)? Csak mert akkor lehet nekem bőven elég egy 2.4 is, hiszen azért mégiscsak 10 rongy van a kettő között. Köszönöm a válaszokat.

(#181) adomok válasza Baltincs (#180) üzenetére


adomok
tag

Én 3.0-át használok és valóban azok az eltérések vannak amit leírtál. A küllem elég szubjektív, nekem jobban tetszik a 3.0 design. A lényeg, hogy forintosítva + 10 ezret nem ér szerintem a 3.0

A gyártó még ír néhány eltérést, olyanokat, hogy masszívabb a tok, de ezeket a napi használatban nem nagyon tudod tesztelni. Az én döntésemben egyértelműen a küllem, az egyszerűbb kezelés (nem kell gombot nyomni a töltő nyitáshoz, ami egyébként egy plusz hibaforrás és a hevítőre sem kell figyelni a tokba helyezéskor ) és a type c játszott szerepet.

(#182) adomok válasza ram34 (#179) üzenetére


adomok
tag

Ha jól emlékszem, akkor én első körben a telefon bluetooth menüben csináltam egy egyszerű párosítást, majd ezután nyitottam meg az app-ot és ott már simán kapcsolódott.

(#183) ram34 válasza adomok (#182) üzenetére


ram34
tag

Köszi az infót, de már a telefon blutooth menűjében írja hogy nem tudja párosítani az eszközt.

(#184) Baltincs válasza adomok (#181) üzenetére


Baltincs
tag

És még annyit szeretnék kérdezni, hogy valahogy a 2.4 jelez ha lehet dohányozni? Vagy honnan tudom, ha már mehet a dolog?

(#185) PedroPascal válasza Baltincs (#184) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Igen. Ha felhevített akkor folyamatosan világít a led.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#186) adomok válasza Baltincs (#184) üzenetére


adomok
tag

Illetve ha felteszed az iqos app-ot abban a 2.4-re is be lehet állítani, hogy rezegjen a hevítő. Legalábbis a fb csoportban ezt írták a használók.

(#187) pöcök74 válasza animatrix11 (#143) üzenetére


pöcök74
csendes újonc

Én ezt vettem az Aliexpress-ről, egy hét használat után eddig csak jók a tapasztalataim, kb. 7-8 szálat lehet elszívni vele egy töltéssel: https://www.aliexpress.com/item/32961442852.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.263a3074wRG5Fp&algo_pvid=75da6a1a-17f7-44e4-b65a-0e5061f8266b&algo_expid=75da6a1a-17f7-44e4-b65a-0e5061f8266b-1&btsid=2abaf654-458a-4f40-8af5-faae6c937ff2&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_52
Viszont csak 12-13 ezer ft-ban fájt.

[ Szerkesztve ]

(#188) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Gondolkodom egy ilyen vasarlasan. 1 csomag dohany mennyi ideig eleg hozzá? Tehat kb hany szal ciginek felel meg?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#189) Eagl3


Eagl3
veterán

20 szál van egy dobozban.

(#190) beci válasza Eagl3 (#189) üzenetére


beci
őstag

Koszonom. Honnan olcsobb hozza a dohany?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#191) zoltan6 válasza beci (#190) üzenetére


zoltan6
őstag

Nem tudod tölteni házilag,speciális dohány van benne,itthon 1150-1350ft körül megy egy dobozzal.Ukránoknál 500-600ft,szerbeknél 700-800ft.
Én előtte töltött barna szofit szívtam kb. 20-30 szálat.Hettsből is kb. annyi megy el.

(#192) beci válasza zoltan6 (#191) üzenetére


beci
őstag

Kinti rendeles megoldhato valahogy?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#193) zoltan6 válasza beci (#192) üzenetére


zoltan6
őstag

Én még nem találtam olyan oldalt ahonnét lehetne rendelni.Van nálunk 4 féle ízesítésű heets a narancssárga amber,a sárga,a zöld egyhén mentolos,illetve a kék erős mentolos.Szlovákoknál van még a barna bronze,meg a piros sienna.Ukránoknál létezik még green zeeng citrusos,meg a lila áfonyás.Van egy zárt FB csoport ahol sokan árulnak nálunk nem kaphatóakat,én is onnét szoktam beszerezni a lila áfonyást.IQOS ès HEETS Használók- Tapasztalatok, Tanácsok

(#194) tobias40 válasza beci (#192) üzenetére


tobias40
veterán

Én tegnap vettem mindkettőből egyet (2.4 és 3.0) ha érdekel keress meg privátban mert az egyiket eladom!
Kicsit másabb mint a normál cigi,nekem kevesebb a "füst" is de legalább nem köhögök tőle másnap.Igaz ez még csak az egyszeri 8-10 szál kipróbálása volt...

Bocs az off-ért!

(#195) tobias40


tobias40
veterán

A 14 napos visszavitel lehetősége hogyan működik?
Csak oda lehet vissza vinni ahol vettem vagy bármelyik dohány boltba?
Meg kell indokolni vagy csak egyszerűen visszaadják a pénzt és ennyi?

[ Szerkesztve ]

(#196) adomok válasza tobias40 (#195) üzenetére


adomok
tag

Fel kell hívni az ügyfélszolit és ott elmondják. Egy tanácsadóval kell találkozni, Ő intézi a visszavételt.

(#197) tobias40 válasza adomok (#196) üzenetére


tobias40
veterán

Bazzz ennyire "bonyolult" ? :(

Van vki aki már visszaadta és elmondaná a menetét?

[ Szerkesztve ]

(#198) animatrix11


animatrix11
őstag

Esetleg párkányban tud valaki egy boltot ahol lehet kapni iqost?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#199) amerigo válasza animatrix11 (#198) üzenetére


amerigo
aktív tag

Átmész a hídon, jobba követed a főutvonalat, és kb 100m-re bal oldalon egy földszintes házban van egy dohánybolt. Kártyát nem fogadnak el.

(#200) silentkiller válasza amerigo (#199) üzenetére


silentkiller
senior tag

A főtéren pedig a BILLA-nál is van egy egész korrekten felszerelt bolt.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.