Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-29 19:55:01

LOGOUT.hu

IQOS cigaretta

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) focvis válasza kistusik (#750) üzenetére


focvis
veterán

A 3.0 a 2.4 utódja. (vagy nem?)

(#752) kistusik válasza focvis (#751) üzenetére


kistusik
tag

3.0 nak a 3.0 duo
2.4 nek a 2.4 plus. Vagy rosszul tudom?

(#753) SztiviVander válasza kistusik (#752) üzenetére


SztiviVander
őstag

jól tudod. a 2.4(+) az olcsóbb vonal, a 3(duo) meg a drágábbik.

(#754) EnigmaticE válasza zoltan6 (#747) üzenetére


EnigmaticE
újonc

ez az akció szettre ertendo, vagy csak pen?

[ Szerkesztve ]

(#755) zoltan6 válasza EnigmaticE (#754) üzenetére


zoltan6
őstag

komplett 2,4 plus szett,pennel,töltövel,dobozzal,mindennel.

(#756) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Most jött hírlevélben:
9.990.-Ft a 2,4 Plusz

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#757) #56573440 válasza nylontacsko (#756) üzenetére


#56573440
törölt tag

Le is rohadt minden is... Az oldaluk is, a regisztráció is 😂

(#758) Yanchi8


Yanchi8
csendes tag

Hello!

Mi az aktuális álláspont, esetleg valami megbízhatóbb forrásból származó kutatásról tudtok, amely az iqos egészségre gyakorolt hatását vizsgálja? Napi néhány szál cigit szívok el,viszont elgondolkodtam, hogy most az akciós 2.4-et érdemes lenne kipróbálnom.

(#759) kistusik


kistusik
tag

Akinek van 2.4plus és 3.0.
Sokan írják hogy a 2.4plus az jobb. Vagy legalább is jobban szeretik. Mindenki így van vele? Mert akkor nem várok 3.0 akcióig. Hanem veszek most egy 2.4 plust.

(#760) #56573440 válasza kistusik (#759) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekem van mindketto, 3-assal kezdtem, most vettem egy 2.4-et is tarcsiba.
Személy szerint egyáltalán nem érzek difit a ketto között, a 3.0 kisebb méretu, nekem max azért tetszik jobban, de azon túl releváns eltérést én nem tapasztaltam.

(#761) kistusik válasza #56573440 (#760) üzenetére


kistusik
tag

Mind a 2 jelez ha kezdheted és vége?

(#762) SztiviVander válasza kistusik (#761) üzenetére


SztiviVander
őstag

A 2.4 nem rezeg amikor kezdheted szivni.

(#763) #56573440 válasza kistusik (#761) üzenetére


#56573440
törölt tag

a 2.4 indításkor rezeg amikor aktiválod, akkor nem amikor elérte a homérsékletet. Mondjuk ez nem hiszem hogy akkora probléma lenne, legalábbis azt az 5-6 másodpercet én a 3-as után rutin szeruen hagyom meg neki. a végét mindketto jelzi értelem szeruen.

Juteszembe, a 3-assal egy problémám volt többször, a pen nem töltött hiába tettem be. Valszeg fejjel lefele került zsebbe, vagy valami egyedi hiba, passz, volt többször, hogy ahogy kivettem le volt merülve (hetente/két hetente 1x átlagban max)... Ha a pozíció miatt volt gond, a 2.4-el ilyen nem lehet, mert ott egy "rugó" feszíti be a helyére.

(#764) kistusik válasza #56573440 (#763) üzenetére


kistusik
tag

Na lehet benevezek egy 2.4+-ra akkor

(#765) nylontacsko válasza kistusik (#759) üzenetére


nylontacsko
senior tag

2.4-et váltottam le 3.0-ra, azt pedig Duo-ra.
Nem vennék még egyszer 2.4-et.
Erősebben kell szívni (szerintem), macerásabb a töltő dokkolóba tenni. Nehezebb a töltővel (nagyobb helyet is foglal).
De a mostani akciós ajánlatért szerintem megéri

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#766) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Járt már valaki úgy, hogy a hevítőbe fordítva tette bele a heets-et, vagyis a szivacsos felét tolta bele? Gond lehet szerintetek belőle?
Üdv
T

(#767) nylontacsko válasza Tiby_83 (#766) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Előfordult.
Semmi nem történt.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#768) Tiby_83


Tiby_83
tag

Akkor nem rongálódik tőle a hevítő fűtőszála/kése?

(#769) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Nem.
Amennyiben nem "5 percig tartott a manőver" :)
Nézd meg jobban a pengét, hogy a "szivacsból" nem maradt e esetleg rajta. Ha igen, azt óvatosan szedd le.
Ha nem... enegedd el. ;)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#770) Tiby_83 válasza nylontacsko (#769) üzenetére


Tiby_83
tag

Nem dehogy, nem volt 5 perc. Rájöttem, hogy a rossz végét szívom, :) Úgyhogy megfordítottam.

(#771) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Akkor alkalmazd az utolsó mondatom ;)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#772) SztiviVander válasza Tiby_83 (#766) üzenetére


SztiviVander
őstag

Utoljára 2 nappal ezelőtt :DDD De úgy átlag havonra egyszer biztos sikerül és kb minden harmadik alkalommal csak bekapcsoláskor veszem észre:) Semmi baja nem lesz ennyitől, ha ráég a pengére le kell pucolni róla és kész.

(#773) Bozek válasza nylontacsko (#767) üzenetére


Bozek
nagyúr

Melyikbe megy bele? Én volt, hogy megpróbáltam beletenni, de nekem úgy szorul a Heets, abból észreveszem, hogy nem jól van.

(#774) focvis válasza Bozek (#773) üzenetére


focvis
veterán

A 2,4-be simán belemegy fordítva, 2-3 alkalommal már előfordult velem. Legutóbb most hétfőn; kapkodtam és ideges voltam kicsit, slukkoltam vagy 4-et is mire leesett, fura volt.

(#775) Bozek válasza focvis (#774) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ja, én 3.0-t használok, abba nem olyan egyszerű belerakni fordítva.

(#776) SztiviVander válasza Bozek (#775) üzenetére


SztiviVander
őstag

Én 3 duoba raktam bele, könnyebben becsúszott mint a jó irányba:) Az hogy szorul-e az heets-enként változik, de ha a szűrő szorul akkor a dohány része is.

(#777) nylontacsko válasza Bozek (#773) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Sima 3-ba

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#778) Bozek válasza nylontacsko (#777) üzenetére


Bozek
nagyúr

Fura, eddig már párszor előfordult, hogy fordítva raktam bele majdnem, de mindig megszorult a Heets. Ha rendesen rakom bele, ahogy kell, akkor nem szorul.

(#779) #56573440 válasza Bozek (#778) üzenetére


#56573440
törölt tag

tök random az a helyzet. 3 és 2.4-be is bele tudom tenni és pont ugyanúgy megtörtént, mondjuk nem kapcsoltam be egyszer se, hamarabb rájöttem.

Azon túl meg volt nem is olyan rég egy pár dobozom, amiben mindegyik szorult a 3.0-ában helyesen betéve is, aztán most meg nem. Ugyanúgy előfordul mint a keményebbre tömött darabok, meg amik nehezebben szívhatóak...

(#780) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Gondolkodom rajta, hogy kipróbálnám a normál cigi helyett. Mik a tapasztalatok, érdemes? És a 2.4-et vagy 3-at érdemesebb megvenni?

Normál cigiből jelenleg egy doboz megy el naponta. :(

[ Szerkesztve ]

(#781) akoska07 válasza fatal` (#780) üzenetére


akoska07
nagyúr

Olyanokkal próbáltattam ki akik 30-40 éve dohányoznak.
Mindenki azt mondta ez nem rossz,sőt....

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#782) fatal` válasza akoska07 (#781) üzenetére


fatal`
titán

Próbálni már próbáltam (ízre, ilyesmi nincs gond), én a hosszútávú tapasztalatokra voltam kiváncsi. Pl. mennyire reális, hogy kolléganőm azt mondja kevésbé köhög mióta ezt szívja a rendes cigi helyett.

Illetve maga a gép mennyire megbízható és melyiket érdmesebb megvenni? Mi a különbség egyáltalán a 2 között?

(#783) focvis válasza fatal` (#782) üzenetére


focvis
veterán

30 évig cigiztem, mínusz 3 évig "leszoktam".
A normál cigit jobban esik szívni. Ezt kb. 2 hét alatt megszoktam. Nem büdös tőle a pofám. Ritkábban fáj a gyomrom. Köhögni a sima cigitől se köhögtem, 0,1-est szívtam az utóbbi években.

(#784) slett27 válasza fatal` (#782) üzenetére


slett27
addikt

Megerősítem focvis véleményét. 27 éve bagózok Malboro Gold-ból ment el naponta 13-14 szál. Helyettesíteni korántsem helyettesíti viszont alternatívának jó. Én nekem csak úgy jó ha kávéhoz vagy kaja után normál cigit szívok. Én azért vettem hogy csökkentsem nem a nikotin adagot hanem a többi sz..rt. :D

Mentolos (BLUE) nagyon mentol, mintha nem is cigiznék hanem egy zacskó Orbitot rágnék. Inkább a PIROS-nak és BARNÁNAK az aromái jönnek be. De az első két slukk az kuka, meg az utolsó 3 is nem érzem hogy "lemegy". :(

Én azt gondoltam hogy kiválthatja, de szerintem csak annál fogja aki le akart volna szokni de nem tudott, vagy köpköd reggel, tehát valamit "ki kellene találni", vagy tényleg a kor előre haladtával jó lenne elkerülni a szívkatéterezést vagy ilyesmi. Véleményem szerint nem váltja ki a "minőségi" cigizést .... még.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#785) drjuris


drjuris
csendes tag

Üdv. Tegnap vettem egy IQOS 2.4 +-t A heets-nek elszívás után így kell kinéznie?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#786) Baalaagee válasza drjuris (#785) üzenetére


Baalaagee
csendes tag

Pontosan így, mivel nem ég el a dohány az marad benne, a penge helye meg ugye az izzítástól fekete. :)

(#787) akoska07 válasza fatal` (#782) üzenetére


akoska07
nagyúr

Sztem gond nélkül hozza amit el vársz egy cigitől hosszú távon is.
1-2 hát után nem igazán akarsz újra rágyújtani,inkább tolsz egy heets-t.

Biztosan csökkenti a köhögést,reggeli köhögés stb...

Természetesen ez sem egészséges. :)
Mert a tüdőnek semmi másra nics szüksége csak tiszta levegőre.
De sztem sokkal sokkal jobb,mint a "normál" cigi.

Nekem nem volt gondom egyik készülékkel sem.
2.4 Plus vagy 3.0

3.0 gyorsabban tölt fel.
Nekem duo van amivel akár kettót is tudsz szívni egymás után.

Azt mondják,hogy a 2.4 plus jobban vissza adja a dohányzás érzését.
Duo-ra váltva nem érzek különbséget.
Annyit,hogy sztem ez nem melegszik annyira,mint a 2.4,úgy értem néha túl meleg volt az ajkamnak amikor beleszívtam.

Melyiket érdemes venni....

Azt gondolom,csak pénztárca kérdése.
Mindegyik készülék jól teljesít,bármelyik készülék jó választás.
Vannak hibák természetesen,mint minden gyártó soron.
Viszont elég jó a support.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#788) Bozek válasza #56573440 (#763) üzenetére


Bozek
nagyúr

"a 3-assal egy problémám volt többször, a pen nem töltött hiába tettem be"

Ezzel már én is találkoztam. De az az érdekes, hogy amúgy villog és jelzi, hogy tölt, aztán mégse tudom bekapcsolni, amikor "rágyújtanék". És nálam még csak fejjel lefelé se lehetett, mert itt van az asztalon mellettem. Esetleg meg kell próbálni áttörölni belül az érintkezőt, a töltőn belül is (bár nehezen lehet hozzáférni).

(#789) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!
Iqos 2.4+ -nál kell a hevítő pengét külön takarítani? Használom a fülpiszkáló szerű takarító eszközt, amit adtak hozzá és a henger alakú eszközt is. Sajnos azonban a penge barnás marad, mintha rá lenne égve a dohány. Kell azt valamivel takarítani, hogy ne legyen annyira kokszos?

Tanácsotokat előre is köszönöm!
Üdv

(#790) fatal` válasza akoska07 (#787) üzenetére


fatal`
titán

:R :R

(#791) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Iqost (pen+töltő) hol lehet most magyar garival jó áron beszerezni? :)

(#792) zoltan6 válasza Darth_Revan (#791) üzenetére


zoltan6
őstag

Tegnapig volt akcióban 1 héten keresztül féláron 10000ft-ért 2,4 plus készülék.
Mától ezek az árak a magyarországi dohányboltokban:

Vagy ki lehet fogni használtan garis készülékeket,ma is rakott fel valaki FB csoportba Iqos 3 duo-t 15000ft-ért.

(#793) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok!

Ti is megfigyeltétek hogy a HEETS egyre rosszabb minőségű? Én is és két kollegám is megfigyeltük, én mivel kartonnal veszek még feltűnőbb a dolog.
Olyan mintha lyukas lenne az egyes heetek közepe, egyáltalán nem ad párát, élvezhetetlen.
Az elején csak néhány dobozban találtam 1-1 szálat, most van olyan doboz aminek a felét el kellett dobálnom emiatt, vannak olyanok is amik meg annyira tömörek hogy nem lehet belenyomni rendesen.
Ügyfélszolgálatot még nem kerestem, de ha van ez irányban tapasztalat, kérlek osszátok meg velem, előre is köszi!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#794) #56573440 válasza haxiboy (#793) üzenetére


#56573440
törölt tag

Előfordult nálam is, bár az elmúlt 1-2 hónapban talán ha egy olyat találtam ami nem volt jó. Nyilván előfordult előtte ilyen olyan probléma, a nulla füstöstől a nem megy bele körig, aztán akkor lettem nagyon mérges, amikor látszólag minden rendben volt, de iszonyat nehezen volt szívható, de annyira, hogy a végén a filter konkrétan be volt horpadva. Felhívtam őket, bekérték a doboz sorszámát alul a fekete kis téglalapból, és azt mondták utánanéznek. Amióta a bronz megy azóta igazából tényleg nagyon nagyon szórványosan találkoztam ilyenekkel

(#795) haxiboy válasza #56573440 (#794) üzenetére


haxiboy
veterán

Köszi! Beszéltem én is velük közben, nálam nagyjából független hogy melyikek a rosszak, de én főleg a bronzot nyomatom.
Nem is azzal lenne a baj hogy van 1-2 hibás szál, de amikor a doboz felét el kell dobnom, akkor már elég drágára jön ki 1 tényleges doboz.
Remélem kitalálnak valamit, de az biztos hogy leszokok arról hogy kartonnal veszem mert ha 1 kartonban 1 doboz ilyen, akkor a többi is, tuti hogy valami gyártástechnológiai problémájuk van.
Ráadásul az idő előrehaladtával egyre rosszabb, az elején 1-2 szál után most fél doboz landolt a kukában mert abszolút 0 párát adott. Az elején még megpróbáltam máshogy belerakni, de ma már azt sem mert tudom hogy felesleges.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#796) atthany válasza haxiboy (#795) üzenetére


atthany
aktív tag

Pár hónapja sokan állították fb oldalon, h a külföldi heets jobb minőségű, persze jó páran köztük én is valltig azt mondtam, h ez csak amolyan összeesküvés elmélet lehet!
Kb fél év után vettem először hazai heets-et, ha jobban megvizsgáljuk, akkor mind a doboz kidolgozottsaga (kinti doboz jóval igényesebb, másik piacra keszul) mind a heets minősége teljesen mas, mintha tényleg a sz@rt kapnánk idehaza...

(#797) haxiboy válasza atthany (#796) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát, ha még el lehetne szívni de tegnap akkor telt be a pohár amikor 13-at dobtam el a dobozból mert 0 párája volt. A hevítőt takarítom minden nap, és a munkatársaim is elkezdtek panaszkodni hogy egyre több sz@r van közöttük...de amikor kartonnal veszem és látom már az első doboznál hogy az egész karton ilyen hulladék...és igazam is lett...
Remélem kezdenek valamit vele, ha következő adagot megveszem és az is ilyen retek akkor visszakérem az árát mindennek és inkább leszokok....

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#798) akoska07 válasza haxiboy (#797) üzenetére


akoska07
nagyúr

Esetleg kérdezd meg a boltost milyen gyorsan pörög az áru.

Otthon (szabin voltam) én is belefutottam 1-2 ilyen dobozba,nem most volt.

Én arra tippeltem,hogy vmi beragadt áru volt,másik boltra váltottam,és utána nem volt gond.

Viszont azóta egyre jobban terjed és lehet már abban a boltban sincs ilyen gond.

Csatlakozom azokhoz akik azt mondják a külföldi "minőségibb".

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#799) haxiboy válasza akoska07 (#798) üzenetére


haxiboy
veterán

Bolttól függetlenül találkozok sok hibással, de egy kartonon belül ha van akkor a többi doboz is ilyen.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#800) Kerni62


Kerni62
tag

Idáig a bronzot szívtam, és sokszor nekem is ezek a problémák voltak. Most a sárgát veszem, az hibátlan. Viszont némelyik nem kör alakú, hanem szinte szögletes. Szerintem fals levegő jut így be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.