Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 14:56:01

LOGOUT.hu

IQOS cigaretta

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Madwe válasza Bozek (#1949) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt a részt én se értettem… a 6 perc kevésnek számít? Ezek szerint egy átlag dohányos 1 “analóg” cigarettát tovább szív? Valahogy nem tűnt fel h 10-20 percig pöfi az ember, biztos jó társaságban szalad az idő effektus ;]

(#1952) RubbishBin válasza Madwe (#1951) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Ráadásul én eddig minden társaságban azt figyeltem meg, hogy az analógosok sokkal hamarabb végeznek. Nem tudom meddig szívtam 1 szál rendes cigit, de tuti kevesebb mint 6 percig.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#1953) focvis válasza RubbishBin (#1952) üzenetére


focvis
veterán

Anno még a 0,1-esek előtt, feszült helyzetben egy Marbit 4-5 slukkal elintéztem.

(#1954) SztiviVander válasza RubbishBin (#1952) üzenetére


SztiviVander
őstag

Abból indult ki - a tuti nem dohányzó cikkiró- hogy a legtöbb dohányos a munkahelyen beszélgetni (rossz nyelvek szerint lógni) jár le dohányozni és elhitte hogy egy cigi tart 15-20 percig :DD

[ Szerkesztve ]

(#1955) #23310336 válasza Bozek (#1949) üzenetére


#23310336
törölt tag

Itt nem arról van szó, hogy nem káros. Senki sem mondta, hogy nem az, még a Philip Morris sem. Ellenben azt viszont mondták és az FDA tanulmányra hivatkoznak, hogy ártalmatlanabb mint a cigaretta, annál 95%-kal kevesebb káros anyagot viszel be a szervezetbe.

Ok, nem hiszel annak a cikknek. Viszont akkor itt van pl a SOTE tanulmánya, vagy pl ez a szakmai cikk melyekből kiderül hogy nemhogy nem ártalmatlanabb de még károsabb is mint a hagyományos dohányzás, és akkor a hosszú távú következményekről senki sem tud semmit.

Ezért szomorú az egész.

[ Szerkesztve ]

(#1956) Iramirez válasza #23310336 (#1955) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Am jah.Hmm ez már nekem is eszembe jutott..hosszú távú hatása...

(#1957) Empsepo válasza #23310336 (#1955) üzenetére


Empsepo
senior tag

És amikor megveszed ezt a kütyüt és egy hét múlva felhívnak, hogy: " Sikerült könnyen az átszokás? "
Mi van???

Aztán azt válaszolod hogy igen már nem szívok normál cigit.
Erre: " Ez nagyszerű "

Ezt szíjjad paraszt a következő 10-20 évben.

(#1958) ratcache


ratcache
aktív tag

Féloff, mert végülis Iqos brand alatt fut... második napja használom a Lil Solid 2-t, eddig nem rossz, de az eltérő tüskés hevítés miatt valahogy picit más az íze a Heets-eknek - talán a kisebb felület és koncentráltabb hőkibocsátás miatt.
Főleg Sienna caps, Mauve és Russet volt eddig, valahogy kevésbé teltek az ízek, nem annyira markánsan jönnek elő mint a duo-nál... illetve a kukoricát is ismét jobban kiéreztem belőle az elején. A takarítása viszont lényegesen könnyebb, aki sokat szív mint én, annál erős szempont lehet :B
Összességében nálam marad első számú hevítő most, szerintem a minimális különbség simán megszokható.

[ Szerkesztve ]

(#1959) #23310336


#23310336
törölt tag

Aki vett Ukrajnában már Heetset az legyen szíves írja meg hogy ott milyen Heetseket árulnak és kb mennyibe kerül ott 1 dobozzal.

Valamint ott vajon maga a készülék olcsóbb mint Magyarországon?

(#1960) falabu88 válasza #23310336 (#1959) üzenetére


falabu88
aktív tag

A készülékárakat megnéztem kíváncsiságból miután itthon vettem 25ezerért egy Lil Solid 2.0-t. Az 6ezer ft kint :D Úgyhogy igen, sokkal olcsóbb kint a készülék is.

(#1961) Tibee86 válasza falabu88 (#1960) üzenetére


Tibee86
veterán

Gondolom ő az iqos készülékek árára kíváncsi az iqos topikban.

(#1962) falabu88 válasza Tibee86 (#1961) üzenetére


falabu88
aktív tag

A Lil solid Iqos készülék, csak itthon nem kapható (a 3 Multi megfelelője kb.)

(#1963) Bozek válasza falabu88 (#1962) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tehát ha hivatalosan nem kapható Magyarországon, akkor nincs is ára. Az, hogy te kéz alatt valakitől 25 ezerért vetted, nem jelent semmit. Jah, de. Azt, hogy átvágtak rendesen. :D

(#1964) zoltan6 válasza Bozek (#1963) üzenetére


zoltan6
őstag

Ennyiért árulják itthon,én is 25-ért vettem.Miért verték volna át? 75 usd több külföldi dohányos webshopban is [link] (kb.22-23 ezer ft+szállitás,stb költségek)Az egy dolog hogy Ukrajnában,meg egyéb helyeken belehet olcsóbban szerezni.
Ha itthon forgalmazni fogják,az is lesz kb.25-30 ezer ft

[ Szerkesztve ]

(#1965) falabu88 válasza Bozek (#1963) üzenetére


falabu88
aktív tag

Multival összehasonlítható szerintem az ára. Az hogy mennyit adtam érte az az én dolgom. :) Utánanéztem a készüléknek előtte, jobban tetszett mint az itthon kaphatóak. Sejtettem, hogy filléres kint. ;)

Megnéztem kíváncsiságból. Annyival nem olcsóbb mint gondoltam.
3 duo ~17ezer ft, 2.4 plus ~10ezer ft

[ Szerkesztve ]

(#1966) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Eltört a 3.0 duo pengéje nálam, ugyan garis, de nem az én nevemre és nem tudom elérni az eredeti tulajt. Néztem neten javítási videókat, nem tűnik nagy örgöndőségnek, de itthon csak a penge részt nem találtam sehol webshopban, a hivatalos 8e Ft-os javítási árat pedig sokallom az 1200 forintos alkatrész és 5 perc munkáért.

Tudok valahol penge modult itthon, lehetőleg Bp-en venni?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1967) wzol válasza Mosqu!to (#1966) üzenetére


wzol
tag

Egy próbát azért tennék az ügyfélszolgálattal, nagyon rendesek és a kütyü számát be fogod tudni diktálni. Ki tudja? ;)

(#1968) zoltan6 válasza Mosqu!to (#1966) üzenetére


zoltan6
őstag

Én csináltam magamnak már pengecserét.Nem csinálnám mégegyszer meg.Roncsolás nélkül ki sem lehet szedni az aksit a fémkeretből.Forrasztani is nehéz,meg leszedegetni a ragasztót a forrasztásról,szétszedni is elég körülményes.Én aliexpressről rendeltem a pengét.Úgytudom 5 ezer körül cserélik a pengét anyaggal együtt.Legközelebb inkább fizetek érte. :K

(#1969) Mosqu!to válasza wzol (#1967) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Felhívtam őket, kell nekik az eredeti vásárló minden adata, amit nem tudok megadni sajnos.
A szerviz gyálon 8k-ért cseréli + üzemanyag és idő amit Bp-ről hozzáteszek, nem tűnik túl jó történetnek, lévén hogy alin $3-4 a penge modul.
Néztem videót a szerelésről, a fém burkot kell megnyitni és leforrasztani két ponton a pengét, nem tűnik nagy bulinak, úgyhogy megpróbálnám ha van hozzá valahol alkatrész :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1970) SztiviVander válasza Mosqu!to (#1969) üzenetére


SztiviVander
őstag

Itthon szerintem csak annak van csere pengeje aki javit. Az meg valoszinuleg nem fogja par dollarert eladni, bar megprobalhatod, kerdes ingyen van. Alirol meg 1-3 honap mire megjon.

(#1971) zoltan6 válasza Mosqu!to (#1969) üzenetére


zoltan6
őstag

A fémburkot konkrétan Dremel multifunkciós géppel kell leflexelni,azzal csináltam én is, ráadásul úgy hogy a közvetlenül alatta levő akksiba ne vágjál bele,hidd el nem volt egyszerű.

(#1972) Mosqu!to válasza zoltan6 (#1971) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Láttam a videón, van hozzá eszközöm, meg tudom oldani. :)

Azt tudjátok esetleg, hogy garizás esetén pontosan milyen adatok kellenek? (Név, születési idő, s/n, ezen kívül? lehet meg tudom oldani mégis, csak össze kéne szednem a fontos adatokat)

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1973) SztiviVander válasza Mosqu!to (#1972) üzenetére


SztiviVander
őstag

Amiket irtal, plusz az a mobilszam amivel regisztralt az eredeti tulaj az iqos klubba. Ha telefonon jelented be akkor a cserehez a kodot is arra a regelt mobilszamra kuldik ki, azzal nem leszel elorebb.

(#1974) emiki6


emiki6
veterán

Köszönöm mindenkinek aki ezt szívja. :R Mint nem dohányos a cigifüsttől megpusztulok, míg ennek a pörkölt szotyi illata meg kellemes is.
A legtöbb dohányos ismerős áttért, szinte már nekem is az a normális, hogy ez "a" cigi és azt veszem észre, hogy felháborít ha valaki a klasszik cigire rágyújt. :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1975) agyk


agyk
friss újonc

sziasztok!

szeretném tőletek megkérdezni, hogy mlyen a kakaós (bronze) és mogyorós (amber) heets? és a sárga dobozos citromos? mennyire erősen érezni az aromákat és a kakaós és mogyorós aroma inkább keserű vagy édeskés?

[ Szerkesztve ]

(#1976) focvis válasza agyk (#1975) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
Ambert szívok, szerintem nincs mogyoró íze. (Rendes cigiről áttérve az első 2 hétben popcorn íze van.)

[ Szerkesztve ]

(#1977) RubbishBin válasza agyk (#1975) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Szia, úgy gondolom már elég jól visszatért az ízlelésem a cigi elhagyása óta, de egyiknél sem éreztem ilyen ízeket. Ugyanaz volt mind, csak gyengébbek vagy erősebbek. (A sárgát nem próbáltam). Nekem ez a bronz-russet-sienna tök ugyanaz, csak más erőséggel. Igazi különbséget a mentolosaknál éreztem.

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#1978) Amarth válasza agyk (#1975) üzenetére


Amarth
aktív tag

A bronz az csokis ízű, az amber dohány.
A sárga enyhe citromízű, szerintem kellemes.
A mogyis azt hiszem a teak.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#1979) #23310336 válasza agyk (#1975) üzenetére


#23310336
törölt tag

a sárgának (yellow) semmilyen citrom, citrus íze nincs, ellenben a willow az citrus-mentol ízű és jó
a többit nem próbáltam még

(#1980) agyk válasza RubbishBin (#1977) üzenetére


agyk
friss újonc

Köszönöm az infókat. Csak azt nem értem akkor miért hirdetik izesítettnek ezeket ha nem azok. Még jó, hogy nem adtam ki pénzt rájuk feleslegesen.
Akkor igazából ami izesített az a mentol, a mentol-lime és a mentol-áfonya?

(#1981) Silverboy válasza agyk (#1980) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Hol hírdetik, hogy ízesített?
(Willow, Áfonyás, illetve a 2 mentolos úgymond ízesített, a többi az sima).

Aromajegyek, az Amber az inkább fás, mint egy pipadohány, Sienna klasszikus erős dohány, Blue az a Icementhol (pl. rágó), a Türkiz a sima mentolos, Bronz a közepes dohány jegyeket visel magán, például Silver Marlboro, Yellow az nekem széna ízű konkrétan (gyenge dohány jegyek).

Van még a Willow a citrusos és az "áfonyás" új.

Green(pl.: Lengyelben) Menthol-Citrus, sokkal erősebb mint a Willow és nincs az a mosóporos utóíze számomra.

Teak/Russet pasz.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#1982) RubbishBin válasza Silverboy (#1981) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Én rákerestem most kíváncsiságból. Például [link] itt is kakaó és szárított gyümölcs ízt írnak a bronzhoz. Részemről meg a fene tudja, soha nem éreztem rajta egyiket sem.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#1983) Dr.NX válasza RubbishBin (#1982) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az oldal alján írják, hogy nem hivatalos IQOS oldal.
Egyébként a "notes" ebben az értelemben az jelenti, hogy "jegyek".
Ha a borodnak gyümölcsös jegyei vannak, az sem azt jelenti, hogy baracklé is van benne.

Elfogadom a sütiket.

(#1984) Silverboy válasza RubbishBin (#1982) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Aromatic notes = Ezt máskor kérlek úgy fordísd magadban: Aromajegyek, Ízjegyek, mint a bornál is, Hmmm ennek az Egri merlonak olyan enyhén csokoládés íz jegyei vannak érezni benne a frissen hasogatott Tikkfa hordó zamatját (okéoké elpoénkodtam a végét). :))

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#1985) RubbishBin válasza Silverboy (#1984) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Meglehetősen jól beszélek angolul, de köszönöm. Borozni nem szoktam, ellenben nagyon szeretem a különleges söröket. Azokkal például nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon enyhén, mellékízként mindig lehet érezni ezeket az ízjegyeket. Csak egy kicsit felsejlik, hogy "hmm, mintha tényleg vaniliás lenne egy kicsit ez a sör". És én ezt várnám el a Heets-nél is, ha már így említik. Marketingszar az egész.
De én elvagyok vele, soha nem szerettem az ízesített füstölést. Leszámítva egy pár hónapig forgalmazott Pina Colada nevű kókuszos cigit 15 évvel ezelőttről, azt azóta is keresek. :D

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#1986) Silverboy válasza RubbishBin (#1985) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Amber nekem füstös, íze van kávé mellé tökéletes, a többi humbuk. Willow minden csak nem citrusos (én vagyok az aki a citromot is megeszi meghámozva...) inkább mosópor vagy mosogatószer íze van. Erdei gyümis vagy Áfonyás érdekes, édeskés, bár gyümölcshöz nem hasonlít (Neo stickből bezzeg sikerült gyümiset csinálni, kár hogy megfulladok tőle...).

"hmm, mintha tényleg vaniliás lenne egy kicsit ez a sör"
Így van, én is sörös vagyok :K

Pina Coladas cigi (Északi vagy a Déli szomszédainknál mint, ha láttam volna tavaly).
Szegfűszeges Djerumot akarooook a régi igazi cigarettát... kár hogy leszoktam a cigiről :DDD

Nekem, a heets esetébe eléggé humbuk, Sienna/Blue ( Silver/Amber Sienna helyett mellékéssen, ha taknyos vagyok, vagy valami miatt a Sienna-t nem bírom elszívni)

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#1987) fant0mi válasza Silverboy (#1986) üzenetére


fant0mi
addikt

Haaah, Djarum Black. Egy időben minden hónapban, fizetés napon vettem egy dobozzal. Nincs már?

(#1988) Silverboy válasza fant0mi (#1987) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Nagyon rég nem láttam, csak szivarkában :(

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#1989) Iramirez válasza Silverboy (#1988) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Viszont abból is van már fekete+kicsit mentolos.

(#1990) fant0mi válasza Silverboy (#1988) üzenetére


fant0mi
addikt

Kár. Utálom a szivarkát. Igazából már a hagyományos cigit sem szeretem. De azért egy Djarum Blacket cigarettában kipróbáltam volna.

(#1991) RubbishBin válasza fant0mi (#1990) üzenetére


RubbishBin
senior tag

"Igazából már a hagyományos cigit sem szeretem."
Én pont tegnap csúsztam bele 1 cigibe, pár hónapos kihagyás után. Hirtelen kellett mennem segíteni valakinek, és nem vittem a digitálist, szóval kértem egyet. Hát nem tudom hogy tudtam szívni azt az ótvart. :D Örültem, mert kicsit már idegen látvány volt az agyamnak a számhoz közeledő fehér rúd. (Jó, ez szarul hangzik. :DDD )
A furcsa az egészben, hogy életem első hagyományos rágyújtásánál nem éreztem ezt a rossz keserű mellékízt, csak a "rendes" bagó ízt. Vajon megváltozhattak a cigik 2006 környéke óta :F

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#1992) SztiviVander válasza RubbishBin (#1982) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az ugye megvan hogy eu-ban evek ota nem lehet izesitett dohanytermeket arulni. Ukrajnaban, dubajban, japanban meg igen.

[ Szerkesztve ]

(#1993) fant0mi válasza SztiviVander (#1992) üzenetére


fant0mi
addikt

S mikor csapnak le a Heetsre? Merthogy az is ízesített dohánytermék.

(#1994) Silverboy válasza fant0mi (#1993) üzenetére


Silverboy
aktív tag

A BAT kibugázta a NeoSticket (Ugye abból 1 az ami nem ízesített), így a PM is azt mondta, hogy nekik lehet akkor nekünk is, és lett "erdei gyümis" heets nálunk is.

Soha, szerintem.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#1995) RubbishBin válasza SztiviVander (#1992) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Megvan. Gondolom arra akartál kilyukadni, hogy dubaiban tényleg kakaós, csak az EU-ban nem. Heets-re nem vonatkozik ez a tilalom. De ez nyilvánvaló a mentholos Heets miatt.
[link]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#1996) SztiviVander válasza RubbishBin (#1995) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ez konkretan a 2020-as mentolos betiltasra vonatkozik. A mentolon kivul minden mas izesitest (roppantos marlborok pl) mar valamikor 2016 korul tiltottak be az eu-ban. De vegyel ukrajnaban egy green zinget es hasonlitsd ossze az eu konform willow-al (nem veletlen lett a neve is mas) vagy az evek ota eu-n kivul kaphato afonyas purple wave-et az euban nemreg megjelent mauve wave-el es megerzed mi a kulonbseg. Arrol nem beszelve hogy az ND hiaba arulna barmit, onhatalmulag ertelmezve az eu-s szabalyokat, ha a pm eleve be se hozza az eu-ba... Persze addig jo nekunk amig eleg jol lobbizik (ertsd akad eleg lefizetheto politikus brusszelben) a pm, nekik nyilvan erdekuk hogy minel tobbenbheetsre valtsanak hiszen harmad annyi dohany mennyiseget eladni ugyanazon aron az nem egy rossz uzlet. plusz nem tiz forintos gyufa kell hozza hanem alaphangon egy 15ezres iqos szinten toluk.

[ Szerkesztve ]

(#1997) Iramirez válasza fant0mi (#1993) üzenetére


Iramirez
aktív tag

De amúgy,az hogy semmilyen izesitett dohánytermék nem lehet nem teljesen igaz.JTI most tér vissza icicpicit másmilyen de mégis nah izesitett /demégse izesitett cigaretta temékekkel.Miután nyertek a bíroságon...

Beszéltem NAV osokkal..tele a tökük a BAT -al ,már rég meg kellett/lehetett volna őket büntetni...

(#1998) Barnahalo


Barnahalo
tag

Helló! Tudtok ajánlani olcsóbb IQOS 3.0 klónokat? Lehetőleg Magyarországról beszerezhetőt. (Dohi, jófogás, hardverapró... is játszik) :R Olyan 15ezer forint körüli árra gondoltam. A 2.4+-ot érdemes még megvenni 2021-ben? Vaterán van eladó új, csak ezért érdekelne. És vajon ezek az "új" készülékek garanciásak-e, vagy ők cseredarabok voltak?

(#1999) _ak_ válasza Barnahalo (#1998) üzenetére


_ak_
addikt

Ugyan ebben nem tudok segíteni, de ha egy kicsit visszaolvasol, akkor a garanciális kérdésre részben kapsz választ. Tehát hiába a garancia, az eredeti tulajnak kell azt kérvényeznie/elindítania. Így amit nem te veszel PM-es készüléket, azoknál jobb úgy számolni, hogy nincs garancia, mindegy mit ír a hirdető.

Let's begin, de gozaimasu!

(#2000) SztiviVander válasza _ak_ (#1999) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ez akkor igaz ha az eredeti tulaj lusta megszuntetni az iqos klubban a regisztralt eszkozt. Ha megteszi az uj tulaj tudja maganak regisztralni es onnantol a garis ugyeket is maga tudja intezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.