Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 14:56:01

LOGOUT.hu

IQOS cigaretta

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) jUUh válasza Atira73 (#1700) üzenetére


jUUh
addikt

Az IQOS nem alkalmas leszokásra. Ártalomcsökkentésre esetleg.

Samsung Galaxy S23+

(#1702) Atira73 válasza jUUh (#1701) üzenetére


Atira73
friss újonc

Tudom, hogy nem leszokásra van kitalálva, de a környezetemben sokan így tették le a cigit :) Viszont az, hogy ettől köhögök, a rendes cigitől nem, az elég gáz :( A silver talán az egyetlen, amit aránylag bírok. Viszont napi 4 szál így is elég, úgyhogy már alig cigizek :) . A másik, hogy 2.5 perc egy heets, 6 szívással. Úgy emlékszem 6 percet írtak, ez akkor túlhevít?

[ Szerkesztve ]

(#1703) ratcache válasza Atira73 (#1702) üzenetére


ratcache
aktív tag

valami biztos nem normális, nekem is kellett cseréltetnem már túlhevítés miatt - ha a környezetedben van még pár ember egy (pár) szál erejéig miért nem próbáljátok ki a cserét? abból kiderül, hogy Te nem bírod, vagy valami nem kerek a készülékkel. (egyébként sógorom, aki időszakosan dohányzik, azaz fél évig igen, aztán megint nem szintén nem bírta megszokni, ez is benne van a pakliban...)

(#1704) felixo


felixo
őstag

Üdv Mindenkinek !
Tervezem az Iqos vásárlását.
Lenne pár kérdésem.
- Gondolom már 2.4-et nem érdemes venni ?
- Dohányboltban érdemes megvenni, garancia hogy működik ?
- Láttam, hogy lehet venni nikotinmentes hevítőrudakat is, ezek mennyire jók, működőképesek ( [link] ?
Válaszokat előre is köszönöm.

Redmi Note 9

(#1705) agyhalottak válasza felixo (#1704) üzenetére


agyhalottak
tag

Most lett vége az akcióknak, lekésted :(

2.4 teljesen jó, a duó annyival tud többet, hogy egymás után 2 Heets-et tudsz elpöfékelni. A 2.4-el meg várnod kell 1-2-3 percet, (tokba vissza kell helyezni feltöltésre) utána ugyanúgy használhatod.

Igen, dohányboltban, regisztrálod a készüléket, a videókat feltétlenül nézd végig, garancia is van rá.

Nikotinmentesekkel nekem nincs tapasztalatom, de a Ccobato és a Healcier termékekről jó véleményeket olvastam.

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#1706) felixo válasza agyhalottak (#1705) üzenetére


felixo
őstag

Köszi.
Stick Today appról van tapasztalatotok ?

Redmi Note 9

(#1707) tommy6961


tommy6961
csendes tag

Sziasztok!
A tekerős pengetisztót bármelyik trafikban meg tudom venni?

(#1708) Csigusz 1 válasza tommy6961 (#1707) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Szerintem bármelyikben, ahol forgalmazak Iqost.
Ha jól emlékszem, régebben kb. 2000-2500 Ft körül volt.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#1709) Beleth


Beleth
csendes tag

Sziasztok!
Alkalmi dohányos vagyok, vagyis inkább úgy mondanám, hogy 3 év után sajnos újra elkezdtem dohányozni, és eléggé zavar az undorító szaga, viszont jelenleg nem tervezek lemondani a dohányzás élményéről. Ezért gondoltam veszek egy ilyen eszközt. elektromos cigarettát is használtam egy ideig, de annyira nem vált be hosszabb távon. Pár véleményt tudnátok ajánlani? Mennyire jellemző a meghibásodás? Mennyire van szaga? Megmarad a ruhán? Leheleten érződik a használata? Valamint milyen árban mozog most a legújabb modell?
Előre is köszönöm.

(#1710) Silverboy válasza Beleth (#1709) üzenetére


Silverboy
aktív tag

- 2.4+ -os készüléknek a nyitófedele az 6 hónap utána kuka. (Konstrukciós gyengeség)
- 3.0 Duo-m 1 hét után elszált bekapcsolni se lehetet. Cseredarab hibátlanul működik.

- Összeségében, nem nagyon hibásodnak. Én amúgy is peches vagyok az elektronikus kütyükkel :DDD.
- Ha tiszta, akkor enyhén "kukoricás/kenyeres" illata van, vagy semmilyen, ha koszos akkor éget dohány illata van. Se otthon, se autóban nem zavart senkit :K .
- Se ruhán, se a szájban nem marad meg. Nem kell 2 csomag rágót cipelned :P .

Gar.:
Beregisztrálod megnézel 4x3p videót, 1 év teljeskörü cseregarancia (egyszeri). Ha baj van felhívod őket/messengeren vagy emailben írsz. Kapsz egy kódot, és bármelyik trafikba ahol forgalmazzák cserélik a hibás tollat/töltőt.

30K környékén mozog per pillanat. 3.0 Duo.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#1711) Beleth válasza Silverboy (#1710) üzenetére


Beleth
csendes tag

Köszi. Pacsi. :C

Akkor összeségében megéri az újabbat venni, meg ha érdemi különbség nincs is sok. Nekem kinézetre a 3 jobban tetszik. Kompaktabb.

Most pont latok HA-n egy limitált Frosted Red kiadást 31-ért. De nem bírok addig várni, mire hozzám kerül. :U

(#1712) felixo válasza Beleth (#1711) üzenetére


felixo
őstag

25 ezer egységesen a dohányboltokban az Iqos 3 Duo. Nemrég volt valami akció (én is lecsúsztam róla :O ), akkor 15 ezer volt.

Redmi Note 9

(#1713) Beleth válasza felixo (#1712) üzenetére


Beleth
csendes tag

Igen, az egyik ismerősöm is annyiért vettem. Akkor kellett volna nekem is. :((

(#1714) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok!

Hol tudok venni, illetve mi a pontos neve a vékonyított fültisztítónak? Sima orvosi alkoholba mártanám, és úgy tisztítanám.
Tudom, Alin már én is láttam, de itthon keresnék inkább.

Köszi

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#1715) felixo válasza Maffia91 (#1714) üzenetére


felixo
őstag

Szerintem nem éri meg pepecselni vele.
230 Ft a dohányboltba a 10 db.-os.

Redmi Note 9

(#1716) Maffia91 válasza felixo (#1715) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Tudom, hogy nem vészes.
De 200 db-nál már bőven van árkülönbözet :D (230*20=4.600)
Az én variáciommal ez kb. 1000 Ft-ra jönne ki.

Én mániákusan tisztítom a készülékem :D

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#1717) Tibee86 válasza Maffia91 (#1714) üzenetére


Tibee86
veterán

Itthon jóval drágább lesz. Most hirtelen ezt találtam: [link]
Az a baj, hogy az orvosi alkohol kevés lesz -ahogy a gyári pálcika is- a penge tisztításához.
Nem tudom amúgy ez a folyadék mi lehet, de valami brutális cucc, régen ecet + orvosi alkoholt használtam. Aztán egyik ismerősömnél láttam ezt, kértem egy kicsit próbára és sokkal jobb, mint az ecet, azóta pedig csak ezt.

(#1718) Maffia91 válasza Tibee86 (#1717) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Köszi, kipróbáljuk :)

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#1719) NC-17


NC-17
csendes tag

Sziasztok,

becsatlakoztam egy 3 Duo-val, sotetkek heets-et probaltam (ismeros javasolta, hogy a mentol elnyomja az izet amit meg kell szokni es igy konnyebb lesz.. :DDD).
Tok segitokesz a csapat, tetszik a keszulek, es meglepo modon a dohanyzas elmenye is.
Napi 15 szalat szivtam kb., az elso par toltet utan nem volt problemam vele.
egyetlen dolog talan, hogy 3 perc alatt elmegy a toltet, ha pedig duplazol folyamatosan az nem tul penztarca barat.

mindenesetre abszolut pozitiv az elmenyem, hezitaltam mar par hete - aki hasonlo helyzetben van, tudom ajanlani.

Kerdes: van barmilyen mas izesitett heets a mentoloson kivul dohanyboltban? Vagy be lehet szeretni legalis uton-modon itthon?

[ Szerkesztve ]

(#1720) bordi10 válasza NC-17 (#1719) üzenetére


bordi10
senior tag

Willow selection

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1721) SztiviVander válasza bordi10 (#1720) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az is mentolos. Évek óta nem lehet euban mentoloson kívül mas ízesítésű dohanyterneket árulni. Cigiben már mentolost sem lassan egy éve.

[ Szerkesztve ]

(#1722) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok!
Nyugtassatok meg, hogy tutira nem velem van a baj :D

Szóval van egy 2.4+ és 3 duo készülékem. Mindkettőt én használom, rendszeresen tisztított gépről beszélünk.
Létezik az, hogy a 2.4+ jobban égeti/hevíti a dohányt, mint a 3 duo? Mintha erősebbnek éreznem és a heets is talán jobban "elhasználódik".
A másik dolog, hogy az is normális, hogy a 3 duo készülékben sokkal több maradványtermék keletkezik 1 szál elszívásától, mint a 2.4+-nál?

Köszi a válaszokat!

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#1723) Zsolaf válasza Maffia91 (#1722) üzenetére


Zsolaf
addikt

Én is így érzem, kényesebb a 3 duo, és gyengébb valószínű a két töltet miatt, nekem van multim is, az 12-öt tud, és az még gyengébb. Szerintem beosztja a gép az energiát és ezért ilyenek. Multit megbantam h megvettem.

[ Szerkesztve ]

(#1724) jUUh


jUUh
addikt

Van 2.4+ és 3.0 Duo is itt. Utóbbinak jobb, erősebb íze van. Mindkettőt gyakra takarítom, sőt a 2.4+-t jobban, mert ott a cap-et is mindig szétszedem, a duonál még nem szedtem.

Samsung Galaxy S23+

(#1725) null0


null0
újonc

Sziasztok!
Vásároltam iqos készülèket viszont lenne egy két kérdésem a használatával kapcsolatban.
- Takarítást olvastam hogy alkohollal vagy ecettel, viszont máshol meg azt hallottam, hogy az ecet az nem tesz jót neki. Most mi pontosan a megfelelö ezköz házi keretek között?
- Használat után egyböl vissza lehet helyezni a tokba vagy várjak vele valamennyit?
Köszönöm a válaszokat.

(#1726) focvis válasza null0 (#1725) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
Az ecet jól tisztítja, de én is olvastam, hogy károsíthatja.
Fültisztító pálcika + alkoholos kézfertőtlenítő kombót használok.

Nem kell várni, egyből mehet vissza a tokba.

(#1727) Banderas1976 válasza focvis (#1726) üzenetére


Banderas1976
csendes tag

Sziasztok. Vékonyított fültisztító pálca kevés etanollal jó a tisztításhoz. Az etanol leold minden ràégett maradékot dörzsölés nélkül. De csak óvatosan, nem kell úsztatni benne. 300gr -nyit lehet egyszerre venni egyes patikàkban (nem mindegyikben), de annyit felesleges, 25gr elég akàr 3-4hónapra.

(#1728) null0


null0
újonc

Sziasztok!
Megvettem elsö készülékem, egy iqos 3 duot.
Tudtok a használatához kapcsolódóan tippet mondani? Pl.: hogyan helyezzem be a heets-et, van e valami jobb módja stb.
Köszönöm.

(#1729) fant0mi válasza null0 (#1728) üzenetére


fant0mi
addikt

Én elő szoktam fűteni, azaz előbb bekapcsolom, majd 10-20 mp után tolom bele a heetset.
Takarítani minden doboz után illik.

(#1730) jUUh válasza fant0mi (#1729) üzenetére


jUUh
addikt

Én bekapcsolom, megtekerem kicsit a Heets-et, majd 3-4mp múlva beleteszem. Ha látszólag kevés benne a dohány, összecsípem a papírt és összeszűkítem a Heets-et. (IQOS FB csoportba láttam valakitől... :DDD).

Samsung Galaxy S23+

(#1731) wzol


wzol
tag

Most futottam bele, van erről valakinek tapasztalata? https://healcier.eu/

[ Szerkesztve ]

(#1732) fant0mi válasza jUUh (#1730) üzenetére


fant0mi
addikt

En nem vagyok ennyire tudomanyos. :)

(#1733) jUUh válasza fant0mi (#1732) üzenetére


jUUh
addikt

Én is csak mióta láttam ott... :DDD takarítani meg szvsz. minél többször, annál jobb...Ha dobozonként takarítanám, biztos gány lenne.. :D

Samsung Galaxy S23+

(#1734) eboostr válasza jUUh (#1733) üzenetére


eboostr
aktív tag

Kinek mi a véleménye az új Russet heetsről?

(#1735) zoltan6 válasza eboostr (#1734) üzenetére


zoltan6
őstag

Nekem nem jött be,ugyanolyan jellegtelen gyenge semmi ízű mint a teak. :( Maradok a silvernél kávéhoz,napközben meg turquoise-nél.

(#1736) Silverboy válasza eboostr (#1734) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Semmilyen, sótlan, jellegtelen mint a teak vagy yellow.

Blue (melóközbe), Sienna(lazításhoz), Amber(kávéhoz) ~

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#1737) Csigusz 1 válasza eboostr (#1734) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Felváltva szívok bronzot, és citromsárgát. A héten vettem egy dobozzal az újfajtából is. Ha nem tudom, hogy másféle, simán bronznak tartottam volna - nem vettem észre semmi különbséget.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#1738) jUUh válasza eboostr (#1734) üzenetére


jUUh
addikt

Még nem kóstoltam, de amióta kijött a Silver szinte csak azt szívom. Purple Wave-ből kaptam egy pár szálat, nagyobb a füstje mint a lángja. :) Viszont az vicc, hogy több dohány van benne mint az itthoniba.

Samsung Galaxy S23+

(#1739) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Iqos Multi tulajok, van lehetőség előhevítésre? Mintha olvastam volna valahol, hogy nem lenne. :F

(#1740) zoltan6 válasza moddingR (#1739) üzenetére


zoltan6
őstag

van,ugyanúgy működik mint a többi.

(#1741) stuckart válasza moddingR (#1739) üzenetére


stuckart
csendes tag

hello,
én is Multit használok, szerintem szuper jó cucc. előtte 2.4-em volt, de a multinál nekem kevesebbszer fordul elő, hogy alig jön gőz a Heets-ből.
kérdésedre, úgy tudod előhevíteni a Multi-t, ha kinyitod a betöltő nyílás zárófedelét. okos megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#1742) wzol válasza moddingR (#1739) üzenetére


wzol
tag

Így van, ahogy a kolléga mondja, ráadásul a multi sapkáját jóval egyszerűbb tisztítani, az apró rések nem "dugulnak el". Extraként ha valamiért nem jön össze az első körben (rossz heets, telefon, félre kell tenni stb.) akkor azonnal rá tudsz gyújtani egy "rendesre", nem kell várnod. Nekem a 2.4 után nagy élmény.

[ Szerkesztve ]

(#1743) null0


null0
újonc

Sziasztok!
3 duo keszulekem van. Olyan kerdesem lenne, hogy van amikor 9 szivas utan mar rezeg, van amikor csak 10-11 utan. Ezt mi tudja befolyasolni?
Koszonom.

(#1744) eboostr válasza null0 (#1743) üzenetére


eboostr
aktív tag

Szívás erőssége sztem

(#1745) null0


null0
újonc

Sziasztok!
Koszonom a sok segitseget, elegge uj vagyok a temaban.
Olyan kerdesem lenne, hogy pontosan milyen izuek a jelenleg Magyarorszagon kaphato heetsek?
Probaltam utana nezni nem sok mindent talaltam rola.
Koszonom.

(#1746) olloczky


olloczky
senior tag

Multkor láttam egy traffikban, hogy lehet capet venni a keszulekhez. Miert erdemes cserelni?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#1747) bigsee válasza null0 (#1745) üzenetére


bigsee
addikt

[link] ;)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#1748) Silverboy válasza null0 (#1745) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Egy erős dohányos aki áttért:

Felkapott:
Sienna - Klasszikus picit kaparós dohány ízű (ez emlékeztett legjobban a natur dohányra)
Amber - fás/füstös dohány íz, kávé mellé nagyon passzol (valakinek diós)
Silver - Sienna stílusú, de enyhébb, gyengébb, ha a Sienna a piros markoló akkor ez az arany.
Bronze - kellemes lágy ízjegyek, koca dohányosok kedvence lenne egy buliban (silver markolo)

Futottak még:
Teak - picit aromás, fullasztó hasonlít a Bronze-ra (nekem nagyon gyenge)
Russet - Hasonlít az amberhez-bronze ötvözetthez (nekem nagyon gyenge)

Methol:
Türkiz - Bronze + menthol
Blue - Tömény menthol

B-:
Yellow - Leggyengébb heets / nekem enyhén búzás
Willow - Mosópor :DDD
---
Lengyel:
Green - Sienna + Menthol
Kelly - Citrus + Menthol
(Sokkal mentholosabb és citrusossabb mint a mi Willow-k, és nincs mosóporos utóíze)

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#1749) ratcache válasza Silverboy (#1748) üzenetére


ratcache
aktív tag

fura, hogy több helyről is azt hallottam, hogy az új Russet gyenge, nálam meg instant váltotta a Sienna-t :F

bár az is lehet, hogy csak én fogtam ki a Sienna-ból gyenge eresztéseket, mert az utolsó pár karton már borzasztóan gyenge érzetet adott, most a Russet pedig mintha talpas Gitans lett volna utána... és ez jó értelemben :DDD

(#1750) Silverboy válasza ratcache (#1749) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Volt egy idő mikor én is Ambert vettem inkább annyira luft volt a Sienna :(

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.