Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#751) rumos14 válasza Razor1 (#749) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem lehet a vinyót kicseréltetni? 1,8-as toshiba van benne.

(#752) Razor1 válasza rumos14 (#751) üzenetére


Razor1
aktív tag

hol lehet kapni és mennyiért? nem hiszem h megérné szervízdíjjal együtt rákölteni több tízezer forintot.

(#753) Soockit


Soockit
aktív tag

Sziasztok!

A következő két kérdésem lenne:
1. Lehet e valahogyan az iPod nano SW-jét frissíteni azon a nyelvet megváltoztatni?
2. Van e valakinek valamilyen formában iPod nano-hoz magyar használati utasítása?

Üdv.: Soockit

(#754) rumos14 válasza Razor1 (#752) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát bocsesz ezt nem tudom, keresni kell... aproneten hirdettek ilyet pár hónapja. a cserét pedig nem a márkaszervízzel csináltatnám, hanem vmi szakival, vagy ha vágod a témát, akár eská, igazából nincs mit veszened. iPod szétszedési útmutatót találsz ezer helyen.

(#755) Razor1 válasza rumos14 (#754) üzenetére


Razor1
aktív tag

közben találtam: 1,8as vinyóból 40 gigás 50k, 60 gigás 65k, és nekem az utóbbi kéne, szóval ez felejtős, inkább veszek újat. azért lehet írok egy levelet almáéknak, hogy kicsit a minőségre is oda kellene figyelni. ez így nem állapot, hogy javítani ugye nem lehet, és 2 hónappal a garancia lejárta után használhatatlan a gép...

(#756) TriackFeri válasza Razor1 (#755) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Nem biztos hogy a vinyó szart be. Nekem azt mondták egy szervízben hogy a vinyó szar, de ki lett próbálva másikkal és akkor is hozta a hibát. Szóval próbáld ki másik vinyóval is, és ha azzal is hozza a gondot akkor legalább a vinyót pénzé tudnád tenni.
Házilag se nehéz szétszedni az ipodot. Legalábbis a 4. generációst...

(#757) red^bull válasza TriackFeri (#756) üzenetére


red^bull
csendes tag

hát nem tudom a mostnai 5 generációs ipodot hogy lehet szét szedni ha egy csavart nem leht láni és szét feszíteni se lehet mert nincs hely sehova se bedugni csavarhúzzót
meg semmti se szal nem tudom hogy lehet szét szedni az ipodot információt szeretnék hogy is van hogy ki lehet cserélni a vinyót ????

(#758) TriackFeri válasza red^bull (#757) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Az 4. generációsat úgy lehet szétszedni hogy baloldalt a kijelző aljáánál összenyomod és akkor már befér egy csavarhúzó. Érdemes valami műanyaggal csinálni mert könnyen karcolódik. Nagyon óvatosan kell szétszedni. Ha lejött a hátlap onnantól már könnyű.

De az 5. generációst nemtom hogy lehet szétszedni. Szerintem azt is hasonlóképpen. Ezügyben inkább a beszeljukmac-en érdeklődj. [link]

(#759) Yaye válasza rumos14 (#718) üzenetére


Yaye
őstag

Jól értem, hogy az iTunes egyáltalán nem képes könyvtárakat kezelni? Vagyis ha nincs ID3 tag, akkor bekaphatom? Ha ez így van akkor ez atomgáz...

A másik, hogy pl van olyan albumom, amiben fullra ki van töltve minden ID3 tag (v1 és v2 detto) winamp remekül kezeli, de az iTunes b...szik felismerni, így az az album használhatatlan. (legfrissebb ipod szoft és itunes)

És még két valami:
- Jól látom, hogy nincs a Music Libraryban olyan nézet, hogy csak az albumok listáját lássam? Ha van mondjuk 1000 albumom, akkor egy nyolckilométeres gördítősávon kell előguberálnom amit keresek?
- Jól látom, hogy nem lehet egy egész albumot egy mozdulattal fölnyomni a lejátszóra, hanem előbb ki kell jelölnöm az összes trackjét?

Nem szoktam őket gyakran használni, de ha a fentiek igazak, akkor itt most ennek a két szmájlinak nagyon komoly létjogosultsága van: :Y :O

(#760) rumos14 válasza Razor1 (#755) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez qrva drága... aszittem 20gigás, az újonnan max 30, használtan 18 körül, már ha van.

nekem a 30 gigás Sony-m vinyója adta be az unalmast, a szervíz aszonta hogy kb 70-ért csinálja meg... :(((

(#761) Soockit válasza Soockit (#753) üzenetére


Soockit
aktív tag

Sziasztok!

A következő két kérdésem lenne:
1. Lehet e valahogyan az iPod nano SW-jét frissíteni azon a nyelvet megváltoztatni?
2. Van e valakinek valamilyen formában iPod nano-hoz magyar használati utasítása?

(#762) TriackFeri válasza rumos14 (#760) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Nekem van egy aldó 20gigás:)

(#763) tr00p3r válasza Soockit (#761) üzenetére


tr00p3r
őstag

a Nano és az összes ipod software-t lehet az iTunes-szal frissíteni

(#764) onlysony válasza tr00p3r (#763) üzenetére


onlysony
tag

még megvan az ipod amit tőlem vettél? :B :U :)

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#765) red^bull válasza Yaye (#759) üzenetére


red^bull
csendes tag

sztem jól látod a helyzetet de lehet hogy még se
sztem ezek a problémák meg vannak és nincs rá mód javítani :(
de ez a könyvtár kezeslést nem értem :S úgy gondolod hogy könyvtárakba rendezve lásd az itunsal ??mert olyan nincs :D sztem

(#766) ktg3


ktg3
őstag

nem tudja vki h h lehet egy ipodot szétszedni normálisan törés nélkül?
thx

(#767) Soockit válasza tr00p3r (#763) üzenetére


Soockit
aktív tag

És ez ingyenes? Illetve lehet magyarosítani is akkor? Vagy egyáltalán van magyar sw az iPod nano-ra?

(#768) fotel válasza Soockit (#767) üzenetére


fotel
aktív tag

Miért nem nézed meg az iTunes-ban? Miért nem olvasod el a használati útmutatót? RTFM!

(#769) Soockit válasza fotel (#768) üzenetére


Soockit
aktív tag

Azért, mert:
1. Nem magamnak kérdezem!
2. Még nincs is a kezemben, mert még nem érkezett meg!

Segítséget kértem nem kérdésre kérdést!

(#770) red^bull válasza ktg3 (#766) üzenetére


red^bull
csendes tag

hello csak a 4 dik generációst lehet szét szedni az 5. diket nem :( nekem is az van így nem lehet semmit tenni

(#771) TriackFeri válasza red^bull (#770) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Szerintem az 5. generációst is szét lehet szedni valahogy. Pl akkut valahogy csak kell benne cserélni. :F

(#772) onlysony


onlysony
tag

heloooo
most sikerült egy ipod nano 2.0-ás kéket szerválni magamnak naon zsíros meg minden csak nekem halk picit,nem tudom nincs rá valami lehetőség hogy felhangosítsam? vagy valami megoldás? mert a füles az sony és nagyon jó minőségű szal azzal tuti nincs baj :R

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#773) TriackFeri válasza onlysony (#772) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

A hangereje gyárilag limitálva van, de van program amivel ezt ki lehet iktatni. Nevét sajna nem tudom de a beszeljukmac.com-on biztos megvan valamelyik topicban.

(#774) ktg3 válasza red^bull (#770) üzenetére


ktg3
őstag

nekem 1 fehér színű monokróm kijelzős ipodom van 40 gigás
az hanyadik generáció?

mod:ha 4. akkor h lehet szétszedni?
kösz

[Szerkesztve]

(#775) Soockit válasza rumos14 (#751) üzenetére


Soockit
aktív tag

Valahol olvastam, hogy hogyan lehet iPod-ban kicserélni HDD-t.

(#776) TriackFeri válasza Soockit (#775) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

(#777) onlysony válasza TriackFeri (#773) üzenetére


onlysony
tag

rendben utánnanézek, köszönöm! :)

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#778) ktg3


ktg3
őstag

nekem 4th genes van
csak nem tudom úgy szétszedni
én nem tudom h mekkora erő kell neki de ennél erősebben nem tudom ...

(#779) TriackFeri válasza ktg3 (#778) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Ha jó helyen nyomod akkor addig kell nyomni amég nem keletkezik egy kis rész az előlap és a hátlap között. Aztán a résbe benyulsz egy vékony münyag valamivel és körbe kipattintod.
Óvatosan kell mert könnyü megsérteni. Viszonylag nagy erő szükséges hozzá, de ha rájössz hogy kell akkor nem lehet gond.

(#780) HSD


HSD
csendes tag

Helló! Érdekelne, hogy egy 40 gb-os 4G-s ipod 40 ezerért megéri -e? hónap garancia van rá, de nemtom, h egy ilyen ipod el tud-e annyira romolni (különösebb indok nélkül), h használhatatlan legyen?

(#781) HSD válasza HSD (#780) üzenetére


HSD
csendes tag

3 hónap a garancia...

(#782) TriackFeri válasza HSD (#780) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

el :( nekem is megtette :O

(#783) Panky


Panky
tag

Hello,
ma megjött az iPodom egy 30Gigás fekete személyében.
Elkezdtem nézegetni az iTunes-t, de egy valami nem tiszta. Ugye importálom a zenefile-okat egyenként, vagy mappánként, de nem csoportosítja őket. Az albumok résznél a számcímek jelennek meg. Mit kell beállítanom hogy lehetőleg albumonként csoportosítsa a Podon a számokat. Tag-elve vannak a számok egyébként :)
Lehet csak vak vagyok...

Köszi a segítséget előre is! :B

(#784) Panky válasza Panky (#783) üzenetére


Panky
tag

énvagyok a hülye :)

rendezte őket csak amíg egy album volt rajta egyből belelépett ezért nem vettem észre hogy rendezte őket. mostmár képben vagyok.
További szép estét!

(#785) HSD


HSD
csendes tag

Nekem is hasonló a gondom. Mert egy mappát importálok, azt fel is teszi az ipodraa, de van egy csomó helyen, h nem ugyanaz az egy albumon lévő számoknak az albumneve, ezért külön mappába kerül.Hogy tudom ezt megoldani? És pl egy válogatás mappát hogy tudok feltenni rá, h ne csopirtosísta album szerint?
Winamppal is megpróbáltam, de ott meg nemtom miért, de nincs olyan meüpont, h ipod. Pedig telepítettem az ipod supporto:S

(#786) Panky válasza HSD (#785) üzenetére


Panky
tag

jelöld ki az összes file-t amit importáltál és nevezd át az albumot mondjuk 'Válogatás X'-re. Így az iPodon az albumoknál egy helyen kell lennie. (Ha iTunes-ban szét lennének szórva akkor tedd a csoportosítást album neve szerintire)

[Szerkesztve]

(#787) lajo


lajo
senior tag

Ha veszek egy iPodot Ausztriában akkor annak milyen nyelvű lesz a menüje? Német? Ha igen lehet változtatni rajta?thx

(#788) Panky válasza lajo (#787) üzenetére


Panky
tag

Hát az enyém franciahonból érkezett és van rajta x nyelv köztük angol, német, francia, kínai... :)

[Szerkesztve]

(#789) ByB


ByB
addikt

Sziasztok!

Nem akarom offolni a topikot, de ha van egy kis időtök, véleményeznétek ezt az iPhone koncepciót?

[kép]

További képek - [link] - és a Prohardveres topik - [link]

Kiváncsi vagyok a Ti ''belsős'' véleményetekre! :R

üdv
Bence

(#790) lajo válasza Panky (#788) üzenetére


lajo
senior tag

És létezik egyáltalán magyar menü? Az új 2.0-ás nano is sérülékeny vagy azt már megoldották azzal az alu izével?kösz

(#791) Panky válasza lajo (#790) üzenetére


Panky
tag

a Nano szerintem tized olyan sérülékeny mint a nagy iPod. Szerintem simán elviseli ha rakosgatják zsebről-zsebre.

Magyar menüről nem tudok :F

(#792) Panky válasza ByB (#789) üzenetére


Panky
tag

Nagyon jól néz ki! Bár amelyiknél a tipi-tapi-pad csúszik az nemtudom mennyire bírná a strapát nyomkodásnál...
És én lehet elrejteném a kijelzőt és a számsort raknám kívülre, bár az elég érdekes lenne használati szempontból...
Összességében nagyon látványosak elfogadnék egyet én is :)

(#793) lajo válasza Panky (#791) üzenetére


lajo
senior tag

Nem is fontos a menü hogy magyar legyen csak azért kérdeztem h hátrány e ha nem itthon veszem. :R

(#794) AloeVera válasza lajo (#793) üzenetére


AloeVera
tag

Mindegyik iPodban van magyar menü is (jó ideje már), akárhol is veszed. Hátrány legfeljebb az lehet, hogy a világgarancia itthoni érvényesítése néha kicsit hosszadalmasabb/nehézkesebb.

(#795) Panky válasza AloeVera (#794) üzenetére


Panky
tag

haha tényleg hogy én mekkora hülye vagyok :Y

bocsánat a félreinformálásért tényleg van benne magyar menü csak odáig már nem görgettem le :B

(#796) lajo válasza Panky (#795) üzenetére


lajo
senior tag

Semmi probléma. Karácsonyra lehet hogy meg kellene pályáznom. Ahogy nézegettem, hasonlóan minőségi 2gb-os mp3 lejátszó nincs ebben az árban(149euro) meg ha van is ennyiért egy rádióval többet tud de akkor már..Van valakinek 2.generációs nano-ja itt aki be tudna írni pár véleményt róla? Az jó lenne köszi

(#797) lajo válasza lajo (#796) üzenetére


lajo
senior tag

[link]Ez 2.generációs lehet? Az új ami nem karcolódik már? :R

(#798) AloeVera válasza lajo (#797) üzenetére


AloeVera
tag

Igen, második generációs. Hogy nem karcolódik, az gondolom, túlzás, mindenesetre biztos nem karcolódik annyira, mint az előző sorozat.

(#799) NasCa


NasCa
tag

hello! szoktunk csinálni zenéket, és szeretnénk megosztani a számokat itunes-on (egyenlőre ingyen), csak sehol sem találok leírást, hogy ezt miként kell véghezvinni. :( tudtok erről mondani valamit, hogy mi ennek a folyamata, vagy szerződést kell csinálni, vagy van valami leírás ami ezt elmagyarázza? :F

(#800) HSD válasza NasCa (#799) üzenetére


HSD
csendes tag

Winamphoz milyen progi kell, h lehessen azzal ipodra számokat tölteni?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.