Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3001) icecave válasza nem_tom (#3000) üzenetére


icecave
nagyúr

Persze, hogy nincsenek.... restore-t iTunes-ban kell nyomni, töröl mindent, felrakja újra a szoftot, majd syní- és mindent visszatesz.
Hard reset: Középső gomb és play (vagy menü nemtudom, próbálni kell) együtt hosszan nyomni, és újraindul az iPod.

(#3002) nem_tom válasza icecave (#3001) üzenetére


nem_tom
őstag

A restore-ra általában nem lenne időm. De ezt a hard resetet alkalomadtán kipróbálom. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#3003) <NewL> válasza nem_tom (#3002) üzenetére


<NewL>
addikt

a restore kb 10 perc kb:)
iTunes-re csatlakoztatod az iPod-ot, nem_tom's iPod-ra katt, menüben még a vak is meglátja, rányomsz a restoréra, leszedi az Apple honlapjáról a legfrissebb szoftvert, és felrakja azt. utána meg a zenéidet. (mivel az a Nano nem nagytárhelyekkel jött:) ) nem tart a zenék felrakása sem 5 perctől tovább.

ha meg ezutánis fagyogat, olyankor amikor lefagy hardrestet - középső gomb és a menügomb (középső és felső) egyszerre nyomvatartása 4-5mp-ig. ilyenkor ujraindul az iPod

There's an app for that

(#3004) momesz22


momesz22
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám az iPoddal Amikor bekapcsolom ezt írja " connect to your computer use itunes to resture" Az ituneson kersztül rátöltöm a restort végig is megy és fel is telepíti az iPodra de utána megint ugyanazt írja ki

Valaki tudna segíteni?

(#3005) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok!

3. generációs iPod nano-ra keresek sűrgősen fehér vagy átlátszó tokot, lehetőleg szilikont. Ha valaki tud segíteni írjon! Köszi!

(#3006) Lefty válasza Lefty (#3005) üzenetére


Lefty
addikt

Végülis fekete is érdekelne.

(#3007) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Kéne nekem egy progi ami letudná menteni az iPod Video-mról a zenéket Win alatt. Ha szinkronizálnám iTunes-al, akkor letörölné ami most rajta van... :\ Tud rá valaki valami tuti megoldást? :U

(#3008) Nova96


Nova96
őstag

Üdv kaptam egy fél évig használt (ismerős) Apple iPod touch 64GB MP3 lejátszó
de a laptop nem ismeri fel.
Valakinek valami ötlet?
(itunes felettem , ha ez számít)

(#3009) Nova96 válasza Nova96 (#3008) üzenetére


Nova96
őstag

Valaki? :R

(#3010) harry3 válasza Nova96 (#3009) üzenetére


harry3
őstag

Talán próbáld meg itt: iPod Touch topik |Minden, ami iPod Touch|

(#3011) <NewL> válasza DiVaD (#3007) üzenetére


<NewL>
addikt

TouchCopy

There's an app for that

(#3012) DiVaD válasza <NewL> (#3011) üzenetére


DiVaD
senior tag

Köszönöm szépen. :R
Ki is próbálom. 25dodó nem sok érte, meg megnézem, hogy a demó mennyire használható.

(#3013) Lefty


Lefty
addikt

iPod nano 3G esetében a Cover Flow-ban hogyan lehet az albumokhoz borítót hozzárendelni?

(#3014) <NewL> válasza DiVaD (#3012) üzenetére


<NewL>
addikt

a demoval egyszerre 20-on pár szám szedhető le egyszerre

There's an app for that

(#3015) <NewL> válasza Lefty (#3013) üzenetére


<NewL>
addikt

az iPod-on akartad?:D
az iTunes-ban lehet Artworkot beállítani a dalokhoz. a dalon klikk, Get info, Artwork

There's an app for that

(#3016) Lefty válasza <NewL> (#3015) üzenetére


Lefty
addikt

Nyilván nem ott akartam, erre rájöttem amit mondtál de semmi változás.

(#3017) Lefty válasza Lefty (#3016) üzenetére


Lefty
addikt

Na most jó lett.

(#3018) DiVaD válasza <NewL> (#3014) üzenetére


DiVaD
senior tag

Oh, hát végül sikerült beszereznem. :R

Igaz, nem annyira iPod téma, hanem inkább iTunes... de mitől van, hogy kb. 1percenként felugrik? Mármint, hogy leviszem a tálcára megy a zene és kb. 1percenként aktívvá teszi magát. TuneUp telepítve van mellé, ez lehet a gond? Más is találkozott már ezzel a problémával? Rendszer: Win7 64bit HUN, iTunes 10.1.0.54, iPod Video

szerk: esetleg valami asszimetrikus fülest nem tudnátok ajánlani hozzá max. 10körül? :U
szerk2:TuneUp nélkül is csinálja az ugrálást:\

[ Szerkesztve ]

(#3019) dolezsal


dolezsal
tag

Sziasztok!

A töltésről kérdeznélek Titeket!
Szeretnék egy ipod classic 160Gb-ot.
Ha mondjuk be van dugva az ipod a gépbe, a gépnek mennie kell, hogy töltsön? Kikapcsolt állapotban nem tölti? (Vagy ez számitógép függő?) Kb mennyi idő, míg csutkára feltölti abszolut lemerült állapotból? Hálózati töltővel mennyire redukálható ez az idő? Kb. mennyi időt tud lejátszani zenéből? Fontos, hogy ne kelljen folyton tölteni(A hivatalos adatokban nem hiszek:)

Köszi előre is!

(#3020) <NewL> válasza dolezsal (#3019) üzenetére


<NewL>
addikt

nekem 80Gb-os Classic van. amikor megvettem tesztelés képpen kipróbáltam. (használtan vettem) 26 órát ment kb, folyamatos zenével, fél hangerőn. beraktam pár mixet, és következő nap nézegettem fél óránként, hogy hol tart kb. szóval 26 óra plusz minisz 10-15 perc körül teljesített. :)

a 160Gb-osnak nagyobb az akksija. 30-35 órákat az is hozni fogja, félfényerőn, közepes hangerőn. nehogyasszidd, hogy akkora különbség van a max és a minimum fényerő között. még a legalacsonyabb egységen is lazán olvasható napon:)

az Apple-nek simán lehet hinni a megadott Battery life adatoknak

There's an app for that

(#3021) <NewL> válasza DiVaD (#3018) üzenetére


<NewL>
addikt

passz. mekket használok itt semmi probléma nincs:D

talán itt. iTunes- Preferences- Advanced és ott alul a 3 pipát szedd ki. vagy nézz szét itt preferencesben

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#3022) dolezsal válasza <NewL> (#3020) üzenetére


dolezsal
tag

Hello!

Köszi a gyors választ!

A töltésről is tudnál pár szót mondani? Elég gáz, hogy nincs 220as adapter... :((

Thx!

(#3023) <NewL> válasza dolezsal (#3022) üzenetére


<NewL>
addikt

:)

ha ki van kapcsolva a gép, nincs áram alatt, akkor, hogy töltene már?:D hát be kell kapcsolni a gépet oszt jól rádugni:D

van egy eladó Griffin iTrip Fm transmitterem, iPodokhoz

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#3024) dolezsal


dolezsal
tag

Szeretném megkérdezni, hogy az ipod classic nem lassul be, ha több tiz gigányi zenét rakunk rá? Eddig volt egy sony walkmanem 6 évig, 6 gigás merevlemezzel és annál jelentkezett ez a jelenség sajnos... Nem lenne jó, ha ahogy egyre több zene kerülne fel rá, annál lassabban reagálna... Köszi a válaszokat!

(#3025) <NewL> válasza dolezsal (#3024) üzenetére


<NewL>
addikt

nekem 50Gb zene van ratja, mint a villám. az üres részt meg pendriveként használom.
az Nanohoz képest lassabb a classic ha már azt fogdostál, azért mert itt merevlemez van. meg amikor számot vált kattog egy picit, de éppen csak hallani.
a következő lejátszóm is iPod lesz, egy silver 160gigás. tökéletesen elégedett vagyok vele. max a hátlap idegesítő, a könnyű karcolódásával.

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#3026) dolezsal válasza <NewL> (#3025) üzenetére


dolezsal
tag

Akkor megnyugodtam. A merevlemez nem idegesít, már megszoktam a sonynál. Csak ne legyen lassú. Én is kb annyi zenét raknék rá és maradéknak meg filemt és egyéb dolgokat, mint külsö merevlemez. A hátlapra meg szilikontok...Én feketét akarok majd... Az kevésbé koszolódik... :D

(#3027) <NewL> válasza dolezsal (#3026) üzenetére


<NewL>
addikt

max a hatlapra raknek egy invisible shieldet a helyedben meg a kijelzore nagyon max
igy nem lenne vastagabb sem, es vedve lennenek a kenyes reszek. a clich wheelre semmikepp sem kell semmi, meg az elolapra sem. ezaz alu birja a strapat

There's an app for that

(#3028) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Olyan gondom lenne, hogy van egy iPod Classic 160 Gb-om és amikor bekapcsolom megjelenik az alma, kerreg a vinyója aztán megjelenik egy piros X piros körben. Nem tudja valaki, hogy mi lehet a probléma ?

This is the way

(#3029) <NewL> válasza RaZroX (#3028) üzenetére


<NewL>
addikt

[link]

There's an app for that

(#3030) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok.

Van nekem egy ipod classic 5.generáció-m, amit már bánok hogy pénz adtam érte, utána kellett volna olvasnom elötte hogy milyen nevetségesek ezek az ipodok, zene letöltés róla problémás miegymás, na most nem ez a lényeg.

Szeretnék rá videót tenni, szedtem is hozzá valami ipodME konvertálót, le is konvertálja és az itunesba, kiválasztom a videót, copyzom, utána átmegyek azipodomra a videokhoz és paste-zom, na ez a fos felül kiírja az alma alatt hogy ipod scyning, do not disconnect, valami hasonlót, és egyszer csak újra beolvassa a gép az ipodot, tehát mintha lehúztam volna a gépről és vissza dugnám rá, most én csinálok valamit rosszul, vagy szar az ifosom?
Elnézést a drágár dumáért, de hihetetlenül, aggaszt ez a körülménnyesség, ezzel a szutyokkal.

Köszönöm előre is.

(#3031) Lefty válasza Dyno (#3030) üzenetére


Lefty
addikt

iTunes-ban a "főoldalon" pipáld be a manualis kezelést, alul van. Szóval rádugod az iPod-ot, az iTunes-ban megjelenik, hogy mit ez, adatok stb. ott alul ezt pipáld be. Utána már megy emberi módon, szóval music-ra kattintasz, majd commanderből áthúzod a zenéidet azt kész. Filmre meg a legjobb szerintem az, ha beszerzed a Xilisoft video converter ultimate programot, amivel könnyedén konvertálhatsz át bármit szinte bármilyen formátumra. De nem tudo eltéveszteni, mert amikor kiválasztod, hogy mire konvertáljon van ilyen, hogy iPod video, majd azon belül is több minőség. Sőt még azt is be lehet állítani, hogy a feliratot is rátegye a videóra konvertáláskor, milyen méretben, színben stb. Utána ezt is áthúzod a video szekcióba és kész. Próbáld ki így, ha esetleg meg eleve manuálban nyomtad akkor nem értettem meg a gondod, bocsi.

(#3032) Dyno válasza Lefty (#3031) üzenetére


Dyno
veterán

NAgyon szépen köszönöm a részletes leírást és a progit is amit ajánlottál. :R

[ Szerkesztve ]

(#3033) Siera


Siera
senior tag

Szervusztok!

Jelenleg egy 3. generációs 8gbos Nanot bírok,de a tárhely kicsivé vált nekem.Ezen kívül nagyon meg vagyok vele elégedve,mert már kb 3 éve szolgál engem,és volt 1x-2x hogy leesett,valami elázott,de azóta is tökéletesen működik.

Ezért gondoltam,hogy lecserélném egy 160gbos Ipod classicra.
-Bele tudom rakni az Ipod dokkolóba
-Ráfér az összes zeném,podcastjaim
-Tvn tudom a kedvenc sorozataim nézni.

Viszont,mivel vinyó van benne,és amúgy számomra nem olcsó mulatság,eléggé félek,hogy gyorsan be fogja adni a kulcsot...
Mi a véleményetek erről? :U

(#3034) sgergi válasza Siera (#3033) üzenetére


sgergi
veterán

Elég régóta használok classicot, még a régebbi szériákból, és soha nem volt velük semmi gond. Egy kicsit érzékenyebbek, mint a nem vinyós társaik, de azért elég sok mindent kibírnak ezek is. Én is ejtettem már le 1-1,5m magasról betonra, és nem lett semmi baja, tehát, ha minimálisan is vigyázol rá, akkor nem fog tönkremenni.

(#3035) Siera válasza sgergi (#3034) üzenetére


Siera
senior tag

Köszönöm. Akkor valszeg meglepem magam eggyel! :K

(#3036) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Sziasztok!
5. generációs iPod Video-ra keresek gelaskins matricát. Tudnátok tippet adni? Erre a típusra nem találtam.... :(
Itt a gyártó honlapja ha valaki nem ismerné
Köszi!

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#3037) Siera válasza Siera (#3035) üzenetére


Siera
senior tag

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy ha vajon mégis "sikerülne" tönkrevágnom a leendő ipod classicom winyóját a garanciás időn kívül (az 1 éves garanciában bennevan a vinyócsere is,ha elromlana?) akkor ki tudom cserélni egy SSDre? Vagy ez csak az 5. gen Ipodoknál müxik?

:R

(#3038) share


share
tag

sziasztok!
ma földhöz b*tam az ipod nano 2g-m, azóta kuss van, se kép, se hang. hogy tudom szétszedni? valami zörög benne. fehér lapokat leszedem, csavarokat ki, és utána?

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#3039) DominuS86


DominuS86
csendes tag

Sziasztok , az a problémám hogy mg se nyikka az Ipodom....
Ez egy Ipod photo 30 Giga, ma szereztem elötte nem volt semmilyen kapcsolatom ipodokkal
, ma rátetem a pc -re itunes -en rányomtam a restore -ra azota a kijelzőn fojamtosan egy konnektor villog ... rá dugtam már a hálozatra is ugy sincs semmi .....
kérem valaki HELP .

(#3040) share válasza share (#3038) üzenetére


share
tag

megvan!:R

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#3041) flash-


flash-
veterán

sziasztok

van egy ipod nano 5g lejátszóm
találtam neten hozzá játékokat de ahhoz firmware-t kell cserélni
jár ez valami kockázattal?
vissza lehet csinálni adott esetben?
ha cserélek fw-t attol még megmarad a magyar nyelv?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3042) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok!

Azt tudja valaki véletlen, hogy az 5. generációs classic-ba milyen típusú vinyó való? Lenne egy ilyen gépem, valószínűleg meghalt a vinyója, és érdekelne, hogy ki tudom-e cserélni, vagy valami buzi, kizárólag apple által használt szabványos vinyó való bele.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3043) Nertpaelg válasza FireKeeper (#3042) üzenetére


Nertpaelg
tag

Speciális kell bele, de lehet kapni. Zárójelben a típus számok, azthiszem Toshiba gyártja őket, nem tudom máshol lehet-e még venni. Mindenestre van 240Gb-os is hozzá, ha nem tévesztettem el az iPod típusod. ;)

(#3044) FireKeeper válasza Nertpaelg (#3043) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

áh köszi.
igazából én a lehető legolcsóbban szeretném megúszni a dolgot. itt, kis hazánkban be lehet szerezni vajon valahol ilyet, vagy csak kintről tudok rendelni? mert ha csak kintről, akkor annyit nem ér az egész. egy apróban találtam a kütyüt, aztán gondoltam ha nem nagy költség, akkor megveszem és megjavítom, de ha ennyi szenvedéssel lehet csak megcsinálni akkor hagyom a francba.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3045) FireKeeper válasza Nertpaelg (#3043) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hmm ahogy nézem, mégse olyanspeciális, nekem egy kutya közönséges ZIF csatalkozású 1,8"-os vinyónak tűnik. vajon helyettesíthető lenne egy SSD-vel? ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3046) Nertpaelg válasza FireKeeper (#3045) üzenetére


Nertpaelg
tag

Igen, ZIF-es, nem tudtam, hogy ez "közönségesnek" számít. :) Helyettesíthetőségre elsőre azt mondanám, hogy nem, a 240GB-ossal is tudtommal már voltak gondok támogatottság/felismerés terén, mondjuk ha nagyon fanatikus vagy rockbox alatt talán még drivert is írsz hozzá, bár ez csak találgatás részemről, hogy megvalósítható-e.

(#3047) FireKeeper válasza Nertpaelg (#3046) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Igaz, nem olyan túl kutya-közönséges, de azért mégsem egy saját szabvány, amit csak ök használnak. Állítólag némelyik Eee-PC-t szereltek ilyen SSD-kel, egy olyat akarok most felkutatni...
Szerintem nem az adattároló fajtájával, hanem a méretével volt gond a 240-esnél. Láttam neten, hogy volt, aki CF kártyával helyettesítette a vinyót, szóval elvileg nem gond az iPodnak a flash alapú tárhely.
A rockbox pedig nem fanatizmus, egyszerűen rühellem az Apple szoftverét, ennyi az egész. ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3048) Nertpaelg válasza FireKeeper (#3047) üzenetére


Nertpaelg
tag

Nincs baj a rockbox-szal, sőt, én is preferálom az Apple firm. felett. Úgy értettem, hogy ha nagyon elhatározott vagy, akkor rockbox alatt bármivel összekötöd azt az iPod-ot, ha úgy tetszik a full HD TV-vel is. :)) És igen, a 240-nél visszaemlékezve valóban a méret volt a baj, a kis memória miatt nem minden típus tudta az egészet címezni, vagy valami ilyesmi.

CF ötlet viszont tetszik, cserélhető háttér, hmm... :)

[ Szerkesztve ]

(#3049) FireKeeper válasza Nertpaelg (#3048) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

na jó, azért az még sem állapot, hogy memcseréhez szét kell szedni az egész gépet :D
viszont bíztató hírek számomra, hogy ad1: van egy apple szervíz, ahol 9ropiért kapok zsír új 30gigás vinyót, ha arról van szó
még bíztatóbb: találtam egy 16gigás, ZIF csatis SSD-t itt ph-n, már csak az ára a kérdés. nem lenne rossz kikerülni a merevlemezt és beletolni egy 16gigás SSD-t :P
viszont ami felmerült még bennem, mint lehetséges probléma:
a sima ZIF csatlakozónak egyenes a szalagkábele [link]
viszont amit meg a neten láttam, hogy ipodba való, az rohadtul nem az [link]
és apple bácsinál sose lehet tudni, lehet az van, mint a kezdeti ipodok jack dugójával, hogy elvileg jónak kellett volna lennie bele bármilyen füles (mivel jack dugó) és gyakorlatilag mégis csak saját fülessel működött.
az a baj, hogy én igazából tényleg tök szívesen kísérletezek, de sajnos pénzbe kerül minden :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3050) Nertpaelg válasza FireKeeper (#3049) üzenetére


Nertpaelg
tag

Hát ha már működik, a lyukat még talán én is kivágom a házra. Nagyon kultikus lenne mászkálni a felcímkézett CF kártyákkal, és cserélgetni a kivájt oldalú szörnyen esztétikus Ipodban őket. :D

Kísérletezéssel valahogy én is így vagyok egyébként. :) Kábel kérdésre nem tudom a választ, talán annak az oldalnak a fórumán próbálkoznék, amit linkeltem a HDDkkel. De lehet ez a magyar szervíz is megmondja.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.