Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1151) sittes79 válasza rumos14 (#1150) üzenetére


sittes79
addikt

Kösz szépen ha más nincs megpróbálom átkonvertálni!

esetleg firmware frissités nem segít?
arra is gondoltam hogy tele van mindennel az ipodom
mivel használom ext. vinyónak is, az nem lehet gond?

ksöz mégeccer

(#1152) duong válasza GSZG (#1124) üzenetére


duong
tag

Ja sikerült, köszi , de két fájlt csinált tehát ugyanazt, de még egyet alá...Ez nem furcsa, vagy csak egyszerűen töröljem a felsőt, mert gondolom nem ugyanaz mind a kettő. Nem úgy van, hogy behúzom total commanderből a fájlt aztán advaced-->convert to iPod és konvertálás után megjelenik alatta még egy. Gondolom az az alatta levő a konvertált és a felette levő alap fájl ami nincs konvertálva, tehát azt törölhetem , nem? :R
Más: ha le akarom törölni csak delete gomb az iTunes-ben és kész? Aztán kell csak összekötni USB-vel az iPod-ot és törli is. vagy hogyan? :R

(#1153) duong válasza duong (#1152) üzenetére


duong
tag

ja és el se tudta indítani végül a fájlt... mp4 formátumú volt aztán megcsináltam, vele a dolgot de nem sikerült elindítani...

(#1154) GSZG válasza duong (#1152) üzenetére


GSZG
csendes tag

az eredetit bent hagyja az iTunesban, azt nyugodtan letörölheted(ha nem tudod melyik az, jobb klikk, get info és a régebbit töröld le)
egyébként nekem is volt már gondom a konvertálással, nem a kép szempontjából, hanem sokszor lemarad a hang
mondjuk, ha DVD-ről konvertálok, akkor a CloneDVDmobile progi remek, egyből tud konvertálni az iPodra

(#1155) duong válasza GSZG (#1154) üzenetére


duong
tag

Köszi, de quick time playerrel is lehet konvertálni és most azt próbálgatom. :R
És .avi kiterjesztésű fájlt is át tud konvertálni nem?

(#1156) rumos14 válasza sittes79 (#1151) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem az apple számára nem kulcsfontoságú, hogy az általa nem szeretett mp3 formátum lejátszása minden körülmények között hibamentes legyen, tehát nem hinném, hogy a fw frissítés segítene, mint ahogy a vinyó telítettsége sem befolyásolja ezt.

[Szerkesztve]

(#1157) Scoobyka


Scoobyka
addikt

üdv...
4éve használom becsületesen 4.generációs ipodomat...ma este feladta a harcot és megjelent rajta a kis ikon amint egy ipod x szemekkel nézz vissa,vinyó nem pőrőg fe rendesen...gari lejárt..ez esetben debrecenben van vmi apple szervíz..vagy kukába vághatom a kis lejátszót esetleg vmi raciónális megoldás?..Minden segítséget előre is köszönök....most megyek és keresek neki vmi biztos nyughelyet...ahol békében pihenhet... :O

(#1158) OrangeBud


OrangeBud
tag

Tud valaki iPod nano hoz töltő/kábelt ?? :F :D

(#1159) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Holnap jön meg az iPod nanom és lenne pár kérdésem. Amikor másolok fel tesóm Shuffle -jére, akkor midnen egyes másolásnál a Vista feldobja az automatikus elindítás ablakot, ezt hogyna lehetne megakadályozni?
Azt valahol belehet állítnai, hogy az iTunes automatikusan szedje le az albumborítókat akoris, ha nincs meg az album címe? Sokszor csak az előadó és a számcím van meg...
Milyen hálózati töltőt ajánlotok hozzá?

Válaszaitokat előreis köszönöm!!!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1160) Aaron14 válasza Aaron14 (#1159) üzenetére


Aaron14
őstag

Ma végre megjött az iPod. Első benyomásom jó volt, szép és kicsi.
Aztán amikor megláttam a ''dokkolót'', hát azthittem eldobom az agyam. Ilyen faszságot kitalálni.
A hangja tetszik, a mély tényleg kicsit kevés, de pótolnak a szép magasak.
Valaki mondja meg nekem legyen szíves, hogyan tudom rátenni egyenként az iTunes-sel a zenéimet az iPod-ra, és a borítókat hogyna tudom letölteni? Egyszeren nem találom.
Ráadásul még formázni sem tudom :D

Előre is kösz!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1161) lajo válasza Aaron14 (#1160) üzenetére


lajo
senior tag

Kapcsold ki az automata szinkronizálást, és utána a music fülből (ahová már előre betöltötted a zenéidet) jelöld ki és húzd át egérrel az iPod fülre. (Fejből mondom lusta vagyok rádugni a gépre, ha nem akkor azt jelezd)

(#1162) Aaron14


Aaron14
őstag

A francba, lejárt az időlimit :D
Szóval még annyit, hogy amit az iTunes-ben a Recently Added mappába tettem, azt onnan hogyan tudom eltüntetni? Nem akarom elcseszni azzal, hogy letörlöm a gépről az összes dalom, be is halnék. :S

És hogyan tudok mindent törölni róla? Meg a mappás dolog is fontos lenne még :B

[Szerkesztve]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1163) nagyitomi


nagyitomi
tag

üdv
a shuffle hangminősége milyennek mondható? esetleg egy %-os arány,mert én olvastam olyat h 60% és kevésnek találtam

(#1164) Aaron14 válasza lajo (#1161) üzenetére


Aaron14
őstag

Nah, közben rájöttem.
Még annyi kérdésem lenne, hogy az albumborítókat, miért nem jeleníti meg az iPod? pedig eredeti cd-ről vannak feltéve, és a WMP megjeleníti őket.
Albumborítókkal nem rendelkező zenékhez hogyan lehet albumborítókat valamilyen programmal hozzárendelni? Persze úgy, hogy automatikus leszedi és hozzárendeli.
Nem szeretek vele tökölni.

Előre is köszönöm!

to nagyitomi: Szerintem a Shuffle hangminősége jó, nem kíváló, hanem jó. Persze egy iPod Nano jobban szól. Amúgy egész kis pofás készülék, remek annak, aki sok szerét szeretne, igényesen hallgatni, de nincsenek extra elvárásai. üdv

[Szerkesztve]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1165) Aaron14 válasza Aaron14 (#1164) üzenetére


Aaron14
őstag

valaki írjon erre pls:
meg még annyi lenne, hogy iPod Nanomra hogyan tudok képet normálisan feltenni, anélkül hogy hibás lenne?
Letörölni róla meg hogyan tudok?:D

Előre is kösziii!!!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1166) pentium4


pentium4
senior tag

hali!

van nékem király 5. generációs ipodom! kérdésem a köv:
leszedtem netről hozzá gameseket, de nemtom hogy kéne rávarázsolni az ipodra!
ha valaki elárulná azt megköszönném!

P4

(#1167) Aaron14


Aaron14
őstag

Rohadtul kihalt a topik, de szerencsére már csak az albumborítókkal van bajom.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1168) Jetbrowse válasza Aaron14 (#1165) üzenetére


Jetbrowse
csendes tag

Ha jól emlékszem, csinálsz egy mappát a Képeken belül, ellátod valami frappáns névvel, beleszórod a képeket, és azt a mappát szinkronizáltatod az iTunes-ban.

(#1169) Jetbrowse válasza nagyitomi (#1163) üzenetére


Jetbrowse
csendes tag

Gondolom Shuffle vagy Nano dilemmád van. Ha igen, én is ebben a cipőben jártam, mert az egyiknek a mérete a másiknak meg a funkciója a vonzóbb. Hangminőségről nem tudok nagyon nyilatkozni, csak a google-en található reviewk alapján, ahol tényleg említik az általad felvetett minőségromlást az 1. generációshoz képest.
Annyi tanácsot tudok adni, hogy ha tudsz rá szánni több pénzt, akkor nem fogod megbánni a Nano-t. A shuffle szerintem amolyan kiegészítő lejátszó egy nagyobb mellé.

(#1170) GSZG


GSZG
csendes tag

személy szerint komolytalannak tartom a Shuffle-t. hogy lehet hasznos egy olyan lejátszó, aminek kijelzője sincs?
és ráadásul az ára....

(#1171) rumos14 válasza GSZG (#1170) üzenetére


rumos14
nagyúr

az életérzéshez nem kell kijelző ;]

(#1172) rozsdani


rozsdani
csendes tag

Sziasztok!

Lehet magyarosítani ipodot vhogy??
Elég ha vki küld linket ahol le van írva.

köszi

(#1173) GSZG válasza rozsdani (#1172) üzenetére


GSZG
csendes tag

az iPod Video-ban van magyar nyelvű menü, csodálkoznék, ha a Nano-ban nem lenne

(#1174) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

2 hete használom az iPod Nanot -t, és hangminőségileg megvagyok elégedve vele, de...
Vettem hozzá utángyártott töltőt 4500ft-ért amit tudok használni kocsiban is, gépről is, hálózat-ról is. Rádugom, elkezd tölteni, és 1-2 perc után kikapcsol, és nem tölti fel. Ez miért van???
Másik pedig az, hogy teljesen vigyáztam rá, de a hátsó gravírozott apple embléma kifényesedett, a kijelzőn van két kisebb karc és egy helyen mintha lekopott volna ez ezüst festék.
Nem tudom az normális-e ha az érintő gombja néha meg-megugrik, és néha nem akar kikapcsolni.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1175) GSZG válasza Aaron14 (#1174) üzenetére


GSZG
csendes tag

magától nem karcolódik, az biztos :)
annyira tehát mégsem vigyáztál rá

(#1176) rumos14 válasza Aaron14 (#1174) üzenetére


rumos14
nagyúr

első generációs nano? mert az a világ legjobban karcolódó mp3 lejátszója.
az érintőgomb (precízen megfogalmazva: clickwheel) kihagyása szerintem nem normális.

(#1177) Aaron14 válasza GSZG (#1175) üzenetére


Aaron14
őstag

mellette volt a Nokiám, és? attól még nem kellene karcolódnia a kijelzőnek, meg kifényesedni a gravírozott Apple jelnek...:S
amúgy nem, második generációs...

[Szerkesztve]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1178) GSZG válasza Aaron14 (#1177) üzenetére


GSZG
csendes tag

és hol volt a két műszer?
műanyag is karcolhat műanyagot, jelzem.
vagy műanyag festéket. vagy.

(#1179) GSZG válasza GSZG (#1178) üzenetére


GSZG
csendes tag

ha meg a zsebedben volt a két eszköz, akkor miért kérdezed?
vetődik fel a kérdés.

(#1180) Aaron14 válasza GSZG (#1179) üzenetére


Aaron14
őstag

nem értelek:D
ha erre gondolsz: ...mellette volt a Nokiám, és?... akkor ott van a vessző
amúgy csak megjegyeztem milyen könnyen karcolódik..:S persze nem maga az alumínium vagy milyen felülete, hanem a kijelzője és a gravírozott része...

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1181) GSZG válasza Aaron14 (#1180) üzenetére


GSZG
csendes tag

ok, azt hittem kérdezed
amúgy vegyél neki tokot, nem drága, és akkor nem fog karcolódni

(#1182) Kicsirics77 válasza Aaron14 (#1180) üzenetére


Kicsirics77
veterán

előrelátó voltam mert én lefóliáztam magamnak és így nem karcolódik a kijelző legalább
egyébként télleg sérülékeny

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1183) joergie


joergie
őstag

Próbálta már valaki pasztával karcmentesíteni?vettem ilyen pasztát, de az istennek nem akar semmit sem csinálni, bár ebben a dögmelegben el tudom képzelni hogy nem köt meg.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1184) Kicsirics77 válasza joergie (#1183) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hát nem tudom hogy a paszta jó megoldás lenne-e lehet csak többet ártanál neki mint hogy használna
bár ha kifejezetten ilyen plexi dolgokhoz van akkor jónak kell lenni a pasztának
viszont nagyon sokáig kell dörzsölni hogy legyen valami látszatja

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1185) pite4


pite4
tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni abban hogy mi a külömbség az első és második generációban külsőleg? előre is köszi :F

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#1186) Quiky00


Quiky00
csendes tag

Üdv mindenkinek!!! :Y
Lenne egy problémám!Ami szerintem elég nagy.
Van egy iPod nanom 2GBos első gen.ez még nem baj:)De a következő az annál inkább!!!és pedig nem indul!és azért mert láttam hogy milyen “jo” dolog a ipodlinux.aztán fogtam és rátettem.sajna!Azt csinalja hogy felkapcsol kijön az alma 2 mp-re aztan lefut a linux vagy mitcsinál és a végénél megáll és vége,és ezt irja az utolso három sorban(Kernel panic:VSF: Unable to mount root fs on 03:03)mi ez???hiába resetelem ugyanez történik.és még a pc-m sem ismmeri fel a ipodot.szoval semmit nem tudok vele müködni :W
Kérlek valaki aki talakozott mar valami ijesmivel vagy van valami 5lete akorr segitsen!!!KÖSZÖNÖM! :R

[Szerkesztve]

(#1187) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Lenne egy nagyon hülye kérdésem.
Mitől annyira különleges az Ipod Nano?
Rengeteg ember veszi s a cikkek alapján nem látok benne semmi extrát, de a külseje az tetszik.
Ez nem fikázás akar lenni, komolyan kíváncsi vagyok, hogy mitől több a társainál, mivel gondolkoztam egy megvételén.
Bár amikor olvastam, hogy mennyire karcolodik akkor azért erősen elment tőle a kedvem, én valahogy soha nem szerettem a tokokat a lejátszókon.


[Szerkesztve]

(#1188) lajo válasza Quiky00 (#1186) üzenetére


lajo
senior tag

Sajnos nem tudok segíteni, én pont az ilyen esetek miatt nem merek ilyenekkel próbálkozni. Sok sikert!

(#1189) rumos14 válasza pite4 (#1185) üzenetére


rumos14
nagyúr

tudunk! [link]
kicsit bővebben [link]

[Szerkesztve]

(#1190) rumos14 válasza birno (#1187) üzenetére


rumos14
nagyúr

É-L-E-T-É-R-Z-É-S!!!

amit még fel szoktak hozni, és én nem értek vele egyet: jó dizájn, jó hangzás, könnyű és praktikus kezelés.

(#1191) birno válasza rumos14 (#1190) üzenetére


birno
addikt

nem értek vele egyet: jó hangzás, könnyű és praktikus kezelés

Ez LOL válasz! :DDD

Értem, hogy mit mondasz, sejtettem, hogy ez lesz a válasz, de közben rájöttem, hogy nem használnám olyan sokat, ezért inkább veszek egy olcsóbbat.
Amúgy a design szerintem marha jó, főleg a zöld. :D

(#1192) alien_


alien_
őstag

Üdv!
Tesóm gépére most ment új win. Driverek, alap progik felrakása után hálózat belőve, win update utáni restartnál egyszer csak megjelent öcsém, hogy valami baj van a géppel.
Odamentem megnéztem a pc-jét, biosban állt az egész, egér ledje nem világított, meg úgy totálisan ki volt fagyva az egész (A proci típusának kiírása után, de memóriát már nem is kezdte el számolni). Néztem egy nagyot, hogy mi szállt el, mert ez igen komoly baj lehet, ha már kapásból bios legelején kifagy...
Aztán hirtelen támadt egy ötletem, hogy húzzuk le az ipod shuffle 2,0-át a gépről, hátha....És működött...''Mi van?!'' Ipod vissza, gép kifagy. Usb kihúz, gép megy...

Erre varrjatok egy gombot =)

Más tapasztalt hasonlót? Ezt ki fogom próbálni az én gépemmel is, kíváncsi vagyok...!

[Szerkesztve]

Swarm is coming.

(#1193) SzGee


SzGee
aktív tag

ha valakit érdekel a nanojára vadiúj Belkin tok, az a [link] -en megveheti - bocsánat az agresszív reklámért

[Szerkesztve]

If you leave me, can I come, too?

(#1194) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok, egy kérdésem lenne: tesómnak van egy ipod shuffle-ja (az új, az a pici:D). az albérletben, ahol lakik, nincs szgép, és olyan töltő kéne neki amivel esetleg konnektorból is lehet tölteni. tudtok segíteni ez ügyben, h van-e olyan, és hol/mennyiért lehet szerezni? kösz! :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1195) rumos14 válasza FireKeeper (#1194) üzenetére


rumos14
nagyúr

itt [link] a két Hama elvileg megfelel, de érdemes kipróbálni vásárlás előtt, hogy vajon gyakorlatban is.

(#1196) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Hy all!

Van egy 80GB-os iPodom.Na most a következő lenne vele a gondom:2 nap alatt rájöttem hogy lehet rá zenét filmet rakni,illetve törölni.Na már most képet viszont nem tudom hogy kell törölni róla.
Egyébként legújabb iTunes van rajta,ami szerintem egy rakás fos.Nem értem mért kell mindent túlbonyolítani.Mért nem működhet a ''kijelölöm és áthúzom a totalcommanderből idil''.
Na mindegy ha valaki tudja eme egyszerű választ előre is köszönöm neki :R
Az Apple honlapján utánna kerestem már a témának de nem müxik.Vagy lehet béna vagyok.
[link]

[Szerkesztve]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1197) Razor1 válasza 용 Bob (#1196) üzenetére


Razor1
aktív tag

Hi!

A képek felmásolása itunesban úgy ment, hogy engedélyzted az opciót, ezután kijelölted a könyvtár(ak)at, ahol a képek voltak. ergo ezt a beállítást kell módosítani, ha kiveszel belőle mappákat, akkor azokat a következő szinkronizáláskor törli. egyesével sztem nem lehet törölni képeket.

az itunes azért kell neki, mert minden zenét és képet átkódolva másol az ipodra (ha megnézed az ipodot fájlkezelőben, minden F00-F50 könyvtárakban van hülye kódneveken). úgy tudom ennek köszönhető, hogy nem kell minden indításkor perceket várni, még az ipod végigpörgeti az éppen lemezen lévő több 10 gigányi adatot.

(#1198) apostol666


apostol666
tag

Üdv! Ha van valaki aki esetleg iPod Shuffle szakértő és tudja hogy lehet albumok között léptetni (ha egyátalán lehet :)) az árulja el a megoldást. Köszi!

(#1199) rumos14 válasza Razor1 (#1197) üzenetére


rumos14
nagyúr

gondolom a képeket rendesen át is méretezi vmi alacsony felbontásra (640*480?), hogy gyorsabban betöltődjenek.
de az, hogy nem lehet egyesével képet törölni, én nem is értem, a nem iq bajnok amerikaiak hogyan képesek ezt egyáltalán kezelni? :)

(#1200) rumos14 válasza apostol666 (#1198) üzenetére


rumos14
nagyúr

bár távolról sem vagyok shuffle szakértő, de szerintem nem lehet sehogy sem.
a szintén kijelző nélküli creative zen stone-nal lehet könyvtárakat léptetni, ügyes megoldás.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.