Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) rumos14 válasza Sianis (#849) üzenetére


rumos14
nagyúr

én személy szerint azt olvastam, hogy a régebbi iPod-oknál milliószámra adták meg magukat az aksik. az is igaz, hogy az újaknál ilyen panasz - még - nem merült fel tömegesen.

(#852) AloeVera válasza #72042496 (#843) üzenetére


AloeVera
tag

Hangerő: Eddig három iPodom volt, egyiket sem találtam halknak. Az más kérdés, hogy a Metró erős zaját meg kell-e próbálni elnyomni még hangosabb zenével. Szerintem inkább izolálni kell a zajt, és erre tényleg jók a hallójárat fülhallgatók. Ettől függetlenül a hangerőkorlátozást kiiktató hack létezik (goPod), és elvileg az új iPodokkal is működik.

Garancia: Az Apple világgaranciája itthon is érvényes, kell hozzá a vásárlást igazoló számla.

(#853) lajo válasza AloeVera (#852) üzenetére


lajo
senior tag

Én most akartam a 2. generációs nanómat felhangosítani, de egy fórumban azt írták hogy ezekhez még nem jó(de dolgoznak rajta). Inkább az iTunesba húztam fel a hagját a számoknak, és érezhetően hangosabb lett. Amit észrevettem hogy a hangerőcsúszkának a felénél kb eléri a leghangosabbat (ami hangosabb mint alapból) és onnan nem vagy csak nagyon picit hanosodik.Ezt ugye meg lehet oldani a max. hangerős menüben.
Szerintem érdemes.

(#854) #72042496


#72042496
törölt tag

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget!
Utánaolvastam a CX300-as fülesnek, nagyon jókat írnak róla, úgy érzem, ez lesz a tömegközlekedési problémára a megoldás! :)

Az Apple garanciához való hozzáállása is megnyugtató.

A GoPod által végzett ''beavatkozás'' amúgy reverzibilis? (Mert ha nem, akkor gyanítom egy ilyen után vége a garanciának.)

[Szerkesztve]

(#855) AloeVera válasza #72042496 (#854) üzenetére


AloeVera
tag

Igen, a beavatkozás visszacsinálható, amíg a Windows látja USB mass storage device-ként, el lehet tüntetni a ''nyomokat''. (Egyébként a program forrása hozzáférhető.) De ahogy egy hozzászólással feljebb lajo írta, addig nem érdemes próbálkozni, amíg ki nem jön a 2nd. gen. nano kompatibilis változat. Vagy lehet, hogy utána se, ha CX 300-zal fogod használni az iPodot. :)

(#856) lajo


lajo
senior tag

(#857) Hunci válasza rumos14 (#847) üzenetére


Hunci
aktív tag

Noss igen igen !
Éppen ezaz hogy keresem a cuccot s a bolti ára eddig irreális
( Képzeld el a ha véletlen elvesztem ÁÁÁÁ )
Mindezek mellett van egy csaj aki éppen árulja !
S nem toom hogyan áljak szóba vele ! :o :(((

Apronettel kapcsolatben :
Nagyon ciki nem toom hogy kell használni :(((
Az a kérdés hogy ott egyáltalán fel lehet-e adni a hirdetést ingyen :F
Mert mindenki akit eddig kérdeztem csak vásárolni ment oda !
Ha valaki tudna segiteni a nettel kapcsolatban az most yool jönne !

Másik dolog hogy akkor keresek egy vevőt a 20 GB-os IPodra !
Köszike r. :R

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#858) #72042496 válasza Hunci (#857) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az első fele elég kusza, arra inkább nem reagálok. :)

Az aprónetről: Igen, ingyenes, a főoldalon találsz egy ''hirdetés feladás'' gombot, onnantól pedig még egyértelműbb. ;)

(#859) Hunci válasza #72042496 (#858) üzenetére


Hunci
aktív tag

Aha !
Bocsika !
Szal úgyszól a dolog hogy ha elvesztam akkor az eléggé nagy érvágás lenne !
Mindezekmellett van egy csaj aki éppen árul új IPod-okat itt a PH!-n s ezért kérdem hogy mi lenne az az ár amettől már érdemes venni tőle :DDD

Az aprónet cime ugye apronet.hu :R
Köszike :R
S bocsika :DDD

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#860) Sianis válasza Hunci (#859) üzenetére


Sianis
addikt

Ilyet is lehet kapni idehaza, szóval odafigyelj!

[link]

Sianis

(#861) Hunci válasza Sianis (#860) üzenetére


Hunci
aktív tag

Ahogy elnézem ez vmi mini IPod lehet !
Nagyon szép !

Mi a konkrét neve a terméknek ?
Érdekes :)

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#862) Hunci válasza Sianis (#860) üzenetére


Hunci
aktív tag

Vagy ezt te cináltad otthon ?
No oksi utánnanézek :o

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#863) Sianis válasza Hunci (#861) üzenetére


Sianis
addikt

Nem tudni, hogy mi ez! Nem én csináltam, hanem többek között ilyesmivel csapnak be embereket. Olcsó, kedvezőnek tűnő ár, hasonló kialakítás, persze aki látott már, akár csak képen is iPod-ot, annak rögtön lejön, hogy hamisítvány az egész! Ezért mondtam, hogy vigyázni!!!

Sianis

(#864) rumos14 válasza Sianis (#860) üzenetére


rumos14
nagyúr

jaj istenem, remélem ilyet - és úgy egyáltalán ''mp4 lejátszókat'' - nem vesz senki sem.

(#865) Sianis válasza rumos14 (#864) üzenetére


Sianis
addikt

Én is csak remélni tudom, ezért is linkeltem be, hogy mivel etettek meg most egy srácot. És sajna kettőt is vett belőle. Sovány vigasz, hogy mp3-at tud lejátszani, de az iPod minőségétől fényévnyire van. Szóval jól nézze meg mindenki, hogy mit vesz!

Sianis

(#866) fotel válasza rumos14 (#846) üzenetére


fotel
aktív tag

In-ear fülesekkel kapcsolatban szerencsésebb a ''(részben) kizárja'' a ''kiszűri'' helyett.

(#867) Hunci válasza Sianis (#863) üzenetére


Hunci
aktív tag

Soha megnem mondtam volna hogy ez nem IPod !
Mindenesetre köszike !
Majd odafigyelek rá. :R
Most van először nekemis IPod-om szal annyira nem vok tapasztalt :U

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#868) lajo


lajo
senior tag

[link]ehhez mit szóltok? A feljebb linkelt kamuhoz eléggé hasonlít az egyik képen.

(#869) #72042496 válasza lajo (#868) üzenetére


#72042496
törölt tag

Silány utánzat. :(

(#870) Sianis válasza lajo (#868) üzenetére


Sianis
addikt

Tehát akkor részletezem:

- Tokon nincs semmi felirat, sem a kijelző felett sem pedig alatta. Nincs semmi iPod vagy ilyesmi. A hátlapon van egyedül egy Apple leogó illetve gyártási szám, hasonlók.

- A kezelőszerv középső gombja tiszta, nincs jel rajta. A Play/Pause gomb alul van, a hangerőt pedig nem gomb hanem a clickwheel állítja.

- Lásd a legjobb példát, a termék dobozán eredeti iPod látható, a kicsomagolt hamisítványról ordít, hogy köze sincs hozzá.

- Nano nem játszik videót és nincs benne mikrofon.

- És még sorolhatnám

Sianis

(#871) Hunci válasza Sianis (#870) üzenetére


Hunci
aktív tag

Le kalappal S. :R

De a hamisitvány mivel tud kevesebbet ? :F
Vagy silányabbminőség ?
Miért gázabb ?
Mert az kristálytiszta hogy nem eredeti , de akkor mivel tud kevesebbet ? :R

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#872) Sianis válasza Hunci (#871) üzenetére


Sianis
addikt

Silány minőség hát! :) Itt a profit a lényeg, tehát megvágni az embert amennyire csak lehet.

Mivel tud kevesebbet? Tud zenét lejátszani, ez eddig ok. Tud filmet lejátszani, amit normális esetben egy Nano nem tud, nem megyek bele abba, hogy valójában tud. Apróbb extráktól tekintsünk el ( játék, jegyzetnézés, stb... ). Lehet, hogy tévedek, mert nem volt még a kezem között ilyen masina.

Térjünk vissza a minőségre. Gynegébb erősítő, tehát rossz a hangminőség. Ahogy tudom a kijelző is baromi ronda, tehát nem ad szép képet, és persze nincs olyan menürendszere, mint egy iPodnak, arról nem is beszélve, hogy a clickwheel eleve felejtős, csak illúzió.

Másik szempont, hogy véleményem szerint baromi ciki egy ilyesmivel mászkálni, pláne büszke lenni arra, hogy iPod. Úribb társaságban csak felvilágosítanak, másikban meg körberöhögnek miatta. Tehát ha egy ilyennek befürödsz, akkor marad a szomorkodás, mert lehet, hogy drága pénzért vettél egy hamisítványt, ami ok, hogy tudja az alapfunkciókat és ideig óráig a külsőségeket, de aki már látott, érzett iPod-ot, az messziről kerüli az ilyesmit.

Tehát ennyivel tud kevesebbet. Egy mondatban összefoglalva: Ez hamisítvány, ezért gáz!

Sianis

(#873) Flashcash válasza Sianis (#872) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Azzal hogy valaki vesz egy ilyet mert pl. csak ilyenre van pénze vagy a másolat is tetszik neki és megfelel az igényeinek semmi probléma. De az hogy pl. az apróneten sokan ilyeneket hirdetnek az eredeti ipod árában eredetinek feltüntetve, így átvágva a jóhiszemű vevőket az már nagyon nincs rendben. Épp emiatt került fel pár ipod nano oktató apróhirdetés az apronetre. :)

(#874) Sianis válasza Flashcash (#873) üzenetére


Sianis
addikt

Nem! Másolatot árulni törvénysértő. Ennek se márkája, se hivatalos gyártója. Ez hamisítvány. Nem olyan termék, mint pl a NanoBlade, ami egyértelműen hasonlít az iPod-ra, de nincs ráírva semmi ilyesmi. Se Apple logó a dobozon, se iPod felirat a tokozáson. Mert előző egyszerű hasonlóság ( nem véletlen persze ) , utóbbi pedig hamisítás. A NanoBlade is olcsó persze, nem is minőségi termék, de a hamisítvány egy átverésre kihegyezett gagyi.

Sianis

(#875) Hunci


Hunci
aktív tag

Ok mostmár kristálytiszta !

Azthittem hogy esetleg ezis olyan mint a minőségi , s a gagyi DVD-játszó :DDD
A márkátlan sokkal több funkciójú
Lejátsza az S-videót...
De akkor mostmár értem :R
Köszi

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#876) rumos14 válasza lajo (#868) üzenetére


rumos14
nagyúr

finoman szólva kimeríti a vásárló megtévesztését az, hogy az eredeti nano doboza mellett egy ''koppintás nano'' szerepel.

remélem minél többen olvassák: aki nano-t akar venni, NAGYON NÉZZE MEG, HOGY MIT KÍNÁLNAK NEKI!!!

(#877) rumos14 válasza Sianis (#870) üzenetére


rumos14
nagyúr

+1 baromi nagy különbség az eredeti és a klónok között, hogy az eredeti ''clickweel vezérlésű'' azaz huzogatod körbe-körbe az ujjadat, míg a koppintásoknál sima iránygombok vannak.

(#878) rumos14 válasza rumos14 (#877) üzenetére


rumos14
nagyúr

ja látom a clickwheel-ről írtál később.
nagyon jól leírtad, hogy röviden összefoglalva ciki egy ilyen hamisítvány...
miben marad el még az eredetitől?
- gyengébb aksi, csa pár órát bírja, aztán lehet hogy 1 év múlva már annyit sem.
- bugok, fagyások, kiforratlanság. mivel a gyártó noname, firmware frissítés sosem lesz.
- silány minőségű memória, ami érdekes jelenségekhez vezethet: pl. eltűnnek file-ok, összekuszálódik a filerendszer, a memória egy része használhatatlanná válik.
- általános gagyi feeling.

az eredeti vs. másolat témában érdemes elolvasni a mobilarena-n a vePtu telefon tesztjét.

(#879) rumos14 válasza Sianis (#874) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem ezek a nanoblade megnevezések is finoman szólva megtévesztőek a laikus réteg számára és szinte minden ilyen ''mp4 lejátszóról'' elmondható hogy gagyi.

(#880) tr00p3r


tr00p3r
őstag

aki most szeretne olcsón egy 80Gb-os fekete iPodhoz jutni nézzen be ide:[link]

(#881) Hunci válasza tr00p3r (#880) üzenetére


Hunci
aktív tag

Beszámitás van ?

B.Ú.É.K. mindenkinek :R

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#882) Jam.


Jam.
aktív tag

Van egy kis gond az iPod-ommal.
Szóval olyan problémám lenne, hogy a gépre csatlakoztatott iPod-ot nem látja a gép. Az iPod-on meg sem jelenik a “do not disconnect” felirat.Rádugom nem csinál semmit, csak a töltési ikon jelenik meg rajt egy idő után. Csak WinXP alatt próbáltam, de több gépen is, semmire nem jutottam a jelenség mindig ugyan az.
Mi lehet a gond?

(#883) Razor1 válasza Jam. (#882) üzenetére


Razor1
aktív tag

milyen ipodról van szó? itunes fut rendesen?

csak egy tipp: az első usb csatlakozókról nem tud kapcsolódni, olyan kell ami direktbe rajta van az alaplapon, szal mindig hátra kell dugni.

(#884) fotel válasza Razor1 (#883) üzenetére


fotel
aktív tag

Azt írta több gépen is próbálta. Azt nem értem, miért nem mennek az emberek a bajaikkal szervízbe vagy legalább hívják fel.

(#885) TriackFeri válasza fotel (#884) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Lehet hogy előbb maga akarta megpróbálni megoldani a problémát. Meg aztán lehet hogy nincs a környékén szervíz, stb. A telefonját meg kikapcsolták :DDD

(#886) Razor1 válasza fotel (#884) üzenetére


Razor1
aktív tag

mondjuk ezért: [link]
a legtöbb szervíz semmit nem tud rendesen megcsinálni, de legalább ezért is sok pénzt kérnek és ülnek rajta hónapokat...

(#887) fotel válasza Razor1 (#886) üzenetére


fotel
aktív tag

Kár érte, nem ezt várná az ember egy prémium kategóriás márkától.

(#888) Hunci válasza Razor1 (#886) üzenetére


Hunci
aktív tag

Na ez a nemmindegy :C

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#889) Razor1 válasza fotel (#887) üzenetére


Razor1
aktív tag

egyetértek, de sajna ez van... én ipodom is meghalt 2 hónappal a gari lejárta után, szerelni ugye nem lehet, mehet a kukába. a szervízzel nekem sincs jó tapasztalatom, volt egy elég vicces bepróbálkozásuk.

(#890) fotel válasza Razor1 (#889) üzenetére


fotel
aktív tag

Van ami érdemes DIY projektben szerelgetni. Én pl a minap támasztottam fel egy Sony MD-t, csak egy kartonlap kellett hozzá (meg bátorság teljesen szétszedni:) )

(#892) TriackFeri válasza gordulo (#891) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Ipod Nano 1 GB (nem apple)

Más is gyárt iPod Nano-t? :U :DD

(#893) dr.gibarian


dr.gibarian
csendes tag

Korábban volt már szó hogy lehet a második generációs Nano-t reset-elni.
Ugyanez működik az első generációs Nano-nál is?

(#894) majom2


majom2
senior tag

beírom ide is h ne vesszen el...

az ipod nano (első generációs) és a gapless
(természetesen nem rockbox, hanem eredeti firmware-el)

a napokban felmerült a gapless zenelejátszás, ugyh én is megnéztem mit lehet kihozni a nano-ból. vettem 2 tetszőleges mp3-at (A és B minta - mindkettő brutális ~220kbs VBR), kettévágtam őket és megnéztem mire megy velük a kis ipod. tök véletlenül találtam a zenékre bebillenthető ''gapless'' kapcsolót is - hamarosan kiderül mennyit is ér. a mérés folyamata: nano kimenetét bedigizve wav-editorral kielemezve - mindezt 2x, a hibák elkerülése végett.

szóval a gap a mérésem eredménye szerint:

A minta:
gapless kapcsoló nélkül: 0.065 sec
gapless kapcsolóval: 0.04 sec

B minta:
gapless kapcsoló nélkül: 0.06 sec
gapless kapcsolóval: 0.06 sec

(#895) majom2 válasza dr.gibarian (#893) üzenetére


majom2
senior tag

[link]

de amúgy a gugli a barátod :) [link]

(#896) dc


dc
tag

Helósztok!

Ipodot akarok venni, melyiket érdemes a 80gb -os ból?
5.gen vagy 6.generációst? Mi a különbség?
Létezik egyáltalán 6. generációs ipod?

(#897) lajo válasza majom2 (#894) üzenetére


lajo
senior tag

:B Magyarul? :F

(#898) bwoay válasza lajo (#897) üzenetére


bwoay
nagyúr

magyarul gyári firmware-rel nem tud gapless lejátszást,
akkor sem, ha be van kapcsolva az a feature, amivel elvileg tudnia kellene.
csak a RockBox fw képes erre

mondjuk én nem vágtam volna ketté semmit,
egyszerűen kerestem volna valami koncert CD-t,
és arról begrabelve két egybefüggő számot teszteltem volna a lejátszót

[Szerkesztve]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#899) rumos14 válasza dc (#896) üzenetére


rumos14
nagyúr

hellobello!
80 gigás csak az 5. generációs újabb (2006 őszén bejelentett) változatából van, nevezzük 5,5G-nek (jobb kijelző, hosszabb aksi élettartam, más változás nincs).

(#900) coke


coke
csendes tag

Heló!

Tud olyat az ipodom hogy menjen rajta a linux?
(5.5gen 80gb)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.