Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1901) sgergi válasza Aaron14 (#1900) üzenetére


sgergi
veterán

Kapcsold ki azt, hogy automatikusan szinkronizáljon a rádugott ipoddal. Valószínűleg azért törölt mindent, mert a másik ituneson nem voltak rajta azok a számok, amik az ipodon.

(#1902) Aaron14 válasza sgergi (#1901) üzenetére


Aaron14
őstag

De azt nem csak akkor engedi, hogyha felismerni a shuffle-t?
Amúgy ezt írja ki [link]

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1903) Atlantis válasza Lenry (#1899) üzenetére


Atlantis
veterán

Annyira azért nem érdekel...

A "több iPod kezelése" kérdésre valaki esetleg? :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1904) sgergi válasza Atlantis (#1903) üzenetére


sgergi
veterán

Nekem egy ideig volt több ipodom, amíg az automata szinkron be volt kapcsolva, addig mindent elcseszett, de amikor kézzel szinkronizáltam a playlisteket, akkor már nem volt gond.

32 bites telepítőt, vagy a frissítést megpróbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#1905) sgergi válasza Aaron14 (#1902) üzenetére


sgergi
veterán

Ha a cancelt nyomod, akkor nem fog semmit csinálni az ipoddal. Ha a erase and sync-et, akkor törli az ipodot, és szinkronizál az iTunessal.

(#1906) Aaron14 válasza sgergi (#1905) üzenetére


Aaron14
őstag

Igen, és ha nem nyomok rá az erase-re, akkor nem tudok az itunessal semmit sem rárakni...

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1907) Atlantis válasza sgergi (#1904) üzenetére


Atlantis
veterán

A 32 bites telepítő felment, csak mint írtam, minden indításnál valami hibára panaszkodik, viszont elindul és megy.

Frissítést még nem próbáltam...de mindegy is, lehet, nem is iPodunk lesz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1908) varzo


varzo
tag

Sziasztok!
Nem tudja véletlen valaki, hogy a 4.generációs nano ipodhoz van, vajon hangero limit kiütő? Vagy csak nekem furcsa, mert az 1. generációs hangosabban szólt...

(#1909) TuTa86 válasza varzo (#1908) üzenetére


TuTa86
tag

Szia!
Jobb klikk Get info fülön tudod állítani a trackek hangerejét, akár mindegyiknek különbözőre. Én nem haználtam sosem ilyen "limit kiütőt", eddig ez bevállt. üdv.

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#1910) Lenry


Lenry
félisten

vettem egy első generációs iPod shuffle-t... letöltöttem hozzá az iTunes-t fel is raktam simán, de egyszerűen nem indul el... folyamatok közt fut, de semmi... már nagyon idegesít :(((
már frissítettem Apple updaterrel, de még mindig semmi

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1911) Lenry válasza Lenry (#1910) üzenetére


Lenry
félisten

ja igen, op.rendszer: WinXP SP3

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1912) Lenry válasza Lenry (#1911) üzenetére


Lenry
félisten

megoldottam: Linux + gtkpod :D
az iTunes meg bekaphatja :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1913) Lenry válasza Lenry (#1912) üzenetére


Lenry
félisten

és tényleg...
másik gép, OS: WinVista x64 SP1

iTunes feltelepül, elindul, örülés ON
iPodon egy deka zenét se lát... örülés OFF
jó, mindegy, úgyis tudom, hogy mi van rajta, fel tudom rakni erről a gépről is
iPod leformázva, zenét iTunes-szal feltolom

iPod bekapcs, zene nincs rajta :(((

következő lépés lesz az iTunes uninstallálása, és egy Linux bootolás

pedig olyan jók az Apple termékek... de ez az iTunes... ez egy rakás **** :W

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1915) sgergi válasza Lenry (#1913) üzenetére


sgergi
veterán

Tényleg jól az Apple termékek, az elején én is nagyon utáltam az iTunes-t, szerencsére nekem nincs vele ennyi problémám. Most már csak kicsit utálom, van pár nagyon idegesítő hibája, és elég lomha is.

(#1916) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok
Kovetkezo kerdesem lenne nano 3.gen. atkonvertaltam mp3at m4a formatumba, gondoltam kiprobalom ezt a hangoskonyv dolgot. De hiaba masolom ra, akkor is a zenehez teszi es ott jatsza le. Mit ronthatok el mi lehet a gond ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1917) sgergi válasza Bandus99 (#1916) üzenetére


sgergi
veterán

Azért, mert a hangoskönyvnek nem a formátuma a lényeg: lehet mp3, waw és még sok más hangformátum is. iTunesban is a zenékhez rakja. Nekem is van itthon hangoskönyvem, holnap kipróbálom, hogy hova rakja be. Addig is csinálhatsz neki külön playlistet, és oda pakolod az összes hangoskönyvet.

(#1918) Bandus99 válasza sgergi (#1917) üzenetére


Bandus99
őstag

Szia
kosszi, hogy segiteni probalsz, de azt kell mondanom, amit mondasz az nem igaz, ebben az esetben igenis a formatum a lenyeg.

A kovetkezore jottem ra. mp3bol keszitettem m4a formatumot konverterrel ezt a zenekhez rakta. Amint manualisan atneveztem m4b-re maris bekerult a hangoskonyvekhez.
Namost a playlist tok jo, de en a sebesseg funkciot akartam kiprobalni a hangoskonyvnel.
Sajnos ezzel a modszerrel elkeszitett m4b file eseteben nem mukodott, mert amint allitottam a sebessegen maris ujraindult az ipod. Viszont sikerult talalnom a neten egy "rendes" m4b filet ezt felrakva, maris tokeletesen mukodott es nagyon szepen lehet allitani lassan normal sebessegen, vagy gyors szolaltassa meg.
Most azt kellene kitalalni, mi az elteres az altalam letrehozott file es ez kozt? Mit csinalnak maskent?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1919) sgergi válasza Bandus99 (#1918) üzenetére


sgergi
veterán

Ezt találtam: "Az apple audiobook formátum m4b ("protected AAC"). Ez annyiban különbözik a “sima” m4a(=AAC/MP4) fájltól, illetve az MP3tól, hogy az ipod autómatikussan a hangoskönyv mappába rakja, ill. lassú, normál és gyors sebeséggel is lejátszható. A hangoskönyvek alapbeállításai még; a könyvjelző használat (bookmark) és a dalkeverésből való kihagyás. Ezt a két opciót az újabb ipdok MP3, és “sima” AAC esetében is támogatják.(beállítható, de csak az m4b hangoskönyvek kerülnek a hangosköny menüpont alá)"

Tehát mindkettőnknek igaza volt. Én megnézetm, nekem vannak eredeti cd-s hangoskönyveim is, a hangoskönyv bármilyen audióformátumban lehetséges. Az m4b az apple saját kitejesztése, ezzel oldotta meg, hogy a hangoskönyv mappába kerüljön, és lehessen állítani a sebességét a fájlnak. Az átnevezés pedig azért nem működött neked sem, mert az m4a nem tud sebességet állítani, és ahhoz konverzió kell, hogy tudjon, és nem elég hozzá csak simán átírni a fájl kitejesztését.

Már csak egy mp3, aac -->m4b konverter kell.

(#1920) Smogus


Smogus
őstag

Sziasztok!

Van egy eladó 80 gb-os fekete iPod classicom, bontatlan állapotban, 1 év garanciával.
Akit érdekel, írjon a : k.esztus kukac freemail pont hu címre.

üdv

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1921) Badb0y


Badb0y
addikt

Van itt olyan aki ipod shuffleval rendelkezik?

Olyan kérdésem lenne, mert hallottam ilyenről, hogy ennél van EQ állítás? Csak mert azt mondták iTunes-ba lehet? Ez tényleg így van ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1922) Badb0y


Badb0y
addikt

Ha valakit érdekelne

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1923) C64


C64
őstag

Sziasztok!

Vettem egy ipodot ket honapja, de mar a kezdetek kezdeten lefagyogatott feltoltes utan. Mostanra mar csak max 1gb-ot tudok rá feltolteni, mint zene, utana lefagy minden. Csak ujrainditas segit. tobbszor is frissitve lett mar a sw. viszont egy 10 gigas filmet felvesz egyben. lehet opcionalis hiba vagy vigyem vissza a szervizesnek?

üdv

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1924) sgergi válasza C64 (#1923) üzenetére


sgergi
veterán

Mindenképpen vidd vissza, mert ez nem teljesen normális, és még jobb minél hamarabb elintézed, ha úgyis van rá garancia.

(#1925) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Üdv,

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a 2. generációs Nano tényleg halkabb az 1. generációsnál (vagy esetleg fordítva)?

Érdekelne a hangerejük, mert pl az első generáció iphone-nak sztem elég halk volt a kimenő teljesítménye egy CX95-ös fülessel...:(

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#1926) localhost


localhost
Közösségépítő

Ugye jól látom, hogy a iPod Shuffle-ból egyikben sincs FM-rádió?
Ajánlanátok nekem egy sportoláshoz való nagyon jó minőségű ~ 1-2 GB-os lejátszót - beépített RÁDIÓVAL? Fontos lenne a csiptethetőség(*) és nem követelmény a kijelző!

(*) ne legyen zsebredugható, nyakbaakasztható, de legyen csiptethető, ami futáskor sem "rázkódik" le. :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1927) Razor1 válasza localhost (#1926) üzenetére


Razor1
aktív tag

egyik ipodban sincs beépített rádió. sztem iriver, iaudio készülékeket nézd meg

(#1928) localhost válasza Razor1 (#1927) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kösz, időközben az MP3 lejátszós topicban ezt ajánlották Sandsik Sansa Click.
Megnéztem, beleszerettem.... bár még nem vettem meg, mert akinek szánom, nem ér rá.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1929) Balupapa


Balupapa
senior tag

Van egy iPod Classic-om, de a burkolata elég rossz állapotú, főleg hátul...Hol lehet rá venni komplett burkolatot? KB mennyibe kerül? :R

_-=*WheelWhores*=-_

(#1930) sgergi válasza Balupapa (#1929) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem így sehol, legalábbis ilyenről még nem hallottam.

(#1931) Balupapa válasza sgergi (#1930) üzenetére


Balupapa
senior tag

hogy valaki nem tokban tartotta ezért karcos lett de szeretne rá 1 uj előlapot venni? sztem nem ritka eset...

_-=*WheelWhores*=-_

(#1932) dave93


dave93
őstag

Hi!
Mi a neve, illetve hol lehet kapni azt az iPodot amiben ilyen döntögetős funkció van? :) Van benne egy játék ahol egy golyót kell irányítani úgy hogy fizikailag megdöntöd az ipodot. Köszi

(#1933) Razor1 válasza dave93 (#1932) üzenetére


Razor1
aktív tag

ipod touch, vagy iphone

(#1934) dave93 válasza Razor1 (#1933) üzenetére


dave93
őstag

köszi, de nano-ból nincs ilyen fajta?

(#1935) Gabor90 válasza dave93 (#1934) üzenetére


Gabor90
csendes tag

De van a 4. generációban.

(#1936) dave93 válasza Gabor90 (#1935) üzenetére


dave93
őstag

az lesz az, köszi

(#1937) ku-cu válasza Balupapa (#1931) üzenetére


ku-cu
tag

Le tudod cseréltetni dr.ipod.
Bár nem olcsó mulatság.

(#1938) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek 60gb-os video black ipodhoz számlája felesleges? Lehet régebbi is. Betörtek hozzánk és elvitték a táskámmal együtt az ipodot de sajnos mivel amerikából hozta az eredeti tulaj és apám tőle vette meg így nincs számlánk róla és kéne a biztosítónak egy számla az eszköszről. Doboza serial száma megvan és gyári cd-je megvan de ez kevés hogy elfogadják. Esetleg ezalapján nem lehet vmi pótszámlát kérni Apple-től?

Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1939) hegtib válasza divot (#1) üzenetére


hegtib
csendes tag

Hi!
Egy 30 gigas 5.5 gen ipod classicom van, meg szeptemberben tortent meg,hogy tolteni hagytama gepen, a tetoablak kicsit ki volt nyitva folotte es gondolom, bar nem tudom biztosra, hogy az tortenhetett, hogy beazott mert onnantol kezdve nem lehetett bekapcsolni, ha gepre kotottem akkor kiirta h az usb eszkozt nem lehet felismerni, ezen kivul a pod kijelzojen hatterfeny nelkul hol megjelent hol eltunt az apple jel fekete hatterrel, vagy pedig a toltes jel. Viszont most egy napja ejszakara rajta maradt a gepen, reggel ota pedig mar hatterfennyel, ezt irja ki:

SRV Diag Boot
SRV Sep 09 2006
---------------
Manu: Manual Test
Previous: Auto Test

ha valaki tudna segiteni, hogy mi lehet ez, ill mit lehet vele csinalni annak megkoszonnem ha valaszolna!

(#1940) Z.E.D.


Z.E.D.
csendes tag

Sziasztok!

Szuper a forum, rengeteg hasznos dologrol olvasok benne.
Szeretnem a segitsegeteket kerni. Mar mindenhol probaltam megoldast talalni, az Apple honlapjatol elkezdve a kulonbozo magyar es kulfoldi oldalakon at, de sehol sem sikerult.
Remelem ti tudtok segiteni.
Van egy 30Gigas Video Ipodom. Ledobtam, de nagyon csunyan. A hatlapja le is valt. Osszeraktam, nem mukodott. Radugtam a gepre, semmi. Gondoltam szetszedem. Meg is tettem. Az egyik vezetek ki volt csuszva. Visszatettem, osszeraktam. Bekapcsolas utan a kovetkezot latom a kijelzon. "Szomoru" Ipod, alatta felirat: www.apple.com/support/ipod . Mint emlitettem probaltam megoldast talalni ott is es meg vagy ezer helyen, de semmi.
Ha tud valaki segiteni, azt nagyon szepen megkoszonnem.

(#1941) lumiukko válasza Z.E.D. (#1940) üzenetére


lumiukko
tag

hali,

!!! itt !!! írja, hogy mit kell tenni ez esetben!

[ Szerkesztve ]

(#1942) sasa134


sasa134
addikt

sziasztok! boldog tulaja lettem egy 3.gen Nano-nak, de nem teljes a boldogság: sajna a híre már megelőzte, de tényleg kritikán aluli a gyári füles minősége (=kaputelefon szint, szóval az Apple tehet egy szívességet...). Végigolvastam a füles topicot meg ezt is, mégsem sikerült egyértelműen megtalálni az utódott...a 9-10k-s CX300 ára nekem most picit erős, ezért valami kompromisszumos megoldást ha vki javasolna, örömmel venném... Fontos hogy FEHÉR legyen...Ára max 5-6k. MX460? KOSS? köszönöm előre is!

Avanti Roma

(#1943) ku-cu válasza sasa134 (#1942) üzenetére


ku-cu
tag

Én az AKG k324p-t ajánlom.Van fehér színben is a hangja meg veri a cx300-ét.Boltban ez is 10k körül van,de itt a ph-n lehet kapni 6k-ért eredetit.
Én a helyedben ezt venném,én is ezt használom az ipodomhoz.

(#1944) ByB


ByB
addikt

Hol tudok ma hozzájutni 4GB-os pink Nano-hoz (4. generációs) Budapesten, jó áron?

(#1945) unyadavid válasza ByB (#1944) üzenetére


unyadavid
senior tag

macbolt.hu / istyle.hu , de ha ezeknél is olcsóbbat szeretnél, akkor itt az apró hirdetéseknél találsz olyan tagokat, akik amerikából hozatják be nagyon jó áron!!!
[link] őt érdemes megkérdezni meg [link] őt!!

(#1946) sgergi válasza ByB (#1944) üzenetére


sgergi
veterán

Westendben MM-ben illetve a westendben van Mac bolt is. Az egyikben biztos van.

(#1947) ByB válasza sgergi (#1946) üzenetére


ByB
addikt

Köszönöm a válaszokat. :R

(#1948) Siera


Siera
senior tag

én karácsonyra meglepem vele magam.8 gigás szürke.
1 kérdésem lenne.magyar storeban nincs ipod games menüpont,csak usa-ban pl.namost van valami jailbrak módszer,hogy tudjak rá nyomni vmi játékot amit leszedek máshonnan?mint pl iphone/touchnál

(#1949) unyadavid válasza Siera (#1948) üzenetére


unyadavid
senior tag

Nem tudom van-e, de ha regisztáltál (none-ra , ami nem fizetős) akkor az ingyen cuccokat le tudod szedni! ( Tehát ha az ipod gamesnél van amelyik free akkor azt biztos beszerezheted)
Jah, és ha meg lesz az ipodod akkor majd remélem megdobsz minket egy kis vélemény csokorral :D !
Boldog karácsonyt!!!!!

(#1950) Siera


Siera
senior tag

regisztrálva vagyok de a magyar storeban nincs ipod games,és mindnek egy ára van egyébként

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.