Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1201) apostol666 válasza rumos14 (#1200) üzenetére


apostol666
tag

Köszi! Én is hasnló dologra jutottam. De lehet fogy majd segít ezen egy firmware! Amúgy a régi mp3 cuccom sem tudott albumot/konyvtárat léptetni szóval nem probléma a hiánya :)

(#1202) lajo válasza rumos14 (#1199) üzenetére


lajo
senior tag

Nem iagzán szoktam képekkel foglalkozni de lehet választani, hogy kicsinyítve tegye rá vagy eredeti méretben is ha jól rémlik.

(#1203) Razor1 válasza rumos14 (#1199) üzenetére


Razor1
aktív tag

átméretezi, ráadásul egy külön mappában tárolja a pc-n, amiért azért nem vagyok happy mert foglalja a helyet: az 1,7 gigányi átlag 2mp felbontású képeim az ipod photo cache könyvtárban 5,7 giga helyet foglalnak, és ezt másolja rá szinkronizáláskor az ipodra. és ezt persze az ipod kijelzőre méretezett kis felbontásban. no comment...

(#1204) rumos14 válasza Razor1 (#1203) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha? was? WTF? az 1,7 gigányi kép iPod kompatibilis formátumban több mint 3x annyi helyet foglal? ezek 640*480-as bmp-k?

(#1205) skoos


skoos
őstag

Valami egészségesen hordozható, autómmal tökéletesen kompatibilis mp3 lejátszót kerestem, így az Ipod-ra esett választásom. Az egyszerű megoldások híve vagyok, ne legyen egy plusz lejátszó az autómban, ha annak saját lejátszóján, kormányvezérlés funkciókat is tudok használni. így a Dension tűnik jó választásnak.
A kérdés:
Nem találok semmilyen tesztet ahol a többi mp3 lejátszóval vetik össze (szeretem a szép hangzást, hamár tömörített hang, legalább jó lejátszót kapjon). 30Gb os Ipod videóra gondoltam. Másik kérdés: Miért merevlemez, ha flash memóriával mozgó alkatrészek nélkül, élettartam nélkül okosabban megoldható lenne?

(#1206) rumos14 válasza skoos (#1205) üzenetére


rumos14
nagyúr

jól értem, hogy az autód iPod kompatibilis? vagy a Dension hogy jön itt képbe?
iPod teszt kb. 6 milliárd létezik a neten, egy kis keresés segít. kifejezetten hangzásösszehasonlító tesztet csak egyet olvastam kb. 2 éve, a cnet-en, ott az iPod utolsó helyen végzett.

(#1207) bwoay válasza skoos (#1205) üzenetére


bwoay
nagyúr

''Miért merevlemez, ha flash memóriával mozgó alkatrészek nélkül, élettartam nélkül okosabban megoldható lenne?''

egyszerűbb lenne, csakúgy, mint autó helyett
helikopterrel közlekedni légvonalban ;)
A flash memória ára nagyságrendekkel magasabb, mint a merevlemezeké.
Az egyik a régi technológia, ami olcsón elérhető,
a másik meg az újabb, ami egyelőre drága.
Egy 8 GB-os, flash memóriás iPod Nano kb 70e. Ft,
egy 30 GB-os, merevlemezes iPod Video pedig közel 80.

''szeretem a szép hangzást, hamár tömörített hang, legalább jó lejátszót kapjon''

A tömörített zene még lehet ugyanolyan minőségű, mint a tömörítetlen,
itt az a kérdés, hogy veszteséges, vagy veszteségmentes tömörítésről beszélünk.
Az Apple-nek saját veszteségmentes formátuma van,az Apple Lossless,
az iPodok értelemszerűen ezt tudják lejátszani,
míg egyes lejátszók az ingyenessége miatt jobban elterjedt, közkedveltebb,
szélesebb körben támogatott, és alapjában rugalmasabb :D
FLAC (Free Lossless Audio Codec) formátumot ismerik.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1208) skoos válasza rumos14 (#1206) üzenetére


skoos
őstag

Köszi! Mindenkinek....ilyen ipod tesztek után nyomozgatok...
Nem, még nem ipod kompatibilis az autóm, a dension cég csinál eszközöket, hogy ipoddal kompatibilis legyen a szekér, de lehet, hogy a húzósabb árú, bár gyári kiegészítő lesz a megoldás....ez még kiderül.

(#1210) Razor1 válasza skoos (#1208) üzenetére


Razor1
aktív tag

pár éve én is nagyon ráálltam erre az autós témára, de a dension féle dolog kb annyiba került volna nekem mint maga az ipod (sajna a gány gyári rádiómon nincs aux bemenet, így a fejegységet is cserélni kellett volna).

megoldás: olyan autót kell venni amiben van usb port :))

(#1211) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Hy all!

Rájöttem már hogy kell letörölni a képeket,de nem értem miért nem engedi hogy több könyvtárat csináljak a képeknek.
Itunesban a következő látható:

Sync photos from:(könyvtárból) -ez van beállítva
All photos: -itt kiírja hogy mennyi fotót töltöttem fel a mappából
Selected photos: -ez szürke,ezt az opciót nem tudom aktiválni

Tehát a problémám,hogy akár hányszor akarok képet feltölteni,mivel a könyvtárból szinkronizálás van beállítva,tehát ezért az előző képeket letörli és felrakja az újakat.
Magyarán nem tudok több könyvtárat létrehozni a képeknek.

Ha valaki vágja a dolgokat,annak köszi előre!

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1212) Razor1 válasza 용 Bob (#1211) üzenetére


Razor1
aktív tag

hm, nálam a selected photos megy, és manuálisan lőttem be melyik könyvtárakat szinkronizálja. nemtom nálad ez miért szürke. talán próbáld meg kikapcsolni a photo sync-et, aztán vissza, hátha...

(#1213) 용 Bob válasza Razor1 (#1212) üzenetére


용 Bob
senior tag

Ha ki akarom kapcsolni a Sync photos from: ( kijelölt könyvtár), akkor
mindegyik opció kiszürkül és csak egy választást hagy:azt hogy visszakapcsoljam a Sync photos from ....könyvtárat

Nem értem.Agyérgörcsöt kapok :W

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1214) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Amúgy alapbeállításként a devices-ben ezek vannak beállítva:

Open iTunes when this iPod connected kipipálva
Only sync checked items
Manually managed music and videos kipipálva
Enable disk use kipipálva

talán ezek a beállítások miatt nem dobja a gép amit szeretnék??

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1215) Razor1 válasza 용 Bob (#1214) üzenetére


Razor1
aktív tag

max a középső kettővel éri meg szvsz játszani, az első és az uccsó nem befolyásolja a sync-et. most sajna nemtom megnézni nálam mik a beállítások, majd talán este...

(#1216) 용 Bob válasza Razor1 (#1215) üzenetére


용 Bob
senior tag

:R Köszi.Asszem ki is próbálom.
De nem takarítja le a fentlévő zenéket ha aktiválom ezt a beállítást amit mondtál??

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1217) Vapor válasza 용 Bob (#1213) üzenetére


Vapor
aktív tag

Azt akarod, h. pl. a képek mappából ne az összes mappát/képet pakolja az Ipododra hanem csak bizonyos mappákat/képeket?
Vagy rosszul értelmezem? :F

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#1218) Razor1 válasza 용 Bob (#1216) üzenetére


Razor1
aktív tag

passz, a Manually managed music and videos opciónál elképzelhető, ha autora rakod. a másiknál nem hiszem. végülis egy próbát megér, max vársz egy fél órát amég újrasync-el mindent.

(#1219) 용 Bob válasza Vapor (#1217) üzenetére


용 Bob
senior tag

Hát valahogy úgy.Magyarán azt szeretném látni az iTunse-ban meg az iPodomon is hogy:
több mappa van, mindegyikben X-számú képpel.Jelenlehg a bajom az hogy csak egy mappából tudok felrakni képeket az ipodra és ha újabb mappából töltök akkor az előző mappát letörli

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1220) Vapor válasza 용 Bob (#1219) üzenetére


Vapor
aktív tag

Nekem úgy van h. csak az Open iTunes when this iPod connected -nél van pipa.
És én tudok ilyet csinálni: [link]
Egy probát megér...

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#1221) 용 Bob válasza Vapor (#1220) üzenetére


용 Bob
senior tag

Wow!
Te leszel az én emberem.Csak van egy olyan sejtédem,hogy ha aktiválom a beállítást,akkor letörli a zenéket
Na mindegy kipróbálom.
Köszi a linket :R :R

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1222) 용 Bob válasza Vapor (#1220) üzenetére


용 Bob
senior tag

Na működik nekem is a trükk.Annyi lenne még a kérdésem hogy mi annak a jelentősége hogy be van-e pipálva?
Valamint hogy kell belerakni a kiírt mappákba a képeket?????
Sorry a lámaságért

[Szerkesztve]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1223) 용 Bob válasza 용 Bob (#1222) üzenetére


용 Bob
senior tag

Na megvan.Mostmár tiszta.
Köszi a segítséget Razor1 és Vapor :R :R :R :R

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1224) rumos14


rumos14
nagyúr

segítsetek már, olyan ismerős ez [link] a lejátszó, de nem tudom, honnan :DDD

(#1225) Aaron14


Aaron14
őstag

Kér kérdésem lenne:

1 Meglehet-e azt csinálni, hogy amit az iTunes nem talál meg zenét, mert mondjuk más helyre tettem, azt automatikusan kitörölje az iTunes tárából?!

2. Belehet-e azt állítani, hogy az iPodra felrakott zenéket automatikusan előre beállított hangerővel és EQ-el tegye fel, ami az összes, csak az iPodra felmásolandó számra legyen érvényes.

3. Mit is jelent az iPodon a hangerőkiegyenlítés?

A segítséget előre is köszönöm!:)

[Szerkesztve]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1226) Razor1 válasza Aaron14 (#1225) üzenetére


Razor1
aktív tag

1-2: passz, sztem nem

3: ezzel minden mp3at közel azonos hangerőre hoz (általában kicsit halkabbra). így nem gáz ha a következő szám eredetileg kétszer olyan hangos mint az előző, nem ugrasz fel ijedtedben a csillárra.

(#1227) tr00p3r


tr00p3r
őstag

sztok kollegák!

egy 15 GB-os 3. gen Ipodom van. az a gondom, hogy míg otthon megy minden és az iTunes is látja magát az ipodot, a melóhelyen a frissen telepített iTunes azt mondja, hogy van elavult a firmware vagy/és csináljak egy restore-t. a lejátszón kb 6 GB zene van és nem szeretném újra felpakolni az egészet, viszont szeretném a cégnél leszedett zenéim, helyben, felrakni. volt valakinek hasonló problémája? mindekét helyen firewire kábalen csatlakozom a géphez.

előre is köszi a tippeket,
tr00p3r

(#1228) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Újra segítségeteket kérem. Az iPodom az újonnan feltett számokhoz nem teszi hozzá az albumborítót. Ez miért lehet?:S

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1229) radirpetya


radirpetya
tag

Hali.

Van nekem egy nagyon szép 30 GB-s Ipodom. A gondom az, hogy ha van rajta zene és képet rakok rá fel akkor eltűnik a zene.
Hozzáteszem teljesen szűz vagyok ipodban mert 3 napja kaptam az elsőt.
Másik gondom, hogy nem jövök rá hogy kell videot felrakni és milyen formátum mehet rá.

Köszi
Radirpetya

hófehér félfamentes A4-s rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném

(#1230) Sianis válasza tr00p3r (#1227) üzenetére


Sianis
addikt

Otthon szinkronizálással teszed rá a zenét, vagy egyénileg kézzel?

Egyébként léteznek nagyon jó iTunes alternatívák is, amik csak azzal törődnek, hogy te zenét akarsz feltenni, nem pedig b@szakodni mindenféle firmware verziókkal.

Sianis

(#1231) Sianis válasza Aaron14 (#1228) üzenetére


Sianis
addikt

Kézzel kell hozzárendelni a borítókat, automatikusan nem fog menni.

Sianis

(#1232) radirpetya


radirpetya
tag

UP

hófehér félfamentes A4-s rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném

(#1233) Sianis válasza radirpetya (#1232) üzenetére


Sianis
addikt

Én nem értek a videó kezeléshez, de adok egy jó kis címet ahol okosoktól kérdezhetsz.

[link]

Sianis

(#1234) radirpetya válasza Sianis (#1233) üzenetére


radirpetya
tag

nagyon köszi
belekukkantotam és jó sok infó van
még1szer thx
radirpetya

hófehér félfamentes A4-s rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném

(#1235) Aaron14 válasza Sianis (#1231) üzenetére


Aaron14
őstag

Ez meg is történt, és mikor gépen játszom le a zenéket itunesben az ipodomról, akor az itunes megjeleníti a borítókat. Az ipodon már nem, de ez csak az újonnan felrakott zenékre igaz:S. 384MB szabad helyem van!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1236) Sianis válasza Aaron14 (#1235) üzenetére


Sianis
addikt

Szia!

Neked is azt tudom mondani, mint radirpetyának, hogy [link].

Itt vannak eladók, felhasználók. Ők biztosan ismerik az iPod-odat és egy mezei iPod nano felhasználó vagyok, ráadásul Linux-on.

Sianis

(#1237) chamo


chamo
csendes tag

Hi. Van egy kérdésem, SOS :)

Szereztem egy iPodot, de nincs hozzá papír, és a nyavalyába sem jöttem rá, hogy akaródzik kikapcsolódni! :)
Néztem neten, és a play-t ajánlja hogy nyomjam hosszan, de ez rá sem bagózik!

Valakinek ötlete?
előre is kösz

http://s2.battleknight.hu/index.php?loc=hire&ref=MjM3NzIw

(#1238) Makaveli válasza chamo (#1237) üzenetére


Makaveli
senior tag

Először is milyen iPod-od van? Az enyém a nagy 30 GB-os

ÉN ÚGY TUDOM KIKAPCSOLNI HA A MENU-T ÉS A PLAY GOMBOT NYOMOM HOSSZAN

Próbáld ki!
Üdv.: Maka

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#1239) Makaveli válasza radirpetya (#1229) üzenetére


Makaveli
senior tag

Első kérdésedben sajnos nem bírok segíteni, viszont a másodikban megpróbálok, kivéve ha még nem oldódott meg a probléma.
Az iPod egy bizonyos M-PEG 4 formátumot tud lejátszani videóban, rövidebb nevén az mp4-et. Én tudok neked ajánlani egy kiváló konvertáló programot, hogyha letöltöd, csak behúzod a konvertálni való videót beállítod, hogy MPEG-4, vagy Apple-iPod és Encode, a kiválasztott videó neve ugyanúgy xy.avi lesz, nem kell megijedni a SUPER átkonvertálta! ;)
Az átkonvertált videót a C-Program Files-Super-OutPut-ban találod meg!

Sok szerencsét! ;)

[link]
Itt le bírod tölteni!!! ;)

[Szerkesztve]

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#1240) chamo válasza Makaveli (#1238) üzenetére


chamo
csendes tag

kösz a helpet, amúgy nagy 30gb-s 5g-s videóm van!
Valószínű a tárcsa kicsit sz*rakodik, mert a playre csak índításnál reagál, se pause se kikapcsoló funkciónál nem használható!
Megoldottam egy szimpla 4ezres távirányítóval, ott már használható minden gomb, és még ki is tudom kapcsolni :D

http://s2.battleknight.hu/index.php?loc=hire&ref=MjM3NzIw

(#1241) chamo


chamo
csendes tag

üdv ismét!
Tud valaki egy értelmes, tök egyszerű iPod szinkronizáló progit? Mert az iTunes egy nagy rakás sz*r!
A másik: :) hogy letöltöttem azt a Jodix Free ipod video convertert, és a gyökér fejjel lefelé csinálja meg a videókat? Valami megoldás?
kösz

[Szerkesztve]

http://s2.battleknight.hu/index.php?loc=hire&ref=MjM3NzIw

(#1242) Razor1 válasza chamo (#1241) üzenetére


Razor1
aktív tag

én videora ipod converter nevű progit használok, ennél nem tapasztaltam ilyen hibát.

(#1243) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy iTunesben van-e arra lehetőség, hogy ami az iPodon van zene, arról létrehozzon egy listafájlt, és miután helyreállítottam az iPodom, és újratelepítettem, automatikusan visszategye a zenéimet és a listáimat?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1244) csongi


csongi
veterán

Sziasztok! Olyan ipod érdekelne ami rádió frekin tudna adatot átadni egy cd-s autós radionak.
Így az ipodon lévő zenéket tudnám hallgatni az autóba. Ha tudtok ilyent akkor egy pár link jól jöne.


[Szerkesztve]

(#1245) Blamazs válasza csongi (#1244) üzenetére


Blamazs
senior tag

[link]
ezen a linken van amit te keresel.
sok sikert!

(#1246) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Haller topic!

80 GB-os iPod videom van.A problémám vele :W :W :W :W :W
szóval a problémám vele,hogy ha kitörlök egy játszási listát,nem szedi le valósan az abban a mappában lévő zenéket.a mappa eltűnik,viszont a benne található zenék továbbra is rajta vannak az iPodon.
Az elején nem volt ijen problémám.Én arra gyanakszom,hogy minnél több adat van rajta,annál problémásabb. :W :W :W :W
Ha valaki tud,segítsen plííz!

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1247) Razor1 válasza 용 Bob (#1246) üzenetére


Razor1
aktív tag

Hali!

Ha a lista alatt playlistet értesz, akkor nem is törli, hiszen a playlisten nem a valós fájlok vannak, hanem amiket belepakolsz. Következésképp ha törlöd a listát, attól még maradnak a zeneszámok a libraryben, hiszen lista nélkül is hallgathatók, ill. egy szám több playlisten is rajta lehet. Ha viszont egy számot törölsz a libraryból, akkor az törlődik az összes playlistből is. Ez eddig is így volt, szerintem más mp3 progiknál is így megy.

Ha az adott playlist összes számát törölni akarod menj be a playlistbe, select all-al jelöld ki az összeset, írd át az előadót, vagy az albumot közös névre, hogy könnyen megtaláld őket egyben a libraryban és így már végleg törölhetők.

(#1248) 용 Bob válasza Razor1 (#1247) üzenetére


용 Bob
senior tag

Hy!

Mostmár így okés.Kösz a választ!
Nekem még mindíg bonyolult egy kicsit ez az ipod.Ezért is árulom :)

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1249) Balupapa


Balupapa
senior tag

sziasztok

elszeretném adni a 3hetes iPod nanom ( 2gb ezüst ) füllhalgatóval, usbs töltövel, szép állapotban, papírjai nincsenek sajnos :DDD véleményetek szerint menyit érhet? :R

_-=*WheelWhores*=-_

(#1250) Aaron14 válasza Balupapa (#1249) üzenetére


Aaron14
őstag

hi! szerintem 25-30 ezernél többet biztos nem kapsz érte. sőt lehet, hogy még ennyit sem :(
amúgy miért akarod eladni, nekem is ugyanilyen van, és tisztára megvagyok vele elégedve!
üdv.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.