Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) AloeVera válasza zoltanz (#950) üzenetére


AloeVera
tag

Azért kicsit jobban szólnak a lossless zenék, nem az audiophil -re gondolok max CD hagzást egy kicsit emészthetőbbé teszi. Én még nem is tartozok az igazán jó hallásuak közé max középfelső réteghez, de zavar sima CD hangzás...

Úgy érted, a lossless jobban (vagy egyáltalán máshogy) szólna, mint a CD?

(#952) bwoay válasza AloeVera (#951) üzenetére


bwoay
nagyúr

''CD hagzást egy kicsit emészthetőbbé teszi''

szerintem ezt nem a lossless formátum(ok)ra, hanem a csöves erősítő hangjára értette.
legalábbis remélem :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#953) zoltanz válasza AloeVera (#951) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Bocs(de hát majd kiválogatjuk :)))

Úgy értettem, hogy jól szólnak a lossless és CD zenék ezel az erősítővel.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#954) dc


dc
tag

Hellósztok!

Mennyit érhet egy Ipod 5.gen 80gb fekete, garancia nélkül, egy hónapos, kicsit karcos a hátulján? :F


Köszönöm előre is!

(#955) rumos14 válasza dc (#954) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha minden megvan hozzá, akkor az új ár 65, max 70%-a.

(#956) dc válasza rumos14 (#955) üzenetére


dc
tag

hol 65e?

(#957) bwoay válasza rumos14 (#955) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem úgy akartad írni, hogy az új ár 70%-a, max 65 rugó? :)
vagy az új ár max 70%-a, 65e.? :D

[Szerkesztve]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#958) rumos14 válasza rumos14 (#955) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez jó! ketten kétféleképpen értettétek félre :DDD lehet h nem volt egyértelmú? :B
szal úgy értettem, hogy az új ár (az egyszerűség kedvéért legyen 100 egység) 65, max 70%-a (azaz 65 egység, maximum 70 egység), én ilyen árat tartanék reálisnak.

(#959) dc


dc
tag

:D

És hol lehet a legolcsóbban kapni?

Lemegy az iPod -ra a iPhone megjelenésekor?

(#961) lajo


lajo
senior tag

Van valami különösebb oka hogy el akarod adni? Nem vállt be?

[Szerkesztve]

(#962) onlysony válasza lajo (#961) üzenetére


onlysony
tag

dehogynem... nagyon szeretem tényleg egy kincs,előtte már volt 1x mini-m.
most pda-navigációt vásárolok autómba és kénytelen vagyok eladni... :(

[Szerkesztve]

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#963) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Halihó iPod topic! :)
Tervezek venni 1 kisebb mp3 lejátszó kütyüt, de nem tudom megéri e nekem a shuffle 2gen. Azon kívűl, hogy Apple feeling :R , minőségi fém ház (esetleg füles?) kapok valami pluszt? Valaki egekbe magasztalta a hangzását a távolkeleti ''gagyik''-hoz képest, ez mennyire igaz?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#964) fotel válasza wiggen123 (#963) üzenetére


fotel
aktív tag


Nincs kijelző. Ennyiért csak jobbat kaphatsz.

(#965) lajo válasza onlysony (#962) üzenetére


lajo
senior tag

Sok sikert az eladáshoz.


wiggen123:
tesómnak olyan van.A hangzása szerintem nem tér különösebben el a nanométól. Ha nem fontos a kijelző meg a sok izé állítgatása és tetszik stb de ezt úgyis tudod. Ja és már van 5 színben, nagyon jól néznek ki szerintem főleg a narancs meg a zöld. (Mi osztrák media marktban vettük 79 euróért.)





[Szerkesztve]

(#966) 3psilon válasza wiggen123 (#963) üzenetére


3psilon
aktív tag

Én már próbáltam ilyet, semmi nagy szám. Nevegyé'. Semmit se tud.

Inkább egy Meizu, Sony, Creative stb. és egy normális füles. Abból is van fémházas, és jobbak a nonamenél.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#967) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Kösz szépen mindenkinek a válaszokat. :R

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#968) mexx0407


mexx0407
tag

Eladó Lenco 1GB mp3 lejátszó !

(#969) Atlantis


Atlantis
veterán

Adok egy kiemelést ennek a topicnak.

Ha minden jól megy, hamarosan én is klubtag leszek egy nano-val, úgyhogy jövök majd a jobbnál jobb kérdéseimmel. ;)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#970) #72042496 válasza Atlantis (#969) üzenetére


#72042496
törölt tag

A kis praktikus! ;] :D

#971: Szerintem is! Köszönjük! :R


Én egy merevlemezes iPod-al szemezgetek, de mindenhonnét az folyik, hogy jajj, mennyire hajlamos a karcolódásra...nincs ez egy kicsit túlreagálva?

Nyilván vigyáznék rá, nem vágnám be a kulcs mellé, ill. javarészt tokban tartanám...tarthatok így a karcoktól?

[Szerkesztve]

(#971) Atlantis válasza #72042496 (#970) üzenetére


Atlantis
veterán

:B
Csodálkozom, hogy eddig nem volt, szerintem megérdemli a téma.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#972) Tomeeeee


Tomeeeee
csendes tag

Helló!
Szeretnék venni a közeljövőbe egy 30gigás ipodot de mielött megvenném felmerült bennem néhány kérdés amikre nagyon megköszönném ha érkezne válasz:

-Hol és mennyiért lehet hozzá venni töltőt illetve tokot olcsón(nekem használt is jó a tokból ha normálisan megnézhetem és nem kell rendelni)?
-gyakran szokott meghibásodni?
-mennyiért lehet bele aksit cserélni(azért kérdem mert hallottam hogy 2év után elromlik)?
-esetleg ha van valami gyakori probléma vagy észrevétel az ipoddal kapcsolatban akkor azt is szivesen hallgatom
Előre is köszönöm a válaszokat

(#973) Razor1


Razor1
aktív tag

Hirdetni nem itt kell.
Őrizzük meg, illetve jelen helyzetből inkább fejlesszük topicjaink szakmai jellegét.

Kösz.


Atlantis

(#974) Razor1 válasza Razor1 (#973) üzenetére


Razor1
aktív tag

egyetértek, de ez esetben úgy érzem az lenne fair, ha minden hirdetéses hozzászólást törölnétek, hiszen tele van vele az összes topik, ahogy ez is 15 hozzászólással feljebb.

(#975) Atlantis válasza Razor1 (#974) üzenetére


Atlantis
veterán

Valahol mindent el kell kezdeni. Szerinted most át fogjuk nyálazni az összes topicot? Nem, sőt az sem biztos, hogy más MOD-ok szólnak majd ezért, de én mostantól igen.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#976) Razor1 válasza Atlantis (#975) üzenetére


Razor1
aktív tag

okéj, vettem az adást. :R

akkor mindjárt egy szakmai kérdés/probléma:

mióta kijött az itunes 7 állandóan gondjaim vannak vele. iszonyat lassú, akadozik, amikor fut, az egekbe szökik a proci használat. más is tapasztalt ilyet? lehet h párhuzamosan fut egy másik program amit nem szeret?

(#977) Atlantis válasza Razor1 (#976) üzenetére


Atlantis
veterán

Ne vedd magadra, valakinek kell lenni elsőnek. :D

Amúgy én még új vagyok az Apple világban, 20 perce hozták meg a nano-m és egyelőre alig merem megfogni is.

szerk.: Érdekes program ez az iTunes. Sokat fogunk még küzdeni egymással. A közel 1 éves Xp-men még semmi másnak nem sikerült eddig kék halált előidéznie. :)

Razor1: nálam is tapasztalhatók ugyanazok a tünetek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#978) Tomeeeee


Tomeeeee
csendes tag

légyszi válaszoljon valaki pilz fontos lenne

(#979) lajo válasza Tomeeeee (#972) üzenetére


lajo
senior tag

HY!
A töltővel kapcsolatban tudok csak egy tippet adni. Én itt ([link]) rendeltem, 5000 volt, sima USB töltő de kimondottan iPodokhoz. Láttam máshol sokkal olcsóbban más fajtát de ez legalább biztos jó hozzá.
Ahogy nézem most nincs nekik. Erről van szó: [link]. Mellesleg ingyen házhozszállítás az egész országban.

(#980) #72042496 válasza Atlantis (#977) üzenetére


#72042496
törölt tag

No, s milyen, hogy tetszik? Elég hangosan tud szólni?

Esetleg a #970-re valaki valamit? :B

(#981) Sianis válasza Atlantis (#977) üzenetére


Sianis
addikt

Javaslom, hogy vegyél neki egy zoknit. Kifejezetten könnyű így hsználni, érdeklődve néznek ez emberek, hogy mi bújik ki a varázspamutból és ami még jobb: nem karcolódik! :)

Sianis

(#982) Atlantis válasza #72042496 (#980) üzenetére


Atlantis
veterán

Jobbat vártam. A hangerő nekem elég, viszont a mélyhang nem az igazi ezzel sem. Ellenben ilyen szép magashangot, tiszta sztereo hatást és minden nem odaillő háttérzajtól mentes hangzást más mobil lejtászótól még nem hallotam, sőt ebben veri még a gépem is.

Maga lejátszó gyönyörű, imádom, a menü logikus. Messze az iTunes a legbonyolultabb az egész iPod mizériában, de az is megszokható.

Valahogy semmi nem tud úgy mélyet kiadni, mint az Audigy2, pedig az is csak egy chip.

Kezdem azt hinni, a fülemmel van a baj, valami nagyon elrontotta ''mélyérzékelőmet''. :)

Sianis: Kapott egy Brando alu-tokot, én nyakba akasztva akarom használni. Viszont nagyon passzentosnak tűnik, nem tudom, tényleg az volt-e a szándék, hogy úgy kelljen belefeszegetni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#983) #72042496 válasza Atlantis (#982) üzenetére


#72042496
törölt tag

Állítólag a gyári fülesek elég gyengék...hallgasd meg pl. egy Sennheiser CX300-al, szerintem át fog alakulni a véleményed! ;)

(#984) Atlantis válasza #72042496 (#983) üzenetére


Atlantis
veterán

Ki se próbáltam a gyári fülest, egyből a CX300-ast dugtam rá. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#985) rumos14 válasza Atlantis (#982) üzenetére


rumos14
nagyúr

sennheiser cx300-zal sem volt elég a mély? :F
a 7végén kicsit nyomkodtam a nővérem nano-ját egy közepes fejhallgatóval, és nekem elég halknak tűnt
létezik számtalan iTunes-alternatíva, neveket nem tudok mondani, anniyra azért nem vagyok benne a pod témában.

[Szerkesztve]

(#986) Atlantis válasza rumos14 (#985) üzenetére


Atlantis
veterán

Pontosan. Azzal sem volt elég mély. Nekem nem halk, bár én nem vagyok az a diszkóban már megsüketült fajta.

A G3-as iAudio-nál azért szerintem jobban szól a nano.

Jóez az iTunes, csak más logika, mint mondjuk a Winamp. Már meg is szoktam.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#987) #72042496 válasza Atlantis (#984) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én kérek elnézést! :D

Én a Winampot nem tudtam megszokni, így ha az iTunes inkább a WMP-hez áll közel, az nekem igencsak feküdne! :)

Valaki szerint elég halk, valaki szerint hangos az...Apple Centerben (vagy másutt) meg lehet hallgatni, valójában mit is tud egy ilyen készülék?

[Szerkesztve]

(#988) AloeVera válasza rumos14 (#985) üzenetére


AloeVera
tag

a 7végén kicsit nyomkodtam a nővérem nano-ját egy közepes fejhallgatóval, és nekem elég halknak tűnt

Nem lehet, hogy az eltérő impedancia miatt? A CX300 pl. 16 ohmos, fejhallgatók meg vannak egész nagy impedanciákkal is.

(#989) C@rbon


C@rbon
senior tag

Hi!

srt,txt,sub formátumú feliratok valamilyen programmal nem lehet ''beolvasztani'' a videóba?
Pl egy angol avi-ba 1 magyar srt feliratot.

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#990) vili13 válasza Atlantis (#986) üzenetére


vili13
őstag

''A G3-as iAudio-nál azért szerintem jobban szól a nano.''

:Y Tévedsz...

(#991) #72042496 válasza vili13 (#990) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem ez a kinek a pap... tipikus esete. A hangzás megítélésénél kevés szubjektívebb dolog létezik. :)

(#992) vili13 válasza #72042496 (#991) üzenetére


vili13
őstag

Szvsz hangzás minőségénél kevés dolog mérhető jobban objektív műszaki paraméterekkel is. Ha pl. fogsz egy jobb hangkártyát, meg a két lejátszót, és egy RightMark Audio Analyzer-t ([link]), akkor rögtön össze is hasonlítható. Láttam már pár ilyen tesztet mindkettőről, és a G3 paraméterei rendre valamivel jobbak.

(#993) roonie válasza C@rbon (#989) üzenetére


roonie
csendes tag

Van ilyen program, nevet nem tudok mondani, de van olyan konvertáló progi amibe csak berakod a konvertálandó film mellé a felirat fájlt akkor beleégeti és lesz egy Ipodra alkalmas, konvertált, feliratos filmed! Bár az már más kérdés, hogy hogy akarod látni a feliratot, de lehet hogy sas vagy és nem lesz ezzel gondod.
Szóval van ilyen progi, javaslom nézz körül a [link] -on.

Üdv. Roonie

(#994) Atlantis válasza vili13 (#990) üzenetére


Atlantis
veterán

Ahogy érzed...

Én nem mérésekből indulok ki. Szubjektive a nano-n szebbek a magas hangok, a szövegek jobban érthetőek, sokkal tisztább a sztereo hatás és nyoma sincs fehérzajnak, ami a G3-on megvolt. Természetesen ugyanaz a füles és EQ egyiknél sincs bekapcsolva és a zenéim is ugyanazok. Az EQ egyébként gyengébb a nano-n. Én nem szoktam megvetni a hangzásmódosítók használatát, de az iPod-on kikapcsoltam, mert érezhetően többet árt, mint használ.

Szóval ha több mély lenne...majdnem tökéletes lenne.

Maga ketyere sokkal minőségibb, mint a G3, nincs joy, vékonyabb, fém, teljesen sima a hátulja (a G3 nyakban, ing alatt hordva hajlamos volt tépni a mellszőrzetem, amitől néha furcsán viselkedtem :) , másrészt mivel vastagabb, ki is dudorodott). Ami bosszantó a nano-n, hogy igazán megoldhatták volna a gombok világítását rajta, mert sötétben elég nehézkes ''kitapogatni'', mivelhogy laposak.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#995) Tomeeeee


Tomeeeee
csendes tag

lajo: kösz a tippet majd még meggondolom bár az 500kicsit soknak tűnik bár ha jó minőségú....
a zokniról meg annyi hogy télleg elég jo ötlet bár egy kicsit bizarr de az ára az marhasok ha belegondolunk...de azért köszi

(#996) nándika


nándika
aktív tag

Sziasztok!
nem olvastam végig a topikot mert minjárt agyvérzést kapok!
Én marha lefrisitettem az ipodom softverét és igy csak az itunes 7 verzioval mukszik.
Na most azota nem tudok semmit sem rátelepiteni az ipodomra!

megoldást plizzzzz :DDD
Szal hiába nyomok a kiválasztott zenére képre a progi nem reagál rá :O

A bárányok hallgatnak!

(#997) #72042496 válasza vili13 (#992) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, de könnyen lehet, hogy sokakanak az a hang(zás) tetszik jobban, ami a mérés szerint gyengébb egy másiknál.
Ezért is írtam azt, hogy a hangzás megítélése szubjektív. :)

(#998) rumos14 válasza Atlantis (#994) üzenetére


rumos14
nagyúr

egy G3-mal biztos nincsenek (nem voltak, nem lennének, stb.) olyan gondjaid, hogy kevés a basszus. ja és zsebre is vághatod, tudod úgy is vezérleni, és a mellszőrzett sem tép :)
a hangzás tényleg szubjektíve dolog, de pl. a cnet vaktesztjében a merevlemezes iPod az utolsó helyen végzett...

(#999) Atlantis válasza rumos14 (#998) üzenetére


Atlantis
veterán

G3-ast is azért adtam el, mert kevés volt a basszus(ugyanezzel a Cx300-zal), plussz még az említett problémák is mellé jöttek.

Hangzásom kár vitatkozni, tudom, hogy rosszul vagyok összerakva, nekem a Sony féle Megabass és a Audigy 2 tönkretette a fülemet. Egyszerűen szeretem, ha nagyon üt a mély, de a magas is megvan. Ezért a Koss Plug fülese sem volt megoldás.

El tudom fogadni, hogy másoknak ennyi basszus bőven elég, mint amit a G3, vagy akár a nano tud, de számomra ugyanolyan gyenge mindkettő.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1000) nándika


nándika
aktív tag

Kérem segítsen valaki nem hiszem hogy ennyi ipod tulaj és nem tud senki semmit :R

A bárányok hallgatnak!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.