Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) vili13 válasza #72042496 (#997) üzenetére


vili13
őstag

''könnyen lehet, hogy sokakanak az a hang(zás) tetszik jobban, ami a mérés szerint gyengébb egy másiknál''

Valóban, pl. egyeseknek jobban tetszik egy veszteséges tömörítéssel ''kipucolt'' zene is az eredetinél. De nyakamat teszem rá, hogy sok hülye ipod fan is minőségtől függetlenül az ipod hangzására voksolna... Na, pont ezért nincs szerintem semmi helye szubjektív megítélésnek amúgy igen jól mérhető paraméterek (pl. zaj, torzítás) összehasonlításában.

(#1002) #72042496 válasza vili13 (#1001) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jahh, találkozni meglehetősen elfogult emberekkel, is, de azért ne általánosítsunk. :)

Bevallom, én nem hallottam sem iAudio-t, sem iPod-ot szólni. Volt egy iRiver iMP-550 discman-em, annak nagyon meg voltam elégedve a hangzásával.
Erősen gondolkodom egy iPod-on, s bízom benne, hogy nem lesz gond a hanggal, azaz hozza az iRiver szintjét. (CX300-at, vagy ehhez hasonló fülest is vennék mellé.)

(#1003) Razor1 válasza #72042496 (#1002) üzenetére


Razor1
aktív tag

mindenképpen próbáld ki vásárlás előtt. nekem volt egy iriver h120-asom, utána két ipodom, és hangban sajnos sokkal gyengébb az apple. nem azt mondom h gagyi, de érezhetően rosszabb a hangminőség, pedig én nem vagyok egy különösebb vájtfülű gyerek. nanot még nem hallottam, az nem tudom milyen.

(#1004) #72042496 válasza Razor1 (#1003) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tudsz esetleg olyan helyet, ahol ki lehet próbálni?Apple Centerben megengedik, hogy meghallgassam?
(Mondjuk biztos nem ott venném meg, mert baromi drágák.)

[Szerkesztve]

(#1005) C@rbon válasza roonie (#993) üzenetére


C@rbon
senior tag

kösz :R

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1006) roonie válasza #72042496 (#1004) üzenetére


roonie
csendes tag

A Gránátalma Apple Centerben biztosan meghallgathatod, bár asszem ott egy Ipod Video 5.0 G-s van kirakva egy fejhallgatóval. De talán a többiben is, de én itt hallgattam.
Szóval ez ottvan a Mamut mellett, már ha nem tudnád. ;)

(#1007) #72042496 válasza roonie (#1006) üzenetére


#72042496
törölt tag

OK, köszi, ha lesz időm elmegyek, s jól megvizslatom a cuccost! :)

(#1008) peterszky


peterszky
őstag

FM transmittert Bp.-n merre lehet kapni? Neten sehol sem találtam :(

What else you gonna do on a Saturday?

(#1009) peterszky válasza peterszky (#1008) üzenetére


peterszky
őstag

hm, még jó, hogy a Vaterán nem néztem eddig :D
5,5k-ért adnak egyet, nem is rossz ár, igaz nem Apple, de az nem probléma

What else you gonna do on a Saturday?

(#1010) Razor1 válasza peterszky (#1009) üzenetére


Razor1
aktív tag

privi ment...

(#1011) lajo válasza #72042496 (#1004) üzenetére


lajo
senior tag

Media Markt. Viszel egy fülest aztán rádugod. Szinte mindenhol van rajta zene, meg általában ilyen hangfalas dokkolón vannak.


[Szerkesztve]

(#1012) roonie válasza lajo (#1011) üzenetére


roonie
csendes tag

Nekem eddig sose volt olyan a west endes hülye azért nem vagyok üzletben, hogy ne lett volna vagy lekódolva az Ipod, vagy pedig ne lett volna kikapcsolva, szóval sose tudtam ott hallgatni.
Lehet csak szerencsétlen voltam. :U

(#1013) lajo válasza roonie (#1012) üzenetére


lajo
senior tag

Bocs. Akkor lehet csak nekem jók a tapasztalataim.

(#1014) Szibilla


Szibilla
aktív tag

Te lánygyerek, átmegyek a bugyidért, ha még egy ilyen előfordul. :)

Pár hozzászólással korábban kértem,. hogy ne hirdessünk itt.


Atlantis

(#1015) Gazs


Gazs
tag

Hellosztok!
Pls valaki írja le lépésről lépésre h hogyan és melyik progival kell update-elni az ipod-omat mert mindig lefagy ha sok zenét rakok rá és beakarok lépni a zene könyvtárba!
A tipusa: YM5387wzszb

Előre is kösz!

(#1016) Szibilla válasza Szibilla (#1014) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Móni majd rálép a farkadra, ha átjössz érte. :D Amúgy bocs, nem olvastam vissza.

Gazs: iTunes-szal lehet megcsinálni. Nem bonyolult, kiírja, ha van újabb szoftver, de ha nincs, a Restore gombbal úgy tudom újratelepíti a jelenlegit. Tök automata az egész. A tartalom viszont törlődik az iPodról.

[Szerkesztve]

(#1017) Oracle


Oracle
senior tag

haligali!!

Nemtudja valaki hogy lehet egyéni EQ-t beállítani az ipodon?(5.5 dzsenerésön)

egy macas haver mondta hogy itunseban létre lehet hozzni egyedi EQ-t és összeszinkronizálni az ipoddal de nekem nem sikerült sehogysem a dolog. Valaki tud ebben valait segíteni?? hallott már ilyesmiről?

(#1018) Razor1 válasza Oracle (#1017) üzenetére


Razor1
aktív tag

itunesban valóban lehet egyéni EQ beállításokat csinálni és menteni, de olyanról még nem hallottam, hogy ezt az ipodra át lehetne tenni...

(#1019) nándika


nándika
aktív tag

Köszönöm a fantasztikus sok kimererítő választ a kérdésemre :R ez is egy repülös topik :P

A bárányok hallgatnak!

(#1020) icecave válasza Razor1 (#1018) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is hasonló problémával küzdök.. most vettem ipodot. .sennheiser cx300-am van hosszá.
Kicsit kevésnek találom a basszust...
Nem lehet megoldani valahogy ezt az egyéni EQ beállitás dolgot? Visszaolvastam, valaki azt is megoldotta, hogy kicsit hangosabban szóljon, mert le van korlátozva...

A válaszokat előre is köszönöm!!

(#1021) lajo válasza icecave (#1020) üzenetére


lajo
senior tag

Az iTunesban be lehet állítani az ID3 Tag-ekbe EQ-t ( jobb klikk-get info-options fül) de szerintem azok ugyanazok mint amit a lejtászóban is megtalálsz. Talán valami más ID3tag szerkesztővel próbáld meg.(Nem biztos, saját ötlet.) :F

(#1022) icecave válasza lajo (#1021) üzenetére


icecave
nagyúr

SZiasztok!

Most éppen azzal próbálkozom, hogy soundforge progival ujradigizem a zenéket erőteljesebb basszussal... Majd szólok, mi lett az eredmény!

Ja, aki tudja, hogyan lehet kiszedni a 2. generációs ipod nano-ból az EU-s hangerőkorlátozást, az szóljn lécci!
GoPod-dal nem megy...

(#1023) icecave


icecave
nagyúr

Szasztok! NA, rájöttem a dologra!!!

Szóval!
Sound forge-val ujrakódolom nagyobb basszussal a zenéket (mixekel hallgatok, szal nem kell 3-4 perces számokkal szopni).
Aztán feltöltöm ipodra.
Ezután pedig csatlakoztatom ipodot ujra a géphez. Megvárom, mig bejön az iTunes, BEZÁROM!
Ezután megnyitom az ''euPOD Pro 1.6''-os progit! MEgtalálja az ipodot, ekkor emelek hangerő szabályozást, és ''boost volume''. Ekkor felemeli az ipod hangerejét.
De durván ám. Aztán eject ipod, és jajjj!!! Nagyon durva!!!

a progi:

http://www.ilounge.com/index.php/ipod-software-windows/comments/eupod-pro-16/

A progi elvileg az ipod hangerejét állitja, mégis csak a rátöltött számokkal hajlandó müxeni...
Tehát ha van uj szám rajta ezt a folyamatot meg kell megint csinálni, nem tudom egyenlőre miért....

(#1024) rumos14 válasza icecave (#1023) üzenetére


rumos14
nagyúr

zárójeles megjegyzés: veszel egy iAudio-t, az elég hangos, és basszus is van dögivel :)

(#1025) icecave válasza rumos14 (#1024) üzenetére


icecave
nagyúr

HAli! Tudom, de beleszerettem ipodba...
Volt már pár lejátszóm, de ez szól a legszebben, basszust leszámítva.
Már dolgozom az ügyön!

Ja, akinek sikerült kiszedni az EU-s hangerőszabályozást 2. gen. ipod nano-ból, irjon lécci!

MErt mint kiderült, volumebooster csak a számokat hangosítja fel. Azt viszont jobban csinálja, mint iTunes...

(#1026) Salak


Salak
tag

Hy,

Hogy lehet restartolni az iPodot, mert lefagyott :(
Restartnal eltunnek rola zenek?

Köszi!

"Winners never quit and quitters never win."

(#1027) icecave válasza Salak (#1026) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, iTunes restore gombja segit...
De ez persze ujratelepiti a szoftverét, szóval eltünnek a zenék.

Más.: akinek sikerült 2. generációs ipod nano-ból a szoftveres EU hangerő limitet kiütni, az szóljon légyszíves!!!

(#1028) Salak válasza icecave (#1027) üzenetére


Salak
tag

köszi, közben sikerült: a menu+select-et kell nyomvatartani kb 10 masodpercig, és nem vesznek el a zenék sem :) köszi azért

"Winners never quit and quitters never win."

(#1029) Husky


Husky
aktív tag

Ha esetleg mostanában valaki ráfutna egy fehér színű 1GB-os Nano-ra aminek D0FUNA-ra végződik a gyári száma, az

1) alkudja le az árát jól, mert lopott.
2) ingyen odaadom mellé a gyári USB kábelt és a fülest, ha megmondja, kitől vette. ;]

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#1030) lajo válasza Husky (#1029) üzenetére


lajo
senior tag

:((( :D

(#1031) icecave válasza Salak (#1028) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezt én is kpróbáltam, müxik. Egész hasznos!!

(#1032) Tomeeeee


Tomeeeee
csendes tag

nem tudja valaki hogy az ipodban mi a fene az a podcasts elöre is köszi

(#1033) icecave


icecave
nagyúr

SZiasztok!

Szóval néztem a valami hangcuccot is. Miven van AV kit a laptopomhoz, igy minden eszköz adott, hogy egy 2.1-es cuccal kész hifit csináljak belőle..

2 között vacilálok, ha valakinek valamelyik van, irjon róla lécci:

1: JBL Creature II

2.: Harman/karbon Soundstick II

Ezek jöhetnek szóba. Persze tudom, hogy mit a JBL 25k körül van, az HArmon 45k, de ha annyival nem jobb, akkor elég a JBL is.
Nem disco hangerőt szeretnék, csak munka közben szóljon valami, és mivel nagy progressive-buzi vagyok, kis hangerőn is szeretném hallanai a basszust...

(#1034) icecave


icecave
nagyúr

BAkker, nem a laptopomhoz van AV kit, hanem az ipodomhoz, bocsi :)

(#1035) roonie


roonie
csendes tag

Én csak annyit tudok hogy a Harman-t nagyon sokan szeretik, tiszta a hangja még hangosan is, elvben a basszus is elég jó, csakhát megér-e neked 45k-t?
Igazából ez a kérdés, mert ez az egyik legjobb vétel lenne erre a célra, ez nem kérdés, szerintem!

De 45k-ért én már Ipodot veszek :C

(#1036) Jared


Jared
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Pár napja a neten kutakodtam, hátha létezik módosított firmware támogatás ipod-hoz, h lejáttsza a FLAC fájlaimat. (nekem minim van).
Végül egy elhagyatott fórum félreeső részén találtam meg a linket:[link]
Ez egy bizonyos szabad forrású fw, amellyel az ipodMINI-m ismeri a szokásos ipod kiterjesztéseken kívül a FLAC,ogg... fájlokat. Továbbá kiterjesztett hangbeállítási lehetőségek sem utolsók.
A készítők szerint az ipodPHOTO és nano modelleket videolejátszásra is rá tudják bírni ezek a alternatív fw-ek.
A fw felrakását csak jó számítógépes ismeretekkel rendelkező ipod tulajoknak érdemes fontolóra venni.Angol nyelvtudás is elengedhetetlen.
Mindenki csak saját felelősségére rakja fel!Nekem működött, de ez nem 100% garancia!Az itt leírtak nem tekintendők konkrét felhívásnak a fw felrakására, inkább egy lehetőség ismertetésére, amit kötelességemnek éreztem megosztani a tisztelt fórumozókkal!
Magam nem vagyok jó cikkíró, de remélem valaki a logouton felkarolja a témát...

Üdv.


Matt

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#1037) M3oH


M3oH
addikt

Haho!
Januarban baratnom vett egy 4g iPod nanot. Nem is volt vele gond ugy 2-3hetig, de utana 1xcsak meg fagyott, par napig se kep se hang, majd megjavult es 4-5napig ujra mukodott. Ezutan ujra megfagyott. Visszavittuk, termesztesen visszavettek es elkuldtek javitasra.Penteken, 5-6het utan visszakaptuk, es kozoltek hogy a szoftverrel volt valami gond. Szombaton pakultunk ra zenet es az elso szam lejatszasa utan ujra megfagyott...
[link]
A kijelzon ott a kep, semmilyen gombra nem reagal, pcre hiaba dugomra, nem latja az ipodot. Esetleg vkinek vmi 5let, tapasztalat? Vagy 50kFtert csak ilyen szardarabot adnak?

(#1038) rumos14 válasza M3oH (#1037) üzenetére


rumos14
nagyúr

nézd, minden elromolhat, még a legdrágább cuccos is. a baj inkább az, hogy az apple ''szervíz'' inkompetens és csigalassan ügyintéz. egy infopatika ilyet biztos nem enged meg magának. sajnos újra vissza kellene menned, és erős hangon egy cserét javasolni.

(#1039) icecave válasza M3oH (#1037) üzenetére


icecave
nagyúr

iTunes-al rakjátok rá zenéket?

Amugy ott is van ''restore'' gomb, az nem segit?

Ha rebootolni akarod ipod-ot: nyomd kb. 10mp-ig a középső és a play/pause gombokat. Akkor ujraindul.

[Szerkesztve]

(#1040) lajo válasza icecave (#1039) üzenetére


lajo
senior tag

Ja, a rebot jó ötlet. Nekem is fagyott meg már 2szer. Egyszer csakúgy egyszer meg annyra lemerült hogy lefagyott :F .

(#1041) M3oH


M3oH
addikt

Thx! A valaszokat, es bocs ha kicsit ingerult voltam, de nem esett tul jol ez a kis akcioja a ipodnak. Igen iTunest hasznalunk. A restore gombot nem tudtuk hasznalni, mert mint irtam a pc nem latta 1altalan. Ezt resi dolgot nem tudtuk, de remelem nem lesz ra szukseg... Reggelre magahoz tert, jelen pillanatban mukodokepes. Amen

(#1042) icecave válasza M3oH (#1041) üzenetére


icecave
nagyúr

Szurkolunk! Azért csalódot lennék, ha ilyen maradna. Apple ilyet nem szokott megengedni magának.

(#1043) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Mit tudok tenni az Ipoddal, ha bekapcsolom, egyből az a kis felkiáltójeles mappa jön be, és a gép sem látja ha rádugom? Disk MOde-ba belép, de akkor sem tudom elérni win-ből.
Ez egy 4. gen monochrome ipod. Köszönöm előre is a segítségeteket.
Teddy

(#1044) luke18


luke18
csendes tag

4Gb-os új pink apple i-pod nano 45ezerért
mindne tartozékkal kifogástalan állapotban,mivel új
Több mint 2000 mp3 fér rá az aksija több mint 10 órát bír egy töltéssel!

4 Gb-os új apple ipod nano 43ezerért ezüst,zöld és kék szinben.

4 Gb-os új apple ipod nano 40ezerért fehér,fekete.

Apple i-pod zsiir uj bontatlan fóliás 30Gb-os, fekete v fehér színű karcmentes. több mint 15000 szám fér rá mp3-ban, 150 órányi videó,az aksija több mint 20 órát bír.320X240pixeles felbontás.Tartozékként, apple gyári fülhallgató,USB kábel dokk adapter, tok, használati utasitás. Magassága103, 5mm szélessége:61, 8mm vastagsága 14mm tömege: 120g Tökéletes bármely zene vagy film kedvelőnek 73ezerért

(#1045) roonie


roonie
csendes tag

Holnap lesz meg a 30 gigás Video iPod-m. Jól fog mutatni az Apple MacBook Pro mellett!

[Szerkesztve]

(#1046) <Adamsky> válasza roonie (#1045) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Jól fog mutatni az Apple MacBook Pro mellett!''

Fontos szempont! :DDD

(#1047) Aaron14 válasza luke18 (#1044) üzenetére


Aaron14
őstag

Hi!

Engem érdekelne egy Ipod Nano zöld. Garancia milyen van rá?
Vásárlást hogy tudnánk lebonyolítani?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1048) roonie válasza Aaron14 (#1047) üzenetére


roonie
csendes tag

Bemész a bótba oszt veszel. De tényleg, semmi küll, érdemes Apple boltban venni! Az úgy a legtisztább. Garancia szerintem elég jó, 1 év van rá, ezt némi pénz fejében tudod hosszabbítani, és ha elromlik szó nélkül cserélik.

Ha van Amerikában élő rokonod akkor onnan hozass, mert jóval olcsóbb!

(#1049) roonie


roonie
csendes tag

Na megvan az iPod 30GB-m. Elég jó! Főleg Macintosh mellett.

(#1050) Aaron14 válasza roonie (#1049) üzenetére


Aaron14
őstag

Elég jó? Elég jó?
Hát ha már egy böhöm állat az a gép és ennyi anyag van benne meg ennyi pénz, akkor azért annak nem szüpernek kéne lennie?:D
Én gondolkodtam a nanon, letettem róla. Marad a samsungom.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.