Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) neumanki


neumanki
tag

szóval akkor olyat nem lehet megcsinálni, h vannak pl a megasztár albumaim: 2 megasztár válogatás, meg a gáspár laci, szabó leslie..., és ezek most az ipodon tag alapján szépen be vannak sorolva egy könyvtárba. De azt nem lehet megcsinálni az ipod-on, h valahogy legyen egy megasztár könyvtár, és az alatt legyen?

(#52) divot válasza neumanki (#51) üzenetére


divot
veterán

Az album címének megadod, hogy Megasztár és máris egy helyre tartoznak.

(#53) neumanki


neumanki
tag

ja, csak akkor gáspár lacinak albumának az lesz a címe, h megasztár :( hát ez nem túl jó megoldás, és ha több albumuk van...?

(#54) divot válasza neumanki (#53) üzenetére


divot
veterán

Adj a különböző, de egybe rakandó daloknak valami olyan műfajt, amit egyébként nem használsz. Vagy legyen a zeneszerző a Megasztár. (Könyvtár nem lesz.)

(#55) neumanki


neumanki
tag

help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


hogy lehet azt megcsinálni, amit minden értelmes lejátszó tud, és az iPod is csinálja lejátszás közben, h scrollozza a szám címét. De nekem nem szám közben kéne, hanem amikor választom ki a menüben. Nagyon zavaró h a 6 club sandwich albumból annyit látok, h náksi vs brunner. Így nehéz kiválasztani :S

(#56) neumanki


neumanki
tag

Azt is mondja meg valaki, h mért van az, h az albumokat könyvtárként szoktam betölteni a librarybe és onnan az ipod-ra. És van olyan album, aminek tiszteletben tartja a sorrendjét, van aminek meg nem, aztán a barom abc sorrendben rakja be. Ezt milyen logika alapján csinálja?

És pl olyat nem lehet megcsinálni, h előadó alatt az albumokat nem név szerint hanem dátum szerint rakja sorba?

(#57) neumanki


neumanki
tag

a számok sorrendjére rájöttem már az is ott van a tag-ek között. Viszont a Disk numbert hiába állítom, nem az alapján rakja sorba :( És a dátumot is beállítottam, de azt se nézi

(#58) neumanki


neumanki
tag

na most megcsináltam úgy az albumsorrendet, h beszámoztam a nevét, nem a legszebb megoldás, dehát most mit tudok tenni.

Viszont azt valaki írja meg, h hogyan lehet megcsinálni, h az album, és zenék neve a menüben is scrollozzon, h lássam, h mit akarok hallgatni :(

(#59) divot válasza neumanki (#58) üzenetére


divot
veterán

A scrollozásra nem lesz megoldás, legfeljebb firmware frissítés után, de azt viszonylag gyakran ki szokták adni, szóval nézegesd.

Az mp3-k rendbetételéhez pedig ajánlom a Tag&Rename nevű remek programot, 20GB-nyi adattal végeztem néhány óra alatt. Például a file nevéből kitölti az idtagokat, és egyéb finomságokat is tud.

(#60) neumanki


neumanki
tag

ezt nem értem, letöltöttem amit mondtál, de....

Most az iTunes-ba amikor álíltgatom a tageket, akkor az nem is a konkrét fájlnak a tagjeit változtatja? mert pl van egy albumom, ami az iTunesba be van sorszámozva, abban amit adtál meg nincs semmi. Illetve az iTunesba látszik
a Song Namenél a neve, a programodba a Titlenél viszont nem :S

(#61) divot válasza neumanki (#60) üzenetére


divot
veterán

Az furcsa, mert akkor valamit rosszul csinálsz. Az iTunesban végrehajtott változtatások előbb a vinyón írják át az idtagot, aztán updételed az mp3 lejátszót.
A Tag&Rename annyival jobb, hogy ez speciálisan az mp3-k rendezgetésére lett írva, így az iTuneshoz képest plusz funkciókkal is bír.
Mivel téliszünet van, és ez sok szabadidőt jelent :D, szerintem töröld le az összes hiányos mp3-dat az iPodról, csináld meg őket a Tag&Rename-ben (emlékeim szerint ott a CD-ket is tudod sorszámozni, tehát az albumok is megfelelő sorrendben követik egymást), és után töltsd föl az iTunessal.

[Szerkesztve]

(#62) neumanki


neumanki
tag

divot:

a dokkot lehet usb-n keresztül is csatlakoztatni, vagy csak firewire-n keresztül? mert az utóbbi sokkal lassabb.

A multkori számításaidat nem nagyon értettem :), de mondjuk 7e forintért eladnád azt az iTalk-ot?

(#63) neumanki


neumanki
tag

ja, ezt a téliszünetes dumát majd a progmaton add elő a tanáraimnak vizsgán :D

(#64) neumanki


neumanki
tag

divot:

az iTalk-nál nem is lehet állítani a felvételi minőséget, csak azt a gyenge minőséget tudja, amit weboldalon írnak? (16bit, 8khz)

(#65) La Palma válasza neumanki (#62) üzenetére


La Palma
csendes tag

Firewire-on keresztül lassú? Akkor nálad valami nagy kehe van. Milyen gépen nyomod (az enyém egy iBook G4)

''Élni tudni annyi, mint röhögni a halálon és meghalni a röhögéstől'' (Boris Vian)

(#66) divot válasza neumanki (#62) üzenetére


divot
veterán

USB-n is megy, természetesen. Ilyenkor automatice tölti is az akksit. Az iTalk felvételi minőségén nem lehet javítani, bár azt írták, hogy a hardver alkalmas lenne a tökéletes minőségű rögzítésre, csupán a szoftver buta, tehát valamelyik következő firmware változat javíthat a helyzeten. 7K-ért pedig odaadom, ha kell. Nekem azért nincs rá már egyáltalán szükségem (ott áll a dobozában), mert megtartottam a régi Diva-t, és azt használom diktafonként.

(#67) divot válasza divot (#66) üzenetére


divot
veterán

Ú, most olvasom, hogy nem az iPodot, hanem a dokkot kérdezed.

Szóval nálam a dokk nem a pc-re van kötve, hanem a Hi-Fi erősítőjére, úgy, hogy a hálózati adapterről a firaware-n keresztül kapja az áramot. Mivel az USB és a Fireware kábelnek is ugyanolyan a csatlakozója, így mindkettővel használható a dokk.

(#68) neumanki válasza La Palma (#65) üzenetére


neumanki
tag

azonnal kihúzható változatnál USB kb 4-5Mega/sec, FireWire 3-4MB/Sec, biztonságos gyors üzemmódba (ahol nem lehet kihúzni), USB 12-13Mb/sec, FireWire 7-8Mb/sec

Egy Abit NF7-S alaplapos Barton processzoros gépem van.

(#69) neumanki válasza divot (#67) üzenetére


neumanki
tag

ja, h a dokknak nem fix kábele van, hanem amit gyárilag adtak hozzá, azokat lehet beledugni? Tényleg, lehet külön viszonylag olcsón USB kábelt kapni az iPod-hoz, mert itthon is azt használnám, viszont nem szeretném folyton kihuzogatni, h ha el akarom vinni valahova...

(#70) neumanki válasza divot (#66) üzenetére


neumanki
tag

összeszedem kicsit magam anyagilag, aztán jelentkezem. Én külső mikrofonnal használnám, viszont egy 16kbps, 11khz-s minőség mindenképp kéne :( nem tudom, h a 16bit az minek felel meg...

(#71) divot válasza neumanki (#70) üzenetére


divot
veterán

Külsô mikrofonnal lehet, hogy jobb lesz a minôség. Ezt ki kell próbálni.

(#72) neumanki


neumanki
tag

Lehet, h vissza kell vinnem az iPod-om :( Olyat csinál a sennheiser PX-200as fülhallgatommal, h ahogy elmozgatom, vagy megnyomom ovastosan a csatlakozóját oldalra (ami menet közben zsebberakás, stb előfordult magától többször is), akkor azt hiszi, h kihuztam a fülhallgatót, vagy mi, és lepause-álja :((((((( bár itthoni nagy fejhallgatóval nem csinál ilyet, dehát a sennheiser px-200 is tök új, szerintem nem azzal van a baj, vagy nem tudom :(

Mindenesetre ezt a marhaságot, h lepausálja ha kihuzom dolgot nem lehet valahogy kikapcsolni?

(#73) neumanki


neumanki
tag

kipróbáltam még 3 másik fejhallgatóval de egyikkel sem csinálta, de nem értem, ha mást hallgatok a sennheiserrel, akkor nem érzem, h kontakthibás lenne :S

(#74) neumanki


neumanki
tag

úgy tűnik, h a px-200-al van a gond. De ezt még is hogy etetem be az eladókkal, még ha bécsben vettem akkor is :S Érintkezési hibásnak nem érintkezési hibás, viszont ezt a baromságot csinálja az iPod-al :(

(#75) neumanki


neumanki
tag

mégis csak az iPod rossz :( most előjött a régi fülesemmel is

(#76) neumanki


neumanki
tag

úgy látszik az az érzékelő, ami figyeli, h ki van-e húzva, vagy sem a fülhallgató, az nem működik igazán jól :( vissza kell vitetnem nagynénémmel Bécsbe, remélem nem szívoznak, meg nem küldik vissza hollandiába vagy hova megvizsgáltatni, hanem kicserélik

(#77) neumanki


neumanki
tag

sziasztok!

Rendeltem a macbolt.hu -tól egy iSkin2 átlátszó iPod tokot az iPod-omhoz. Mindenkinek ajánlani tudom, szerintem megéri. Nem is tok, hanem egy ilyen gumiköppeny, amit rá lehet húzni az ipodra, illetve egy müanyag lapka, ami védi az üveget. Nagyon tiszta, szerintem még kicsit nagyít is a kijelzőn. Alul a foglalatnál van egy lefedő ami védi a csatlakozót is. Egyb egy ilyen tapadó gumi fogású valamit képzeljetek el. Van hozzá tartó csipesz is

Előnyei:
- védi az iPod-ot, egyedül a felső csatlakozók, meg a wheel marad vétlenül. Nem porosodik, nem karcolodik, a gumi épp annyira vastag, h éles ütésektől védje.
- a gumi, amiből készült elég tapadós, ezért nem csuszkál az asztalon, meg ilyesmi

Hátrányai:
- a gumi tapadása épp úgy hátrány is mint előny. Egyrészt nehéz bele rakni különféle ruhazsebekbe, meg pl a kabátom szöszei elég könnyen hozzátapadnak.
- hát valamennyivel vastagabb, de máshogy elég nehéz lett volna megoldani :)

Azért én mindenkinek ajánlani tudom csak. Bruttó 8e forint egyébként, kicsit szemtelenség, h egy kb 500 forintos gumiért 8e-t kérnek, tehát ez van :)

(#78) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

Van most nálam egy 4. generációs iPod. Csak ajánlani tudom nagyon ott van a szeren :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#79) kíváncsi válasza neumanki (#77) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Ja jó az a gumi cucc ezen is olyan van. Eleinte nem tudtam hogy vegyem le az iPodról de utána rájöttem hogy ez elég nyúlos cucc :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#80) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Valaki segítsen nekem :(

Ilyeneket írkál az itunes: Preferences were not saved for the ''kivancsi's iPod'' because it could not be found :(

meg eddig volt zene de mind eltűnt ipodról. Akkor az auto fríssítéssel azt csinálja hogy letöröl mindent ami nincs a könyvtárban ugye?

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#81) kíváncsi válasza kíváncsi (#80) üzenetére


kíváncsi
senior tag

The iPod ''kivancsi's iPod'' cannot be updated. An unknown error occured (-36)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#82) kíváncsi válasza kíváncsi (#81) üzenetére


kíváncsi
senior tag

meg ilyeneket írkál :( Bővebben: link

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#83) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

up

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#84) neumanki


neumanki
tag

esetleg próbáld meg másik usb-be kötni. Nekem Abit NF7-S alaplapom van, és a ház elejére kivezetett usb-kkel nem ismeri fel, a hátsó 4el viszont igen....

(#85) divot válasza kíváncsi (#82) üzenetére


divot
veterán

Először nézd meg, hogy föl van-e töltve, mert ha minimális szufla sincs, akkor nem tud annyira sem fölcsatlakozni, hogy elkezdje usb-n tölteni.
Aztán pedig csinálj egy chkdsk-t: amilyen betüjellel bejelentkezik az iPodod, ott jobb egérgombkattintás, tulajdonságok, aztán Eszközök, és Hibaellenőrzés. De megoldhatja egy Reset is a gondot.

(#86) kíváncsi válasza neumanki (#84) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

köszönöm :) mostmár tudom rárakni mekkora lame vagyok én is az előlapi usbre dugtam :U :D

Divot köszi megcsinálom.

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#87) neumanki


neumanki
tag

mondjuk valaki egyszer elmesélhetné, h mért alergiás az iPod az előlapi USB-kre :)

(#88) zlaboncz válasza neumanki (#87) üzenetére


zlaboncz
tag

Nem csak az iPod. Nekem pl. a kártyaolvasóm sem megy az előlapiról. Ugyanakkor a joystick tökéletesen megy. Abban lehet a különbség, hogy (ha jól tudom az elnevezését) hi-power az USB csati vagy sem (vagyis el tud-e látni kellő fesszel eszközt, vagy csak csatlakozásra jó.)

ZooLee

(#89) loszerafin válasza neumanki (#77) üzenetére


loszerafin
senior tag

Tok téma:
Ha vki sokallja a 8e Ft-ot, akkor némi szerencsével találhat olyan mobiltelefon tokot, amit kis kézimunkával rá lehet eszkábálni. Az enyémre sikerült. Igaz, nekem nem iPod-om van, de talán ez nem számít.

Az MM-ben lehet nézelődni, sőt, a zacskók alja ragasztós, ezért a szemtelenebb nézelődők ki is próbálhatják.

(#90) neumanki


neumanki
tag

sziasztok!

Visszavitte nagynéném az iPod-ot bécsben, köcsögök voltak ott is a boltosok, de nagy nehezen elérte, h vásárlási utalványt adjanak neki helyette, már csak pénzre kéne váltani valahogy...

Viszont közben meg beszélt valami Apple Service manussal, és az azt mondta neki erre a pause-los dologra, h az csak a saját fülhallgatójukkal garantálják, h biztosan jó.....mindezt egy 20-30 éve szabvány jack kimenetre :S na mind1

szóval lényeg, h lehet, h nem iPod lesz belőle hanem iriver H320, bár vastagabb...meg nem tudom mennyire bírja a rázkódást...na, lényeg a lényegbe, h ha iriver lesz, akkor eladnám az 1 hetes 8e forintos iSkin Evo 2-es tartót 5000ért. Akit érdekel, az esetleg írjon ide fel, és meglátjuk....

Nincs szívem nem iPodot venni, dehát nem tudom :(

(#91) Tangerine válasza neumanki (#90) üzenetére


Tangerine
senior tag

Vegyél Gmini 400-at, nem bánod meg.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#92) neumanki


neumanki
tag

áh....nem tudom...archos azért az archos, és nem iriver. Meg ez a gamepad stílus nem jön be, de a legidegesítőbb az, hogy a mikrofon kimenet oldalt van rajta, ergo ha nem 90 fokos a csatlakozója a fejhallgatómnak, akkor nem tudom becsúsztatni a zsebembe :S

(#93) divot válasza neumanki (#92) üzenetére


divot
veterán

Az a baj, hogy ebben a tárkapacitás-kategóriában az iPod a legvéknyabb, így a többi 20G-s igencsak vaskonsnak fog tűnni utána. Egyébként pedig egy példányból kár messzemenő következtetéseket levonni, nekem megy mindenféle fülessel csont nélkül.

(#94) Tangerine válasza neumanki (#92) üzenetére


Tangerine
senior tag

Hidd el, hogy meglepően jól szól. Mondanám szívesen, hogy gyere el megmutatom, de én Pakson lakom. Gameboy forma. Hát gondolom azért mert játszani is lehet rajta (bár én erről mondanék le legelőször).
Hogy oldalt van, az relatív. Tkp. a tetején van, ami a hosszabb oldala. Ha távirányítót is veszel, azon 90 fokos a csati. Én vettem hozzá egy kicsi fekvő övre szerelhető telefontartót, és abban tartom. Így távirányító nélkül felfelé áll a csatlakozó (PX 200-as egyenes), ha pedig viszem a távirányítót is, akkor hátrafelé áll, és a övtartómban vezetve kb. pont körbeér. :)
Ha eljössz Paksra, megmutatom. :)

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#95) Tangerine válasza divot (#93) üzenetére


Tangerine
senior tag

Milyen vastag az iPod?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#96) divot válasza Tangerine (#95) üzenetére


divot
veterán

10,4 * 6,1 * 1,4 cm, és 159 g a tömege.

(#97) Tangerine válasza divot (#96) üzenetére


Tangerine
senior tag

Az tényleg jó vékony. Érdekes az enyém 1,7cm vastag, de a súlya 160 (a többi méret egyezik) Lehet belül üres? :DDD

Bár szívesen feláldoznék még 3 mm-ert egy nagyobb akku kedvéért. Gondolom te is.

(eddig azt hittem az iPod is 17 mm vastag)

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#98) divot válasza Tangerine (#97) üzenetére


divot
veterán

A 40G-s 17mm. Az akkis nekem elegendő, egyszer végigcsináltam egy 9 órás utat, és nem merült le.

(#99) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Na megjelentek ujabb apple cuccok.Az Ipod shuffle.Nekem szemelyszerint nem igazan tetszik az ipod utan.Azert meg a leggyatrabb mp3 lejatszokon is szokott lenni kepernyo.Azt mondjak ,hogy joval olcsobb lesz a ''hagyomanyos'' ipodhoz kepest.Majd meglatjuk. Addig is johetnek a kommentek.
Bővebben: link -itt 149 Dollar a legnagyobb , Mo.-n lesz ez 200 is.

(#100) Tangerine válasza divot (#98) üzenetére


Tangerine
senior tag

Hát igen. Bár nekem a mérce a a kb. 36 órás Nyíregyháza-Szeged-Korfu út. :)
Bár az asszony azt mondja, ha soha többé busszal. :)
Az enyém is kb. 10 órát bír, de ha filmet nézek akkor csak kb. a fele. Most eszkábálok hozzá egy külső árramforrást, ami 5 ceruzaakku + némi elektronika. Remélem beválik.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.