Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) Raymond válasza MoP_FX 57 (#99) üzenetére


Raymond
félisten

Kicsit elkestel :)
Bővebben: link

Amugy ennek az iPod-hoz annyi koze van csak, hogy szinten uy hivjak. Mas nem...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#102) MoP_FX 57 válasza Raymond (#101) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Upsz! :B

(#103) neumanki válasza Tangerine (#100) üzenetére


neumanki
tag

ejnye, feleségeddel utazol, és zenét akarsz közben hallgatni :) mit szól ehez?

(#104) Tangerine válasza neumanki (#103) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem jut szóhoz. :)

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#105) neumanki


neumanki
tag

divot:

szia, ha mégsem iPod-ot veszek még1szer, akkor nem érdekelne az átlátszó iSkin Evo2-es tartó 5e-ért 8e helyett? szinte használatlan...


De bárki más jelentkezhet...

(#106) divot válasza neumanki (#105) üzenetére


divot
veterán

Erre még alszom egyet. Mivel két hónapja használom mezítelenül, sokat már nem lehet javítani a helyzeten.

(#107) La Palma válasza Tangerine (#94) üzenetére


La Palma
csendes tag

no akkor én elmegyek paksra és megnézem a gminidet, megmutatom az ipodomat. vidd be a munkahelyedre, majd megkereslek :F

''Élni tudni annyi, mint röhögni a halálon és meghalni a röhögéstől'' (Boris Vian)

(#108) neumanki válasza Tangerine (#104) üzenetére


neumanki
tag

szia Tangerine!

Írnál nekem kicsit részletesebben az archosról?

hangerő, hangminőség, szoftver, akku....

FM rádió alapból tényleg nincs benne?

Mo-n lehet kapni?

Előre is köszi

(#109) neumanki


neumanki
tag

mi tetszik benne, mi nem?

felvenni csak wav-ban tud, vagy mp3-ban is. Felvételnél mit lehet állítani minőség terén, és milyen keretek között? Müködik ez a Line-In-ben külső mikrofonnal?

(#110) neumanki


neumanki
tag

mono-stereo között lehet váltogatni Line-In felvételnél, ha külső mikrofont használok?

(#111) neumanki


neumanki
tag

rázkodáshoz hogy viszonyul? egyébként az archosban is toshiba meghajtó van?

(#112) WN31RD válasza neumanki (#90) üzenetére


WN31RD
addikt

Az iRiver H320 mellett nézd meg a H120-t is Kifutó típus, ezért olcsóbb (Bp-en kisker br. 89e 2 év garival), kisebb és könnyebb, mint a H320, teljes értékű LCD-s távirányítója van (minden funkció elérhető róla), WAV-ban is tud felvenni, állítólag valamivel jobb hangja van, és optikai line in/out is van rajta.
Cserébe nincs színes kijelző, nincs USB host funkció, rádióból nem tud felvenni, alapból nem tölthető USB-ről (de egyszerűen lehet készíteni hozzávaló kábelt), és kicsit kényelmetlen a készüléken levő joystick-szerű gomb (de meg lehet szokni).
Szerintem aki főleg zenehallgatásra használja, az összességében jobban jár a H120-al.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#113) neumanki


neumanki
tag

hol lehet azt kapni Bp-en 89e bruttóért?

(#114) neumanki


neumanki
tag

az USB host funkció az mi? hogy nem ismeri fel cserélhető adattárnak?

(#115) WN31RD válasza neumanki (#113) üzenetére


WN31RD
addikt

VLR-Computer Bővebben: link

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#116) neumanki


neumanki
tag

neked h120as van?

tud wav-ba, meg mp3-ba is felvenni külső mikrofonról? ha igen akkor ott milyen beállítások vannak? és próbáltad már? használható funckió előadás felvételéhez, vagy nem jó?

(#117) WN31RD válasza neumanki (#114) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem. Simán felismeri cserélhető adattárnak (szabványos USB Mass Storage Device).
Az USB host az tudja, hogy más eszközöket (pl. digitális kamerát) rá lehet dugni, és azokról lehúzza a file-okat, pl. képeket. A H320/340-ben van USB host funkció, de külön USB porton, ami csak 1.1-es, tehát elég lassú.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#118) neumanki


neumanki
tag

egyébként a h120 a vastagabb részén 19mm vagy a vékonyabb részén?

(#119) neumanki


neumanki
tag

rázkodást, séta meg futás közben hogy honorálja? aksija hogy bírja?

(#120) neumanki


neumanki
tag

ja, és egyébként a gyártó által emlegett 38 nyelvben benne van a magyar?

(#121) WN31RD válasza neumanki (#116) üzenetére


WN31RD
addikt

Tegnap vettem egy 120-ast, úgyhogy sok tapasztalatom nincs vele. Egyelőre tetszik, amire nekem kell, tökéletes lesz. :D
Tud felvenni 40-320 kbps CBR mp3-ba, és PCM WAV-ba bármilyen forrásból, külső mikrofonról is.
Nem sokat próbálgattam a felvétel funkciót. Otthon, csendes lakásban jónak tűnt, nem volt zajos vagy rossz minőségű. Ha direkt a mikrofonba beszél az ember, akkor tökéletes, egyébként maximumra kell venni a mikrofon erősítését. Nem tudom, előadást fel lehet-e venni a hozzá adott külső mikrofonnal, de egy megfelelő érzékenységű mikrofonnal biztosan.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#122) WN31RD válasza neumanki (#119) üzenetére


WN31RD
addikt

A gyors sétát (másnak inkább kocogáshoz való tempó :DDD), és hullámvasútszerű buszozást meg sem érzi. Futni még nem próbáltam vele.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#123) neumanki


neumanki
tag

azt kipróbálnád majd esetleg, h milyen minőségben vesz fel, ha az a fülső mikrofon a polód gyakára van felcsiptetve?

(#124) WN31RD válasza neumanki (#120) üzenetére


WN31RD
addikt

Benne. De hogy ez mire jó, azt nem tudom, a kezelőfelület nyelve nem változik meg. Gondolom, a filenevekben vagy tagekben levő karakterkészletet állítja át, bár ilyen célra értelmesebb lenne, ha direkt betűkészletet lehetne választani. A leírásában biztosan benne van, hogy pontosan hogyan működik, de nem néztem meg.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#125) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

Itunes segítségével hogyan tudok az ipodról pc-re másolni?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#126) La Palma válasza kíváncsi (#125) üzenetére


La Palma
csendes tag

akár egy ilyen is jó neked:
http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/win/33184
de ott találhatsz még kedvedre

''Élni tudni annyi, mint röhögni a halálon és meghalni a röhögéstől'' (Boris Vian)

(#127) WN31RD válasza neumanki (#123) üzenetére


WN31RD
addikt

Kipróbáltam, nem sok tapasztalatom van diktafonokkal, de szerintem megfelelő minőségben vesz fel. A beszéd tökéletesen érthető volt, és nem volt zajos.

#118: Megmértem, a vastagabb részén 20 mm, a vékonyabb részén 18 mm, plusz kiáll belőle kicsit a joystick.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#128) pipi7


pipi7
csendes tag

segítsetek!!!!!
a mini ipodomról megpróbáltam leszedni a hangerő letiltást és azt hiszem sikerlt is,de csak a netről letöltött számok szólnak írtó hangosan ,az eredeti cdről felmásoltak pedig ugyan úgy mint mikor még nem kódóltam ki. miért???
tudja valaki???
és kiváncsi lennék ti hogyan kódóltátok ki???:F:F:F

(#129) Tangerine válasza La Palma (#107) üzenetére


Tangerine
senior tag

Jé, te paksi vagy?
Nézem a blogodat, hogy az ürgemezőn sétálgattál.
Jöhetsz, előtte szóljál, de jövő héten síelek.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#130) Tangerine válasza Tangerine (#129) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ja, azt lehet, hogy nem is te írtad? :F

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#131) Tangerine válasza neumanki (#108) üzenetére


Tangerine
senior tag

Bocsi, csak most vettem észre, hogy kérdésed van.

Hát sok mindent csak szubjektíven lehet jellemezni.
Hangerő: 4-es, a régi Sony discman-emhez (az az etalon ) képest halkabb, de eléggé hangos így is. A gyári fülesét elcsesztem, de vettem hozzá egy Koss plugot, és egy PX 200-at. A Koss hangosabb, mint a gyári, fe tudtam annyira hangosítani, hogy viszkett a dobhártyám. Tudom, hülye kifejezés, de aki ismeri, tudja, hogy miről beszélek.
A PX 200-assal halkabb, mint a gyári, viszont (szerintem) szebb a hangja, mint a Koss-nak.

Hangminőség: 5-ös

Szoftver: 5-ös leginkább a 3.11-es windowsra emlékeztet a stílusa, és a kezelése. Nekem tetszik.

akku: 3/4, lehetne a gmini egy kicsit vastagabb, és egy kicsit nagyobb akkuval
mp3 esetén 10 órát bírja, film esetén 5-ötöt. Kb. az ipod is ennyit bír, ha jól tudom. Még sosem teszteltem, hogy ténylegesen mennyi. Általános használatra elég, de most, hogy megyek síelni, reggeltől estig a buszon fogok ülni. Ezt biztos nem bírja ki, főleg mert valószínűleg filmeket fogok nézni (mp3-al lehet, hogy kibírná így kénytelen voltam egy külső akkupackot csinálni, amiben viszont akárhányszo cserélgethetem is az akkukat. Na majd meglátjuk.

FM rádió nincs benne, nekem nem is hiányzik, de a játék sem hiányzik, ami benne van.
Mivel távirányítót vettem hozzá, így kaptam rádiót is, de csak kipróbáltam, nem használom. Állítólag gyengébb, mint az iriver ihp beépített rádiója, azaz nem fogja a gyenge adókat olyan jól, mint az iriver.
Nekem csak a távirányító kellett, azért vettem.
Azt be kell valljam, hogy a távirányítón keresztül hallgatva, behallatszik néha az LCD zaja, mikor világít a háttérvilágítás (nyomkodás után hamar lekapcsol), és/vagy mikor scrollozza a számcímet az LCD (minden új track kezdetekor)
Úgy láttam ez más típusoknál (pl. iriver) is előfordul.

Mo-n nem tudom, hogy lehet-e kapni, én még nem látta sehol, a kereső is csak Gmini 220-at dobott ki, amit pécsen lehet(ne) venni, drágábban, mint a 400-ast :DDD
Ha lehetne kapni, akkor tuti, hogy 30-40%-kal drágább lenne, mint ha a netről venné az ember. Én a nomaticától vettem. Teljesen korrekt cég, le a kalappal.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#132) Tangerine válasza neumanki (#109) üzenetére


Tangerine
senior tag

Tetszik, úgy ahogy van. :D
Na, ha rajtam múlna akkor nem kellene bele a game funkció. Emiatt lehetnének kisebb gombok, és nagyobb képernyő. Kinézhetne úgy, mint az AV400, csak arányaiban kisebb lenne. Ne kellene hozzá egy plusz átalakító csati (amúgy adnak hozzá), a line-in, vagy a TV-out használatához, inkább lenne helyette több 3,5-ös, vagy 2,5-ös jack aljzatok, szépen sorban.
Tudhatna videófelvételt, mint az AV400.
Majdnem AV400-at vettem, csak túl nagynak találtam a mindennapi használathoz. Akkor még nem is volt árban sokkal drágább (kb. +15-20e)
Lehetne benne nagyobb vincsi. Egyébként szándékozom kicserélni a vincsit (majd) egy MK4007GAL-ra, ami fizikai méretben ugyanakkora (5mm vastag), viszont 40GB-os.
Jelenleg ez a legnagyobb, ebben a méretben.

Csak wavban tud, mp3-at nem. wav-ból viszont tud normált (PCM), és tömörítettet (ADPCM). Nem igazán ismerem ez utóbbit, ha jól tudom valamiféle tömörítést jelent.
Felvételnél lehet állítani a wav típusát, (PCM / ADPCM), a bitrátáját (16 / 22 / 24 / 32 / 44,1 / 48 kHz), és azt, hogy miről veszel fel (mic. / line-in)

Ha a felvétel mic-ről megy, akkor nem lehet állítani a jelszintet, gondolom az AGC állítgatja, ha viszont line-in, akkor lehet állítani, akár felvétel közben is!
És látod, hogy mit csinálsz, mert van két kivezérlésmérő ''LED''-sor ami méri a jelet. Mintha egy magnódeck lenne, retro-feeling. :)
Ha gondolod, csinálhatok egy próbafelvételt, akár a saját rádiójáról, majd betömörítem, és felteszem valahova.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#133) Tangerine válasza neumanki (#111) üzenetére


Tangerine
senior tag

Rázkódást jól bírja, most fogom tesztelni, hogy a síelést is bírja-e. :DDD
Szereltem egy telefontartót a kocsiba, és abba tettem a gmini-t, egy kazettaadaprettel tudtam a kocsiban is hallgatni. Kibírta a Paks-Nyír1háza-Paks utat, pedig azért rezonált rendesen.
Igen toshiba vinyója van MK2004GAL: Bővebben: link
És MK4007GAL-ra fogom cserélni, ami ugyanakkora, de 40 GB-os.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#134) Tangerine válasza WN31RD (#117) üzenetére


Tangerine
senior tag

És sajnos nem minden digitgéppel műxik, pl. a Canonokkal állítólag nem.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#135) WN31RD válasza Tangerine (#134) üzenetére


WN31RD
addikt

A Canon-ok híresek arról, hogy nem szabványos USB Mass Storage eszköznek mutatják magukat (ami szerintem nagyon gáz egyébként, mert így a hozzájuk adott - olyan, amilyen - szoftverrel kezelhetőek csak).
De ez nem minden Canon készülékre igaz, a szüleimé pl. egyszerű USB Mass Storage, úgy működik, mint egy pendrive.
Gyanítom (személyes tapasztalatom nincs vele), hogy a H320/340 a szabványos cuccokat kezeli, a többit pedig nem (érthető módon). Aki kipróbálta, többet mondhatna erről.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#136) Tangerine válasza WN31RD (#135) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ja, állítólag azokhoz a gépekhez jó, amelyekhez nem kell driver a windowshoz.
Az én Canonom (A40) sem menne az iriverrel (kell driver), pedig majdnem én is 320-as irivert vettem, és ez is egy szempont volt. De aztán mégsem iriver lett. A gminibe pedig a CF kártyát kell bedugni, így át tudom tölteni a képeket.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#137) neumanki


neumanki
tag

sziasztok!

Nagyon úgy néz ki, h iriver h320 lesz, és nem iPod.

Szóval kell valakinek az 1 hetet használt átlátszó iSkin2-esem 5000 forintért???????!!!!!!!! Divot? valaki?

Akit érdekel, írjon mailt a neumanki@hotmail.com -ra

(#138) divot válasza neumanki (#137) üzenetére


divot
veterán

Mivel úgy is a nyakadon marad, úgy érzem, sokkal jobb árat ki lehet sajtolni a szituból. ;]

Egyébként pedig próbáld meg itt, ide járnak a megszállottak: http://beszeljukmac.com/

(#139) Kartács


Kartács
aktív tag

Halihó! Na én most akarok venni egy iPod-ot csak azt nem vágom hogy van vagy 5 fajta (kapacitáson kívül)! Valaki tudna nekem 1 linket adni ahol ött van az összes fajta & tulajdonságok???
Nektek mitek van mert itt olvasgattam a fórumot de sehol egy tipus...
Szerintetek melyik a legjobb melyiket vegyem meg?
Nekem a mini nem teccik qrvára!
Az teccik aminek kör alakba vannak a gombjai...
Na valaki tanács??? LINK?
(semmit nem tudok róluk)
HELP...:DD

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#140) neumanki


neumanki
tag

van sima iPod, iPod Photo, iPod mini, meg iPod shuffle, utóbbi a flash playerük

a sima iPodból amit mostanság lehet kapni boltban van 20 és 40Gb-os, a Photo-ból 40 és 60Gb-os, utobbi színes kijelzős, de vastagabb. A sima iPodból van 3. meg 4. generációs, boltban már csak az utóbbit lehet kapni

sima iPodból van még U2 fekete/piros változat is.

amikor valaki csak úgy simán ír, h iPod-om van az mostanság 4. generációs fehér 20gigásat ért alatta...

www.ipod.com

(#141) Kartács


Kartács
aktív tag

Még 1 kérdésem lenne! (olvastam a fórumot de nem értem...O)
Akkor most nem lehet az iPod -on könyvtárakat létrehozni???:F
Akkor össze vissaz lesznek az albumok?:(((
mert ha + bestámozom akkor 1. az összes 1. szám aztán 2. szám....
Vagy hogy megy ez? hogy lp.
1. Green Day album
2. POD album........
HELP:DD

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#142) neumanki


neumanki
tag

mindent az mp3 tag-ekből csinál, könytárakat is, meg számok sorrendjét is...

(#143) Tangerine válasza neumanki (#142) üzenetére


Tangerine
senior tag

Na vettél valamit az Ipod helyett?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#144) Kartács


Kartács
aktív tag

Tag???:F
Az hogy mi? Akkor most iPOD-on lehet könyvtár vagy nem?
Mondjuk nagyon nem izgat engem már mert most repül külföldről az ölembe a szép kis Creative Zen Touch 20GB MP3 Playerem:C:Y:DD
Nekem az valahogy jobban bejön (de szerény vélemyényem és kutatásaim eredménye (nem kell most bas**gatni :D )) azon simán könyvtárak meg minden 2 mappa van azon az eggyik a ''ZENE'' mási a ''VEGYES'' oda minden más (adat,filmek,képek...) felkerülhet... ha esetleg valakinek van személyes tapasztalata a C.Z.T. ról azt szivsen várom....:D

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#145) Cobain


Cobain
tag

Na, emberek, miért állt le ennyire ez a topic? Szerintem többeket érdekelnék iPoddal kapcsolatos információk...többek közt engem is:)

(#146) Deluxe00 válasza Cobain (#145) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Kérdezz tessék:U

(#147) Chandler


Chandler
senior tag

hi
latta mar valaki egymasmellet a 4. gen es es az 5. gen es (a szines 20 gb-os, tolem hivhatjuk photonak vagy mind1 :DDD), mert erdekelne hogy vastagabb e a szines mint a 4. gen es...

(#148) Deluxe00 válasza Chandler (#147) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Elmondtam már neked h vastagabb igen!!!:(((
Ha nekem nem hiszel akkor nézzd meg magad hát nem tudok mit csinálni!

(#149) Chandler válasza Deluxe00 (#148) üzenetére


Chandler
senior tag

na de mennyivel?
es mitol vastagabb? :F
mert nem hinnem hogy attol mert szines a kijelzoje...

[Szerkesztve]

(#150) Deluxe00 válasza Chandler (#149) üzenetére


Deluxe00
senior tag

FIgyi nekem most ''sima'' U2 Special Edition-öm van, de ha hamarosan meglesz a szines U2-m akkor majd megkérem német Apple-t h darabokban küldjék el, hogy aztán én rakhassam össze és megadom a választ!Valszeg közrejátszik az is, de pl az aksi is más benne!
Nem mellesleg iPod Shuffle-m is lesz 1 gbos:) Felszerelkezem

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.