Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) vazimódó válasza lajo (#1296) üzenetére


vazimódó
senior tag

Ugyanonnan lett letöltve és a gép mostnara összefosta magát. :(
Azért thx a választ. :R

[ Szerkesztve ]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1302) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Volnátok oly kedvesek, hogy ezt megnézitek? Rossz helyre szóltam hozzá, mert nem tudtam, hogy külön topikja van. Azt hittem, gyakorlatilag csak butább PDA. :D[link]
Köszi szépen!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1303) nesh20


nesh20
aktív tag

Sziasztok.

Tudnátok nekem ajánlani egy viszonylag olcsó de jó dokkolót az iPodomhoz?
30GB-os Video.

Előre is köszönöm.

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#1304) Native


Native
csendes tag

hahó! valakinek van itt harmadik generációs nanoja?kiváncsi lennék véleményekre h milyen :)

(#1305) sza.sa válasza Native (#1304) üzenetére


sza.sa
tag

Hali!

Nekem van egy 4GB-os. Nekem ez az első iPodom, de eddig nagyon bejött... :) Szép a kijelzője, bírja akksival, Sennheiser CX300-al szépen is szól...
Sajna még védőtokot nem tudtam szerezni rá....

sza.sa

(#1306) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek megéri venni egy 3gen. Nano-t garanciapapír nélkül? Ezt úgy értem, hogy megéri olcsóbban megvenni, kockáztatva azt, hogy nincs garipapír hozzá? Vagy a Nano-k nem szoktak meghibásodni?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#1307) Native válasza sza.sa (#1305) üzenetére


Native
csendes tag

Jupiii :)) , akkor remélem már nem sokára tényleg megérkezik.. és az itunes-t nehéz kezelni amúgy?

(#1308) Zsombe


Zsombe
senior tag

Még egy kérdésem lenne: USB 1.1-en keresztül is lehet tölteni a Nano-t ugye? 2.0 csak az adatátvitel gyorsasága miatt ajánlott nem? Vagy töltéshez is szükséges a 2.0? :F

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#1309) sza.sa válasza Native (#1307) üzenetére


sza.sa
tag

Ha rájössz a nyitjára akkor nem... Mármint ha úgy akarod használni, ahogy az Apple-nél megálmodták...
A lényeg hogy az mp3-ak ID tagjai rendesen ki legyenek töltve, akkor nem lesz káosz...
Amúgy meg nem szinkronizálok, hanem kézzel húzom rá, ami éppen kell.... :)

sza.sa

(#1310) rumos14 válasza Zsombe (#1308) üzenetére


rumos14
nagyúr

tudsz tölteni arról is.

(#1311) Zsombe válasza rumos14 (#1310) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszi a választ!

Tegnaptól én is iPod tulajdonos vagyok, mégpedig egy 8 gigás 3rd gen. Nano-t vettem. :))

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#1312) skoos


skoos
őstag

Gariztatott már itthon valaki amerikában vásárolt Ipodot?
Sokan azt mondják nem fogadják el, de írtam az Apple-nek és azt mondja az Ipodhoz tartozó világgarancia itthon is érvényes....???? :F

(#1313) Zsombe válasza skoos (#1312) üzenetére


Zsombe
senior tag

Ez így van, minden Apple termékre világgarancia van, amit kötelesek itthon is elfogadni. Csak tudod sok hazai kereskedő nem nézi jó szemmel, hogy Te kint vetted sokkal olcsóbban, ahelyett, hogy itthon nála vetted volna jó drágán. Persze erről nem a kereskedő tehet, mert nem ő képzi az árat, hanem a hazai "Apple nagyker", aki ilyen magasra szabja az árakat, valamint az Artisjus matrica. Jó lenne, ha hazánkban is normális Apple nagyker és hálózat jelenne meg.....

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#1314) skoos válasza Zsombe (#1313) üzenetére


skoos
őstag

Ezekszerint bártan vásárolhatok külföldről is.... Elfogadniuk el kell. ;)

(#1315) Xero válasza skoos (#1314) üzenetére


Xero
nagyúr

Így van az iStyle intézi itthon a világgaris cuccokat.

(#1316) skoos válasza Xero (#1315) üzenetére


skoos
őstag

;]

(#1317) Sianis válasza Native (#1307) üzenetére


Sianis
addikt

Én nem tudtam megbarátkozni iTunes-szal. Van ilyen. Viszont Linux alatt ott van a fantasztikus Rhythmbox. Pofon egyszerűen fogja fel az egészet és kezeli szépen. Bár a tervezése iTunes alapú, mégis valahogy gördülékenyebb a kezelése.

Sianis

(#1318) Marty8


Marty8
tag

nekem van 3rd Nano 8 gigásom, és egyenlőre minden rendbe van vele. Szeretem :C
az itunes szertintem is fura cucc!
Kérdésem lenne!
a játékokat hogyan tehetem rá, ha kölön töltöttem le, és nem a Istore ból töltöttem.
van ott hozzá minden féle instrukció, de nem 3.nanohoz.

Installation Instructions
Step 1: Extract the RAR file from the torrent.
Step 2: Plug in your iPod. Make sure it is enabled for disk use, and the "Do Not Disconnect" logo is flashing.
Step 3: Open up your iPod in "My Computer". Enable hidden files and folders in "Folder Options".
Step 4: Open up the "iPod_Control" folder.
Step 5: Paste the "Games_RO" folder into the "iPod_Control" folder.
Step 6: Open up iPodWizard (it's a standalone file, no need to install)
Step 7: Change the edit mode to "Firmware File".
Step 8: Click "Open Firmware" and choose either "5g Firmware.bin" or "5.5g Firmware.bin" based on weather you have a 5g or a 5.5g iPod. If you choose the wrong one, you will have to boot into disk mode and restore your iPod.
Step 9: Click "Write to iPod"
Step 10: Follow the instructions on the screen. Eject the iPod when it is done.
Step 11: Reset your iPod by holding in the center button and play/pause button until the apple logo appears
Step 12: Go to Extras > Games on your iPod, choose your game, and enjoy.

11 es pont nem működik, addig minden ok.

Help!

[ Szerkesztve ]

M a t y a s

(#1319) Sianis válasza Marty8 (#1318) üzenetére


Sianis
addikt

1. Kapcsold be a pod-ot.
2. Kapcsold be a billzárat.
3. Kapcsol ki a billzárat.
4. Tartsd nyomva a közéspő gombot majd a play gombot ( egyszerre) kb 5 mp-ig. A képernyő kikapcsol, majd az Apple logó megjelenik. Ekkor resetel-ted a pod-ot.

Sianis

(#1320) Marty8 válasza Sianis (#1319) üzenetére


Marty8
tag

negatív.

M a t y a s

(#1321) Sianis válasza Marty8 (#1320) üzenetére


Sianis
addikt

Jó, mert én vagyok a hülye. :)

Középső és MENU gombot tarsd nyomva. :B

Sianis

[ Szerkesztve ]

(#1322) Marty8 válasza Sianis (#1321) üzenetére


Marty8
tag

így ment a reset, de ettől még nem lett megoldás a játékok telepítésére, mert az video-s leírás... nem tudsz ilyet 3rd Nano ra?

M a t y a s

(#1323) jerome86


jerome86
csendes tag

Szerintetek miért sokkal drágább a régebbi 80 gb-os ipod, mint az új classic?
A régi akksija rövidebb ideig bírja, meg kevesebbet is tud.. nem értem

(#1324) Marty8 válasza jerome86 (#1323) üzenetére


Marty8
tag

mert a boltok nem viszik lejjebb, mert a lámák így is megveszik. (apple boltba mondta az eladó)

aki használtan árulja, nem hajlandó tudomásul venni, hogy az ő kicsikéjét lenyomta a kisöcsi :)

M a t y a s

(#1325) Marty8


Marty8
tag

az indafoto.hu -n találtam. Igaza van a tagnak. a nokia vagy a szonierikszon sokkal jobb fülest ad. bleeee ez a füles. ha egy nem alap hangszínt használnék meg is őrülnék, nehéz volt megszokni a basszus hiányát.

[ Szerkesztve ]

M a t y a s

(#1326) Xero válasza Marty8 (#1325) üzenetére


Xero
nagyúr

JBL Reference 220 illik hozzá

(#1327) Blamazs válasza Marty8 (#1325) üzenetére


Blamazs
senior tag

Azert azt nem mondanam, hogy a nokia jobb fulest ad, mint a gyari ipod fules.
De teny es valo, lehetne jobb is a hangja, de szerintem lenyegesen jobban szol mint barmilyen telohoz mellekelt fules. Ne csak a mely hangokat nezd, hanem az egesz hangzast, ugy azert mas a kep szerintem.

(#1328) sszever válasza Marty8 (#1325) üzenetére


sszever
őstag

Ahelyett, hogy megszokod a basszus hiányát, miért nem veszel másik fülest inkább?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1329) Zsombe válasza Xero (#1326) üzenetére


Zsombe
senior tag

Vagy mondjuk Sennheiser CX300. Bár én Sennheiser EH150-es fejhallgatóval használom.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#1330) bwoay válasza Xero (#1326) üzenetére


bwoay
nagyúr

miért pont az? mert a macbolt ajánlja?
lehet, hogy az én hiányosságom,
de in-ear monitorok között nemigen találkoztam még a JBL nevével.
az ára meg annyi, mint egy Shure-nak. van olyan jó hangja?
eközben a Sennheiser cx300 8 rugóba kerül,
van belőle fehér, a hangja meg össze sem hasonlítható
az iPod gyári füldugójával, sőt, a 15e. Ft alatti kategóriában
nincs ellenfele...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1331) djtoomi


djtoomi
addikt

Sziasztok!

Előre is bocs a káma kérdésért de hogy tudom kikapcsolni 1.generációs ipodomat?Ha a play gombot nyomom hosszan képernyő leolt,de bármit megnyomok rögtön életre kel,igy sztem csak hibernál,igy volt 4 órán keresztül,töltés után,és már fogyott kicsit a töltése.Vettem hozzá hálozati töltőt,ilyen usb töltőt vagy mit,tök cucc. :))

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1332) Razor1 válasza djtoomi (#1331) üzenetére


Razor1
aktív tag

nem lehet ennél jobban kikapcsolni :) ha sokáig nem használod (újabbaknál talán egy nap), akkor kikapcsol, és következő indításkor van egy 5-10mp boot, ennyi. akkor is merülnek ha ki vannak kapcsolva, ezeket mindennapi használatra tervezték. ha 4 óra után láthatóan merült, akkor sztem az akksi már nem a legjobb...

(#1333) bwoay válasza Razor1 (#1332) üzenetére


bwoay
nagyúr

"akkor is merülnek ha ki vannak kapcsolva"

aztán mitől? eltekintve az akku minimális önkisülésétől,
ugyan már mi merítené kikapcsolt állapotban?
és ami nem merül ilyenkor, az mitől felel meg kevésbé
a mindennapos használatnak? :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1334) Xero válasza bwoay (#1330) üzenetére


Xero
nagyúr

Használtam/om tartósan és a saját tapasztalatomra alapozom. :) Shure-t csak 5 percig hallgattam így nem állítom hogy azt lelépi. Viszont nagyon szép hangja van, kényelmes és a szövet borítású kábelnek köszönhetően kevésbé zűrődik be a zaj ha hozzáütődik a ruházathoz illetve kevésbé merevedik. :)

(#1335) bwoay válasza Xero (#1334) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez jól hangzik, thx, rajtad kívül még senkit nem hallottam róla nyilatkozni

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1336) Razor1 válasza bwoay (#1333) üzenetére


Razor1
aktív tag

Apple honlapról iPod FAQ:

Question: How long can iPod's battery keep a charge without being used?
Answer: The standby time is 1 month when fully charged. After a month of not being used, the battery will likely be fully discharged. You may find that the battery is empty before then, and that's normal. Even when it's not being used, iPod uses a small amount of battery power.

Lithium-ion batteries need to be used for maximum performance. If you don't use your device often, be sure to complete a charge cycle at least once per month.

a miértjét nem tudom, nem én terveztem, de tény. új készülékeknél még rövidebb lehet ez az idő, ha még nincs bejáratva az akksi (pl photo ipodnál tapasztaltam az elején, újabbaknál már nem)

a mindennapos használatot is erre értettem, kifordítva a dolgot az ipod nem felel meg "a nem mindennappos használatnak" :))

természetesen a kolléga problémája nem emiatt van, ha 4 óra standby után is látja az indikátoron, h merült, akkor vmi bibi van, pl ősrégi az akksi.

(#1337) bwoay válasza Razor1 (#1336) üzenetére


bwoay
nagyúr

Jézus Isten, miféle szörnyszülött ez?
komolyan kérdem, mi fogyasztja az áramot?
sztatikus RAM, ami a beállításokat tárolja? :D
ha meg olyan cella van benne, ami tényleg lemerül egy hónap alatt,
akkor le a kalappal, ilyet szerintem csak piacokon kapni
10-es csomagolásban 200 Ft-ért. Sőt, ilyet egyszerűen nem lehet gyártani,
nincs az a technológia, ami ekkora önkisülésű li-ion cellát produkálna :)

szerintem ez tök kamu, hiába van az Apple honlapján.
vagy ez még az 1. generációra vonatkozik, mondjuk úgy sem érteném,
hogyan...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1338) sszever válasza bwoay (#1335) üzenetére


sszever
őstag

ha vársz kicsit jövő hét végén elmondom véleményem, mert tegnap rendeltem egyet, miután kipróbáltam.

Szerintem ritka kénylmes (főleg nekem, ki utálja a füleseket), és első benyomásra nagyon szépen, dinamikusan szól.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1339) Razor1 válasza bwoay (#1337) üzenetére


Razor1
aktív tag

mondom, ipod photonál még tapasztaltam, főleg mikor még nagyon új volt az akksi. az újabbaknál már nem volt módom ezt megfigyelni, mert sokat használom, sokat szinkronizálok, így rendszeresen töltve van. azt én se értem mi fogyaszt amikor teljesen le van kapcsolva. ha simán leállítod akkor ugye csak hibernál, ez még talán indokolná is a fogyasztást, de 1 hónap állásban max az első nap a hibernálás, utána már teljesen kilövi magát. no mind1...

(#1340) bwoay válasza sszever (#1338) üzenetére


bwoay
nagyúr

ne haragudj, de nem tudok addig várni :D
persze, hogy várok, kíváncsian ;)
csak ha utálod a füldugókat, akkor nincs viszonyítási alap más in-ear monitorral
(a sima szivacsos bogyókat sárbadöngöli, ez nem kétséges)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1341) sszever válasza bwoay (#1340) üzenetére


sszever
őstag

Mondjuk a gyári dugesze is még az elfogathatóak közé tartozik, legalábbis kényelmi szempontból...
Nem akarok én hú de nagy viszonyítási alapot, elég nekem egy dugesz, de az jól szóljon, és kényelmes legyen :) :D

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1342) Mateee


Mateee
tag

Sziasztok

Szert tettem egy ipod nano 4 gb-osra, fekete, asszem 1.genes.
Hogy tudom megállapítani, hogy mikor gyártották, illetve a gyári számával meglehet-e nézni hogy van-e még rá garancia?
Elöre is köszi

(#1343) 1010


1010
őstag

még mindig rossz a kijelző az ipod touch on?

(#1344) Xero válasza Mateee (#1342) üzenetére


Xero
nagyúr

Restart közben középső gomb és bal oldali gomb egyszeri megnyomásával előjön a service menü. Itt a legtöbbnél meg lehet nézni a gyártási számot, ami azért nagyban eltérhet a garancia kezdetétől. Plusz papírok nélkül nem igazán van garancia, ha meg van papír azon úgyis rajta van.

(#1345) Mateee válasza Xero (#1344) üzenetére


Mateee
tag

Inkább csak azérdekelt volna, hogy mióta használják, hogy milyen állapotba lehet az akksija.
De tegnapi 12 órás zenehallgatás után is volt még erő benne. Így a gyári 10-12 órás akkuidőt még most is bírja, tán még többbet.

(#1346) 1010


1010
őstag

létezik ipod füles átalkitó rendesre 3.5 re?
hol lehet iet kapni

(#1347) Marty8 válasza 1010 (#1346) üzenetére


Marty8
tag

az ipod eleve 3.5 ös

M a t y a s

(#1348) 1010 válasza Marty8 (#1347) üzenetére


1010
őstag

:W
a touch és ifone t nem lehet használni más fülessel
arra van valami?

(#1349) Native


Native
csendes tag

sziasztok! tudja valaki h mennyire bekerül a mediamarktban a 4gigás uj ipod nano?

(#1350) djtoomi válasza Native (#1349) üzenetére


djtoomi
addikt

Elvileg 40k.Ha érdekel valakit esetleg van egy 4gigás 1. generációs fekete nano-m elado,szilikon tokkal,28-30k. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.