Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) Shyciii válasza snorbi82 (#38949) üzenetére


Shyciii
veterán

snorbi82

Az is jó lenne, de az is reklámot tesz ki az első helyre.

Rage47

Mármint milyen téren?

(#38952) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok.

Próbálnám az icloud jelszavakat engedélyeztetni a Windows-on, hogy ott gyűjtsem össze a jelszavaimat, de a telefonos számsor beírása után nem történik semmi, ugyanúgy ott marad a "Jóváhagyás" gomb, mintha semmi sem történt volna.

Esetleg talált vki megoldást erre?

Köszi előre is! :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#38953) Rage47 válasza Shyciii (#38951) üzenetére


Rage47
veterán

gmail, outlook, citromail, stb.
nem mindegyik működik normálisan 3rd party appokkal.
én főként fastmailt használok 3 éve és tökéletes mindenhol, persze fizetős...
ha nagyon érdekel a kódommal kapsz 10%-ot
https://ref.fm/u26305224

(#38954) Rage47 válasza la_cc (#38952) üzenetére


Rage47
veterán

indítsd újra a gépet

(#38955) Shyciii válasza Rage47 (#38953) üzenetére


Shyciii
veterán

Az a gmail fiók (a másik pedig egy általam létrehozott email szerver) tökéletesen megy push üzenetküldéssel pl a gmail appból, mymail appból, outlook appból ios alatt. Csak a Spark esetén szarakodik az értesítés küldése egy idő után. De ahogy nézem nem egyedi eset, mert pl a gyári Mail programot szétsavazzák az App Store-ban olyan szar az értesítés küldése.

Amúgy Android-on használt Samsung Email programmal is gyönyörűen működött az értesítés küldése push-ként a nap minden percében. És persze Ad-free. Csak hát a Samsung Email nem érhető el iOS alatt. Nem is értem miért :D

[ Szerkesztve ]

(#38956) consono válasza Shyciii (#38951) üzenetére


consono
nagyúr

Az Outlook reklámot???? Évek óta használom, de ilyent még nem csinált. Durva is lenne, ha a céges leveleimet spammel gazdagítaná... Én ilyent eddig csak a Gmailben láttam. Mondjuk arra meg a sparkot használom, nálam értesít rendesen.

"In God we trust. All others must bring data"

(#38957) col válasza consono (#38956) üzenetére


col
addikt

A spam-et ne keverjük a program használata során fel- és előugró reklámokkal. :(
Bár most nem csak régebben használtam az outlook-ot, jelenleg a gmail saját appját használom, de egyikben sincs reklám. Spam levél lehet, ha az adott postafiókodba érkezik, de ezeket a kéretlen leveleket rendkívül hatékonyan kezelik az adott, fenti programok.
Nálam a gmail a telefonon sokszor hamarabb jelzi az új levelet, mint a laptopon a webes felülete.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#38958) consono válasza col (#38957) üzenetére


consono
nagyúr

Nem erről van szó. A legfelső levél a Gmailben (ha nincs as blocker, akkor a neten is, webes kliensben) néha reklám szokott lenni. Nem spam, oda tett reklám. No ilyent én az Outlookban még sosem láttam. Sem a weben sem kliensben.

"In God we trust. All others must bring data"

(#38959) col válasza consono (#38958) üzenetére


col
addikt

Nekem ilyen nincs a gmail kliensemben. Ilyen "reklámmal" még nem nagyon találkoztam se a webes felületén, se a telefonos app-ban, pedig megjelenése óta használom a gmail-t, az első "tesztelőkörben" regisztráltam email címet ott és azóta is kb 3-4 gmail címet használok folyamatosan, sőt más postafiókok is ide vanna irányítva, de a spameket korrekten kiszűri (kb. 95%-ban) és kéretlen reklámot még sose kaptam.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#38960) la_cc válasza Rage47 (#38954) üzenetére


la_cc
addikt

Nem segített. :o

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#38961) Shyciii


Shyciii
veterán

Gmailben nincsen a felső sorban reklám. Nekem csak az outlook és mymail alkalmazásban jelent meg.
A Gmail azért nem jó nekem, mert nem küld értesítéseket olyan levelek esetén, amik automatikusan az Inbox-ból egy szerver szabály alapján rögtön áthelyeződnek. Márpedig sok ilyen van nekem a céges levelezés esetén. Ha ez nem lenne gond a Gmail-nek, akkor azt használnám.

(#38962) Jaded válasza consono (#38958) üzenetére


Jaded
senior tag

O365-ös Outlookban nem is lesz reklám. Sima mezeiben volt nekem is, weben is.

Renault Megane IV Limited

(#38963) Rage47 válasza la_cc (#38960) üzenetére


Rage47
veterán

hm próbáltam, nálam semmi gond nem volt

(#38964) snorbi82


snorbi82
senior tag

Nálam is tökéletesen működött!

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#38965) Imi1981 válasza Rage47 (#38963) üzenetére


Imi1981
veterán

Ilyenkor a Chrome is menti a jelszavakat és az icloud is? Ha igen lehet én is kipróbálom.

(#38966) Rage47 válasza Imi1981 (#38965) üzenetére


Rage47
veterán

nem tudom, én csak tegnap ezért raktam fel, de nem használom amúgy, 1passwordöm van

(#38967) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok!
Online rádió hallgatására van ajánlott app? Kipróbáltam a gyári zene alkalmazást. Az egy dolog, hogy a helyi adókat magától nem adja ki mert rákeresve megvannak. A nagyobb gondom vele, hogy nem lehet (nem tudom) őket kedvencekbe kigyűjteni.

[ Szerkesztve ]

(#38968) kezo0 válasza Astery (#38967) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
tán a legismertebb, legelterjedtebb a TuneIn.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#38969) la_cc válasza Rage47 (#38966) üzenetére


la_cc
addikt

Én egy egy jelszókezelőben szeretnék össze vonni mindent, most a Bitwarden-t tesztelgetem, hogy oda gyűjtök össze mindent és akkor jött az ötlet, hogy amúgy is fizetek icloud-ot, mért ne oda...? ;]

Szerk.: Most látszólag elfogadta az engedélyezést. ;] :C

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#38970) noorbertt válasza la_cc (#38969) üzenetére


noorbertt
őstag

Mert chromebook es linux nem a legjobb baratok az icloud jelszokezelovel. Es ios alatt sem a legjobb a jelszokezeles, pl jegyzet vagy file tarolasara.

Amugy en is ezt az elvet kovetnem, minek masik ha ott az icloud fizetve..

(#38971) Rage47 válasza noorbertt (#38970) üzenetére


Rage47
veterán

Minek másik? Mert az normálisan működik több platformon is. Ha csak Apple eszközöd van, akkor jöhet az iCloud mindenhova....

[ Szerkesztve ]

(#38972) Astery válasza kezo0 (#38968) üzenetére


Astery
senior tag

Köszi.

(#38973) totron


totron
addikt

Safariban elmentett jelszó megnézhető valahogy?

(#38974) nylontacsko válasza totron (#38973) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Elvileg itt kell lennie:

[ Szerkesztve ]

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#38975) Ádám16


Ádám16
addikt

Van egy vezeték nélküli töltő az irodaasztalomon, amit telefontartónak is használnék töltésen kívül.
Valahogy be tudom azt állítani, hogy ha eléri a 80/100%-ot az akksi töltöttsége, onnantól ne töltsön a készülék?

[ Szerkesztve ]

(#38976) Big_Boss válasza Ádám16 (#38975) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Tudtommal nincs ilyen beállítás.

(#38977) Ádám16 válasza Big_Boss (#38976) üzenetére


Ádám16
addikt

Köszönöm!
Az mennyire csökkenti az akku élettartamát, ha folyamatosan töltőn van az eszköz?

(#38978) Big_Boss válasza Ádám16 (#38977) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Passzolom.
Megjelenés napján vásárolt 13PM-nál soha nem figyeltem a töltésre. Este rádobom a lassú QI töltőre, reggel leveszem.
Jelenleg 94%-os az akksi.

(#38979) Shyciii válasza Ádám16 (#38977) üzenetére


Shyciii
veterán

Sajnos igencsak csökkenti. Persze attól függ, hogy mennyi ideig akarod használni a telefont. Ha 1 max 2 évente cseréled, akkor nem érdekes, max a következő tulajnak lesz kevésbé jó.
Beállítani nem lehet, hogy x%-tól kezdve ne töltsön rá. Ez a Samsung, Asus készülékeinek kiváltsága (amikről biztosan tudok). Iphone esetén max annyit tudsz, hogy létrehozol egy Shortcut-ot, hogy x% töltés esetén küldjön neked értesítést, és akkor tudod, hogy mikor vedd le a töltőről.
Esetleg az álványos qi töltődből ilyenkor húzd ki a kábelt, és akkor nem tud tölteni :D

(#38980) totron válasza Shyciii (#38979) üzenetére


totron
addikt

Életszerű kérdés még, hogy ha órákon át folyamatosan szeretnéd használni akkor inkább küldj bele 1-2 ciklust vagy tartsd azidő alatt folyamatosan töltőn, 100%-on. Ez utóbbit érzem a jobb választásnak ilyen esetben. Ki hogy látja?

Beállítani nem lehet, hogy x%-tól kezdve ne töltsön rá.
Mi a rátöltés nálad? 80%-nál megáll, ha be van kapcsolva az ide vágó funkció, jelzés is kíséri.

(#38981) Kbali válasza totron (#38980) üzenetére


Kbali
nagyúr

Töltöm, használom, merítem, ahogy esik. Nem foglalkozom a mágiákkal, hogy esetleg a következő tulajnak (aki amúgy a lányom lesz valószínűleg) majd jobb lesz 3%-kal a kijelzett akku performancia. Ha tönkremegy és még használni akarom, akkor cseréltetem az akksit. 4-5 éves koráig egy gyári akksicsere bele kell, hogy férjen egy újonnan 3-400e Ft-os készüléknél.
A 1,5 éves 13-am most 94%-os, érdemi üzemidő csökkenést nem vettem észre.

(#38982) Shyciii válasza totron (#38980) üzenetére


Shyciii
veterán

A Li akksi sokkal jobban bírja, hogy ha többször töltöd akár 1 nap alatt is, mintha teljesen lemeríted vagy ha 80% fölött töltöd. Sőt, azt kifejezetten nem szereti, ha 100%-on nyomja még rá. Jobban fárad, mintha sokszor töltöd 10%-80% között. De mondom ezzel max csak az foglalkozzon, aki több évig szeretné használni akksi csere nélkül, mert amúgy elég fárasztó mindig ezt nézni.

Mi a rátöltés nálad? 80%-nál megáll, ha be van kapcsolva az ide vágó funkció, jelzés is kíséri.

Vagy nem. Nálam be van kapcsolva, de nem mindig csinálja ezt. Elvben tanulja a töltést a használat, és pl az ébresztő alapján, hogy mikor álljon meg 80%-nál, és mikorra töltse 100%-ra. Van hogy összejön neki (5:40-re van az ébresztő nálam), de van mikor látom, hogy már hajnal 2-kor 100%-ra nyomta, máskor meg hajnal 4 környékén kezdi a töltést 80% felett. Ez a funkció sajnos elég gyérül működik az iphone esetében. Ha nincs ébresztő beállítva, akkor meg fullra nyomja ahogy tudja (így csinál pl nekem hétvégén, mikor nincs ébresztés). Sajnos hiányzik az a funkció, amit az előbb említettek, és említettem hogy más gyártó megoldotta, miszerint fixen ne töltsön x%-ig után, mert így eléggé hektikusan működik az a funkció, hogy ő majd kitalálja.

(#38983) Ádám16 válasza Shyciii (#38982) üzenetére


Ádám16
addikt

Jópár funkció hiányzik azért.
Az engem pl. nagyon zavar, hogy nem írja ki, mikor lesz várhatóan 100%-ra töltve.
Továbbá az is, hogy ébresztés beállításánál nem jelzi, mennyi idő van még ébresztésig.

(#38984) Shyciii válasza Ádám16 (#38983) üzenetére


Shyciii
veterán

No igen. Ez a kettő nekem is hiányzik az S22 után, de az is hiányzik, hogy nem lehet külön hangerőt állítani az értesítéseknek, ébresztésnek. Azért így 2023-ban eléggé vicc, hogy én szerkesszem meg a számítógépen az ébresztőhang hangerejét, és úgy töltsem fel, aminek a menete szintén egy vicc kategória. De mondhatnám a simenkénti csengőhang hiányát is stb. Olyan mintha az ios egyik felét hozzáértők, gondolkodók készítették volna, a másik felét meg valami barlangból jött fejlesztők eszkábálták volna össze.

(#38985) balinlin válasza Shyciii (#38982) üzenetére


balinlin
senior tag

Ez igaz is hogy egyik szélső állapotot sem szereti a Li akku, csakhogy ha működik a vezérlése se 0-rá, se 100-ra nem tudod tölteni. Akármennyire is azt írja ki a telefon, az vezérlés által megengedett tartományt jelöli.
Persze biztos lehet nyerni vmennyi akkuidőt, de mondjuk hogy hányszor fagyasztod vagy főzöd meg, az lehet többet számít.

(#38986) Shyciii válasza balinlin (#38985) üzenetére


Shyciii
veterán

Az biztos. Se a forróságot, se a nagy hideget nem szereti. Persze, valójában nem 100%-ra tölti, hanem mondjuk 98-99, de még az is túl van az optimális tartományon. Amúgy sok szempontból ez a Lítium-os megoldás rosszabb, mint az Ni-Mh volt. Meg persze azért van amiben jobb is, de rohadt érzékeny egy csomó dologra.

(#38987) Klusi86 válasza Ádám16 (#38975) üzenetére


Klusi86
tag

Egy ötlet: veszel egy "okos konnektort" ami a legjobb lenne, ha az apple homekit rendszerébe illeszkedne és egy shortcut 80%- nál trigerrelné, hogy kapcsolja le a töltőt.

(#38988) totron válasza Shyciii (#38986) üzenetére


totron
addikt

Amúgy sok szempontból ez a Lítium-os megoldás rosszabb
Pl.?

(#38989) Shyciii válasza totron (#38988) üzenetére


Shyciii
veterán

2-3 commentben soroltuk az előbb. És akkor még nem vettem hozzá azt is, hogy igencsak véges a Li készlet, pedig még csak most jön a java az akkumulátoros autók miatt, közben meg az alternatív megoldások még sehol. Persze nézhetem úgy, hogy nem az én életem során jön a gebasz, úgyhogy lexarhatnám.

(#38990) consono válasza Shyciii (#38989) üzenetére


consono
nagyúr

Gondolj bele, hogy gyerekkoromban még azzal riogattak, hogy elfogy az olaj :) Az lassan nem kell majd senkinek... Most épp a lítium van terítéken, aztán majd jön a következő...

"In God we trust. All others must bring data"

(#38991) Kbali válasza Shyciii (#38989) üzenetére


Kbali
nagyúr

Karottának volt az egyik TC Híradóban erről egy grafikonja kb. 2 hónapja - nincs lítium hiány, ráadásul ezt vissza lehet nyerni.
A NiMH meg mélymerül, memória effektusos, stb... egyik sem tökéletes.

(#38992) Shyciii válasza Kbali (#38991) üzenetére


Shyciii
veterán

Bocsi, de Karotta azóta nem hiteles személy, amióta szemellenzően Teslázik, és a bakikról, hibákról, gondokról erősen hallgat. nem véletlen, hogy a Totalcar bagázsa teljes mértékben anno kicserélődött.
Amúgy meg annyit arról, hogy az Li mezőkből milyen sok van, hogy már csak 3 nagy mező/ország létezik. Jah és nézd azt is, hogy ha 2025-re csak elektromos lehet az új autó, akkor mennyire fog megugorni a használata az Li-nek. Arról nem is beszélve, hogy most már fogyasztói társadalom vagyunk 100%-ban, tehát a tartósság huszadrangú.
Amúgy a visszanyerésről:
"Bár egyelőre csak kevesen, de vannak már olyan cégek, amelyek speciálisan ennek az akkumulátornak a feldolgozásra szakosodtak, mint a belga Umicore és a német Redux. Bár különböző eljárásokkal képesek kinyerni a lítiumos akkumulátorok kobalt, nikkel és réz tartalmát, a tiszta lítium elkülönítése az ő véleményük szerint is elméletileg ugyan lehetséges, ám a gyakorlatban olyan komplex és költséges folyamat, hogy nem mindig éri meg."
Tehát a vissza lehet nyerni inkább csak elmélet...

A NiMH meg mélymerül, memória effektusos, stb... egyik sem tökéletes.

Igen. Mostani használat miatt az Li a megfelelőbb, de ha belegondolsz az NiMH-t pont nem érdekelte, hogy 100%-on töltötted még. Viszont nem kultíválta, hogy sokszor rátöltesz. Igazából a probléma, hogy nagyon megakadt az akksi technológia. Kísérleti fázisban jópár van, de valahogy onnan nem tudnak kijönni.

(#38993) totron válasza Kbali (#38991) üzenetére


totron
addikt

Milyen mértékben és milyen hatékonysággal megy ez a visszanyerés, az sem mindegy ám...

(#38994) Kbali válasza Shyciii (#38992) üzenetére


Kbali
nagyúr

egyáltalán nem szemellenzős Teslás, nem értem, hogy miért degradálod. Nem ő találta ki a bemutatott grafikont.

(#38995) Shyciii válasza Kbali (#38994) üzenetére


Shyciii
veterán

Ha nem érted, akkor nem is követed sem a Tesla, sem Elon Musk életútját, Karotta "híradójával" egyetemben, mert gyakorlatilag minden hír amiben Elon Musk-ot, Teslát elmeszelik akár szakmailag, akár emberileg, az valahogy nála sehogy nem kerül szóba. Továbbá az "önvezetést" is nekik tulajdonítja Karotta, közben más cégek jóval előrébb járnak, de persze erről is nagyon kussol. Amúgy meg nem én találtam ki, hogy erősen Tesla párti, rengeteg komment volt a videói alatt is, és más fórumokon is, szal igen sokan észrevették már ezt. A volt munkatársairól nem is beszélve.
Nah de ez iOS fórum, úgyhogy részemről ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#38996) Kbali válasza Shyciii (#38995) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez olyan, mint az értő olvasás, sokaknak nem megy.

(#38997) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Mitől lehet, hogy Facebookon néhány posztnál nem látom a like-okat és a hozzászólásokat? Ha nem vagyok bejelentkezve, akkor megjelenik a like és hozzászólások is látszanak.

[ Szerkesztve ]

(#38998) MasterMark válasza timelord1987 (#38997) üzenetére


MasterMark
titán

Mert azt állította be a posztoló. Ezt mindenhol meg fogod kérdezni?

Switch Tax

(#38999) rmehesz válasza Shyciii (#38986) üzenetére


rmehesz
tag

Csak elvi szinten kérdezem pontosan emiatt, hogy azt mondjuk, hogy a hőt sem szereti. Ha vezeték nélküli töltővel töltöm a telefont akkor meglehetősen meleg lesz még tokon keresztül is a telefon (érthető okból) - sokkal melegebb mintha kábellel tölteném. Ezek szerint lehet, hogy a vezeték nélküli töltés ártalmasabb az akkunak?

[ Szerkesztve ]

(#39000) Shyciii válasza rmehesz (#38999) üzenetére


Shyciii
veterán

A gyári vezetéknélküli (MagSafe) töltővel neked meglehetősen melegszik?

Amúgy a hőt nem szereti alatt azt értsd, hogy kint a 40 fokban te még hosszan játszol vele. Nem a szobahőmérsékleten lefuttatsz pár geekbenchre gondolnak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.