Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) consono válasza Malfroy (#38650) üzenetére


consono
nagyúr

Persze, YouTube Premium :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#38652) Malfroy válasza consono (#38651) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Azt meghagyom másnak :B

(#38653) #86564352 válasza Malfroy (#38650) üzenetére


#86564352
törölt tag

Vinegar app például, vagy Safariba reklámszűrő, nekem a Wipr vált be.

(#38654) Malfroy válasza #86564352 (#38653) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Vinegar-rol mit kell tudni?

(#38655) #86564352 válasza Malfroy (#38654) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem használom, de gyakorlatilag az is egy Safari kiegészítő. A leírása szerint kicseréli a yt lejátszót egy egyszerű html cuccra, eltávolítja a reklámokat, van PiP, háttérben játszás.

(#38656) Malfroy válasza #86564352 (#38655) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Az a baj nem jó a safaris megoldás.

(#38657) #86564352 válasza Malfroy (#38656) üzenetére


#86564352
törölt tag

Akkor yt premium :)

(#38658) tboldi válasza Malfroy (#38652) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig Argentínában egész olcsó, még úgy is, hogy novembertől 3x annyiba kerül, mint előtte. De így is csak a felébe kerül, mint itthon. :)

[ Szerkesztve ]

(#38659) Malfroy válasza tboldi (#38658) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Nem tudok mit kezdeni vele sajnos :)

(#38660) SharpSA válasza Malfroy (#38650) üzenetére


SharpSA
veterán

Jelenleg 2690 Ft a családi premium, amellyel 6 személy használhatja a Youtube Music-ot is egyben. Szerintem ez eléggé kedvező ár. Az egy személyes ennél olcsóbb, de az sem egy nagy összeg.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#38661) tboldi válasza Malfroy (#38659) üzenetére


tboldi
nagyúr

VPN, és máris tudsz. :D

(#38662) schor


schor
tag

Olyan jegyzetelő/napló alkalmazást keresek elsősorban ipadre, ahol egy általam készített sablon (kérdőív) válaszait kézzel írhatom be. Nem a billentyűzeten bepötyögöm, hanem A.pencillel kézzel írható.
Az üres sablon lementhető legyen és újra kitölthető.

Ha még olyasmit is tudna, hogy tartalmat beszkennelek mellé, egy naptárban látom az aznapi jegyzeteimet, iCloudba ment... Ez hab lenne a tortán, de nem elengedhetetlen.

A Day One napló app majdnem tökéletes, de pont a legfontosabb hiányzik, kézzel csak egy külön kvázi lapra lehet írni benne, az általam előre megírt sablon csak billentyűzettel tölthető ki.

Köszönöm, ha tudtok valamit ajánlani 🙂

(#38663) nOvOp


nOvOp
senior tag

Univerzális vagy LG tv távirányító appot tudtok ajánlani, ami használható? Ha lehet ingyenest vagy egyszer fizetőset.

(#38664) HoldfenyLuna válasza Malfroy (#38659) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Fytube appot próbáld ki esetleg. Én már rég nem használtam, de ez lenne a lényege. Vagy a vanced szóra keress, ott találsz ilyen típusú youtube lejátszó appokat.

(#38665) zoli62


zoli62
addikt

Microsoft Translator ismét fordít magyarra.

(#38666) dptrsk válasza nOvOp (#38663) üzenetére


dptrsk
addikt

LG saját appja?

(#38667) nOvOp válasza dptrsk (#38666) üzenetére


nOvOp
senior tag

Tudtommal az már nem elérhető, én nem találtam, pedig az teljesen jó lenne.

(#38668) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Van lényegi különbség tudásban az összevont Office 365 app és a külön alkalmazások, mint Excel, Word,...stb között?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#38669) Zozo0525 válasza evo87 (#38668) üzenetére


Zozo0525
őstag

régebben néztem az office 365 ott + tárhelyet is kapsz ,......

(#38670) evo87 válasza Zozo0525 (#38669) üzenetére


evo87
őstag

a dedikált Word, Excel, Powerpoint is fizetős... csak azt nem tudom, hogy adnak-e a külön alkalmazások pluszt az egyesitett Office app-hoz képest.... vagy másképp kérdezve az Office appban a külön alkalmazások minden funkciója benne van?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#38671) Zozo0525 válasza evo87 (#38670) üzenetére


Zozo0525
őstag

szerintem minden, de nem használok microsoft appokat, drága. nekem bőven elég a google táblázat...... ingyenes verziók.

(#38672) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Smart Alarm-ra (alvásciklus figyeléssel, akkor kelt, amikor nem mélyalvásban vagy) melyik appot ajánljátok, amiért nem kérnek el évi 10-20e ft-os sub-ot és watch-ot is támogat?

AutoSleep-ről vélemény?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#38673) nylontacsko válasza TheProb (#38672) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Most már második éve használom.
Szerintem pontos és megbízható.
Talán, ha egy vagy két esetben fordult elő, hogy valamilyen oknál fogva nem érzékelte az alvást.
Az alap funkciókat nézi és naplózza (mélyalvás, alvási idő, pulzus).
Az külön érdekes, hogy eddig nem tudtam "átverni" és egy szimpla, alvás nélküli lustálkodást nem is vett alvásnak. Viszont ha "bebólintok" (ami igen gyakori ebben a korban :DDD ) akár csak egy fél órára, azt bizony már hozzá naplózza.
Jól működik watchOS is és természetesen elég jó a widget is, ami kirakható a telefonon.
Részemről ajánlott.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#38674) vans?


vans?
őstag

Hasznalja valaki a Forest nevu alkalmazast? A widget nalam nem mukodik, nem szamol. :(

hábm bábm

(#38675) Zozo0525 válasza vans? (#38674) üzenetére


Zozo0525
őstag

Szia, ránéztem erre az app-ra ez pontosan mire is jó?

(#38676) vans? válasza Zozo0525 (#38675) üzenetére


vans?
őstag

Segit fokuszalni. Sokszor kaptam magam azon, hogy munka kozben vagy a csaladdal toltott ido kozben is nyomkodom a telefont. Ezzel az app-al meg jobban motivalva vagy, hogy ne csinald.

hábm bábm

(#38677) Zozo0525 válasza vans? (#38676) üzenetére


Zozo0525
őstag

ja értem :R lehet nekem is kellene

(#38678) Rage47


Rage47
veterán

Ezt várom már
Passkeys

(#38679) Zozo0525 válasza Rage47 (#38678) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez jobb mint a többi jelszókezelő?

(#38680) totron


totron
addikt

Tasklist előhívásának témája (6s). Sok és kellemetlen a fizikai duplakatt nekem, cserélném duplaérintésre mondjuk, a képernyőlehozás helyett vagy ikonból elérhető verzióban is jó, ha az 1. nem megy és gondolom, hogy nem. Tudom, hogy nem szükséges bezárogatni, de szeretem egy csokorban látni a futókat, meg választani is praktikusabb onnan legtöbbször, mint főképernyei ikont újnól érinteni.

(#38681) Big_Boss válasza totron (#38680) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Beállítások - Kisegítő lehetőségek - Érintés.
Itt próbáld ki az AssistiveTouchot vagy esetleg a Koppintás hátult.

(#38682) totron válasza Big_Boss (#38681) üzenetére


totron
addikt

Igaz, el is felejtettem, meglátjuk mennyiben tudja ezt az igényt kiszolgálni.
Másik: van-e olyan böngésző vagy kiegészítő, ami ún. egyoszlopos nézetben jeleníti meg az oldalakat? Opera Mini alatt nagyon bevált.

(#38683) noorbertt válasza Zozo0525 (#38679) üzenetére


noorbertt
őstag

1password az egyik legnagyobb ceg ilyen teren, viszont a passkey nem az oveke.
Bitwarden is fogja hasznalni es sok mas is.

(#38684) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Segítsetek, hogy jól gondolom-e!?
Van egy iPHone 7 Plus telóm és van iCloud előfizetésem 100GB. Amit a telón fényképezek, azt rögtön tolja fel a felhőbe, igaz? Na már most, ha én valamilyen fényképet törlök a telefonról, akkor az törlődik az iCloudból is?? Olyan beállítás létezik, hogy a telóról törlöm, de az iCloudban megmarad?

Ha nem jól gondolkodom, legyetek szívesek elmagyarázni ennek a működési elvét. Előre is köszönöm.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#38685) col válasza cellpeti (#38684) üzenetére


col
addikt

Ha bárhonnan törlöd, akkor a "másik" helyről is törlődik. Olyan, mint egy tükrözött tárhely, szóval ha törlöd, akkor mindenhonnan törlődik.
Nem lehet beállítani, hogy csak az egyik helyről töröljön.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#38686) #86564352 válasza cellpeti (#38684) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az iCloud Fotók szinkron alapú szolgáltatás, ha törlöd valahonnan, mindenhonnan törlődni fog. (30 napig vannak kukában, utána végleg) Viszont van iPhone-tárhely optimalizálás funkció, amit ha bekapcsolsz akkor az eredeti képek csak a felhőben lesznek és a készüléken csak egy kisebb változat. Teljesen kényelmes megoldás, feltéve ha bízol a felhő soha nem romlik el.

Az iCloud-fotók beállítása és használata

(#38687) cellpeti válasza #86564352 (#38686) üzenetére


cellpeti
veterán

oké

Akkor tovább megyek, vagy tovább gondolom. Ha a képeket tolja fel a felhőbe, akkor elvileg sose tellik be a telefon háttértára?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#38688) lugosi válasza cellpeti (#38687) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De igen, mert vagy az eredetit, vagy az optimalizált változatot tárolja a telefonon (beállítástól függően).

(#38689) cellpeti válasza lugosi (#38688) üzenetére


cellpeti
veterán

Hm…akkor viszont nem értem az iCloud èrtelmèt. :W

Ki lehet vàltani a Google Fotókkal ezt?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#38690) Zozo0525


Zozo0525
őstag

elméletileg igen, ha oda feltöltőd törölheted az eszközről. egyszer én kipróbáltam anno

(#38691) Rage47 válasza cellpeti (#38687) üzenetére


Rage47
veterán

Nem telik be, ha bekapcsolod az optimalizálást.

(#38692) SharpSA válasza lugosi (#38688) üzenetére


SharpSA
veterán

De ahhoz nagyon sok fotó és videó kell, hogy a telefon tárhelye elfogyjon optimalizált beállítás mellett.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#38693) SharpSA válasza cellpeti (#38689) üzenetére


SharpSA
veterán

Miért nem érted? A telefonon mindig mindegyik kép és videó látható ami az iCloudban is van. Az iCloud ezen része nem backup, hanem tükör. iPhone-tárhely optimalizálása beállítás esetén az eredeti kép és videó helyett egy csökkentett méretű van a telefonon és csak akkor tölti le az eredetit az iCloudból, amikor megnyitod. A letöltött eredetit törli amint szükség van a tárhelyre.
Ha ez így nem jó, akkor lehet használni a Google vagy Microsoft megoldását plusz kiadással.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#38694) cellpeti válasza SharpSA (#38693) üzenetére


cellpeti
veterán

Na így már értem

Tigris, tigris, csóvafény...

(#38695) consono válasza cellpeti (#38694) üzenetére


consono
nagyúr

Viszont ami fontos: kell a net, ha képeket nézegetsz, mert tényleg mindig az iCloud-ot olvassa...

"In God we trust. All others must bring data"

(#38696) totron


totron
addikt

Még ha tisztába is jön az ember a szinkronizálás hogyanjával kapcsolatban, jó eséllyel lesz min. 1 óvatlan pillanatod törlésügyileg, a fotó meg ritkán megismételhető jószág. Biztonsági mentés, magadnak, saját kezűleg, másik, szeparált tárolóra. Tehát a rendszer által felkínálton kívül esőre. Tudom, uncsi észosztásnak tűnik, de tőlem is megkérdezte 1x a gugli drive, hogy akarok-e tárhelyet felszabadítani - akartam. Nem kellett volna.. Az algoritmus soha nem fog az embernél ebben jobban súlyozni. Amit nem használtnak ítél és kukázhatónak, jóllehet neked az a legfontosabb.

(#38697) consono válasza totron (#38696) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem pl. ezért mennek a képek az iCloud mellett a OneDrive-ra is. Igaz nem kézzel, mert kézzel is csak mindent felmásolnék és a kliens progi is pont ezt teszi :)

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#38698) aprokaroka87 válasza totron (#38696) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Felhő esetén mindig legyen az alapvetés hogy amin te tárolod az adataidat az nem a tied :)

(#38699) Zozo0525 válasza aprokaroka87 (#38698) üzenetére


Zozo0525
őstag

biztonságosabb mint egy otthoni winchesteren tárolni.....

(#38700) Sungoo válasza cellpeti (#38689) üzenetére


Sungoo
addikt

A google fotók egy frissítéssel jött agyszülemény miatt ugyan ezt csinálja már. Ha törlöd a telefonról, törlődik a felhőből is. Nem is értem, mi értelme van így az egésznek…

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.