Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) galaxys80 válasza #05304832 (#34000) üzenetére


galaxys80
veterán

Számomra igen. Évek óta használom. Eddig csak iPhone-on, mert iPad-re elég húzós volt. De az alap funkciói most màr ott is ingyenes.
Fantastical 3 néven van fent.

Marsu.
Mac-en én is a gyárit használom.

[ Szerkesztve ]

(#34005) devil-k válasza #05304832 (#34004) üzenetére


devil-k
nagyúr

Google Calendar ;)

- mozi bolondéria -

(#34008) devil-k válasza #40993792 (#34006) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ja jó. Remélem, akkor nincs semmilyen Google szolgáltatása és Gmail sem. :DDD

- mozi bolondéria -

(#34011) devil-k válasza #40993792 (#34010) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha már Google mentesség, akkor VPN, protonmail, duck duck go, Tor... stb.

- mozi bolondéria -

(#34012) Syl válasza #40993792 (#34010) üzenetére


Syl
nagyúr

Hasonló. Persze mindent nem tudtam otthagyni. A fő email címem maradt a kugli. Még a meghívós időszakból való (2004-es) és sajnos az ügyfélkapum is arra van kötve. Plusz a megoldhatatlan szenvedésem iOS Mail (és/vagy Naptár) app + icloud.com párossal - sookszor panaszkodtam már ez ügyben, mindent kipróbáltam, de nem és nem. Úgyhogy marad a gmail. Térképben is toronymagasan vezet a gugli. Navihoz meg egyértelműen csak a waze. Apple térképen semmit nem látok, annyira egybefolynak a színek (50 év felett már nem olyan egyszerű dolgok ezek...) Aztán persze néha az Apple is mindent elkövet, hogy felqrja az agyam. Például a múlt héten minden feltöltött könyvem eltűnt a Books-ból. :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34014) Syl válasza #40993792 (#34013) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm az ügyfélkapus linket!!! :R
Waze nálam nagyon bejött. Sokat megyek be Pestre, és nélküle sokat bolyonganék :DDD Az Apple térkép sajnos több hónapos lemaradásban szokott lenni. Például a nálunk szeptemberben átadott M2 bekötőút valamikor újév környékén jelent meg az almás térképen (wazeban másnap). Külön bosszant, hogy a desktop térképben sem tudok két pont között útvonalat tervezni. Ha bele gebedek is, csak a jelenlegi pozíciómtól tud tervezni.
A saját kezűleg feltöltött epub könyveket (pár tucatnyi) törölték, az utolsó darabig. Figyelmeztetés nélkül. Szerencsére mindről van másolat a play.google.com/books-ben.

De igazad van, elég az OFF-ból :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34016) moleculez válasza #05304832 (#34015) üzenetére


moleculez
veterán

Én eddig csak chrome-t hagytam el, a FF javára. Mostanában próbálom magamra erőltetni a Safari, de van egy Linuxos gépem is, szóval nem az igazi.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34017) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Milyen beállítás oldhatja azt meg, hogy az asszony iPhone 6-ján a viber csak akkor fogadja az üzeneteket, ha elindítom az alkalmazást.
Tehát nem kap meg semmilyen üzenetet "úgyegyébként".

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#34018) moleculez válasza nylontacsko (#34017) üzenetére


moleculez
veterán

Olyat lehet, hogy az értesítések nem jönnek még, nem jelez semmit. De ha megnyitod ott lesz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34019) nylontacsko válasza moleculez (#34018) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Nem az értesítésekkel van a gond.
Random érkezik üzenet. Tízből kettő.
Amikor belép az appba, akkor "gondolkodás", majd megjelenítés.
Nagyon gáz, mert hiába üzenek neki (vagy bárki), az app megnyitásával tud csak arról meggyőződni, hogy kapott e üzenetet.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#34020) moleculez válasza nylontacsko (#34019) üzenetére


moleculez
veterán

Ja, én úgy értettem, hogy ezt akarja elérni. A Viber elég megbízhatatlan sajnos, hallottam másokat panaszkodni erre. Mondjuk én nem használom,csak a WhatsAppot.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34021) nylontacsko válasza moleculez (#34020) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Nekem semmi gondom vele (11 Pro).
Rém bosszantó, hogy nem tudok rájönni.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#34022) moleculez válasza nylontacsko (#34021) üzenetére


moleculez
veterán

Törlés, újratelepítés?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34023) nylontacsko válasza moleculez (#34022) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Első körben az lesz...
Majd "mesélek".

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#34024) moleculez


moleculez
veterán

Kipróbáltam az Edge ios verziót. Tudom, a motorháztető alatt csak egy Safari, de nagyon jó lett. Funkcionalitásban is, meg designban is.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34025) Cyberbeni válasza devil-k (#34011) üzenetére


Cyberbeni
addikt

VPN-t kétféleképpen lehet jól használni. Egyrészt ha céges és tényleg arra használod, amit a neve is mutat, vagy pedig otthon felállítasz egy sajátot, hogy mobilról publikus wifin nagyobb biztonságban legyél. De bármilyen, akár fizetős, egyéb VPN csak plusz lehetőséget ad arra, hogy felhasználja azokat az információkat, amit ebből ki lehet nyerni.

(#34026) Enjoy


Enjoy
addikt

Sziasztok!
Ki kell írnom magamból, hogy iszonyat csalódott vagyok, hogy minden értelmesebb alkalmazás áttér az előfizetéses rendszerre.
Az utóbbi időben 1password-ot kellett kukáznom, most pedig a Fantastical-t.
Lassan eljutunk odáig, hogy csak natív alkalmazások lesznek a telefonomon, vagy oldom meg az adott funkciókat primitív jegyzeteléssel..
Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel az előfizetéses rendszerrel, de szerintem szánalmas, hogy szinte minden funkcióért előfizetésem legyen. (200TB iCloud, Dropbox, office365, Spotify, Netflix, YouTube, 1password, Fantastical , YNAB, PDF Expert, Omron Health)
Ebből utóbbi 5 alkalmazást pont emiatt az előfizetéses rendszer miatt töröltem.
Félreértés ne essék, mindig is szoktam fizetni alkalmazásokért, de az hogy szinte minden komolyabb alkalmazás előfizetéses koncepcióra áll át az röhejes. :(
Nektek mennyi Ilyen jellegű előfizetésetek van? És melyek azok?

► més que un club ◄

(#34027) devil-k válasza Enjoy (#34026) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem értem a panaszodat. Mit szeretnél, ingyen mindent? Zene, film, szolgáltatások, ami a csövön kifér? Szerintem az a szánalmas, hogy mindent ingyen akarsz. :(

Nekem ami van:
- Infuse
- Spotify
- Dropbox
- HBO GO
- Netflix

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34028) Cyberbeni válasza Enjoy (#34026) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Officeból létezik egyszer fizetős változat is, de abban csak az alkalmazások vannak benne, nincs plusz tárhely, stb.

De amiket felsoroltál, az (majdnem) mind szolgáltatás, szóval teljesen érthető. Talán a PDF expert, ami nem az, de senki nem kényszerít arra, hogy fizess, hogyha neked nem ér meg annyit.

Macen van olyan app, amiért ha fizetsz, akkor 1 évig kapsz rá frissítést és utána azt a verziót bármeddig használhatod, vagy ha frissíteni akarsz, akkor megint veszel egy évet. Persze ezt iOS-en több munka lenne megoldani a mostani keretek között, hogy a legújabb verzió mindig azt kínálja neked, amiért te legutoljára fizettél (Plusz esetleg hibajavítást, vagy hogy igazodik az új iOS verzióhoz és nem kompatibilitási módban működikd).

(#34029) joey04 válasza devil-k (#34027) üzenetére


joey04
titán

Szerintem az a szánalmas, hogy mindent ingyen akarsz.

Félreértés ne essék, mindig is szoktam fizetni alkalmazásokért, de az hogy szinte minden komolyabb alkalmazás előfizetéses koncepcióra áll át az röhejes.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34030) Enjoy válasza devil-k (#34027) üzenetére


Enjoy
addikt

Nem olvastad végig figyelmesen amit írtam... :(
Épp, hogy a zenéért, filmekért, felhő alapú tárhely szolgáltatásokért mindig is szoktam fizetni.
előbbikért már akkor, amikor megjelent az iTunes, miközben az emberek túlnyomó része torrentről szedte le a tartalmakat...
Szóval nagyon is félre ismersz a kommented alapján.
Ami engem zavar az az, hogy az általam annak idején akár többször is megvásárolt alkalmazások túlnyomó része átáll egy olyan előfizetéses koncepcióra amit nem kedvelek.
pl.: 1password 2015 óta használtam megelégedettséggel, Nem sajnáltam anno érte a pénzt. Megvettem még drágábban a Mac-es változatot is. Majd megvetették mindegyiket 1password 6 ként is, majd megjelent legutóbb a 7, immáron előfizetéses formában... de ugyanez van a PDF Expert-tel is, generáció ugrásonként megvettem az újabb appokat iOS-re és Mac OS-re, de újabban már csak ez az előfizetéses rendszer van..
by the way HBO GO nekem is ketyeg még, de h minek... ill van még Plex is az előfizetéseim között.
de az hogy már egy kalendar app is előfizetéses legyen... :(

► més que un club ◄

(#34031) galaxys80 válasza Enjoy (#34026) üzenetére


galaxys80
veterán

Már a második ember vagy aki lázadozik, hogy előfizetéses lett a Fantastical.
Úgyan úgy használhatod MINDEN eddigi funkciójàt mint korábban. Az újdonságok EGY RÉSZE ami előfizetéshez kötött.
Nem értem a problémát.
Elolvastad az app leírását?

[ Szerkesztve ]

(#34032) Giovan! válasza Enjoy (#34030) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem is azzal van baj, hogy előfizetéses modellre váltanak, hanem hogy cserébe nem adnak semmi indoklást, hogy miért teszik ezt. Egy felhő alapú tárhelynél vagy egy streaming szolgáltatásnál, ok de ahogy írtad is, egy calendar meg egy pdf expert milyen jogcímen várja el hogy valaki havonta pénzt utaljon nekik?

Szóval egyetértek, szerintem is káros ez a tendencia, csak sajnos azt is látni kell, hogy a másik oldalon ott a fejlesztő, aki szeretne megélni valahogy a munkájából, szóval vagy f2p modellre vált (ez sok esetben az app jellegéből adódóan nem opció), vagy havidíjat kér. Megoldás lehetne, ha a store hatékonyabban reklámozná az igényes appokat, és az Apple láthatóan tett is lépéseket ebbe az irányba, szóval meglátjuk, mire mennek ezzel a segítséggel a fejlesztők.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#34033) Enjoy válasza galaxys80 (#34031) üzenetére


Enjoy
addikt

Alapvetően nem a Fantastical-lal van a bajom, mert ők valóban még a legkorrektebben jártak el.
Csak ez relatív rövid időn belül a 4. olyan alap alkalmazásom, aminél ugyanez a helyzet.
Kezdte az Omron, majd 1password, Readdle és végül a Fantastical... inkább a trend zavar.
Alig várom, hogy bevezessenek egy olyan alkalmazást, amivel az előfizetéseidet tudod trackelni, managelni. Jah és ami 1ev után szintén át áll előfizetéses modellre. Témát ezzel lezárom.

► més que un club ◄

(#34035) galaxys80 válasza #05304832 (#34034) üzenetére


galaxys80
veterán

“És ez egyre csak rosszabb lesz. Lassan minden harmadik ember fizet zenéért, filmért és sok felesleges dologért havidíjat.”

Borzalmas. Micsoda világ.
Ugye ezt csak viccnek szántad?
Vagy mi a normális? Ingyen lopni mindent?

(#34037) BaLee válasza Enjoy (#34026) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Engem zavar, sőt egyre jobban zavar. Androidon sem volt problémám, ha egy alkalmazásért ki kellett adni pár $-t és az a tiéd lett, kaptad a frissítéseket stb. Ios-en ez általában már inkább kapott egy 10x szorzót de még mindig szívesebben fizetek valamiért akár 1000-2000Ft-ot is ha jó és hasznos az alkalmazás, mint akár 2-300Ft-os havidíjat... Hosszú távon ugyanis az sok pénz, főleg ha nem használod rendszeresen. Infuse-t is inkább megvettem, került majdnem 10k-ba, minthogy évi 3000-ért béreljem évente.
Spotify, HBO go meg egyéb streamelős szolgáltatásoknál teljesen oké a havidíj de azért kapsz is szolgáltatást, ha megveszel egy pdf szkennert az nekem nem ér meg semmilyen havidíjat.
Meg az is idegesít, hogy a youtube alkalmazásban is naponta rá kell nyomnom, hogy nem érdekel az 1 havi ingyen prémium, mert inkább nézem a reklámokat, minthogy havonta fizessek. De sajnos a szoftverfejlesztésben ez a jövő, így tudnak folyamatos bevételhez jutni, az, ha egyszer eladják neked a szoftvert az hosszútávon nem móka...

Volt erről nemrég egy cikk, akkor gondolkodtam el rajta, hogy ha utánaszámol az ember, hogy mennyi a virtuális "rezsije" akkor durva számok jöhetnek ki. Nálunk csak spotify, HBO go, icloud tárhely van de ez is 4k havonta, plusz a net csomaggal együtt már egy 10-es és akkor még a mobilnetről nem beszéltünk, de mi még nagyon szolidan toljuk, nagyon sokan fizetnek onedrive tárhelyért, officeért, google drive tárhelyért havi sok sok €-t.

(#34038) tboldi válasza Enjoy (#34033) üzenetére


tboldi
nagyúr

Alig várom, hogy bevezessenek egy olyan alkalmazást, amivel az előfizetéseidet tudod trackelni, managelni.

Van ilyen, Bobby-nak hívják, egy mókus van az ikonon. :D

(#34039) Totheground


Totheground
addikt

Én kifejezetten örülök az előfizetéses modellnek, a folyamatos revenue stream sokkal tovább a piacon fogja tartani a nekem fontos appokat.
Egyébként melyikőtök menne el úgy dolgozni, hogy előre megkapja mondjuk 3 évi fizuját, és utána egy fillért sem a következő három évben? Na ugye.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#34040) galaxys80 válasza #05304832 (#34036) üzenetére


galaxys80
veterán

Mi más jött volna le?
Nehéz lett volna félreèrteni amit idéztem tőled.
Ki az aki előfizet egy olyan szolgáltatásra amire nincsen szüksége?
Ez nettó hülyeség.
Te azt írtad, hogy szörnyű, hogy emberek előfizetnek zenei, filmes streamek-re stb.
Szerintem meg az szörnyű, hogy valaki azt hiszi, hogy ez ingyen van. Nincs, és soha nem is volt.
Nehogy màr azt nézzük hülyének aki fizet egy szolgáltatásért.

[ Szerkesztve ]

(#34042) galaxys80 válasza #05304832 (#34041) üzenetére


galaxys80
veterán

Vagy egyszerűen ismerd el, hogy hülyeséget írtál. Utólag kár magyarázni ami egyértelmű.
Neked is viszlát!

(#34043) moleculez válasza Totheground (#34039) üzenetére


moleculez
veterán

Valóban, nyilván üzleti/fejlesztői oldalról ez így előnyösebb. De, ahogy fentebb is írták, legyen is mögötte valami. Én pl fizetnék böngészőért, de akkor se reklám, se adat gyűjtés, tárhely mögötte , miegymás.
Ami nagyon fontos, mindenre van alternatíva. PDF alkalmazásból / naptárból van kismillió, ki kell próbálgatni, azt kész.
Nálam az veri ki a biztosítékot, hogy egy icloud accounthoz összesen jár 5gb tárhely. Ha veszel egy 10millás macpro-t ugyanannyi mint egy iphonehoz. Ha bevásárolsz 4-5 kütyüt szintén 5gb :((( Persze, akinek majomra tellik, telljék banánra is, azért ez szerintem nevetséges. 5gb/device még azt mondom, okés, de így...
Nálam amúgy iCloud, Google One (évente 17£), Amazon Prime (4£/hó), tanulóként ingyen O365, Netflix, azt annyi.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34044) devil-k válasza Enjoy (#34030) üzenetére


devil-k
nagyúr

Így félreérthető volt, bocsánat :R

- mozi bolondéria -

(#34045) skoos


skoos
őstag

Sziasztok,

milyen app vagy program van, amivel biztosan át tudom tölteni iphone fotóimat? Folyton elakad a Windows Fényképek alkalmazás, pedig minden a legfrissebb.

Köszi,
Sanyi

(#34046) Giovan! válasza skoos (#34045) üzenetére


Giovan!
addikt

PC-re én a 3utoolst ajánlanám, bár erre a feladatra még nem használtam, file-okat azzal szoktam mozgatni a laptopom és a telóm közt.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#34047) moleculez válasza skoos (#34045) üzenetére


moleculez
veterán

Valami cloud esetleg? Vagy Google Fotók?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34048) bigdady


bigdady
nagyúr

Engem inkább az zavar ha egy fizetős válik előfizetőssé mint hogy egy ingyenes... pl airmail

(#34049) Noxy válasza Enjoy (#34030) üzenetére


Noxy
veterán

pl.: 1password 2015 óta használtam

Én 2014-ben vettem meg 1x.
Uan azzal az Apple ID-l használom a mai napig előfizetés nélkül az iPhonen meg az iPad-n.
Nem értem, hogy lett nálad anno a megvásárolt appból előfizetéses. :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#34050) rithm válasza nylontacsko (#34017) üzenetére


rithm
csendes tag

Én a Signal-lal jártam így. Kifogástalanul működött, de egy ideje nem jött értesítés, az üzeneteket és az elmulasztott hívásokat csak akkor láttam meg amikor beléptem. Letöröltem, majd újra feltettem az appot.Telepíteni nem sikerül, mert a telefonszám megadása után a "Tovább" nem visz tovább, hanem csak "forog". :F
Hasonló, nemrégi problémák:
3 éve használtam a Face Time-ot. Egyszer csak nem működött. Aktiválni akartam újra, de nem lehetett. Egy ideig hibaüzenetek jöttek: "Az aktiválás során hiba lépett fel, próbálja újra", "A Face Time szerverrel nem lehet kapcsolatba lépni, próbálja újra". Később már ezek sem, csak "Várakozás az aktiválásra" forog. Aztán jött egy üzenet, hogy az iMessage leállt, aktiváljam. Az eredmény ugyanaz. Neten körbenéztem, és az új rendszer letöltésétől eltekintve mindent megpróbáltam. Apple ügyfélszolgálat ugyanezeket javasolta. Ezután I-Style szervizes megnézte, azt mondta, ilyet még nem látott és fogalma sincs mi lehet a baj. 6S, 10.03-as rendszer van rajta, és ezt nem akarom frissíteni, mert a későbbiekben megszüntettek egy számomra fontos funkciót. A régebbi telefonokat nem is lehet már frissíteni, akkor azok is használhatatlanok lettek??? :W
Még ez előtt történt, hogy a szintén évek óta használt Mi Fit appból néhány hónap óta nem tudtam kilépni."Nem sikerült kijelentkezni" hibaüzenet jött.
Most meg akartam nézni a pontos üzenet, erre a bejelentkező oldal jelent meg. ??? Vajon mitől javult meg? :(((
Szerintetek mi lehet a gond?

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.