Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) Redchucky válasza consono (#39499) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Hát ez nem jó hír. Köszi.

(#39502) lugosi válasza tknof1871 (#39500) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez csak a "Find my" (Lokátor) szolgáltatásba bekerülő eszközök esetén lehetséges. A roller nem tudom, hogy olyan-e. Magáról a szolgáltatásról itt tudsz olvasni: [link]

A lényege, hogy akkor kapsz pozíciót, ha egy bármilyen iphone, ipad hatókörébe kerül (lehet, hogy macbook is, ezt nem tudom biztosan). Tehát a te Airtagedet megtalálod, ha bármilyen iphone hatókörében volt, akkor kapsz róla pozíciót. Nem kell rácsatlakoznia az illetőnek, vagy hozzáadni, vagy ilyesmi, csak az kell, hogy a másik eszköz érzékelje, hogy ott egy airtag. Ezt jelzi a Find My hálózatnak, és azon keresztül látod a pozícióját.

(#39503) Bondix


Bondix
tag

Van a AdblockPlus és van még egy az Adblock pro
Az utóbbi fizetős de az első 7 nap ingyenes.
Nekem elsőre a pro nevűvel gyorsabban töltődnek be az oldalak és mondjuk eddig amit próbáltam oldalakat tippre kb 30oldal abba a pro mindegyiknél fogta a plus az 3 oldal volt ahol nem minden hirdetést fogott meg.
Mondjuk ez nem akkora gond hogy fizessek 3000xy Ft-ot egy évre de az h gyorsabban toltodnek az oldalak az már kecsegtetőbb.

De ez saját vélemény és pár órája tesztelem tehát.

Van aki már próbálta ezeket vagy használja, hogy tudjon véleményt mondani?

Pro/kontra?

[ Szerkesztve ]

(#39504) Bondix válasza Bondix (#39503) üzenetére


Bondix
tag

Esetleg olyan létezik ami app-okba is blokkolja vagy az csak Jailbreak-nél lehet sejtem.

(#39505) M1995 válasza Bondix (#39503) üzenetére


M1995
aktív tag

(átmásolom a választ, hátha másnak is hasznos)

Wipr fix filter listákkal dolgozik. Adguard, 1Blocker stb. te is kapcsolhatsz még. Safarihoz nekem Wipr van, Windows gépen Adguard kiegészítő.

Appokban a DNS alapú blokkolók tudnak szűrni. (példa) Csak kérdés ilyenkor a sebesség.

(#39506) noorbertt válasza lugosi (#39502) üzenetére


noorbertt
őstag

Pont vettem kettő eufy tag-et remélem jó lesz.
Néha olyan helyeken parkolók hogy azt sem tudom merre :D

(#39507) M1995 válasza noorbertt (#39506) üzenetére


M1995
aktív tag

iPhone-nal nem elég megjelölni a helyet?

(#39508) Zsolt,72 válasza M1995 (#39507) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szerintem igen, elég, nálam az  Apple Térképre kerül a parkolási helyzet (automatikusan, amikor lecsatlakozom az autó hangrendszeréről navigáció után).

(#39509) noorbertt válasza M1995 (#39507) üzenetére


noorbertt
őstag

80%-ban elég. Viszont nem baj ha tudom melyik auto hol van :DDD

(#39510) Franky2Ster válasza Bondix (#39503) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Én AdGuard Pro-t használok szerintem az egyik legjobb!

(#39511) Bondix válasza Franky2Ster (#39510) üzenetére


Bondix
tag

Rámentem én is most de kettő van!

Az ami megvan ott 7nap ingyenes aztán több lehetőség de 1890/ev
Meg van a másik ami fix 4490

Mi a különbség a kettő között?

[ Szerkesztve ]

(#39512) Franky2Ster válasza Bondix (#39511) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

4490Ft az egyeri díjas én azt használom.Magyar felület átlátható és a YouTube videókat is tudja indítani reklámok nélkül és akár kis ablakban is tudja futattni miközben màst csinàlsz. Ha tuningolni akarod akkor érdemes még mellè aktiválni a saját VPN-jét. A DNS védelem az benne van így is.

(#39513) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Itt van két kép ezen látni is miről beszélek.

(#39514) Bondix válasza Franky2Ster (#39513) üzenetére


Bondix
tag

Köszi

YouTube-ra most vettem meg a Vinegar bovitmenyt az is tudja plusz még futtatja a háttérbe ha kikapcsolom a kijelzőt is, nekem az volt a fontos nem csak a reklám nélküliség.

De így értem akkor ugyan az csak egybe fizetem ki.
Ez majd 7nap múlva ha bejon tényleg.

(#39515) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

A fejlesztő jó fej volt és a magyaroknak levitte az árat :D
https://apps.apple.com/hu/app/budget-flow-expense-tracker/id1640091876?l=hu

Elég fain app így elsőre, aki épp ilyet keresne..

(#39516) nOvOp


nOvOp
senior tag

Belföldi távolsági busz illetve MÁV jegy vásárlására van vmi app?

(#39517) Rage47 válasza nOvOp (#39516) üzenetére


Rage47
veterán

Budapest GO
MÁV app
Simple app

(#39518) madkiller válasza noorbertt (#39506) üzenetére


madkiller
őstag

Nekem az iPhone alapból jelöli a helyet hol parkolók úgyhogy nem állítottam semmit. Mondjuk az autók gyári appjaiban is látom hol parkolnak.

(#39519) kuntics válasza nOvOp (#39516) üzenetére


kuntics
aktív tag

Vonatra MÁV app, olcsóbb így a jegy, mint pénztárnál véve

Buszjegyeket meg mobiljegy appban szoktam venni. Elvileg van benne távolsági is, de én csak helyi járatos jegyekre szoktam használni.

(#39520) Bondix válasza Franky2Ster (#39513) üzenetére


Bondix
tag

A sütiket nem igazán akarja megfogni valamiért.
Már újra tettem, a safarit is újra indítottam stb

Nem tudom mi lehet a gond!?

(#39521) nOvOp válasza Rage47 (#39517) üzenetére


nOvOp
senior tag

@Rage47 és @kuntics: köszi!

(#39522) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Akik esetleg használják a NetNewsWire alkalmazást, akár mobilon, akár Mac-en, nem tapasztaltak olyan hibát, hogy ha az iCloud be van kapcsolva a beállításokba, nem lehet hozzáadni új feed-et?
Csináltam a gépemen egy clean Install-t, és vettem egy új telefont, és azóta nem bírok semmit hozzáadni.
Valakinek van tippje hogy mi lehet a gond? Kipróbáltam a Reeder 5-ös verzióját, ott megy gond nélkül, csak azzal annyi a bajom, hogy nem küld értesítést. Anno is ezért váltottam a NetNewsWire-re.

(#39523) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan alkalmazásra, amiben tudnék rögzíteni teendőket, bevásárláskor listát stb.... Igazából egy checklist alkalmazásról van szó.

Ami fontos, hogy Windows böngészőből is tudjak bele írni és úgy szinkronizáljon a telóra.
Csomószor eszembe jut meló közben valami, de lusta vagyok bepötyögni a telefonba, így tök jó lenne, ha windowsban egy böngészőben be tudnám írni és az a telefonban megmaradna.

Van ilyesmire ötletetek?

Fontos, hogy ne kelljen havonta fizetni érte. Egyszer fizetek szívesen, de ne havi rendszerességgel.

Köszönöm szépen!

(#39524) Zsolt,72 válasza smallmer (#39523) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szia!

Microsoft “To Do”: [link]
PC-re pedig: [link]

[ Szerkesztve ]

(#39525) SharpSA válasza smallmer (#39523) üzenetére


SharpSA
veterán

Szia!

Én a TickTick appot használom, amely elérhető iOS-ra, Android-ra, MacOS-re és Windows-ra is és van böngészős felülete is.
A Microsoft To Do-nál szerintem sokkal jobb és valószínűleg az ingyenes verzió is elég lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#39526) Wlac válasza smallmer (#39523) üzenetére


Wlac
Ármester

A sima Notes is elég lehet. A böngészőből Windows alól is lehet szerkeszteni, és van checklistje is.

“The wha-"

(#39527) SharpSA válasza Wlac (#39526) üzenetére


SharpSA
veterán

Teendőknek nem jó, mert nem lehet dátumot és időpontot, valamint riasztást hozzáadni. Akkor már inkább az Emlékeztetők.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#39528) smallmer válasza Zsolt,72 (#39524) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm neked és mindenki másnak is aki írt.
Az MS todo tökéletes lesz. Amúgy is gondoltam rá, csak nem voltam abban biztos, hogy van böngészős felülete is.

(#39529) M1995 válasza smallmer (#39523) üzenetére


M1995
aktív tag

Reminders/Emlékeztetők beépített, ingyenes app az Apple-től. Az icloud.com felületről is eléred.

(#39530) Zsolt,72 válasza M1995 (#39529) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Jah. :K Nálam az ütötte ki a ToDo-t, amit korábban már Androidon is sokáig használtam. Teljesen jók az emlékeztetők (by Apple :) ), csomó kis apróság miatt kedveltem meg (hely alapú emlékeztetés lehetősége, link mellékelése, a most érkezett “korai emlékeztetés”, ha beírok egy tekefonszámot, akkor koppintásra egyből hívható is stb).

[ Szerkesztve ]

(#39531) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

A refund appon belüli vásárlásra is érvényes? 14nap igaz?
:R
Van egy baromi drága képszerkesztő és kipróbálnám.

(#39532) lugosi válasza smallmer (#39523) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mi itthon a gyári Emlékeztetők appot használjuk erre. Lehet megosztani, kipipálhatók a megvásárolt tételek, és watch appja is van. Pc-n böngészőből tudod kezelni, ez lehet hogy hátrány.

(#39533) M1995 válasza Zsolt,72 (#39530) üzenetére


M1995
aktív tag

Egy hónapja én is azt ajánlottam volna, Windows és iPhone között nem rossz az Outlook, OneNote, OneDrive, ToDo, Office… szerencsére az új icloud.com felületen már jobb egy fokkal a Reminders is.

Mail, Calendar, Notes, Reminders, Safari, Keychain, Music, iCloud, Pages, Numbers, Keynote stb. én gyakorlatilag az Apple appokban “élek” és elégedett is vagyok. (Freeform: egyedi képeslap hülyéskedés és várom a Journal appot is)

Nincs bennük reklám, nincs plusz költség, egymással integráció, nem variálják félévente a kinézetet, nem fog megszűnni, mondhatnám kiszámíthatóan unalmas.

A Microsoft és Google szerintem túl sokat variálnak. Van azért Windows is, csak az inkább muszájból. A 3rd party trendi appok mint pl. Spark, Evernote, Lastpass, Spotify stb. nálam kapásból kiesnek.

[ Szerkesztve ]

(#39534) Zsolt,72 válasza smallmer (#39528) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szívesen. :)

(#39535) Zsolt,72 válasza M1995 (#39533) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Igen, én is törekszem arra, hogy a lehető legtöbb alkalmazásom az Apple-től legyen, másodsorban pedig Microsoft. Teljesen jól meg tudok lenni Google-mentesen, ezt tudom értékelni az Almás világban.

(#39536) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Egy játékot keresek, amivel évekkel ezelőtt játszottam iPhone-on. Minimál elektronikus zene ment alatta, fektetve lehetett csak játszani. Két pontot kellett forgatni, ahogy felfelé haladtak és különféle akadályokat kikerülni velük. A két pont együtt mozgott az óramutató járásával megegyezően vagy ellentétesen. Valami ilyesmi koncepcióban. Köszönöm, ha valaki ennyiből meg tudja mondani!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#39537) bigrock válasza M1995 (#39533) üzenetére


bigrock
addikt

Nekem az a világbajnok a Reminders-ben, hogy vezetés közben csak elég szólni neki, pl.
“Siri, remind me to send a letter this evening” stb…
Annyi, hogy minimális angol tudás szükséges.

(#39538) M1995 válasza bigrock (#39537) üzenetére


M1995
aktív tag

Talán a leglustább pillanatom az volt, amikor Safariban láttam valami érdekeset és nem ott hagytam a lapot nyitva, nem olvasólistára vagy kedvencekbe tettem, nem jegyzetbe küldtem, hanem csak félálomban mondtam "Hey Siri, remind me about this tomorrow" és akkor berakja emlékeztetőbe linkkel együtt. Fontos emailhez is jó.

Hamarosan jön a Journal app, viszont úgy tűnik csak iPhone-ra.
Ez nagy kár, nem is értem mit gondoltak, hiszen ilyen appnak iPaden is jó helye lenne.
Akadnak azért rések az ökoszisztémában, Apple Music Classical is csak iOS és Android, Mac-en nincs.

(#39539) polonic


polonic
félisten

Sziasztok

Tudtok valami jó autós kiadások alkalmazást? Én droidon a car expenses pro-t használtam. Valami hasonló van itt? Esetleg olyan, amibe lehet exportálni csv-vel az adatokat ebből az előzőből?

(#39540) Zsolt,72 válasza polonic (#39539) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Az exportálást nem tudom, de én sok éve ezt használom: [link]

Bevált. Elég részletes, tud emlékeztetőt műszaki vizsgálatra, olajcserére, bevétel/kiadás rovat és mindenféle javítás, költség részletekbe menően vezethető. Ingyenes, egy próbát simán megér.

[ Szerkesztve ]

(#39541) polonic válasza Zsolt,72 (#39540) üzenetére


polonic
félisten

Oh, igen, ezt ismerem. Nem is tudom amúgy miért nem ezt kezdtem el használni korábban, ez van droidon is. Akkor egyszerűbb lenne a migrálás onnan.

(#39542) tboldi válasza polonic (#39539) üzenetére


tboldi
nagyúr

Road Trip, illetve Fuelio?

(#39543) merqree válasza polonic (#39539) üzenetére


merqree
őstag

spritmonitor

Droid és ios verzió is van belőle…

(#39544) tboldi válasza merqree (#39543) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem is ez volt az első gondolatom, hiszen az itteni autós topikban is ez a default, de nem vagyok benne biztos, hogy tud CSV-t.

[ Szerkesztve ]

(#39545) smallmer


smallmer
őstag

Uraim!
Szeretnék az elkövetkezendő 1-2 hónapban egy csomó mindent vásárolni.
Van esetleg olyan alkalmazás, ami jelez, ha egy beállított termék egy bizonyos ár alá esik? :R

(#39546) M1995 válasza smallmer (#39545) üzenetére


M1995
aktív tag

(#39547) merqree válasza tboldi (#39544) üzenetére


merqree
őstag

Tud.
Most exportáltam a tankolásaimat.
Importálni is tud.

(#39548) namenlos válasza noorbertt (#39531) üzenetére


namenlos
tag

Én már csináltam ilyet, és működött.

(#39549) Wlac


Wlac
Ármester

iPhone 13 mini, 90%-os akku. Mennyire normális, hogy egy éjszaka alatt 98%-ról 70%-ra merül, amiből 27%-ot az FB Messenger background activity tesz ki? Nem tudom, hogy ez egyszeri beakadás volt-e, mert korábban, ha enni kért, akkor töltőre tettem a telefont, és nem érdekelt, hogy mi fogyasztja az akkut, de most pont utaztam, és jobban figyeltem erre.

Azóta kikapcsoltam a background activity-t, mert amúgy sem vagyok power user, és különös módon egész nap jól bírta, viszont érdekes, hogy a Messenger ennyire lezabálta az éjszaka, és a Macbookon is akadozik össze-vissza mostanában a desktop változat. Én szaladtam
bele a glitchekbe, vagy a Meta tényleg ilyen igénytelen programokat ad ki?

“The wha-"

(#39550) Zsolt,72 válasza Wlac (#39549) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Tényleg ilyen vacak a Meta alkalmazása. A háttérbeli frissítés nem szükséges, anélkül is szépen érkeznek az értesítések.

Egyszer nálam is előfordult ilyen beragadás, azóta viszont nem találkoztam vele. Néha meg tud zavarodni, az tény.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.