Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) zoli62


zoli62
addikt

Tegnap még működött a Microsoft Translator a Safariban a weblapokon kijelölt szövegek lefordítására. Ma már nem. kijelölő egy szöveget, és nem lehet kijelölni a cél nyelvet, üres a lista. Amennyiben pedig a forrás nyelvre kattintok, amit ugye általában automatikusan felismer, akkor mindig spanyol nyelvre fordít. A beállításokban a magyar nyelv van beállítva célnyelvként. Korábban pár másodperc alatt automatikusan lefordította az angol, vagy más nyelvű kijelölt szövegeket és megjelenítette a dobozban. Teljes weboldalt viszont minden további nélkül jól lefordít. Töröltem a sebhely adatokat a Safariban, illetve újratelepítettem az appot, és egyesével mindent újra beállítottam, de nem történt változás. IPhone-on is kipróbáltam, a helyzet változatlan.. Tapasztalta más is ezt a hibát, aki használja az appot?

(#38602) porse válasza zoli62 (#38601) üzenetére


porse
senior tag

Most hogy szóltál, nekem se jó. Ez ellátja ugyan ezt a feladatot. [link]

... szerintem.

(#38603) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Használ valaki Water Reminder app-ot? Ha igen, van valami ajánlott? Jó lenne ha tudna magyarul, fontos lenne, hogy legyen AW-os része is, ne kelljen a telefonon megadni az épp elfogyasztott folyadék mennyiséget ha egyszer az óra rajtam van. Tudjon többféle folyadék típust kezelni, és tudja, hogy ezek kb. milyen hidratáltsági fokot adnak az elfogyasztott mennyiséghez képest.

(#38604) okoska74 válasza zoli62 (#38601) üzenetére


okoska74
senior tag

Még a Deepl -t is kipróbálhatod. Az is elég jó. [link]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#38605) Imi1981 válasza okoska74 (#38604) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez ingyenes ? Mert eddig amit néztem a Microsoft és Google helyett mind előfizetéses volt és nem kevés ! Hat ilyenre biztos nem fizetek elő .
Ez tud olyat ,hogy csinálok egy képernyőképet és azt egyből meg tudom osztani erre az alkalmazására ,hogy lefordítsa ? Erre gondolok [kép] . Eddig ezt csak a Microsoft fordító tudta de az most ugye nem működik rendesen .

(#38606) HoldfenyLuna válasza Imi1981 (#38605) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Ingyenes része van, én is azt használom. Ráadásul van netes verziója és Windowsra is le lehet tölteni!
Tudsz megosztani képernyőképet. A felső 3 pöttyös sorba, aminek a sorrendje szerkeszthető.

Ráadásul reklámként és, nem úgy mint a többi és nem gyüjt rólad mindenféle adatot… Próbáld ki, aztán eldöntöm melyik tetszik.

(#38607) zoli62 válasza porse (#38602) üzenetére


zoli62
addikt

Köszönöm, hogy megerősítették. Azt általad ajánlott alternatíva, mintha nem ingyenes lenne, másrészt a nyelvek között nem látom a magyart. Mindenesetre írta a Microsoft Translator Supportnak, még nem válaszoltak. Android-on nincs ilyen probléma, mint iPadOS-én. Egyébként a hiba megjelenése óta az angolon kívül nem lehet más offline nyelvi csomagot letölteni.

(#38608) zoli62 válasza okoska74 (#38604) üzenetére


zoli62
addikt

Köszönöm, de itt sem látom a nyelvek között a magyart, és mintha ez sem lenne ingyenes, mint a Microsoft Translator.

[ Szerkesztve ]

(#38609) HoldfenyLuna válasza zoli62 (#38608) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Miért ne lenne magyar?
Szövegkojelöl-megosztás-DeepL kiválaszt… Ráadásul ingyenes…

Az első appot nem ismerem, de még az is írja a magyart az App Store-ban… Szerintem valamit nagyon elnézem. Amúgy most iPhone vagy iPad? Nem kevered Te valahogy ide az alma saját szótárát, ahol amúgy tényleg nincs magyar?

(#38610) Imi1981 válasza HoldfenyLuna (#38606) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi ! Akkor mindenképp kipróbálom ! De ne te döntsd el melyiket használom 😄. Csak vicc volt mert véletlenül ezt írtad az utolsó sorban 😄.

(#38611) HoldfenyLuna válasza Imi1981 (#38610) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

My bad :) Autocorrect :) :))

(#38612) zoli62 válasza HoldfenyLuna (#38609) üzenetére


zoli62
addikt

Én mindig az Apple Store-ban, és a fejlesztő webhelyén nézem meg a nyelveket, és az áruházban nem láttam, bár lehet, hogy arról volt szó,hogy a program milyen nyelveken érhető el, és a magyar nincs köztük. Egyébként ez is beépül a Safariba kiterjesztésként, mint a Microsoft Translator? IPhone-on és iPad-en is produkálni tudtam a Microsoft Translator hibáját.

[ Szerkesztve ]

(#38613) HoldfenyLuna válasza zoli62 (#38612) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nem, magyarra akarsz fordítani. Ezt mindkettő tudja, mindkettőnél írva is van az AppStore-ban a magyar. De még a képernyőfotón is ott van, amit csatoltam.

(#38614) choco01


choco01
addikt

Hali,

normális, hogy az Outlook egyre gyakrabban nem küld értesítőt? Csak akkor frissíti a leveleket, ha megnyitom. Nem csak egy Apple készüléken van a hiba.

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#38615) Rage47 válasza choco01 (#38614) üzenetére


Rage47
veterán

sztem nem normalis

(#38616) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Köszönöm ezúton is a korábbi válaszaitokat.
Újabb kérdés.
Létezik olyan alkalmazás ami jelez, hogyha egy beállított terméknek egy webshopban változik az ára?

Köszönöm szépen! :R

(#38617) choco01 válasza Rage47 (#38615) üzenetére


choco01
addikt

Van egy XS Max ios 15.x és egy 14PM ios 16.1 egy icloud fiókon, ezeken 5 fiók beállítva, ezek egyike sem frissül/küld értesítést. Továbbá még egy teljesen külön 12 Pro ami ment 2-3 hétig, aztán egy kb. 2 hete megint semmi.. :(((

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#38618) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!

Az utóbbi pár napban (talán 2-3 napja) egyáltalán nem kapok Messenger értesítéseket. Egész egyszerűen nem jelennek meg, ha valaki írt nekem, eléggé zavaró. :U Eddig nem tűnt fel ilyesmi.
Ha megnyitom az appot, rögtön befrissül az összes üzenet, mintha addig net nélkül működne és azért nem megy normálisan.
Gépen kapok jelzést, mobilon/Apple Watchon nem. :(

Más tapasztalt már hasonlót? Messenger app legfrisebb, legfrisebb iOS 16.1.

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#38619) #86564352 válasza Norbi887 (#38618) üzenetére


#86564352
törölt tag

16 óta olvastam ilyenről itt is, redditen is. (Viber is) Próbálkozhatsz minden eszközön újratelepíteni, újra beállítani értesítéseket, vagy várni a következő rendszer, app frissítéssel megoldódik magától is.

(#38620) Rage47 válasza Norbi887 (#38618) üzenetére


Rage47
veterán

írj a metanak

(#38621) zoli62 válasza HoldfenyLuna (#38613) üzenetére


zoli62
addikt

Nem rossz, de teljes weboldalt nem tud fordítani, csak a pro változat.

(#38622) Rage47


Rage47
veterán

Csak úgy mondom, hogy Apple Maps-en már lehet képeket és értékeléseket hozzáadni. Még nem éri el a Gmaps szintjét, de már alakul. iOS 15-ös eszközökön is látszanak a képek, stb.

(#38623) noorbertt válasza Rage47 (#38622) üzenetére


noorbertt
őstag

Jojojó.
De amíg nincs egy közös adatbázis és vagy Apple nem fizet érte addig sok országban nem sokat ér.

Már ha csak a Feedback részt nézzük. És azért valljuk be sokunk nem is megyünk olyan helyre ahol nincs x Feedback.

(#38624) Rage47 válasza noorbertt (#38623) üzenetére


Rage47
veterán

Hát igen, csak like meg dislike van egyelőre :D
Én ettől függetlenül először az Apple Maps-et szoktam megnyitni, mert gyorsabb és jobban kézre áll, aztán ha bővebb infó kell, akkor GMaps.
A feedbackekről meg annyit, hogy pl. éttermeknél nagyon sokszor az egy csillagos lehúzós kommentek hülyeségek, mert azt én lehet simán 4-esre csillagoztam volna.

(#38625) noorbertt válasza Rage47 (#38624) üzenetére


noorbertt
őstag

Pont az a jó a feedback rendszerben hogy minnel többen használják annál pontosabb. Illetve userek között is vannak különbségek, mert vannak idegenvezetői szintek :D
https://support.google.com/local-guides/answer/6225851?hl=hu
Sőt a tulajdonosoknak is nagy segítség tud lenni ez. - vagy átok :D

(#38626) Imi1981


Imi1981
veterán

Van olyan fájlkezelő ami ingyenes vagy csak egyszer fizetős és tud smb, ftp -t ? Mindig előfizetéses verzióba futok bele. Nem szeretnék ilyenre előfizetni .

(#38627) consono válasza Imi1981 (#38626) üzenetére


consono
nagyúr

Documents by Readle? Ingyenes és gyakorlatilag mindent tud. Lehet, hogy FTP-t nem, de SMB-t biztosan.
Szerk.: megnéztem FTP is van. Az előfizetéses részt skippelheted az elején.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#38628) Imi1981 válasza consono (#38627) üzenetére


Imi1981
veterán

Erre gondoltál [link] ? Mert pont olyan néven ahogy írtad csak ezt dobja fel .

[ Szerkesztve ]

(#38629) consono válasza Imi1981 (#38628) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, ez az :) Ne ijesszen meg a free trial az elején, skippeld, akkor teljesen ingyenes lesz. A beállításokban a Clouds and Connections részben tudsz FTS és SMB szervert is hozzáadni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#38630) Imi1981 válasza consono (#38629) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi! Ki is próbálom. :R

(#38631) Imi1981 válasza consono (#38629) üzenetére


Imi1981
veterán

Nagyon tetszik ez a fájlkezelő! Átlátható és egyszerű és szerintem szép is (fájlkezelők között) . Kösz az ajánlást! :R

(#38632) consono válasza Imi1981 (#38631) üzenetére


consono
nagyúr

Nincs mit :) Én is szeretem, sokkal okosabb, mint a gyári megoldás, már akkor is, ha csak a file kezelő részét használja az ember.

"In God we trust. All others must bring data"

(#38633) CharlieDrop válasza consono (#38632) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A gyári nem is tud FTP-t :(

hmm, nekem közli telepítéskor, hogy egy hét a Trial…

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38634) consono válasza CharlieDrop (#38633) üzenetére


consono
nagyúr

Írtam, hogy skippeld az elején a subscription-t ;) Az a VPN szolgáltatásuk trial-ja, ha jól emlékszem, maga a filekezelő ingyen van, évek óta használom.

"In God we trust. All others must bring data"

(#38635) CharlieDrop válasza consono (#38634) üzenetére


CharlieDrop
veterán

megnézem újra, de nem volt lehetőség, csak kiírta, hogy 7 days trial utána meg 3xxx ft/hó...

szóval innen nem annyira akartam tovább menni:

vagy itt egy restore-ral menjek tovább?

ó wazz, csak be kell zárni :D
Este túl kész voltam :D

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38636) consono válasza CharlieDrop (#38635) üzenetére


consono
nagyúr

:D van ilyen. Mondjuk "szemét módon" jól eldugták a bezáró gombot, ez tény.

"In God we trust. All others must bring data"

(#38637) CharlieDrop válasza consono (#38636) üzenetére


CharlieDrop
veterán

azért itt hagyom, hátha más is jár így :DDD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38638) nOvOp


nOvOp
senior tag

Tudtok olyan alkalmazást javasolni, ami számolja (csak) a kimenő hívásidőt? Az lenne a legjobb, ha perc alapon tudna számolni, de nem gond, ha mp alapon számol.

(#38639) Serpiko válasza nOvOp (#38638) üzenetére


Serpiko
addikt

Beállítások mobiladatforgalom ott van egy statisztika alaphelyzetbe állítása. Ott bármikor tudod nullazni.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#38640) Tibee86 válasza nOvOp (#38638) üzenetére


Tibee86
veterán

Szerintem ezt a szolgáltatók alkalmazásai is mutatják, a Yettel biztosan.

(#38641) Serpiko válasza Tibee86 (#38640) üzenetére


Serpiko
addikt

Tényleg nekem is van a voda alkalmazásban ilyen 100 percem van havonta ingyen. De lényegtelen a céges korlátlan.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#38642) nOvOp válasza Serpiko (#38639) üzenetére


nOvOp
senior tag

Ezt én is néztem, viszont ez tartalmazza a bejövő hívások időtartamát is. De nekem csak a kimenő kellene. És mivel feltöltőkártyás csomag, így a szolgáltató oldalán nem elérhető, hogy mennyit beszéltek. Igazából csak ideiglenesen kellene, hogy be tudjam lőni, mi lenne az optimális csomag. És persze nem csak a saját telefonomra kellene.

(#38643) Tibee86


Tibee86
veterán

Nagy bánatomra decembertől megszűnik a Koin. :(
Van valamilyen nem agyon bonyolított hasonlóan egyszerű app helyette? Párszor volt már téma, néhány ajánlást meg is néztem, de mind borzasztóan kusza meg túlbonyolított volt ahhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#38644) Zozo0525 válasza Tibee86 (#38643) üzenetére


Zozo0525
őstag

talán a royalcashflow (magyar) vagy ami talán a legjobb szerintem a moneypro

(#38645) Serpiko válasza nOvOp (#38642) üzenetére


Serpiko
addikt

Így már világos a dolog ilyen appot nem tudok sajnos mondani neked.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#38646) Tibee86 válasza Zozo0525 (#38644) üzenetére


Tibee86
veterán

Köszi, így most nézelődve hogy milyenek vannak a Moneypro volt a legszimpatikusabb eddig. Mielőtt megveszem megnézem a másikat amit írtál hátha, csak épp azt mondja az appstore, hogy módosítás alatt van, most nem tudom letölteni.

(#38647) Zozo0525 válasza Tibee86 (#38646) üzenetére


Zozo0525
őstag

https://royalcashflow.hu/ akár pc is megy

(#38648) Tibee86 válasza Zozo0525 (#38647) üzenetére


Tibee86
veterán

Közben leszedtem, csak az Appstore bohóckodott megint, nagyon nem szereti ha váltogatom az acc.-om...
Így első blikkre inkább megvettem a Moneypro-t. :D

(#38649) nOvOp válasza Tibee86 (#38643) üzenetére


nOvOp
senior tag

Én a Money manager expense tracker- t használom. Elég egyszerű :), semmi bonyodalom, de nem a legtökéletesebb. Viszont a sok közül nekem ez vált be a legjobban.

(#38650) Malfroy


Malfroy
aktív tag

Van megoldás arra, hogy az iPhone és iPadon kiüzzem a reklámokat a YouTube ból? (Privátba is jöhet ha úgy van).

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.