Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) Shyciii válasza merqree (#39363) üzenetére


Shyciii
veterán

Azért nem támogatja sok program, mert senki nem tudja garantálni, hogy kapsz olvasási visszaigazolást. Ugyanis állítható a levelező kliensek nagy részében, hogy ne küldjön olvasási visszaigazolást, így hiába állítod be a te programodba, hogy kérsz, akkor se fogod megkapni.

(#39402) izsi4


izsi4
friss újonc

Van arra lehetőség hogy egy IOS alkalmazásnak a kódját PHP-ban leprogramozni utána pedig ingyen készíteni egy alkalmazást amibe beteszem a kódot és megy? A vállaszt előre is köszönöm mindenkinek! :N

(#39403) Rage47 válasza izsi4 (#39402) üzenetére


Rage47
veterán

Ingyen nem tudod publikálni, az biztos. De szoktak csinálni web alapú appokat, amit utálok :D

(#39404) Mela Kehes


Mela Kehes
Topikgazda

Fókusz most már tudja, hogy akkor legyen bekapcsolva amikor egy bizonyos helyen van. Ha elmegyünk onnan automatikusan kikapcsolja. Pont ezzel szívtam eddig.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#39405) noorbertt válasza Mela Kehes (#39404) üzenetére


noorbertt
őstag

Ezt eddig is tudta.l, mármint az előző Ios verzió.

[ Szerkesztve ]

(#39406) Mela Kehes válasza noorbertt (#39405) üzenetére


Mela Kehes
Topikgazda

Ne már. Pont ezt szerettem volna beállítani. Eddig nem csak az volt hogy egy adott helyen kapcsoljon be? A kikapcsolást viszont máshogy kellett megoldani?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#39407) mukibuci válasza Mela Kehes (#39406) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem :N ezeréve így működik

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39408) noorbertt válasza Mela Kehes (#39406) üzenetére


noorbertt
őstag

Sőt. Olyat js tudsz hogy x y módban bizonyos emberek ne érjenek el :D

(#39409) M1995 válasza Mela Kehes (#39406) üzenetére


M1995
aktív tag

Már a fókuszok előtti iOS 12 féle Do Not Disturb módot is be lehetett kapcsolni úgy, hogy "Until I leave this location" :)

(#39410) Mela Kehes válasza noorbertt (#39408) üzenetére


Mela Kehes
Topikgazda

Na kösz azt azért tudom. :D
Mindegy, lényeg hogy rájöttem.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#39411) Acula M.D. válasza kuntics (#39392) üzenetére


Acula M.D.
tag

Már csak azért sem telepít és elfelejt fajta, mert állandó probléma hogy a kukik elfogadásán nem jutni túl, csak turn off content blockers opcióval. :(

(#39412) M1995 válasza Acula M.D. (#39411) üzenetére


M1995
aktív tag

Az weboldal függő inkább. Jobbaknál használható az oldal akkor is, ha az adblocker eltüntette a cookie üzenetet, rosszabbaknál muszáj valamit csinálni vele. Azt utálom legjobban, amikor ki se teszik az extra cookie elutasítás gombot, hanem elteszik plusz gomb alá.

(#39413) merqree válasza Shyciii (#39401) üzenetére


merqree
őstag

Van reading confirmation, ezt a program és a címzett vissza igazolásán múlik.
A déli egy confirmation viszont a címzett szerverének a visszaigazolása, azaz mint egy tértivevény. Nem az bizonyítja, hogy elolvasta, csak azt, hogy a szerver a címzett részére átadta.

(#39414) Acula M.D. válasza M1995 (#39412) üzenetére


Acula M.D.
tag

Igen, egyértelműen weboldal függő. Csak azt mondom hogy az én böngészési szokásaimmal rengeteg ilyen oldalba botlok. Sokszor csak egy elszürkült lapot látok míg nem tiltom a content blockert.

(#39415) consono válasza Acula M.D. (#39414) üzenetére


consono
nagyúr

Dettó. Az a legbosszantóbb, hogy ilyenkor először sosem jut eszembe, hogy a cookie blokkolás a baj...

"In God we trust. All others must bring data"

(#39416) M1995 válasza Acula M.D. (#39414) üzenetére


M1995
aktív tag

EU-nak elő kellett volna írni a cookie figyelmeztetéshez, ha user nem csinál semmit az olyan mintha elutasította volna vagy csak szükséges cookie. Úgy nem fordulna elő egy oldal zombi lesz, amíg nem nyomsz valamire. Hiszen nem számítana adblocker kapásból kiszűri a cookie popupot.

(#39417) M1995


M1995
aktív tag

iOS 17 Shortcuts újítások

Királyság! Nagyon tetszik az új rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#39418) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Egy ideje már idegesít de most jutottam odáig, hogy megkérdezem. Facebookon mikor videóban húzni akarom a folyamatjelző csíkot ez [kép] jelenik meg és nem tudok így beletekerni a videóba! Ez miért van? Régebben szerintem nem volt. Nagyon zavaró.

(#39419) Rage47 válasza Imi1981 (#39418) üzenetére


Rage47
veterán

Mert a FB fejlesztői nagyon törődnek a felhasználói élménnyel és nem azzal, hogy minél több adatot gyűjtsön be rólad. Röviden: majd megjavul, esetleg frissítsd, esetleg rakd újra, hátha...

(#39420) SharpSA


SharpSA
veterán

Megjelent az App Store-ban a Vivaldi böngésző. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#39421) SharpSA válasza SharpSA (#39420) üzenetére


SharpSA
veterán

Innen lehet letölteni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#39422) Mela Kehes válasza SharpSA (#39421) üzenetére


Mela Kehes
Topikgazda

Miben más mint a többi? Egyáltalán ki milyen tulajdonságok alapján választ böngészőt? (Chrome, Firefox, Safari, Edge, Opera…)

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#39423) Zsolt,72 válasza SharpSA (#39421) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Kap egy esélyt, győzött a kíváncsiság :) , noha 5 éve elégedett Safari-felhasználó vagyok. Lássuk, mit kínál a Vivaldi: [kép] .

(#39424) SharpSA válasza Mela Kehes (#39422) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem fontos a platform független app és ez is az. Amúgy meg egyik kutya, másik eb, de azért szerintem érdemes megismerni.
Tud valaki.megoldást hogy működjön a messenger értesítés? Mert nem jelez ha írt valaki. Újratelepítés, elvileg minden értesítési lehetőség ki- és bekapcsolása már megtörtént.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#39425) sztanozs válasza SharpSA (#39424) üzenetére


sztanozs
veterán

Egyik sem "platformfuggetlen" - legalabb is IOS-en mindenkinek kotelezo a safari-t hasznalni a motorhazteto alatt.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#39426) SharpSA válasza sztanozs (#39425) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem a platform független azt jelenti, hogy ugyanaz az app több rendszerre elérhető (IOS, macOS, Android, Windows).

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#39427) M1995 válasza SharpSA (#39426) üzenetére


M1995
aktív tag

Igen, XY játéknál se számít motorháztető alatt más a kód, ha elérhető több rendszerre is.

(#39428) oba válasza SharpSA (#39420) üzenetére


oba
addikt

Androidon csak ezt használtam. Itt most picit lomhábban tölti be az oldalakat mint a safari. Lehet,hogy a reklám és követésblokkolás miatt, nem tudom. Jó lenne ha alulra is lehetne helyezni a lapsávot.

(#39429) SharpSA válasza oba (#39428) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, egy kicsit lassabb, de a Testflight verzióhoz képest már gyorsabb. Én is a reklámblokkolásra gondoltam, hogy talán amiatt van ez.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#39430) Zsolt,72 válasza oba (#39428) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Jó lenne ha alulra is lehetne helyezni a lapsávot.

Jogos igény. Amíg nem kerül be ilyen lehetőség, addig lefelé suhintással hozom lejjebb a kijelző tetején levő tartalmat: [kép] .

(#39431) wreakz


wreakz
tag

Sziasztok,

Tudtok még egy olyan applikációt ajánlani mint a Larix de ingyenes verzióba ?
Ami szükséges lenne h265 codec-cel tudjon streamelni RTMP szerverre.
Előre is köszönöm ! :R

(#39432) lugosi válasza sztanozs (#39425) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

ios 17-től már nem.

(#39433) M1995 válasza lugosi (#39432) üzenetére


M1995
aktív tag

Majd egy 17.X verziótól valószínű, egyelőre még WebKit mind. Forrás: tele lenne ezzel a tengernyi tech oldal, ha már most lehetne más motor, de nincs. Az EU törvény majd csak tavasszal érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#39434) SharpSA válasza lugosi (#39432) üzenetére


SharpSA
veterán

Erről nem láttam információt. Biztos vagy benne?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#39435) lugosi válasza SharpSA (#39434) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Keress rá arra hogy “ios 17 Safari engine”. A bejelentéskor elég sokat írtak róla. Nem tudom pontosan mikor jelenik meg az első ilyen böngésző.

(#39436) SharpSA válasza lugosi (#39435) üzenetére


SharpSA
veterán

Olvastam róla, hogy talán enged majd egyszer ebben az Apple, meg hogy talán a Chrome (amit messze kerülök és másnak is ezt javaslom), meg valamelyik másik böngészőnek készülőben van a saját motoros változata iOS-ra,. Eddig nem láttam olyan hiteles írást, amelyben azt írnák, hogy a 17-es rendszertől már szabad a pálya, de akkor rákeresek az általad javasoltak szerint.

Szerk.: továbbra sem találok erre írást, "search engine" találatok vannak, meg év eleji írás, hogy majd lesz webkit-en kívül is élet...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#39437) Zsolt,72 válasza merqree (#39363) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

A már korábban [említett] Canary alkalmazás mellett rábukkantam még egyre, amin elérhető az olvasottság visszajelzése:


Ez pedig a letöltés helye: [Newton mail]

(#39438) Cyberbeni válasza lugosi (#39435) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Nem iOS verzió függö, hogy mi lehet a storeban. Március 6 a határidö: https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Markets_Act

(#39439) lugosi válasza Cyberbeni (#39438) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, végre egy pontos infó, én is csak annyira emlékeztem, hogy év elején voltak róla hírek. Akkor még kb fél év.

(#39440) Jumbozorz válasza SharpSA (#39436) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Mi a baj a chrome-val? :F

(#39441) consono válasza Jumbozorz (#39440) üzenetére


consono
nagyúr

A Google?

"In God we trust. All others must bring data"

(#39442) oba válasza consono (#39441) üzenetére


oba
addikt

Az Apple vagy a Meta sem különb.

(#39443) joey04 válasza consono (#39441) üzenetére


joey04
titán

velük mi a baj? Amúgy ios-en a chrome szerintem is szar, de amúgy pc-n és macen is azt használom, valamint mindegy egyéb google szolgáltatást használok iphone-on.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39444) Rage47 válasza oba (#39442) üzenetére


Rage47
veterán

nem raknam egymas melle ezt a két céget

(#39445) consono válasza oba (#39442) üzenetére


consono
nagyúr

Az Apple legalább nem az adataidból él, mint a másik kettő... De én őket is hanyagolom, MS béren vagyok évtizedek óta :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#39446) M1995


M1995
aktív tag

Ezt nyilatkozták EU-tól a DMA törvényről:
"nem számít, hogy egy elektronikus tárca, egy böngésző vagy egy alkalmazásbolt kérdését vizsgáljuk, az Apple iPhone mobilok felhasználóinak nyerniük kell azon, hogy több cég kínál hasonló szolgáltatásokat a verseny érdekében"

Egy dolog jót akar az EU, csak egyelőre a megvalósítás kérdéses számomra, de majd meglátjuk. Ahogy a cookie figyelmeztetés mögött is jó szándék volt, a gyakorlatban egy rossz vicc és kényelmetlen miatta a netezés. Emiatt is vannak fenntartásaim:

Sideload: azt hiszem én lemondok a "nyereményemről" mert nem várom, hogy az eddig "just works"™ alapon iPhone-t használó rokonok hívogassanak, mert valami gubanc a nagy nyitás után. (feltelepít a jó ég tudja micsodát jó ég tudja honnan)

Böngésző: A jelenlegi kompromisszum miért nem elég? Lehet más böngésző, de a motor Apple kezében. Én kontraproduktívnak érzem, hogy az EU a verseny és iPhone vásárlók állítólagos érdekében kinyitja iPhone-on a böngészők motorját, Google hozza majd iOS Chrome-ba a saját motorját, amivel pont tovább nő a piaci fölénye, és így is elég baj sok fejlesztő már csak Chrome-ra gyártja a weboldalakat. Firefox Gecko: ha abból indulok ki Mac-en ahol mindegyik a saját motorjával működik, ott akku szempontból a Safari a legjobb és a Firefox messze gyengébb, nem tudom HEVC támogatásuk van már és egyebek.

Fizetési mód: se a bankok, se Visa/Mastercard nem voltak képesek értelmes rendszert csinálni, pont azzal nyertek az emberek, hogy lett Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay.
(A bankokról annyit 2023-ban 8-12 karakter limit jelszó és 2FA kód SMS-ben.) Tech dolgot inkább bízzunk tech cégekre.

Kicsit azt érzem az iPhone mobilok felhasználóit elfelejtették megkérdezni akarnak-e radikális változásokat.
(Eszembe jutott, amikor F1 elküldte a grid girlöket, nagy szakértés minden irányból pro és kontra, csak a grid girlöket nem kérdezték mit szeretnének, csak született egy döntés a fejük felett)
Aki Apple user, mivel kezdetek óta zárt(abb) rendszer, nem zsákbamacskát vesz 15 éve, folyamatosan nőtt a vevők köre, tehát elégedettek az Apple üzletpolitikájával.
Akik nyílt(abb) rendszert szeretnének, arra van már választási lehetőség a piacon. A törvénnyel hasonlóbb lesz a két rendszer, hát akkor inkább csökken a választás lehetősége, nem?
Bárcsak akkor lettek volna ilyen figyelmesek a versenyre, amikor a Google a Gmail, Maps, YouTube visszatartásával fojtogatta a Windows Phone platformot. Nincs is esély új szereplőnek belépni az okostelefon piacra.

Egyébként feltűnő, hogy Apple, Google, Microsoft, Facebook ellen látszik az állandó megregulázási kísérlet, de amikor európai cég profitál belőle, olyankor halkabb az EU is. (EU pártiként írom)
Viszont az nem árt a versenynek, hogy Windows és Samsung esetében előtelepítve a Spotify?
Kivételezni nem lehetne elvileg, hogy csak az Apple nyisson, akkor mi lesz a többi zárt rendszerrel: Nintendo, PlayStation?

Számomra az is érdekes, a Microsoft Activision felvásárlásra az EU gyorsan igent mondott, UK és US még vizsgálják és tárgyalnak, aztán majd 10 év múlva fognak vakarózni a hivatalok, hogy mégis versenyellenes? Mint amikor Zuckerbergnek engedték persze vegye csak meg, másolja a riválisokat.

Az EU DMA törvényből aminek inkább lenne értelme számomra, hogy könnyebbé kell tenni egyik felhőből a költözést a másikba, pl. ha iCloud Photos és Google Photos között, ha két zene streaming szolgáltató között, ha két jegyzet app között váltanál.
Motiválni cégeket, hogy egy objektívan megvalósítható, máshol létező feature az EU egész területén, adott nyelven elérhető legyen egyenlően. Mert lehangoló funkciókról olvasni lábjegyzetben, hogy csak itt-ott és ilyen-olyan nyelven érhető el.
Az is hasznos lenne, ha a Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp nem egy ember kezében lenne.
Az is hasznos lenne, ha nem országonként külön Netflix lenne, hanem EU Netflix azonos kínálattal.

(#39447) oba válasza consono (#39445) üzenetére


oba
addikt

Az MS-t sem kell félteni, elég megnézni, hogy egy win10/11 telepítéskor mennyi minden adatküldés meg hasonló opció van bekapcsolva alapértelmezetten. Akármit csinálsz ezek a cégek úgyis tudják még azt is, hogy mikor mit nézel, mire keresel rá, és hogy kivel mit beszélsz mondjuk messaging appokon. Ha nem vagy pedofil sorozatgyilkos terrorista akkor mindegy. Ez az ára, hogy rengeteg szolgáltatást ingyen adnak. Nem tartanak senki fejéhez fegyvert hogy használja.

(#39448) joey04 válasza consono (#39445) üzenetére


joey04
titán

ja hogy hater vagy, akkor nem szóltam. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39449) Rage47 válasza oba (#39447) üzenetére


Rage47
veterán

“Ha nem vagy pedofil sorozatgyilkos terrorista akkor mindegy.”
amig nem jön egy radikálisabb kormány.

(#39450) SharpSA válasza Jumbozorz (#39440) üzenetére


SharpSA
veterán

Túl sokan használják, ezért sokkal jobban is van célkeresztben. Amúgy meg nem tetszik, sokat fogyaszt. Vivaldit használom minden rendszeren.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.