Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) Oldman2


Oldman2
veterán

A Shortcuts alkalmazásban az alábbi képen látható megjelenési hibát látok több rutin alján.

Ezt hol lehet, hol érdemes bejelenteni?

(#38052) MasterMark válasza Oldman2 (#38051) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#38053) Oldman2 válasza MasterMark (#38052) üzenetére


Oldman2
veterán

thx

(#38054) totron


totron
addikt

Olyan képnézegetőt vagy fotót 1:1 arányon kívül is:/ megjeleníteni képes fájlböngészőt keresek, ami megy iOS 9.3.5-ön, 1. gen iPad Minin. Laptopról kellene átpakolni iPadre pár képet, a Photos csak a saját eszközön készült képeket listázza.

(#38055) Oldman2 válasza totron (#38054) üzenetére


Oldman2
veterán

Van valami akadálya annak, hogy az iCloud-on keresztül másold fel az eszközre az ominózus fotókat?

Akkor a Photos már megjelenítené ezeket is...
:F

(#38056) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

iPhone-ra van olyan app, amivel 2 futó appot egy képernyőn meg tud jeleníteni elfelezve a képernyőt?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#38057) CrAzY88 válasza cellpeti (#38056) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Hali

Nem hiszem hogy lenne, az Apple nagyon szigorúan veszi a rendszerhez való hozzáférést, valószínüleg ilyen, vagy akár hasonló alkalmazást sem fogsz találni.
(amúgy is egérmozi lenne, de ez csak saját vélemény).

Erre a legolcsóbb megoldás egy iPad lesz. Nem teljesen kompromisszum mentes, de egész jól használható.
(egy épkézláb PC-vel/Mac-kel persze nem veszi fel a versenyt, de gondolom nem is ez lenne a cél)

Leginkább mire szeretnéd használni?

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#38058) cellpeti válasza CrAzY88 (#38057) üzenetére


cellpeti
veterán

csak beszélgettünk róla ismerősömmel, hogy neki nem lenne rossz egy ilyen progi, csak ő nincs fent itt. Ezért én tettem fel a kérdést. Ő kamerát akarna nézni róla, meg még valami mást.
iPhone 12 Pro Max telója van

Tigris, tigris, csóvafény...

(#38059) batai15


batai15
félisten

Sziasztok a Koin appot használja valaki? Költség keret kategóriát nem lehet használni ? Jelenleg a Fast Budgetet használom , fizettem is érte ugyan akkor van pár gondom vele és le szeretném váltani.

(#38060) noorbertt válasza batai15 (#38059) üzenetére


noorbertt
őstag

Spendee -t ajánlom. Nagyon jó és szépen tanulja a kategóriákat ha bankkal is szinkronban van.
Több userre nem lehet bontani , nekem feltétel volt hogy androidra is tudjon szinkronizálni… Ezt úgy oldottuk hogy 1user -t használunk ketten.
Évi 4ezer a prémium

+előny lehet hogy wise és Revolut számlát is jól kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#38061) eihwaz


eihwaz
junior tag

Sziasztok!

Van olyan "biztonságos" app amiben a törzsvásárlói kártyáimat scannelve tudom tárolni?
Sosincs velem ami kellene sajna és így minden nálam lenne a telefonban.

Köszi!

(#38062) Mela Kehes válasza eihwaz (#38061) üzenetére


Mela Kehes
Topikgazda

Stocard, de nem mindent lehet beregisztrálni.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#38063) nikilauda válasza eihwaz (#38061) üzenetére


nikilauda
senior tag

GoodID-ban tárolom az okmányaimat és elvileg vásárlói kártyát is lehet regisztrálni.

(#38064) MasterMark válasza eihwaz (#38061) üzenetére


MasterMark
titán

IKEA, SuperShop, iStyle belemegy közvetlen a tárcába.

Többire ott a Stocard, az magán keresztül be tud rakni dolgokat a tárcába is, de nem mindent csak amilyen vonalkódot a tárca támogat. Pl. Tesco belemegy, Auchan nem.
De magában a Stocard appban ott van.

Switch Tax

(#38065) Rage47 válasza eihwaz (#38061) üzenetére


Rage47
veterán

Pass2U belerakja a Walletbe a kartyaid

(#38066) batai15 válasza noorbertt (#38060) üzenetére


batai15
félisten

Köszi rá nézek. :R

(#38067) col válasza eihwaz (#38061) üzenetére


col
addikt

Én ezt használom és jól működik:
[link] Mobil Pocket

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#38068) Mela Kehes válasza nikilauda (#38063) üzenetére


Mela Kehes
Topikgazda

És egyébként rendőr elfogadja ha ott mutatod meg a jogsidat?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#38069) Syd69 válasza col (#38067) üzenetére


Syd69
aktív tag

+1, minden kártyát ebbe gyűjtünk

Alma

(#38070) lugosi válasza Mela Kehes (#38068) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem köteles, legfeljebb jófejségből. Ez nem magának az engedélynek, hanem az engedély másolatának tekintendő, és a kresz szerint az engedélyt kell vezetés közben magánál tartani a vezetőnek.

(#38071) Szólista


Szólista
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni,hogy a Mi Fit/Zepp Life rendesen működik IOS alatt? Megtalálja az órát,nem szakadozik a kapcsolat?
Tavaly használtam pár hónapig az elején tökéletes volt,jött egy frissités és utána már használhatatlan volt.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#38072) BigBlackDog válasza Szólista (#38071) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Zeppet használom lassan már egy éve, nálam nincs hiba.

(#38073) Szólista válasza BigBlackDog (#38072) üzenetére


Szólista
senior tag

Össze van kapcsolva az Egészség programmal? Mutatja a lépésszámot és a pulzust?

Nem vagyok normális. Na és?!

(#38074) BigBlackDog válasza Szólista (#38073) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, látom az egészségben is a pulzus és a lépésszámot.

(#38075) Szólista válasza BigBlackDog (#38074) üzenetére


Szólista
senior tag

Köszönöm a segítséget. :R

Nem vagyok normális. Na és?!

(#38076) nikilauda válasza Mela Kehes (#38068) üzenetére


nikilauda
senior tag

Biztos, hogy nem. Bár ha jól emlékszem hamarosan lesz ilyen lehetőség az Apple-nél, legalábbis Amerikában.

(#38077) INGJOKE válasza Mela Kehes (#38068) üzenetére


INGJOKE
veterán

Múlthéten igazoltattak friss a sztori. Csak a személyit kérte el, még a lakcím kártyát se. Az egyik megnézte a személyim valamit beolvasott róla a telefonnal a másik addig már pötyögte be a rendszámom. Majd szonda és már mehettem is. :)

(#38078) kagzer válasza lugosi (#38070) üzenetére


kagzer
aktív tag

Jövő év január 1-től pedig már nem kell csak a külföldi hatóság által kiállított jogosítványt magánál hordania a vezetőnek.
Bár ehhez talán kelleni fog az e-okmány is (személyi, jogsi?).
A KRESZ módosítás már elérhető a neten mindenesetre.

(#38079) Mela Kehes


Mela Kehes
Topikgazda

Olyan jegyzet appot tudtok ajánlani amiben táblázat is van és le lehet kódolni? A gyári jegyzetben próbálkoztam, jó is lenne de az oszlop szélességét nem lehet állítani, plusz icloudban meg sem jeleníti.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#38080) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémája a kollégámnak, hogy a régi telefonján (régi SE) be volt állítva a MI Home szoftver (otthoni kamera, jelzések stb.). Az új telefon egy Mini13-as lenne amivel a backup/restore funkcióval nem hozta át a MI Home beállításait.

Fogtam egy 3utools-t és ott próbáltam szelektív backup/restore appos megoldással megoldani neki a dolgot, de a bind appleID-nél error7-et kapunk folyamatosan (közben még pc-s böngészőben is simán be tud lépni, tehát nem user error). Próbáltam korábbi 3utools verzióval hátha, de az is...

Milyen "klónozó" szoftvert ajánlotok (van ilyen egyáltalán ami ingyenes és nem fake/lehúzós stb?), hogy egy appnak a beállításait két almás telefon között valahogy át lehessen vinni? Nem szeretnék újra mindent beállítani a home szoftverben. :(

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#38081) MasterMark válasza _ocsisajt (#38080) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem ezt nem így kell.

Ott van egy mi account, nem? Belép a másik telefonon ugyanazzal az accounttal és ott lesz.

Switch Tax

(#38082) tuzpenge válasza MasterMark (#38081) üzenetére


tuzpenge
őstag

Igen. Ez szerintem is így van! Legalábbis nálam is így volt. Szintén 13 mini de én X-ről váltottam. Itunes backup vissza mihome appba belép az felhasználói név/jelszó párossal és ott lesz minden ami előtte is ott volt.

ˣ

(#38083) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Ok, köszönöm!

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#38084) _ocsisajt válasza MasterMark (#38081) üzenetére


_ocsisajt
őstag

OK, megoldottuk! :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#38085) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Küzdök a Parancsokkal. Azt hogyan lehet vajon megadni, hogy 20:00-kor minden nap automatikusan vegye le 0-ra a hangerőt? És itt nem csak a bejövő hívások/értesítések hangerejére gondolok, hanem például ha elindítok egy alkalmazást, az se adjon ki semmilyen hangot?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#38086) catroot válasza Laslow (#38085) üzenetére


catroot
veterán

Szia!

Parancsok app/Automatizálás/Személyes automatizálás létrehozása/Új automatizálás

Itt ugye megadod az időpontot utána pedig a műveletet, hogy mit csináljon az alkalmazás.

A művelet hozzáadásánál a keresőbe írd be, hogy hangerő beállítása. A hangerő beállításánál meg értelemszerűen 0%-ra állítsd az értékét. Mielőtt véglegesíted az automatizálást, vedd ki, hogy rákérdezzen-e a futtatás előtt.

Elvileg így mennie kellene a dolognak.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#38087) Laslow válasza catroot (#38086) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm, úgy tűnik sikerült beállítanom. Van 3 másik kérdésem is, hátha tudja valaki a válaszokat:

1. A Kamera alkalmazás elindításának (amikor gyorsan fotózni akarok) leggyorsabb módja az, hogy a lezárt telefont kézbe véve vagy automatikusan bekapcsolja a kijelzőt, vagy koppintok a kijelzőre, vagy megnyomom a bekapcsolás gombot, majd jobbról balra suhintva megnyitom a Kamerát? Dupla bekapcsológomb nyomásos lehetőség itt nincs?

2. Hogyan lehet rávenni a telefont távolról, érintés nélkül, hogy készítsen egy fotót az előlapi kamerával? (A cél lerakni magam elé 2-3 méterre a telefont, majd úgy készíteni egy szelfit.) Ha nincs jobb, Sirit rá lehet erre venni valahogy hangvezérléssel?

3. Mi az a - lehetőleg ingyenes - alkalmazás, amivel OBD2 eszközre kapcsolódva megnézhetem az autóm guminyomás szenzorainak aktuális értékét? (Androidon pl. Tire Assistant)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#38088) MasterMark válasza Laslow (#38087) üzenetére


MasterMark
titán

2. Időzítő.

3. Ha bluetooth-os, akkor olyan obd olvaso kell ami legalább BT 4.0. Appból meg sok van.

Switch Tax

(#38089) catroot válasza Laslow (#38087) üzenetére


catroot
veterán

Amikre nagyjából tudok válaszolni:

1. Nálam az, hogy előveszem a telefont (magától bekapcsol a kijelző) és oldalra "suhintok", hogy a kamerázni tudjak

2. Szerintem a legegyszerűbb, ha beállítod a telefont, hogy felismerje a hangod. Aztán "Hey Siri, take a photo" paranccsal csinál egy fotót. De tud szelfit is, videót felvenni.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#38090) Laslow válasza MasterMark (#38088) üzenetére


Laslow
senior tag

2. Eh, igazad van, időzítő, de pont nem időzítve szeretnék csak egyetlen fotót készíteni, hanem hogy családilag beállunk a telefon elé, és készítünk hangutasítással akár tucatnyit fotót is 1 percen belül. Az időzítőhöz valakinek mindig oda kellene mennie a készülékhez megnyomni a gombot, az úgy nagyon kényelmetlen. Egy fotó meg semmire nem elég, mert valakinek tuti épp csukva van a szeme, stb...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#38091) MasterMark válasza Laslow (#38090) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor viszont Siri ahogy írtad, meg írták már.

De a hangerő lefele is csinál képet, talán BT fülesen is megy.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#38092) Laslow válasza MasterMark (#38091) üzenetére


Laslow
senior tag

A Cheese nevű alkalmazás lett a megoldás (egy sárga sajt az ikonja).

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#38093) Laslow


Laslow
senior tag

Még egy kérdés: van mód kikapcsolni valahogy Kamera hangját exponáláskor?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#38094) MasterMark válasza Laslow (#38093) üzenetére


MasterMark
titán

Oldalán a némító pöcköt átpöccented.

Switch Tax

(#38095) Laslow válasza MasterMark (#38094) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm. Hát ezerszer jobb lenne egy Kamerahangok kikapcsolása opció...

Más: miképp tudom Windows-os asztali gépre a legegyszerűbben átvinni a telefonnal készült fotókat/videókat?
És fordított irányban: PC-ről a telefonra vinni pl. 10GB-os filmfájlokat?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#38096) Laslow válasza catroot (#38086) üzenetére


Laslow
senior tag

Este valóban átváltott a Parancsokkal 0% hangerőre, azonban próbaképp elindítottam egy Waze-t, és jó hangosan elkezdte mondani, hogy 300 méter múlva forduljak balra... Hogy működik iOS-es a hangerőszabályozás? Külön kell állítani a csengőhang, az értesítések, és az alkalmazások hangerejét? Ha igen, a Parancsok 0% hangerő lehetősége pontosan mit állít?

Nekem pont az lenne a lényeg, hogy este 8 után hiába nyomkodom a telefont, az semmilyen hangot ne adjon ki, amíg kézzel fel nem nyomom a hangerő gombot: hiába nyitok meg YouTube videót, VLC-vel nézek filmet, játszom, érkezik Messenger üzenetem, akármi, a telefon ne adjon ki magából hangot.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#38097) catroot válasza Laslow (#38096) üzenetére


catroot
veterán

A Waze pont egy speciális példa. Az az alkalmazás az egyetlen (legalábbis amivel eddig ezt tapasztaltam), hogy megnyitása után fentebb veszi a multimédia hangerejét.

Én alapból némítva használom a telefont és a Waze indításakor nekem pozitív, hogy van a navigációnak hangja.

Elvileg a többi app marad néma egyébként!

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#38098) Laslow válasza Laslow (#38096) üzenetére


Laslow
senior tag

PC-ről iPhone-ra VLC alkalmazással pillanatok alatt sikerült több GB-os filmet átdobni WiFi-n keresztül. Ez így OK. A másik irány még kérdés nekem: a telefonnal készült fotókat és videókat hogyan vihetem át PC-re egyszerűen?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#38099) MasterMark válasza Laslow (#38098) üzenetére


MasterMark
titán

Rádugod PC-re és átmásolod.

Egyébként meg valami felhőn keresztül, iCloud, OneDrive, stb.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#38100) Laslow válasza catroot (#38097) üzenetére


Laslow
senior tag

Na akkor a Waze-zel vigyázni kell éjjel... Amúgy nem értettem, mert Waze-en belül a hangerő magasra volt nálam állítva, a telefon hangereje szintén magasra, navigáció közben pedig a Waze mégis tök halk volt. Azonban fel lehetett hangosítani a hangerő gombbal, de kizárólag akkor, amikor épp mondta, hogy merre menjek. (Már kezdtem megijedni, hogy ez ilyen halk iPhone-on, és én ezt nem fogom hallani vezetés közben.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.