Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) SharpSA válasza col (#35000) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezek közül számomra egyik sem teendő, ráadásul még kategorizálni sem lehet őket és talán még a jelölő négyzeteket sem lehet beállítani de majd megnézem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35002) col válasza SharpSA (#35001) üzenetére


col
addikt

Ok, akkor lehet félreértettelek. Nekem a gmaillel összekötve is van (teendő és) emlékeztető funkció benne, de ez akkor nem a te elképzelésed szerinti.
De esetleg keress rá google tasks programra is.

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#35003) Mela Kehes válasza SharpSA (#34994) üzenetére


Mela Kehes
Topikgazda

2Do. Mindent visz. :D

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#35004) SharpSA válasza Mela Kehes (#35003) üzenetére


SharpSA
veterán

Ismerem, nincs benne naptár.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35005) SharpSA válasza col (#35002) üzenetére


SharpSA
veterán

A Google Tasks-ot ismerem nincs benne naptár.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35006) col válasza SharpSA (#35005) üzenetére


col
addikt

(Ha jól emlékszem, csatolható a google naptárhoz.)
De bocs, nem ajánlgatok neked, hiszen biztos megvan az elképzelésed és fentebb már írtak olyat, ami talán megfelelő is neked.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#35007) moleculez válasza SharpSA (#34998) üzenetére


moleculez
veterán

Gyári Reminders app? iOS 13 óta nagyon bivaly lett! Azt hiszem naptárba is beépülnek a todo-k. Meg Sirivel jóban van.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35008) SharpSA válasza SharpSA (#34985) üzenetére


SharpSA
veterán

Tehát... Telepítve a telefonon: AirMail, Outlook, Spark.
Küldtem saját magamnak IMAP, illetve Google fiókból is egy teszt levelet.
Mindegyik app jelezte, hogy megjött az email, de egyikben sem volt benne miután megnyitottam, hanem akkor frissült a lista. Szerintem ez mindenkinél így van, ezzel kapcsolatban nincs semmi beállítás. AirMail és Outlook kb. egyforma idő alatt mutatja ilyenkor az új levelet, a Spark sokkal gyorsabban. Korábban használtam már a Spark-ot, azzal az volt a bajom, hogy az órán volt hogy befagyott az app, nem tudtam törölni vagy olvasottá tenni időnként a levelet.

Továbbra sem értem, hogy az Outlookban miért jelenik meg duplán a névnap naptár... Ez minden más Naptár appban csak egyszer jelenik meg, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35009) Cyberbeni válasza SharpSA (#35008) üzenetére


Cyberbeni
addikt

"Background App Refresh" be van kapcsolva?

(#35010) SharpSA válasza Cyberbeni (#35009) üzenetére


SharpSA
veterán

Hol van ez?
A beállításokban az alkalmazások frissítése a háttérben? Ha erre gondolsz, akkor ez be van kapcsolva és minden telepített app automatikusan bekapcsolt állapotot kap.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35011) Cyberbeni válasza SharpSA (#35010) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Settings > General > Background App Refresh
És ott lehet választani, hogy off/wifi/wifi+cellular, illetve külön alkalmazásonként is ki lehet kapcsolni.

Ha ez be van kapcsolva (és a fejlesztők megcsinálták, hogy ilyen esetben a notification után az egész emailt letöltse), akkor elvileg nemsokkal a noti megjelenése után ott kell lennie a teljes emailnek, amikor megnyitod az alkalmazást. (De a listában szerintem akkor is ott lehet, ha ez ki van kapcsolva, max a megnyitással kellene várni, amíg le nem tölti az egészet)

(#35012) SharpSA válasza Cyberbeni (#35011) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, ez természetesen alap állapotban van, be van kapcsolva. Wifi és mobilnet esetén is frissül a háttérben minden email app.
Bár nem tudom ez a rész hogy működik, mert a fosbúkot itt kikapcsoltam, mégis megjelenik az ikonon, ha van valami új dolog ott...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35013) Jaded válasza moleculez (#35007) üzenetére


Jaded
senior tag

Én örülnék, ha beépülne a naptárba, de sajnos nem. :)

Renault Megane IV Limited

(#35014) SharpSA válasza moleculez (#35007) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, egész jó annak tudása, de a naptárban nem jelennek meg a teendők. Így sajnos ugyanaz van, mint most, hogy 2 különböző appot kell megnéznem, hogy mikor mi lesz, vagy mikor van szabad időpont...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35015) Mela Kehes válasza SharpSA (#35014) üzenetére


Mela Kehes
Topikgazda

Readdle Calendar. Emlékeim szerint ez mutatja a teendőket a naptárban, de már rég használtam. Ki kell próbálni.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#35016) #86564352 válasza SharpSA (#35014) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az nem jó, ha naptárban eseményként adod hozzá és akkor egy helyen minden? Esetleg csinálni plusz naptárat pl. magán és meló dolgok.

Valószínűleg az alapötlet az Apple, Microsoft és Google megoldásainál is az, hogy akinek nagyon sok napi teendője van, annál alap nézegeti a külön Reminders, To Do feladat appot, hogy ne a naptár legyen tele mindennel, ezért külön hely.
Én nagyon rendetlen vagyok, néha jegyzetbe írok bevásárlólistát, néha a reminders-ben helyalapú emlékeztetőt, néha csak simán naptári eseményként beírom pénteken 5-kor fodrász előtte értesítsen stb. Widgetben calendar és reminders is kirakva, aztán reggel átfutva látom mi következik.

(#35017) SharpSA


SharpSA
veterán

Ahogy most nézem, a jelenlegi beállításokkal letöltődnek a levelek, de nem azonnal az értesítéskor. Most később nyitottam meg az AirMail-t és a Sparkot is és azonnal ott voltak a levelek.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35018) SharpSA válasza #86564352 (#35016) üzenetére


SharpSA
veterán

Legalább 6-7 kategóriában vannak a teendőim. És a naptárban nem lehet bepipálni ami kész van. Amúgy jó ötlet.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35019) SharpSA válasza Mela Kehes (#35015) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, tudom, ezt használom. Néztem ebben is a teendőket, vagy a Google teendőkkel, vagy az emlékeztetővel szinkronizál.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35020) moleculez válasza SharpSA (#35019) üzenetére


moleculez
veterán

Neked nem valami célszoftver kéne? Ilyen időpont foglalásos miújság?
pl monday.com vagy az overkill?
Esetleg ez: [link]

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35022) #86564352 válasza SharpSA (#35018) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ennyi teendőre a dedikált feladat appokat találták ki: Reminders, To Do ott lehet pipálni, kihúzni. Amúgy én se tudom mikor melyiket használjam a jegyzet, naptár és feladat közül. :D Pl. a Reminders jó felismeri ahogy írom holnap fél ötkor valami, felismeri a szövegből az időt, csak nem látom hogy lehet előtte egy órával jelezzen. Ha a naptárba írom be ott szépen beállítom az esemény idejét és előtte mikor figyelmeztessen, hogy oda is érjek. Havi számlákról ismétlődő naptári esemény. Bevásárlólista jegyzetben.

(#35023) HoppMaster válasza #40993792 (#34983) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Nekem erre tudnál amit mondani?
Lenne pár kérdésem:
Első az lenne, hogyan tudok különböző email fiókokat átláthatóan kezelni vele. Tehát ha van pl 4 email címem akkor azokat, hogyan tudom beállítani, hogy külön mappákba érkezzenek meg és ne nekem kelljen kiválogatnom őket.
A másik pedig az, hogy az Aláírásom pl Windows-s gépeken csatolmányként jelenik meg. Aláírásomban vannak logók és hivatkozások, mivel céges.

(#35026) #16695808


#16695808
törölt tag

Sziasztok! Valaki tudta telepíteni a Facebook lite alkalmazást ? Ha igen megosztaná a trükköt hogyan lehet telepíteni?! Előre is köszönöm.

(#35027) MasterMark válasza #16695808 (#35026) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs ilyen ios-re szerintem.

Switch Tax

(#35028) col válasza MasterMark (#35027) üzenetére


col
addikt

Van FB lite.
[link]

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#35029) tboldi válasza #16695808 (#35026) üzenetére


tboldi
nagyúr

App Store-ból letöltöd a Testflight appot, majd guglin megkeresed a Facebook Lite TF linkjét, és azon belül telepíted. :)

(#35030) #16695808 válasza tboldi (#35029) üzenetére


#16695808
törölt tag

Nem tudom, a TestFlight valami meghívó kódot kér, és a Facebook lite linket sem találom .

(#35031) SharpSA válasza #05304832 (#35021) üzenetére


SharpSA
veterán

Korábban már használtam, nem egy egyszerű kezelésű app és ha jól emlékszem a máshol alapnak számító ismétlődő bejegyzés és/vagy értesítés is fizetős...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35032) MasterMark válasza col (#35028) üzenetére


MasterMark
titán

Ja valami más régión van, talán indiai vagy ilyesmi tényleg. :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#35033) col válasza MasterMark (#35032) üzenetére


col
addikt

Érdekes amúgy, mert korábban emlékszem, hogy elérhető volt itt is (nálunk), sőt ajánlották is ennek a használatát, ezért javasoltam én is így. Csak sajnos már nem tudom, hol láttam, olvastam. :((
Az is rémlik, hogy jó idővel ezelőtt én is telepítettem még és akkor próbáltam. Csak rendkívül fapados és szerintem rosszabb, mint a nagy-testvér. Egy előnye van, hogy kisebb és nem foglal annyi helyet, memóriát, persze cserében xarabbul működik :D

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#35034) tboldi válasza #16695808 (#35030) üzenetére


tboldi
nagyúr

Válaszoltam a másik topikban. :)

(#35035) Nemo1001 válasza tboldi (#35029) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

TestFlight valami meghívó kódot kér,

(#35036) col válasza Nemo1001 (#35035) üzenetére


col
addikt

Egy másik topicban is téma ez, és ott válaszoltak erre. Egyelőre fel lett függesztve a csatlakozási lehetőség a TestFlight-hoz.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#35037) Nemo1001 válasza col (#35036) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

és melyik topikról van szó?

(#35038) col válasza Nemo1001 (#35037) üzenetére


col
addikt

[iPhone felhasználók szakmai topikja]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#35039) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Egy vércukormérő appot szeretnék letölteni iPhone 8-ra. Sajnos régiókorlátozott app, a hazai App store nem is listázza. Hogyan tudnám feltenni a telefonra?
Ezt a leírást végigcsinálhatom, nem fog tiltani az Apple?

(#35040) tboldi válasza Nemo1001 (#35035) üzenetére


tboldi
nagyúr

Linkkel is lehet csatlakozni egyes bétákhoz, nem csak kóddal, de igen, a Facebook Lite esetében úgy tűnik, hogy egyelőre nem fogadnak újabb felhasználókat.

(#35041) HoppMaster válasza #40993792 (#35024) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Köszönöm, akkor kezem az elejétől újra, hátha jó lesz úgy.

(#35044) col válasza #05304832 (#35043) üzenetére


col
addikt

Esetleg a link/oldal tartalmát mentsd el pdf-ként és úgy örizd meg.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#35046) col válasza #05304832 (#35045) üzenetére


col
addikt

Hát szerintem az sem segít, mert a könyvjelzős linket újra megpróbálja majd betölteni.
De ha csak a linket nézed meg (a nevét) és nem nyitod meg, akkor esetleg megmarad úgy ha te a mentéskor egyedi nevet adsz neki és csak a nevét nézed meg a linknek.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#35048) col válasza #05304832 (#35047) üzenetére


col
addikt

Sajnálom :( Én ritkán használom a Safarit (Chrome-ot inkább, ott a könyvjelző nevét meg gyorsan lehet módosítani) és nem is néztem még ezt annál.
De talán lesznek mások, akik használható ötletet adnak.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#35050) col válasza #05304832 (#35049) üzenetére


col
addikt

Szerintem bármelyik op rendszernél így van, Windowson is. Ha egy könyvjelző linkje már elérhetetlen, ott is 404 hiba van :) Ez nem csak az IOS érdeme ;]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.