Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) consono válasza Shyciii (#39000) üzenetére


consono
nagyúr

Gyárit nem próbáltam, de a sima IKEA-s Qi charger-rel nekem is melegszik a 12 Mini. Nem is használom gyakran, inkább lassan töltöm kábelen.

"In God we trust. All others must bring data"

(#39002) Mela Kehes


Mela Kehes
Topikgazda

Próbáljunk az alkalmazásokkal kapcsolatos bejegyzésekre szorítkozni! Köszönöm!

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#39003) Shyciii


Shyciii
veterán

Aki szintén belefutott olyan problémába (leginkább céges emailezésnél fordulhat elő), hogy az adott emailfiókjában vannak szabályok, amik a bejövő emaileket azonnal áthelyezi egy megadott mappába (szortírozza), és ezért nem jöttek ezekről az emailekről értesítések, azoknak most van megoldás. Bár Android alatt az email alkalmazások ezt gond nélkül lekezelik, az ios-es email alkalmazások erre valamiért nem képesek, még a többszörösen díjazottak sem. Viszont! Van egy myemail nevű alkalmazás, ami képes ezeknek az értesítéseire is. 2 gond ennek ellenére van, de ezek megoldhatóak:

- van benne reklám (felső fejléc) -> ezt lehet blokkolni egy dns profile-al, és így legalább az összes alkalmazásban blokkolva vannak, vagyis Safari alá sem kell reklámblokkoló, és ez megoldja a TV24 applikáció reklám gondját is, meg persze játékok alatt sem lesznek
- az IMAP-os szervereknek automatikusan kéri le a beállításait, egyedileg nem lehet megadni. Ez szintén kiküszöbölhető, ha írunk a fejlesztőknek, és akkor ők ezt egyedileg beállítják

Szal ez az egyetlen applikáció, ami végülis eleget tud tenni céges levelezések alapvető igényeinek is.

(#39005) Oldman2 válasza Shyciii (#39003) üzenetére


Oldman2
veterán

Linket tudsz erre a myemail app-ra adni? A kereső nem talál ilyet nálam...

(#39006) Shyciii válasza Oldman2 (#39005) üzenetére


Shyciii
veterán

Most nézem, hogy elgépeltem. A neve myMail: Link

[ Szerkesztve ]

(#39007) Oldman2 válasza Shyciii (#39006) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi.
:R

A legújabb szöveges értékelés nem sok jóval biztat. A fejlesztő meg "fehérorosz", a cég Ciprusi.
Mennyire megbízható lehet ez?

(#39008) lugosi válasza Oldman2 (#39007) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerinted kb amennyire érzed :)

(#39009) Shyciii válasza Oldman2 (#39007) üzenetére


Shyciii
veterán

Szerver adatokhoz nem férnek hozzá. Ezt konkrétan onnan tudom, hogy kértem a fejlesztéstől, hogy az autentikációs user lehessen különböző mint a küldendő user emailcíme. Ezt ők jelenleg kézzel tudják csak átírni a rendszerben, de az összes szerver adata kell hozzá (port, szerver címe), ergo nem tudják kiolvasni a jelenlegi állapotot, mert titkosítva tárolják.

De csinálhatod azt is, ha képes rá a jelenlegi szervered/kliens szoftver (pl Thunderbird képes rá), hogy mielőtt átirányítja a bejövő emailt az adott mappába, váratsz vele x másodpercet (kvázi így két elemből áll a szabály: x ideig várakozik, majd utána jön a mozgatás parancsa), és így akkor bármilyen más levelező szoftver is érzékelni fogja az új emailt, és küld értesítőt. Kicsit favágó módszerű, de működik. Én jelenleg így használom az Edison Mail -t, mert ennek az Edisonnak a felülete, láthatósága a legjobb sok mappa esetén.

Amúgy meglepődnél, hogy mennyi híres, népszerű játék van az alkalmazásboltban, amiknek oroszok a fejlesztői.

[ Szerkesztve ]

(#39010) Oldman2


Oldman2
veterán

A nemrég iOS-en is megjelent Podcast Republic alkalmazást (Androidon ez volt a kedvenc) használja-e rajtam kívül még valaki?

(#39011) Garada


Garada
őstag

Sziasztok!

16.4 alatt kinek mi a tapasztalata stabilitás és akksi idő terén?
Én jelentős javulást érzek, sok tesztelő a 16-os frissítések között az eddigi legjobbnak tartja. Viszont pár ismerősöm panaszkodik, hogy azóta mintha romlott volna az akksi ideje, nektek mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#39012) MasterMark válasza Garada (#39011) üzenetére


MasterMark
titán

Jaj ne. :D

Switch Tax

(#39013) Shyciii válasza Garada (#39011) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem nem érződik semmi különleges. Ha javult, ha rosszabbodott, akkor azt olyan kis mértékben, hogy nem érződik.

(#39014) Rage47 válasza Garada (#39011) üzenetére


Rage47
veterán

semmit nem veszek észre ezzel kapcsolatban

(#39015) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Egy olyan alkalmazást szeretnék, amivel le tudom fotózni a számlákat, blokkokat, hogy hónap végén át tudjam nézni őket. Szeretnék tudatosabban költekezni. Az nem opció, hogy mindig bepötyögöm, mert sok idő. Mi az amit tudtok ajánlani erre?
Az sem lenne hátrány, ha időrendi sorrenben látnám őket.

Köszi :R

(#39016) Rage47 válasza dzsampi (#39015) üzenetére


Rage47
veterán

Readdle Scanner Pro

(#39017) #86564352 válasza dzsampi (#39015) üzenetére


#86564352
törölt tag

Beépített Notes vagy Files

(#39018) Kbali válasza dzsampi (#39015) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha kártyával költesz, akkor a legtöbb banki applikációnak van elemzős része, ahol kategóriák szerint besorolják neked automatikusan a költéseidet.

(#39019) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Valahogy rá lehet venni a gmail alkalmazást, hogy több apple eszközön szinkronizálja az aktuális állapotot?

Mobilon kitakarítom az értesítéseket, törlöm, archiválom, amit kell, de táblagépen nem követi az eseményeket. Minden üzenet marad a helyén.

(#39020) col válasza bostone (#39019) üzenetére


col
addikt

Így nem "szinkronizál", neked kell a másik eszközökön is megnyitni és akkor tűnik el az értesítés. Nem fiókhoz, hanem eszközhöz kötött.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#39021) bostone válasza col (#39020) üzenetére


bostone
addikt

Nah, kipróbáltam, hogyan viselkednek az eszközök és az alkalmazás egy időben.
Működött, aztán másnap megint nem.
Az olvasott levél olvasottá vált az összes cuccon, amit töröltem az törlődött, amit archiváltam az archiválódott.
Ki érti ezt?

Most az imessage fogott ki rajtam. Régen ez is totál oké volt, de most táblán nem jelennek meg az üzenetek.

(#39022) Allien


Allien
veterán

Helpre lenne szükségem. Most léptem bele az IOS klubba... :B Eddig csak androidos cuccaim voltak. A cél, a fényképező gépemet össze kötni a tablettel, és azon "élőben" nézni a kamera képét. Ipad Air 5 (2022) verzió. Kamerából mikro hdmi-n jön ki, van kábelem, normál hdmi-re alakítva, majd egy capture jön:

utána egy otg és a végén egy usb to type-c átalakító.
Androidon a USB Camera progival látható a kép. Igaz, jelentős a csúszás, de, tette a dolgát. IOS-re milyen progi lenne hasonlóan, és egyáltalán, megoldható-e? :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#39023) consono válasza Allien (#39022) üzenetére


consono
nagyúr

Nézd meg, hogy a HDMI capture támogatott e iOS/iPad OS alatt, ha igen akkor lehet valamennyi esélyed, hogy fog tudni működni, de szerintem ez veszett ügy...
Asszony Canon gepéhez mintha lenne gyári progi, de ha jól emlékszem azzal is csak wifin keresztül megy a képek nézegetése.

"In God we trust. All others must bring data"

(#39024) Allien válasza consono (#39023) üzenetére


Allien
veterán

Semmi esetre se veszett, mert androidon megy... ;] Wifin nem érdekes, azon megy. :DDD De, az eredeti cél az lett volna, hogy a kamera lcd-jén lévő dolgokat vegyem fel. Van ilyen cucc, csak 100ezres tétel... ;] (Atomos ninja példul) Nomármost, kábel, és progi kérdés, elvileg... :B Max, marad a wifi...

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#39025) consono válasza Allien (#39024) üzenetére


consono
nagyúr

Az, hogy Droidon megy semmit nem jelent itt :) Remélem találsz megoldást!

"In God we trust. All others must bring data"

(#39026) Allien válasza consono (#39025) üzenetére


Allien
veterán

Ok, ez igaz. Hiába tudja a hardver, ha nincs támogatva semmilyen formában, vagy, nem tud róla senkise... ;] Végtére is, ki gondolná, hogy valaki monitornak akarna használni egy kijelzőt almáéknál... ;] Ok, fordítva nem gond, kifele lehet küldeni a képet. :K
Na, ha rá jövök, azért nem tartom magamba. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#39027) lugosi válasza Allien (#39024) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Semmi esetre se veszett, mert androidon megy.”
Ó, ha ez így működne! Elég sok dolog nincs ios-en és iPad os-en, ami van androidon, és fordítva is.

(#39028) KillerATi


KillerATi
tag

Van esetleg olyan (ha lehet ingyenes) alkalmazás amiben be tudom jelölni a kedvenc sorozataim, és kapok róla értesítést ha kijön egy új rész/évad? Csomó sorozatot néznék, de nem tudom nyomon követni mikor jönnek a részek, évadok :DDD

(#39029) consono válasza KillerATi (#39028) üzenetére


consono
nagyúr

Trakt? [link] Nem próbáltam, de mintha ez lenne az alap ezekre az igényekre. Nem tudom az ingyenes verzió miben kevesebb mint a VIP...

"In God we trust. All others must bring data"

(#39030) noorbertt válasza consono (#39029) üzenetére


noorbertt
őstag


trakt erre jó lehet, bar azt az opciót nem használom. Én általában itt jelolom hogy mit szeretnek lekölcsönözni és automata módon meg is lesz amint kijött.

(#39031) totron


totron
addikt

Nálatok is van, hogy telefonról osztott személyes hotspotra nehéz felmászni (eszközfüggetlenül)? Közel kell lenni ésvagy időben közvetlen a hotspot elindítása után csatlakozni akarni, mert később már nem jelenik meg a vételező eszközön (holott a telefon szerint aktív az osztás). Szóval szenvedős. Oka? Hardverfüggő lehet vagy iOS verzió-függő?

(#39032) consono válasza totron (#39031) üzenetére


consono
nagyúr

Hasonlót vettem észre már én is, de csak ha Droid kapcsolódik a Hotspot hoz. Abból sem mind: a fiam Xiaomi telója mindig kapcsolódik, a lányom Samsungja nehezebben, az szereti ha fel van oldva az iPhone...

"In God we trust. All others must bring data"

(#39033) KillerATi válasza consono (#39029) üzenetére


KillerATi
tag

Köszi, megnézem :)

(#39034) Wlac válasza KillerATi (#39033) üzenetére


Wlac
Ármester

Én a Hobi nevű appot használom, számomra átláthatóbb a felülete, mint a Traktnak.

“The wha-"

(#39035) mukibuci válasza Wlac (#39034) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR



en adom a Trakt-ot de a legnagyobb jóság benne inkább az, hogy kodi-bol automatikusan behúzza, hogy mit néztem.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39036) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Ha egy app (E.ON) ikonja mellől nem akar eltűnni a piros, 1-es számot tartalmazó értesítés, akkor mit lehet csinálni? Értesítések között nincs semmi, megnyitom az appot, nem jelez semmit.

Volt már force restart, app újratelepítés is, de továbbra is csak az ikon mellett jelenik meg az 1-est tartalmazó piros pötty.

(#39037) Kbali válasza BigBlackDog (#39036) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mielőtt az app fejlesztőjének írsz, megpróbálnék egy olyan beállítás változtatást is, ahol ki-bekapcsolod a jelvényes megjelenítést.

(#39038) BigBlackDog válasza Kbali (#39037) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, az is volt. Per app és globálisat is.

(#39039) kuntics válasza BigBlackDog (#39038) üzenetére


kuntics
aktív tag

Biztos nincs appon belül valami értesítés? Én is használom az eon appot, nálam nincs ilyen problema. Talán még a befizetésre váró számla is dob ilyen piros 1-est, de ebben nem vagyok biztos.

(#39040) totron


totron
addikt

Youtube letöltésre mit ajánlotok?

(#39041) Laca1212 válasza totron (#39040) üzenetére


Laca1212
őstag

YT prémium ;]

(#39042) Garada válasza totron (#39040) üzenetére


Garada
őstag

YT prémium, önmagában a reklámmentesség miatt megéri, az pedig egy erős plusz, hogy le tudsz tölteni tartalmakat. Manapság azért ezek már nem olyan drága mulatságok, hogy megérje mindenféle mutyi appal szórakozni helyette.

(#39043) consono válasza Garada (#39042) üzenetére


consono
nagyúr

Yep. Annyit viszont hozzá tennék, hogy a letöltött tartalmakat továbbra is "csak" a YouTube appban lehet elérni, máshol nem lehet használni, ha ez esetleg fontos lenne.

"In God we trust. All others must bring data"

(#39044) totron válasza Garada (#39042) üzenetére


totron
addikt

Nincs ilyenre keret, de ha lenne sem hiszek a modellben + lásd consono kommentje. Továbbra is jöhet tipp.

(#39045) Shyciii válasza totron (#39044) üzenetére


Shyciii
veterán

Ha csak reklémmentes youtube nézés kellene, akkor azt mondanám arra ott van az appstore-ban a PreTub.
Letöltésre nem tudok ilyet iOS-en. Én ha nagy ritkán le akarok tölteni valamit, akkor használok külön erre egy weboldalt, ami leszedi a videót, és lementi nekem.

(#39046) Tibee86 válasza totron (#39040) üzenetére


Tibee86
veterán

Tempo: [link]

(#39047) Musaka válasza Shyciii (#39045) üzenetére


Musaka
senior tag

Köszi.
Igaz nem én kértem de le is szedtem a reklám mentesség miatt.

(#39048) Shyciii válasza Musaka (#39047) üzenetére


Shyciii
veterán

Szívesen. Nem mondom, hogy tökéletes program, mert 2 hiányossága van nekem, de ennek ellenére azért ezt használom.

(#39049) totron válasza Shyciii (#39048) üzenetére


totron
addikt

Mi az a 2 hiányosság? Igen, nekem offline nézésre kell, köszönöm, Tibee86.

(#39050) Shyciii válasza totron (#39049) üzenetére


Shyciii
veterán

1. nem lehet benne látni a notification-öket mikor kapok, nem jelzi ha kaptam üzenetet
2. Shorts hiánya

De amúgy pl a Library alatt ha megnézem a Subscriptions alatt hogy milyen újak vannak, akkor az a nézet is borzalmas. Kicsi ikonok, a szöveg nem fér ki hozzá, ezért levágja, így nem lehet a teljes szöveget elolvasni, meg nem lenne rossz, ha lenne benne ikon amivel rögtön a képernyőtükrözést el lehetne indítani, vagy az airplay-t.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.