Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) univerzita válasza galaxys80 (#20700) üzenetére


univerzita
addikt

Google Photos Backup- desktop uploader

(#20702) #99546112 válasza galaxys80 (#20696) üzenetére


#99546112
törölt tag

Ez ilyen marad valszeg! Én egy 1,5 napot töltöttem el azzal, hogy implementáljam az összes képem, sőt most a videóimat. Azért látod össze-vissza a képeid, mert a kép metaadatát nézi, azaz azt az időpontot, amikor utóljára módosítva lett a kép. Nekem is össze vissza volt minden, de photoshop lightroom-mal megszerkesztettem az összes képem (10 évre visszamenőleg, ergo több ezer kép) metaadatát és mostmár gyönyörűen jeleníti meg a photos-ban. Természetesen nem egyessével, hanem év szerint voltak a képeim, azt mind egyszerre meglehet változtatni egy kijelöléssel és kész, viszonylag hamar kesz lett, csak a használatára volt idő rájönni, de utánna több ezer képet megcsináltam 1óra alatt! Sőt most a videókat csinálom, -mivel a képeken nem látok szembeötlő minőségromlást-, eszerint döntöttem, hogy átviszem ide minden képem és videóm, mivel számomra meglepő módon a videóknál sincs szembeötlő minőségromlás, igaz, 1080p-ig jó vagyok, a 4k úgy se mostanában lesz használatban.
Nagyon megtetszett ez az alkalmazás, nem mondom hogy nincs hátulütője, mivel aki maximalista nyílván nem engedi, hogy 1%-nyi minőségromlás is legyen a képein, a poén az hogy én is maximalista vagyok, de nem tűnt fel minőségromlás olyan szinten, hogy azt mondjam felejtős. Az iPaden és az alkalmazásban is összehasonlítottam a képet, már a fejemet a tablethez nyomtam, akkor se tűnt del hogy 1p-el rosszabb lenne.
DSLR képet nyílván nem érdemes itt tartani, elvileg 16Mp-ig nincs gáz.
Minden képet ömlesztve tettem fel, csináltam egy mappát, pl 2004 és beletoltam minden képet, a fotóknál pedig szépen átlátható év/hónap szerint. Az új képeket automatik feltölti rendszerezve és kész, az eszközön egy deka helyet nem foglal majd sem videó, sem kép, természetesen az eszközpéldány törlése után, mert ilyen funkció is van.
A drive pedig innentől kezdve felejtős, azon se lepődnék meg ha jövőre kidobnák a kukába, majd jön doksi tároló és ott is korlátlan tárhely lesz, nem lepődnék meg ezen legalábbis manapság.

(#20703) erdoke válasza #99546112 (#20702) üzenetére


erdoke
titán

Ezért használtam anno Everpixet, majd PictureLife-ot, mert azok automatikusan megoldják a csoportosítása, forgatási és egyéb anomáliákat. Ömlesztve töltöttem fel először ~9 év összes digitális képét, majd azóta minden mobil eszközről, illetve NAS-ról automatikusan pakolja felfelé a kliens alkalmazás. Reggelente küldenek egy pofás emlékeztetőt, mi történt az adott napon az elmúlt bő 13 évben.

A legjobb aláírás a héten

(#20704) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Nem tud valaki eBook olvasót, amelyik offline magyar-angol, magyar-német szótárt tartalmaz?
iPad-re kellene.

Androidon meg tudtam oldani, iOS-en még sehogy nem találok sajnos, pedig nagyon kellene nyelvtanuláshoz...

(#20705) galaxys80 válasza #99546112 (#20702) üzenetére


galaxys80
veterán

Akkor valószínűleg marad más felhő szolgáltatás. Én ezt biztos nem fogom megcsinalni.
Januárban költözök a onedrive-ra vagy a mega-ra.

(#20706) #99546112 válasza galaxys80 (#20705) üzenetére


#99546112
törölt tag

A megára még akkor sem tennék képet, ha fizetnének érte...

(#20707) galaxys80 válasza #99546112 (#20706) üzenetére


galaxys80
veterán

Szerintem semmivel nem kockázatosabb mint a többi.
De valószínűleg onedrive lesz majd, mert az jobban tetszik.

(#20708) nauro válasza #99546112 (#20702) üzenetére


nauro
aktív tag

Nekem olyan beállítás kéne, hogy pl telrol felrakott képeket nyugodtan tömörítse, de amit mondjuk gépröl töltök fel tükörreflexessel, ahhoz már ne nyúljon hozzá. Köztes megoldás kéne, nem pedig vagy semmit sem tömörít, vagy mindet. Most apple megoldását tesztelem, aztán kiderül.

(#20709) VIBO válasza galaxys80 (#20707) üzenetére


VIBO
őstag

Flickr nekem bejön most. Dropbox-ról váltottam.

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#20710) buci30 válasza nauro (#20708) üzenetére


buci30
addikt

https://www.amazon.com/clouddrive/home

Most a napokba filoztam én is mi legyen dropbox helyet és ő nyeret ha csak kép és video nem, akkor meg a legolcsóbb a korlátlan előfizetés 1évre amiket néztem azok közül...
De persze van video meg doksira is korlátlan az a drágább de az se vészes 1évre szerintem.

Telefonról nagyon jo kis app van hozzá.
Gépről is csak annyi ,hogyha onnan akarsz képet nézni akkor az webes felület de nagyon egyszerű és gyors.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#20711) bbmt válasza erdoke (#20703) üzenetére


bbmt
senior tag

Hoppá,
milyen NAS-od van, hogy van rá kliens alkalmazás?

A kanál a gyengék villája

(#20712) univerzita válasza bbmt (#20711) üzenetére


univerzita
addikt

Nekem Zyxel,ahoz van.

(#20713) erdoke válasza bbmt (#20711) üzenetére


erdoke
titán

Az egykori Everpix, illetve a mostani PictureLife kliens alkalmazására gondoltam.
NAS-rá visszatérve, minden nagyobb márkának van, még a WD cuccokhoz is. Egyébként gyakran elég egy jó hálózati képességekkel felvértezett média lejátszó app is, a másik oldalon pedig egy SMB szerver.

A legjobb aláírás a héten

(#20714) #99546112


#99546112
törölt tag

A Flipboard alkalmazást magyar hírekre nem lehet használni?!

(#20715) nofi válasza Gordiann (#20704) üzenetére


nofi
őstag

Nekem iOS-es Kindle appra sikerült ráhegeszteni a szótárat, bár nem volt egyszerű

Xbox GT: nozsolt

(#20716) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Most nezem ,hogy a sync.me-t kihereltek. Nem lehet a facebook kontaktokbol valasztani es azt hozzarendelni a telefonkonyvben levo kontaktokhoz.
Van mas alternativa?

(#20717) rol33 válasza Gsx-rr (#20716) üzenetére


rol33
aktív tag

ezt hol láttad? én meg azt hittem hogy bugos, s várom a frissítést, de ezek szerint hiába...
viszont akkor engem is érdekelne alternatíva, ha találsz oszd majd meg plz, köszi

®

(#20718) univerzita válasza Gsx-rr (#20716) üzenetére


univerzita
addikt

Ha gépről mész a iTunes Store -ba otvan,most tettem fel.

(#20719) univerzita válasza Gsx-rr (#20716) üzenetére


univerzita
addikt

Nos valóban nemműkodik.

(#20720) erdoke


erdoke
titán

Ha valakinek apró lányai vannak, mindenképpen töltse le a Paint My Wings nevű alkalmazást. :K Talán fiúk is elvannak vele néhányszor pár percet.

A legjobb aláírás a héten

(#20721) Gsx-rr válasza rol33 (#20717) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Itt! Sajnos a facebook nem engedi ,úgy néz ki!

[link]

(#20722) catroot válasza rol33 (#20717) üzenetére


catroot
veterán

Szerintem nem nagyon van másik normális alternatíva.

Akkor talán marad még némi esély a gyári "megoldásra".

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#20723) #99546112


#99546112
törölt tag

A google music-ban hogyan lehet a számokat sorrendbe tenni? Nekem annyi a bajom vele, hogy nem sorban vannak a mixek, már felk*rta az agyam... Tök jó lenne az egész, mert 50.000 számot lehet tárolni, ill. van offline mód is, viszont még sorrendbe se lehet tenni, a webes felületen igen, de az alkalmazáson belül nem -.-

Tipp?!

[ Szerkesztve ]

(#20724) legiaap


legiaap
nagyúr

Ez a OneDrive egyre szarabb. Három problémám van vele.
1. Nem megy a háttérben való fotó feltöltés, pedig be van kapcsolva. Csak akkor tölt fel ha az appban vagyok.
Már riportoltam, de semmi sem változott.
2. A barátnőm telefonján meg share-eltük a camera roll-t, hogy én is lássam az én készülékemen a képeit, de ez is bugos. Ha bele megyek akkor frankón elkezdi tölteni a legútóbbi képeit. Betölt vagy 5-6-ot azt gondol egyet ugor az időben és elkezd tölteni más képeket, majd megint gondol egyet és a több éves képeket kezdi tölteni.
Folyamat levelezek a microsofttal, de eddig semmi. Valami szerver problémát magyaráznak.
3. Ha be van kapcsolva a passcode az ipad-on akkor bugos az egész app belépéskor. A kép összemegy és fekvő nézetben a bal szélső 3-4 cm-es része a képernyőnek fekete lesz és a státusz bár alul eltűnik. Álló nézetben az alsó pár centis sáv lesz fekete. Ha kikapcsolom a passcode-ot, akkor nincs hiba.
Itt is folyamat levelezek a microsofttal, de azon kívűl, hogy szedjem le az appot meg tegyem fel (ami nem oldotta meg természetesen) semmi értelmes segítséget nem kaptam.
:U

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#20725) VIBO válasza legiaap (#20724) üzenetére


VIBO
őstag

Érdekes. Nekem is ez van, de minden felhő appnál, hogy csak akkor tölt fel ha belépek az appba....Azt hittem ez normális :P

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#20726) catroot válasza VIBO (#20725) üzenetére


catroot
veterán

Ha be van kapcsolva a GPS akkor mennie kell. Pl a G+ esetén ment.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#20727) NGA válasza legiaap (#20724) üzenetére


NGA
addikt

Az első pont nekem is megvan. De én azt hittem ez ilyen ipadon.

(#20728) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Free RSS olvasót tudtok mondani ami tényleg jó? ( nem ugrál benne a reklám )
Vagy esetleg fizetősbe de annak nagyon jónak kell lennie.

(#20729) Tressy válasza SG3rg0 (#20728) üzenetére


Tressy
senior tag

Pulse szerintem elég jó én is azt használom a megboldogult taptu után

(#20730) Rage47


Rage47
veterán

tesztelitek a google photos-t? elég jo értékeléseket kapott az app Store-ban

(#20731) legiaap válasza Rage47 (#20730) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én nem tesztelem, hanem használom.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#20732) VIBO válasza catroot (#20726) üzenetére


VIBO
őstag

Pedig be van kapcs.

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#20733) br4adam válasza SG3rg0 (#20728) üzenetére


br4adam
aktív tag

Feedly?

(#20734) #99546112 válasza Rage47 (#20730) üzenetére


#99546112
törölt tag

Én is használom, egyszóval kifejezve zsír! Iszonyat megvagyok vele elégedve, épp tegnap fejeztem be a videőim feltöltését, amin minőségromlás nem latszik, de még a képeimen sem. Bár én 8MP-es iPhonnal lövöm a képeket és elvileg 16MP-ig nem ront a minőségen szemmel láthatóan. Még ha fizetős lenne akkor is ezt használnám!

(#20735) Rage47 válasza #99546112 (#20734) üzenetére


Rage47
veterán

Ha albumba akarok a telómról rakni képet egyből (tehát rányomok a + -ra), akkor csak percek múlva reagál az app. És egyfolytában tölt, karikázik jobb felül. Nektek is?

[ Szerkesztve ]

(#20736) Fapuma77624 válasza SG3rg0 (#20728) üzenetére


Fapuma77624
tag

Newsify. Perfekt RSS olvasó...

(#20737) Fapuma77624


Fapuma77624
tag

Sorozat figyelőt keresnék.amiben rendszerezni tudom az általam nézett sorozatokat. Nem tudtok vmi jót?

(#20738) Ragnar95 válasza Fapuma77624 (#20737) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

TVShowTime

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20739) SG3rg0 válasza Ragnar95 (#20738) üzenetére


SG3rg0
őstag

Én is ezt használom, ingyenes és tényleg jó!

(#20740) Fapuma77624 válasza Ragnar95 (#20738) üzenetére


Fapuma77624
tag

Köszönöm perfect

(#20741) jazzkifli


jazzkifli
tag

Ingyenes a 2Do :DDD

Aláírás

(#20742) galaxys80 válasza Rage47 (#20730) üzenetére


galaxys80
veterán

Én teszteltem és korábban le is írtam, hogy miért esett ki nálam.

(#20743) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Amikor egy fizetős app fizetős helyett ingyenes és ha én nem a telefon keresztül töltöm le hanem iTunesba persze a profilom alatt akkor később is használhatom a teljes verziót ami freebe elérhető volt?
Telefonra nem minden akarok felrakni ami éppen megtetszik.

(#20744) catroot válasza SG3rg0 (#20743) üzenetére


catroot
veterán

Persze.

De telefonon lehet csinálni azt is, hogy elindítod a letöltést, majd megszakítod. Így "megszerzed", viszont nem települ.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#20745) #99546112 válasza Rage47 (#20735) üzenetére


#99546112
törölt tag

Nekem nem, igazából ha telótól töltöd fel akkor kválasztható, melyik mappáhot szeretnéd adni.

----------
Kaptam a Spotify-tól egy mailt, hogy adnak 2 hónap ingyen próbaidőszakot a prémiumcsomaghoz. Idézem: Légy Premium-tag! Légy boldog!
60 napig ingyenesen próbálgathatod a Premium csomagot.* Utána is csak 4.99 EUR/hó. Az ajánlat érvényessége: 2015. július 5.

[IEzennel meghatalmazod a Spotifyt, hogy az előfizetés általad kezdeményezett lemondásáig fizetőeszközödet havonta megterhelje az előfizetési díjjal. Ha nem szünteted meg az előfizetésedet a próbaidőszak lejárata előtt, fizetőeszközödet az előfizetés lemondásáig havonta automatikusan megterheljük a normál összegű havi előfizetési díjjal. A próbaidőszak lejáratának napját a fiókoldaladon tekintheted meg. A szerződési feltételeket és a lemondás módját ez az oldal ismerteti részletesen.]

Namost ha rányomok hogy kerem akkor von le pénzt, vagy majd csak a próbaidőszak lejárta után?! Csak mert kéri a kártya adatokat, de gondolom azt a kédőbbi levonásért. Tehát én úgy értelmezem, hogy most nem von le penzt, csak a próbaidőszak lejárt utan, ha nem mondom le. Prémiumot. (Ha lemondom az hogy működik?)

[ Szerkesztve ]

(#20746) Themes


Themes
aktív tag

Sziasztok. Nekem egy olyan alkalmazás kellene amivel tudok képet szerkeszteni de úgy pl hogy szövegen bekarikázni egy szót, vagy aláhúzni, lehúzni , lesatírozni stb.... És a legjobb lenne Magyar nyelvű, de az már mindegy amúgy 😝 Előre is köszi 😃

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#20747) Wlac válasza Themes (#20746) üzenetére


Wlac
Ármester

Nem tudom, hogy ilyenre gondolsz-e, de én a SnapPent használom hasonló dolgokra (főleg screenshotokon karikázok be dolgokat).

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#20748) #68036352 válasza #99546112 (#20745) üzenetére


#68036352
törölt tag

Semmit nem von le. Nekem legalábbis nem vont. Majd a 60nap után fog.

(#20749) #99546112


#99546112
törölt tag

Köszi!

(#20750) bundli


bundli
tag

Szerintetek lesz olyan iOS egyszer, amikor minden applikáció fog háttérben frissülni?

Jelenleg arra gondolok, hogy Facebook és Skype app nem frissíti az értesítés ikont addig, amíg nem nyitom meg az appot és meg nem nézem, attól függetlenül, hogy már további 3 eszközről megnéztem azokat. Legyen szó most FB értesítésről, üzenetről vagy Skype üzenetről.

Nem, nem user error, mert be van kapcsovla az alkalmazásfrissítés a háttérben, csak tényleg baromira idegesítő, hogy más platformon ez megoldott, csak az iOS eszközön kell megnyitni egyesével, ami elég idegesítő...

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.