Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) vadászcsiga válasza smc (#26900) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem zavar, csak amikor böngészés közben véletlenül újra rányomok a safarira, és nem értem mire jó.

(#26902) Csabee. válasza Misi1979 (#26894) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az egy nagyon jó gép! Grat hozzá!

Üdv: Csabee.

(#26903) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv, kaptam egy új ipadet, aktivàltam az Apple tv + előfizetést, és szeretném a projektoron nézni a tartalmakat. Egy android tv rendszerű mi boxon keresztül nézek mindent, de azon nem indul az Apple tv, van rá mód, hogy az ipadről küldjem a képet?

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#26904) Misi1979 válasza Csabee. (#26902) üzenetére


Misi1979
őstag

Koszi :) keyboard folionál van mission control? Nagyon hiányzik..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26905) Alex91 válasza pozsoka (#26903) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , veszel egy ilyet.... Bar szerintem jobban jarsz, ha eladod a mi boxot, es veszel egy Apple TV 4k-t, akar hasznaltan...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26906) pozsoka válasza Alex91 (#26905) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Volt, de nincs rajta audio kimenet ezért nem jött be, na mindegy, köszönöm.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#26907) Alex91 válasza pozsoka (#26906) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel valami ilyesmit hozza... [link] , bar a hangrendszert is nyugodtan cserelheted :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26908) Alex91 válasza Alex91 (#26907) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez jobbnak tunik, bar fragabb is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26909) pozsoka válasza Alex91 (#26907) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Nem biztos, hogy ezek jól is működnek, remek szerkezet az mi box nem kell Apple tv, de, hogy on topik legyek, azt hittem van erre valami alkalmazás is.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#26910) Alex91 válasza pozsoka (#26909) üzenetére


Alex91
félisten

Meg ha tamogat is valami vezetek nelkuli megosztast a mi box, es netan lenne is valami app az ipadre, ami azt hasznalja is kerdeses, hogy az Apple TV alkalmazasbol hogyan kuldene ki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26911) pozsoka válasza Alex91 (#26910) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Igazából mindegy is, mert nincs túl nagy tartalom rajta, hogy megérné a sok macera, köszi a segítséget.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#26912) Csabee. válasza Misi1979 (#26904) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem nincsen.

Üdv: Csabee.

(#26913) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, az normális vagy valaki tapasztalt hasonlót? akárhányszor a 2017es ipad pro töltőjére ráteszem az iphone 11-et tölteni, a töltő adapter sipoló hangot ad ki kb 10-20 másodpercig, utána abbahagyja

(#26914) Kohautech válasza gergo5991 (#26913) üzenetére


Kohautech
junior tag

Nem lesz baja a készülékeinek tőle ,ha arra vagy kiváncsi .

(#26915) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok! Újra visszatértem, egy 2019es sima ipaddal :) Az elmúlt időszakban megtanultam, hogy Számomra hiába marhajó egy droidos tablet hardverileg, összességben mégis az Ipad a megfelelő választás átlagfelhasználásra :)

(#26916) mazsiii92 válasza kkdesign (#26915) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Szia! Leírnád, akár privátban, hogy milyen droidos tableted volt és milyen hétköznapi felhasználás mellett nem nyújtott annyit mint egy alap ipad? Csak azért, mert engem már annyira bosszant a 6os ipadem, nagyon sok a gond vele főleg iPadOS óta, hogy én elgondolkodtam egy droidos tableten.

Kérdés mindenkihez, szerintetek megérné az ipad 7re váltás 6-ról csak a +1 gb ram miatt?

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#26917) Peterzon94 válasza mazsiii92 (#26916) üzenetére


Peterzon94
tag

ipad air nem fér bele? Az abban levő A12 proci sokkal erősebb, hosszútávon jobb, nem beszélve a dupla annyi tárhelyről.

(#26918) Madwe válasza vadászcsiga (#26901) üzenetére


Madwe
nagyúr

Több ablak, ugyan arra jó mint gépen. Ha nem kell ne nyiss meg új ablakokat :D? S akkor ha rányomsz nem is jön elő.
Több sessiönt tudsz indítani, pl egyikben vannak nyitva a munkával kapcsolatos tabok, másikban a szórakozás böngészés stb. Vagy ahogy fentebb is írták van egy oldalra méretezett session amit appok mellett használsz s van egy másik amiben teljes képernyős dolgokat hagysz nyitva. Nyilván nem mindenkinek kell, s nem gyakran, ettől még jó h van, ha nem kell ne használd, miért zavar :D?

[ Szerkesztve ]

(#26919) mazsiii92 válasza Peterzon94 (#26917) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Jó ötlet és beleférne, de még vívódok, hogy mennyit is ér nekem egy ipad a felhasználási szokásaimat figyelembe véve.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#26920) kkdesign válasza Peterzon94 (#26917) üzenetére


kkdesign
senior tag

Szerintem ha már az új air felé eterelnénk, akkor már inkább 2017es pro. Prociban nemtudom melyik van jobban a toppon, de optimalizalas szot azert applenel meg mindig ismerik, igy egyikkel se lenne baj, viszont a 17es pro felvonultat egy 120hz es kijelzot, 4 hangszorot stb :)

(#26921) koxkids válasza kkdesign (#26920) üzenetére


koxkids
őstag

Csak már az istyleban nagyon fogy a készlet.. máshol is akciós amúgy?

(#26922) ricogsm válasza mazsiii92 (#26916) üzenetére


ricogsm
őstag

Én is próbálok a android felé menni.
4 hangszórós tabok közül
Ezek vannak
Sami galaxy tab S4, S5e, S6, SM-T590
Huawei Mediapad M5
Lenovo p10
Persze nekem fontos a modem megléte is.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#26923) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Egy iPad 6-ost érdemes frissíteni az iPadOS-re?

Köszönöm.

(#26924) Serpiko válasza RaPiDsHaRe (#26923) üzenetére


Serpiko
addikt

Igen érdemes nekem is ilyen van és tökéletesen megy. :K

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#26925) Peterzon94 válasza kkdesign (#26920) üzenetére


Peterzon94
tag

2017es pro is jó vétel lehet, viszont az már lassan 3 éves lesz, és habár teljesítményben kb azonos a 2019es airrel, kitudja az Apple meddig fogja még szoftveresen támogatni.
2017 pro mellett szól a 4 hangszóró, 120HZ-es kijelző
2019 air mellett szól, hogy újabb, a proci 7nmes, amivel a fogyasztás is kevesebb (1 töltéssel 12órás SOTot tud)

[link] Itt egy tartalmas összehasonlító videó

(#26926) mazsiii92 válasza ricogsm (#26922) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Én mindenképp Samsungot vennék a listából. Próbálnék racionálisan gondolkodni, és ahogy iPadnél úgy itt sem adnék ki 200 ezer felett csak a közösségi média és a netflixért, így az S6 talán drága nekem. :)

Az S5e pedig hardveresen nem előre lépés a mostani iPademhez képest. Nehéz kérdés. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#26927) r3dsnake válasza mazsiii92 (#26926) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tabletből csak iPad, a többit bottal se piszkálnám... És ebben az androidos ismerőseim is egyetértenek.

(#26928) mazsiii92 válasza r3dsnake (#26927) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Szvsz iPadnek annyi előnye van azon felül, hogy tényleg kiváló termék, hogy a droidos gyártók évekig magasról tettek a táblagépekre, most viszont szerintem akadnak jó alternatívák. Persze szerintem is az iPad a legjobb, de én kezdek kiábrándulni az almából, ezért nem árt ha ismerem a konkurenciát. :)

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#26929) Madwe válasza mazsiii92 (#26928) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hwben minimálisan elkezdték a droidos gyártók is komolyabban venni a piacot, de még így is le vannak rendesen maradva. Amiben viszont totál megsemmisülnek, az az sw és az optimalizált programok (illetve azoknak a hiánya) tabletre.

(#26930) mazsiii92 válasza Madwe (#26929) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Nagyrészt egyetértek. Napi szintű android használó vagyok (elsődleges telefon) és nem mondanám rossznak. Már nem az android 6-nál vagyunk ami tényleg retek volt, azután tértem át IOS-ra, majd tavaly vissza droidra. Azt nem tudom, hogy tabletra mit tudnak, de pl. Samsung android 9-el adta ki idén az S6-ot, azzal már nem hibázhatnak nagyot, és majd jön rá a 10 is. Én is az iPadet mondanám jobbnak, de azért ebben is akadnak bőven hiányosságok, kevésbé optimalizált alkalmazások és folyamatos IOS bugok. Épp ezek miatt kezdtem el gondolkodni más apple vagy droid tabletban.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#26931) kátú válasza mazsiii92 (#26930) üzenetére


kátú
őstag

Nekem is egy gyakorlatilag csúcs droid a telóm mégis van egy iPad em. Egy droid sosem lesz jó tablenek, mert a normális alkalmazás fejlesztők nem foglalkoznak vele így egyáltalán nem éri meg

It still works!

(#26932) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

iPad évtizedes előnyben van, egyetlen droidos tablet sem hozza már be.

(#26933) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Vettem egy 7.generációs ipad-et az idős rokonaimnak. Sajnos a bácsi elfelejtette a feloldó kódot. Van arra lehetőség, hogy valahogyan visszaállítsuk az ipadet a gyári beállításokra vagy vigyem be egy apple viszonteladóhoz? Számla megvan róla :) jó lenne ha nem kellene szaladgálnom vele a két ünnep között.

(#26934) Kohautech válasza smallmer (#26933) üzenetére


Kohautech
junior tag

Már nem azért,de egy idős bácsinak miért kell lekódolnia a tabletêt? Nekem eszembe nem jutna,örülnêk ha a feloldo gombot tudja kezelni,hogy tudja használni a gépet .

[ Szerkesztve ]

(#26935) HIJ válasza smallmer (#26933) üzenetére


HIJ
őstag

iCloud jelszó megvan? Mert ha igen, akkor nem nehéz a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#26936) *Mukeey* válasza vadászcsiga (#26932) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Naaa, azért a Samu S szériás tabjai elég jók. De kétségtelen, az ipad az ipad, a szoftverek stb nagyon ott vannak.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#26937) smallmer válasza HIJ (#26935) üzenetére


smallmer
őstag

Icloud igen

(#26938) Noxy válasza smallmer (#26933) üzenetére


Noxy
veterán

Google keres: ipad jelkód
1 találat: [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#26939) Csabee. válasza *Mukeey* (#26936) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én mindig kérem a kollégámtól hogy kapcsolja be a vakut az új samsung tabletnén. (Persze nincs rajta :D )

Üdv: Csabee.

(#26940) koxkids válasza Peterzon94 (#26925) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi ezt a videó linkelést. Már majdnem az új Air-t vettem meg a jelenlegi Air 2-t lecserélve, de azért a 120Hz nagyon látszik, főleg Pencil használatnál. Így inkább egyre jobban az új, 2018-as Pro fele hajlok - 2017-es elfogyott az iStylenál. Igaz drága az új 11-es, de 5-6 évre bőven kiszolgál ahogy a jelenlegi is tette.
Aki használ új Pro-t, mennyire zavaró hogy szögletes a ház kialakítása, fogása mennyire kényelmes? Én csak a gyári tokot tervezem rá (billentyűzet nélkül), meg az új Pencilt rajzolás miatt.

(#26941) Kohautech válasza koxkids (#26940) üzenetére


Kohautech
junior tag

Lekerekített a szèlei,nem szögletes :) a tabletet meg oldalról fogja az ember ugye,nem a sarkainál,így semmennyire sem zavaró .

(#26942) koxkids válasza Kohautech (#26941) üzenetére


koxkids
őstag

Az élére gondoltam bocsánat :) De ha nem zavaró akkor jó

(#26943) kuntics


kuntics
aktív tag

Sziasztok!

Ipad pro 10.5höz keresnék matt fóliát,ahogy olvasom jegyzeteléshez,rajzoláshoz ajánlott. paperlike-ot nem vennék,annyit nem adok ki érte. Esetleg valaki tudna linkeli egy beváltat? Köszi!

(#26944) SidCorky válasza kuntics (#26943) üzenetére


SidCorky
senior tag

Szia!

Én ilyet használok, csak iPad Mini 5 verziót. Jegyzeteléshez, rajzoláshoz sokkal kényelmesebb ez, mint a csupasz kijelző, viszont kicsit "zajos" lesz tőle a kép, így ha fotót is szerkesztenél rajta, akkor azért nézd meg előtte, hogy mennyire zavar téged. Bár 3000 forintért egy próbát megér. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#26945) jófejsrác válasza koxkids (#26942) üzenetére


jófejsrác
senior tag

A 10,5" dizájn szerintem jobb volt mint a 11" és jobb is volt fogni. Ettől függetlenül nem lősz mellé az újjal sem. A pencil töltési megoldás miatt és az usb eszközök kezelése miatt nagyobb kényelmet is ad . :))

(#26946) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!
Úgy emlékszem ipad tudott olyant, hogy a wifi nem kapcsolódott vissza automatikusan hajnalban, hanem csak akkor, amikor feloldottam a képernyőt. Ezt a beállítást hol találom meg? :) semmi wifis dolgot nem enged állítani. 13.3on van a tabletem.

(#26947) vadászcsiga válasza kkdesign (#26946) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem volt ilyen beállítás soha.

(#26948) Polllen válasza kkdesign (#26946) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez bug volt, nem feature.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26949) kkdesign válasza Polllen (#26948) üzenetére


kkdesign
senior tag

Hát ezt szomoruan olvasom :( nekem tetszett volna ha ugy marad. Vagy lehetne rá választási lehetőség.

(#26950) vadászcsiga válasza kkdesign (#26949) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Állítsd be rajta a ne zavarjanak módot.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.