Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) vadászcsiga válasza Friczy (#21750) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor én győztem. Előtte megnéztem egy videót az 12 újdonságairol ;)

(#21752) h1mpi válasza Friczy (#21750) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi ;)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#21753) p3l9uph válasza h1mpi (#21752) üzenetére


p3l9uph
tag

Siman bele lehet tekerni.probalkozz,gyakorolj.

(#21754) wm2 válasza vadászcsiga (#21748) üzenetére


wm2
őstag

Igen. Csak egy opciót kellene beletenni, hogy tudjam középre tolni, ha akarom. Amúgy 10-ről toltam 12-re. Én semmi gyorsulást nem érzek. Vagy ha van is, nagyon minimális (iPad Pro 10,5).

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#21755) h1mpi válasza p3l9uph (#21753) üzenetére


h1mpi
nagyúr

De minek kell elcseszi amikor ezelőtt sokkal jobb volt és könnyebb is volt

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#21756) ittakary válasza h1mpi (#21755) üzenetére


ittakary
nagyúr

egységesítették az új X telefonokkal

(#21757) wm2


wm2
őstag

A Garageband még mindig lefagy. Pontosan ugyanúgy, ahogy a 10-ben. Gondolom senki nem veszi észre. De a lényeg, hogy amit eddig megszokott az ember, azt variálni kell. Ez a lényeg. Nem a bugok.

Ozora <3

(#21759) wm2 válasza #05304832 (#21758) üzenetére


wm2
őstag

A mentésnél rendszeresen beakad. Qrva régóta csinálja. :) Ill. néhány külső fájl importálásánál is csinál furcsa dolgokat. Aktív használatnál észrevehető.

Ozora <3

(#21760) l.sebestyen


l.sebestyen
senior tag

A billentyűzeten a kiosztást vissza lehet állítani a 11 re valahogy, egyszerűen nem bírom megszokni, hogy a hangulatjelek, meg a számok helyet cseréltek. Értem, hogy nagyon trendi a sok hangulatjel, de én miattam kb. el is tűnhet a billentyűzet kiosztasrol

(#21761) p3l9uph válasza wm2 (#21757) üzenetére


p3l9uph
tag

Nekem sem fagy le.

(#21762) wm2 válasza p3l9uph (#21761) üzenetére


wm2
őstag

De jó nektek. Amikor tap a saját dalokra és ment, akkor szokott megállni a tudomány. Azt vettem észre, ha sokáig dolgozom és kb. 1 órás már a projekt, akkor csinálja. Elvileg elmenti, mert ha kilövöm és vissza, akkor elmentve kapom a dolgokat, csak közben a képernyőre fagy az egész Garageband.

@l.sebestyen: anyázok én is, rettenetesen idegesítő.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#21763) moleculez válasza wm2 (#21762) üzenetére


moleculez
veterán

Ha nagy méretű a munka biztos hogy GB a legalkalmasabb eszköz? Egy szint után lehet érdemesebb PC-re váltani?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#21764) wm2 válasza moleculez (#21763) üzenetére


wm2
őstag

Igazából nem nagy munkák, de gyorsan megvan vele. Hokusai is jó, de azzal jóval körülményesebb. A GB előnye, hogy ingyenes és totál egyszerű, egyszerű mixeknél pedig rendkívül gyors és hatékony. Beépülők közül EQ-t használok csak más nem nagyon kell. A kész anyag megy ki iXpand-re (innen is dolgozom) és PC-n még simitgatunk rajta, mert a Hokusai azért nem egy Audacity. Egyébként az említett bug nem annyira idegesítő, lehet vele élni, csak jeleztem, hogy ezt már gy ideje tapasztalom és javíthatnák. Van olyan, amit javítottak. Ha egy loopra kattintottál és erősíteni szeretted volna, pontosan, nem csak úgy nagyjából, na az kész művészet volt. 😀 Ezt finomhangolták a legutóbb.

Ozora <3

(#21765) R a y válasza l.sebestyen (#21760) üzenetére


R a y
senior tag

Ez engem is érdekelne de úgy tűnik hogy a gyári billentyűzet most ilyen. És én sem tudom megszokni hogy felcserélték a számokat és az emojikat. Küldeni kell reportokat, és talán engednek és egy következő frissítésben visszarakják.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#21766) vadászcsiga válasza R a y (#21765) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tegyétek vissza a 11-et, még aláírja az apple.

(#21767) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Egy kihajthatós mágneses tokban van az Ipadem, és az a kérdésem, hogy nem baj az Apple Pencilnek ha a tok kihajtós részén tartom? Erős ott a mágnes, és jobban tartja mint a táblagép. :R

(#21768) moleculez válasza wm2 (#21764) üzenetére


moleculez
veterán

GB-ben összeraksz mixet? 10-eve nem kevertem semmilyen eszközzel, gondolom ilyen Ableton jelleggel összelegózni lehet. Most felcsigáztál...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#21769) wm2 válasza moleculez (#21768) üzenetére


wm2
őstag

Igen. Egy kis trükkel. :) Megnyitod a hangrögzítőt. Majd a beállításokban a tempót leviszed 40bpm-re (ez ugye nincs hatással az importált fájlok tempójára, csak a FLAC esik ki a bűvköréből, amit az ingyenes Hokusai-al konvertálhatsz wav-be; a két app futhat egyszerre is). A dalszakasz (értsd a sáv hossza) max 640 lehet, de ez 40-es tempónál egy picivel több, mint 1 órás mixre elég. Ezek aztán mennek fel Soundcloud/Mixcloud. Exportra iTunes Plus minőséget használok. Kevés helyet foglal és tökéletesen elegendő minőséget nyújt. Pluginoknál van limit még, 4 vagy 5 beépülő/sáv max. de mixeknél max. EQ-t használok. Ill. a GB viszonylag jól automatizálható is, de itt is max. a volumeba nyúlok bele. Ettől sokkal jobb DAW az Auria Pro, de az más kávéház is. Annyit tud mint egy asztali DAW. És igen, kicsit Ableton feelinget nyújt az egész.

Egy jó órás mix kb. 10 dal. Erre elég a GB is a fent leírt módon. Ha nagyon muszáj tudsz 24bites hangfelbontásban is dolgozni. Ill. futhat a háttérben is ha visszahallgatás közben vmi mást is csinálnál.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#21770) R a y válasza vadászcsiga (#21766) üzenetére


R a y
senior tag

Nem pálya :N

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#21771) a000


a000
őstag

Sziasztok!

A képen látható hiba okára van valakinek ötlete? Vibrál a kijelző mint egy régi tv, és be van csíkozódva. Nem lett leejtve, stb,, végig tokban volt/van.

Ipad mini 2

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21772) moleculez válasza a000 (#21771) üzenetére


moleculez
veterán

Szervíz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#21773) Seep válasza a000 (#21771) üzenetére


Seep
senior tag

Display csatlakozo/szallagkabel hiba szerintem.

(#21774) sebgutkopf válasza mouzrr (#21767) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Tudja fene, én is smart cover ugyanilyen mágneses részéhez szoktam tapasztani a pencilt már több mint egy éve. Bajom még nem volt belőle.

(#21775) kkdesign


kkdesign
senior tag

sziasztok, az szoftveres baki, ha nem mindig akar elfordulni a képernyő az ipademen? (2017) ios 11nél is jellemző volt, meg most 12n is. aztán ha ismét megpróbálom elfordítani akkor már működik, másodszorra mindig jó... de nemtudom, hogy ez szerviz tényező lenne vagy sem ? :F

(#21776) R a y válasza kkdesign (#21775) üzenetére


R a y
senior tag

Én először egy force restartot probálnék meg. Home gomb + sleep gombokat egyszerre addig nyomni amíg ki nem kapcsol az iPad

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#21777) F.E.K.. válasza kkdesign (#21775) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nálam előfordult olykor (ipad mini4). Vezérlőközpontban forgatás kikapcsol--> képernyő lezár--> képernyő felold--> forgatás ismét engedélyez módszer nekem bevált ebben az esetben (12-es rendszerrel még nem fordult elő nálam, csak 11-el)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#21778) kkdesign válasza R a y (#21776) üzenetére


kkdesign
senior tag

Köszi mindkettőtök válaszát, volt teljes alaphelyzetbe állítás ios 12nél nekem, és így is előjött

(#21779) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Az a nem mindennapi problémám van, hogy adott egy első generációs iPad 3G eszköz. Mivel szegényke az 5.1.1-en ragadt, elfekvőbe került. Évekre.
A minap elővettem, és számomra is nagy meglepetést okozva egy éjszakára a töltőre téve feltöltődött. Óriási respect a mérnöki gárdának, aki ezt tervezte.

Na de mi okom volt erre, hogy beüzemeljem? Sajnos elég szomorú. Édesanyám hirtelen mentális leépülés áldozata lett. Gyakorlatilag alig ismer meg valakit. Azt mondták, hogy ha képeket mutatunk neki, akkor az, ha a még számára felismerhető dolgokat felismeri, az segít hátráltatni a teljes mentális leépülését.
Ő Szegeden van, én Pesten. Nővérem segítene az eszközt tölteni, hozni vinni, mobil netet osztani neki, de a képekkel váló ellátására nekem kellene megoldást lelnem.

Arra gondoltam, hogy ha itt ez a 10"-os kijelzős iPad, akkor mint digitális képekret befogom. Azt szeretném elérni, hogy más iOS eszköz híján hogyan tudnék a távolból úgy képeket az icloud-ba helyezni, hogy ez az eszközre lejöjjön?
A cél az lenne, hogy ezt PC közbeiktatása nélkül meg lehessen tenni, androidról.

Sajnos az iOS ökoszisztémával eddig nem volt komoly kapcsolatom, minden építő jellegű segítséget ezúton is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21780) Jaded válasza vegyszer (#21779) üzenetére


Jaded
senior tag

Nem muszáj iCloud, lehet Onedrive is vagy a Google megoldása is. Minden elérhető iOS-en.

Jobbulást Édesanyádnak!

Renault Megane IV Limited

(#21781) vegyszer válasza Jaded (#21780) üzenetére


vegyszer
addikt

Tudom, én vagyok a béna. De nekem az 5.1.1 olyan kemény fal, amit nem tudok áthágni. Mármint egy szaros fb Messengert nem tudok feltenni rá, mert folyton azt mondja, hogy frissítsek minimum 9.0-ás iOS-re.
Néztem videót, ott volt olyan, hogy mégis letöltődött egy régi verzió, de ez nekem nem jön össze.

Olyan megoldást keresek, hogy én távolról etetem tartalommal, míg nővérem a túloldalán egy WiFi osztással azt le tudja szedni rá, és ott offline is megmarad a tartalom.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21782) vadászcsiga válasza vegyszer (#21781) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem nagyon fut azon már semmi. Azért tudott a videón letolteni egy régebbit, mert korábban már letöltötte. Ilyenkor felajánl egy, az eszközzel kompatibilis appot. Ez könnyedén kikerülhető. Asztali iTunes-on le kell szedni az aktuális verziót, majd ieszkozon ugyanazzal az apple id-vel már letöltöttnek mutatja, tehát fel kell ajánlania korábbit.

Nagyon sajnálom édesanyádat, remélem csak átmeneti állapot. Nekem nincs ötletem arra androidrol hogy tudnál képeket juttatni ipadre, hogy azok frissuljenek is.

Fotók alkalmazásban van diavetites funkció, a képernyő időkorlátját kikapcsolni, és akkor egész nap váltogatja a fotókat, de ahhoz asztali gép kell hogy az iCloudba képeket tudj feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#21783) KZP válasza vegyszer (#21779) üzenetére


KZP
őstag

Én a Google Fotók alkalmazást javaslom (és használom).
Ott mindegy, hogy Android-ról, vagy iOS-ről tölti fel az ember a fotókat. És nem kell hozzá PC sem.

(#21784) vadászcsiga válasza KZP (#21783) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kétlem hogy kompatibilis 5.1-el

(#21785) KZP válasza vadászcsiga (#21784) üzenetére


KZP
őstag

Hát, ez látod lehetséges...

(#21786) z67 válasza vadászcsiga (#21784) üzenetére


z67
őstag

Böngészőben is megnyitható.

(#21788) vadászcsiga válasza #05304832 (#21787) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És ezeknél mind van diavetítés? Digitális kepkeret a cél.

(#21789) wm2 válasza vegyszer (#21781) üzenetére


wm2
őstag

Sztem egyszerűbb, ha beszerzel egy olcsó androidos tabot erre. Ki tudja mikor adja meg magát ez az első gen. iPad. Anyukádnak jobbulást!

Ozora <3

(#21790) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

5.1.1 alatt egyáltalán volt már iCloud?

(#21791) wm2 válasza vadászcsiga (#21790) üzenetére


wm2
őstag

“Minden iOS 5 vagy Mac OS X 10.7 felhasználó 5 GB-nyi ingyenes tárhelyet kap az iCloud szerverein. Ebbe, a korábban megvásárolt iTunes tartalom (zenék, könyvek, videók, programok) nem tartoznak bele.

Új készülék vásárlása után, majd az adott Apple ID-val való bejelentkezéskor a korábban vásárolt tartalmak letölthetőek és telepíthetőek rá.”

Ozora <3

(#21792) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Próbáltam androidrol valahogy képet feltölteni icloudba de nem megy. Appot nem nagyon találtam, böngészőben be tudok lépni, de utána hibát ír, és nem érzékeli az oldalt, magyarul nem tudom mozgatni az ujjammal.

(#21793) vegyszer válasza vadászcsiga (#21792) üzenetére


vegyszer
addikt

Engem is a chrome-mal Csak akkor eresztett be, hogyha asztali nézetet kértem. De ott is halott a dolog...
Keresem még a megfejtést.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21794) vadászcsiga válasza vegyszer (#21793) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Attól tartok nem lesz átjárás. Pc kell hozzá.

(#21795) lindermen válasza vegyszer (#21793) üzenetére


lindermen
aktív tag

És ha androidról letöltöd pc-re, és onnan icloudba? Van iCloud program win10-re, azzal lehet le-fel szinkronizálni. Jobbulást Anyudnak!

(#21796) vadászcsiga válasza lindermen (#21795) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pc nuku, csak android játszik.

(#21797) lindermen válasza vadászcsiga (#21796) üzenetére


lindermen
aktív tag

Nem tudom esetleg Flickr létezett e 5.1 rendszerre?

[ Szerkesztve ]

(#21798) gombii


gombii
tag

Sziasztok,

Air 2-vel agyalok, hogy feltegyem-e a 12-est, tudnatok mutatni egy képet, hogy milyen lett az emojis billentyűzet, elég rosszul hangzik :D

(#21799) moleculez válasza vadászcsiga (#21796) üzenetére


moleculez
veterán

Muszáj iCloud? Az összes cloud szolgáltatás elérhető iOS-en. Ondrive, Google Drive, Mega etc...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#21800) bigsee válasza gombii (#21798) üzenetére


bigsee
addikt

Márhogy mire gondolsz pontosan? Erre?

Bal lenn megcserélték a két gombot, a földgömb első nyomásra a nyelvek között vált, a végén vált át smiley-ra.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.