Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) #41133696 válasza headhunter (#21843) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sony KDL -32EX650 - Invitel Kolibri XXL (DVB-C) -SonyEditor PC - Youtube

Ma megcsináltam az újat a Sony-nál, az Intek STB-nél is végeztem korrekciót. Az LG-nél még nem, de az is meglesz a napokban, csak elég sokat nézek HBO GO-t :D

(#21844) AttyVin

"B@sszus! Hát, ezt ember meg nem találja, sikerült úgy eldugni nekik.
Pedig az első oldalon, egy legördülő menüben volna a helye az összes csatornalistának, hogy azonnal elérhetők legyenek, ha kellenek!"

Sajnos el van dugva, meg fent vannak az ezerévesek is. Ami viszont még nagyobb gond, hogy hiányoznak konkrét információk mint például CA modul/ STB cserére mikor, milyen körülmények között, mennyiért lehet cserélni?! Aztán az Invitel Pontok funkcionalitásának csorbulása, nekem még volt alkalmam ott cserélni az egyik ARC-1011YR-t CA modulra, de már lehet. Tiszta vizet kellene önteni a pohárba és leírni, hogy mennyibe kerül ha valaki "szereld magad" konstrukcióban kéri (egyáltalán lehet e) a CA modult futárszolgálattal kézbesíttetni vagy sem?!

FilmBox-nál helytelenül volt hónapokig kint, hogy tartalmazza a FilmBox Live szolgáltatást is holott nem. Már legalább ezt korrigálták.

"Amúgy nálunk "tematikus" volt mindig is (analógnál is) a saját beállítás (film, természettudomány, sport, zene, idegen-nyelvű, stb.). Így nagy öröm félévente keresgetni, mentegetni, szerkesztgetni a csatornákat."

Erre mondják, hogy az Analógnak, vagy DKTV-nél az STB-nek is megvan a maga előnye.

(#21852) AttyVin válasza #41133696 (#21851) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nekem eddig mindig a kezembe nyomták az aktuális eszközt (box, CA) és magam csináltam.
Jó, ahol nincs iroda vagy távol van, ott ez nehézkesebb. Nem biztos, hogy ez benne van náluk a "szolgáltatásban".
Bár pár éve egy másik internetes szolgáltató simán kipostázta nekem is a modemet...

Az, hogy nem igazán ügyfélbarát a legtöbb szolgáltató (akár személyesen, akár a honlapja), senkit sem lep meg különösebben, sajnos...

Üdv, Vino

(#21853) #41133696 válasza AttyVin (#21852) üzenetére


#41133696
törölt tag

Csak akkor van benne ha hiba van hivatalosan. Egyébként lehet vándorolni a megye egyetlen Invitel Pontjáig :)
Új aloldal:

https://www.invitel.hu/lakossagi/musordij

Most mondom le a 1443-on a 3 Generációt.

Új még az is, hogy a várakozó zenét időről időre megszakítják reklám szöveggel :D

(#21854) #41133696 válasza #41133696 (#21774) üzenetére


#41133696
törölt tag

No a triumvirátus utolsó tagja (3 Generáció) is lemondva.

Többet takarítottam meg az Invitel számlámból, mint amennyibe az HBO PAK-om kerül a Telekomnál, amit persze az Invitel kábelmodemjén keresztül nézek :DDD

Egyébként bővebben arról, hogy az M3-hoz hogyan viszonyul az Invitel, és a többi szolgáltató, itt olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#21855) headhunter


headhunter
addikt

Invitelnél van lehetőség az ügyintézés gyorsítására hibabejelentésnél? (1445)

pl.: "Süket" szövegelés átugrása...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21856) Lauda válasza headhunter (#21855) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs. ;] Most legalabb ingyenes. Anno 40ft/perc-cel ketyegett ez is. :D

(#21857) #41133696 válasza headhunter (#21855) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#21858) headhunter válasza Lauda (#21856) üzenetére


headhunter
addikt

Gombnyomással, nem lehet felgyorsítani átugrani a "böfögést"?

Ki a f@xt érdekeli a 7.000Ft-os kisszállási díj, áramtalanítás, stb... :W

[ Szerkesztve ]

(#21859) #41133696


#41133696
törölt tag

Elindult az új M5 HD műsora!

Az ingyenes közszolgálati csatorna főleg oktatási és ismeretterjesztő műsorokat, illetve sikerfilmeket kínál, kiemelt figyelmet fordítva az idegen nyelv tanulására. Az új csatorna miatt megváltozott csatonakiosztást itt nézhetitek meg: bit.ly/2avJRBu #Invitel #IPTV #DTV #HDTV

(#21860) Kicsirics77 válasza #41133696 (#21859) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Hol indult el? Mert a próbaadást nyomják majd aug.6-án indul el ténylegesen.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#21861) #41133696 válasza Kicsirics77 (#21860) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az Invitel Facebookon tolta az arcomba nem volt időm ellenőrizni... bocsi, lehet a próbaadásra gondoltak, meg arra, hogy bepakolták a csatornalistába :D Ez a két tény, magában is elegendő volt, hogy azoknak akiknek CA moduljuk van, legyen dolguk :D

(#21862) Kicsirics77 válasza #41133696 (#21861) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Naná,ki is van tőlük a pöcörő rendesen mikor lassan 2 havonta lehet a tévét hangolni mert ca modulok vannak itthon 😜

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#21863) #41133696 válasza Kicsirics77 (#21862) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, az lenne a jó, ha évente maximum kétszer lenne, meg akkor sem az, hogy kötelezően előre kerül Mx adó. Bár remélem egy ideig már nem fog új indulni. LG TV-nél elég nagyokat szívok :D Sony-nál kevesebbet :)

Motorola CT2 asztali telefon (Magyar Telekom) 2. rész - avagy megy e az Invitel kábelmodemen keresztül az automatikus dátum beállítás?! - Youtube

(#21864) kigyi_23 válasza Kicsirics77 (#21862) üzenetére


kigyi_23
addikt

Csinálhatnák úgy ahogy a Mindig TV. Szépen foglalják a programhelyet a másik 3 csatornának is ami még ebben az évben érkezik. Így nem kell újrahangolni majd addig állóreklámot nyomatnak rajt és kész. Itt is megtehetnék, hogy foglalnak egy-egy üres csatornahelyet, ha úgy is tudják, hogy jön majd a friss csatorna.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#21865) AttyVin válasza #41133696 (#21863) üzenetére


AttyVin
aktív tag

A csatornaszerkesztés szerencsére a mi Samsung masinánknál egyszerűbb (SamToolBox), de akkor is rendszeresen felforgatják a "rendet".
Más gyártóknál elméletileg jó a ChanSort is, de nem próbáltam.

Üdv, Vino

(#21866) #41133696 válasza AttyVin (#21865) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jim Jam és a Smile of Child nyílt nap van úgy látszik :D

Sport 2 HD meg akadozik.

Egyébként az LG Tévéhez is van: ChanSort

Pl az LG LCD és LED TV-k topic összefoglalójában is meg van említve.

(#21867) AttyVin válasza #41133696 (#21866) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nálunk a Samsung "uralja" a TV- és mobiltechnikát...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#21868) frovery válasza #41133696 (#21863) üzenetére


frovery
senior tag

"Bár remélem egy ideig már nem fog új indulni."

Azért ebben ne legyél olyan biztos. Nemsokára indul az Izaura tv, Zenebutik TV, meg még 1-2 Vajna féle csatorna. Tuti berakják ide is. :Y

(#21869) #41133696 válasza frovery (#21868) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért azt csak nem teszik az első helyekre :DDD

(#21870) frovery válasza #41133696 (#21869) üzenetére


frovery
senior tag

Hááát, mindigen is a 10-esről indulnak a Vajna féle csatik.
Ez gondolom szerződés, alku és pénz kérdése. :U :(((

(#21871) #41133696 válasza frovery (#21870) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk most hogy előkerestem, hogy van rá mód az LG-nél is PC-n szerkeszteni a csatornalistát az azért nagyban megkönnyíti a dolgot. Csak az a lol, hogy LG és Sony esetén is harmadik féltől származó szoftverekkel kell megoldani a CA modulosoknak a komfortossági gondját, nincs rá hivatalos alkalmazás.

(#21873) headhunter válasza #41133696 (#21872) üzenetére


headhunter
addikt

"A videó feldolgozása folyamatban van. Nézz vissza később.
Sajnáljuk."

(#21874) #41133696 válasza headhunter (#21873) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már elkészült, néha megesik - amikor megyek el itthonról pl kajáért -, hogy berakom gyorsan előtte a linket, hogy ameddig úton vagyok, is haladjunk :D . Olyankor pár perc :) :B

Most is még fateromhoz is mennem kell, egy videó szerkesztésre vár - úgy terveztem, hogy a szükséges kitakarásokat elvégzem, aztán mivel több GB ameddig oda vagyok, feltöltés fut... de így jártam... majd ha hazajövök :)

[ Szerkesztve ]

(#21875) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Halihó!

Régebben írta valamelyikőtök, hogy fényképezzem le a hálózatom, hogy hátha megtudjátok mondani, hogy miért lehet lassabb az internetem.

Egy rövid összefoglaló:

A netem papíron 5mbit, amiből én 440-480kb/s-mal tudok tölteni MAX. A szomszédban ugyanez a net van, ugyanabból az aknából, én speedtest segítségével 5.8mbit-et mértem, de ki is próbáltam, amikor töltöttem vele valamit, már nem tudom mit, akkor írta, hogy 620kb/s sebességgel jön.

Az ügyfélszolgálat elzavart minket azzal, hogy falu, adsl, veszteség van mire eljut hozzánk, azért nem 5mbit, meg a hálózat ennyire képes.
Na ez rögtön kamunak tűnik nekem, mert akkor a szomszédnak hogy 5mbit a valóságban is, nekem meg 4.2mbit.

Valaki azt írta, hogy lehet, hogy nincs szűrve a telefon meg a net külön, azt is mondtátok, hogy jó lenne árnyékolt sftp kábellel megcsinálni a saját hálózatunkat, mert lehet, hogy a miénk őskori (elég régóta van telefonunk, tehát gondolom azt a régi kábeleket használták, vagy nem tudom).
Na meg még vegyek egy modemet, amiből már kitudom olvasni a zajszinteket. Hát ha nem muszáj akkor nem költenék 4-8 ezer forintot (attól függően, hogy használt vagy újat vennék), amikor lehet nem is az árnyékolás a probléma.

Tehát a képek:
Sorrendben vannak, alattuk leírás, hogy melyik mit ábrázol elvileg, most így jelenlegi tudásom szerint,

[link]

Szerintetek érne bármit is, ha árnyékoltra cserélném az első képen látható doboztól egészen a ISDN splitterig?

(#21876) M@Db0Y válasza ReSeTer (#21875) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nem értek annyira az adsl-hez de ezek a toldások nem hiszem hogy sokat segítenének. Talán a bejövő fekete kábelektől ha 1 darabbal fel tudnád vinni a padlásra az isdn osztóig az segítene. Legalábbis ez lenne az első amivel próbálkoznék és az a kábel ami max kellhet nem egy túl nagy befektetés szerintem.

(#21877) Gubek-Einste válasza ReSeTer (#21875) üzenetére

Ezt az egészt ahogyan van ki kell cserélni egy rendes megoldásra, itt nem érdemes toldozni-foldozni semmit sem (már van így is elég rajta). Szolgáltatóval csináltad meg mert ettől minden normális ember elsírja magát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21878) kabelmania27 válasza ReSeTer (#21875) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
A bejövő kábelnél a dobozon nincs tető, jobb lenne ha a kötések nem lennének szabadon.
Árnyékolt sftp kábel segíthet, érdemes leföldelni, szoszédnál utp kábellel van bekötve a net lehet nála nincs toldás, nálad meg kellene szüntetni a felesleges osztásokat kötéstől behozni egy kábelt a lakásba oda mehet a szűrő.
Ha rendesen meg lesz csinálva jobb lesz a sebesség, 1445-ön jelentsd be hogy probléma van a nettel, a második képet elküldheted emailbe, technikus kimegy és rendesen megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#21879) ReSeTer válasza kabelmania27 (#21878) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ezt nekik ingyen kellene megcsinálniuk? Mert pl az első képnél lévő valamit, tuti nem mi kértük így.

Egyébként az a szűrő az jó? Nem ADSL feliratnak kellene rajta lennie? Mert ezen ISDN van.

(#21880) kabelmania27 válasza ReSeTer (#21879) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem megcsinálják, rendben van a szűrő jó régen nálunk is ilyen volt, ettől független kérhetsz újat csere nem fog ártani.

[ Szerkesztve ]

(#21881) Lauda válasza ReSeTer (#21879) üzenetére


Lauda
félisten

Egeszen a modemig a szolgaltato kotelessege nrormalisan elvinni a vonalat, utana az elofizetoe.

(#21882) #41133696 válasza ReSeTer (#21875) üzenetére


#41133696
törölt tag

Bocs, de ilyen "megoldás" mellett az is csoda, hogy egyáltalán van net :U

(#21883) taki01 válasza ReSeTer (#21875) üzenetére


taki01
őstag

Amúgy ez nagyon durva ami nálad van. :Y Cellux meg azok a zsugorcsövek szánalom. Erre a célra van az a bogyó amit szoktak kábel toldásnál alkalmazni.Ebben a hálózatban bőven van zaj meg minden. Nem tudom milyen messze vagy a központtól de lehet hogy még a 10 Mbps-es csomag is menne. Igaz nem menne full 10 Mbps de 7-8 Mbps-t biztos ki lehetne hozni.

[ Szerkesztve ]

(#21884) #41133696


#41133696
törölt tag

Amikor tavaly jöttek hozzánk az inviteles ügynökök, elég jól felkészültek voltak - talán írtam is ebben a topicban - képben voltak, hogy minden a telekomtól volt. Azóta sem tudom, hogy olyan részletességgel honnan tudták - egyetlen a hűségidőt nézték meg a számlán -, mert fejből kenték, hogy VDSL2 + TV, Telefon.

Arról jutott eszembe, hogy pár nappal, héttel ezelőtt arról beszéltünk - sőt folyamatosan napirenden van szinte a téma, mikor ki hozza fel... -, hogy majd amikor lejár a hűség, lehet a másik kábeles szolgáltatót használni díjcsökkentés reményében, de azóta az én esetemben változott annyit a helyzet, hogy a Telekomtól lett IPTV, és Telefon is ismét.

Így szerintem még előnyösebb helyzetbe kerültem, mert egyrészt volt már Start Max-om több mint egy évig, volt Mobil 15 opcióm is, és arról váltottam. Tehát az én célom az, hogy - és ebben nem is kamuzok -, hogy a csomagajánlat helyett kapjak egy előnyös Internet + TV ajánlatot, de ha csak az Internetet sikerülne megkapnom magában a 100 Mbps-mal olcsón az is jó lenne számomra. A Telekom második STB jövőhéten érkezik, az itteni sávszélesség (nyilván a Telekom visszakapcsolja a VDSL2-t, ha megrendeljük akkor a legnagyobb csomagot a HD Streamek miatt), plusz ott van még az HBO kártya is a kezemben :) Tehát joggal mondhatom azt, hogy vagy kapok reális áron magában 100 Mbps-os Internetet, vagy pá és beérem a Telekomossal, esetleg UPC...

Jó terv nem ?:D

(#21885) kabelmania27 válasza #41133696 (#21884) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ahol van konkurencia ott könnyebb ügyfélmegtartó csomagot kérni.

(#21886) zzola


zzola
félisten

Vihar közepette kialudtak a ledek a modemen, gondolom nagyobb feszültséget kaphatott. Bejelentettem. Hétvégén foglalkoznak az emberrel vagy ne is reménykedjek benne?

A bejelentésről küldenek e-mailt? Semmit nem kaptam, így azt sem tudni, hogy sikerült-e...

[ Szerkesztve ]

(#21887) M@Db0Y válasza zzola (#21886) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ez valószínűleg terület függő. Nálunk vasárnap is kijön a szerelő ha gond van.

(#21888) Lauda válasza zzola (#21886) üzenetére


Lauda
félisten

Este nalunk is volt vihar, ki is huztam mindent, meg a telefonvezeteket is. Egesz ejjel esett, reggel pedig aram sem volt. Most jott vissza, bedugtam mindent es hibatlanul mukodik. Felhivnam a 1445-ot es ott is bejelentenem, en ugy tudom hetvegen is javitanak.

(#21889) zzola válasza Lauda (#21888) üzenetére


zzola
félisten

Javítanak, igen. Hülye vagyok, nemrég szombaton jöttek ki, amikor szakadozott a net...

(#21890) Lauda válasza zzola (#21889) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor hivd oket! Az a biztos! :K

(#21891) ReSeTer válasza taki01 (#21883) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Hát jelenleg nem messze úgy 100m-re van egy inviteles épület, olyan amilyenek voltak anno a vízműnél, ahol lehetett fizetni a csekket. Az lenne a központ? Mert akkor az 100m-re vagy még annyira sincs.

(#21892) zzola válasza Lauda (#21890) üzenetére


zzola
félisten

Bejelentettem telefonon (is), az a vicc, hogy a telefonos hibabejelentőn nem látja, hogy bejelentettem neten (is). Semmiféle visszaigazolás nem jött e-mail-ben, ezen a téren nem csalódtam a szolgáltatóban, vicc az egész...

(#21893) Lauda válasza zzola (#21892) üzenetére


Lauda
félisten

Invitelnel mindig is voltak ilyen erdekessegek. :D Viszont hamar foglalkoznak az elofizetovel, ha problemak akadnak. Remeljuk ez nalad sem lesz maskeppen.

[ Szerkesztve ]

(#21894) zzola válasza Lauda (#21893) üzenetére


zzola
félisten

Azzal legutóbb sem volt gond....szerencsére. :)

(#21895) zzola válasza zzola (#21894) üzenetére


zzola
félisten

Itt is volt a szerelő, a tápegység adta meg magát... :))

(#21896) Lauda válasza zzola (#21895) üzenetére


Lauda
félisten

Azta, nem semmi! :C :Y Ebben peldas az invitel, ezert elnezzuk neki a kisebb bakikat. :D

[ Szerkesztve ]

(#21897) taki01 válasza ReSeTer (#21891) üzenetére


taki01
őstag

(#21898) Gubek-Einste válasza taki01 (#21897) üzenetére

Inkább így néz ki a DSLAM.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21899) Lauda válasza Gubek-Einste (#21898) üzenetére


Lauda
félisten

Nalunk mindenhol olyan van felszerelve, amit taki01 is linkelt.

(#21900) taki01 válasza Lauda (#21899) üzenetére


taki01
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.